Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

DELTA

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2015. október 1., csütörtök 16:37

DELTA1967 írta:http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltel ... l....Közbe találtam egy ilyet.
Helló!

A transmitter engem is nagyon érdekelne, de a link nem műxik :(
Neked bevált? Kb. mennyit bír az ilyen egy ganitura elemmel?


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

valamitviszavíz
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 14:07
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: valamitviszavíz » 2015. október 1., csütörtök 20:13

Igen ma kitapasztaltam ,illetve volt 2 órám sötétedésig tesztelgetni. Kicsit cicergős gép, a groundot hiába állítgattam, de ha jelet fog minden más elhallgat. Csak mire a 2 köbméter földben megtalálok egy 1 fillérest... :D Majd nézek pointert asszem.



Kossuth
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 9:17
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Kossuth » 2015. október 1., csütörtök 20:35

valamitviszavíz írta:Igen ma kitapasztaltam ,illetve volt 2 órám sötétedésig tesztelgetni. Kicsit cicergős gép, a groundot hiába állítgattam, de ha jelet fog minden más elhallgat. Csak mire a 2 köbméter földben megtalálok egy 1 fillérest... :D Majd nézek pointert asszem.
Ne csak a groundot állítsd, hanem a bekapcsoló gombot is tekergesd és elvileg nem fog ciceregni. Egyébként minél inkább cicereg annál érzékenyebb, csak hát a cicergés hosszútávon már zavaró lehet.



Avatar
DELTA1967
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:26
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: DELTA1967 » 2015. október 1., csütörtök 20:48

Darwin írta:
DELTA1967 írta:http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltel ... l....Közbe találtam egy ilyet.
Helló!

A transmitter engem is nagyon érdekelne, de a link nem műxik :(
Neked bevált? Kb. mennyit bír az ilyen egy ganitura elemmel?
4-5 óra.....



Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2015. október 3., szombat 21:50

Szia! Van egy transmitterem, ha gondolod dobj egy címet és elkűldöm! Sajnos nekem nem mükszik a Deltámmal, minden mással megy! Bandi sem tudott rá mondani semmit!



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. október 3., szombat 21:58

00fonix írta:Szia! Van egy transmitterem, ha gondolod dobj egy címet és elkűldöm! Sajnos nekem nem mükszik a Deltámmal, minden mással megy! Bandi sem tudott rá mondani semmit!
Szia! Bandi NEM szabványosan köti be a fülhallgató jack aljzatot, nem tudom, miért. Legalábbis nálam.Valakinél lehet máshogy.
Én is először gondolkodtam, hogy mi a bibi, amikor másik fülest dugtam rá, és nem szólt rendesen, átkötöttem és O.K.
Ez lehetett a probléma nálad is, FŐNIX.


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2015. október 3., szombat 22:06

talentum írta:
00fonix írta:Szia! Van egy transmitterem, ha gondolod dobj egy címet és elkűldöm! Sajnos nekem nem mükszik a Deltámmal, minden mással megy! Bandi sem tudott rá mondani semmit!
Szia! Bandi NEM szabványosan köti be a fülhallgató jack aljzatot, nem tudom, miért. Legalábbis nálam.Valakinél lehet máshogy.
Én is először gondolkodtam, hogy mi a bibi, amikor másik fülest dugtam rá, és nem szólt rendesen, átkötöttem és O.K.
Ez lehetett a probléma nálad is, FŐNIX.
Szia!
Kösz az infót!
Csak ennyi lehet?



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. október 3., szombat 22:07

valamitviszavíz írta:Igen ma kitapasztaltam ,illetve volt 2 órám sötétedésig tesztelgetni. Kicsit cicergős gép, a groundot hiába állítgattam, de ha jelet fog minden más elhallgat. Csak mire a 2 köbméter földben megtalálok egy 1 fillérest... :D Majd nézek pointert asszem.
A pointer hasznos dolog.
Talán legegyszerűbb ground beállítási mód, ha egy ásónyomnyi lyuk felett átlengetsz,hogy a lyuk felett se nyávogjon , vagy csak keveset...utána meg a tresholddal leveszed a cicergést ,és kész.


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2015. október 3., szombat 22:19

talentum írta:
valamitviszavíz írta:Igen ma kitapasztaltam ,illetve volt 2 órám sötétedésig tesztelgetni. Kicsit cicergős gép, a groundot hiába állítgattam, de ha jelet fog minden más elhallgat. Csak mire a 2 köbméter földben megtalálok egy 1 fillérest... :D Majd nézek pointert asszem.
A pointer hasznos dolog.
Talán legegyszerűbb ground beállítási mód, ha egy ásónyomnyi lyuk felett átlengetsz,hogy a lyuk felett se nyávogjon , vagy csak keveset...utána meg a tresholddal leveszed a cicergést ,és kész.
Nem tudom, de M43 gyalásommal a mélyen lévőket nem veszem az eső szúrásra!



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. október 3., szombat 22:21

00fonix írta:
talentum írta:
00fonix írta:Szia! Van egy transmitterem, ha gondolod dobj egy címet és elkűldöm! Sajnos nekem nem mükszik a Deltámmal, minden mással megy! Bandi sem tudott rá mondani semmit!
Szia! Bandi NEM szabványosan köti be a fülhallgató jack aljzatot, nem tudom, miért. Legalábbis nálam.Valakinél lehet máshogy.
Én is először gondolkodtam, hogy mi a bibi, amikor másik fülest dugtam rá, és nem szólt rendesen, átkötöttem és O.K.
Ez lehetett a probléma nálad is, FŐNIX.
Szia!
Kösz az infót!
Csak ennyi lehet?
Szia! Igen, csak ennyi.A lényeg, hogy az aljzat és a füles dugók is eleve sztereók.A Bandi szétvágja ugye a fülest, beépíti a telefonzsinórt,visszarak egy új dugót, de mivelhogy a delta és minden más gépcsoda mono kimenetű , úgy van vele, hogy akkor a fülest is átköti (tte nekem)monóra,gondolván, hogy úgyse használunk majd mást, , hisz ki lengetne fix , nyújthatatlan fülessel. Ekkor van az, hogy másik fülessel nem megy(nt) Aztán azóta lehet, hogy ezen már változtatott, hisz látod, mások meg vidáman transmitterezgetnek probléma nélkül...


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. október 3., szombat 22:22

00fonix írta:
talentum írta:
valamitviszavíz írta:Igen ma kitapasztaltam ,illetve volt 2 órám sötétedésig tesztelgetni. Kicsit cicergős gép, a groundot hiába állítgattam, de ha jelet fog minden más elhallgat. Csak mire a 2 köbméter földben megtalálok egy 1 fillérest... :D Majd nézek pointert asszem.
A pointer hasznos dolog.
Talán legegyszerűbb ground beállítási mód, ha egy ásónyomnyi lyuk felett átlengetsz,hogy a lyuk felett se nyávogjon , vagy csak keveset...utána meg a tresholddal leveszed a cicergést ,és kész.
Nem tudom, de M43 gyalásommal a mélyen lévőket nem veszem az eső szúrásra!
Hát igen, nem is gyalásó való a géphez szerintem...


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2015. október 4., vasárnap 5:13

Rosszul fogalmaztam! Azt akartam kihozni belöle,hogy ami nincs mélyen azt egy szúrásra kikapom!



valamitviszavíz
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 14:07
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: valamitviszavíz » 2015. október 4., vasárnap 19:55

Azért nem egyszerű elsőre rátapintani a lényegre. Keresztelem, tekergetem,aztán némi turkálás után csak kigurul egy lómai fehér a régen lejárt helyről. Gyalásó tényleg kicsi hozzá. Sajnos markológéppel mégsem szaladgálhat az ember fia a szántásban,gyanítom legalábbis furcsa lenne. Folyamatos cicergéssel nem lehet kezdeni valamit a mélység vesztése nélkül? Groundot csavargatva csak rosszabb lett, bal alsó állásban csendesebb.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. október 4., vasárnap 21:36

valamitviszavíz írta:Azért nem egyszerű elsőre rátapintani a lényegre. Keresztelem, tekergetem,aztán némi turkálás után csak kigurul egy lómai fehér a régen lejárt helyről. Gyalásó tényleg kicsi hozzá. Sajnos markológéppel mégsem szaladgálhat az ember fia a szántásban,gyanítom legalábbis furcsa lenne. Folyamatos cicergéssel nem lehet kezdeni valamit a mélység vesztése nélkül? Groundot csavargatva csak rosszabb lett, bal alsó állásban csendesebb.
Hát azért annak el kellene hallgatnia, ha a bal potit feltekered...amivel be is kapcsolod...


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

valamitviszavíz
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 14:07
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: valamitviszavíz » 2015. október 5., hétfő 5:36

Elhallgat, de úgy vettem észre akkor veszít a mélységből.



Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2015. október 5., hétfő 6:05

Nem tudom mikor vetted, gyártótó vagy használtan, de érdemes volna a stekkert, kábelt ellenőriztetni! Nekem is hasonló problémám volt, fél éves géppel!
Erdőbe, kaszálóra nem mentem vele mert minden kis fűszál becicergrtte! Bandi javítását követően problémamentes!(garanciális jav.) :-bd



valamitviszavíz
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 14:07
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: valamitviszavíz » 2015. október 5., hétfő 6:40

Tudsz adni egy elérhetőséget hogy beszélhessek vele?



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2015. október 5., hétfő 7:38

valamitviszavíz írta:Azért nem egyszerű elsőre rátapintani a lényegre. Keresztelem, tekergetem,aztán némi turkálás után csak kigurul egy lómai fehér a régen lejárt helyről. Gyalásó tényleg kicsi hozzá. Sajnos markológéppel mégsem szaladgálhat az ember fia a szántásban,gyanítom legalábbis furcsa lenne. Folyamatos cicergéssel nem lehet kezdeni valamit a mélység vesztése nélkül? Groundot csavargatva csak rosszabb lett, bal alsó állásban csendesebb.
Kitől vetted a gépet, mert lehet, hogy úgy készült mint az enyém (saját kérésre), hogy a bal poti (nem a Ground) fordítva legyen bekötve .
Bekapcsolás után a leggyengébben aztán folyamatosan emelkedik. Próbáld a jobboldali potit (Groundot) 11 óra állásba (kb. 4-esre) tenni.
A disc 6-os 7-es környékén a jó. Na persze erősebben cicereg, ha a mélykereső is be van kapcsolva, illetve elektromos zavarok vannak a környéken.



valamitviszavíz
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 14:07
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: valamitviszavíz » 2015. október 5., hétfő 7:59

Bekapcsológombot 11óra állásba tekerve elhallgat a folyamatos cicergés,de a groundot csak alap, azaz teljesen bal állásban kell hagyni mert különben újra kezdődik. Nem innen vettem a gépet,jófogáson hirdették XVIII. Kerületben.



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2015. október 5., hétfő 8:08

valamitviszavíz írta:Bekapcsológombot 11óra állásba tekerve elhallgat a folyamatos cicergés,de a groundot csak alap, azaz teljesen bal állásban kell hagyni mert különben újra kezdődik. Nem innen vettem a gépet,jófogáson hirdették XVIII. Kerületben.
A városokban, egyes magasfeszültségek környékén, adótornyoknál nagyon sok zavaró jelet szed össze. Próbáld kint a mezőn.



valamitviszavíz
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 14:07
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: valamitviszavíz » 2015. október 5., hétfő 8:58

Ott voltam már többször is,több helyen,sehol egy vezeték. Mobil zavarhat?



Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2015. október 5., hétfő 10:43

A mobil nagyon tudja zavarni! Próbát megér!
A nokiám kevésbé zavarta a jelenlegi nagyon! Néha, ha olyan helyen vagyok ki is kell kapcsolnom!
A gyártó tel számát privátba küldöm!



valamitviszavíz
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 14:07
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: valamitviszavíz » 2015. október 5., hétfő 11:41

Köszönöm,sikerült beszélnem Vele,adott tippeket,de télen elviszem hozzá,azt mondta szívesen átnézi.



seipai
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 5., szombat 9:58
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: seipai » 2015. október 7., szerda 21:14

valamitviszavíz írta:Köszönöm,sikerült beszélnem Vele,adott tippeket,de télen elviszem hozzá,azt mondta szívesen átnézi.
A jó tippeket szívesen meghallgatjuk, ha nem vagyok indiszkrét! Holtig tanul az ember! :idea:



valamitviszavíz
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 14:07
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: valamitviszavíz » 2015. október 8., csütörtök 5:15

Tulajdonképpen olyan tippeket adott ami nekem új,hiszen 2 hete van deltám, és a leírás kevés hogy az ember kiismerje.Ground és treshold gombok beállításai,zavarkiszűrés,stb. A mobil például csak bejövő hívásnál,vagy toronyváltásnál zavarhatja,tehát az én problémám nem ott gyökeredzik. Kábelproblémám lehet, mert a fejnél gyorskötözővel rögzítette az előző tulaj,ami megtörheti a kábelt egy idő után. A bekapcsológombot jobb irányba tekerve a zajok lassan elhallgatnak mélységvesztés nélkül. Ezeket biztosan ismerik a deltások, nekem a 250-essel ilyen téren nem kellett foglalkoznom,-de ez a deltához képest nagyjából ki is merítette az előnyeit :)



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: zoli » 2015. október 9., péntek 21:57

Elkészült az új fej variáció prototípusa a totális brutális kategóriában :-) nekem ez jobban teszik , kíváncsi vagyok mit fog mutatni élesben :-)

http://kepfeltoltes.hu/view/151009/IMG_ ... es.hu_.jpg

Itt pedig a két tesó együtt .

http://kepfeltoltes.hu/view/151009/IMG_ ... es.hu_.jpg



Petrvs
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:41
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Petrvs » 2015. október 9., péntek 22:09

Arra én is kiváncsi leszek. Szerdán megyek érte.... Legalábbis a gépet viszem. :-bd



Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2015. október 9., péntek 23:10

Petrvs írta:Arra én is kiváncsi leszek. Szerdán megyek érte.... Legalábbis a gépet viszem. :-bd
Várjuk a beszamolot!



lénárd
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:28
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: lénárd » 2015. október 10., szombat 5:55

Petrvs írta:Arra én is kiváncsi leszek. Szerdán megyek érte.... Legalábbis a gépet viszem. :-bd
Hali!

Én az ütödére lennék kiváncsi menyire hogy menyire generál jelet. Menyire stabil? A kis fej sztem egész jó! Igaz ha nem jól rögzited a nyélhez a kábelt az kissé jel generálo legalábis az én gépemen. Kölönben jól néz ki a fej!!



seipai
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 5., szombat 9:58
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: seipai » 2015. október 10., szombat 7:47

valamitviszavíz írta:Tulajdonképpen olyan tippeket adott ami nekem új,hiszen 2 hete van deltám, és a leírás kevés hogy az ember kiismerje.Ground és treshold gombok beállításai,zavarkiszűrés,stb. A mobil például csak bejövő hívásnál,vagy toronyváltásnál zavarhatja,tehát az én problémám nem ott gyökeredzik. Kábelproblémám lehet, mert a fejnél gyorskötözővel rögzítette az előző tulaj,ami megtörheti a kábelt egy idő után. A bekapcsológombot jobb irányba tekerve a zajok lassan elhallgatnak mélységvesztés nélkül. Ezeket biztosan ismerik a deltások, nekem a 250-essel ilyen téren nem kellett foglalkoznom,-de ez a deltához képest nagyjából ki is merítette az előnyeit :)
Nekem is 2hete van Deltám. Még én is tanuló üzemmódban vagyok. Nekem szigetelő szalaggal van rögzítve a kábel rögtön a fej fölött. De ezidáig nem volt vele problémám. Kinek mi a véleménye a kábel rögzítésről? Egyébként meg köszönöm az információkat!



lalooohun
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 13:37
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: lalooohun » 2015. október 10., szombat 11:07

seipai írta:
valamitviszavíz írta:Tulajdonképpen olyan tippeket adott ami nekem új,hiszen 2 hete van deltám, és a leírás kevés hogy az ember kiismerje.Ground és treshold gombok beállításai,zavarkiszűrés,stb. A mobil például csak bejövő hívásnál,vagy toronyváltásnál zavarhatja,tehát az én problémám nem ott gyökeredzik. Kábelproblémám lehet, mert a fejnél gyorskötözővel rögzítette az előző tulaj,ami megtörheti a kábelt egy idő után. A bekapcsológombot jobb irányba tekerve a zajok lassan elhallgatnak mélységvesztés nélkül. Ezeket biztosan ismerik a deltások, nekem a 250-essel ilyen téren nem kellett foglalkoznom,-de ez a deltához képest nagyjából ki is merítette az előnyeit :)
Nekem is 2hete van Deltám. Még én is tanuló üzemmódban vagyok. Nekem szigetelő szalaggal van rögzítve a kábel rögtön a fej fölött. De ezidáig nem volt vele problémám. Kinek mi a véleménye a kábel rögzítésről? Egyébként meg köszönöm az információkat!
Én ráhfaragtam egy DEUs szárra a cuccot és gyakorlatilag nincs szukseg semmifele kabelrogzitesre, mert ahogy vegigtekerem a kabelt a száron pont passzol a méret és enyhén feszes marad. Meg sem moccan lengetes kozben. Nem carbonos a szár jelenleg 1,6 kg. A gyári nyéllel nem mértem és elfelejtettem mennit nyom úgy. a regi forumon irtak.



seipai
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 5., szombat 9:58
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: seipai » 2015. október 14., szerda 20:41

Érdeklődöm, hogy Delta mennyire szereti a vizes talajt? Vagy minden a beállításon múlik??



Prohunter
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015. július 26., vasárnap 13:50
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Prohunter » 2015. október 14., szerda 22:00

seipai írta:Érdeklődöm, hogy Delta mennyire szereti a vizes talajt? Vagy minden a beállításon múlik??
Üdv!

Az enyémnek semmi problémája nincs a vizes talajjal. Sőt szerintem a vasat jobban szűri nedves talajban.:) Szeretek eső után kimenni, ásni is könnyebb(ami nem egy utolsó szempont)..:D



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. október 14., szerda 22:15

seipai írta:Érdeklődöm, hogy Delta mennyire szereti a vizes talajt? Vagy minden a beállításon múlik??
Hello!
Nálam semmi problem a nedves talajjal (illetve van, az, hogy ráragad az ásóra :roll: )
Egy kicsit (tényleg csak kicsit) cicergősebb.Lejjebb veszed az érzékenységét,és kész.
Ellenben... ha véletlenül a műtrágyaszóró sok granulátumot szór ki egy helyre (jellemzően a fordulók,a szélek, meg a földek ki -és bemenetelein), és ez megázik, ha a detektor föléje ér, na akkor nekiáll fecsegni a drága, mint egy rossz anyós... :) Valószínűleg mint a sós tengervíz, (pétisó, kálisó , mittomén mit szórnak ki, legutoljára valamilyen rózsaszínű dara ) ez is erősebb vezetővé válik,mint a sima csapadék. Na ilyenkor treshold viszább, és jobb lesz. Ja tudom, nem kell kimenni vetés után...


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

seipai
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 5., szombat 9:58
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: seipai » 2015. október 15., csütörtök 7:08

talentum írta:
seipai írta:Érdeklődöm, hogy Delta mennyire szereti a vizes talajt? Vagy minden a beállításon múlik??
Hello!
Nálam semmi problem a nedves talajjal (illetve van, az, hogy ráragad az ásóra :roll: )
Egy kicsit (tényleg csak kicsit) cicergősebb.Lejjebb veszed az érzékenységét,és kész.
Ellenben... ha véletlenül a műtrágyaszóró sok granulátumot szór ki egy helyre (jellemzően a fordulók,a szélek, meg a földek ki -és bemenetelein), és ez megázik, ha a detektor föléje ér, na akkor nekiáll fecsegni a drága, mint egy rossz anyós... :) Valószínűleg mint a sós tengervíz, (pétisó, kálisó , mittomén mit szórnak ki, legutoljára valamilyen rózsaszínű dara ) ez is erősebb vezetővé válik,mint a sima csapadék. Na ilyenkor treshold viszább, és jobb lesz. Ja tudom, nem kell kimenni vetés után...
Szia!

Vélhetően túl szennyezett talaj lehetett. Egyébként hiába vettem vissza az érzékenységet, tovább folytatta! Legfeljebb azt a rész kihagyom!



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: buszos » 2015. október 15., csütörtök 15:32

Sziasztok!

Érdeklődök , hogy halad az új argus nagyfej tesztelése? Sikerült már valakinek összehasonlítani a normál fejjel a nagyfejet?
Akár privátba is jöhet infó!
Köszöntem!



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. október 15., csütörtök 15:56

buszos írta:Sziasztok!

Érdeklődök , hogy halad az új argus nagyfej tesztelése? Sikerült már valakinek összehasonlítani a normál fejjel a nagyfejet?
Akár privátba is jöhet infó!
Köszöntem!
Üdv Buszos!
Szerintem jövő hét közepére-végére lesz meg a fej a gépemhez,mert tegnap postáztam neki a cuccost. Ha nem esik, jövő hétvégén letesztelem, és nem leszek részrehajló :)
Ja, a 40*34-est.
A 46*25(asszem)rugby fejet meg majd Zoli kartárs vonja górcső alá, ha gondolja...


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: buszos » 2015. október 15., csütörtök 16:01

Szeva Talentum!

Kíváncsian várom a tesztet!
Remélem az idő kegyes lesz hozzád , hozzánk!
Ha sikerül pár centi mélységnövekedést elérni , akkor engem is érdekelni fog a dolog!



Petrvs
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:41
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: Petrvs » 2015. október 15., csütörtök 16:51

Én most vagyok itt a gépemmel HG kollégánál. Várom én is... Többet majd késöbb...



seipai
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 5., szombat 9:58
Status: Offline

Re: DELTA

Hozzászólás Szerző: seipai » 2015. október 15., csütörtök 17:05

T tagtársak!
Igaz, hogy még csak 2 hete tanulgatom a Delta Argust, de állandó találatot jelez majdnem mindenhol. Hiába állítom az érzékenységet. Általában a D üzemmódot 6-7 állásban rakom, a G pedig 3-5-ig mozgatom. A Discr. kapcsoló fenti fokozatban, a hátsó kapcsoló szintén érmézőn van. Töröm a fejem, hogy mit csinálok rosszul. Magasfeszültség nincs a közelben, telefon nincs nálam, mi lehet a hiba?? HELP my!



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma