Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Mélykereső

Fémkereséshez való eszközök
Raro
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:16
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Raro » 2016. április 29., péntek 11:48

Igen. A mélykereső fejekkel ellátott gép. Nem az enyém, csak kb egy hónap múlva egy építési területet szeretnének átnézni vele. Addíg nem akarnak gépi földmunkába kezdeni míg lehet a földben valami. Kb 200 méterre a területtől tavaly egy ugyanilyen építkezéskor került elő sok lőszerhüvely, éles lőszer, és gránát is. Most szeretnének biztosra menni.



Avatar
Genius
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. május 6., péntek 12:02
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Genius » 2016. június 6., hétfő 12:28

Üdv all!

Engem a mélykeresőzés érdekelne behatóbban, azon belül is elsősorban a brutus használata és gyakorlati tapasztalatok. Nem érdekelnek konkrét leletek, inkább csak az mit hogyan, mekkora tárgyakat lát stb.



Avatar
Indy1000
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016. április 23., szombat 13:44
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Indy1000 » 2016. június 7., kedd 23:37

Ezzel a brutusszal én is kacérkodok, hallottam már sok jót róla. De inkább nem írok konkrét dolgokat, csak majd ha nekem is lesz.



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2016. június 11., szombat 21:30

:shock: :shock: :shock: :o

https://www.youtube.com/watch?v=yd1d3iOE830

ezért itthon kapnának vagy 5-10 évet, de amúgy érdekes



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2016. június 12., vasárnap 7:36

Mi a pöcsömet csinálnak utána azzal a sok szarral??!!
Együgyű Károly írta::shock: :shock: :shock: :o

https://www.youtube.com/watch?v=yd1d3iOE830

ezért itthon kapnának vagy 5-10 évet, de amúgy érdekes



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: reinold » 2016. június 12., vasárnap 13:39

Leopold írta:Mi a pöcsömet csinálnak utána azzal a sok szarral??!!
Együgyű Károly írta::shock: :shock: :shock: :o

https://www.youtube.com/watch?v=yd1d3iOE830

ezért itthon kapnának vagy 5-10 évet, de amúgy érdekes

Célba lőnek azzal az AK-val! :mrgreen:


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. június 12., vasárnap 17:45

reinold írta:
Leopold írta:Mi a pöcsömet csinálnak utána azzal a sok szarral??!!
Együgyű Károly írta::shock: :shock: :shock: :o

https://www.youtube.com/watch?v=yd1d3iOE830

ezért itthon kapnának vagy 5-10 évet, de amúgy érdekes

Célba lőnek azzal az AK-val! :mrgreen:
Nálunk is ásnak jó dolgokat. Egyesek :D



Avatar
Genius
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. május 6., péntek 12:02
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Genius » 2016. július 4., hétfő 22:06

Lehet hülye kérdés: a brutust zavarja a nagy szél? Mintha meg lett volna bolondulva tegnap terepen viharos szélben. :(



Avatar
Genius
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. május 6., péntek 12:02
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Genius » 2016. július 5., kedd 21:28

Itt mindenki magába gubózott, vagy senki nem használ már brutuszt?



mj620
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 6:58
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: mj620 » 2016. július 6., szerda 6:14

Zavarja a nagy fesz?



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2016. július 24., vasárnap 10:24

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2016. augusztus 20., szombat 22:21-kor.



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2016. július 24., vasárnap 13:17

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2016. augusztus 20., szombat 22:22-kor.



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2016. július 26., kedd 20:09

toni írta:Üdv.

nagyon megvagyok a Brutusval elégedve. Ha öszehasonlítom kb.15 mélykeresővel,amit használtam,párja nincs! Pedig volt köztük 8x drágább is.
Ferihez szeretnék egy kérdést. Nemlehetne henger szondát 5m kábelval a Brutushoz? Vagy bármilyen alakút 4-5 cm széles,ami a fúrásomba beférne.
Köszönöm.
A furatot mivel csinálod? Állítólag valamilyen benzines gép van rá, de még nem láttam ilyet élőben.
Egyebekben csatlakozom, nekem is kellene ilyen hengeres szonda a Magnumhoz. 5-6 m kábel. Kútba pl.
A Brutus szerintem is a legjobb mélykereső, sokkal kevesebbet ismerek, mint Te, de azoknál sokkal jobb. Azért is ezt a Brutust választottam mert a fórumban régebben is dicsérted és van közös ismerősünk, aki nagyon sokra tartja a tudásodat.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2016. július 27., szerda 13:19

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2016. augusztus 20., szombat 22:21-kor.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. július 28., csütörtök 13:14

toni írta:Üdv.

nagyon megvagyok a Brutusval elégedve. Ha öszehasonlítom kb.15 mélykeresővel,amit használtam,párja nincs! Pedig volt köztük 8x drágább is.
Ferihez szeretnék egy kérdést. Nemlehetne henger szondát 5m kábelval a Brutushoz? Vagy bármilyen alakút 4-5 cm széles,ami a fúrásomba beférne.
Köszönöm.
Ennek nagyon örülök. Egyre többen használják a Brutust, ma is rendeltek egyet.
Lehet hengeres szonda a MAGNUM-hoz is. De ehhez nem olyan egyszerű készíteni, mint az Orionhoz vagy más PI műszerhez, mert míg azokhoz elég egy sima hengeres tekercs, ehhez három tekercs kell. De most már megcsinálom, mert már régóta kérik mások is.


www.metaldetector.hu

Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. július 28., csütörtök 13:26

Mennyi a várakozási idő egyébként a Brutusra?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. július 28., csütörtök 14:00

a.kezdo írta:Mennyi a várakozási idő egyébként a Brutusra?
Most 2-3 hét.


www.metaldetector.hu

Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Jel késés korrigálás keretes keresőknél

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2016. augusztus 11., csütörtök 18:53

Mélykereső keret jelkésés tesztelése és korrigálása precíziós méréssel, digitális szemléltetéssel.
Keretes keresők alkalmazása során a használók gyakran találkoznak a jel és tényleges tárgy helyzete közötti eltéréssel menet közben.
Ezen eltérés precíz alkalmazóknál jelent felesleges időtöbbletet.
Ez a felesleges időtöbblet azoknál jelentős, akik nem markolóval dolgoznak, hanem ásóval.

Tényleges veszteséget a hasonlóan digitális, főleg dataloggeres eszközök későbbi kiértékelésénél érünk el, főleg ha az átvizsgálandó terület több, esetleg több tíz hektár méretű.

Tapasztalatból mondom, hogy 1 hektár terület precíz (!) lejáratása aktív sportolókkal 2 óra, főleg ez az időtartam éjjeli sötétségben csak több lehet.

Ezen már feltárt elemzéses képen a magas fákkal körbevett erdős területen használhatatlan GPS-es helyazonosítás miatt volt szükséges a több méter mélyen és elég hosszan található fémkupac pontos helyzetének beazonosításához.
A profik tudják, hogy a természetesen kialakult, nem "tisztított" erdőkben nehéz az 1 méternél nagyobb keretek használta, ami még jobban nehezíti a megfelelő munkát.

A digitális késleltetés, vagy a gyártó által ajánlott sebesség jó dolog, de az igazi eredményt a jel és a tényleges között eltérés minimalizálásában a sebesség csökkentésével érjük el.
Egy bizonyos terület kiértékelését és a fenti hibahatárok csökkentését én abban látom, hogy egy átlagos sebességgel, normál körülmények között, pontos helykitűzéses módszerrel kezdjük el nagy területet egyben átnézve. Ezek után az adathalmaz digitális zoomolása mellett javasolt a kívánt jel újbóli, többirányú adatbegyűjtése is.

További, okkal nem részletezett közműkeresési tapasztalataimat szívesen megosztom privátban is.
Csatolmányok
jel_keses_korrigalas.jpg
jel_keses_korrigalas.jpg (182.03 KiB) Megtekintve 25146 alkalommal



Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Simba » 2016. augusztus 15., hétfő 18:30

KingMidas írta:
toni írta:Üdv.

nagyon megvagyok a Brutusval elégedve. Ha öszehasonlítom kb.15 mélykeresővel,amit használtam,párja nincs! Pedig volt köztük 8x drágább is.
Ferihez szeretnék egy kérdést. Nemlehetne henger szondát 5m kábelval a Brutushoz? Vagy bármilyen alakút 4-5 cm széles,ami a fúrásomba beférne.
Köszönöm.
A furatot mivel csinálod? Állítólag valamilyen benzines gép van rá, de még nem láttam ilyet élőben.
Egyebekben csatlakozom, nekem is kellene ilyen hengeres szonda a Magnumhoz. 5-6 m kábel. Kútba pl.
A Brutus szerintem is a legjobb mélykereső, sokkal kevesebbet ismerek, mint Te, de azoknál sokkal jobb. Azért is ezt a Brutust választottam mert a fórumban régebben is dicsérted és van közös ismerősünk, aki nagyon sokra tartja a tudásodat.
Egyet értek. Amilyeneket mi használtunk, egy se jobb, csak sokkal drágább.



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2016. augusztus 20., szombat 22:41

x
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2018. január 3., szerda 13:36-kor.



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2016. augusztus 24., szerda 13:16

Simba írta:
KingMidas írta:
toni írta:Üdv.

nagyon megvagyok a Brutusval elégedve. Ha öszehasonlítom kb.15 mélykeresővel,amit használtam,párja nincs! Pedig volt köztük 8x drágább is.
Ferihez szeretnék egy kérdést. Nemlehetne henger szondát 5m kábelval a Brutushoz? Vagy bármilyen alakút 4-5 cm széles,ami a fúrásomba beférne.
Köszönöm.
A furatot mivel csinálod? Állítólag valamilyen benzines gép van rá, de még nem láttam ilyet élőben.
Egyebekben csatlakozom, nekem is kellene ilyen hengeres szonda a Magnumhoz. 5-6 m kábel. Kútba pl.
A Brutus szerintem is a legjobb mélykereső, sokkal kevesebbet ismerek, mint Te, de azoknál sokkal jobb. Azért is ezt a Brutust választottam mert a fórumban régebben is dicsérted és van közös ismerősünk, aki nagyon sokra tartja a tudásodat.
Egyet értek. Amilyeneket mi használtunk, egy se jobb, csak sokkal drágább.
Köszönöm a választ!
Nagyon egyet értek én is.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Mélykeresős tapasztalataimat megosztanám

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2016. szeptember 22., csütörtök 19:14

Mélykeresős tapasztalataimat megosztanám, illetve közös fejlesztésekben, tesztekben benne lennék tapasztaltabb kollégákkal.
Csatolmányok
teszt_kiskodmon_1609_aa.jpg
teszt_kiskodmon_1609_aa.jpg (321.67 KiB) Megtekintve 26380 alkalommal



melytalalo
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2017. április 23., vasárnap 12:11
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Status: Offline

Tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: melytalalo » 2017. május 7., vasárnap 15:00

Gyakorlati tapasztalattal rendelkező mélykeresőst keresek, bár ez a fórum nem tűnik aktívnak.
Kb. 800m2-es telken állítólag el van ásva egy láda fémekkel 1,5 méter mélyen.
A telek kissé szennyezett átlagos szeméttel.
Ki tud nekem tanácsot adni?
Mivel, hogyan, mikor, stb?
Kérem az elméleti szakemberek, fórum másolók, netes böngészők kíméljenek.
Elolvastam minden idevágó témát.
Kizárólag gyakorlati tapasztalattal rendelkező tagok válaszát várom.

Ködmön, ez a képeden látható dupla keret valósan jobb, vagy csak parasztvakítás? Neked vagy valakinek van tapasztalata ezzel?
Meg tudod mondani hogyan van összekötve a két keret gyárilag?
Csatolmányok
hmm.jpg
hmm.jpg (36.44 KiB) Megtekintve 25935 alkalommal



Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: Tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: Simba » 2017. május 7., vasárnap 20:27

melytalalo írta:Gyakorlati tapasztalattal rendelkező mélykeresőst keresek, bár ez a fórum nem tűnik aktívnak.
Kb. 800m2-es telken állítólag el van ásva egy láda fémekkel 1,5 méter mélyen.
A telek kissé szennyezett átlagos szeméttel.
Ki tud nekem tanácsot adni?
Mivel, hogyan, mikor, stb?
Kérem az elméleti szakemberek, fórum másolók, netes böngészők kíméljenek.
Elolvastam minden idevágó témát.
Kizárólag gyakorlati tapasztalattal rendelkező tagok válaszát várom.

Ködmön, ez a képeden látható dupla keret valósan jobb, vagy csak parasztvakítás? Neked vagy valakinek van tapasztalata ezzel?
Meg tudod mondani hogyan van összekötve a két keret gyárilag?
Elsősorban mélykeresésben utazom, ma is kinn voltunk.
Azt hiszem, mindenki más is, azért nem írtak sokat ;)
Az van, h ha visszaolvasod a korábbi beírásaimat, találhatsz hasznos dolgokat bennük.



Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Re: melytalalo

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2017. május 22., hétfő 18:37

Szia melytalalo!

Ha már megszólítottál... bár én itt senki vagyok a pár év mélykeresési tapasztalatommal...

Igaza van a Simba-nak, aki aktív, és komolyan csinálja, az kint van terepen, nem itt cseveg.

Engem is anno egy konkrét cél inspirált tanulmányozni a témát. Mindent elolvastam, sok mindent vettem, utána kísérleteztem, szakembereket kerestem (Feri, Simba, ul69, toni, talentum) meg, még itt ezen és más (hobbielek..) fórumon is.

Egy valakit találtam aki elég jó gyakorlati tanácsokat adott.
Én úgy jártam el, ahogy mondta:
0. szereztem pár jónak mondott mélykeresőt és 0,5-1,0-2,0 méteres teszteket csináltam velük különféle keretekkel, frekvenciákon, földfelszíntől való távolságokkal, stb... és itt hosszú a sor...
1. átgondoltam milyen infót kaptam, ki adta, mikor tudta ő meg, van-e alapja, stb., megnéztem a területem műholdfotóját, régi légifelvételeit, úgy van-e ahogy akkoriban, van-e valami érdekes szabad szemmel nem látható, mennyit változtatott a tereprendezés... évszakok nem hozzák-e elő az áttörést...
2. szalagokkal kimértem a terepet tavasszal (!), kitűztem 2 sarokpontot, hogy bármikor vissza tudjak térni az adott pontokra megközelítőleg,
3. összeszedtem a látható szemeteket, meg ami nem odaillő,
4. a terület részeket megjelöltem, megjegyeztem, minden fémkeresős jelet feljegyeztem, felrajzolgattam - mindezt több irányból is keresőzve (itt fontos a sok előző teszt eredménye),
5. benéztem a régi kerítés helyét, a régi házak vonalát, a lebontott épületet, adott kerek távolságokat az ingatlanrészektől, kerítésektől(na itt ez egy érdekes gondolat), templom irányát (ez mindig volt és lesz is egy településen), vizsgáltam a terület csapadékelvezetését, magas-pontot, mélypontot, növényzet ritkaságát vagy éppen dússágát, fák életkorának meghatározását.,...stb....stb...
(De a több, mint 70 évnek nincs mindig látható nyoma...)
(kétféle módon ásnak el kincset, ha nem jelölik meg... egyik sietve és utána meghatározzák a pontot, a másik, hogy meghatározni a helyet és elásni a valamit, ez utóbbi gyakoribb)
6. a végére nem marad más, mint az ásás (elszántabbak már sírásónál is jártak a technikák miatt, egy idő után rájössz melyik a jó ásótípus is)......akkoriban azért ásták el az értékeket, hogy majd ha később jobb körülmények lesznek, visszamennek érte... szóval az a max 1,5 méter az reális... ennél mélyebbre nem kerek lyuk ásásával, hanem tölcsér alak lenne biztonságos (!), ami ugye "er négyzet pi szer magasság osztva 3" azaz 2 méter mélységnél 2 köbméter föld és akkor még csak egy kúp-csúcsnyi hely van a ládának...
7. ja és ugye ha akkoriban a katona a tájolójával azonosította be utólag - a teherautóval akkoriban könnyen megközelíthető erdősávban - a pontot, a jelenlegi google föld irány nem biztos, hogy azonos a mágneses elhajlás miatt.....

Pénz, idő, energia, tapasztalat, pénz, idő....

Itt az a pont amikor legtöbben feladják....


Másik kérdésed, dupla keret, ha komolyan érdekel kimérem neked pontosan a 160 EUR áru kábelecskét, amit itthon 7500 Ft-ból megcsinálsz... Látod a képem... azért teszteltem, rámértem az induktivitáskülönbségre is, mi is jobb ebben, stb., nekem még nem jött vissza az ára.. de én nem is adom fel!
Csatolmányok
szeretem_ha_belemkotnek.jpg
szeretem_ha_belemkotnek.jpg (370.98 KiB) Megtekintve 25686 alkalommal



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2017. május 23., kedd 8:31

x.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2017. május 24., szerda 2:23-kor.



melytalalo
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2017. április 23., vasárnap 12:11
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: melytalalo » 2017. május 26., péntek 18:06

Köszi Ködmön, látom komolyan nyomod.
Én már kezdem feladni, de még próbálkozok. Össze-vissza jelez nekem a keretes gép, ezt akarom kiszűrni. Nem tudom mi az oka.
Légyszíves akkor told ide a dupla keret összekötő-kábel kötését.
Megosztanád a keret tesztjeidet hogyan csinálod, ha nem titok?



Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Re: melytalalo

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2017. június 2., péntek 17:49

Szia melytalalo!
Örülök, hogy megmozgatod az állóvizet, de láthatod az utánam megszólaló 2 fórumtag is inkább visszavonta a bejegyzését. Ezért is nincs aktivitás a fórumon. Sanyarországon élsz, hagyj fel a fémkeresőzéssel. Az emberek üldözése a te országodban nem újdonság, most a fémkeresősökön van a sor, nem olvastad amit 200 éve tartalmaz a HIMNUSZ? 6. versszak első négy sor.

"Össze-vissza jelez nekem a keretes gép.." A városi környezet, sugárzások, a sok szemét, a lakókörnyezeti sok fém esélyt sem ad a mélykeresőzés valódi szépségére. A mélykeresőzés csak fémmentes környezetben adja azt a választ, amit igazán elvárnánk tőle. Ideális környezetek, ahol van értelme mélykeresőzni: pincék, padlások, mezők, erdők. A mélykeresőzés gyakorlati lényege: nem odaillő nagyobb tárgy lokalizálása. Egy nagy erdőben több hektáron nincs semmi, egy helyen viszont van. Az észlelt fémtömeg egy magas-ponton van, kereszt közelében, megsüllyedésben, kerek méterre az úttól, határsávban, cseresznye fa alatt, határkő mellett, furcsa jelzések közelében, furcsán elnevezett területen, nagyszülők elbeszélései szerint? Ekkor még érdekesebb..

Van értelme ásni? Van. Aki nem ás, az nem is akar találni semmit. Ja nem ásol 3 métert? Nem is kell, nem ásott el soha senki kézzel olyan mélyre értéket, hacsak nem bombatölcsérbe, lövészárokba rakta. HA NINCS SEMMI A FÖLDFELSZÍN ALATTI 50 CM-EN, AZ MÉG ÉRDEKESEBB. Potya ásás a 90%? IGEN, de akkor ne is olvass tovább.

A mélykeresőzésben a jelenlegi jövőkép a hazádban nem a régészek által féltett kispályás érmézés, fibulázás és a régészeti területek sírjainak napokig tartó turkálása pár százezer Forintért. Igen, én is láttam a dokumentumfilmet. Üldözze csak a turkálókat a sok halott szelleme, ezen kívül a törvényalkotók és régész tanácsadóik élvezzék csak majd a magyar nyugdíjakat jó egészségben jó sokáig (bocsánat a rokonaimtól). Ami megengedett legálisan nálatok, az a nem műemlék ingatlanon belüli keresés: pince, padlás, falak, kémények, stb. A másik fémkeresős-mélykeresős jövőkép, a Magyarországon az állam pénzén megszerzett szaktudás és gyakorlat felkínálása más országoknak. A tesztjeim mind idegen ország részére készülnek további feldolgozásra. Én is érmézek, csak nekem utalják az érméket papírpénz formájában más országban a tudásomért.

A tesztek.... (mielőtt nekiállsz, keress rá google-n az elméleti alapokra: "magnetic field loop 3d".
A tesztekhez keress fémtől mentes szűz helyet, igaz én az enyhén szennyezett területre esküszök, mert aki így profi, az megállja a helyét máshol is.
Legfontosabb, hogy egy ismertebb, széles körben használt keretes mélykereső eszközt használj, vegyél ALAPNAK. Nem érdemes időt pazarolni keresőt gyártani, amikor minden sarkon kapsz egy jó alapot olcsón is. A tesztek lényege az, hogy az általad kezelt mélykereső szerkezetet majdnem minden körülmény között tudd teljes tudással kezelni, a JELEIT ÉRTELMEZNI. A kiindulás, hogy az alapgép alapfelszereltségéből próbálunk kihozni a legtöbbet. Feltételezzük, hogy a gépet készítő emberek szakemberek voltak és a legjobb tudásuk szerint készítették el az eszközt. Optimális részletes teszt ezzel is több hét időtartam....

Én ezen felül úgy csináltam (végzettségem megvan hozzá, másik fórumon (hobbielek...). szoktam még csevegni), hogy az alapgép keret-kötés megoldása szerint a gyári teszteken túl elkezdtem 1x1, 1x1dupla, 2x2, 2x2 dupla, 3x3, 3x3 dupla, 2x2 speciál, hurkokat, kereteket gyártani: 8x0,34, 10x0,34, 12x0,34, 18x0,34, 4x0,34, 5x0,34, 3x0,5, 4x0,5, 5x0,5, 3x0,75, 4x0,75, 5x0,75 (stb..stb) rézszövet árnyékolású (gépfüggő), több eres réz vezető kábelből. Igen, a háromnegyede kuka lett.
Érdekes az irányadó angol nyelvű egyetlen szakirodalom alapján ideális 400mH körüli induktivitás és 2 Ohm körüli ellenállás ellenére az általam tesztelt mélykeresők 1x1m keret 290mH, 3x3 m keret 190mH, másik mélykeresők 500 mH felett működnek, stb. Érdekes az is, hogy a dupla keretnek nincs induktivitás befolyásoló hatása. (Itt most ne is beszéljünk a működési frekvenciákról, sok egyéb....ne okoskodjanak...hosszú).

CÉLOM AZ, HOGY EGY ESZKÖZBŐL HOZZUK KI A MAXIMUMOT. ÍROTT SZABÁLY EBBEN A TÉMÁBAN NINCS, ELCSODÁLKOZÁS VAN.

A teszteket megjelölt helyeken meghatározott méterre elásott különféle tárgyak (nem levegő teszt) készítettem. Optimális mondjuk több mélységben egy elásott 20L-es benzineskannából kiindulni. Ha az eszköz ezt a nagy jelet nem látja, akkor az eszköz is kuka.
A keret földtől való távolsága: 0-10-20-40-60 cm, ezen felül kamu. Valaki a 18 cm-re esküszik. Stabil magassághoz szalagot, műanyag kereket, lábon jelölést alkalmazok.
A területet 2 irányból mérem. Ha analóg kijelzője van a keresőnek, akkor a felkockázott területet részletesen felrajzolva kockás méretarányos lapra, milliméterpapírra fél méterenként felrajzolva a jelszint értékét (keretközép). JÉÉÉ a végén egy jelszint térképet látsz magad előtt. Az érdekesebb területrészt még aprólékosabban mérd és rajzold fel. Itt is igaz, hogy a hosszú jel nagyobb tárgyat jelez.

A mélykeresés analóg kijelzésű gyakorlati bemutatón Németországban az oktató egy nagy igazságot mondott: "A jel olyan mint a kályha melege: közel is meleg, meg távol is. A jel belokalizálása a tudomány."
Persze, akinek jelfeldolgozásos műszere van, azzal könnyebb.

Nem írok többet nyilvánosan, nem érdemli meg ez az ország. Szívesen osztom meg tapasztalataimat mailben.
A képen lefotózott gyári dupla keretes Y összekötő elem kötését (gépfüggő) a gyártóval jó viszonyomra való tekintettel nem teszem közszemlére de kérésre mailben elküldöm.
Csatolmányok
metaldet_forumra.jpg
metaldet_forumra.jpg (441.68 KiB) Megtekintve 25346 alkalommal



ballada
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016. január 17., vasárnap 10:29
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: ballada » 2017. június 10., szombat 14:33

stinger2 keretes mélykereső eladó.



melytalalo
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2017. április 23., vasárnap 12:11
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: melytalalo » 2017. június 11., vasárnap 12:45

Köszönöm Ködmön a válaszokat!
Privátban meg foglak keresni, hogy segíts nekem megtalálni, amit keresek.
Szerintem te vagy az én megoldásom.
Üdv!



Csuvi
Százados
Százados
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2015. október 28., szerda 11:42
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Csuvi » 2017. június 25., vasárnap 8:39

Udv a csoport tagjainak! Lenne par kerdesem a whites tm 808 as melykeresovel kapcsolatosan. Mennyire hasznalhato? Uregkeresesre is jo (pince, alagut stb...)? Mennyire nehez kezelni? Magasfeszko kozelben mennyire hasznalhato? Koszonom! :)



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2017. június 25., vasárnap 21:08

Ez engem is érdekelne:pince vagy más fajta üreg keresésben vagyok.Milyen műszert lehet ilyen dolgokra alkalmazni,ami nem drága?
Köszi!
Csuvi írta:Udv a csoport tagjainak! Lenne par kerdesem a whites tm 808 as melykeresovel kapcsolatosan. Mennyire hasznalhato? Uregkeresesre is jo (pince, alagut stb...)? Mennyire nehez kezelni? Magasfeszko kozelben mennyire hasznalhato? Koszonom! :)



attis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. október 24., szombat 18:28
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: attis » 2017. június 28., szerda 21:36

Üdv.
A DeepHammer hová sorolható a mélykeresők közt?



Boomtequila
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017. július 14., péntek 11:19
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Boomtequila » 2017. július 14., péntek 12:02

Hali!

Kezdőknek ajánlom mélykeresőzéssel kapcsolatban, hogy nagyon gondolják meg mielőtt pénz(rengeteg), időt(az nem is mérhető) fektetnek bele!
Saját tapasztalatom minimum 10-15h teszt saját elásott tárgyakkal!Legalább egy fél nap az ásás+fémmentesítés,inkább még 5h ,tehát csak az alapok elsajátítása 20h! Brutus esetében.Egy elásott"legenda" miatt nem érdemes belevágni.Beszélni kell profival! A mélykeresőzés a hobbi csúcsa, de inkább már szakma! Azért merem kijelenteni mert Én már belebuktam! 1kincs+kereső+tanulás rengeteg energia,pénz!Persze meglett...

Inkább lengetek a föld felett,ha nagy a kincs(és Isten is akarja) egy közöpes kereső is kihozza!

Gondoljátok meg!

Elnézést a negatív hangvitelért,de ez inkább csak jótanács.

Sok jelet! :D



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2017. július 24., hétfő 8:46

Eladó Resistivity survey system Ground Inspector, elsőrendű tunelok és pincék keresésére.
1800.-euro
Csatolmányok
image.jpg
image.jpg (127.67 KiB) Megtekintve 24449 alkalommal



Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Simba » 2017. szeptember 6., szerda 9:46

Boomtequila írta:Hali!

Kezdőknek ajánlom mélykeresőzéssel kapcsolatban, hogy nagyon gondolják meg mielőtt pénz(rengeteg), időt(az nem is mérhető) fektetnek bele!
Saját tapasztalatom minimum 10-15h teszt saját elásott tárgyakkal!Legalább egy fél nap az ásás+fémmentesítés,inkább még 5h ,tehát csak az alapok elsajátítása 20h! Brutus esetében.Egy elásott"legenda" miatt nem érdemes belevágni.Beszélni kell profival! A mélykeresőzés a hobbi csúcsa, de inkább már szakma! Azért merem kijelenteni mert Én már belebuktam! 1kincs+kereső+tanulás rengeteg energia,pénz!Persze meglett...

Inkább lengetek a föld felett,ha nagy a kincs(és Isten is akarja) egy közöpes kereső is kihozza!

Gondoljátok meg!

Elnézést a negatív hangvitelért,de ez inkább csak jótanács.

Sok jelet! :D
Igaz. Csak azért, hogy egy darab elásott dolgot megtaláljál, nem érdemes.
Én viszont mélykereső fan vagyok, és pont Brutusszal nyomom legtöbbet. Ha hobbiból csinálod, mindjárt más. Szerintem nagyon megéri. Rengeteg idő, természetesen. Van, aki horgászásba "fektet" napi több órát.
Tesztpályát eleve fémmentes helyen lehet jót csinálni.
A kézi keresőt is kultiválom, azzal gyorsan lehet, kevés munkával is sikert elérni. De "felszínesebb" a siker is.



Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

32.000 négyzetméter

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2017. szeptember 12., kedd 17:15

Igaza van a Simba-nak! Simba elismerem a hozzáállásod. Le a kalappal előtted is.

Van aki a horgászásba vagy más jó dologba fektet több órát. Van aki keresőzésbe. Van aki mélykeresőzésbe.
Milyen érzés rengeteget gyalogolni 3x3 méteres kerettel (most nem a dupla) - ha nem megoldható a terep és egyéb miatt a keret húzása autóval - 32 ezer m2 szántót átnézni?
A több 100adik track után mire gondolsz? Mit reagálsz amikor a sportoló társad spártai állóképességhez hasonlítja ezt a cipelést, koncentrálást a 3. óra után és fent kell tartani benne a kedvet? Egy biztos, 32.000 négyzetméter szántót az ember nem néz át ingyen, ez is lehet cél. Képeimen a most szombati bajorországi kiruccanás a német kollégával. Az egyik képen a régi parcellafelosztás georeferálva a Google Földre, a másik képen a GPSMAP időtáv összesítése.

Gyalogoltam 15 kilométert, de még el sem mentem sehova...
A kidolgozás meg napokig tart még...
A német kolléga a végén csak ennyit mondott: "Nach getaner Arbeit ist gut ruhn..."

Következtetés: Merni kell nagyot álmodni és meg kell dolgozni a nagy célokért keményen. Ez is csak erről szól...
Csatolmányok
00_170910_szanto_gpsmap_terkep_kiemelve_mail2.jpg
00_170910_szanto_gpsmap_terkep_kiemelve_mail2.jpg (96.62 KiB) Megtekintve 24087 alkalommal
00_170910_szanto_gpsmap_osszesites_mail2.jpg
00_170910_szanto_gpsmap_osszesites_mail2.jpg (81.35 KiB) Megtekintve 24087 alkalommal



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. szeptember 12., kedd 17:38

Hűha - ez a táblázat meg a térkép nagyon jó.....nincs tapasztalatod hogy ilyesmit ki lehet-e húzni a Garmin Oregon 600-as ból is?

Tibor



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. szeptember 13., szerda 15:57

tibike írta:Hűha - ez a táblázat meg a térkép nagyon jó.....nincs tapasztalatod hogy ilyesmit ki lehet-e húzni a Garmin Oregon 600-as ból is?

Tibor
Összekötöd a GPS-t a számítógéppel és letöltöd a kmz. fájlokat (pld: 2017.09.13-as trackot amit látni szeretnél merre járkáltál). Megnyitni nem tudod őket, mert a gép nem tudja elolvasni (majd az Earth tudja). A mentésekből vagy egy mappába helyezed ahol könnyen megtalálod őket, vagy a letöltések mappából tudod megnyitni a Google Earth / Fájl Megnyitás menüjéből. Az Earth automatikusan felrajzolja és megjeleníti az útvonaladat.

Térképet a Lefedő kép hozzáadásával tudsz georeferálni. Áttetszőben addig igazgatod amíg pontosan fedi a műholdas kép tereptárgyait. Egy kis rutinnal könnyen el lehet sajátítani, egyik alapvető feltétele a régi térképek kutatásának.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. szeptember 13., szerda 16:41

kanbagoly írta:
tibike írta:Hűha - ez a táblázat meg a térkép nagyon jó.....nincs tapasztalatod hogy ilyesmit ki lehet-e húzni a Garmin Oregon 600-as ból is?

Tibor
Összekötöd a GPS-t a számítógéppel és letöltöd a kmz. fájlokat (pld: 2017.09.13-as trackot amit látni szeretnél merre járkáltál). Megnyitni nem tudod őket, mert a gép nem tudja elolvasni (majd az Earth tudja). A mentésekből vagy egy mappába helyezed ahol könnyen megtalálod őket, vagy a letöltések mappából tudod megnyitni a Google Earth / Fájl Megnyitás menüjéből. Az Earth automatikusan felrajzolja és megjeleníti az útvonaladat.

Térképet a Lefedő kép hozzáadásával tudsz georeferálni. Áttetszőben addig igazgatod amíg pontosan fedi a műholdas kép tereptárgyait. Egy kis rutinnal könnyen el lehet sajátítani, egyik alapvető feltétele a régi térképek kutatásának.

Na akkor ezt kipróbálom......köszönöm szépen..... ^:)^



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma