Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

DEUS

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: norman » 2018. április 1., vasárnap 9:15

Hali.
Nekem ( is) csak a Lite verzió van.Nincs táv a gb-t csak a 10 es progival tudom megmérni és aztán manuálisan beállítani a többi progin.


:?:

Dolby
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2017. január 6., péntek 20:25
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Dolby » 2018. április 1., vasárnap 18:35

Kipróbáltam a Deust,még régen:5ft-ra,
kb.25 cm mélyen/pontosan nem emlékszek/,beállítva a gép jó progival. Ami meglepett,hogy pl.manuálisan beállítva a GB kb.81-83 nál jelezte az érmét,de 10-es progin beállított GB/ami talajfüggő 74-es volt kb./,beállítva a progiba már nem jelezte,csak "jelezgette"...
utána én már nem tököltem a GB vel,hogy ha a talajt beállítom mélyebb lesz...
ja,és a haver Deusa is ugyanígy ..nem lett "mérgesebb" ha a GB-t lejjebb vittük...
csak ott lett állítva,ahol pl.szikesebb volt a talaj és kívánta az utána állítást a GB.
draperjozsi írta:
norman írta:
templomos írta:
draperjozsi írta:
templomos írta:Nekem nincs tàvom..megnéztem a YouTube -ot elkeseredtem fülesre nincs progi..vagy mindegy a beállítàs ha a fülesen a tàvon adott szàmot tolom be sen,disck..stb? :-B


Eladtad a tàvodat? Ùgy tudom, volt. Kàr,mert van 2,5 reactivity is. Meg àrkozàsnàl a non motion mòd is marha jò.
A hot programnàl (9.) meg lehet oldani fülessel is a nagyjàt. Felviszed a discet -2 vagy 0 körüli èrtèkre ha nem akarod hallani a földet, vagy ha nem akarod az apro vasakat hallani,akkor 5re aztàn kèsz is. A senset hajlamosak sokan tùltolni. Èn olyanra àllìtom, hogy ne falsoljon a gèp. Van hogy elbìr sokat, de vasas helyen nèha a gyàri 90 alà kell mennem ès sokkal jobb nyugodt gèppel màszkàlni. A GB nàlam mindig 88 es 90 között van. Az alatt falsol.
Nem volt,úgy oldom meg nem messze lakik a kereskedő akitől vettem a gépet,és neki van tàvja :D és megírja a programot és ràküldi a fülesre,két program megy rà.Nekem most a sens 91. Gnd90 disc 50 a màsik disc50,sens 98,gnd90 ez a cicergős kiélezett a vashang nincs.

Hali.
Ez a 90 es ground nem túl sok? Nekem erdőben 72-75 re is lemegy.Elvileg így a legmélyebb a gép.


Trackingben mèsz? Vagy csak ugy megy le,amit kiìr mèrt adatot? Azzal nem kell foglalkozni. Ütögesd meg a kezeddel a tànyèr oldalàt 72es GB-nèl ès 90-nèl. Jelezni fog 72nèl mèg fűszàlakat is. Màs a deus sajnos,mint az analòg gèpek. Nem lehet rààllìtani nem àsvànyos talajra falsolàs nèlkül. Az hogy àsvànyos-e, azt jobb oldalon a kijelző szèlèn felszaladò kockàk jelzik. Ha nem vasas folton az àsvànyossàg jelző hàromnagyedig van vagy tele, csak akkor kell manuàlisan GB-t àllìtani. Euròpàban nem sok ilyen hely van. Nem èn talàltam ki, hanem Gary akit màr emlìtettem.
Egy èrdekessèg: repülőroncs kutatàsnàl az ismerősöm talàlt valahogy egy nagy darab alu darabot a gèpből. Nem jelezte a deus! Levittem a GB-t 88-ra, ott màr jelezte ahogy kell.
90 fölè meg nem szabad vinni, mert valahol 94 tàjàn nem jelzi a nagy ezüstöt.

88 ad egy pici mèlysèget. Az alatt falsolhat màr. Ad halk ès szèles jeleket, mintha mèly jel volna,közben meg semmi. arròl nem is beszèlve, hogy minden ütődèsre jelezni fog. Ennyi fals hangnàl sokat elhagyunk.

Ha a mèrt GB adat nagyon ugràl, ol 20 màskor meg 80, megint 35 stb,akkor èrdemes trackinget valasztani. De az is csak akkor jo, ha sok a vas nèlküli rèsz a placcon, mert csak akkor tud normàlis adatot bemèrni a gèp.

De ezekre nem èn jöttem rà, hanem Gary Blackwell ès tapasztaltabbak. Èn csak alkalmazom.

Ha mèlyre akarsz làtni erdőben pl. jelvènyezèsnèl, akkor inkàbb kis react kis silencer lassù lengetès ès kis freki es nagy sens. De ez is helyzetfüggő.



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: templomos » 2018. április 1., vasárnap 19:06

Igen a nem “habos”de még jó àsható szàntón én is maradok a 80-as tartomànyban,én inkàbb a vízes ,talajon,fűben bosszankodok kikészültem a cicergéstől és màr 64-én voltam érdekes ez a nagy ovàl fejjel történt a kolléga a sima 22tekercsével nem tapasztaltam.ezért is adtam el a g..be a nagyfejet meg a fa..szom se àsott le kínàig,elég nekem a 30 cm is,persze a àsható mélységről beszéltem. :lol:



draperjozsi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017. május 8., hétfő 16:37
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: draperjozsi » 2018. április 1., vasárnap 22:41

templomos írta:Igen a nem “habos”de még jó àsható szàntón én is maradok a 80-as tartomànyban,én inkàbb a vízes ,talajon,fűben bosszankodok kikészültem a cicergéstől és màr 64-én voltam érdekes ez a nagy ovàl fejjel történt a kolléga a sima 22tekercsével nem tapasztaltam.ezért is adtam el a g..be a nagyfejet meg a fa..szom se àsott le kínàig,elég nekem a 30 cm is,persze a àsható mélységről beszéltem. :lol:


A nagy fej többet làt a talajbòl meg mindenből. Ha leviszed a GB-t azzal nagyon èrzèkennyè teszed a fejet. Pont a vizes fűben kène feltenni gyàrira. Ott mèg a sensitivity is kèrdèses lehetett.



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: templomos » 2018. április 2., hétfő 8:34

draperjozsi írta:
templomos írta:Igen a nem “habos”de még jó àsható szàntón én is maradok a 80-as tartomànyban,én inkàbb a vízes ,talajon,fűben bosszankodok kikészültem a cicergéstől és màr 64-én voltam érdekes ez a nagy ovàl fejjel történt a kolléga a sima 22tekercsével nem tapasztaltam.ezért is adtam el a g..be a nagyfejet meg a fa..szom se àsott le kínàig,elég nekem a 30 cm is,persze a àsható mélységről beszéltem. :lol:


A nagy fej többet làt a talajbòl meg mindenből. Ha leviszed a GB-t azzal nagyon èrzèkennyè teszed a fejet. Pont a vizes fűben kène feltenni gyàrira. Ott mèg a sensitivity is kèrdèses lehetett.

Az is volt :D mint mondtam beszereztem egy kis fejet,de még nem volt hadrendbe àllítva az új szoftver van rajta előtte a régi volt nemrég lett frissítve..ilyenkor megvàltoztassam a beàllítàsokat?Pl: ami most 93 azt toljam le 85 re?Stb....... :idea:



draperjozsi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017. május 8., hétfő 16:37
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: draperjozsi » 2018. április 2., hétfő 9:15

templomos írta:
draperjozsi írta:
templomos írta:Igen a nem “habos”de még jó àsható szàntón én is maradok a 80-as tartomànyban,én inkàbb a vízes ,talajon,fűben bosszankodok kikészültem a cicergéstől és màr 64-én voltam érdekes ez a nagy ovàl fejjel történt a kolléga a sima 22tekercsével nem tapasztaltam.ezért is adtam el a g..be a nagyfejet meg a fa..szom se àsott le kínàig,elég nekem a 30 cm is,persze a àsható mélységről beszéltem. :lol:


A nagy fej többet làt a talajbòl meg mindenből. Ha leviszed a GB-t azzal nagyon èrzèkennyè teszed a fejet. Pont a vizes fűben kène feltenni gyàrira. Ott mèg a sensitivity is kèrdèses lehetett.

Az is volt :D mint mondtam beszereztem egy kis fejet,de még nem volt hadrendbe àllítva az új szoftver van rajta előtte a régi volt nemrég lett frissítve..ilyenkor megvàltoztassam a beàllítàsokat?Pl: ami most 93 azt toljam le 85 re?Stb....... :idea:


Ha tùl èrzèkeny a gèp vizes közegben, akkor elsősorban a GB-t hagyd 90-en ès aztàn menj a senssel mondjuk 88-86-ra. Vagy ahol stabil. Màr voltam ìgy èn is a nagy fejjel vizes vetèsen, hogy mèg 90es sensen is cincogott.



draperjozsi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017. május 8., hétfő 16:37
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: draperjozsi » 2018. április 2., hétfő 10:07

10es progin a reactivity ès az IAR drasztikusan befolyàsolja a mèlysèget.
Dolby írta:Kipróbáltam a Deust,még régen:5ft-ra,
kb.25 cm mélyen/pontosan nem emlékszek/,beállítva a gép jó progival. Ami meglepett,hogy pl.manuálisan beállítva a GB kb.81-83 nál jelezte az érmét,de 10-es progin beállított GB/ami talajfüggő 74-es volt kb./,beállítva a progiba már nem jelezte,csak "jelezgette"...
utána én már nem tököltem a GB vel,hogy ha a talajt beállítom mélyebb lesz...
ja,és a haver Deusa is ugyanígy ..nem lett "mérgesebb" ha a GB-t lejjebb vittük...
csak ott lett állítva,ahol pl.szikesebb volt a talaj és kívánta az utána állítást a GB.
draperjozsi írta:
norman írta:
templomos írta:
draperjozsi írta:
templomos írta:Nekem nincs tàvom..megnéztem a YouTube -ot elkeseredtem fülesre nincs progi..vagy mindegy a beállítàs ha a fülesen a tàvon adott szàmot tolom be sen,disck..stb? :-B


Eladtad a tàvodat? Ùgy tudom, volt. Kàr,mert van 2,5 reactivity is. Meg àrkozàsnàl a non motion mòd is marha jò.
A hot programnàl (9.) meg lehet oldani fülessel is a nagyjàt. Felviszed a discet -2 vagy 0 körüli èrtèkre ha nem akarod hallani a földet, vagy ha nem akarod az apro vasakat hallani,akkor 5re aztàn kèsz is. A senset hajlamosak sokan tùltolni. Èn olyanra àllìtom, hogy ne falsoljon a gèp. Van hogy elbìr sokat, de vasas helyen nèha a gyàri 90 alà kell mennem ès sokkal jobb nyugodt gèppel màszkàlni. A GB nàlam mindig 88 es 90 között van. Az alatt falsol.
Nem volt,úgy oldom meg nem messze lakik a kereskedő akitől vettem a gépet,és neki van tàvja :D és megírja a programot és ràküldi a fülesre,két program megy rà.Nekem most a sens 91. Gnd90 disc 50 a màsik disc50,sens 98,gnd90 ez a cicergős kiélezett a vashang nincs.

Hali.
Ez a 90 es ground nem túl sok? Nekem erdőben 72-75 re is lemegy.Elvileg így a legmélyebb a gép.


Trackingben mèsz? Vagy csak ugy megy le,amit kiìr mèrt adatot? Azzal nem kell foglalkozni. Ütögesd meg a kezeddel a tànyèr oldalàt 72es GB-nèl ès 90-nèl. Jelezni fog 72nèl mèg fűszàlakat is. Màs a deus sajnos,mint az analòg gèpek. Nem lehet rààllìtani nem àsvànyos talajra falsolàs nèlkül. Az hogy àsvànyos-e, azt jobb oldalon a kijelző szèlèn felszaladò kockàk jelzik. Ha nem vasas folton az àsvànyossàg jelző hàromnagyedig van vagy tele, csak akkor kell manuàlisan GB-t àllìtani. Euròpàban nem sok ilyen hely van. Nem èn talàltam ki, hanem Gary akit màr emlìtettem.
Egy èrdekessèg: repülőroncs kutatàsnàl az ismerősöm talàlt valahogy egy nagy darab alu darabot a gèpből. Nem jelezte a deus! Levittem a GB-t 88-ra, ott màr jelezte ahogy kell.
90 fölè meg nem szabad vinni, mert valahol 94 tàjàn nem jelzi a nagy ezüstöt.

88 ad egy pici mèlysèget. Az alatt falsolhat màr. Ad halk ès szèles jeleket, mintha mèly jel volna,közben meg semmi. arròl nem is beszèlve, hogy minden ütődèsre jelezni fog. Ennyi fals hangnàl sokat elhagyunk.

Ha a mèrt GB adat nagyon ugràl, ol 20 màskor meg 80, megint 35 stb,akkor èrdemes trackinget valasztani. De az is csak akkor jo, ha sok a vas nèlküli rèsz a placcon, mert csak akkor tud normàlis adatot bemèrni a gèp.

De ezekre nem èn jöttem rà, hanem Gary Blackwell ès tapasztaltabbak. Èn csak alkalmazom.

Ha mèlyre akarsz làtni erdőben pl. jelvènyezèsnèl, akkor inkàbb kis react kis silencer lassù lengetès ès kis freki es nagy sens. De ez is helyzetfüggő.



Dolby
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2017. január 6., péntek 20:25
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Dolby » 2018. április 2., hétfő 11:18

Hanyas soft.verzióban?!
És mi az a IAR??
Nekem sincs távom.
Köszi!
draperjozsi írta:10es progin a reactivity ès az IAR drasztikusan befolyàsolja a mèlysèget.
Dolby írta:Kipróbáltam a Deust,még régen:5ft-ra,
kb.25 cm mélyen/pontosan nem emlékszek/,beállítva a gép jó progival. Ami meglepett,hogy pl.manuálisan beállítva a GB kb.81-83 nál jelezte az érmét,de 10-es progin beállított GB/ami talajfüggő 74-es volt kb./,beállítva a progiba már nem jelezte,csak "jelezgette"...
utána én már nem tököltem a GB vel,hogy ha a talajt beállítom mélyebb lesz...
ja,és a haver Deusa is ugyanígy ..nem lett "mérgesebb" ha a GB-t lejjebb vittük...
csak ott lett állítva,ahol pl.szikesebb volt a talaj és kívánta az utána állítást a GB.
draperjozsi írta:
norman írta:
templomos írta:
draperjozsi írta:
templomos írta:Nekem nincs tàvom..megnéztem a YouTube -ot elkeseredtem fülesre nincs progi..vagy mindegy a beállítàs ha a fülesen a tàvon adott szàmot tolom be sen,disck..stb? :-B


Eladtad a tàvodat? Ùgy tudom, volt. Kàr,mert van 2,5 reactivity is. Meg àrkozàsnàl a non motion mòd is marha jò.
A hot programnàl (9.) meg lehet oldani fülessel is a nagyjàt. Felviszed a discet -2 vagy 0 körüli èrtèkre ha nem akarod hallani a földet, vagy ha nem akarod az apro vasakat hallani,akkor 5re aztàn kèsz is. A senset hajlamosak sokan tùltolni. Èn olyanra àllìtom, hogy ne falsoljon a gèp. Van hogy elbìr sokat, de vasas helyen nèha a gyàri 90 alà kell mennem ès sokkal jobb nyugodt gèppel màszkàlni. A GB nàlam mindig 88 es 90 között van. Az alatt falsol.
Nem volt,úgy oldom meg nem messze lakik a kereskedő akitől vettem a gépet,és neki van tàvja :D és megírja a programot és ràküldi a fülesre,két program megy rà.Nekem most a sens 91. Gnd90 disc 50 a màsik disc50,sens 98,gnd90 ez a cicergős kiélezett a vashang nincs.

Hali.
Ez a 90 es ground nem túl sok? Nekem erdőben 72-75 re is lemegy.Elvileg így a legmélyebb a gép.


Trackingben mèsz? Vagy csak ugy megy le,amit kiìr mèrt adatot? Azzal nem kell foglalkozni. Ütögesd meg a kezeddel a tànyèr oldalàt 72es GB-nèl ès 90-nèl. Jelezni fog 72nèl mèg fűszàlakat is. Màs a deus sajnos,mint az analòg gèpek. Nem lehet rààllìtani nem àsvànyos talajra falsolàs nèlkül. Az hogy àsvànyos-e, azt jobb oldalon a kijelző szèlèn felszaladò kockàk jelzik. Ha nem vasas folton az àsvànyossàg jelző hàromnagyedig van vagy tele, csak akkor kell manuàlisan GB-t àllìtani. Euròpàban nem sok ilyen hely van. Nem èn talàltam ki, hanem Gary akit màr emlìtettem.
Egy èrdekessèg: repülőroncs kutatàsnàl az ismerősöm talàlt valahogy egy nagy darab alu darabot a gèpből. Nem jelezte a deus! Levittem a GB-t 88-ra, ott màr jelezte ahogy kell.
90 fölè meg nem szabad vinni, mert valahol 94 tàjàn nem jelzi a nagy ezüstöt.

88 ad egy pici mèlysèget. Az alatt falsolhat màr. Ad halk ès szèles jeleket, mintha mèly jel volna,közben meg semmi. arròl nem is beszèlve, hogy minden ütődèsre jelezni fog. Ennyi fals hangnàl sokat elhagyunk.

Ha a mèrt GB adat nagyon ugràl, ol 20 màskor meg 80, megint 35 stb,akkor èrdemes trackinget valasztani. De az is csak akkor jo, ha sok a vas nèlküli rèsz a placcon, mert csak akkor tud normàlis adatot bemèrni a gèp.

De ezekre nem èn jöttem rà, hanem Gary Blackwell ès tapasztaltabbak. Èn csak alkalmazom.

Ha mèlyre akarsz làtni erdőben pl. jelvènyezèsnèl, akkor inkàbb kis react kis silencer lassù lengetès ès kis freki es nagy sens. De ez is helyzetfüggő.



draperjozsi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017. május 8., hétfő 16:37
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: draperjozsi » 2018. április 2., hétfő 19:25

Dolby írta:Hanyas soft.verzióban?!
És mi az a IAR??
Nekem sincs távom.
Köszi!
draperjozsi írta:10es progin a reactivity ès az IAR drasztikusan befolyàsolja a mèlysèget.
4estől felfele màr van benne discriminàtor. Az az IAR -iron amplitude rejection. De mondom, nagyon lecsökkenti a mèlysèget a hasznàlata. Csak nèhàny szintje van, nem ùgy mint a rendes discriminàtornak. A felszìni vasak kiszűrèsère van. Àsvànyos talajra van ez a progi, amilyen közegben az aranyrögök is vannak. Szemetes talajra nem valò, de mondjuk àrkozni mèly all metal programot lehet belőle csinàlni, mert nem az egèsz föld tartomànyt ejti ki a GB-vel, hanem csak a bemèrtet. Pl. ìgy: Legkisebb IAR, legkisebb freki, legkisebb reactivity (ennèl a proginàl asszem nincs silencer). Belövöd a GB-t a hasznàlati utas.szerint ès kèsz. Mondjuk keveset hasznàltam. inkàbb a non motion audio discet hasznàltam àrkozni.
gold field:
http://www.xp-detectors.co.uk/deus-gold-field-secrets/
non motion:
https://youtu.be/b18MCzboKxM



Avatar
Marlow
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 11:07
Tartózkodási hely: Itt és másutt !
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Marlow » 2018. április 9., hétfő 19:28

Üdvözlet a tagtársaknak!

Egyik barátom deus vásárlás előtt áll. Nevében érdeklődnék ,hogy " a HF. DD 22.5 fehér fej melyik fülessel a legjobb . a 4-es vagy az 5-ös ? "

Ki mit ajánl , vagy a tapasztalat mire enged következtetni ?
Előre is köszönöm a segítségeket.
Üdv.M.


Csak is a Delta és a Cobra adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: norman » 2018. április 9., hétfő 20:17

Marlow írta:Üdvözlet a tagtársaknak!

Egyik barátom deus vásárlás előtt áll. Nevében érdeklődnék ,hogy " a HF. DD 22.5 fehér fej melyik fülessel a legjobb . a 4-es vagy az 5-ös ? "

Ki mit ajánl , vagy a tapasztalat mire enged következtetni ?
Előre is köszönöm a segítségeket.
Üdv.M.
Hali.Nekem 5 ös van normál 27 es fejjel.Ugyanazt tudja szerintem mindkettő.Viszont így utólag, praktikusabb a 4 es.Le lehet venni a műszert a fülesről és rátenni a nyélre.A másikat mindig a fejedről kell levenni és ettől koszos lesz.Mivel nagy a pántja az 5 nek az pl erdőben mindig beakad a fej feletti ágakba ha nem hajolsz le eléggé.Nem tudom lesz-e hozzá táv is?Ha nem akkor a 4 es füles ha a nyélen van akkor a kijelzőn látni a találat ID számát is.


:?:

Avatar
Marlow
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 11:07
Tartózkodási hely: Itt és másutt !
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Marlow » 2018. április 9., hétfő 20:32

Értem köszönöm.

Annyi lenne még a kérdés hogy "Érdemes venni 22,5 cm-es HF. DD fehér fejet vagy elég a sima 28-as fekete DD fej ? főként érmézésre lesz"

Köszönöm még egyszer a válaszokat és segítséget a hozzáértőktől.


Csak is a Delta és a Cobra adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: norman » 2018. április 9., hétfő 21:08

Marlow írta:Értem köszönöm.

Annyi lenne még a kérdés hogy "Érdemes venni 22,5 cm-es HF. DD fehér fejet vagy elég a sima 28-as fekete DD fej ? főként érmézésre lesz"

Köszönöm még egyszer a válaszokat és segítséget a hozzáértőktől.
Egy ismerősnek van.Jó fej a HF. Annyi hogy kisebb ezért lassúbb is.Nem biztos de nagy frekin csökken a mélység viszon a légyszart is látja.Mivel kicsi fej így jobban szelektál.


:?:

draperjozsi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017. május 8., hétfő 16:37
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: draperjozsi » 2018. április 10., kedd 6:42

norman írta:
Marlow írta:Értem köszönöm.

Annyi lenne még a kérdés hogy "Érdemes venni 22,5 cm-es HF. DD fehér fejet vagy elég a sima 28-as fekete DD fej ? főként érmézésre lesz"

Köszönöm még egyszer a válaszokat és segítséget a hozzáértőktől.
Egy ismerősnek van.Jó fej a HF. Annyi hogy kisebb ezért lassúbb is.Nem biztos de nagy frekin csökken a mélység viszon a légyszart is látja.Mivel kicsi fej így jobban szelektál.


Nagy frekin a legkisebb èrmèkre pl. obolusokra a mèlysèg pont, hogy megnő. Szerintem ez èlèn àllò vèkony èrmèkre is igaz, bàr ezzel nem csinàltam tesztet. Nagyon jòl szelektàl vasas közegben,ahogy a kollèga is ìrja. 28 khz-en arany közèpùt. 55-ön màr elèggè szìnesbe rakja a vasakat.Full tones-al èrdemes hasznàlni èrmèzèsnèl 5-ös diskriminàciòval,mert ilyenkor tudod a legjobban azonosìtani a vasakat. Csak a szèp egyenletes oda-vissza jeleket èrdemes megàsni. Az arra èrdemes vasak is ìgy fognak jelezni,de azoknàl full tones-al fogod hallani, hogy vasak. Èn főkènt a Dunapartra vettem. Itt nagy frekin csodàsan belàt a rozsdàba ès kiszedi,amit kell. Ha csak 1 fejet vennèk, az a 28-as volna. Az egy nagyon eltalàlt mindenes. Haladòsabb a mèrete miatt, viszont könnyű.



jaaman
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015. július 15., szerda 17:48
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: jaaman » 2018. április 10., kedd 22:09

Sziasztok!

Mi a véleményetek az új hf fejekről? Leginkább az érdekelne, hogy az elliptikus vagy a sima fej vált e be jobban?



draperjozsi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017. május 8., hétfő 16:37
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: draperjozsi » 2018. április 10., kedd 22:23

jaaman írta:Sziasztok!

Mi a véleményetek az új hf fejekről? Leginkább az érdekelne, hogy az elliptikus vagy a sima fej vált e be jobban?


Az elliptikusra azt mondta az XP angliai embere a fòrumon, hogy mèlysègben kicsit elmarad a kerektől.



jaaman
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015. július 15., szerda 17:48
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: jaaman » 2018. április 10., kedd 22:28

draperjozsi írta:
jaaman írta:Sziasztok!

Mi a véleményetek az új hf fejekről? Leginkább az érdekelne, hogy az elliptikus vagy a sima fej vált e be jobban?


Az elliptikusra azt mondta az XP angliai embere a fòrumon, hogy mèlysègben kicsit elmarad a kerektől.

Ezek szerint inkább aranyrög keresésre lehet jobb?Itthon túl sok hasznát akkor nem lehetne venni :D



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: zoli » 2018. április 11., szerda 8:21

jaaman írta:
draperjozsi írta:
jaaman írta:Sziasztok!

Mi a véleményetek az új hf fejekről? Leginkább az érdekelne, hogy az elliptikus vagy a sima fej vált e be jobban?


Az elliptikusra azt mondta az XP angliai embere a fòrumon, hogy mèlysègben kicsit elmarad a kerektől.

Ezek szerint inkább aranyrög keresésre lehet jobb?Itthon túl sok hasznát akkor nem lehetne venni :D

Az elliptikussal nagyon lassan kell menni és akkor egy kicsit jobb a mélysége, nekem viszont kellett hozzá a 28-as fej mivel én nem tudok tötyögni sajnos nagyon gyorsan megyek hozzá még nem tudtam megszokni .

Itt egy nagyon jó összehasonlítás . http://www.femkeresobolt.eu/index.php?o ... atid=51:xp



miliarense
Százados
Százados
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2015. október 29., csütörtök 17:32
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: miliarense » 2018. április 11., szerda 14:08

28cm fejemet szeretném fehér fejre cserélni!A FEJ 1 ÉVES!



Avatar
Marlow
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 11:07
Tartózkodási hely: Itt és másutt !
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Marlow » 2018. április 11., szerda 18:13

Értem, köszönjük a hasznos infókat illetve a segítséget.
Lenne itt még valami.

"Érmézni milyen beállítás a legjobb ? Nincs táv csak ws4 füles."


Csak is a Delta és a Cobra adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot

tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: tibike » 2018. április 11., szerda 20:01

miliarense írta:28cm fejemet szeretném fehér fejre cserélni!A FEJ 1 ÉVES!

Itt van olcsón, én is itt vettem......http://www.greencamo.pl/dedykowane-do-d ... 8_138.html



miliarense
Százados
Százados
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2015. október 29., csütörtök 17:32
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: miliarense » 2018. április 12., csütörtök 13:24

Köszönöm ,de nem venni hanem cserélni szeretnék!
tibike írta:
miliarense írta:28cm fejemet szeretném fehér fejre cserélni!A FEJ 1 ÉVES!

Itt van olcsón, én is itt vettem......http://www.greencamo.pl/dedykowane-do-d ... 8_138.html



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: tibike » 2018. május 6., vasárnap 18:49

Nagyon sok duma volt már itt a GB - Ground Balance, vagyis a föld hatása kiiktatásáról...itt a videón jól látszik, mire is jó ez a GB......nem kel érteni, csak figyelni, mitt állit és miért.....a fej nem számit, mindegyikkel meg kel csinálni......

https://www.youtube.com/watch?v=uJ-LMR6WxAk



Robi76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2016. május 8., vasárnap 20:07
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Robi76 » 2018. május 13., vasárnap 11:29

Xp deus 22cm fej, ws5 füles, mi6 pointer, ásó, táska!
220000ft
Kép



mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: mala » 2018. május 28., hétfő 15:57

Sziasztok. adott egy most szerzett 9" fej, amin nem mérhető feszültség. Valszeg halott az akku, de mégis megpróbálnám feltölteni, hátha...
Meg tudnátok írni, hogy melyik a pozitív pólusa, mert ráadásul maszek csipeszes töltőt kaptam hozzá, amit mindkét oldalról rá tudok fogatni a pólusokra.
Köszönöm a segítséget ! :lol:



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2018. május 28., hétfő 18:02

A pozitiv van a fej szele fele, a negativ pedig a fej kozepe fele.
Forras:
[url]https: //www.metaldetectingforum.co.uk/viewtopic ... 7&start=20[/url]

Ha nem tudod, hogy a csipeszen melyik melyik polus, tedd sos vizbe es a jobban pezso drot lesz a negativ. Ez amugy alt. a fekete, kiveve ha valami sufni forrasztas.



kézi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:50
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: kézi » 2018. május 28., hétfő 20:31

,
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kézi 2018. május 31., csütörtök 19:51-kor.



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2018. május 29., kedd 11:57

Robi76 írta:Xp deus 22cm fej, ws5 füles, mi6 pointer, ásó, táska!
220000ft
Kép
Szia.
Kérdés az ásót hol és mennyiért vetted?


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: mala » 2018. május 29., kedd 13:03

a.kezdo írta:A pozitiv van a fej szele fele, a negativ pedig a fej kozepe fele.
Forras:
[url]https: //www.metaldetectingforum.co.uk/viewtopic ... 7&start=20[/url]

Ha nem tudod, hogy a csipeszen melyik melyik polus, tedd sos vizbe es a jobban pezso drot lesz a negativ. Ez amugy alt. a fekete, kiveve ha valami sufni forrasztas.

Szia, köszi, hát ez sajna halott, ugyhogy elkezdem nézegetni az akkucserés videókat...
Ezt találtam, esetleg tud valaki jobbat:
https://www.aliexpress.com/item/3-7V-60 ... autifyAB=0



kézi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:50
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: kézi » 2018. május 31., csütörtök 19:49

,
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kézi 2018. június 11., hétfő 20:45-kor.



kézi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:50
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: kézi » 2018. május 31., csütörtök 19:51

,
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kézi 2018. június 11., hétfő 20:45-kor.



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2018. június 5., kedd 0:03

mala írta:
a.kezdo írta:A pozitiv van a fej szele fele, a negativ pedig a fej kozepe fele.
Forras:
[url]https: //www.metaldetectingforum.co.uk/viewtopic ... 7&start=20[/url]

Ha nem tudod, hogy a csipeszen melyik melyik polus, tedd sos vizbe es a jobban pezso drot lesz a negativ. Ez amugy alt. a fekete, kiveve ha valami sufni forrasztas.

Szia, köszi, hát ez sajna halott, ugyhogy elkezdem nézegetni az akkucserés videókat...
Ezt találtam, esetleg tud valaki jobbat:
https://www.aliexpress.com/item/3-7V-60 ... autifyAB=0
Ismerem az erzest, nekem is van kb 4 eve nem toltott Deus fej :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Szegeny meg mindig villog, kitarto nagyon.



mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: mala » 2018. június 5., kedd 19:53

Nekem nemsokára lesz 2 db plusz akkum is, ha esetleg akarod még használni a fejet( vagy mondjuk el akarod adni) , mert csak lotba adták.



mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: mala » 2018. június 8., péntek 20:56

Egy hasznos összefoglaló a Lite verzió gyári programjaihoz:
http://mdgear.com/deus-factory-programs/



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2018. június 11., hétfő 20:10

1-2 napos Deus training.
Helyszín : Middle Aston, UK
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 4979482488



kézi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:50
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: kézi » 2018. június 11., hétfő 20:44

xp deus,HF fej eladó,,24x13 cm ,oval fehér,14khz,30khz,80khz,

egyszer volt használva,vásárlás,2018,04,04,

80e ft,, Tel,,06-20-322-86690



attis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. október 24., szombat 18:28
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: attis » 2018. június 23., szombat 7:34

Üdv.
Szemetes Duna-partra tudtok ajánlani valamilyen érmézős-gyűrűs beállítást? (22-es fehér fej)



csakmester
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2018. március 5., hétfő 18:24
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: csakmester » 2018. június 23., szombat 8:05

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csakmester 2018. június 25., hétfő 17:31-kor.



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2018. június 23., szombat 14:37

attis írta:Üdv.
Szemetes Duna-partra tudtok ajánlani valamilyen érmézős-gyűrűs beállítást? (22-es fehér fej)

Hehe!

Oda etrac valo.



Avatar
Stunter
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018. április 10., kedd 17:52
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Stunter » 2018. június 23., szombat 20:22

attis írta:Üdv.
Szemetes Duna-partra tudtok ajánlani valamilyen érmézős-gyűrűs beállítást? (22-es fehér fej)

Üdv! Talán ez a beállítás jó lehet vagy kicsit segít neked a hf fejhez.
https://youtu.be/U_1ls8teFvA



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma