Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

Mélykereső

Fémkereséshez való eszközök
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Status: Offline

Mélykereső

HozzászólásSzerző: Feri » 2015. június 26., péntek 19:50

Mélykereső
www.metaldetector.hu

soma
Őrmester
Őrmester

Re: Mélykereső

HozzászólásSzerző: soma » 2015. november 29., vasárnap 19:37

Hello!

Létezik-e olyan mélykereső,ami eredményesen szűri a vasat akár nagyobb mélységben is?
Előre is köszönöm.

toni
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: toni » 2016. január 19., kedd 19:39

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2016. augusztus 20., szombat 9:12-kor.

Simba
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Simba » 2016. február 13., szombat 11:42

A Brutusban van. Nem jó olyan mélységig mint a megtalálás.
Nem is használjuk, mert a nagyvas is érdekel minket. A mélység sokkal fontosabb ha olyan helyen vagyunk. És a Brutusnak egyik nagy pozitívuma, hogy a nem annyira mély dolgokat ki lehet vele hallani elég könnyen.

Garou
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Garou » 2016. február 13., szombat 15:44

Ez ugye kevés? pedig de egyszerű lenne. :D %%-
https://play.google.com/store/apps/deta ... gnetometer

Metal
Tizedes
Tizedes

HozzászólásSzerző: Metal » 2016. február 13., szombat 15:58

Garou írta:Ez ugye kevés? pedig de egyszerű lenne. :D %%-
https://play.google.com/store/apps/deta ... gnetometer

Egy csomó ilyet letöltöttem én is. Magnetométer ami mikroteslában jelez ki és metal detector is van. A kulcsot 4 centiről kimutatja. Egy telótól nem is rossz.

Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Feri » 2016. február 14., vasárnap 11:12

toni írta:Én erre magnum brutuszt(érezteti,hogy mély stb) és magnetometert használnák. ez ritka 100% biztonság! a brutusz után megjelölném a mély szignálokat,majd átnézném magnetométervel. csodálkozok,hogy erre a célra Feri valami egyszerű magnetométert nem dobott össze.

Ez jó ötlet, már volt is ilyen mélykereső, PI rendszerű, de állítólag nem vált be. De ha én csinálom, akkor lehet, hogy jó lesz.
De a Brutusban tényleg van vasszűrés, lehet hogy egy másfajta kijelzéssel hatékonyabb lenne. Végül is konzervdobozokat többnyire ki lehet vele szűrni.
www.metaldetector.hu

Simba
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Simba » 2016. február 14., vasárnap 13:41

Feri írta:
toni írta:Én erre magnum brutuszt(érezteti,hogy mély stb) és magnetometert használnák. ez ritka 100% biztonság! a brutusz után megjelölném a mély szignálokat,majd átnézném magnetométervel. csodálkozok,hogy erre a célra Feri valami egyszerű magnetométert nem dobott össze.

Ez jó ötlet, már volt is ilyen mélykereső, PI rendszerű, de állítólag nem vált be. De ha én csinálom, akkor lehet, hogy jó lesz.
De a Brutusban tényleg van vasszűrés, lehet hogy egy másfajta kijelzéssel hatékonyabb lenne. Végül is konzervdobozokat többnyire ki lehet vele szűrni.

Ez nagyon jó! A magnetométer magában csak vasat jelez, tehát ha az nem jelez csak a Magnum, akkor nem vas. Kincskeresőknek ideális.

Mi először még egy másik Magnummal ellenőriztük hogy mi van, milyen mélyen a 41-es fejessel. De már első napon meg lehet tanulni, hogy mély-nem mély. És utána jól saccolható a mélység, érezteti, ahogy Toni is mondja. És mi is a mélyre megyünk gyakran. A brutussal csak a mélységet nézzük és jelölünk. Van amikor a nem mélyet is, a fémek fajtájától és a hely átkeresettségétől is függ. Mert voltunk olyan helyen ahol szó szerint belebotlottam a jóba :) De olyanon is ahol a kollégák által szétdobált szemét adta az első benyomást :)
Utána, ha nincs nagyon mélyen, a fejes Magnum úgyis jól megmondja, hogy konzervdoboz. Sima non motionban. A söröst is felismerjük már a kijelzés alapján.

Korábban a PS 2 Prot kultiváltuk, de meg kell mondjam, nagy minőségi javulást hozott a Brutus!

soma
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: soma » 2016. február 14., vasárnap 14:47

Hello

Valami kompaktabb technika, ami mondjuk nem keretes és bevált? (two box) Ugye a mai helyzetben keretestől pucolni. :whistle:

Simba
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Simba » 2016. február 14., vasárnap 16:03

Amit még szoktunk vinni, az a TM 808. Ezért javasoltam, hogy a Magnumhoz is legyen. Egyébként külön, csak a Magnum kézi szár és nagyfej is jó mélykeresőzni. Sajnos a kollégámnak van csak. Elvileg mélyebb is mint a TM. Nem is tudom, miért nem azt használjuk.
A TM se egy kis darab, de kompaktnak is mondható akár.
A Brutus nem olyan széles mint egy keretes és füves, akár gazos helyen is jó, mert elég magasan van az alja. Nagyon fontos hogy egy emberes, ezért a rosszabb terepeken is könnyebben elfér vele az ember.
Mi nem a pucoló fajta vagyunk, de nem árt az óvatosság. A menekülő, parázó ember csak gyanússá teszi magát.
De jó ha van takarás és erdős részeken van sok jó hely.

soma
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: soma » 2016. február 14., vasárnap 18:59

A pucoláson azt értettem,hogy bedobom a csomagtartóba a gépet és indulhatok is. Keretessel vagy Brutusszal ez már nem olyan egyszerű. Mit tud mélységre a Magnum nagy fejjel?

Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Feri » 2016. február 23., kedd 12:35

Litvániából küldték ezt a képet. Egy általam készített Orion mélykeresőt használnak valahol arrafelé magyar hadszíntérkutatók. Orosz nyelvű fórumokon szokták is emlegetni, szeretnének ilyet beszerezni ;) A kép is egy ilyenről származik.
image.jpeg
image.jpeg (140.47 KiB) Megtekintve 2477 alkalommal
www.metaldetector.hu

toni
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: toni » 2016. február 24., szerda 7:46

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2016. augusztus 20., szombat 9:13-kor.

Simba
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Simba » 2016. február 24., szerda 10:46

toni írta:
Feri írta:Litvániából küldték ezt a képet. Egy általam készített Orion mélykeresőt használnak valahol arrafelé magyar hadszíntérkutatók. Orosz nyelvű fórumokon szokták is emlegetni, szeretnének ilyet beszerezni ;) A kép is egy ilyenről származik.
image.jpeg

Mikor még a törvények engedték én is húztam Nivával,vagy kézvel is. Műanyag csövekből ragasztottam össze valami szánkót. A célja főleg az volt,hogy különböző magasságra állíthattam a keret magasságát a földtől. Max. kb. 1m 20cm,mivel diskrimináltam az apró tárgyakat,de a nagyobb és nagy mély tárgyak jeleztek.Ezt a resetvel is lehet "normal" magasságban. Erre a Pulse star a legjobb.De nagy hátránya,hogy a tömörebb bronzra nem nagyon reagál. A Brutusz ezt a fajta keresést,diskriminációt nálam ladírozta.

A Brutust próbáltad kocsival húzni?
Nekünk még ez nem jutott eszünkbe. A keretest igen, de nagyon feltűnő és össze keréknyomozzuk a szántást.

toni
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: toni » 2016. február 24., szerda 10:56

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2016. augusztus 20., szombat 9:10-kor.

Simba
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Simba » 2016. február 24., szerda 11:26

toni írta:
Simba írta:
toni írta:
Feri írta:Litvániából küldték ezt a képet. Egy általam készített Orion mélykeresőt használnak valahol arrafelé magyar hadszíntérkutatók. Orosz nyelvű fórumokon szokták is emlegetni, szeretnének ilyet beszerezni ;) A kép is egy ilyenről származik.
image.jpeg

Mikor még a törvények engedték én is húztam Nivával,vagy kézvel is. Műanyag csövekből ragasztottam össze valami szánkót. A célja főleg az volt,hogy különböző magasságra állíthattam a keret magasságát a földtől. Max. kb. 1m 20cm,mivel diskrimináltam az apró tárgyakat,de a nagyobb és nagy mély tárgyak jeleztek.Ezt a resetvel is lehet "normal" magasságban. Erre a Pulse star a legjobb.De nagy hátránya,hogy a tömörebb bronzra nem nagyon reagál. A Brutusz ezt a fajta keresést,diskriminációt nálam ladírozta.

Nekünk még ez nem jutott eszünkbe. A keretest igen, de nagyon feltűnő és össze keréknyomozzuk a szántást.

Meglehetne oldani. Csak a resetelőt és hangot kellene az autóba vezetni. De már ma,jó ha gyalog megtudom oldani,nem pedig autóval provokálni. Gyalog amúgy is jobban szeretek,mert sokszor megyünk a szignál mellett,amit érez a Brutus. És ezt ki kell "táncolni".

Nekem jó ötletet adtál. Mi dolgozunk olyan helyeken is ahol full legális. Például ismerős tűzszerészekkel. Van fejhallgató csati a magnumon és a reset is bedugós.

Archer
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Archer » 2016. február 24., szerda 12:17

Simba írta:
toni írta:
Simba írta:
toni írta:
image.jpeg

Meglehetne oldani. Csak a resetelőt és hangot kellene az autóba vezetni. De már ma,jó ha gyalog megtudom oldani,nem pedig autóval provokálni. Gyalog amúgy is jobban szeretek,mert sokszor megyünk a szignál mellett,amit érez a Brutus. És ezt ki kell "táncolni".

Nekem jó ötletet adtál. Mi dolgozunk olyan helyeken is ahol full legális. Például ismerős tűzszerészekkel. Van fejhallgató csati a magnumon és a reset is bedugós.

A transzmitterre nem gondoltál? Néhány méterig megy. Hazaérek, lemérem meddig.

Archer
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Archer » 2016. február 24., szerda 18:24

5-6 m idebenn a lakásban a transzmitter egy kisrádióval.

Simba
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Simba » 2016. február 29., hétfő 9:07

Archer írta:5-6 m idebenn a lakásban a transzmitter egy kisrádióval.

Kösz ^:)^ rendeltem.

Együgyű Károly
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Együgyű Károly » 2016. február 29., hétfő 20:59

Archer írta:
Simba írta:
toni írta:
Simba írta:
toni írta:
image.jpeg

A transzmitterre nem gondoltál? Néhány méterig megy. Hazaérek, lemérem meddig.

Sziasztok!

Miért nem gondolatok arra, hogy magát a műszerdobozt vigyétek be egy árnyékolt vezetékkel a kocsiba? Biztos meg lehet a menetes végeknél oldani valahogy!?

Vissza: “Fémkeresők, fémkereső tartozékok, kellékek”