Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

DEUS

Fémkereséshez való eszközök
Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2015. október 12., hétfő 22:53

Laci5000 írta:https://www.youtube.com/watch?v=0gbRyvd8lfQ

Azért nem olyan rossz.
Hááát nekem gyanÚs,h. a föld alatt nincs föld....
Ezeket az értéekeket kb. levegőteszten hozza a Deus-bár itt nem látni a beállításokat...
De a kisfej tuti nem tud ennyit földben!!!



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. október 14., szerda 22:26

Egyet értek, és jó lett volna ha a beállítást is megmutatják.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. október 14., szerda 23:25

Valószínűleg valami extra tiszta föld lehet benne...
Sok videót csináltak, sokféle detektorral, arra biztos jó, hogy nagy vonalakban összehasonlíthatóak a gépek.(ha valóban ugyanazok a körülmények minden esetben)


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2015. október 15., csütörtök 11:36

Bréking nyúz!!! :mrgreen:

Jön, jön jön!!!
új szoftver, új fej, mélykereső a Deushoz + pinpointer :o
csak győzd kivárni... :twisted:

http://www.xp-detectors.co.uk/xp-metal- ... aris-show/



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. október 15., csütörtök 17:43

Esetleg egy megközelítőleges árat tud valaki erről a mélykereső csodáról, lehet menni keresőzni melegítő alsóban minden féle fémet nem tartalmazó ruhában, és ha egyedül megy az ember akkor húzhatja maga után madzagon az ásót, szívesen kipróbálnám remélem az xp gyár hű lesz önmagához és ez is "gyors" lesz. :D



Siddharta
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. október 14., szerda 11:31
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Siddharta » 2015. október 15., csütörtök 21:04

Engem szétszívattak egy ilyen videóval. De többé nem dőlök be!
180 kilométert utaztam és elcsesztem egy délutánt hiába, mert a az eladó meg a reklámvideó szerinti istengép igazából csalódás volt. Ráadásul a barátom akit magammal vittem és előre megmondta, hogy mi lesz, azóta is kiröhög.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. október 15., csütörtök 21:59

Siddharta írta:Engem szétszívattak egy ilyen videóval. De többé nem dőlök be!
180 kilométert utaztam és elcsesztem egy délutánt hiába, mert a az eladó meg a reklámvideó szerinti istengép igazából csalódás volt. Ráadásul a barátom akit magammal vittem és előre megmondta, hogy mi lesz, azóta is kiröhög.
Linkeld már be a vidit, hadd lássuk!


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. október 16., péntek 7:17

Siddharta írta:Engem szétszívattak egy ilyen videóval. De többé nem dőlök be!
180 kilométert utaztam és elcsesztem egy délutánt hiába, mert a az eladó meg a reklámvideó szerinti istengép igazából csalódás volt. Ráadásul a barátom akit magammal vittem és előre megmondta, hogy mi lesz, azóta is kiröhög.
Szia, Írtam neked privátot.



Török
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 20:38
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Török » 2015. október 24., szombat 20:47

Üdv!
Mennyibe kerülhet egy régebbi 22,5 cm-es tekercs használtan Deushoz?



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. október 26., hétfő 19:14

Együgyű Károly írta:Bréking nyúz!!! :mrgreen:

Jön, jön jön!!!
új szoftver, új fej, mélykereső a Deushoz + pinpointer :o
csak győzd kivárni... :twisted:

http://www.xp-detectors.co.uk/xp-metal- ... aris-show/

Okostelefonról letölthető alkalmazás,wifi,10-40kHz
http://www.detector.hu/uj-xp-termekek-2016-reszletek
gyáááááááá :ugeek:
-kv--



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2015. október 26., hétfő 20:54

kis-vakond írta:
Együgyű Károly írta:Bréking nyúz!!! :mrgreen:

Jön, jön jön!!!
új szoftver, új fej, mélykereső a Deushoz + pinpointer :o
csak győzd kivárni... :twisted:

http://www.xp-detectors.co.uk/xp-metal- ... aris-show/

Okostelefonról letölthető alkalmazás,wifi,10-40kHz
http://www.detector.hu/uj-xp-termekek-2016-reszletek
gyáááááááá :ugeek:
-kv--
Csak ismételni tudom magam, csak győzd kivárni... és megfizetni! :? Jó lenne, ha tudná kezelni a többi frekit a régi fej is, hogy ne kelljen megvenni egy delta áráért az új fejet... :D

Amúgy itt van egy érdekes dolog, hogy csak fülessel is tudsz menteni programokat a szabad helyekre
http://www.xp-detectors.co.uk/xp-deus-l ... -programs/



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. október 26., hétfő 21:17

Együgyű Károly írta:
kis-vakond írta:
Együgyű Károly írta:Bréking nyúz!!! :mrgreen:

Jön, jön jön!!!
új szoftver, új fej, mélykereső a Deushoz + pinpointer :o
csak győzd kivárni... :twisted:

http://www.xp-detectors.co.uk/xp-metal- ... aris-show/

Okostelefonról letölthető alkalmazás,wifi,10-40kHz
http://www.detector.hu/uj-xp-termekek-2016-reszletek
gyáááááááá :ugeek:
-kv--
Csak ismételni tudom magam, csak győzd kivárni... és megfizetni! :? Jó lenne, ha tudná kezelni a többi frekit a régi fej is, hogy ne kelljen megvenni egy delta áráért az új fejet... :D

Amúgy itt van egy érdekes dolog, hogy csak fülessel is tudsz menteni programokat a szabad helyekre
http://www.xp-detectors.co.uk/xp-deus-l ... -programs/
Mondjuk én ezen nem agyalok,se időm,se okos telefonom,se pénzem rá :D csak azért raktam a linket,mert megjelent magyar oldalon is.
Bár izgat a Deus,leginkább a súlya,szállítási egyszerűsége végett,sajnos eljön az az idő hogy minden egyes deka számítani fog :(
--kv--



Török
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 20:38
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Török » 2015. október 27., kedd 6:03

!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Török 2015. november 4., szerda 20:25-kor.



Avatar
balu73
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. szeptember 26., szombat 18:33
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: balu73 » 2015. november 4., szerda 18:15

Sziasztok ! Segítségeteket szeretném kérni :) ...Deusnál hogyan kell helyesen elvégezni a talajkiegyenlítést ??? Mert a gyári 90-venes értéknél úgy vettem észre elég jelentős a teljesítmény vesztés :( , ha pedig a pumpálós módszert használom akkor meg úgy játszik mint a Brémai muzsikusok :mrgreen: ..., Most úgy járok vele hogy a gyári értéket mindig csökkentem, annyira , hogy a fars jelek, még annyira ne legyenek, zavaróak ! Kérném rutinos öreg rókák :ugeek: osszák meg velem tapasztalataikat :D ...



Avatar
shadow20
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 4:54
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: shadow20 » 2015. november 4., szerda 18:45

balu73 írta:Sziasztok ! Segítségeteket szeretném kérni :) ...Deusnál hogyan kell helyesen elvégezni a talajkiegyenlítést ??? Mert a gyári 90-venes értéknél úgy vettem észre elég jelentős a teljesítmény vesztés :( , ha pedig a pumpálós módszert használom akkor meg úgy játszik mint a Brémai muzsikusok :mrgreen: ..., Most úgy járok vele hogy a gyári értéket mindig csökkentem, annyira , hogy a fars jelek, még annyira ne legyenek, zavaróak ! Kérném rutinos öreg rókák :ugeek: osszák meg velem tapasztalataikat :D ...
Szia

Nekem nincs távom, de én a talajtól változóan 78-84 között szoktam használni.Én szeretem amikor ,,muzsikál" és közben kiszűröm azt a bizonyos jó jeleket.



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. november 5., csütörtök 8:54

balu73 írta:Sziasztok ! Segítségeteket szeretném kérni :) ...Deusnál hogyan kell helyesen elvégezni a talajkiegyenlítést ??? Mert a gyári 90-venes értéknél úgy vettem észre elég jelentős a teljesítmény vesztés :( , ha pedig a pumpálós módszert használom akkor meg úgy játszik mint a Brémai muzsikusok :mrgreen: ..., Most úgy járok vele hogy a gyári értéket mindig csökkentem, annyira , hogy a fars jelek, még annyira ne legyenek, zavaróak ! Kérném rutinos öreg rókák :ugeek: osszák meg velem tapasztalataikat :D ...
Bocsi de nem értem, a talaj kiegyenlítésnél nem a manuális hanem a pumpálós verzét választod, enter és mehet a pumpa, fontos, hogy tiszta terület legyen. Ha olyan kedvem van akkor ebből az értékből le csípek egy kicsit. A 90-es érték nagyon gáz, ha jobban belegondolok 76-82 között szoktam használni. Most olvastam ismét amit írtál, téged a beállítást követő cicergés zavar? Akkor vegyél vissza egy kicsit az érzékenységből, nem vagyok nagy tudor, de a jó talajkiegyenlítés talán fontosabb mint az extra érzékenység.
Üdv!



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. november 6., péntek 18:47

Ranger67 írta:
balu73 írta:Sziasztok ! Segítségeteket szeretném kérni :) ...Deusnál hogyan kell helyesen elvégezni a talajkiegyenlítést ??? Mert a gyári 90-venes értéknél úgy vettem észre elég jelentős a teljesítmény vesztés :( , ha pedig a pumpálós módszert használom akkor meg úgy játszik mint a Brémai muzsikusok :mrgreen: ..., Most úgy járok vele hogy a gyári értéket mindig csökkentem, annyira , hogy a fars jelek, még annyira ne legyenek, zavaróak ! Kérném rutinos öreg rókák :ugeek: osszák meg velem tapasztalataikat :D ...
Bocsi de nem értem, a talaj kiegyenlítésnél nem a manuális hanem a pumpálós verzét választod, enter és mehet a pumpa, fontos, hogy tiszta terület legyen. Ha olyan kedvem van akkor ebből az értékből le csípek egy kicsit. A 90-es érték nagyon gáz, ha jobban belegondolok 76-82 között szoktam használni. Most olvastam ismét amit írtál, téged a beállítást követő cicergés zavar? Akkor vegyél vissza egy kicsit az érzékenységből, nem vagyok nagy tudor, de a jó talajkiegyenlítés talán fontosabb mint az extra érzékenység.
Üdv!
És ha tracking-ba mennél? automatán követi a talajt.



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. november 6., péntek 21:02

A tracking nem rossz, én is azt szoktam használni, lustaságból főleg. ( Igaz épp most adtam el a Deus-t.) Az esetek nagy részében nyugis lesz tőle a gép, ami a legtöbb embernek jó, ahogy a fórumokon olvasom. Hátránya, hogy nem hozza ki a maximumot a gépből, plusz ha leteszed ásás közben, elvileg elállítódhat kis időre. Maga az XP szerint egyébként az egyik legnehezebb dolog a Deus beállításai közül a manuális talajkiegyenlítés.

Szóval az öreg rókák már gépelik pár napja, hogy hogyan is kell manuálisan Ground balance-t állítani, de úgy látszik még nem értek a végére, addig leírok egy elég elterjedt, más fórumokon fellelhető módszert. Ha csináltál már talajkiegyenlítést más gépen, akkor ismerős lesz. Én csináltam párszor, de legtöbbször lusta voltam és csak mentem inkább trackingben.
Hasonlít a pumpálós módszerre, de nem az. A pumpálós módszer félautomata, megnyomsz egy gombot, aztán megmutatod a gépnek, hogy itt a talaj( jó esetben nincs fém a tekercs alatt, különben hamis értéket mér a gép) , ezt szűrd ki, ő pedig elmenti, vagy kiírja, hogy GB fail, azaz valami miatt nem sikerült a talajkiegyenlítés.
Kézi, azaz Manual módban hallgatod, hogy hogyan reagál a gép a talajra és attól függően nyomod a + és - gombot, hogy milyen a hang és így találod meg a helyes értéket.

Ehhez keresni kell egy fémmentes helyet azon a helyen, ahol tervezed a lengetést. Ehhez akár létre is hozhatsz egy külön programot a Deus-ban, ahol a disc 0 és a silencer - 1. Ezzel jól lehet fémmentes helyet keresni, mivel mindenre jelezni fog.
Szóval keresel ezzel a programmal vagy másikkal egy fémmentes helyet, belövöd a sensitivity-t oda, ahol még nem csicsereg. A menüből kiválasztod a ground balance-t, majd manual. Vedd le az értéket kb 60-ra, majd engedd le a fejet lassan a földre, olyan magasságig, ahol lengetni szoktál. Ahogy a fej közelíti a talajt, úgy ad rá hangot a gép. Emeld föl megint és a + gombbal növeld az értéket, majd újra engedd le és figyeld a hangot. Ezt addig ismételd, amíg a hang a fej közelítésére elhallgat. Ekkor van pont belőve a fej alatti területre. Ha ettől lejjebb mész a mínusz gombbal, jobban ki lesz hegyezve, azaz a mélység nő, de csicseregni fog a gép, jelez majd téglát, cserepet, salakdarabokat, fej koccintást stb, vagy csak magát a talajt, ha nagyon nagy a vastartalma. Ha ettől feljebb mész, stabilabb lesz, de nem olyan mély. Kivéve, ha egyáltalán nem ásványos a talaj, mert ekkor az értéket lejjebb véve sem nő a mélység.
Ha ez kész, válts át a saját programodra és állítsd be az előbb kapott értéket. A fölső, fekete alapon lévő szám változni fog, ahogy elindulsz a géppel, mivel az mindig az aktuális ásványosságot méri. Ezért ha szükséges, korrigálj menet közben a fent leírtak szerint, vagy csak követve a felső számot.
Ennek az egésznek ott van igazából értelme, ahol van ásványianyag tartalom a földben. Ennek mértékét a Ground balance melletti függőleges vonal is mutatja. A használati útmutató is írja, hogy ha alacsony vagy nincs mineralizáció, akkor 90-en lehet hagyni, így stabil lesz a gép, anélkül, hogy veszítene a mélységből. Persze itt is lehet kísérletezni.

Miközben ezt írtam, az jutott eszembe, hogy lehetne a talajkövetéses gépekben olyan mód, hogy követi a talajt, de attól mindig egy megadott értékkel kisebbet állít be. Így anélkül lehetne kihegyezett géppel menni, hogy állandóan állítgatni kellene.



Avatar
balu73
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. szeptember 26., szombat 18:33
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: balu73 » 2015. november 6., péntek 21:32

Gabi673 írta:
Ranger67 írta:
balu73 írta:Sziasztok ! Segítségeteket szeretném kérni :) ...Deusnál hogyan kell helyesen elvégezni a talajkiegyenlítést ??? Mert a gyári 90-venes értéknél úgy vettem észre elég jelentős a teljesítmény vesztés :( , ha pedig a pumpálós módszert használom akkor meg úgy játszik mint a Brémai muzsikusok :mrgreen: ..., Most úgy járok vele hogy a gyári értéket mindig csökkentem, annyira , hogy a fars jelek, még annyira ne legyenek, zavaróak ! Kérném rutinos öreg rókák :ugeek: osszák meg velem tapasztalataikat :D ...
Bocsi de nem értem, a talaj kiegyenlítésnél nem a manuális hanem a pumpálós verzét választod, enter és mehet a pumpa, fontos, hogy tiszta terület legyen. Ha olyan kedvem van akkor ebből az értékből le csípek egy kicsit. A 90-es érték nagyon gáz, ha jobban belegondolok 76-82 között szoktam használni. Most olvastam ismét amit írtál, téged a beállítást követő cicergés zavar? Akkor vegyél vissza egy kicsit az érzékenységből, nem vagyok nagy tudor, de a jó talajkiegyenlítés talán fontosabb mint az extra érzékenység.
Üdv!
És ha tracking-ba mennél? automatán követi a talajt.
Sziasztok... Automata követésbe még nem próbáltuk...83 körüli értékre szoktuk állítani,azt a csicsergést a párom még elviseli :D ,( az igazat megvallva főleg ő jár vele ) meg egyre jobban kihalja a jó jeleket,azért kapott DEUS-t mert egy törékeny virágszál, és ezt bírja el, amúgy én Minelab , elkötelezett vagyok :mrgreen: ..Régen volt G-MAX 2 - esem, annál is középkori helyen kő darabokra meghülyült,(talán tűzhely maradvány) nagyon fel kellett a GB- tekerni, hogy megnyugodjon a masina , de a DEUS is erre nagyon érzékeny, csipog össze vissza, 86 körüli értékre kell felnyomni,különben bántja az --ember fülét rendesen...



Avatar
balu73
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. szeptember 26., szombat 18:33
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: balu73 » 2015. november 6., péntek 21:51

a.kezdo írta:A tracking nem rossz, én is azt szoktam használni, lustaságból főleg. ( Igaz épp most adtam el a Deus-t.) Az esetek nagy részében nyugis lesz tőle a gép, ami a legtöbb embernek jó, ahogy a fórumokon olvasom. Hátránya, hogy nem hozza ki a maximumot a gépből, plusz ha leteszed ásás közben, elvileg elállítódhat kis időre. Maga az XP szerint egyébként az egyik legnehezebb dolog a Deus beállításai közül a manuális talajkiegyenlítés.

Szóval az öreg rókák már gépelik pár napja, hogy hogyan is kell manuálisan Ground balance-t állítani, de úgy látszik még nem értek a végére, addig leírok egy elég elterjedt, más fórumokon fellelhető módszert. Ha csináltál már talajkiegyenlítést más gépen, akkor ismerős lesz. Én csináltam párszor, de legtöbbször lusta voltam és csak mentem inkább trackingben.
Hasonlít a pumpálós módszerre, de nem az. A pumpálós módszer félautomata, megnyomsz egy gombot, aztán megmutatod a gépnek, hogy itt a talaj( jó esetben nincs fém a tekercs alatt, különben hamis értéket mér a gép) , ezt szűrd ki, ő pedig elmenti, vagy kiírja, hogy GB fail, azaz valami miatt nem sikerült a talajkiegyenlítés.
Kézi, azaz Manual módban hallgatod, hogy hogyan reagál a gép a talajra és attól függően nyomod a + és - gombot, hogy milyen a hang és így találod meg a helyes értéket.

Ehhez keresni kell egy fémmentes helyet azon a helyen, ahol tervezed a lengetést. Ehhez akár létre is hozhatsz egy külön programot a Deus-ban, ahol a disc 0 és a silencer - 1. Ezzel jól lehet fémmentes helyet keresni, mivel mindenre jelezni fog.
Szóval keresel ezzel a programmal vagy másikkal egy fémmentes helyet, belövöd a sensitivity-t oda, ahol még nem csicsereg. A menüből kiválasztod a ground balance-t, majd manual. Vedd le az értéket kb 60-ra, majd engedd le a fejet lassan a földre, olyan magasságig, ahol lengetni szoktál. Ahogy a fej közelíti a talajt, úgy ad rá hangot a gép. Emeld föl megint és a + gombbal növeld az értéket, majd újra engedd le és figyeld a hangot. Ezt addig ismételd, amíg a hang a fej közelítésére elhallgat. Ekkor van pont belőve a fej alatti területre. Ha ettől lejjebb mész a mínusz gombbal, jobban ki lesz hegyezve, azaz a mélység nő, de csicseregni fog a gép, jelez majd téglát, cserepet, salakdarabokat, fej koccintást stb, vagy csak magát a talajt, ha nagyon nagy a vastartalma. Ha ettől feljebb mész, stabilabb lesz, de nem olyan mély. Kivéve, ha egyáltalán nem ásványos a talaj, mert ekkor az értéket lejjebb véve sem nő a mélység.
Ha ez kész, válts át a saját programodra és állítsd be az előbb kapott értéket. A fölső, fekete alapon lévő szám változni fog, ahogy elindulsz a géppel, mivel az mindig az aktuális ásványosságot méri. Ezért ha szükséges, korrigálj menet közben a fent leírtak szerint, vagy csak követve a felső számot.
Ennek az egésznek ott van igazából értelme, ahol van ásványianyag tartalom a földben. Ennek mértékét a Ground balance melletti függőleges vonal is mutatja. A használati útmutató is írja, hogy ha alacsony vagy nincs mineralizáció, akkor 90-en lehet hagyni, így stabil lesz a gép, anélkül, hogy veszítene a mélységből. Persze itt is lehet kísérletezni.

Miközben ezt írtam, az jutott eszembe, hogy lehetne a talajkövetéses gépekben olyan mód, hogy követi a talajt, de attól mindig egy megadott értékkel kisebbet állít be. Így anélkül lehetne kihegyezett géppel menni, hogy állandóan állítgatni kellene.
Szia ! Köszi a tanácsot, hétvégén kipróbáljuk ... :D



krampusz
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:57
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2015. november 7., szombat 8:54

Értelmes kérdésre értelmes válasz gratulálok üdv krampusz.



krampusz
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:57
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2015. november 7., szombat 9:05

krampusz írta:Valaki profin leirná forumon deus 28-as-------------28x34mélykeresö fej között mi a külömbség ,mélységben ,tudásban,korban árpádház,romai,középkor ,verzió,stb régi forumozó, segiteni akaró kolégák válaszát is várom.KÖSZÖNÖM MINDENKINEK.



kézi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:50
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: kézi » 2015. november 8., vasárnap 16:45

Eladó, XP Deus,28cm fej,távirányitó,
gyári szár,töltöszett,börtok,
magyar garanciás,6 hónapos,
299e,06-20 322-8690



kézi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:50
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: kézi » 2015. november 8., vasárnap 16:46

eladó, xp deus 22,5 fej,,nem gyári a szár,
sw 4 füles az ujabik,,
macro pinpointer /vizáló/
töltöszett,,
180 e tel, 06,20,322-8690



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. december 23., szerda 12:35

Deus tűpontot használja valaki? Egy kis segítséget szeretnék kapni mivel idáig nem használtam de mélyebb gödörbe hogyan érdemes használni? vagy érdemes e egyáltalán?
Ha a levegőben kapcsolom át tűpontra akkor jelez a földre is, ha a földön van a fej és úgy kapcsolom tűpontra akkor jónak tűnik, segítséget előre is köszönöm, sajnos a használatiban szinte semmit nem írnak erről a témáról.



kézi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:50
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: kézi » 2015. december 23., szerda 13:33

eladó, xp deus 22,5 fej,,nem gyári a szár,
sw 4 füles az ujabik,,
töltöszett,,
150 e tel, 06,20,322-8690



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2015. december 23., szerda 21:00

Érdeklődnék,aki ért hozzá:
ha növelem az audio resp-et pl.7-re,h.jobban halljam a jó hangokat,akkor nem veszítek a mélységből?Van vmi köze hozzá?!
Köszi!



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2015. december 23., szerda 21:04

Leopold írta:Érdeklődnék,aki ért hozzá:
ha növelem az audio resp-et pl.7-re,h.jobban halljam a jó hangokat,akkor nem veszítek a mélységből?Van vmi köze hozzá?!
Köszi!
Még egy:a tx power növelése mit eredményez?



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. december 24., csütörtök 8:37

Leopold írta:
Leopold írta:Érdeklődnék,aki ért hozzá:
ha növelem az audio resp-et pl.7-re,h.jobban halljam a jó hangokat,akkor nem veszítek a mélységből?Van vmi köze hozzá?!
Köszi!
Még egy:a tx power növelése mit eredményez?
TX power: ha növeled 1-ről 2-re, 3-ra. akkor a fejből kisugárzott jel erősségét növeled, ez lehet hasznos (nem szemetes vas szeméttől mentes helyen) de káros is ha túlságosan erősre állítod (3) és vas szemetes helyen van akkor mindenről (vas szemétről is) erős visszaverődött jelet kap a fej) és ez néha hátrány.
Én jelenleg 1 Tx megyek felém vas szemetesek a földek, valaki egyszer azt írta itt a fórumon szerintem helyesen: a TX3 olyan mintha hóesésben felkapcsolnád az autó reflektorát, nem jó, visszább kapcsolod a gyengébb tompítottra.
A TX véleményem szerint is max 2 de ha vas szemetes helyen vagy akkor inkább 1, ja és 1-en kevés áramot eszik a fej 3-on gyorsabban lemerül a fej akkuja.



ladmaczi
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. október 18., vasárnap 13:27
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: ladmaczi » 2015. december 24., csütörtök 10:55

krampusz írta:
krampusz írta:Valaki profin leirná forumon deus 28-as-------------28x34mélykeresö fej között mi a külömbség ,mélységben ,tudásban,korban árpádház,romai,középkor ,verzió,stb régi forumozó, segiteni akaró kolégák válaszát is várom.KÖSZÖNÖM MINDENKINEK.
Sziasztok.Ez engem is érdekelne!



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2015. december 24., csütörtök 17:46

Garou írta:
Leopold írta:
Leopold írta:Érdeklődnék,aki ért hozzá:
ha növelem az audio resp-et pl.7-re,h.jobban halljam a jó hangokat,akkor nem veszítek a mélységből?Van vmi köze hozzá?!
Köszi!
Még egy:a tx power növelése mit eredményez?
TX power: ha növeled 1-ről 2-re, 3-ra. akkor a fejből kisugárzott jel erősségét növeled, ez lehet hasznos (nem szemetes vas szeméttől mentes helyen) de káros is ha túlságosan erősre állítod (3) és vas szemetes helyen van akkor mindenről (vas szemétről is) erős visszaverődött jelet kap a fej) és ez néha hátrány.
Én jelenleg 1 Tx megyek felém vas szemetesek a földek, valaki egyszer azt írta itt a fórumon szerintem helyesen: a TX3 olyan mintha hóesésben felkapcsolnád az autó reflektorát, nem jó, visszább kapcsolod a gyengébb tompítottra.
A TX véleményem szerint is max 2 de ha vas szemetes helyen vagy akkor inkább 1, ja és 1-en kevés áramot eszik a fej 3-on gyorsabban lemerül a fej akkuja.
Köszönöm szépen!
Így már érthetőbb :-bd



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. december 24., csütörtök 19:47

Leopold írta:
Garou írta:
Leopold írta:
Leopold írta:Érdeklődnék,aki ért hozzá:
ha növelem az audio resp-et pl.7-re,h.jobban halljam a jó hangokat,akkor nem veszítek a mélységből?Van vmi köze hozzá?!
Köszi!
Még egy:a tx power növelése mit eredményez?
TX power: ha növeled 1-ről 2-re, 3-ra. akkor a fejből kisugárzott jel erősségét növeled, ez lehet hasznos (nem szemetes vas szeméttől mentes helyen) de káros is ha túlságosan erősre állítod (3) és vas szemetes helyen van akkor mindenről (vas szemétről is) erős visszaverődött jelet kap a fej) és ez néha hátrány.
Én jelenleg 1 Tx megyek felém vas szemetesek a földek, valaki egyszer azt írta itt a fórumon szerintem helyesen: a TX3 olyan mintha hóesésben felkapcsolnád az autó reflektorát, nem jó, visszább kapcsolod a gyengébb tompítottra.
A TX véleményem szerint is max 2 de ha vas szemetes helyen vagy akkor inkább 1, ja és 1-en kevés áramot eszik a fej 3-on gyorsabban lemerül a fej akkuja.
Köszönöm szépen!
Így már érthetőbb :-bd
írtam neked privit. %%-



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. december 25., péntek 9:05

Karácsony van de bosszús lettem, mi a f@s kerül a deus fejben levő akku cseréjéhez levő kittben több mint harmincezer forintba, mikor egy méretben és kapacitásban beleillő lipo akku ennyibe kerül: http://jakomodell.hu/webaruhaz/akkumula ... -7v-detail
a ragasztó sem egy különleges szuper jókat lehet kapni 1-2 ezer forintér.
A modellezéshez való akku jó a fejbe, nem speciális akku a fejben levő sem.



Avatar
Jain
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 19:38
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Jain » 2015. december 25., péntek 15:17

Garou írta:Karácsony van de bosszús lettem, mi a f@s kerül a deus fejben levő akku cseréjéhez levő kittben több mint harmincezer forintba, mikor egy méretben és kapacitásban beleillő lipo akku ennyibe kerül: http://jakomodell.hu/webaruhaz/akkumula ... -7v-detail
a ragasztó sem egy különleges szuper jókat lehet kapni 1-2 ezer forintér.
A modellezéshez való akku jó a fejbe, nem speciális akku a fejben levő sem.
Te magyar vagy magyar fizetéssel,ezért tűnt ez fel neked.:)



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. december 25., péntek 15:44

Jain írta:
Garou írta:Karácsony van de bosszús lettem, mi a f@s kerül a deus fejben levő akku cseréjéhez levő kittben több mint harmincezer forintba, mikor egy méretben és kapacitásban beleillő lipo akku ennyibe kerül: http://jakomodell.hu/webaruhaz/akkumula ... -7v-detail
a ragasztó sem egy különleges szuper jókat lehet kapni 1-2 ezer forintér.
A modellezéshez való akku jó a fejbe, nem speciális akku a fejben levő sem.
Te magyar vagy magyar fizetéssel,ezért tűnt ez fel neked.:)
Külföldi keresős oldalon láttam hasonló akkucsrélő szettet a deusba akkuval ragasztóval cakk pakk, 30 euróért, igaz kb egy éve láttam, keresem ha megtalálom felteszem.
Ha új fejet akarok venni akkor meg mondom a kereskedőnek, hogy adja akku nélkül 35E Ft-al olcsóbban majd teszek bele lipo aksit én. %%-



Bighead
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. november 10., kedd 20:02
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Bighead » 2015. december 25., péntek 17:54

Garou írta:
Jain írta:
Garou írta:Karácsony van de bosszús lettem, mi a f@s kerül a deus fejben levő akku cseréjéhez levő kittben több mint harmincezer forintba, mikor egy méretben és kapacitásban beleillő lipo akku ennyibe kerül: http://jakomodell.hu/webaruhaz/akkumula ... -7v-detail
a ragasztó sem egy különleges szuper jókat lehet kapni 1-2 ezer forintér.
A modellezéshez való akku jó a fejbe, nem speciális akku a fejben levő sem.
Te magyar vagy magyar fizetéssel,ezért tűnt ez fel neked.:)
Külföldi keresős oldalon láttam hasonló akkucsrélő szettet a deusba akkuval ragasztóval cakk pakk, 30 euróért, igaz kb egy éve láttam, keresem ha megtalálom felteszem.
Ha új fejet akarok venni akkor meg mondom a kereskedőnek, hogy adja akku nélkül 35E Ft-al olcsóbban majd teszek bele lipo aksit én. %%-
Van itt is egy ,igaz ez csak egy deus akku,nem szett és 34 euro!De még mindig jobb árban!

http://www.schatzsuchershop.de/XP-Lithium-Polymer-Akku



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. december 25., péntek 21:31

Bighead írta:
Garou írta:
Jain írta:
Garou írta:Karácsony van de bosszús lettem, mi a f@s kerül a deus fejben levő akku cseréjéhez levő kittben több mint harmincezer forintba, mikor egy méretben és kapacitásban beleillő lipo akku ennyibe kerül: http://jakomodell.hu/webaruhaz/akkumula ... -7v-detail
a ragasztó sem egy különleges szuper jókat lehet kapni 1-2 ezer forintér.
A modellezéshez való akku jó a fejbe, nem speciális akku a fejben levő sem.
Te magyar vagy magyar fizetéssel,ezért tűnt ez fel neked.:)
Külföldi keresős oldalon láttam hasonló akkucsrélő szettet a deusba akkuval ragasztóval cakk pakk, 30 euróért, igaz kb egy éve láttam, keresem ha megtalálom felteszem.
Ha új fejet akarok venni akkor meg mondom a kereskedőnek, hogy adja akku nélkül 35E Ft-al olcsóbban majd teszek bele lipo aksit én. %%-
Van itt is egy ,igaz ez csak egy deus akku,nem szett és 34 euro!De még mindig jobb árban!

http://www.schatzsuchershop.de/XP-Lithium-Polymer-Akku
Öt darabot adnak kicsit tobb mint egy ötezresért, ha a mérete jó lenne akkor jó lenne. %%-
http://www.ebay.co.uk/itm/5Pcs-3-7V-750 ... SwT5tWOwF4



Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2015. december 26., szombat 10:09

Garou írta:
Bighead írta:
Garou írta:
Jain írta:
Garou írta:Karácsony van de bosszús lettem, mi a f@s kerül a deus fejben levő akku cseréjéhez levő kittben több mint harmincezer forintba, mikor egy méretben és kapacitásban beleillő lipo akku ennyibe kerül: http://jakomodell.hu/webaruhaz/akkumula ... -7v-detail
a ragasztó sem egy különleges szuper jókat lehet kapni 1-2 ezer forintér.
A modellezéshez való akku jó a fejbe, nem speciális akku a fejben levő sem.
Te magyar vagy magyar fizetéssel,ezért tűnt ez fel neked.:)
Külföldi keresős oldalon láttam hasonló akkucsrélő szettet a deusba akkuval ragasztóval cakk pakk, 30 euróért, igaz kb egy éve láttam, keresem ha megtalálom felteszem.
Ha új fejet akarok venni akkor meg mondom a kereskedőnek, hogy adja akku nélkül 35E Ft-al olcsóbban majd teszek bele lipo aksit én. %%-
Van itt is egy ,igaz ez csak egy deus akku,nem szett és 34 euro!De még mindig jobb árban!

http://www.schatzsuchershop.de/XP-Lithium-Polymer-Akku
Öt darabot adnak kicsit tobb mint egy ötezresért, ha a mérete jó lenne akkor jó lenne. %%-
http://www.ebay.co.uk/itm/5Pcs-3-7V-750 ... SwT5tWOwF4
Ez még jobb is,mert 750 mA nem 630mA.


Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. december 27., vasárnap 8:23

http://www.sarkanyellato.hu/termek/600m ... kkumulator
http://www.sarkanyellato.hu/termek/750m ... kera-w100s
Itt is találtam kető lipo akkut amelyek jók lehetnek a fejbe kettőezer körüli áron, a hossz az oké a magasság a kritikus majd lemérem a fejet.



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. december 27., vasárnap 8:26

Garou írta:http://www.sarkanyellato.hu/termek/600m ... kkumulator
http://www.sarkanyellato.hu/termek/750m ... kera-w100s
Itt is találtam kető lipo akkut amelyek jók lehetnek a fejbe kettőezer körüli áron, a hossz az oké a magasság a kritikus majd lemérem a fejet.
De a mérete miatt továbbra is ez a nyerő: http://jakomodell.hu/webaruhaz/akkumula ... -7v-detail %%-



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma