A fórum a közeljövőben frissítésre kerül egy újabb, korszerűbb verzióra. Kisebb fennakadások előfordulhatnak emiatt.
Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

Mélykereső

Fémkereséshez való eszközök
Triondor
Hadnagy
Hadnagy
Status: Offline

Re: Mélykereső

HozzászólásSzerző: Triondor » 2018. május 28., hétfő 12:48

Kedves melytalalo!

A zenét köszönöm, az én reakcióm továbbra is arra irányul amit kanbagoly írt és amin eredetileg kuncogtam és ami sajnos már nem elérhető mert egy ponttá szerkesztette és amiben a kérdése arra irányult, hogy fémkeresőhöz mit lehetne ilyet, sajnos nem másoltam ki, megelégedtem annyival, hogy kuncogtam rajta kicsit és idegonoszkodtam.. természetesen nem szántam becsületsértésnek a számára még ha ő így is vette, csupán óvatos piszkálás akart lenni. És bár te jó keresztesként magadra vállaltad ennek az eszmének a terhét, és még ha te is belátod, hogy ennek nem igazán van realitása a gyakorlatban apró fémtárgyak megtalálásához, mégis küzdesz - csak nem tudom miért vagy ki ellen :D

Felebaráti szeretettel: Én

Ködmön
Hadnagy
Hadnagy

egy fémkeresős feleség tudja mi a dolga

HozzászólásSzerző: Ködmön » 2018. június 29., péntek 18:24

A születésnap jó indok, hogy megtörjem ezt a nagy csendet kedvenc fórumom kedvenc topic-jában...

Ilyen feleséget kívánok mindenkinek, aki tudja mivel kedveskedhet születésnapra egy fémkeresős férjnek.

A levegőtesztet nem reálisnak tartó szaktársaimhoz hasonlóan régóta vágytam egy "kényelmes földteszt input egységre", nah ez így egy szűz műhelyben (is) használható zacskóban könnyen (...) mozgatható földtömeg reális mélység-osztásokkal, kis detektor-tesztekhez.

Egyik fórumos Barátomnak dedikálnám az ásó képét amiről beszéltem az utolsó közös találkozáskor, én erre a típusra, formára, nyélre esküszöm, azért is örülök ennek a 2.-nak. Ezen is lesz centi jelölve.
Most hétvégén remélem fel is szentelhetem az eszközeimet, egy régi nagy kúria pincéiben.

Köszönöm szépen Drágám az ajándékokat!

További szép nyarat, sok találatot kívánok mindenkinek!
Csatolmányok
szuletesnapomra.jpg
szuletesnapomra.jpg (498.21 KiB) Megtekintve 1478 alkalommal
http://deepmax.sk

Ködmön
Hadnagy
Hadnagy

Mi nem unatkozunk

HozzászólásSzerző: Ködmön » 2018. augusztus 25., szombat 9:26

Fémkeresők fóruma átlagos válaszadási idő: 2,4 nap...
Mélykereső fórum megtekintések száma 2018.01.20. 12946, ma 2018.08.25. reggel 17963.
Én érzek csak űrt a fórummal kapcsolatban?
Jó mélykeresést kívánunk, használjátok ki a jó időt!
Csatolmányok
alagut_180818_02kx.jpg
alagut_180818_02kx.jpg (481 KiB) Megtekintve 1245 alkalommal

toni
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: toni » 2018. október 1., hétfő 10:22

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2018. december 4., kedd 20:17-kor.

Ködmön
Hadnagy
Hadnagy

Információkon alapuló mélykeresőzés - segítségkérés

HozzászólásSzerző: Ködmön » 2018. november 13., kedd 9:38

Lukács evangéliuma 11/10: "...aki keres, talál..."
A modern, szorgalmas, időt, energiát és pénzt nem kímélő fémkeresős először információt keres és talál... Valaki szerint az igazi fémkeresős találatokat először az íróasztalon kell tervezni...

Nem tekintem a mélykereső topic offolásának ezt a helymeghatározásos kérdésemet.
"Helymeghatározás" és "térképészet" kifejezésre rákeresve itt a fórumban nem igazán volt találat.
A "Térképek" topic se igazán erről szól.
Meg kell említenem, hogy világ egyik legnagyobb fémkeresős online fórumán, ahol közel 50 ezer tag van és mindig kb. 1000 tag van online, ott sem találtam ezzel kapcsolatos kérdéskört.

A céltudatos mélykeresősök egyik fő fegyvere a nagyon pontos helymeghatározás, úgy gondoltam megállja a kérdéskör a helyét itt.

Aki sok energiát fektet az információkon alapuló mélykeresőzésbe, rájön, nem csak beszélni és megemlíteni kell a II.vh.-s (nekünk főleg wehrmacht) helymeghatározási módszereket, hanem csakis azzal fogunk előbbre lépni a szabad ég alatt "sebtiben" tudatosan elrejtett tárgyak keresésében.

Olyan kollégát keresek online vagy személyes konzultációkra, aki a számunkra most még bonyolultnak tűnő fogós kérdéseinkre gyakorlatias módszerrel tudja a választ.
A kérdésköreink schlagwortokban:
- 1939-1945.-ben wehrmacht közkatona helymeghatározó eszközei, planzeiger, marschkompass, és a többi megadott 5-6 eszköz elmélete és gyakorlati használata;
- 1939-1945.-ben wehrmacht közkatona által használt 6400 vonás beosztású tájolók gyakorlati szerepe a méterre pontos távolság meghatározásában;
- 1939-1945. időszakra visszavetített mágneses elhajlás és az elhajlás változásának hatása 70 év után;
- azimutok meghatározásának lételeme 400 fokos rendszerben;
- méterre pontos (!) távolság leolvasása 1:25.000 méretarányú térképekről akkori segédeszközök segítségével;
- egyéb itt nem publikus kérdéskörök.

Érthető, hogy nem lehetnek nagy eltérések a mai kor lehetőségeitől a könnyen meghatározható objektumoktól való viszonyításokhoz képest, de itt a 50-100-200 méternyi eltérés is igen sok.

Nem véleményt várok, hanem segítséget!
Csatolmányok
planzeiger.jpg
planzeiger.jpg (134.28 KiB) Megtekintve 672 alkalommal

toni
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: toni » 2018. november 20., kedd 7:29

Eladó föld ellenállás felmérési rendszer. A kincskeresőkhöz igazított ellenállásmérő. Nagyon pontos,alkalmas bunker, pince és tunel stb. keresésére. A föld ellenállásának mérését a világ régészei is használják - a geofizika. Nem varázspálca rendszer! Végtelen garancia a gyártótól. Ár 1150.-euro.(eredeti ár 2100 eur)
Két Magnum Brutusom van. Nagy szondával-fehér és kis szondával -1.kiadás.
Eladnám a Magnum Brutust a szétszehetős kis szondával.
550 eur/ 180 000 Ft
Csatolmányok
res.jpg
Föld ellenállás mérés
res.jpg (46.29 KiB) Megtekintve 76 alkalommal
pince 2.jpg
pince 2.jpg (65.21 KiB) Megtekintve 515 alkalommal
14596460-detektor-kovu-1.jpg
14596460-detektor-kovu-1.jpg (145.38 KiB) Megtekintve 515 alkalommal
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2018. december 16., vasárnap 20:15-kor.

melytalalo
Tizedes
Tizedes

HozzászólásSzerző: melytalalo » 2018. december 1., szombat 18:21

Hallo Toni!
A "végtelen garanciás" eszközeiddel találtál is már valamit?
Te, mint aki nagy beírós/mélykeresős, miért árulod a Magnumjaidat?
Egyik hozzászólásodban Orion-t akartál venni. Most akkor mi van?
Csáo
Adam

toni
HozzászólásSzerző: toni » 2018. november 20., kedd 7:29

Eladó föld ellenállás felmérési rendszer. A kincskeresőkhöz igazított ellenállásmérő. Nagyon pontos,alkalmas bunker, pince és tunel stb. keresésére. A föld ellenállásának mérését a világ régészei is használják - a geofizika. Nem varázspálca rendszer! Végtelen garancia a gyártótól. Ár 1150.-euro.(eredeti ár 2100 eur)
- Ha valakit érdekelne földradar is van eladó,kedvező áron.
4 m ig 4 m től (75 nS) 8 m ig(150 nS )

Két Magnum Brutusom van. Nagy szondával-fehér és kis szondával -1.kiadás.
Eladnám a Magnum Brutust a szétszehetős kis szondával.
550 eur/ 180 000 Ft

toni
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: toni » 2018. december 4., kedd 20:05

"Jobb egyszer látni, mint százszor hallani… Ez a mottó rengeteg igazságot tartalmaz!!!"
Nem csak a fémeket, de az ember minden beavatkozását a talajba mint természetes rendellenességet is a mélykeresők jelzik. Csak nem "halljuk". Üregek,beszántott gödrök,mély fémek stb. Ezért jó az adatgyűjtő szoftvervel.
Eladó
-puls indukciós mélykereső
-datalogger, software
-1,20x1,20m kábel szonda
-2x2m kábel szonda

700.-euro
Csatolmányok
pic.jpg
pic.jpg (22.28 KiB) Megtekintve 200 alkalommal
pib.jpg
pib.jpg (35.08 KiB) Megtekintve 200 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2018. december 17., hétfő 9:52-kor.

drkovacstamas19
Lengető
Lengető

Re: Információkon alapuló mélykeresőzés - segítségkérés

HozzászólásSzerző: drkovacstamas19 » Ma, 7:57

Tisztelt Ködmön!
Sikerült hozzáértőt találni a felvetett kérdéskörökben?
Szerintem rajtam kívül másokat is érdekelne, hogyan orientálódtak méterre pontosan
a 2. világháborúban a német katonák szerte a nagyvilágban.
Egyébként semmilyen leírást, adatot, megjegyzést nem találtam magyar nyelven
az említett német katonai "planzeiger" eszköz akkori használatával kapcsolatban. Sem a neten, sem egy nagy országos könyvtárban.
Ez hogy lehet?
Üdvözlettel
KT

[quote="Ködmön"]
A kérdésköreink schlagwortokban:
- 1939-1945.-ben wehrmacht közkatona helymeghatározó eszközei, planzeiger, marschkompass, és a többi megadott 5-6 eszköz elmélete és gyakorlati használata;
- 1939-1945.-ben wehrmacht közkatona által használt 6400 vonás beosztású tájolók gyakorlati szerepe a méterre pontos távolság meghatározásában;
- 1939-1945. időszakra visszavetített mágneses elhajlás és az elhajlás változásának hatása 70 év után;
- azimutok meghatározásának lételeme 400 fokos rendszerben;
- méterre pontos (!) távolság leolvasása 1:25.000 méretarányú térképekről akkori segédeszközök segítségével;
- egyéb itt nem publikus kérdéskörök.

Vissza: “Fémkeresők, fémkereső tartozékok, kellékek”