Kép
Hírek:
-A MAGNUM ezentúl új, jelentősen továbbfejlesztett szoftverrel működik. Részletek és videók a MAGNUM témánál és a videógalériában.

-A fórum frissítésre került a legújabb verzióra.
-Az új regisztrációk aktiválása a továbbiakban e-mailen keresztül történik, mivel új, igen hatékony spammerszűrőt kapott a fórum. Ez a regisztráló adatait a stopforumspam.com számára elküldi ellenőrzésre.
-Fontosabb fórum újdonságok: Postimage gyors képfeltöltés hozzászólásnál, Youtube galéria (Videos, fenn), közösségi megosztás.

XP ORX

Fémkereséshez való eszközök
luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. július 23., kedd 22:45

kanbagoly írta:
2019. július 23., kedd 17:15
luckyotter írta:
2019. július 23., kedd 12:29
Üdv!
Müködik az ORX a Deus x35 fejek alacsonyabb frekvenciáin is.
A fülese megy közvetlenül a fejekről vagy kell hozzá a távja?
4 - 18 kHz között lehet vele menni ha jól emléxem a 4 az biztos. A deus füles nem kompatibilis. Én simán távval használom saját hangszórójával, nincs fülesem.
Köszi a gyors választ.

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. július 24., szerda 11:07

luckyotter írta:
2019. július 23., kedd 22:45
kanbagoly írta:
2019. július 23., kedd 17:15
luckyotter írta:
2019. július 23., kedd 12:29
Üdv!
Müködik az ORX a Deus x35 fejek alacsonyabb frekvenciáin is.
A fülese megy közvetlenül a fejekről vagy kell hozzá a távja?
4 - 18 kHz között lehet vele menni ha jól emléxem a 4 az biztos. A deus füles nem kompatibilis. Én simán távval használom saját hangszórójával, nincs fülesem.
Köszi a gyors választ.
Helyesbítenék: 4 kHz, 7,7 kHz, 11,3 kHz, 17,2 kHz, 25,4 kHz

"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell."

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. október 24., csütörtök 10:03

Üdv!
Érdeklődöm, hogy van-e az orx-en a tx boost mód? Vagy elég jó mélységet tud így is?

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. december 10., kedd 8:59

Üdv!

Élesteszt:
Viszonylag tiszta, kevés apróvassal szennyezett talaj. Céltárgyak: azonos érmékből álló szétszántott érmekincs darbjainak begyűjtése. (Múzeumi projekt régésszel)

Első nekifutás Deus-ORX: 44 db érme
Magnum-lapos gyári program-3 vonás-régi pókhálófej (22-es?) még év elején frissítve: 1 db érme alig jelre, módszeresen szépen lassan haladva
ORX picit túlgrundolva (pontosan a javasolt értékre állítva amin általában már kissé instabil) 28-as fejjel feltárás napján fülhallgató nélkül munkagép zúgás mellett: 5 db érme
20-30 cm talaj eltávolítása után még +30 db érme.

Észrevétel: a Deus stabilabban, határozotabban jelez. Azért az ORX-re esett a választás az egyre fogyó szabad részen, mert a Deus a hányót vizsgálta közvetlenül a gép mellett mert nála volt füles. A magnum régi gép, de időnként küldöm frissítésre. Az újak állítólag jobbak és folyamatosan van fejlesztve ezért nem akarom lehúzni de egy kicsit csalódtam, mert úgy gondoltam kiporszívózott mindent. Lehet érdemes lett volna a talajkiegyenlítést kézivel aláhúzni kicsit a stabilitás kontójára, de ez már így utólag agyalva nem fog kiderülni mennyire jó ötlet. Magnumon lehetne egy állandó adatmező valamelyik kis sarokban ami mindig mutatja az aktuális földhatást számkijelzéssel, mint az ORX-Deus gépeken, hogy egyszerű legyen utána állítani vagy picit alá lőni vagy épp ellenőrizni a jobb eredmény érdekében ha a spec. szituáció ezt kívánja.

"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Itt élned, halnod kell."

zoli87
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2019. december 10., kedd 19:20

kanbagoly írta:
2019. december 10., kedd 8:59
Üdv!

Élesteszt:
Viszonylag tiszta, kevés apróvassal szennyezett talaj. Céltárgyak: azonos érmékből álló szétszántott érmekincs darbjainak begyűjtése. (Múzeumi projekt régésszel)

Magnum-lapos gyári program-3 vonás-régi pókhálófej (22-es?) még év elején frissítve: 1 db érme alig jelre, módszeresen szépen lassan haladva
ORX picit túlgrundolva (pontosan a javasolt értékre állítva amin általában már kissé instabil) 28-as fejjel feltárás napján fülhallgató nélkül munkagép zúgás mellett: 5 db érme

Észrevétel: a Deus stabilabban, határozotabban jelez. Azért az ORX-re esett a választás az egyre fogyó szabad részen, mert a Deus a hányót vizsgálta közvetlenül a gép mellett mert nála volt füles. A magnum régi gép, de időnként küldöm frissítésre. Az újak állítólag jobbak és folyamatosan van fejlesztve ezért nem akarom lehúzni de egy kicsit csalódtam, mert úgy gondoltam kiporszívózott mindent. Lehet érdemes lett volna a talajkiegyenlítést kézivel aláhúzni kicsit a stabilitás kontójára, de ez már így utólag agyalva nem fog kiderülni mennyire jó ötlet. Magnumon lehetne egy állandó adatmező valamelyik kis sarokban ami mindig mutatja az aktuális földhatást számkijelzéssel, mint az ORX-Deus gépeken, hogy egyszerű legyen utána állítani vagy picit alá lőni vagy épp ellenőrizni a jobb eredmény érdekében ha a spec. szituáció ezt kívánja.
Üdv!Jelzi számkijelzéssel.A videón 3perctől láthatod.Lehet,hogy el kéne küldened Ferihez ha csak ennyit találtál vele.Nézze át. https://youtu.be/yZEYIROyKIU

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. december 11., szerda 15:49

zoli87 írta:
2019. december 10., kedd 19:20
kanbagoly írta:
2019. december 10., kedd 8:59
Üdv!

Élesteszt:

Üdv!Jelzi számkijelzéssel.A videón 3perctől láthatod.Lehet,hogy el kéne küldened Ferihez ha csak ennyit találtál vele.Nézze át. https://youtu.be/yZEYIROyKIU
A kezdőoldalon kéne, hogy helyet kapjon valamelyik sarokban, hogy bármikor ellnőrizhető legyen menetközben egy ajánlott érték, de ez csak egy tipp amivel hatékonyabb lehetne. A magnumomnak egyébként nincs semmi baja azon kívül hogy még a régi fajta. Feri szerint tudja mindazt amit az újak. Fent pedig írtam előtte át lett nézve 2 XP-vel is a terület. Az meg ugye megint más kérdés, hogy a túlhegyezett ORX még mindig szedett utána pár darabot, de ezen én is meglepődtem. Viszont ez nem egy mesterséges körülmények között készült teszt volt hanem az alkalom adta.

Ui: Most nézem talán nem volt egyértelmű amit elsőnek írtam. Az egész terület átlett fésülve egy deussal és egy orx-el. Csak aztán lett rámenve magnummal, hogy ami esetleg ott maradt tutira össze legyen szedve, de az xp-ék után már csak 1 db érmét talált. Pár napra rá talán a föld nedvesség tartalma változott vagy csak jobban sikerült az orx-et túlhúzni, az okát nem tudom de sikerült még 5 érmét kicsikarni a magnum után is.

"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Itt élned, halnod kell."

Robi76
Százados
Százados

Hozzászólás Szerző: Robi76 » 2020. január 23., csütörtök 17:32

Vennék xp orx gépet ha esetleg tud valahol eladót az jelezze! Köszi

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma