A fórum a közeljövőben frissítésre kerül egy újabb, korszerűbb verzióra. Kisebb fennakadások előfordulhatnak emiatt.
Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

XP ORX

Fémkereséshez való eszközök
zoli87
Ezredes
Ezredes
Status: Offline

Re: XP ORX

HozzászólásSzerző: zoli87 » 2019. január 31., csütörtök 19:55

unikornis írta:
kanbagoly írta:Most olvasom a deus topikban, hogy a 28-as fejjel votlak problémák és volt aki csak 70 sensen tudta használni. Az orx-en 95 volt ami túl cicergős, de 92-93 még tökéletesen használható volt úgy hogy egyik alapbeállítással mentem, nem grundoltam külön rá a talajra.

Az első hazánkba érkezett műszerek óra volt deusom, mindenféle fejjel, de tavaly ősszel végleg letettem a lantot,eladtam mindent, mert kiöregedtem a hobbiból, viszont olvasgatok itt olyan hozzászólásokat, amelyek erősen laikusak, ezért leírom a tapasztalataimat. Nem muszáj egyetérteni velem, de sokaknak segíthetnek majd az alábbi sorok.

95-ös érzékenységgel, mindenhol használhatónak kell még lennie, kis cicergéssel, deus fast programon, ha jól van beállítva a földhatás. A 90 és a 95 érzékenység között akár 5-8 centiméter az eltérés levegőben, de tapasztalataim szerint ugyanez földben is adott, viszont akkor jobban bele kell nyúlni a programba, a silencer-reakt kombóval.

Sokan kérdezik pü-ben, az előző hozzászólásom óta ( pörög ez a fórum a háttérben :-) ), hogy mit értek a silencer-reakt kombó állításán. A táv magától is állítja a silencert a deusnál, pl, a 4.1 verziónál, ( - ha még jól emlékszem - ), akkor 2.5 reaktnál vagy 3-nál (?) már -1-re teszi a silencert. Az a tapasztalatom, hogy minél nagyobb a reakt és minél kisebb a silencer adott programon belül, annál kisebb az érzékelési távolság, viszont nagyon vasas terepen annál gyorsabb és kikutathatóbb a jó jel, kisebb, apróbb dolgoknál is, a vas mellől. PL. a deus fasttal kk területen, ha nagyon sok a vas és a fémszemét, az a tapasztalat, hogy 4 reakt és -1 silencer kell, az apróbb érméket csak akkor látja stabilan a fej, a vas mellett, és minél vasasabb vagy szemetesebb a terület, ez annál jobban érvényes. Az még a tapasztalat, hogy a legmélyebb kutatási mélység 2 reakt és 2 silencerrel érhető el, ha egy adott területre külön programot készítesz, akkor viszont a szelektálás sokkal lassúbb és felületes lesz, de a keresési mélység meg akár 10-20 százalékkal is növekedhet, és ez pl. olaszos területen lehet előnyös, ahol kevés a vas és a fémszemét.

Személyes tapasztalat még, hogy a legmélyebb kutatási mélység a 2.0 szoftverrel volt elérhető, azóta szerintem a gép egyre finomabb és felhasználóbarátabb lett, de a kutatási mélység valami miatt egy kicsit mindig csökkent ( ez személyes megérzés, nem akarok vitatkozni, csak kikívánkozott).

Mindezt lehet fokozni a hangbeállításokkal és egyebekkel is, de akkor külön területre, ( - legfőképpen az ott érvényesülő földhatás figyelembevételével - ) kell megírni a programot, és mindent érdemes sorra venni. Ilyenkor nagyon sokat segíthet pl, a legnagyobb mélységet elérni a programozással és a FULL hangot választani, és csak annak az egy tárgynak az egy saját, adott hangfrekvenciájára figyelni a zavaró jelek között. Ezt konkrétan azért írtam le, mert a FULL hangot nagyon kevesen használják. Ez persze leginkább akkor lehet célravezető, ha pl. egy konkrét pénzdarabot keresel (mélyebben szétszántott-széthúzott leletgyanús a hely) és ehhez állítod be a gépet.

Leírom még azért azt is, hogy aki nem merült bele a programozásba, és nem veszi sorra a lehetőségeket, annak teljesen fölösleges a távirányító, mert ha csak favágó módjára akarja állítgatni, akkor egy-egy paraméter elnyomkodásával elbaszarinthatja az egész programot, főleg ha csak levegőben próbálgatja és nem ismeri a kutatni kívánt terület adottságait, mert a konyhai linóleumon faszán megírt programjával, lehet, hogy egy érdekes hatású, jó kis köves-agyagos, vagy full feketeföldes területen majd szart se fog találni.
Ezeknek a sporttársaknak ez az ORX gép lehet az arany középút, ami biztos vagyok benne, hogy mindenütt megállja a helyét, és nélkülözhető nála a beállításcunamis hókuszpókusz. Elvégre mobiltelefont "rútolni" meg laptopot telepítgetni se szeretnek sokan, csak használni akarják és elérni vele a tartalmakat.

Üdv! Amiket làttam eddig,földtesztes videókat,mindig -1silencerrel volt a legmèlyebb a gèp ès a reakt 1 volt.Viszonylag tiszta földben.

tibike
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: tibike » 2019. január 31., csütörtök 20:06

Na meg sokan tojnak a GB-re...nem nagyon kapizsgálják a problémát - és ha még elkezdenék a pozitív, vagy a negatív GB-vel, akkor már tényleg nem értenek semmitt... :lol:

zoli87
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: zoli87 » 2019. január 31., csütörtök 20:35

tibike írta:Na meg sokan tojnak a GB-re...nem nagyon kapizsgálják a problémát - és ha még elkezdenék a pozitív, vagy a negatív GB-vel, akkor már tényleg nem értenek semmitt... :lol:

Gb az egyèrtelmű.De a silencer nem teljesen vilàgos mikor hova.Mèg sok tapasztalatom nincs vele.

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2019. január 31., csütörtök 20:43

Most nem kapcsolom be a gépet, de használatiban valóban nincs benne. Deusban szerepel, de csak ennyit írnak róla:

silencer.jpg
silencer.jpg (131.69 KiB) Megtekintve 256 alkalommal
"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell."

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2019. február 20., szerda 11:23

Brumi írta:Beszéltem az egyik forgalmazóval. Azt mondja az ORX a hf 22 es gyári fejjel a legjobb, arra lett kitalálva.

Különbözőek a lehetőségek:

Kép
"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Itt élned, halnod kell."

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2019. február 20., szerda 12:18

Ez nyilván inkább szerencse kérdése, de már ezért a 2 darab miatt is megérte :D Mielőtt még valaki rosszra gondolna ezek is leadásra kerültek. A mélységet nem méregettem de a siliqua meglepően mélyről jött, viszont a II. András felszínközelben volt.

Kép
"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Itt élned, halnod kell."

Leopold
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Leopold » 2019. február 20., szerda 13:01

Szépek!!!
Te használt àl Magnumot,Deust-
Tudnál kis összehasonlítást adni a Orx vs. Magnum, Deus?
Köszönöm
kanbagoly írta:Ez nyilván inkább szerencse kérdése, de már ezért a 2 darab miatt is megérte :D Mielőtt még valaki rosszra gondolna ezek is leadásra kerültek. A mélységet nem méregettem de a siliqua meglepően mélyről jött, viszont a II. András felszínközelben volt.

Kép

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2019. február 20., szerda 13:34

Leopold írta:Szépek!!!
Köszönöm
kanbagoly írta:Ez nyilván inkább szerencse kérdése, de már ezért a 2 darab miatt is megérte :D Mielőtt még valaki rosszra gondolna ezek is leadásra kerültek. A mélységet nem méregettem de a siliqua meglepően mélyről jött, viszont a II. András felszínközelben volt.

Kép

Üdv! Sajnos még nem, mert csak a gyári beállításokat tudtam használni. Ma kaptam meg a magyar használati utasítást. +még nem használtam 1 terepen felváltva a gépeket, de tervezem, hogy összemérem a magnummal. Nem tartom kizártnak, hogy az apró fiszfaszokban a felső 15-18 centin a magnum jobban fog teljesíteni de majd meglátjuk szed e valamit az orx után.
"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Itt élned, halnod kell."

Menrot63
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Menrot63 » 2019. február 20., szerda 16:08

Huu erre baromi kiváncsi vagyok :)

kanbagoly írta:
Leopold írta:Szépek!!!
Köszönöm

Kép

Üdv! Sajnos még nem, mert csak a gyári beállításokat tudtam használni. Ma kaptam meg a magyar használati utasítást. +még nem használtam 1 terepen felváltva a gépeket, de tervezem, hogy összemérem a magnummal. Nem tartom kizártnak, hogy az apró fiszfaszokban a felső 15-18 centin a magnum jobban fog teljesíteni de majd meglátjuk szed e valamit az orx után.

Vissza: “Fémkeresők, fémkereső tartozékok, kellékek”