Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Cobra

Fémkereséshez való eszközök
Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. március 31., csütörtök 11:49

Én úgy állítotom be hogy a kisebb vasat ne jelezze árkozásnál vagy legalább is halljam, a nagyobbat igen. Olyan 4-6 szokott jó lenni. Ha nagyon szemetes inkább a fastra teszem mert a szeméttől úgy se lát olyan nagyon le, de viszont az egymás közeli dolgok nem zavarnak be. Ha nem szemetes akkor large és allmetall.



KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. április 2., szombat 18:42

"Alakulamolekula" a beállításokkal. A mai "mélységi rekord" egy régi, cca' 1,5 cm-es patkószeg volt, ami a Truper ásó hosszának megfelelő mélységről jött. "A Cobra az isten!" -- Jött még több "értéktelen" vas, de én ezeknek is örülök mert a keresés-bejelzés-kiásás rituáléja ezeknél is ugyan az. És ez jó! Ezért csinálom. ;)



bomag722
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. augusztus 9., vasárnap 17:12
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: bomag722 » 2016. április 10., vasárnap 20:53

Sziasztok! megvan a (bűnös) üres gödör,vagyis miért jelzett nagyon szép találatot a gép ,üres gödör felett Ugyanis három ásó nyomra olyan vasoxidos talajt találtam de csak 5-6cm vastagot ami a gépet nem hagyta nyugodni csak jelzett és jelzett szó szerint az üres gödör ,felett mint aki egy tankot talált!Tehát ilyen ez a (filmes szakma !szokták volt mondani)de tanultam-tunk belőle ez egy ilyen érzékeny gép!!!
Üdv: bomag



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2016. április 15., péntek 13:03

bomag722 írta:Sziasztok! megvan a (bűnös) üres gödör,vagyis miért jelzett nagyon szép találatot a gép ,üres gödör felett Ugyanis három ásó nyomra olyan vasoxidos talajt találtam de csak 5-6cm vastagot ami a gépet nem hagyta nyugodni csak jelzett és jelzett szó szerint az üres gödör ,felett mint aki egy tankot talált!Tehát ilyen ez a (filmes szakma !szokták volt mondani)de tanultam-tunk belőle ez egy ilyen érzékeny gép!!!
Üdv: bomag
Ez is egy hasznos tapasztalat, köszönet a megosztásért.
Ha üres gödörre bejelez, akkor tudni szoktam, hogy a ground túl nagy. Allmetalsban sajna ez nehezen kezelhető, mert mondjuk égett agyagos vagy téglás rész van. Akkor lejjebb csavarom és a diszket bekapcsolom a legkisebbre. Ez segíteni szokott.


A Whiter Shade of Pale

bomag722
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. augusztus 9., vasárnap 17:12
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: bomag722 » 2016. április 17., vasárnap 22:07

Procol Harum írta:
bomag722 írta:Sziasztok! megvan a (bűnös) üres gödör,vagyis miért jelzett nagyon szép találatot a gép ,üres gödör felett Ugyanis három ásó nyomra olyan vasoxidos talajt találtam de csak 5-6cm vastagot ami a gépet nem hagyta nyugodni csak jelzett és jelzett szó szerint az üres gödör ,felett mint aki egy tankot talált!Tehát ilyen ez a (filmes szakma !szokták volt mondani)de tanultam-tunk belőle ez egy ilyen érzékeny gép!!!
Üdv: bomag
Ez is egy hasznos tapasztalat, köszönet a megosztásért.
Ha üres gödörre bejelez, akkor tudni szoktam, hogy a ground túl nagy. Allmetalsban sajna ez nehezen kezelhető, mert mondjuk égett agyagos vagy téglás rész van. Akkor lejjebb csavarom és a diszket bekapcsolom a legkisebbre. Ez segíteni szokott.
Köszönöm a hozzászólást!
Üdv:bomag



Avatar
Csiga
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 14:22
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Csiga » 2016. április 18., hétfő 13:34

Betyáros helyen lehet inkább elrejtett értéket kéne kutatni.
Én hatalmas sikert értem el etéren, mert meglett a dédapa által elásott csomag, amit nemzedékek kerestek sikertelenül. Szegényt elvitte az ávh és senkinek se mondta meg, hova tette előtte családi ezüstöt és ékszereket. Többet nem jött vissza. A családi legenda szerint egy tölgyfa mellé ásta de nem lett meg sok ásásra sem és el lett úgy intézve hogy lehet, az ávósok mégis kihúzhatták belőle és azoké lett. A helyet annó téeszesítették, én is turkáltam ott gyerekként. Egy betemetett kút oldalában volt a holmi egy méterre. Nem volt könnyű, de behatárolt volt a terület és minden szemetet kiásogattam ami első sorban a kút környékén volt igen sok. És sok jó is a pipakupaktól az alu pengőn át az ezüst pénzig. Igen jelentős érték, de nem államé és nem régészeti, így megírtam.



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. április 21., csütörtök 12:50

Én falubeli család ugyanezen okból elásott pálinkafőzőjét kerestem és találtam meg így. Szintén Cobrával, bár olyan közel volt a felszínhez, hogy bármi hozta volna.



Sky
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 23:18
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Sky » 2016. május 2., hétfő 20:51

Én is találtam elásott pénzkazettát egy ismerős család kérésére. Az sem volt nehéz, mert nem volt mélyen. A szenilis nagymama elásta az összes értékét és megtakarított pénzét a betörők elől, de nem emlékezett, hova :D
Sokkal nagyobb érték is kijött, de az már mélyről és nem publikus.
Szerintem sok ember járt már így, mindenki csak jót mond a Cobráról, én se bántam meg.



KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 6., péntek 8:50

Kép Kép
Teljesen a szár végébe a könyöktámasz alá fogom fel az egységet és csodás módon kiegyensúlyozza magát ebből adódóan könnyebb tartani.



miliarense
Százados
Százados
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2015. október 29., csütörtök 17:32
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: miliarense » 2016. május 12., csütörtök 15:32

Új állapotú cobrámat eladnám 3 napig 75000ft,06305434858



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. május 12., csütörtök 18:03

KincskeresőKisködmön írta:Kép Kép
Teljesen a szár végébe a könyöktámasz alá fogom fel az egységet és csodás módon kiegyensúlyozza magát ebből adódóan könnyebb tartani.
Nagyon tetszik. :handgestures-thumbupleft: A könyökvédő csavarja fogja az egységet, vagy egy külön másik csavar?

Kitűnő vétel ennyiért. A barátom 95ért vett.



KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 13., péntek 16:07

Szia !
A könyökvédő csavarjával fogatom fel az egységet is. Vettem egy megfelelő hosszúságú csavart szárnyas anyával mert így praktikus. A tépőzárat úgy fogom össze, hogy azon feküdjön az alkarom az anya fölött. Úgy is szépen megtart a könyökvédő.



kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2016. május 13., péntek 19:42

KincskeresőKisködmön írta:Szia !
A könyökvédő csavarjával fogatom fel az egységet is. Vettem egy megfelelő hosszúságú csavart szárnyas anyával mert így praktikus. A tépőzárat úgy fogom össze, hogy azon feküdjön az alkarom az anya fölött. Úgy is szépen megtart a könyökvédő.
Ez egyébként nem újdonság!Feri is két pozícióban rögzíthető műszerdobozt ír a Fémkeresők Honlapján!Van aki így használta mindig csak macerásabb az állítgatás.


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

Joe66
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 20:29
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Joe66 » 2016. május 13., péntek 19:56

kutakodo írta:
KincskeresőKisködmön írta:Szia !
A könyökvédő csavarjával fogatom fel az egységet is. Vettem egy megfelelő hosszúságú csavart szárnyas anyával mert így praktikus. A tépőzárat úgy fogom össze, hogy azon feküdjön az alkarom az anya fölött. Úgy is szépen megtart a könyökvédő.
Ez egyébként nem újdonság!Feri is két pozícióban rögzíthető műszerdobozt ír a Fémkeresők Honlapján!Van aki így használta mindig csak macerásabb az állítgatás.
Szerintem ettől mind kettő pozíció előrébb van :) Ez a harmadik :)



KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 13., péntek 21:43

Kép Kép



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. május 13., péntek 23:52

Ez nagyon jó! Köszönöm, hogy megosztottad az ötletet, holnap kipróbálom. Már találtam is megfelelőnek látszó csavart.



KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 14., szombat 9:04

Szívesen !
Csavar hosszára vigyázz, bele ne érjen az elektronikába.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. május 23., hétfő 21:59

Eredetileg nem így volt, de nagyon jó ötlet, ha így kiegyensúlyozottabb.


www.metaldetector.hu

seci59
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. december 20., vasárnap 19:29
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: seci59 » 2016. május 27., péntek 19:49

Én Deus nyelre tettem fel nagyon kényelmes sokkal jobb fogasu mint az eredeti.



patina
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016. június 6., hétfő 18:25
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: patina » 2016. június 8., szerda 10:28

Eladó Cobra mélykereső 40 cm es fejjel vagy hibátlan Vibra Tector 730 és Garrett Pro Pointer At Pinpointerre cserélhető! 06303369711



kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2016. június 9., csütörtök 21:51

COBRA kis fejjel eladó!Kicsit bővebben a Fémkereső eladó topic-ban!


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

The Great Rat
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:41
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: The Great Rat » 2016. június 10., péntek 9:17

kutakodo írta:COBRA kis fejjel eladó!Kicsit bővebben a Fémkereső eladó topic-ban!
Szomorúan olvasom a írásod, mi lesz velem? :(



kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2016. június 10., péntek 11:27

The Great Rat írta:
kutakodo írta:COBRA kis fejjel eladó!Kicsit bővebben a Fémkereső eladó topic-ban!
Szomorúan olvasom a írásod, mi lesz velem? :(
Szia!
Hát most ez a helyzet sajnos!Meg az ára is jól jönne,De biztos,hogy újra veszek egyet!1000%.
De attól még találkozóra elmegyek,ha lesz!Neked jó lengetést!


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2016. június 12., vasárnap 11:49

kutakodo írta:COBRA kis fejjel eladó!Kicsit bővebben a Fémkereső eladó topic-ban!
Hát amennyire az előtérben volt mostanában a COBRA,nem gondoltam,hogy nem lesz senki akit érdekelne! :?
Utánfutó csere érdekelne!Minimum 1.7-es raktérhosszal 750 kg összsúlyig!Műszaki nélküli,leharcolt is jó csak forgalomban legyen vagy ideiglenesen legyen csak kivonva.


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. június 12., vasárnap 12:38

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára buszos 2016. június 12., vasárnap 17:33-kor.



kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2016. június 12., vasárnap 15:52

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kutakodo 2016. június 12., vasárnap 17:52-kor.


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. június 12., vasárnap 16:09

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Timber 2016. június 12., vasárnap 21:04-kor.



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. június 12., vasárnap 17:34

Nem a bótodat akartam rontani , pusztán a száraz tényeket próbáltam közölni!
Tessék , szerkesztettem!Ha akarjátok tegyetek ti is így aztán mehet mindenki a dolgára!
Én befejeztem!



kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2016. június 12., vasárnap 17:53

Jól van nincs harag!Csak az ilyen teljesen felesleges.
Timber!Légyszives te is szerkeszd át!


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2016. június 15., szerda 17:57

kutakodo írta:
kutakodo írta:COBRA kis fejjel eladó!Kicsit bővebben a Fémkereső eladó topic-ban!
Hát amennyire az előtérben volt mostanában a COBRA,nem gondoltam,hogy nem lesz senki akit érdekelne! :?
Utánfutó csere érdekelne!Minimum 1.7-es raktérhosszal 750 kg összsúlyig!Műszaki nélküli,leharcolt is jó csak forgalomban legyen vagy ideiglenesen legyen csak kivonva.


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. június 15., szerda 18:34

KincskeresőKisködmön írta:Szívesen !
Csavar hosszára vigyázz, bele ne érjen az elektronikába.
Köszi, király vagy! Megcsináltam az enyémet is ilyenre. Nekem is jobb így. :-bd



kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2016. június 20., hétfő 10:58

COBRA 5éves,5 potis "gyári" normál fejjel,nagyon jó aksikkal,tökéletes működéssel eladó.100000Ft.
Privátban a többit.
Veszprém megye.


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2016. július 8., péntek 13:04

Állítólag van olyan fej a Cobrához, ami 17 vagy 18 centis és kifejezetten kis pénzre ajánlják. De nem Feri csinálja, már kérdeztem. Valakinek valami infó róla?
Még én csináltam pár teszt videót és mérést lelkes kezdő koromban, de már nem vagyok zöldfülű. Nem akarom sorolni, milyen szuper csodaketyerékkel felszerelt emberekkel voltam együtt majd minden hétvégén, de a Cobrámnál jobb mélységet egyik se tudott. És egyre többen vannak errefelé a Cobra klubban :) De nem mindenki állítja be jól a gépet.
A kisebb fejével is nagyon ott van, de a 40-es mélységét egy kézi géppel se tudták túlszárnyalni. Egy Pulse Star mélykeresőssel is voltam együtt és az semmi olyat nem talált, amit a Cobra a nagyobbik fejjel ne jelzett volna határozottan!
De jó lehetne egy kisebb fej is. Csak ezt akartam mondani, ha már bejelentkeztem ide, ne csak olvassam a fórumot, valamit hozzá is teszek.


A Whiter Shade of Pale

Avatar
Charlie Firpo
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2015. november 1., vasárnap 18:49
Tartózkodási hely: Bp.
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Charlie Firpo » 2016. július 9., szombat 17:12

Procol Harum írta:Állítólag van olyan fej a Cobrához, ami 17 vagy 18 centis és kifejezetten kis pénzre ajánlják. De nem Feri csinálja, már kérdeztem. Valakinek valami infó róla?
Még én csináltam pár teszt videót és mérést lelkes kezdő koromban, de már nem vagyok zöldfülű. Nem akarom sorolni, milyen szuper csodaketyerékkel felszerelt emberekkel voltam együtt majd minden hétvégén, de a Cobrámnál jobb mélységet egyik se tudott. És egyre többen vannak errefelé a Cobra klubban :) De nem mindenki állítja be jól a gépet.
A kisebb fejével is nagyon ott van, de a 40-es mélységét egy kézi géppel se tudták túlszárnyalni. Egy Pulse Star mélykeresőssel is voltam együtt és az semmi olyat nem talált, amit a Cobra a nagyobbik fejjel ne jelzett volna határozottan!
De jó lehetne egy kisebb fej is. Csak ezt akartam mondani, ha már bejelentkeztem ide, ne csak olvassam a fórumot, valamit hozzá is teszek.
Én is hallottam arról a fejről de nekem csak a 25-ös van. Cobra klub, jó szöveg. Én is tag vagyok ;) Itt egy videjó, milyen sokoldalú a mi gépünk, a kosár alját nézd ;)

[bbvideo=560,315]https://youtu.be/ueHpVR1fJi0[/bbvideo]



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. július 10., vasárnap 15:30

Procol Harum írta:Állítólag van olyan fej a Cobrához, ami 17 vagy 18 centis és kifejezetten kis pénzre ajánlják. De nem Feri csinálja, már kérdeztem. Valakinek valami infó róla?
Érdekes egybeesés, hogy pont most hozott valaki egy olyan fémkeresőt, amin ez a 17 cm-es keresőfej van, és a tegnapi videón is az szerepel.
Le is fényképeztem, mert ez az állítólagos "hamis Cobra", ami miatt mind a mai napig megkeresnek. Úgyhogy most mindenki láthatja, milyen. Hasonlít, de nem lehet egykönnyen összetéveszteni.
Ez a Hunter nevű fémkereső, ami egyébként valóban a Cobra legrégebbi verziójának a másolata, a paneltől a nyélig minden a Cobra alapján készült. Nem hamisítvány, mert nem Cobra néven fut, és én is beleegyeztem, hogy az illető készítsen néhány ilyet, még segítettem is neki.
Aki hozta, azt mondja, már nem foglalkozik a készítője ezzel. A keresőfejet a Vaterán lehetett megtalálni. Ami szintén az én beleegyezésemmel készült.
image.jpeg
image.jpeg (231.24 KiB) Megtekintve 19654 alkalommal
image.jpeg
image.jpeg (237.09 KiB) Megtekintve 19654 alkalommal


www.metaldetector.hu

zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. július 11., hétfő 19:42

Sziasztok cobra tulajok!Jó pár gép megfordúlt màr a kezeim közt de cobrám még nem volt,szóval ez a típus lenne a következő.Az lenne a kèrdésem,hogy egy deltához képest milyen a szűrése?Aki használta mindkét gépet az írjon pár sort legyen szives összehasonlítás képp.



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. július 11., hétfő 22:27

zoli87 írta:Sziasztok cobra tulajok!Jó pár gép megfordúlt màr a kezeim közt de cobrám még nem volt,szóval ez a típus lenne a következő.Az lenne a kèrdésem,hogy egy deltához képest milyen a szűrése?Aki használta mindkét gépet az írjon pár sort legyen szives összehasonlítás képp.
Küldtem privit.



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2016. július 12., kedd 15:10

zoli87 írta:Sziasztok cobra tulajok!Jó pár gép megfordúlt màr a kezeim közt de cobrám még nem volt,szóval ez a típus lenne a következő.Az lenne a kèrdésem,hogy egy deltához képest milyen a szűrése?Aki használta mindkét gépet az írjon pár sort legyen szives összehasonlítás képp.
Ezt követtem el korábban, ma is áll:
kopasz79 írta:Üdv mindenkinek! Kérdésem, volt már aki Delta-ról váltott a Cobra-ra vagy fordítva. A tapasztalatokra lennék kiváncsi (a súly különbséget vágom). Köszönöm
Azt hiszem az a legjobb ha mindkettő van ;) Ebben tudok kimerítően nyilatkozni mert november óta van Cobrám is :mrgreen: Ráadásul inkább egy újat vettem a szár miatt.
Súlyban így már kiegyenlítettebb, megszoktam a Deltát, de most inkább a Cobrát érzem kényelmesebbnek valahogy.
Nem mondom egyiket se sokkal jobbnak, kb hasonlóan találok én is és ismerősöknél is kb. ez van, de más az összetétele. A Deltánál a kis darabok többek a Cobránál a nagyobbak. Kicsiben, kk-ban, vegyesházban a Delta, mélyben és nagyban a Cobra jobb. Nem levegőtesztre gondolok hanem amikor rendesen keresünk ;) Azóta sok mindent megtaláltam amin a Deltával átmentem, gondolom fordítva is így volna ha a Cobra van meg régebb óta. A cobrán sokkal több beállítási lehetőség van, abból inkább a mélyeket preferáltam eddig, de fogom a többit is használni.
Tehát mindenképpen megéri váltani vagy a másikat is beszerezni mert amit már 10-szer átkeresőztél egyikkel, az a másiknak még lelőhely.
Nagyon személyfüggő is, a Delta inkább a vájt fül kategória, a Cobra is valamennyire, de azért nem annyira szerintem. Előbbiben sokkal nagyobb gépekben is a különbség hogy melyik hogyan sikerült.
Ami nagyon szubjektív de azonnal szembeötlő, az a kivitelezés. A Deltának van egy nagyon erős sufni tuning jellege amivel sose tudtam igazán kibékülni. A tépőzáras akksitartó, a mankó, a durván befűrészelt alucső azért nem méltó ahhoz szerintem ami tudása egyébként van. Több ismerős cserélt nyelet, egy olyat is tudok aki éppen a Cobráéra. A Cobra is kissé "szocreál" benyomást kelt, de még régi szár is valahogy komolyabban volt megcsinálva, a karbon már hitech közeli, feliratozva vannak a gombok, ezt valahogy elhinném hogy egy "gyári" valami. A Delta ennyivel olcsóbb is cserébe.
Én összefoglalásnak mind a kettőt ajánlani tudom!


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Avatar
Marlow
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 11:07
Tartózkodási hely: Itt és másutt !
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Marlow » 2016. július 12., kedd 16:57

Darwin írta:
zoli87 írta:Sziasztok cobra tulajok!Jó pár gép megfordúlt màr a kezeim közt de cobrám még nem volt,szóval ez a típus lenne a következő.Az lenne a kèrdésem,hogy egy deltához képest milyen a szűrése?Aki használta mindkét gépet az írjon pár sort legyen szives összehasonlítás képp.
Ezt követtem el korábban, ma is áll:
kopasz79 írta:Üdv mindenkinek! Kérdésem, volt már aki Delta-ról váltott a Cobra-ra vagy fordítva. A tapasztalatokra lennék kiváncsi (a súly különbséget vágom). Köszönöm
Azt hiszem az a legjobb ha mindkettő van ;) Ebben tudok kimerítően nyilatkozni mert november óta van Cobrám is :mrgreen: Ráadásul inkább egy újat vettem a szár miatt.
Súlyban így már kiegyenlítettebb, megszoktam a Deltát, de most inkább a Cobrát érzem kényelmesebbnek valahogy.
Nem mondom egyiket se sokkal jobbnak, kb hasonlóan találok én is és ismerősöknél is kb. ez van, de más az összetétele. A Deltánál a kis darabok többek a Cobránál a nagyobbak. Kicsiben, kk-ban, vegyesházban a Delta, mélyben és nagyban a Cobra jobb. Nem levegőtesztre gondolok hanem amikor rendesen keresünk ;) Azóta sok mindent megtaláltam amin a Deltával átmentem, gondolom fordítva is így volna ha a Cobra van meg régebb óta. A cobrán sokkal több beállítási lehetőség van, abból inkább a mélyeket preferáltam eddig, de fogom a többit is használni.
Tehát mindenképpen megéri váltani vagy a másikat is beszerezni mert amit már 10-szer átkeresőztél egyikkel, az a másiknak még lelőhely.
Nagyon személyfüggő is, a Delta inkább a vájt fül kategória, a Cobra is valamennyire, de azért nem annyira szerintem. Előbbiben sokkal nagyobb gépekben is a különbség hogy melyik hogyan sikerült.
Ami nagyon szubjektív de azonnal szembeötlő, az a kivitelezés. A Deltának van egy nagyon erős sufni tuning jellege amivel sose tudtam igazán kibékülni. A tépőzáras akksitartó, a mankó, a durván befűrészelt alucső azért nem méltó ahhoz szerintem ami tudása egyébként van. Több ismerős cserélt nyelet, egy olyat is tudok aki éppen a Cobráéra. A Cobra is kissé "szocreál" benyomást kelt, de még régi szár is valahogy komolyabban volt megcsinálva, a karbon már hitech közeli, feliratozva vannak a gombok, ezt valahogy elhinném hogy egy "gyári" valami. A Delta ennyivel olcsóbb is cserébe.
Én összefoglalásnak mind a kettőt ajánlani tudom!


Ezt csak megerősíteni tudom, :D Jó ha mind kettő van :D A súllyal meg ne foglalkozz, engem legalábbis sose érdekelt, ha elfáradtál , megállsz lazítani. Egy év aktív használat után meg úgyis kigyúrod vele a karodat... Vagy nem..


Csak is a Delta és a Cobra adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot

zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. július 12., kedd 20:36

Súlya nem zavar.Deltát sem éreztem nehéznek.Köszönöm a kommenteket!Ha minden jól megy hétvégén már cobra tulaj leszek úgy néz ki.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma