Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

DEUS

Fémkereséshez való eszközök
Balazoli
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:39
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Balazoli » 2015. augusztus 21., péntek 14:50

Együgyű Károly írta:Üdv! Van valakinek használható beállítása S.O.S. sós vízre??
Egy jó szárazföldi beállítás (mint pl a Gabi 673 által is feljebb írt) az off-os a tengerben, mert jelez a vízre, ezért próbaként beraktam a gyári 7-es programot wet beach-re és láss csodát elég használható lett, de nem lett tökéletes. Egy 10 Ft-os méretű érmét kb 10 cm-ről hozz levegőben, azt így kétségeim vannak, hogy lát-e egyáltalán vmit... És persze még a stabilítás kéne még növelni, hogy csak akkor jelezzen, ha van ott valami.
Amúgy brutál patinát okoz a tengervíz. Sajnos nem hoztam el, de jött egy tenyérnyi bronz/réz lemez ami még haragosabb zöldebb volt ennek a smily fejénél is... :mrgreen:
Szia

A Deus nekem sem jött be a tengerben. Az alap 7 programmal a tapasztalatom nekem is hasonlóak.
A 7 programon az alábbiakat változtattam, ezek után nagyobb távolságot látott:

Reactivity: 2
TX power: 2
Discri: 12
Frequency: 18K

A véleményem szerint a Deus édes vízben nagyon jó, de sós vízbe Minelabot ajánlok.

Üdv.



obolus
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. július 20., hétfő 9:01
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: obolus » 2015. augusztus 21., péntek 16:11

Akárhogy is próbáltam nekem a Deus zajos volt édesvízben. Tengerben szintúgy, csak ott még zajosabban működött. Erre sajnos nem találtam orvosságot. A zajok között a jó, erős jeleket ki lehet hallani azért, főleg az oda vissza jelzett dolgokra érdemes figyelni, legyen akármilyen gyenge a jelzés.



Balazoli
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:39
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Balazoli » 2015. augusztus 21., péntek 18:13

obolus írta:Akárhogy is próbáltam nekem a Deus zajos volt édesvízben. Tengerben szintúgy, csak ott még zajosabban működött. Erre sajnos nem találtam orvosságot. A zajok között a jó, erős jeleket ki lehet hallani azért, főleg az oda vissza jelzett dolgokra érdemes figyelni, legyen akármilyen gyenge a jelzés.
Én édesvízben csak a négyes programmal tudom használni (Pitch üzemmód), azzal hallom a gyenge jeleket is. Az én tapasztalatom, hogy a zajosságon sokat segít amennyiben az antenna kábel a fejről a nyélre a lehető legfeszesebben van átvezetve.



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2015. augusztus 21., péntek 20:53

Üdv! Köszi az érdemi hozzászólásokat! Ma du kipróbáltam (volna), hogy egy elmentett szárazföldi programom alakítom át a LITE-om arra amit javasoltál, de megdöbbentem, hogy csak 60-ig lehet levinni a groundot, így a gyári 27-es értéket meg se tudtam közelíteni. Így tehát maradt a gyári 7es program, sens feltolva, fulltonera. Túl sokat nem voltam a vízben (10 perc), de egyértelmű oda-vissza jelem nem volt egy száll se, de a parton azért jól lehett használni. Ezt a kábel feszítést megpróbálom, hátha segít!



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. augusztus 22., szombat 18:27

Együgyű Károly írta:Üdv! Köszi az érdemi hozzászólásokat! Ma du kipróbáltam (volna), hogy egy elmentett szárazföldi programom alakítom át a LITE-om arra amit javasoltál, de megdöbbentem, hogy csak 60-ig lehet levinni a groundot, így a gyári 27-es értéket meg se tudtam közelíteni. Így tehát maradt a gyári 7es program, sens feltolva, fulltonera. Túl sokat nem voltam a vízben (10 perc), de egyértelmű oda-vissza jelem nem volt egy száll se, de a parton azért jól lehett használni. Ezt a kábel feszítést megpróbálom, hátha segít!
A kábel feszítés nagyon fontos, érdemes sűrűn kábelkötegelővel erősen sűrűn rögzíteni, az sokat le vesz a cicergésből ha rendesen van rögzítve, nem egy két helyen hanem 5-6 cm enként főleg a fejhez közeli részen, vízben nem kellenek a kihegyezett szárazföldi progik nem is jók a vízbe, de fogadjátok meg Balazoli tanácsait ő nagy szakértője az édesvizi deusozásnak, szia Zoli. :-h ^:)^



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2015. augusztus 22., szombat 22:53

Sziasztok!
Megpróbáltam a dróton feszíteni, bár nem annyira, mint ahogy írtátok, csak olyan nyaralósan, de talán :?: javult a helyzet. Most már volt pár jelem a vízben, de azért azt szokni kell, hogy jó indulatúan 10 cm a mélység ,egy nem olyan kicsi érmére. Amíg a vízben mondjuk 10 percenként volt jel, addig a parton fél/egy percenként. Egy 20 ftos vastagságú érménél már gondot okoz, ha a kiszedésnél elfordul és mondjuk élére kerül, akkor kell buzizni a kavicsot, hogy meglegyen megint a jel. Szóval itt újra meg kell tanulni járni! :o :D



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. augusztus 23., vasárnap 10:34

Együgyű Károly írta:Sziasztok!
Megpróbáltam a dróton feszíteni, bár nem annyira, mint ahogy írtátok, csak olyan nyaralósan, de talán :?: javult a helyzet. Most már volt pár jelem a vízben, de azért azt szokni kell, hogy jó indulatúan 10 cm a mélység ,egy nem olyan kicsi érmére. Amíg a vízben mondjuk 10 percenként volt jel, addig a parton fél/egy percenként. Egy 20 ftos vastagságú érménél már gondot okoz, ha a kiszedésnél elfordul és mondjuk élére kerül, akkor kell buzizni a kavicsot, hogy meglegyen megint a jel. Szóval itt újra meg kell tanulni járni! :o :D
Károly, te most a Balcsin vagy?



kézi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:50
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: kézi » 2015. augusztus 23., vasárnap 19:23

xp deus,eladó, 28cm fej, távirányitó,gyári nyél,töltöszett,magyar
garanciás,2015,03,17,vásárolt, 300 e tel,,06-30-793-8404



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2015. augusztus 23., vasárnap 21:48

Gabi673 írta:
Együgyű Károly írta:Sziasztok!
Megpróbáltam a dróton feszíteni, bár nem annyira, mint ahogy írtátok, csak olyan nyaralósan, de talán :?: javult a helyzet. Most már volt pár jelem a vízben, de azért azt szokni kell, hogy jó indulatúan 10 cm a mélység ,egy nem olyan kicsi érmére. Amíg a vízben mondjuk 10 percenként volt jel, addig a parton fél/egy percenként. Egy 20 ftos vastagságú érménél már gondot okoz, ha a kiszedésnél elfordul és mondjuk élére kerül, akkor kell buzizni a kavicsot, hogy meglegyen megint a jel. Szóval itt újra meg kell tanulni járni! :o :D
Károly, te most a Balcsin vagy?
Hello!
Nem a Balatonon, hanem sós vízen vagyok! ;)
Amúgy egyre jobban kezdek összeszokni a géppel (drót amennyire lehet megvan feszítve a nyélen és a pitch/fulltone jobbnak tűnik mint a 3-4 általános hangjelzés), de ezt nehéz így, hogy család, programok, altatás stb van, nem lehet teljesen erre koncentrálni, sőt... Minden esetre élménynek nagyon szuper!!
Ma azért jött ki pár dolog a vízből, nem csak a partról. Sajnos ékszer, vagy ilyesmi nem, "csak" érmék, meglepően elég sok a már kb 20 éve kivont dínárból és váltójából! A dínár váltója aluminium volt, és úgy szét marta a só és a kavicsok közötti csiszolódás, hogy jobb esetben csak sima korongok, roszabb esetben már lyukasak úgy szét ette már a korrozió! :o
Ez egy városi, helyiek által látogatott kis strand, a dínárokból itélve akár szűz is lehetne a part, de más még sem akar jönni.
Ja a legmeglepőbb találat a mellig érő vízből egy viszonylag jó állapotban lévő ilyen volt:
http://coinquest.com/cgi-bin/cq/coins?main_coin=1653 :o :clap:



Vasili Kolsov
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 13:04
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Vasili Kolsov » 2015. augusztus 25., kedd 16:17

Sziasztok!

"A Deus nekem sem jött be a tengerben. Az alap 7 programmal a tapasztalatom nekem is hasonlóak.
A 7 programon az alábbiakat változtattam, ezek után nagyobb távolságot látott:

Reactivity: 2
TX power: 2
Discri: 12
Frequency: 18K"

Ezzel a beállítással találtál is valamit? Szerintem baromian nagy szűrést használtál, react is indokolatlanul magas vízre. Én ezzel a beállítással használtam, tulajdonképpen a goldmax power programot írtam át. Északi partra volt egy külön programom, a beszórt strandok indokolták, szépen kiszűrte az alukockákat, vele együtt azon fémeket is, melyek abba a szűk tartományba kerültek. Még eladó a masinám, az eladó gépek rovatában található... :roll:

React: 1
Disc: 2.1
Freq: 18
Sens: 95
Ground: 90



Avatar
shadow20
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 4:54
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: shadow20 » 2015. augusztus 25., kedd 21:27

Vasili Kolsov írta:Sziasztok!

"A Deus nekem sem jött be a tengerben. Az alap 7 programmal a tapasztalatom nekem is hasonlóak.
A 7 programon az alábbiakat változtattam, ezek után nagyobb távolságot látott:

Reactivity: 2
TX power: 2
Discri: 12
Frequency: 18K"

Ezzel a beállítással találtál is valamit? Szerintem baromian nagy szűrést használtál, react is indokolatlanul magas vízre. Én ezzel a beállítással használtam, tulajdonképpen a goldmax power programot írtam át. Északi partra volt egy külön programom, a beszórt strandok indokolták, szépen kiszűrte az alukockákat, vele együtt azon fémeket is, melyek abba a szűk tartományba kerültek. Még eladó a masinám, az eladó gépek rovatában található... :roll:

React: 1
Disc: 2.1
Freq: 18
Sens: 95
Ground: 90
Szia!

Szántón milyen beállítással lengetsz?



Balazoli
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:39
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Balazoli » 2015. augusztus 26., szerda 6:29

Vasili Kolsov írta:Sziasztok!

"A Deus nekem sem jött be a tengerben. Az alap 7 programmal a tapasztalatom nekem is hasonlóak.
A 7 programon az alábbiakat változtattam, ezek után nagyobb távolságot látott:

Reactivity: 2
TX power: 2
Discri: 12
Frequency: 18K"

Ezzel a beállítással találtál is valamit? Szerintem baromian nagy szűrést használtál, react is indokolatlanul magas vízre. Én ezzel a beállítással használtam, tulajdonképpen a goldmax power programot írtam át. Északi partra volt egy külön programom, a beszórt strandok indokolták, szépen kiszűrte az alukockákat, vele együtt azon fémeket is, melyek abba a szűk tartományba kerültek. Még eladó a masinám, az eladó gépek rovatában található... :roll:

React: 1
Disc: 2.1
Freq: 18
Sens: 95
Ground: 90
Szia

Félre értettél valamit, én sós vízben használtam a leírt változtatott 7 programot, édesvízben a 4-es használom, kisebb változtatásokkal.



Vasili Kolsov
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 13:04
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Vasili Kolsov » 2015. augusztus 28., péntek 14:50

shadow20 írta:
Vasili Kolsov írta:Sziasztok!

"A Deus nekem sem jött be a tengerben. Az alap 7 programmal a tapasztalatom nekem is hasonlóak.
A 7 programon az alábbiakat változtattam, ezek után nagyobb távolságot látott:

Reactivity: 2
TX power: 2
Discri: 12
Frequency: 18K"

Ezzel a beállítással találtál is valamit? Szerintem baromian nagy szűrést használtál, react is indokolatlanul magas vízre. Én ezzel a beállítással használtam, tulajdonképpen a goldmax power programot írtam át. Északi partra volt egy külön programom, a beszórt strandok indokolták, szépen kiszűrte az alukockákat, vele együtt azon fémeket is, melyek abba a szűk tartományba kerültek. Még eladó a masinám, az eladó gépek rovatában található... :roll:

React: 1
Disc: 2.1
Freq: 18
Sens: 95
Ground: 90
Szia!

Szántón milyen beállítással lengetsz?
Szia!

Szántón nem használtam a gépet, Balatonhoz volt szoktatva. Szerintem az optimális beállítás nagyban függ az adott hely jellemzőitől, illetve a keresendő tárgyaktól. Vasaktól erősen szennyezett talajon történő apró ezüstérmézéshez magas frekvencia kell (18 Khz) magasabb szűrés kell neki, gyorsaságát is meg kell emelni, az érzékenységéből pedig csökkenteni kell. Nagy római érmékhez nem kell magas frekvencia, földhatást a lehető legalacsonyabb értékre kell állítani, érzékenységet is a végletekig lehet emelni, minimális szűrés mellett. Olyan beállítást ami minden talajra jó, ne keress, mert szerintem nem létezik, ha pedig mégis lenne, majd megírják mások.



krampusz
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:57
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2015. augusztus 29., szombat 20:35

Üdv deus kolégák szeretnék váltani nagyobb keresö fejre ,érmézésre tapasztalatokat és vásárlással kakapcsolatban minden jó ötletet elfogadok .Sok szerencsét mindenkinek .



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. augusztus 30., vasárnap 15:46

krampusz írta:Üdv deus kolégák szeretnék váltani nagyobb keresö fejre ,érmézésre tapasztalatokat és vásárlással kakapcsolatban minden jó ötletet elfogadok .Sok szerencsét mindenkinek .
Most milyen fejjel dolgozol, a leg kisebbel? (22cm)



krampusz
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:57
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2015. augusztus 30., vasárnap 18:57

Üdv Gabi673 alap fejel járok egy joideje szeretnék váltani , 28 vagy mélykeresö fej legföképp érmézésre és mélységnövelés a fö szempon.



kézi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:50
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: kézi » 2015. szeptember 2., szerda 19:18

xp deus,eladó, 28cm fej, távirányitó,gyári nyél
,töltöszett,22,5 fej nemgyári szár//sw4 füles
magyar garancia,
,2015,03,,vásárolt, 400 e tel,,06-30-793-8404



arpadfrank
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. augusztus 26., szerda 9:25
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: arpadfrank » 2015. szeptember 2., szerda 19:36

Sziasztok!

Egy magyar nyelvű DEUS lite hasznalati utasítást fel tudnatok rakni?



krampusz
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:57
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2015. szeptember 3., csütörtök 16:32

Valaki profin leirná forumon deus 28-as-------------28x34mélykeresö fej között mi a külömbség ,mélységben ,tudásban,korban árpádház,romai,középkor ,verzió,stb régi forumozó, segiteni akaró kolégák válaszát is várom.KÖSZÖNÖM MINDENKINEK.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára krampusz 2015. november 7., szombat 9:03-kor.



Laci5000
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:31
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Laci5000 » 2015. október 11., vasárnap 12:46




Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2015. október 12., hétfő 22:53

Laci5000 írta:https://www.youtube.com/watch?v=0gbRyvd8lfQ

Azért nem olyan rossz.
Hááát nekem gyanÚs,h. a föld alatt nincs föld....
Ezeket az értéekeket kb. levegőteszten hozza a Deus-bár itt nem látni a beállításokat...
De a kisfej tuti nem tud ennyit földben!!!



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. október 14., szerda 22:26

Egyet értek, és jó lett volna ha a beállítást is megmutatják.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. október 14., szerda 23:25

Valószínűleg valami extra tiszta föld lehet benne...
Sok videót csináltak, sokféle detektorral, arra biztos jó, hogy nagy vonalakban összehasonlíthatóak a gépek.(ha valóban ugyanazok a körülmények minden esetben)


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2015. október 15., csütörtök 11:36

Bréking nyúz!!! :mrgreen:

Jön, jön jön!!!
új szoftver, új fej, mélykereső a Deushoz + pinpointer :o
csak győzd kivárni... :twisted:

http://www.xp-detectors.co.uk/xp-metal- ... aris-show/



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. október 15., csütörtök 17:43

Esetleg egy megközelítőleges árat tud valaki erről a mélykereső csodáról, lehet menni keresőzni melegítő alsóban minden féle fémet nem tartalmazó ruhában, és ha egyedül megy az ember akkor húzhatja maga után madzagon az ásót, szívesen kipróbálnám remélem az xp gyár hű lesz önmagához és ez is "gyors" lesz. :D



Siddharta
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. október 14., szerda 11:31
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Siddharta » 2015. október 15., csütörtök 21:04

Engem szétszívattak egy ilyen videóval. De többé nem dőlök be!
180 kilométert utaztam és elcsesztem egy délutánt hiába, mert a az eladó meg a reklámvideó szerinti istengép igazából csalódás volt. Ráadásul a barátom akit magammal vittem és előre megmondta, hogy mi lesz, azóta is kiröhög.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. október 15., csütörtök 21:59

Siddharta írta:Engem szétszívattak egy ilyen videóval. De többé nem dőlök be!
180 kilométert utaztam és elcsesztem egy délutánt hiába, mert a az eladó meg a reklámvideó szerinti istengép igazából csalódás volt. Ráadásul a barátom akit magammal vittem és előre megmondta, hogy mi lesz, azóta is kiröhög.
Linkeld már be a vidit, hadd lássuk!


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. október 16., péntek 7:17

Siddharta írta:Engem szétszívattak egy ilyen videóval. De többé nem dőlök be!
180 kilométert utaztam és elcsesztem egy délutánt hiába, mert a az eladó meg a reklámvideó szerinti istengép igazából csalódás volt. Ráadásul a barátom akit magammal vittem és előre megmondta, hogy mi lesz, azóta is kiröhög.
Szia, Írtam neked privátot.



Török
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 20:38
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Török » 2015. október 24., szombat 20:47

Üdv!
Mennyibe kerülhet egy régebbi 22,5 cm-es tekercs használtan Deushoz?



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. október 26., hétfő 19:14

Együgyű Károly írta:Bréking nyúz!!! :mrgreen:

Jön, jön jön!!!
új szoftver, új fej, mélykereső a Deushoz + pinpointer :o
csak győzd kivárni... :twisted:

http://www.xp-detectors.co.uk/xp-metal- ... aris-show/

Okostelefonról letölthető alkalmazás,wifi,10-40kHz
http://www.detector.hu/uj-xp-termekek-2016-reszletek
gyáááááááá :ugeek:
-kv--



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2015. október 26., hétfő 20:54

kis-vakond írta:
Együgyű Károly írta:Bréking nyúz!!! :mrgreen:

Jön, jön jön!!!
új szoftver, új fej, mélykereső a Deushoz + pinpointer :o
csak győzd kivárni... :twisted:

http://www.xp-detectors.co.uk/xp-metal- ... aris-show/

Okostelefonról letölthető alkalmazás,wifi,10-40kHz
http://www.detector.hu/uj-xp-termekek-2016-reszletek
gyáááááááá :ugeek:
-kv--
Csak ismételni tudom magam, csak győzd kivárni... és megfizetni! :? Jó lenne, ha tudná kezelni a többi frekit a régi fej is, hogy ne kelljen megvenni egy delta áráért az új fejet... :D

Amúgy itt van egy érdekes dolog, hogy csak fülessel is tudsz menteni programokat a szabad helyekre
http://www.xp-detectors.co.uk/xp-deus-l ... -programs/



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. október 26., hétfő 21:17

Együgyű Károly írta:
kis-vakond írta:
Együgyű Károly írta:Bréking nyúz!!! :mrgreen:

Jön, jön jön!!!
új szoftver, új fej, mélykereső a Deushoz + pinpointer :o
csak győzd kivárni... :twisted:

http://www.xp-detectors.co.uk/xp-metal- ... aris-show/

Okostelefonról letölthető alkalmazás,wifi,10-40kHz
http://www.detector.hu/uj-xp-termekek-2016-reszletek
gyáááááááá :ugeek:
-kv--
Csak ismételni tudom magam, csak győzd kivárni... és megfizetni! :? Jó lenne, ha tudná kezelni a többi frekit a régi fej is, hogy ne kelljen megvenni egy delta áráért az új fejet... :D

Amúgy itt van egy érdekes dolog, hogy csak fülessel is tudsz menteni programokat a szabad helyekre
http://www.xp-detectors.co.uk/xp-deus-l ... -programs/
Mondjuk én ezen nem agyalok,se időm,se okos telefonom,se pénzem rá :D csak azért raktam a linket,mert megjelent magyar oldalon is.
Bár izgat a Deus,leginkább a súlya,szállítási egyszerűsége végett,sajnos eljön az az idő hogy minden egyes deka számítani fog :(
--kv--



Török
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 20:38
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Török » 2015. október 27., kedd 6:03

!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Török 2015. november 4., szerda 20:25-kor.



Avatar
balu73
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. szeptember 26., szombat 18:33
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: balu73 » 2015. november 4., szerda 18:15

Sziasztok ! Segítségeteket szeretném kérni :) ...Deusnál hogyan kell helyesen elvégezni a talajkiegyenlítést ??? Mert a gyári 90-venes értéknél úgy vettem észre elég jelentős a teljesítmény vesztés :( , ha pedig a pumpálós módszert használom akkor meg úgy játszik mint a Brémai muzsikusok :mrgreen: ..., Most úgy járok vele hogy a gyári értéket mindig csökkentem, annyira , hogy a fars jelek, még annyira ne legyenek, zavaróak ! Kérném rutinos öreg rókák :ugeek: osszák meg velem tapasztalataikat :D ...



Avatar
shadow20
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 4:54
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: shadow20 » 2015. november 4., szerda 18:45

balu73 írta:Sziasztok ! Segítségeteket szeretném kérni :) ...Deusnál hogyan kell helyesen elvégezni a talajkiegyenlítést ??? Mert a gyári 90-venes értéknél úgy vettem észre elég jelentős a teljesítmény vesztés :( , ha pedig a pumpálós módszert használom akkor meg úgy játszik mint a Brémai muzsikusok :mrgreen: ..., Most úgy járok vele hogy a gyári értéket mindig csökkentem, annyira , hogy a fars jelek, még annyira ne legyenek, zavaróak ! Kérném rutinos öreg rókák :ugeek: osszák meg velem tapasztalataikat :D ...
Szia

Nekem nincs távom, de én a talajtól változóan 78-84 között szoktam használni.Én szeretem amikor ,,muzsikál" és közben kiszűröm azt a bizonyos jó jeleket.



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. november 5., csütörtök 8:54

balu73 írta:Sziasztok ! Segítségeteket szeretném kérni :) ...Deusnál hogyan kell helyesen elvégezni a talajkiegyenlítést ??? Mert a gyári 90-venes értéknél úgy vettem észre elég jelentős a teljesítmény vesztés :( , ha pedig a pumpálós módszert használom akkor meg úgy játszik mint a Brémai muzsikusok :mrgreen: ..., Most úgy járok vele hogy a gyári értéket mindig csökkentem, annyira , hogy a fars jelek, még annyira ne legyenek, zavaróak ! Kérném rutinos öreg rókák :ugeek: osszák meg velem tapasztalataikat :D ...
Bocsi de nem értem, a talaj kiegyenlítésnél nem a manuális hanem a pumpálós verzét választod, enter és mehet a pumpa, fontos, hogy tiszta terület legyen. Ha olyan kedvem van akkor ebből az értékből le csípek egy kicsit. A 90-es érték nagyon gáz, ha jobban belegondolok 76-82 között szoktam használni. Most olvastam ismét amit írtál, téged a beállítást követő cicergés zavar? Akkor vegyél vissza egy kicsit az érzékenységből, nem vagyok nagy tudor, de a jó talajkiegyenlítés talán fontosabb mint az extra érzékenység.
Üdv!



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. november 6., péntek 18:47

Ranger67 írta:
balu73 írta:Sziasztok ! Segítségeteket szeretném kérni :) ...Deusnál hogyan kell helyesen elvégezni a talajkiegyenlítést ??? Mert a gyári 90-venes értéknél úgy vettem észre elég jelentős a teljesítmény vesztés :( , ha pedig a pumpálós módszert használom akkor meg úgy játszik mint a Brémai muzsikusok :mrgreen: ..., Most úgy járok vele hogy a gyári értéket mindig csökkentem, annyira , hogy a fars jelek, még annyira ne legyenek, zavaróak ! Kérném rutinos öreg rókák :ugeek: osszák meg velem tapasztalataikat :D ...
Bocsi de nem értem, a talaj kiegyenlítésnél nem a manuális hanem a pumpálós verzét választod, enter és mehet a pumpa, fontos, hogy tiszta terület legyen. Ha olyan kedvem van akkor ebből az értékből le csípek egy kicsit. A 90-es érték nagyon gáz, ha jobban belegondolok 76-82 között szoktam használni. Most olvastam ismét amit írtál, téged a beállítást követő cicergés zavar? Akkor vegyél vissza egy kicsit az érzékenységből, nem vagyok nagy tudor, de a jó talajkiegyenlítés talán fontosabb mint az extra érzékenység.
Üdv!
És ha tracking-ba mennél? automatán követi a talajt.



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. november 6., péntek 21:02

A tracking nem rossz, én is azt szoktam használni, lustaságból főleg. ( Igaz épp most adtam el a Deus-t.) Az esetek nagy részében nyugis lesz tőle a gép, ami a legtöbb embernek jó, ahogy a fórumokon olvasom. Hátránya, hogy nem hozza ki a maximumot a gépből, plusz ha leteszed ásás közben, elvileg elállítódhat kis időre. Maga az XP szerint egyébként az egyik legnehezebb dolog a Deus beállításai közül a manuális talajkiegyenlítés.

Szóval az öreg rókák már gépelik pár napja, hogy hogyan is kell manuálisan Ground balance-t állítani, de úgy látszik még nem értek a végére, addig leírok egy elég elterjedt, más fórumokon fellelhető módszert. Ha csináltál már talajkiegyenlítést más gépen, akkor ismerős lesz. Én csináltam párszor, de legtöbbször lusta voltam és csak mentem inkább trackingben.
Hasonlít a pumpálós módszerre, de nem az. A pumpálós módszer félautomata, megnyomsz egy gombot, aztán megmutatod a gépnek, hogy itt a talaj( jó esetben nincs fém a tekercs alatt, különben hamis értéket mér a gép) , ezt szűrd ki, ő pedig elmenti, vagy kiírja, hogy GB fail, azaz valami miatt nem sikerült a talajkiegyenlítés.
Kézi, azaz Manual módban hallgatod, hogy hogyan reagál a gép a talajra és attól függően nyomod a + és - gombot, hogy milyen a hang és így találod meg a helyes értéket.

Ehhez keresni kell egy fémmentes helyet azon a helyen, ahol tervezed a lengetést. Ehhez akár létre is hozhatsz egy külön programot a Deus-ban, ahol a disc 0 és a silencer - 1. Ezzel jól lehet fémmentes helyet keresni, mivel mindenre jelezni fog.
Szóval keresel ezzel a programmal vagy másikkal egy fémmentes helyet, belövöd a sensitivity-t oda, ahol még nem csicsereg. A menüből kiválasztod a ground balance-t, majd manual. Vedd le az értéket kb 60-ra, majd engedd le a fejet lassan a földre, olyan magasságig, ahol lengetni szoktál. Ahogy a fej közelíti a talajt, úgy ad rá hangot a gép. Emeld föl megint és a + gombbal növeld az értéket, majd újra engedd le és figyeld a hangot. Ezt addig ismételd, amíg a hang a fej közelítésére elhallgat. Ekkor van pont belőve a fej alatti területre. Ha ettől lejjebb mész a mínusz gombbal, jobban ki lesz hegyezve, azaz a mélység nő, de csicseregni fog a gép, jelez majd téglát, cserepet, salakdarabokat, fej koccintást stb, vagy csak magát a talajt, ha nagyon nagy a vastartalma. Ha ettől feljebb mész, stabilabb lesz, de nem olyan mély. Kivéve, ha egyáltalán nem ásványos a talaj, mert ekkor az értéket lejjebb véve sem nő a mélység.
Ha ez kész, válts át a saját programodra és állítsd be az előbb kapott értéket. A fölső, fekete alapon lévő szám változni fog, ahogy elindulsz a géppel, mivel az mindig az aktuális ásványosságot méri. Ezért ha szükséges, korrigálj menet közben a fent leírtak szerint, vagy csak követve a felső számot.
Ennek az egésznek ott van igazából értelme, ahol van ásványianyag tartalom a földben. Ennek mértékét a Ground balance melletti függőleges vonal is mutatja. A használati útmutató is írja, hogy ha alacsony vagy nincs mineralizáció, akkor 90-en lehet hagyni, így stabil lesz a gép, anélkül, hogy veszítene a mélységből. Persze itt is lehet kísérletezni.

Miközben ezt írtam, az jutott eszembe, hogy lehetne a talajkövetéses gépekben olyan mód, hogy követi a talajt, de attól mindig egy megadott értékkel kisebbet állít be. Így anélkül lehetne kihegyezett géppel menni, hogy állandóan állítgatni kellene.



Avatar
balu73
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. szeptember 26., szombat 18:33
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: balu73 » 2015. november 6., péntek 21:32

Gabi673 írta:
Ranger67 írta:
balu73 írta:Sziasztok ! Segítségeteket szeretném kérni :) ...Deusnál hogyan kell helyesen elvégezni a talajkiegyenlítést ??? Mert a gyári 90-venes értéknél úgy vettem észre elég jelentős a teljesítmény vesztés :( , ha pedig a pumpálós módszert használom akkor meg úgy játszik mint a Brémai muzsikusok :mrgreen: ..., Most úgy járok vele hogy a gyári értéket mindig csökkentem, annyira , hogy a fars jelek, még annyira ne legyenek, zavaróak ! Kérném rutinos öreg rókák :ugeek: osszák meg velem tapasztalataikat :D ...
Bocsi de nem értem, a talaj kiegyenlítésnél nem a manuális hanem a pumpálós verzét választod, enter és mehet a pumpa, fontos, hogy tiszta terület legyen. Ha olyan kedvem van akkor ebből az értékből le csípek egy kicsit. A 90-es érték nagyon gáz, ha jobban belegondolok 76-82 között szoktam használni. Most olvastam ismét amit írtál, téged a beállítást követő cicergés zavar? Akkor vegyél vissza egy kicsit az érzékenységből, nem vagyok nagy tudor, de a jó talajkiegyenlítés talán fontosabb mint az extra érzékenység.
Üdv!
És ha tracking-ba mennél? automatán követi a talajt.
Sziasztok... Automata követésbe még nem próbáltuk...83 körüli értékre szoktuk állítani,azt a csicsergést a párom még elviseli :D ,( az igazat megvallva főleg ő jár vele ) meg egyre jobban kihalja a jó jeleket,azért kapott DEUS-t mert egy törékeny virágszál, és ezt bírja el, amúgy én Minelab , elkötelezett vagyok :mrgreen: ..Régen volt G-MAX 2 - esem, annál is középkori helyen kő darabokra meghülyült,(talán tűzhely maradvány) nagyon fel kellett a GB- tekerni, hogy megnyugodjon a masina , de a DEUS is erre nagyon érzékeny, csipog össze vissza, 86 körüli értékre kell felnyomni,különben bántja az --ember fülét rendesen...



Avatar
balu73
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. szeptember 26., szombat 18:33
Status: Offline

Re: DEUS

Hozzászólás Szerző: balu73 » 2015. november 6., péntek 21:51

a.kezdo írta:A tracking nem rossz, én is azt szoktam használni, lustaságból főleg. ( Igaz épp most adtam el a Deus-t.) Az esetek nagy részében nyugis lesz tőle a gép, ami a legtöbb embernek jó, ahogy a fórumokon olvasom. Hátránya, hogy nem hozza ki a maximumot a gépből, plusz ha leteszed ásás közben, elvileg elállítódhat kis időre. Maga az XP szerint egyébként az egyik legnehezebb dolog a Deus beállításai közül a manuális talajkiegyenlítés.

Szóval az öreg rókák már gépelik pár napja, hogy hogyan is kell manuálisan Ground balance-t állítani, de úgy látszik még nem értek a végére, addig leírok egy elég elterjedt, más fórumokon fellelhető módszert. Ha csináltál már talajkiegyenlítést más gépen, akkor ismerős lesz. Én csináltam párszor, de legtöbbször lusta voltam és csak mentem inkább trackingben.
Hasonlít a pumpálós módszerre, de nem az. A pumpálós módszer félautomata, megnyomsz egy gombot, aztán megmutatod a gépnek, hogy itt a talaj( jó esetben nincs fém a tekercs alatt, különben hamis értéket mér a gép) , ezt szűrd ki, ő pedig elmenti, vagy kiírja, hogy GB fail, azaz valami miatt nem sikerült a talajkiegyenlítés.
Kézi, azaz Manual módban hallgatod, hogy hogyan reagál a gép a talajra és attól függően nyomod a + és - gombot, hogy milyen a hang és így találod meg a helyes értéket.

Ehhez keresni kell egy fémmentes helyet azon a helyen, ahol tervezed a lengetést. Ehhez akár létre is hozhatsz egy külön programot a Deus-ban, ahol a disc 0 és a silencer - 1. Ezzel jól lehet fémmentes helyet keresni, mivel mindenre jelezni fog.
Szóval keresel ezzel a programmal vagy másikkal egy fémmentes helyet, belövöd a sensitivity-t oda, ahol még nem csicsereg. A menüből kiválasztod a ground balance-t, majd manual. Vedd le az értéket kb 60-ra, majd engedd le a fejet lassan a földre, olyan magasságig, ahol lengetni szoktál. Ahogy a fej közelíti a talajt, úgy ad rá hangot a gép. Emeld föl megint és a + gombbal növeld az értéket, majd újra engedd le és figyeld a hangot. Ezt addig ismételd, amíg a hang a fej közelítésére elhallgat. Ekkor van pont belőve a fej alatti területre. Ha ettől lejjebb mész a mínusz gombbal, jobban ki lesz hegyezve, azaz a mélység nő, de csicseregni fog a gép, jelez majd téglát, cserepet, salakdarabokat, fej koccintást stb, vagy csak magát a talajt, ha nagyon nagy a vastartalma. Ha ettől feljebb mész, stabilabb lesz, de nem olyan mély. Kivéve, ha egyáltalán nem ásványos a talaj, mert ekkor az értéket lejjebb véve sem nő a mélység.
Ha ez kész, válts át a saját programodra és állítsd be az előbb kapott értéket. A fölső, fekete alapon lévő szám változni fog, ahogy elindulsz a géppel, mivel az mindig az aktuális ásványosságot méri. Ezért ha szükséges, korrigálj menet közben a fent leírtak szerint, vagy csak követve a felső számot.
Ennek az egésznek ott van igazából értelme, ahol van ásványianyag tartalom a földben. Ennek mértékét a Ground balance melletti függőleges vonal is mutatja. A használati útmutató is írja, hogy ha alacsony vagy nincs mineralizáció, akkor 90-en lehet hagyni, így stabil lesz a gép, anélkül, hogy veszítene a mélységből. Persze itt is lehet kísérletezni.

Miközben ezt írtam, az jutott eszembe, hogy lehetne a talajkövetéses gépekben olyan mód, hogy követi a talajt, de attól mindig egy megadott értékkel kisebbet állít be. Így anélkül lehetne kihegyezett géppel menni, hogy állandóan állítgatni kellene.
Szia ! Köszi a tanácsot, hétvégén kipróbáljuk ... :D



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma