Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Mélykereső

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Simba » 2016. március 1., kedd 10:36

Együgyű Károly írta:
Archer írta:
Simba írta:
toni írta:
Simba írta:
toni írta:
Feri írta:Litvániából küldték ezt a képet. Egy általam készített Orion mélykeresőt használnak valahol arrafelé magyar hadszíntérkutatók. Orosz nyelvű fórumokon szokták is emlegetni, szeretnének ilyet beszerezni ;) A kép is egy ilyenről származik.
image.jpeg
Mikor még a törvények engedték én is húztam Nivával,vagy kézvel is. Műanyag csövekből ragasztottam össze valami szánkót. A célja főleg az volt,hogy különböző magasságra állíthattam a keret magasságát a földtől. Max. kb. 1m 20cm,mivel diskrimináltam az apró tárgyakat,de a nagyobb és nagy mély tárgyak jeleztek.Ezt a resetvel is lehet "normal" magasságban. Erre a Pulse star a legjobb.De nagy hátránya,hogy a tömörebb bronzra nem nagyon reagál. A Brutusz ezt a fajta keresést,diskriminációt nálam ladírozta.
A Brutust próbáltad kocsival húzni?
Nekünk még ez nem jutott eszünkbe. A keretest igen, de nagyon feltűnő és össze keréknyomozzuk a szántást.
Meglehetne oldani. Csak a resetelőt és hangot kellene az autóba vezetni. De már ma,jó ha gyalog megtudom oldani,nem pedig autóval provokálni. Gyalog amúgy is jobban szeretek,mert sokszor megyünk a szignál mellett,amit érez a Brutus. És ezt ki kell "táncolni".
Nekem jó ötletet adtál. Mi dolgozunk olyan helyeken is ahol full legális. Például ismerős tűzszerészekkel. Van fejhallgató csati a magnumon és a reset is bedugós.
A transzmitterre nem gondoltál? Néhány méterig megy. Hazaérek, lemérem meddig.
Sziasztok!

Miért nem gondolatok arra, hogy magát a műszerdobozt vigyétek be egy árnyékolt vezetékkel a kocsiba? Biztos meg lehet a menetes végeknél oldani valahogy!?
Valahogy megoldjuk. Ez az egész még csak egy felvetődött ötlet.



Csuvi
Százados
Százados
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2015. október 28., szerda 11:42
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Csuvi » 2016. március 1., kedd 15:15

Sziasztok, orulok hogy vegre van egy topic ahol melykeresokrol is lehet tanulni s tanacsokat kerni.Meg az iden be szeretnek fektetni egy melykeresore s mivel nem volt meg lehetosegem tanacsokat kerni senkitol itt megtennem. Eloszor is mit erdemes megvenni olyannak ki meg soha nem hasznalt melykeresot? Olyanra gondolok ami nem igazan gagyi, pontos legyen aranylag jol szelektaljon. Nem szeretnem megbanni ha megveszem eleg nehez ezeket aztan eladni. Valaszokat elore is koszonom. :)



Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Simba » 2016. március 1., kedd 17:25

Csuvi írta:Sziasztok, orulok hogy vegre van egy topic ahol melykeresokrol is lehet tanulni s tanacsokat kerni.Meg az iden be szeretnek fektetni egy melykeresore s mivel nem volt meg lehetosegem tanacsokat kerni senkitol itt megtennem. Eloszor is mit erdemes megvenni olyannak ki meg soha nem hasznalt melykeresot? Olyanra gondolok ami nem igazan gagyi, pontos legyen aranylag jol szelektaljon. Nem szeretnem megbanni ha megveszem eleg nehez ezeket aztan eladni. Valaszokat elore is koszonom. :)
A Magnum Brutust ajánlom. Relatíve eolcsó mélykereső és az egyik legjobb ha nem pont legjobb. A Pulse Star majdnem 2x annyi és sehol nincs ehhez tudásban, a Lorenznél is jobb szerintem, amit alkalmaztunk szintén az pedig milliós tétel. A TM 808 kisebb, kompaktabb de nem egy nagyágyú mélységben.



Csuvi
Százados
Százados
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2015. október 28., szerda 11:42
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Csuvi » 2016. március 1., kedd 19:21

Simba írta:
Csuvi írta:Sziasztok, orulok hogy vegre van egy topic ahol melykeresokrol is lehet tanulni s tanacsokat kerni.Meg az iden be szeretnek fektetni egy melykeresore s mivel nem volt meg lehetosegem tanacsokat kerni senkitol itt megtennem. Eloszor is mit erdemes megvenni olyannak ki meg soha nem hasznalt melykeresot? Olyanra gondolok ami nem igazan gagyi, pontos legyen aranylag jol szelektaljon. Nem szeretnem megbanni ha megveszem eleg nehez ezeket aztan eladni. Valaszokat elore is koszonom. :)
A Magnum Brutust ajánlom. Relatíve eolcsó mélykereső és az egyik legjobb ha nem pont legjobb. A Pulse Star majdnem 2x annyi és sehol nincs ehhez tudásban, a Lorenznél is jobb szerintem, amit alkalmaztunk szintén az pedig milliós tétel. A TM 808 kisebb, kompaktabb de nem egy nagyágyú mélységben.
A keretes melykeresok nem jobbak az antennasoknal? Olvastam valahol hogy a Lorenz deep maxot nagyon nagyra tartjak, csak eleg borsos az aruk. Keretesek stabilabbak nem? Lehet tevedek totalis amator vagyok ezen teren. Esetleg ha kaphatnek egy tesztvideot a brutusrol az jo lenne. :)



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2016. március 1., kedd 21:05

Csuvi írta:
Simba írta:
Csuvi írta:Sziasztok, orulok hogy vegre van egy topic ahol melykeresokrol is lehet tanulni s tanacsokat kerni.Meg az iden be szeretnek fektetni egy melykeresore s mivel nem volt meg lehetosegem tanacsokat kerni senkitol itt megtennem. Eloszor is mit erdemes megvenni olyannak ki meg soha nem hasznalt melykeresot? Olyanra gondolok ami nem igazan gagyi, pontos legyen aranylag jol szelektaljon. Nem szeretnem megbanni ha megveszem eleg nehez ezeket aztan eladni. Valaszokat elore is koszonom. :)
A Magnum Brutust ajánlom. Relatíve eolcsó mélykereső és az egyik legjobb ha nem pont legjobb. A Pulse Star majdnem 2x annyi és sehol nincs ehhez tudásban, a Lorenznél is jobb szerintem, amit alkalmaztunk szintén az pedig milliós tétel. A TM 808 kisebb, kompaktabb de nem egy nagyágyú mélységben.
A keretes melykeresok nem jobbak az antennasoknal? Olvastam valahol hogy a Lorenz deep maxot nagyon nagyra tartjak, csak eleg borsos az aruk. Keretesek stabilabbak nem? Lehet tevedek totalis amator vagyok ezen teren. Esetleg ha kaphatnek egy tesztvideot a brutusrol az jo lenne. :)
Egy barátnak van és nagyon dicséri. Én is kinéztem, de elsősorban érmére a dd fejjel.


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Csuvi
Százados
Százados
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2015. október 28., szerda 11:42
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Csuvi » 2016. március 2., szerda 15:51

Darwin írta:
Csuvi írta:
Simba írta:
Csuvi írta:Sziasztok, orulok hogy vegre van egy topic ahol melykeresokrol is lehet tanulni s tanacsokat kerni.Meg az iden be szeretnek fektetni egy melykeresore s mivel nem volt meg lehetosegem tanacsokat kerni senkitol itt megtennem. Eloszor is mit erdemes megvenni olyannak ki meg soha nem hasznalt melykeresot? Olyanra gondolok ami nem igazan gagyi, pontos legyen aranylag jol szelektaljon. Nem szeretnem megbanni ha megveszem eleg nehez ezeket aztan eladni. Valaszokat elore is koszonom. :)
A Magnum Brutust ajánlom. Relatíve eolcsó mélykereső és az egyik legjobb ha nem pont legjobb. A Pulse Star majdnem 2x annyi és sehol nincs ehhez tudásban, a Lorenznél is jobb szerintem, amit alkalmaztunk szintén az pedig milliós tétel. A TM 808 kisebb, kompaktabb de nem egy nagyágyú mélységben.
A keretes melykeresok nem jobbak az antennasoknal? Olvastam valahol hogy a Lorenz deep maxot nagyon nagyra tartjak, csak eleg borsos az aruk. Keretesek stabilabbak nem? Lehet tevedek totalis amator vagyok ezen teren. Esetleg ha kaphatnek egy tesztvideot a brutusrol az jo lenne. :)
Egy barátnak van és nagyon dicséri. Én is kinéztem, de elsősorban érmére a dd fejjel.
Hasznaltan egy ilyen Brutus melykeresot mennyiert lehet beszerezni?



Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Simba » 2016. március 2., szerda 18:16

Csuvi írta:
Darwin írta:
Csuvi írta:
Simba írta:
Csuvi írta:Sziasztok, orulok hogy vegre van egy topic ahol melykeresokrol is lehet tanulni s tanacsokat kerni.Meg az iden be szeretnek fektetni egy melykeresore s mivel nem volt meg lehetosegem tanacsokat kerni senkitol itt megtennem. Eloszor is mit erdemes megvenni olyannak ki meg soha nem hasznalt melykeresot? Olyanra gondolok ami nem igazan gagyi, pontos legyen aranylag jol szelektaljon. Nem szeretnem megbanni ha megveszem eleg nehez ezeket aztan eladni. Valaszokat elore is koszonom. :)
A Magnum Brutust ajánlom. Relatíve eolcsó mélykereső és az egyik legjobb ha nem pont legjobb. A Pulse Star majdnem 2x annyi és sehol nincs ehhez tudásban, a Lorenznél is jobb szerintem, amit alkalmaztunk szintén az pedig milliós tétel. A TM 808 kisebb, kompaktabb de nem egy nagyágyú mélységben.
A keretes melykeresok nem jobbak az antennasoknal? Olvastam valahol hogy a Lorenz deep maxot nagyon nagyra tartjak, csak eleg borsos az aruk. Keretesek stabilabbak nem? Lehet tevedek totalis amator vagyok ezen teren. Esetleg ha kaphatnek egy tesztvideot a brutusrol az jo lenne. :)
Egy barátnak van és nagyon dicséri. Én is kinéztem, de elsősorban érmére a dd fejjel.
Hasznaltan egy ilyen Brutus melykeresot mennyiert lehet beszerezni?
Ha full érzékenységre teszed, akkor vigyázva kell vele menni. Mi többnyire 2. pálcika és 2 érzékenységben megyünk akkor elég stabil és így is nagyon eredményes. A 3/3 már csak ott ahol nagyon akarunk ásni :)
Méregettük egyszer és ehhez már létra kelett. Cirka 90 százalékot ver rá a Pulse Starra levegőben ha 3/3 a beállítás, közel dupla, és a 2/2-ben is sokkal jobb. Majd leírom a különbségeket, van pro és kontra de a pro sokkal több.
Videót egy nagyon régit láttam a youtubon.



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2016. március 3., csütörtök 11:43

Ez én se tudom, keretesnek vagy antennásnak számít-e. :)
Ezt találtam róla.
"A BRUTUS mélykereső szonda különleges megoldású, egyesíti a hagyományos impulzusüzemű és "two box" típusú mélykeresők előnyös tulajdonságait, és mindegyiküknél hatékonyabb."
http://metaldetector.hu/magnum.html#brutus


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Csuvi
Százados
Százados
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2015. október 28., szerda 11:42
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Csuvi » 2016. március 3., csütörtök 19:33

Deep hammerrol esetleg valami velemeny? Lattam teszt videot de inkabb tapasztalatokra lennek kivancsi.. mennyire hasznalhato jol szelektal e meg ugy alapjaban veve jo cucc? Koszonom :)



mj620
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 6:58
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: mj620 » 2016. március 4., péntek 10:03

A brutust nem lehet szétszedni kissebre?



Csuvi
Százados
Százados
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2015. október 28., szerda 11:42
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Csuvi » 2016. március 4., péntek 13:06

mj620 írta:A brutust nem lehet szétszedni kissebre?
De szet kehet a kis s a nagy keretet is le lehet venni(ezt olvastam), pontosan nem tudom mekorara lehet szetszedni de biztos konnyen lehet szallitani autoban.



Csuvi
Százados
Százados
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2015. október 28., szerda 11:42
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Csuvi » 2016. március 15., kedd 19:56

Sziasztok, ismet a brutussal kapcsolatban erdeklodnek, mennyire zavarja a magasfeszultseg? Hasznalhatatlanna valik a kozeleben? Koszonom.



peugeot308
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:04
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: peugeot308 » 2016. március 25., péntek 8:16

Sziasztok!

Magnum Brutus használatához kérnék segítséget,teljesen az alapoktól,akár a bekapcsolást követő összes művelet leírásával.
Akinek van tapasztalata beállításokkal,használattal kapcsolatban kérem írja meg,minden "apróság" érdekelne.
Köszönöm szépen!



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: reinold » 2016. március 25., péntek 22:57

peugeot308 írta:Sziasztok!

Magnum Brutus használatához kérnék segítséget,teljesen az alapoktól,akár a bekapcsolást követő összes művelet leírásával.
Akinek van tapasztalata beállításokkal,használattal kapcsolatban kérem írja meg,minden "apróság" érdekelne.
Köszönöm szépen!


Ez engem is érdekelne! Mire megtanulnám, már jöhetek is vissza írbe..
Szerintetek hogyan kezdjek neki egy tesztpályához, és milyen anyagokat használjak fel?? :?:


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Simba » 2016. március 29., kedd 10:08

reinold írta:
peugeot308 írta:Sziasztok!

Magnum Brutus használatához kérnék segítséget,teljesen az alapoktól,akár a bekapcsolást követő összes művelet leírásával.
Akinek van tapasztalata beállításokkal,használattal kapcsolatban kérem írja meg,minden "apróság" érdekelne.
Köszönöm szépen!


Ez engem is érdekelne! Mire megtanulnám, már jöhetek is vissza írbe..
Szerintetek hogyan kezdjek neki egy tesztpályához, és milyen anyagokat használjak fel?? :?:
Az van, hogy amit be kell állítani kezdésnek, balról jobbra legfelső sorban mutatja:
Vonal: közepes hosszúság
Szűrő: 3 Ha sokba szemét, feljebb tesszük.
Érzékenység: 2
Negatív hang: bekapcsolva.
Alaphang: zümmögés
Szemétszűrés: ki
Azt hiszem, ez az alapbeállítás is.
A negatív hang a menüben a berregősre kapcsolva a legjobb.
Egy jól kezelhető alap ez, a 3 érzékenység és harmadik vonal a nagyon mély.
Kijelzés az ahol három függőleges vonal van egymás mellett.
Mi ezt használjuk, nem is igen kell állítgatni semmit.
Nem nehéz a keresés, de kell egy kis gyakorlás. Azért is jobb a berregős negatív, mert ha pont fémen állva nullázod ki a gépet, akkor is kapsz egy erős hangot amikor odébb mész, ha negatív a jelzés. Akkor megint nullázol, elvben fémmentes helyen kell nullázni.
Vízszintesen tartva megindulsz, előbb nullázol természetesen. Minél nagyobb mélységre akarsz menni annál inkább úgy kell vinni, mintha lebegne a levegőben. Ez a trükkje. Vagyis nem fel-le ahogy egy szatyrot viszel. Fordulásnál nullázás. Olyan 1,20-1,50 széles sávokban lehet lejárni a helyet ha nincs sok akadály. Szántásirányban lehetőleg.
Ami fontos még, a negatív hang. A fémet úgy jelzi, hogy amikor a Brutus eleje áthalad felette akkor utána megemelkedik a hang, késleltetve annyit hogy addig a közepe-vége van a fémen. Ha tűpontot nyomsz, nem késletet, abban lehet bepinpointolni.
Ha nincs mélyen a tárgyad akkor ahogy egyenletesen haladsz, a hang felemelkedik előbb normál jelzésként és utána hirtelen átcsap negatívba. Ez nagy segítség, de később nélküle is kihallani a mélységet. A másik a kézi kereső ha van akkor ránéztek azzal is és lehet tudni mennyit fogsz ásni. Bár volt hogy mellé fogtunk, de előfordul az ilyen :)
A behatárolás elég pontos tud lenni, a első antenna alatt szokott lenni a fém. Van, hogy előtte. Keresztbe érdemes rámenni.



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. április 11., hétfő 21:28

Szerintem elhagyott egy fém 20-ast :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
http://kepfeltoltes.hu/160411/keen_digg ... es.hu_.jpg



Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Simba » 2016. április 12., kedd 11:29

Berez írta:Szerintem elhagyott egy fém 20-ast :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
http://kepfeltoltes.hu/160411/keen_digg ... es.hu_.jpg
Ez a Brutus transzformer változata :lol:



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2016. április 14., csütörtök 13:04

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2016. május 31., kedd 19:56-kor.



Raro
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:16
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Raro » 2016. április 28., csütörtök 14:21

Sziasztok. Garrett GTI 2500 mélykeresőhöz keresnék magyar nyelvű használati útmutatót. Előre is köszi: Raro



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. április 28., csütörtök 14:53

Raro írta:Sziasztok. Garrett GTI 2500 mélykeresőhöz keresnék magyar nyelvű használati útmutatót. Előre is köszi: Raro
http://www.produktinfo.conrad.com/daten ... kereso.pdf

Two bow-al úgy gondolom egyszerűen csak non-motion üzemmódba kell váltani.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Raro
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:16
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Raro » 2016. április 29., péntek 11:48

Igen. A mélykereső fejekkel ellátott gép. Nem az enyém, csak kb egy hónap múlva egy építési területet szeretnének átnézni vele. Addíg nem akarnak gépi földmunkába kezdeni míg lehet a földben valami. Kb 200 méterre a területtől tavaly egy ugyanilyen építkezéskor került elő sok lőszerhüvely, éles lőszer, és gránát is. Most szeretnének biztosra menni.



Avatar
Genius
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. május 6., péntek 12:02
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Genius » 2016. június 6., hétfő 12:28

Üdv all!

Engem a mélykeresőzés érdekelne behatóbban, azon belül is elsősorban a brutus használata és gyakorlati tapasztalatok. Nem érdekelnek konkrét leletek, inkább csak az mit hogyan, mekkora tárgyakat lát stb.



Avatar
Indy1000
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016. április 23., szombat 13:44
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Indy1000 » 2016. június 7., kedd 23:37

Ezzel a brutusszal én is kacérkodok, hallottam már sok jót róla. De inkább nem írok konkrét dolgokat, csak majd ha nekem is lesz.



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2016. június 11., szombat 21:30

:shock: :shock: :shock: :o

https://www.youtube.com/watch?v=yd1d3iOE830

ezért itthon kapnának vagy 5-10 évet, de amúgy érdekes



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2016. június 12., vasárnap 7:36

Mi a pöcsömet csinálnak utána azzal a sok szarral??!!
Együgyű Károly írta::shock: :shock: :shock: :o

https://www.youtube.com/watch?v=yd1d3iOE830

ezért itthon kapnának vagy 5-10 évet, de amúgy érdekes



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: reinold » 2016. június 12., vasárnap 13:39

Leopold írta:Mi a pöcsömet csinálnak utána azzal a sok szarral??!!
Együgyű Károly írta::shock: :shock: :shock: :o

https://www.youtube.com/watch?v=yd1d3iOE830

ezért itthon kapnának vagy 5-10 évet, de amúgy érdekes

Célba lőnek azzal az AK-val! :mrgreen:


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. június 12., vasárnap 17:45

reinold írta:
Leopold írta:Mi a pöcsömet csinálnak utána azzal a sok szarral??!!
Együgyű Károly írta::shock: :shock: :shock: :o

https://www.youtube.com/watch?v=yd1d3iOE830

ezért itthon kapnának vagy 5-10 évet, de amúgy érdekes

Célba lőnek azzal az AK-val! :mrgreen:
Nálunk is ásnak jó dolgokat. Egyesek :D



Avatar
Genius
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. május 6., péntek 12:02
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Genius » 2016. július 4., hétfő 22:06

Lehet hülye kérdés: a brutust zavarja a nagy szél? Mintha meg lett volna bolondulva tegnap terepen viharos szélben. :(



Avatar
Genius
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. május 6., péntek 12:02
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Genius » 2016. július 5., kedd 21:28

Itt mindenki magába gubózott, vagy senki nem használ már brutuszt?



mj620
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 6:58
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: mj620 » 2016. július 6., szerda 6:14

Zavarja a nagy fesz?



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2016. július 24., vasárnap 10:24

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2016. augusztus 20., szombat 22:21-kor.



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2016. július 24., vasárnap 13:17

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2016. augusztus 20., szombat 22:22-kor.



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2016. július 26., kedd 20:09

toni írta:Üdv.

nagyon megvagyok a Brutusval elégedve. Ha öszehasonlítom kb.15 mélykeresővel,amit használtam,párja nincs! Pedig volt köztük 8x drágább is.
Ferihez szeretnék egy kérdést. Nemlehetne henger szondát 5m kábelval a Brutushoz? Vagy bármilyen alakút 4-5 cm széles,ami a fúrásomba beférne.
Köszönöm.
A furatot mivel csinálod? Állítólag valamilyen benzines gép van rá, de még nem láttam ilyet élőben.
Egyebekben csatlakozom, nekem is kellene ilyen hengeres szonda a Magnumhoz. 5-6 m kábel. Kútba pl.
A Brutus szerintem is a legjobb mélykereső, sokkal kevesebbet ismerek, mint Te, de azoknál sokkal jobb. Azért is ezt a Brutust választottam mert a fórumban régebben is dicsérted és van közös ismerősünk, aki nagyon sokra tartja a tudásodat.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2016. július 27., szerda 13:19

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2016. augusztus 20., szombat 22:21-kor.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. július 28., csütörtök 13:14

toni írta:Üdv.

nagyon megvagyok a Brutusval elégedve. Ha öszehasonlítom kb.15 mélykeresővel,amit használtam,párja nincs! Pedig volt köztük 8x drágább is.
Ferihez szeretnék egy kérdést. Nemlehetne henger szondát 5m kábelval a Brutushoz? Vagy bármilyen alakút 4-5 cm széles,ami a fúrásomba beférne.
Köszönöm.
Ennek nagyon örülök. Egyre többen használják a Brutust, ma is rendeltek egyet.
Lehet hengeres szonda a MAGNUM-hoz is. De ehhez nem olyan egyszerű készíteni, mint az Orionhoz vagy más PI műszerhez, mert míg azokhoz elég egy sima hengeres tekercs, ehhez három tekercs kell. De most már megcsinálom, mert már régóta kérik mások is.


www.metaldetector.hu

Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. július 28., csütörtök 13:26

Mennyi a várakozási idő egyébként a Brutusra?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. július 28., csütörtök 14:00

a.kezdo írta:Mennyi a várakozási idő egyébként a Brutusra?
Most 2-3 hét.


www.metaldetector.hu

Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Jel késés korrigálás keretes keresőknél

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2016. augusztus 11., csütörtök 18:53

Mélykereső keret jelkésés tesztelése és korrigálása precíziós méréssel, digitális szemléltetéssel.
Keretes keresők alkalmazása során a használók gyakran találkoznak a jel és tényleges tárgy helyzete közötti eltéréssel menet közben.
Ezen eltérés precíz alkalmazóknál jelent felesleges időtöbbletet.
Ez a felesleges időtöbblet azoknál jelentős, akik nem markolóval dolgoznak, hanem ásóval.

Tényleges veszteséget a hasonlóan digitális, főleg dataloggeres eszközök későbbi kiértékelésénél érünk el, főleg ha az átvizsgálandó terület több, esetleg több tíz hektár méretű.

Tapasztalatból mondom, hogy 1 hektár terület precíz (!) lejáratása aktív sportolókkal 2 óra, főleg ez az időtartam éjjeli sötétségben csak több lehet.

Ezen már feltárt elemzéses képen a magas fákkal körbevett erdős területen használhatatlan GPS-es helyazonosítás miatt volt szükséges a több méter mélyen és elég hosszan található fémkupac pontos helyzetének beazonosításához.
A profik tudják, hogy a természetesen kialakult, nem "tisztított" erdőkben nehéz az 1 méternél nagyobb keretek használta, ami még jobban nehezíti a megfelelő munkát.

A digitális késleltetés, vagy a gyártó által ajánlott sebesség jó dolog, de az igazi eredményt a jel és a tényleges között eltérés minimalizálásában a sebesség csökkentésével érjük el.
Egy bizonyos terület kiértékelését és a fenti hibahatárok csökkentését én abban látom, hogy egy átlagos sebességgel, normál körülmények között, pontos helykitűzéses módszerrel kezdjük el nagy területet egyben átnézve. Ezek után az adathalmaz digitális zoomolása mellett javasolt a kívánt jel újbóli, többirányú adatbegyűjtése is.

További, okkal nem részletezett közműkeresési tapasztalataimat szívesen megosztom privátban is.
Csatolmányok
jel_keses_korrigalas.jpg
jel_keses_korrigalas.jpg (182.03 KiB) Megtekintve 25228 alkalommal



Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Simba » 2016. augusztus 15., hétfő 18:30

KingMidas írta:
toni írta:Üdv.

nagyon megvagyok a Brutusval elégedve. Ha öszehasonlítom kb.15 mélykeresővel,amit használtam,párja nincs! Pedig volt köztük 8x drágább is.
Ferihez szeretnék egy kérdést. Nemlehetne henger szondát 5m kábelval a Brutushoz? Vagy bármilyen alakút 4-5 cm széles,ami a fúrásomba beférne.
Köszönöm.
A furatot mivel csinálod? Állítólag valamilyen benzines gép van rá, de még nem láttam ilyet élőben.
Egyebekben csatlakozom, nekem is kellene ilyen hengeres szonda a Magnumhoz. 5-6 m kábel. Kútba pl.
A Brutus szerintem is a legjobb mélykereső, sokkal kevesebbet ismerek, mint Te, de azoknál sokkal jobb. Azért is ezt a Brutust választottam mert a fórumban régebben is dicsérted és van közös ismerősünk, aki nagyon sokra tartja a tudásodat.
Egyet értek. Amilyeneket mi használtunk, egy se jobb, csak sokkal drágább.



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: toni » 2016. augusztus 20., szombat 22:41

x
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2018. január 3., szerda 13:36-kor.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma