Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Mélykereső

Fémkereséshez való eszközök
Triondor
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2017. december 29., péntek 16:00
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Triondor » 2018. május 28., hétfő 12:48

Kedves melytalalo!

A zenét köszönöm, az én reakcióm továbbra is arra irányul amit kanbagoly írt és amin eredetileg kuncogtam és ami sajnos már nem elérhető mert egy ponttá szerkesztette és amiben a kérdése arra irányult, hogy fémkeresőhöz mit lehetne ilyet, sajnos nem másoltam ki, megelégedtem annyival, hogy kuncogtam rajta kicsit és idegonoszkodtam.. természetesen nem szántam becsületsértésnek a számára még ha ő így is vette, csupán óvatos piszkálás akart lenni. És bár te jó keresztesként magadra vállaltad ennek az eszmének a terhét, és még ha te is belátod, hogy ennek nem igazán van realitása a gyakorlatban apró fémtárgyak megtalálásához, mégis küzdesz - csak nem tudom miért vagy ki ellen :D

Felebaráti szeretettel: Én



Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

egy fémkeresős feleség tudja mi a dolga

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2018. június 29., péntek 18:24

A születésnap jó indok, hogy megtörjem ezt a nagy csendet kedvenc fórumom kedvenc topic-jában...

Ilyen feleséget kívánok mindenkinek, aki tudja mivel kedveskedhet születésnapra egy fémkeresős férjnek.

A levegőtesztet nem reálisnak tartó szaktársaimhoz hasonlóan régóta vágytam egy "kényelmes földteszt input egységre", nah ez így egy szűz műhelyben (is) használható zacskóban könnyen (...) mozgatható földtömeg reális mélység-osztásokkal, kis detektor-tesztekhez.

Egyik fórumos Barátomnak dedikálnám az ásó képét amiről beszéltem az utolsó közös találkozáskor, én erre a típusra, formára, nyélre esküszöm, azért is örülök ennek a 2.-nak. Ezen is lesz centi jelölve.
Most hétvégén remélem fel is szentelhetem az eszközeimet, egy régi nagy kúria pincéiben.

Köszönöm szépen Drágám az ajándékokat!

További szép nyarat, sok találatot kívánok mindenkinek!
Csatolmányok
szuletesnapomra.jpg
szuletesnapomra.jpg (498.21 KiB) Megtekintve 30817 alkalommal



Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Mi nem unatkozunk

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2018. augusztus 25., szombat 9:26

Fémkeresők fóruma átlagos válaszadási idő: 2,4 nap...
Mélykereső fórum megtekintések száma 2018.01.20. 12946, ma 2018.08.25. reggel 17963.
Én érzek csak űrt a fórummal kapcsolatban?
Jó mélykeresést kívánunk, használjátok ki a jó időt!
Csatolmányok
alagut_180818_02kx.jpg
alagut_180818_02kx.jpg (481 KiB) Megtekintve 30589 alkalommal



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2018. október 1., hétfő 10:22

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2018. december 4., kedd 20:17-kor.



Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Információkon alapuló mélykeresőzés - segítségkérés

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2018. november 13., kedd 9:38

Lukács evangéliuma 11/10: "...aki keres, talál..."
A modern, szorgalmas, időt, energiát és pénzt nem kímélő fémkeresős először információt keres és talál... Valaki szerint az igazi fémkeresős találatokat először az íróasztalon kell tervezni...

Nem tekintem a mélykereső topic offolásának ezt a helymeghatározásos kérdésemet.
"Helymeghatározás" és "térképészet" kifejezésre rákeresve itt a fórumban nem igazán volt találat.
A "Térképek" topic se igazán erről szól.
Meg kell említenem, hogy világ egyik legnagyobb fémkeresős online fórumán, ahol közel 50 ezer tag van és mindig kb. 1000 tag van online, ott sem találtam ezzel kapcsolatos kérdéskört.

A céltudatos mélykeresősök egyik fő fegyvere a nagyon pontos helymeghatározás, úgy gondoltam megállja a kérdéskör a helyét itt.

Aki sok energiát fektet az információkon alapuló mélykeresőzésbe, rájön, nem csak beszélni és megemlíteni kell a II.vh.-s (nekünk főleg wehrmacht) helymeghatározási módszereket, hanem csakis azzal fogunk előbbre lépni a szabad ég alatt "sebtiben" tudatosan elrejtett tárgyak keresésében.

Olyan kollégát keresek online vagy személyes konzultációkra, aki a számunkra most még bonyolultnak tűnő fogós kérdéseinkre gyakorlatias módszerrel tudja a választ.
A kérdésköreink schlagwortokban:
- 1939-1945.-ben wehrmacht közkatona helymeghatározó eszközei, planzeiger, marschkompass, és a többi megadott 5-6 eszköz elmélete és gyakorlati használata;
- 1939-1945.-ben wehrmacht közkatona által használt 6400 vonás beosztású tájolók gyakorlati szerepe a méterre pontos távolság meghatározásában;
- 1939-1945. időszakra visszavetített mágneses elhajlás és az elhajlás változásának hatása 70 év után;
- azimutok meghatározásának lételeme 400 fokos rendszerben;
- méterre pontos (!) távolság leolvasása 1:25.000 méretarányú térképekről akkori segédeszközök segítségével;
- egyéb itt nem publikus kérdéskörök.

Érthető, hogy nem lehetnek nagy eltérések a mai kor lehetőségeitől a könnyen meghatározható objektumoktól való viszonyításokhoz képest, de itt a 50-100-200 méternyi eltérés is igen sok.

Nem véleményt várok, hanem segítséget!
Csatolmányok
planzeiger.jpg
planzeiger.jpg (134.28 KiB) Megtekintve 30023 alkalommal



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2018. november 20., kedd 7:29

x
A hozzászólást 7 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2019. január 29., kedd 3:28-kor.



melytalalo
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2017. április 23., vasárnap 12:11
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: melytalalo » 2018. december 1., szombat 18:21

Hallo Toni!
A "végtelen garanciás" eszközeiddel találtál is már valamit?
Te, mint aki nagy beírós/mélykeresős, miért árulod a Magnumjaidat?
Egyik hozzászólásodban Orion-t akartál venni. Most akkor mi van?
Csáo
Adam



toni
Re: Mélykereső
HozzászólásSzerző: toni » 2018. november 20., kedd 7:29

Eladó föld ellenállás felmérési rendszer. A kincskeresőkhöz igazított ellenállásmérő. Nagyon pontos,alkalmas bunker, pince és tunel stb. keresésére. A föld ellenállásának mérését a világ régészei is használják - a geofizika. Nem varázspálca rendszer! Végtelen garancia a gyártótól. Ár 1150.-euro.(eredeti ár 2100 eur)
- Ha valakit érdekelne földradar is van eladó,kedvező áron.
4 m ig 4 m től (75 nS) 8 m ig(150 nS )

Két Magnum Brutusom van. Nagy szondával-fehér és kis szondával -1.kiadás.
Eladnám a Magnum Brutust a szétszehetős kis szondával.
550 eur/ 180 000 Ft



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2018. december 4., kedd 20:05

x
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2019. január 29., kedd 3:27-kor.



drkovacstamas19
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. november 13., vasárnap 21:29
Status: Offline

Re: Információkon alapuló mélykeresőzés - segítségkérés

Hozzászólás Szerző: drkovacstamas19 » 2018. december 17., hétfő 7:57

Tisztelt Ködmön!
Sikerült hozzáértőt találni a felvetett kérdéskörökben?
Szerintem rajtam kívül másokat is érdekelne, hogyan orientálódtak méterre pontosan
a 2. világháborúban a német katonák szerte a nagyvilágban.
Egyébként semmilyen leírást, adatot, megjegyzést nem találtam magyar nyelven
az említett német katonai "planzeiger" eszköz akkori használatával kapcsolatban. Sem a neten, sem egy nagy országos könyvtárban.
Ez hogy lehet?
Üdvözlettel
KT


[quote="Ködmön"]
A kérdésköreink schlagwortokban:
- 1939-1945.-ben wehrmacht közkatona helymeghatározó eszközei, planzeiger, marschkompass, és a többi megadott 5-6 eszköz elmélete és gyakorlati használata;
- 1939-1945.-ben wehrmacht közkatona által használt 6400 vonás beosztású tájolók gyakorlati szerepe a méterre pontos távolság meghatározásában;
- 1939-1945. időszakra visszavetített mágneses elhajlás és az elhajlás változásának hatása 70 év után;
- azimutok meghatározásának lételeme 400 fokos rendszerben;
- méterre pontos (!) távolság leolvasása 1:25.000 méretarányú térképekről akkori segédeszközök segítségével;
- egyéb itt nem publikus kérdéskörök.



Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Re: Planzeiger

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2018. december 28., péntek 20:45

Szia Tamás!
Nem igazán érdekelt annyira senkit itt a fórumon a wehrmacht katonák méterre pontos tájékozódási módszere. Köszönöm szépen azoknak akik üzenetben vagy mailben próbáltak segíteni.
Ez a mélykereső fórum meg tényleg nem erről szól, hacsak nem tudatos a keresés egy megörökölt számsor alapján...

Magyar nyelven tényleg semmi anyag nincs, német nyelven annál inkább.
Érdekes ugyancsak, hogy ezt a planzeiger eszközt a mai napig használják bizonyos szakemberek és gyártja is a Rotring 8 EUR-ért. Ennek ellenére én a willhaben.at-en találtam egy eredetit. Megérintett a múlt...

Nem egyszerű a téma, de aki belemerül a kérdéskörbe, pár leírás és videó alapján könnyen belejön a wehrmacht logikus helymeghatározásába. Ehhez persze kell a megfelelő térkép a megfelelő időszakból a megfelelő mágneses elhajlásba irányítva a megfelelő vetületi rendszerrel és persze ilyent csak megfelelő forrásból tudsz megszerezni megfelelő pénzért...

Én kevés vagyok ahhoz, hogy itt a használatáról írjak valamit is. Aki többet akar tudni, az úgyis megtalál. Lehet másnak is akadt dolga furcsa számsorokkal egy régi levélből, naplóból, örökségből...
Én mindenesetre továbbra is vásárolom a háborús levelezéseket, naplókat, újságokat...
Csatolmányok
mein_planzeiger.jpg
mein_planzeiger.jpg (216.07 KiB) Megtekintve 29269 alkalommal



Ásóbéka
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016. szeptember 11., vasárnap 1:45
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Ásóbéka » 2018. december 29., szombat 12:10

Szerintem ez érdekes, és nagyon jók a többi írásaid is. Biztos sok embernek segítenek. De én még kezdő vagyok mélykeresésből, inkább olvasok mint írok.



zsota
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 22:26
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: zsota » 2019. január 27., vasárnap 21:21

Üdv mindenki
Mélykeresö ügyben érdeklődnék, lehet még venni oriont? Menyire használható gép? És menyibe kerül?



vivid12
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 9:11
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: vivid12 » 2019. március 20., szerda 6:46

aki használ új fajta kis Brutus-t az legyen szíves írjon rám.. lenne pár kérdésem.. köszönöm.



vivid12
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 9:11
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: vivid12 » 2019. március 26., kedd 7:14

SENKI?



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2019. március 26., kedd 8:36

Ment privi.
majestic12 írta:aki használ új fajta kis Brutus-t az legyen szíves írjon rám.. lenne pár kérdésem.. köszönöm.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Horka
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. február 15., hétfő 9:33
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Horka » 2019. április 1., hétfő 19:23

KingMidas Küldtem privit!
KingMidas írta:Ment privi.
majestic12 írta:aki használ új fajta kis Brutus-t az legyen szíves írjon rám.. lenne pár kérdésem.. köszönöm.



Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Mélykeresőzés téma

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2019. május 10., péntek 18:39

Nagyon komoly fémkeresős és mélykeresős link, VAKOND tulajdona:
https://by-clips.com/channel/UCsrlkMxocvgR99RyfhgUwxA
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára Ködmön 2019. augusztus 20., kedd 16:20-kor.



lomposfarkas
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. január 11., hétfő 3:50
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: lomposfarkas » 2019. május 11., szombat 11:09

"a javasolt munka nagyon aprólékos, de a keresésre szánt költségvetés és az Esterhazy-ak által felajánlott jutalom is megfelelően nagy."
Parkinson úr egyik törvényét ellopva: akkor a munka addig fog tartani, amíg a költségvetést el nem tapsolják, akármi is lesz az eredmény (borítékolnám, hogy semmi). A történet kicsiben hasonlít a holobizniszre, az is hemzseg a hiteles szemtanúktól.



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2019. május 13., hétfő 10:31

Hát igen, ez mind nagyon szép, de bárcsak a pontosan tudott, de építkezéssel megsemmisített magyar régészeti emlékek feltárására is volna ilyen buzgóság és bőséges anyagi forrás!
lomposfarkas írta:
2019. május 11., szombat 11:09
"a javasolt munka nagyon aprólékos, de a keresésre szánt költségvetés és az Esterhazy-ak által felajánlott jutalom is megfelelően nagy."
Parkinson úr egyik törvényét ellopva: akkor a munka addig fog tartani, amíg a költségvetést el nem tapsolják, akármi is lesz az eredmény (borítékolnám, hogy semmi). A történet kicsiben hasonlít a holobizniszre, az is hemzseg a hiteles szemtanúktól.


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Nyílt levél egy kérdésre válaszolva

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2019. június 5., szerda 14:24

Nyílt levél egy konkrét kérdésre válaszolva, mások örömére is:

Szia ........!
Nekem a társam talajradarozik is Németországban. Mala Easy Locator.
Nekem nincs, de ha szükséges lenne egy projektben, a helyedben bérelnék, az kedvező megoldás.

Ő azt mondja, hogy ez a kicsi Mala talajradar elég ahhoz, amely tárgyak magánszemély számára elérhetőek a föld alatt. Ennél nagyobb talajradar használata további befektetést generálna, hogy az azzal talált tárgyakat el tudják érni.

Mások és régészek által szerzett és átadott tapasztalat alapján az átalad jelzett török időszakból "magára hagyott" török kori ingatlan "épségben" nem létezik. A Budapesten és a világ más részén fennmaradt ÉP török kori ingatlanok vagy sziklába épültek vagy az évszázadok alatt "törődtek" vele, lásd budai fürdők vagy más lakott területen fenmradt török ingatlanok.
Kedves ............! A realitás és a gyorsan elszaladó életünk miatt a földön kell maradnod neked is és nekem is. Én nem fektetnék bele energiát egy bizonytalan, de hasznot sem garantáltan hozó projektbe. A megtalálásért járó kézfogás, hátba veregetés kevés.

A "kupacon" azt értem, hogy a talajradar a látható tárgy felső élét látja és annak "üstökös alakját". Ezt elemezni kell.
Be kell látni, hogy nagyon profin és sok átgondolható tesztet készített ember tudja úgy használni a talajradart, hogy ne tegyen felesleges köröket egy esetleges "bezonosítás" után (gondolok itt a felesleges ráásásokra).

El kell mondanom, hogy a föld alatti tárgyak nagy része nem érzékelhető vizuálisan a felszínen. Ezt szem előtt kell tartani.

Egy ilyen projektben, mint a tied, a legkedvezőbb megoldás csak a helyszín aránylag pontos beazonosítása után lehetne és a leggazdaságosabb és leginkább hatékonyabb megoldás egy kútfúró 50-100 db 5 méteres lyukfúrása 1,5 méteres egymástól való távolságú "pont-hálóban" mintavétellel. Itt a mélységen kell tervezgetni mert EGY ILYEN RÉGI ÜREGES INGATLAN LÉTEZÉSE GYAKORLATILAG MINIMÁLIS ÉS ELKÉPZELHETŐ, HOGY MÁR CSAK AZ ÖSSZEOMLOTT ÉPÍTMÉNY LESZ MEGTALÁLHATÓ, AZ ÉPÜLET EGYKORI LEGALACSONYABB SZINTJE MAGASSÁGÁBAN.
Mivel azonban ennek a legkedvezőbb megoldásnak is ára van, el kell gondolkozni megéri-e.

Magyarország egyik leghatékonyabb talajradara a bűnöldöző hatóság tulajdonában van, mindig nekik lesz a számukra elérhető leghatékonyabb. RÉGI CIKKEN A FOTÓJA: http://faktor.hu/faktor-evtizedekkel-ez ... -bukkantak


(Ez a válasz szubjektív, tévedésektől nem kizárt és gondolatébresztő.) Akit érdekel a téma, mondja el tapasztalatát, hogy mások is tanuljanak.
Csatolmányok
lopott kep, elnezest kerek.jpg
lopott kep, elnezest kerek.jpg (41.55 KiB) Megtekintve 27926 alkalommal



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Nyílt levél egy kérdésre válaszolva

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. június 6., csütörtök 9:25

Ködmön írta:
2019. június 5., szerda 14:24
Nyílt levél egy konkrét kérdésre válaszolva, mások örömére is:

Szia ........!
Nekem a társam talajradarozik is Németországban. Mala Easy Locator.
Nekem nincs, de ha szükséges lenne egy projektben, a helyedben bérelnék, az kedvező megoldás.

Ő azt mondja, hogy ez a kicsi Mala talajradar elég ahhoz, amely tárgyak magánszemély számára elérhetőek a föld alatt. Ennél nagyobb talajradar használata további befektetést generálna, hogy az azzal talált tárgyakat el tudják érni.

Mások és régészek által szerzett és átadott tapasztalat alapján az átalad jelzett török időszakból "magára hagyott" török kori ingatlan "épségben" nem létezik. A Budapesten és a világ más részén fennmaradt ÉP török kori ingatlanok vagy sziklába épültek vagy az évszázadok alatt "törődtek" vele, lásd budai fürdők vagy más lakott területen fenmradt török ingatlanok.
Kedves ............! A realitás és a gyorsan elszaladó életünk miatt a földön kell maradnod neked is és nekem is. Én nem fektetnék bele energiát egy bizonytalan, de hasznot sem garantáltan hozó projektbe. A megtalálásért járó kézfogás, hátba veregetés kevés.

A "kupacon" azt értem, hogy a talajradar a látható tárgy felső élét látja és annak "üstökös alakját". Ezt elemezni kell.
Be kell látni, hogy nagyon profin és sok átgondolható tesztet készített ember tudja úgy használni a talajradart, hogy ne tegyen felesleges köröket egy esetleges "bezonosítás" után (gondolok itt a felesleges ráásásokra).

El kell mondanom, hogy a föld alatti tárgyak nagy része nem érzékelhető vizuálisan a felszínen. Ezt szem előtt kell tartani.

Egy ilyen projektben, mint a tied, a legkedvezőbb megoldás csak a helyszín aránylag pontos beazonosítása után lehetne és a leggazdaságosabb és leginkább hatékonyabb megoldás egy kútfúró 50-100 db 5 méteres lyukfúrása 1,5 méteres egymástól való távolságú "pont-hálóban" mintavétellel. Itt a mélységen kell tervezgetni mert EGY ILYEN RÉGI ÜREGES INGATLAN LÉTEZÉSE GYAKORLATILAG MINIMÁLIS ÉS ELKÉPZELHETŐ, HOGY MÁR CSAK AZ ÖSSZEOMLOTT ÉPÍTMÉNY LESZ MEGTALÁLHATÓ, AZ ÉPÜLET EGYKORI LEGALACSONYABB SZINTJE MAGASSÁGÁBAN.
Mivel azonban ennek a legkedvezőbb megoldásnak is ára van, el kell gondolkozni megéri-e.

Magyarország egyik leghatékonyabb talajradara a bűnöldöző hatóság tulajdonában van, mindig nekik lesz a számukra elérhető leghatékonyabb. RÉGI CIKKEN A FOTÓJA: http://faktor.hu/faktor-evtizedekkel-ez ... -bukkantak


(Ez a válasz szubjektív, tévedésektől nem kizárt és gondolatébresztő.) Akit érdekel a téma, mondja el tapasztalatát, hogy mások is tanuljanak.
Talajfüggő, de szűkíteni lehet a területet pricking probe módszerrel. Év elején volt egy ilyen talaj alatti épületmaradványunk, amit így sikerült kijelölnöm 100% pontossággal. Természetesen sejteni lehetett nagyjából hol vannak a falak, de kitapogatva jelentősen, töredékére le tudtuk csökkenteni az egyébként nem olcsó radarozásra szánt területet. A szondavasat magam heggesztettem hozzá menetesszárból taposóval, T foggantyúval. Nem lett tökéletes, mert a végére eléggé deformálódott, de a célnak megfelelt. Az 5 méteres kútfúrásokat azért is tartom feleslegesnek, mert a legújabb korig a szántás mélysége általában nem haladta meg a 25 cm-t. Ezt az eddig tapasztaltakból írom. A bolygatás alatti falak kitapogatására bőven elég 40 cm mélységig szúrkálni.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2019. június 6., csütörtök 11:09

Ilyen minden jóval felszerelt radaros kisbusz nekünk is jól jönne. Halottakat nem annyira keresnék, de mást igen :)



allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: allando » 2019. június 7., péntek 11:57

xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára allando 2019. október 23., szerda 8:19-kor.


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2019. augusztus 1., csütörtök 17:22

.
A hozzászólást 7 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2019. augusztus 25., vasárnap 15:49-kor.



melytalalo
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2017. április 23., vasárnap 12:11
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Status: Offline

Re: Toni áruháza

Hozzászólás Szerző: melytalalo » 2019. augusztus 4., vasárnap 19:44

Kedves Toni kolléga!
Kérlek a keresőidet ne itt áruld, arra van másik topic is. Ha ezek tényleg a te mélykeresőid és nem csak a rangodat növeled hosszú idő óta,
tájékoztasd a fórumon a nagyérdeműt az eszközökkel szerzett tapasztalataidról.
Írj le kérlek 20-20 mondatban a saját tapasztalataidat mind a 4 keresőröl. Engem nem bemásolt szöveg és lopott kép érdekel.
TE konkrétan mit hogyan találtál ezekkel. Mi mire jó, mit mire javasolsz.

Tedd hasznossá a hozzászólásaidat!

Bizonyítsd be, hogy nem csak vakítasz évek óta, hanem érdemben is hozzá tudsz szólni.

Elnézést kérek, ennél udvariasabban nem ment ennyi nem megfelelő helyen tett ajánlat és haszontalanság után.
Itt mindenki tanulni és tapasztalni akar.

Az, hogy ezek után leveszed a hirdetést, ahogy szoktad, nem megoldás.

Baráti üdvözlettel



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2019. augusztus 5., hétfő 17:09

Eladó
-Scudo GPR talajradar
üregek,cserép edények és befalazott üregek stb.keresése- 2400€
különleges utasítás:
https://www.oerad.eu/scudo
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2020. január 16., csütörtök 18:09-kor.



Avatar
Risingsun
Százados
Százados
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2016. március 13., vasárnap 9:18
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Risingsun » 2019. augusztus 21., szerda 14:23

Egy újabb csoda.
Valaki használt már ilyet vagy ehhez hasonló mély keresőt?
Van realitása?
Köszi



Kép

Kép

Kép


www.femkereso.eoldal.hu

attis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. október 24., szombat 18:28
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: attis » 2019. augusztus 26., hétfő 17:34

Üdv.
Lorenz 3 -ashoz szeretnék beállításban segítséget kérni.
Kisbronzhoz egy kihegyezett és egy kompromisszumos beállítást szeretnék kérni. 35-ös szelekciós fej van hozzá.
illetve bármilyen jó tanácsot szívesen vennék.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Toni áruháza

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. augusztus 26., hétfő 18:39

melytalalo írta:
2019. augusztus 4., vasárnap 19:44
Kedves Toni kolléga!
Kérlek a keresőidet ne itt áruld, arra van másik topic is. Ha ezek tényleg a te mélykeresőid és nem csak a rangodat növeled hosszú idő óta,
tájékoztasd a fórumon a nagyérdeműt az eszközökkel szerzett tapasztalataidról.
Írj le kérlek 20-20 mondatban a saját tapasztalataidat mind a 4 keresőröl. Engem nem bemásolt szöveg és lopott kép érdekel.
TE konkrétan mit hogyan találtál ezekkel. Mi mire jó, mit mire javasolsz.

Tedd hasznossá a hozzászólásaidat!

Bizonyítsd be, hogy nem csak vakítasz évek óta, hanem érdemben is hozzá tudsz szólni.

Elnézést kérek, ennél udvariasabban nem ment ennyi nem megfelelő helyen tett ajánlat és haszontalanság után.
Itt mindenki tanulni és tapasztalni akar.

Az, hogy ezek után leveszed a hirdetést, ahogy szoktad, nem megoldás.

Baráti üdvözlettel
Hát igazából nem nekem szólt ez a beszólás, csak nem tudom megérteni, hogy ha Te is annyira tapasztalt vagy, miért nem írsz valamitt? Nem ismered a Tonit, de lejáratod.... én ismerem, azért nem tetszik a beszólásod...ahogy írod - évek óta vakít a Toni - hát gondolod hogy csak úgy viccből vásárolja ezekett a marha drága keresőket? Amit ő talált azt Te tíz évig nem dobod össze..... és igazából - osztogassa az eszet? Konkurenciát neveljen? Ebbe én se menné bele..... :D Csak ennyit akartam, remélem nincs harag....



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2019. augusztus 29., csütörtök 15:40

Ez van tibike.Nem értem mi tud egy emberben ilyesmit bestartolni. De mielőtt valaki beírna hasonló butaságot,látogasson meg.Szeretek a detektorokról beszélni.És meg is nézhetik,kipróbálhassák ami van.



vivid12
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 9:11
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: vivid12 » 2019. szeptember 23., hétfő 6:54

nincs kedve valakinek csinálni néhány videót a Brutus-sal?
Teszt (beállítás) vagy éles bevetéses videó jöhet minden.

Rendkívül jó gépről van szó és a szinte semmi videó nincs róla. 1 régi videót találtam amit anno még feri csinált.



newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: newage » 2019. október 21., hétfő 5:53

egy gyakorlott mélykeresős rám írhatna ..
segítséget szeretnék kérni.. még az elején vagyok a dolognak .. valaki aki segítene az alapokban főleg olyan jelentkezését várom aki brutussal rendelkezik vagy volt neki
kérdeztem én itt a fórumon villogó NAGY mélyeseket de basztak vissza írni -_-

köszönöm



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2019. október 23., szerda 6:21

-
A hozzászólást 13 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2020. március 24., kedd 12:34-kor.



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. október 30., szerda 12:27

Üdv!
Rendelkezik valaki tapasztalatokkal a Golden Mask Deep Hunter mélykeresővel kapcsolatban?
Általános keresésre nagyobb mélységgel párosítva használható? Mennyire szelektál?



vivid12
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 9:11
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: vivid12 » 2019. november 5., kedd 8:30

Ferit kérdezném, hogy esetleg nem lehetne egy részletesebb útmatatót készíteni a brutushoz videóval együtt?
köszönöm



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. november 18., hétfő 17:30

majestic12 írta:
2019. november 5., kedd 8:30
Ferit kérdezném, hogy esetleg nem lehetne egy részletesebb útmatatót készíteni a brutushoz videóval együtt?
köszönöm
De, nagyon is. És készítek is, bár közel se én tudom a legjobban a használatát :lol:


www.metaldetector.hu

toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2020. január 20., hétfő 22:26

Felelet a MAGNUM topicba.Horka
Hát erre a célra nagyon jó ötlet! Mint Pulival pároztatni a Hektort.Lehet néha besikerül neki.Hol van egy Magnum fej a Brutustól?!Amúgy is a Brutus nagyon jól különböztet,vas-nem vas.És biztosan állapítani? Csak ásással vagy jó magnetométerrel tudsz.
Majd a Feri ha akar megold valamit.És majd eldől mire jó.
Vasat pedig két szempontból asunk
-értékes lehet
-szines fém is lehet mellette,benne



Horka
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. február 15., hétfő 9:33
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Horka » 2020. január 20., hétfő 23:42

Ha nem akarod ne használd! Ha más szeretné, hadd csinálja. Feri meg eldönti, hogy fejleszt-e ilyen irányba, vagy nem. Nem lesz attól rosszabb Neked. Legfeljebb, ha nem válik be, elmondod utána, hogy Te megmondtad előre! :o3
toni írta:
2020. január 20., hétfő 22:26
Felelet a MAGNUM topicba.Horka
Hát erre a célra nagyon jó ötlet! Mint Pulival pároztatni a Hektort.Lehet néha besikerül neki.Hol van egy Magnum fej a Brutustól?!Amúgy is a Brutus nagyon jól különböztet,vas-nem vas.És biztosan állapítani? Csak ásással vagy jó magnetométerrel tudsz.
Majd a Feri ha akar megold valamit.És majd eldől mire jó.
Vasat pedig két szempontból asunk
-értékes lehet
-szines fém is lehet mellette,benne



Archer
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 13:37
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Archer » 2020. január 21., kedd 19:24

Az igaz, hogy az ásót nem lehet vinni magunkkal mélykeresővel egyszerre és hogy jól különböztet a Brutus is. De miért ne lehetne valami pluszt még hozzáadni, ami az egyedül való mély keresést még támogatja?
Horka írta:
2020. január 20., hétfő 23:42
Ha nem akarod ne használd! Ha más szeretné, hadd csinálja. Feri meg eldönti, hogy fejleszt-e ilyen irányba, vagy nem. Nem lesz attól rosszabb Neked. Legfeljebb, ha nem válik be, elmondod utána, hogy Te megmondtad előre! :o3
toni írta:
2020. január 20., hétfő 22:26
Felelet a MAGNUM topicba.Horka
Hát erre a célra nagyon jó ötlet! Mint Pulival pároztatni a Hektort.Lehet néha besikerül neki.Hol van egy Magnum fej a Brutustól?!Amúgy is a Brutus nagyon jól különböztet,vas-nem vas.És biztosan állapítani? Csak ásással vagy jó magnetométerrel tudsz.
Majd a Feri ha akar megold valamit.És majd eldől mire jó.
Vasat pedig két szempontból asunk
-értékes lehet
-szines fém is lehet mellette,benne



Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Simba » 2020. január 22., szerda 11:29

Támogatom az ötletet hogy legyen fejlesztve. Csak legyen és majd mi leteszteljük és megmondjuk, kell-e ;-)
Miért ne lehetne még jobb?
Valóban jól különböztet és unikális kereső az biztos :) Több verziót láttam már, használják roncsosok, hadisírosok, régészek és nekik dolgozók és kincskeresők is. Mostanra jól meg lett oldva a szétszedhetőség kérdése is, de mindig lehet valamit javítani mindenen, habár így is elég egyértelmű számomra hogy ez a legjobb mélykereső.
Archer írta:
2020. január 21., kedd 19:24
Az igaz, hogy az ásót nem lehet vinni magunkkal mélykeresővel egyszerre és hogy jól különböztet a Brutus is. De miért ne lehetne valami pluszt még hozzáadni, ami az egyedül való mély keresést még támogatja?
Horka írta:
2020. január 20., hétfő 23:42
Ha nem akarod ne használd! Ha más szeretné, hadd csinálja. Feri meg eldönti, hogy fejleszt-e ilyen irányba, vagy nem. Nem lesz attól rosszabb Neked. Legfeljebb, ha nem válik be, elmondod utána, hogy Te megmondtad előre! :o3
toni írta:
2020. január 20., hétfő 22:26
Felelet a MAGNUM topicba.Horka
Hát erre a célra nagyon jó ötlet! Mint Pulival pároztatni a Hektort.Lehet néha besikerül neki.Hol van egy Magnum fej a Brutustól?!Amúgy is a Brutus nagyon jól különböztet,vas-nem vas.És biztosan állapítani? Csak ásással vagy jó magnetométerrel tudsz.
Majd a Feri ha akar megold valamit.És majd eldől mire jó.
Vasat pedig két szempontból asunk
-értékes lehet
-szines fém is lehet mellette,benne



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma