Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Fémkereső Építés

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. június 26., péntek 22:03

Fémkereső Építés


www.metaldetector.hu

garrettace150
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: garrettace150 » 2015. július 10., péntek 12:05

Üdv!!!

C scope 660 fejet szeretnék tekercselni, minden gyári tartozék megvan csak a tekercset szeretném máshogy rá tenni. hogy máshogy nézzen ki a fej (pl a sef fejek, ez csak egy példa. vagy a deus fej.) valaki tudna segíteni hogy hogyan is történik ez az egész? mennyi tekercset bír el? melyik tekercs szálat hová is kell forrasztani és így tovább. Nagyon hálás lennék ha valaki egy kis időt szánna rám, privátban is jó, itt is . képeket esetleg küldök csak most nem tudok. szeretném ha kicsit többet tudna mélységre meglehet oldani? bocs ha hülyeséget kérdezek. előre is köszi üdv garrett



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. július 10., péntek 15:41

azt tudom javasolni ne kezdjél bele.vegyél olyan gépet amihez van nagyobb fej ezt meg add el :D



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. július 10., péntek 21:36

ul69 írta:azt tudom javasolni ne kezdjél bele.vegyél olyan gépet amihez van nagyobb fej ezt meg add el :D
^:)^ pontosan!Most kifoghatsz jó gépeket jó áron :ugeek:



garrettace150
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: garrettace150 » 2015. július 14., kedd 18:23

templomos írta:
ul69 írta:azt tudom javasolni ne kezdjél bele.vegyél olyan gépet amihez van nagyobb fej ezt meg add el :D
^:)^ pontosan!Most kifoghatsz jó gépeket jó áron :ugeek:

Köszi Köszi!!!


De nem tudok felmondani hónapok óta mert nem fogadják e la felmondást, fizetést március 11 óta nem kaptam, járulék április 1 el nincs fizetve utánam, az OTP a számlám már megterhelte 90 ezer ftal... dolgozni elmenni nem tudok...

vennék gépet szívesen.

csak gondoltam barkácsolok egy fejet mert ráérek... hátha vki egy egyszerű elmagyarázással megtudja mondani/mutatni mit és hogyan! Áve

illetve nem is tudom mennyiért venné meg akárki is :D így hogy a fejet szét kaptam... :/



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. augusztus 30., vasárnap 15:52

MD-5002 kapcsolási rajza van valakinek?



desman
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2015. június 30., kedd 23:58
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: desman » 2015. augusztus 30., vasárnap 23:33

garrettace150 írta:
templomos írta:
ul69 írta:azt tudom javasolni ne kezdjél bele.vegyél olyan gépet amihez van nagyobb fej ezt meg add el :D
^:)^ pontosan!Most kifoghatsz jó gépeket jó áron :ugeek:

Köszi Köszi!!!


De nem tudok felmondani hónapok óta mert nem fogadják e la felmondást, fizetést március 11 óta nem kaptam, járulék április 1 el nincs fizetve utánam, az OTP a számlám már megterhelte 90 ezer ftal... dolgozni elmenni nem tudok...

vennék gépet szívesen.

csak gondoltam barkácsolok egy fejet mert ráérek... hátha vki egy egyszerű elmagyarázással megtudja mondani/mutatni mit és hogyan! Áve

illetve nem is tudom mennyiért venné meg akárki is :D így hogy a fejet szét kaptam... :/
A munkahelyzeted érdekes, ha valóban így van Én nem fejet vagy leírást keresnék hanem ügyvédet de mielőbb! ÉS ez nem bántás hanem a nyomorék magyarország "alap" problémáinak megoldása miatt írom. ha se fizu se járulék fizetése nincs a napirenden nem hiszem hogy bonyolult lenne a történet, ha meg valóban így van akkor sem lehet az. Én is munkaadó vagyok ha úgy nézzük, de nem Isten- hanem ember, és ezzel minden munkaadó így van. HA valaki nem korrekt annak nincs helye a rendszerben.........


A fémkeresőzés egy hobby - nem bűncselekmény. Ezt csak azok találták ki akik újabb bűnösöket akarnak, pedig így is van belőlük elég - akikre még nem találtak ki törvényeket!

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. október 23., péntek 19:58

Szeretném kérdezni,a Garrett 250 es gépem,SEF fejének a csatlakozójában lévő réz betét elmozdult és nem közvetít 100% jelet,ha én a SEF fej csatiját levágom ami a kezelő dobozba belemegy lehet hasonlót venni,vagy egyedi?Persze hozzá értő ember "buherálná"



Pitts
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015. július 15., szerda 12:51
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: Pitts » 2015. október 24., szombat 19:00

templomos írta:Szeretném kérdezni,a Garrett 250 es gépem,SEF fejének a csatlakozójában lévő réz betét elmozdult és nem közvetít 100% jelet,ha én a SEF fej csatiját levágom ami a kezelő dobozba belemegy lehet hasonlót venni,vagy egyedi?Persze hozzá értő ember "buherálná"
Mikrofon csati jó hozzá. http://www.hestore.hu/prod_10027766.html

Itt meg a bekötés: http://kepfeltoltes.hu/151024/garret_ac ... es.hu_.png



Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2015. október 24., szombat 20:57

Pitts írta:
templomos írta:Szeretném kérdezni,a Garrett 250 es gépem,SEF fejének a csatlakozójában lévő réz betét elmozdult és nem közvetít 100% jelet,ha én a SEF fej csatiját levágom ami a kezelő dobozba belemegy lehet hasonlót venni,vagy egyedi?Persze hozzá értő ember "buherálná"
Mikrofon csati jó hozzá. http://www.hestore.hu/prod_10027766.html

Itt meg a bekötés: http://kepfeltoltes.hu/151024/garret_ac ... es.hu_.png

Köszi,ez nekem is hasznos volt!


Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. október 24., szombat 21:16

Prowler írta:
Pitts írta:
templomos írta:Szeretném kérdezni,a Garrett 250 es gépem,SEF fejének a csatlakozójában lévő réz betét elmozdult és nem közvetít 100% jelet,ha én a SEF fej csatiját levágom ami a kezelő dobozba belemegy lehet hasonlót venni,vagy egyedi?Persze hozzá értő ember "buherálná"
Mikrofon csati jó hozzá. http://www.hestore.hu/prod_10027766.html

Itt meg a bekötés: http://kepfeltoltes.hu/151024/garret_ac ... es.hu_.png

Köszi,ez nekem is hasznos volt!
^:)^ ^:)^



Metal
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016. február 3., szerda 11:27
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: Metal » 2016. február 3., szerda 20:10

Üdv!

A Hobby Elektronika Füzetek Fémkeresők című számát vettem meg tavaly a Ham bazárban.
Ebben az MD-1 fantázianevű fémkeresőt néztem ki megépítésre első sorban.
Valaki tud erről mondani valamit? Biztos sokan megcsinálták már.
Mennyire nehéz a megépítése? Alkatrészek beszerzésében akadt esetleg probléma? Milyen mélység várható? Gyáriakkal összehasonlítva milyen?
Köszönöm!



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 3., szerda 21:47

Metal írta:Üdv!

A Hobby Elektronika Füzetek Fémkeresők című számát vettem meg tavaly a Ham bazárban.
Ebben az MD-1 fantázianevű fémkeresőt néztem ki megépítésre első sorban.
Valaki tud erről mondani valamit? Biztos sokan megcsinálták már.
Mennyire nehéz a megépítése? Alkatrészek beszerzésében akadt esetleg probléma? Milyen mélység várható? Gyáriakkal összehasonlítva milyen?
Köszönöm!
ha nagyon ráérsz megcsinálhatod de szerintem egy olcsó gép sem kerülne többe ha megveszed.nem az elektronikát nehéz összeállitani ha nem a fejet.jobban jársz egy 30ezres géppel.én ugy 15éve megépítettem.nem kellett volna :D



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 4., csütörtök 0:40

Érdekes egybeesés, hogy éppen most javítgattam a honlapomat és abban az Építés rovatot.
Az MD-1 mint konstrukció nagyon is jól sikerült, egy régebbi Fisher, ha jól emlékszem, a 1212 alapján terveztem, annak az alapvető működését ültettem át egy házilag is megépíthető fémkeresőbe. Jobb lett, mint az eredeti Fisher.
Viszont a keresőfejnek jónak kell lennie, az a legfontosabb. Ezért van hozzá az eredetileg a Golden Starhoz tervezett keresőfej. Illetve van házilag megépíthető is, de akkor arra azért igencsak oda kell figyelni, nem könnyű jól megcsinálni és akkor se tud annyit.
Az eredeti keresőfejjel és panellel biztos, hogy jól működik ;) Mondjuk panel most nincs hozzá nálam, eléggé elhanyagoltam ezt a témát.
Ebből elég sokat építettek meg, több tíz darabot, talán százat is, mert szériában is készítették. Főleg Kaposvár környékén használták és használják sokan.
A Silver Star 1-es és 3-as verzióból biztos, hogy legalább ötszáz készült összesen, tehát sokszorosan több. Ezt egyesek szintén szériában gyártották, azért ilyen sok, talán még most is készítik. Érdeklődés mindenesetre van most is.
Ennek még van és lesz is folytatása, mert sokkal, de sokkal több van a műszerben, mint amire eddig használták. Arra gondoltam, hogy majd ezeket az alapkonstrukciókat az építők továbbgondolják, lesznek jobbnál jobb ötletek, de muszáj ezt is nekem csinálni. Nekem vannak is ötleteim :)
Ez egy olyan műszer, amit úgy tettem közzé, hogy más is csinálhassa, hogy közben nálam is gyártásban volt. Még most is keresik a komplett műszert. Panel ehhez viszont van.
Ez is olyan, hogy ha az eredeti anyagokból van megcsinálva, a keresőfej ugyanaz, mint az MD-1-é, akkor megbízhatóan jól működik. Már csak azért is, mert ha nem, akkor el lehet hozni hozzám. Elég kevés volt ilyen egyébként, talán 3-4 összesen.


www.metaldetector.hu

Metal
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016. február 3., szerda 11:27
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: Metal » 2016. február 13., szombat 10:58

Köszönöm a válaszokat. A Silver Star most már jobban tetszik, de azt hiszem mind a kettőt megcsinálom, az a tuti.
Úgy lesz, hogy a kereső fej miatt ami ezek szerint jó mindkettejükhöz az elektronikai egység lesz cserélhető a nyélen. És akkor kettő gépem lesz egyben. Az MD NYÁK panel már félig meg van.
A régi 8 Ohmos zsebrádió kishangszóró jó ezekhez?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 14., vasárnap 10:32

Metal írta:Köszönöm a válaszokat. A Silver Star most már jobban tetszik, de azt hiszem mind a kettőt megcsinálom, az a tuti.
Úgy lesz, hogy a kereső fej miatt ami ezek szerint jó mindkettejükhöz az elektronikai egység lesz cserélhető a nyélen. És akkor kettő gépem lesz egyben. Az MD NYÁK panel már félig meg van.
A régi 8 Ohmos zsebrádió kishangszóró jó ezekhez?
Jó a 8 Ohmos, eredetileg azokhoz terveztem, de lehet kapni 32 vagy 55 Ohmos műanyag membrános kishangszórót és azokkal még jobbak.


www.metaldetector.hu

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. március 13., vasárnap 20:59

télen ráértem.egyik szárat Ede deltájához csináltam a másikat csak úgy.szerintetek jó lett?
Kép
Kép



Laci5000
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:31
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: Laci5000 » 2016. május 12., csütörtök 22:33

Stiasztok

Hogy lehetne beletoldani a fej kábelébe hogy hosszabb legyen?
Ugyanolyan vezeték kell hozzá?



Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. május 13., péntek 14:25

ul69 írta:télen ráértem.egyik szárat Ede deltájához csináltam a másikat csak úgy.szerintetek jó lett?
Kép
Kép
Grat! :-bd
Nagyon jó lett! Nekem is össze kéne dobnom egyet!
Mindig, mikor lenne időm rá kimegyek keresgélni! :)
Ha nem titok miből van? Akár privátban!
Üdv



Laci5000
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:31
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: Laci5000 » 2016. május 16., hétfő 19:23

Laci5000 írta:Stiasztok

Hogy lehetne beletoldani a fej kábelébe hogy hosszabb legyen?
Ugyanolyan vezeték kell hozzá?
Senki nem csinált még ilyet?



Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: Simba » 2016. május 22., vasárnap 20:40

Laci5000 írta:
Laci5000 írta:Stiasztok

Hogy lehetne beletoldani a fej kábelébe hogy hosszabb legyen?
Ugyanolyan vezeték kell hozzá?
Senki nem csinált még ilyet?
Lehet, de nem mindegy melyik géppel csinálod és milyen kábellel ;)



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. december 27., kedd 20:32

Korábban már irtam a fej grafitos zavarszűréséről.Akkor még nem kisérleteztem ki tartósabb megoldást arra hogy a grafit réteg tartósan megmaradjon.
Mostanra sikerült egy elég tartós kulimászt készitenem és a tesztelésen is túl van tartósság szempontjából.akit esetleg érdekel kipróbálhatja.
hozzávalók:eredeti obi szintelen VIZBÁZISÚ(ez fontos) lakk grafitpor (ezt mondjuk nem tudom hol lehet beszerezni én kaptam )gumikesztyű a legfinomabb vizpapir.
kb 10ml lakkba keverjük el a grafitport kézkenőcs állagúra(olyan jó sűrű nem csepegős állagúra) én egy kis edényben fúrógéppel és kis fegyvertisztitó kefével turmixoltam össze.ezt a masszát kell felkenni mint egy jó vastag festéket a fejre amihez ajánlott a gumikesztyű.persze előtte zsirtalanitás tisztitás stb :D
ha megszáradt meg is kötött ez nyáron pár perc..majd a vizpapirral simára fényesre kell polirozni dörzsölni majd újabb réteg kence és ismét fényesités.
száradás után két réteg vagy akár három réteg lakkozás majd 2 réteg vagy 3 gyanta de csak vékonyan mint egy festékréteg.gumikesztyűvel kézzel vittem fel csak vékonyan.talán ha 1-2 dekával lesz nehezebb viszont sokkal stabilabb utána a gép.



Kokó
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023. július 20., csütörtök 3:14
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: Kokó » 2023. augusztus 12., szombat 18:24

Ezt ismeri valaki? Mennyire lehet alkalmas pénzek és elveszett dolgok pl gyűrű megtalálásához a ház körül ha valamilyen szárra rögzítjük?
https://www.hestore.hu/prod_10042253.html
Vagy ez.
https://www.hestore.hu/prod_10038163.html



Avatar
Korben Dallas
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2017. március 13., hétfő 10:58
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: Korben Dallas » 2023. augusztus 13., vasárnap 9:38

Kokó írta:
2023. augusztus 12., szombat 18:24
Ezt ismeri valaki? Mennyire lehet alkalmas pénzek és elveszett dolgok pl gyűrű megtalálásához a ház körül ha valamilyen szárra rögzítjük?
https://www.hestore.hu/prod_10042253.html
Vagy ez.
https://www.hestore.hu/prod_10038163.html
Ezek játékok, de ezért a pénzért jó szórakozás. Csináltam ilyeneket régebben. Ha 3-4 centiről jelzi a gyűrűt, már jó.



Kokó
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023. július 20., csütörtök 3:14
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: Kokó » 2023. augusztus 13., vasárnap 19:52

Korben Dallas írta:
2023. augusztus 13., vasárnap 9:38
Kokó írta:
2023. augusztus 12., szombat 18:24
Ezt ismeri valaki? Mennyire lehet alkalmas pénzek és elveszett dolgok pl gyűrű megtalálásához a ház körül ha valamilyen szárra rögzítjük?
https://www.hestore.hu/prod_10042253.html
Vagy ez.
https://www.hestore.hu/prod_10038163.html
Ezek játékok, de ezért a pénzért jó szórakozás. Csináltam ilyeneket régebben. Ha 3-4 centiről jelzi a gyűrűt, már jó.
Köszönöm! Akkor játszani jó. Megrendelem egyiket, és majd meglátjuk.



HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: Fémkereső Építés

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2023. augusztus 16., szerda 9:26

Kokó írta:
2023. augusztus 13., vasárnap 19:52
Korben Dallas írta:
2023. augusztus 13., vasárnap 9:38
Kokó írta:
2023. augusztus 12., szombat 18:24
Ezt ismeri valaki? Mennyire lehet alkalmas pénzek és elveszett dolgok pl gyűrű megtalálásához a ház körül ha valamilyen szárra rögzítjük?
https://www.hestore.hu/prod_10042253.html
Vagy ez.
https://www.hestore.hu/prod_10038163.html
Ezek játékok, de ezért a pénzért jó szórakozás. Csináltam ilyeneket régebben. Ha 3-4 centiről jelzi a gyűrűt, már jó.
Köszönöm! Akkor játszani jó. Megrendelem egyiket, és majd meglátjuk.
Igen, egy ezrest megér. Ha ferrit rudas tekercset csinálsz mondjuk egy zsebrádió ferrit antennájára, pinpointernek jó lehet egy komolyabb géphez.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma