Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Cobra

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. szeptember 12., szombat 22:42

kahless írta:Néhány esztendeje vásároltam egy használt, jó állapotú  Cobrát. Kipróbáltam néhányszor, majd  hosszú időre a szekrénybe került.  Idén tavasszal feltöltöttem, akkor még működött - jelenleg csupán nyávogó hangot ad ki a bekapcsolás után. Az akkucellák lemerülésére tippeltem, ezért egész éjjel töltöttem az eszközt, de a most megismételt kísérlet ugyanazt az eredményt hozta....Becslésem szerint ez az eszköz már több, mint tízéves.  Cseréljem ki az akkucellákat újakra? 
Üdv!
Szerintem egy tízéves akksi már nem akksi, pláne, ha többször mélykisülést követtél el rajta :) , de amúgy is...
Elég, ha 1-2 cella bekrepált...
Tuti kuka...


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. szeptember 12., szombat 22:45

Urak!
Van köztetek olyan kollega, aki rendelkezik már az új fejlesztésű szénszálas nyéllel?
Esetleg aki el is jön a Vakond -találkozóra Zalába?
Jó lenne élőben is látni egyet (mármint nyelet) :)


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. szeptember 12., szombat 23:09

kahless írta:Néhány esztendeje vásároltam egy használt, jó állapotú  Cobrát. Kipróbáltam néhányszor, majd  hosszú időre a szekrénybe került.  Idén tavasszal feltöltöttem, akkor még működött - jelenleg csupán nyávogó hangot ad ki a bekapcsolás után. Az akkucellák lemerülésére tippeltem, ezért egész éjjel töltöttem az eszközt, de a most megismételt kísérlet ugyanazt az eredményt hozta....Becslésem szerint ez az eszköz már több, mint tízéves.  Cseréljem ki az akkucellákat újakra? 
Igen. 9 db. AA méretű NiMH akku kell bele, lehetőleg 2000 mAh-ás vagy nagyobb A Tronic, amit a Lidlben lehet kapni, olcsó és teljesen jó. Az egyes akkukat célszerű töltés előtt egyenként megmérni, és amelyiknek esetleg sokkal kisebb a feszültsége, azt kihagyni. Ezek nagyon strabíró akkuk, láttam már 12 éves akkukkal működő Cobrát is, de azt félévente akkor is feltöltötték, ha nem használták. Elvileg 5 év körüli az élettartamuk.


www.metaldetector.hu

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. szeptember 29., kedd 18:14

Tudna valaki tanácsot adni a Cobra beállításával kapcsolatban? Elsősorban a földre beállítást hogyan kell megcsinálni? Sajnos semmi leírás sincs hozzá. 40 és 25 DD fej.
És hogyan lehet minél jobb mélységet elérni. Hadizásra elsősorban.


A Whiter Shade of Pale

bowdy
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. július 13., hétfő 18:08
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: bowdy » 2015. szeptember 29., kedd 18:27

Procol Harum írta:Tudna valaki tanácsot adni a Cobra beállításával kapcsolatban? Elsősorban a földre beállítást hogyan kell megcsinálni? Sajnos semmi leírás sincs hozzá. 40 és 25 DD fej.
És hogyan lehet minél jobb mélységet elérni. Hadizásra elsősorban.
Használatiban benne van.
Jómagam tűponttal szoktam. /vasmentes helyen/

http://www.metaldetector.hu/cobrah.pdf

Amennyiben nem szeretsz olvasni, van videjó is. :dance: https://www.youtube.com/watch?v=JJNZBwCTGok


:auto-dirtbike:

T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2015. szeptember 30., szerda 20:43

bowdy írta:
Procol Harum írta:Tudna valaki tanácsot adni a Cobra beállításával kapcsolatban? Elsősorban a földre beállítást hogyan kell megcsinálni? Sajnos semmi leírás sincs hozzá. 40 és 25 DD fej.
És hogyan lehet minél jobb mélységet elérni. Hadizásra elsősorban.
Használatiban benne van.
Jómagam tűponttal szoktam. /vasmentes helyen/

http://www.metaldetector.hu/cobrah.pdf

Amennyiben nem szeretsz olvasni, van videjó is. :dance: https://www.youtube.com/watch?v=JJNZBwCTGok
Árkozásra az all metals/large és non-motion a legjobb. Ordas mélységet tud a 40-es fejjel! ;)
A talajra a non-motionban is be kell állítani, kicsit más. Most látom a videóban az is benn van, akkor nem magyarázom :-h



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. október 2., péntek 18:13

T.Csaba írta:
bowdy írta:
Procol Harum írta:Tudna valaki tanácsot adni a Cobra beállításával kapcsolatban? Elsősorban a földre beállítást hogyan kell megcsinálni? Sajnos semmi leírás sincs hozzá. 40 és 25 DD fej.
És hogyan lehet minél jobb mélységet elérni. Hadizásra elsősorban.
Használatiban benne van.
Jómagam tűponttal szoktam. /vasmentes helyen/

http://www.metaldetector.hu/cobrah.pdf

Amennyiben nem szeretsz olvasni, van videjó is. :dance: https://www.youtube.com/watch?v=JJNZBwCTGok
Árkozásra az all metals/large és non-motion a legjobb. Ordas mélységet tud a 40-es fejjel! ;)
A talajra a non-motionban is be kell állítani, kicsit más. Most látom a videóban az is benn van, akkor nem magyarázom :-h
Köszönöm! Sikerült is beállítani.


A Whiter Shade of Pale

Reijo
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. szeptember 25., péntek 23:39
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Reijo » 2015. október 17., szombat 2:16

Sziasztok
Mennyire alkalmas a Cobra apróbb érme nagyságú;bronz,arany,vagy ezüst összetételű tárgyak fellelésére?(nem kifejezetten érmére gondolok,ezért használtam a tárgy kifejezést).Cm-ben körülbelül milyen találati átlagmélységre lehet számítani?
Azt már tudom,hogy az érme méretű tárgyakhoz magas (16-18khz)frekvenciás gépet használnak,Cobra pedig alacsony frekvencián dolgozik,viszont szeretném megtudni a Cobra eme "apróbb tárgyas" tulajdonságát!
Köszönöm a segítséget mindenkinek! :)



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. október 17., szombat 12:20

Reijo írta:Sziasztok
Mennyire alkalmas a Cobra apróbb érme nagyságú;bronz,arany,vagy ezüst összetételű tárgyak fellelésére?(nem kifejezetten érmére gondolok,ezért használtam a tárgy kifejezést).Cm-ben körülbelül milyen találati átlagmélységre lehet számítani?
Azt már tudom,hogy az érme méretű tárgyakhoz magas (16-18khz)frekvenciás gépet használnak,Cobra pedig alacsony frekvencián dolgozik,viszont szeretném megtudni a Cobra eme "apróbb tárgyas" tulajdonságát!
Köszönöm a segítséget mindenkinek! :)
Kedves Reijo!
Nem rossz gép a cobra, de nem a kis érmék vagy a piciny dolgok megtalálása a fő területe. Arra ott van PL: a magnum. Nem tudom, mit jelent az "érme nagyságú tárgy" kifejezés nálad, talán ékszerre gondolsz? Ahhoz sem való igazán. De átlagos fibula méretűekre, és a nagyob dolgokra jó.
Az ilyen kicsi "tárgyakat" amúgy is nehezebben látja meg minden gép, mint a zárt anyagú kerek érmét. Pl egy 3 szor nagyobb ,tű nélküli fibulát lát olyan mélyről, mint egy jól fekvő érmét. Nézegess földtesztes videókat...


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. október 18., vasárnap 15:41

Nem vagyok egy vérprofi, nem vagyok egy hónapja Cobrás, de még nekem is jól hozza a kis dolgokat. Is!
Ezekre csináltam egy gyorstesztet a ház mögötti bozótosban.
5 forint:40 cm
Ezüst dénár, szép, kerek: 26 cm
Hamis dénár töredékes:22 cm
Kb ennyi, nehéz pontosan megmondani mikor jó a jel.
image.jpg
image.jpg (422.5 KiB) Megtekintve 40284 alkalommal


A Whiter Shade of Pale

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. október 18., vasárnap 15:49

Procol Harum írta:
T.Csaba írta:
bowdy írta:
Procol Harum írta:Tudna valaki tanácsot adni a Cobra beállításával kapcsolatban? Elsősorban a földre beállítást hogyan kell megcsinálni? Sajnos semmi leírás sincs hozzá. 40 és 25 DD fej.
És hogyan lehet minél jobb mélységet elérni. Hadizásra elsősorban.
Használatiban benne van.
Jómagam tűponttal szoktam. /vasmentes helyen/

http://www.metaldetector.hu/cobrah.pdf

Amennyiben nem szeretsz olvasni, van videjó is. :dance: https://www.youtube.com/watch?v=JJNZBwCTGok
Árkozásra az all metals/large és non-motion a legjobb. Ordas mélységet tud a 40-es fejjel! ;)
A talajra a non-motionban is be kell állítani, kicsit más. Most látom a videóban az is benn van, akkor nem magyarázom :-h
Köszönöm! Sikerült is beállítani.
Mégegyszer köszi a segítséget! Begyakoroltam és már azon a hétvégén nagyon szépeket találtam!


A Whiter Shade of Pale

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. október 18., vasárnap 16:40

Csináltam videókat is, nem mind sikerült, van amin a fű látszik csak, de a jókat felteszem ide.

Az ezüst dénár 20 mélyen:
[bbvideo=560,315]https://vid.me/6LLi[/bbvideo]
Ez a LARGE beállítással kezd, közben átkapcsolom FAST állásba. Be van állítva a földre, ahogy kell. Mindegyikben erős jel.
[bbvideo=560,315]https://vid.me/j6A1[/bbvideo]
NONMOTION beállítás. Ebben és a LARGE állásban jól fel lehetett emelni még több mint 10 centit, és még akkor is jelezte! Ez már több mint 30, levegőben csak 26 volt. Nedves földben jobb és ez jó nedves. Még fogok ilyen mérést csinálni.
[bbvideo=560,315]https://vid.me/6Lei[/bbvideo]

Rohamsisakot 1m-nél többről jelzi. Olyan 1,20-1,50 között LARGE és NONMOTION beállítással. Az utóbbi lát mélyebbre. Az első, és még egyelőre egyetlen igazi sisakomat 1m körül találtam, de inkább 1,10. Nem mértem akkor le, de az ásó 1,10 hosszú és ahhoz viszonyítok. Nem volt erős, de határozott jel egy helyen és ott volt!

Egy szegény Waffen SS-es Urgroßvater veszíthette el. Gyorsan lekaptam amikor meglett az első igazi leletem, ott figyel a pereme a gödör alján. Behatárolni elég jól sikerült, felszínen nem teljesen pontosan, de ásás közben pontosítottam. NONMOTION volt nem PINPOINT.
image.jpg
image.jpg (330.62 KiB) Megtekintve 40283 alkalommal
A töredékes dénároktól a nagy sisakig mindent kivevő kitűnő kereső! Hátizsákba befér, egész nap bírja egy feltöltéssel és megbízhatóan hozza amit elvárok. Ez a summázatom. A nagy fejjel még fantasztikusabb egyes sporik szerint, ami be van ütemezve nálam is.

Ez válasz a privikre is, külön nem fogok már ezekre írni.


A Whiter Shade of Pale

Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2015. október 19., hétfő 21:11

Procol Harum írta:Csináltam videókat is, nem mind sikerült, van amin a fű látszik csak, de a jókat felteszem ide.

Az ezüst dénár 20 mélyen:
[bbvideo=560,315]https://vid.me/6LLi[/bbvideo]
Ez a LARGE beállítással kezd, közben átkapcsolom FAST állásba. Be van állítva a földre, ahogy kell. Mindegyikben erős jel.
[bbvideo=560,315]https://vid.me/j6A1[/bbvideo]
NONMOTION beállítás. Ebben és a LARGE állásban jól fel lehetett emelni még több mint 10 centit, és még akkor is jelezte! Ez már több mint 30, levegőben csak 26 volt. Nedves földben jobb és ez jó nedves. Még fogok ilyen mérést csinálni.
[bbvideo=560,315]https://vid.me/6Lei[/bbvideo]

Rohamsisakot 1m-nél többről jelzi. Olyan 1,20-1,50 között LARGE és NONMOTION beállítással. Az utóbbi lát mélyebbre. Az első, és még egyelőre egyetlen igazi sisakomat 1m körül találtam, de inkább 1,10. Nem mértem akkor le, de az ásó 1,10 hosszú és ahhoz viszonyítok. Nem volt erős, de határozott jel egy helyen és ott volt!

Egy szegény Waffen SS-es Urgroßvater veszíthette el. Gyorsan lekaptam amikor meglett az első igazi leletem, ott figyel a pereme a gödör alján. Behatárolni elég jól sikerült, felszínen nem teljesen pontosan, de ásás közben pontosítottam. NONMOTION volt nem PINPOINT.
sisak1.jpg
A töredékes dénároktól a nagy sisakig mindent kivevő kitűnő kereső! Hátizsákba befér, egész nap bírja egy feltöltéssel és megbízhatóan hozza amit elvárok. Ez a summázatom. A nagy fejjel még fantasztikusabb egyes sporik szerint, ami be van ütemezve nálam is.

Ez válasz a privikre is, külön nem fogok már ezekre írni.
A géped az új carbon szárral van?



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. október 21., szerda 21:03

Azzal van, így vettem. Teleszkópos. Jól befér a hátizsákba az egész.


A Whiter Shade of Pale

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. október 21., szerda 21:31

Azt elfelejtettem beleírni, hogy azért 20 cm mélységre ástam a dénárt, mert diszkriminációban is tudta olyan mélyről. Hármason tisztán, négyesen nem annyira, de még ásható jel volt.
Találtam egy táblázatot, amiben "hivatalosan" 36-ról tud egy 5 forintot, nekem 40-et sikerült kihozni :)
Procol Harum írta:Csináltam videókat is, nem mind sikerült, van amin a fű látszik csak, de a jókat felteszem ide.

Az ezüst dénár 20 mélyen:
[bbvideo=560,315]https://vid.me/6LLi[/bbvideo]
Ez a LARGE beállítással kezd, közben átkapcsolom FAST állásba. Be van állítva a földre, ahogy kell. Mindegyikben erős jel.
[bbvideo=560,315]https://vid.me/j6A1[/bbvideo]
NONMOTION beállítás. Ebben és a LARGE állásban jól fel lehetett emelni még több mint 10 centit, és még akkor is jelezte! Ez már több mint 30, levegőben csak 26 volt. Nedves földben jobb és ez jó nedves. Még fogok ilyen mérést csinálni.
[bbvideo=560,315]https://vid.me/6Lei[/bbvideo]

Rohamsisakot 1m-nél többről jelzi. Olyan 1,20-1,50 között LARGE és NONMOTION beállítással. Az utóbbi lát mélyebbre. Az első, és még egyelőre egyetlen igazi sisakomat 1m körül találtam, de inkább 1,10. Nem mértem akkor le, de az ásó 1,10 hosszú és ahhoz viszonyítok. Nem volt erős, de határozott jel egy helyen és ott volt!

Egy szegény Waffen SS-es Urgroßvater veszíthette el. Gyorsan lekaptam amikor meglett az első igazi leletem, ott figyel a pereme a gödör alján. Behatárolni elég jól sikerült, felszínen nem teljesen pontosan, de ásás közben pontosítottam. NONMOTION volt nem PINPOINT.
sisak1.jpg
A töredékes dénároktól a nagy sisakig mindent kivevő kitűnő kereső! Hátizsákba befér, egész nap bírja egy feltöltéssel és megbízhatóan hozza amit elvárok. Ez a summázatom. A nagy fejjel még fantasztikusabb egyes sporik szerint, ami be van ütemezve nálam is.

Ez válasz a privikre is, külön nem fogok már ezekre írni.


A Whiter Shade of Pale

Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2015. október 24., szombat 21:19

[quote="Procol Harum"]Azt elfelejtettem beleírni, hogy azért 20 cm mélységre ástam a dénárt, mert diszkriminációban is tudta olyan mélyről. Hármason tisztán, négyesen nem annyira, de még ásható jel volt.
Találtam egy táblázatot, amiben "hivatalosan" 36-ról tud egy 5 forintot, nekem 40-et sikerült kihozni :)

Igen,szóval erre mondják,h. uazon kereső-kereső között is van különbség:nekem a Cobrám csak tudogatta-erős jóindulattal csak-,a táblázatos dolgot.Jelezte,de azért nem voltam annyira elájulva .
Viszont a kisebb dolgokat az alacsony frekije ellenére :-bd nekem is jelezte-pl.kis ezüst fülbevaló.kb.10-15 cm-ről vizes homokban.
Örülj neki,hogy kifogtál egy jobb gépet-a fajtájából. :-bd



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2015. október 27., kedd 11:42

Nekem is szedi a kicsiket is. Ezen nem csodálkozik senki, akinek van Cobrája. A "nagytudásúak" terjesztik, hogy csakis magas frekvencia a jó. Persze azért, hogy vegyél olyat.
Ezt a levegőtesztes próbálkozást nagyon nem mindegy, hol csinálod. Házon belül nem olyan jó.
Ha nem tudja valamelyik azt amit kell, akkor szerintem hibás lehet, én elvinném áznézetni. Mert inkább többet kell hogy tudjon. Már a második Cobrámat nyúzom, de nem látok komoly különbséget. Kicsit nehéz, de gyűjtök karbonos szárra.
Ez még mindig az egyik legjobb amit valaha is kézbe vettem ;) Ez valóban a dénártól a tankig mindent megtalál.



kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2015. október 27., kedd 12:57

Pirate írta:Nekem is szedi a kicsiket is. Ezen nem csodálkozik senki, akinek van Cobrája. A "nagytudásúak" terjesztik, hogy csakis magas frekvencia a jó. Persze azért, hogy vegyél olyat.
Ezt a levegőtesztes próbálkozást nagyon nem mindegy, hol csinálod. Házon belül nem olyan jó.
Ha nem tudja valamelyik azt amit kell, akkor szerintem hibás lehet, én elvinném áznézetni. Mert inkább többet kell hogy tudjon. Már a második Cobrámat nyúzom, de nem látok komoly különbséget. Kicsit nehéz, de gyűjtök karbonos szárra.
Ez még mindig az egyik legjobb amit valaha is kézbe vettem ;) Ez valóban a dénártól a tankig mindent megtalál.
Ennyi.


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. november 2., hétfő 13:41

:dance: Szerintem is ez lehet a dolog hátterében, de engem nem zavar. Ahogy egy "öreg" sporttárs mondja, annál több marad nekünk!
Közben sikerült végre komplettre kiegészítenem a Cobrámat, megvan végre a 40 DD fej! Korábban csak kölcsönbe hozhattam el egyszer. Gyarapodott a kitüntetés- és bajonettgyűjteményem és meglett a második sisakom is. Hogy egy modern szovjet AK fűrészes penge mit keresett a VH ároknál, rejtély. Talán orvvadász hagyhatta el.
Sajnos elég "pókhálós" a sisak de lesz még szebb is. Sikerült egy "Zwanzig Reichsmarkot" is találnom, sajnos papírfoszlányok formájában, de a mellette levő cink 1 pfenning annál jobban megmaradt.
A régi fórumot is megleltem, ott sokkal több info van Cobra témakörben mint itt.

Javaslat Ferinek: jó lenne azt is valahogy ide belinkelni, tényleg kincsesbánya!


A Whiter Shade of Pale

Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. november 2., hétfő 16:25

"Nagytudásúak" :))
Szerintem ott veszhetett el a dolog, hogy nem "csakis magas frekvencia a jó" kicsi dolgokra.
Nagyobb frekvencia IDEÁLIS kisebb, alacsony vezetőképességű tárgyakra, viszont ugyanez a magas frekvencia nem hatol túl mélyre és érzékenyebb a talaj vastartalmára. Alacsony frekvencia jobb nagy vezetőképességű, nagyobb méretű dolgokra, mélyebbre hatol, kevésbé zavarja a talaj vastartalma, kicsi, alacsony vezetőképességű dolgokra nem annyira érzékeny.
De ez nem jelenti azt, hogy pl. a Cobra nem fog kicsiket szedni. Nekem is szedett, másnak is. Jó gép.
Legjobb úgy mondani, hogy a fent leírt összefüggés "általánosan elmondható" ( ahogy a Minelab oldalán írják, as a rule of thumb) .
De engem is a K. Z. meg az X. Z. pénzel és ezért írtam ezt azt egészet, hogy jól megvedd az ő gépüket és egyébként se találj semmit, mert a múzeumnak dolgozom :)]
Ezért inkább itt egy rövid olvasnivaló, szigorúan a témában:
http://www.minelab.com/consumer/knowled ... faq#177817
http://whites.co.uk/support/faq#q6



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. november 2., hétfő 17:01

Ez a frekvencia duma mindig megnevettet........ =))



Avatar
Manta
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 10:32
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Manta » 2015. november 2., hétfő 18:56

a.kezdo írta:"Nagytudásúak" :))
Szerintem ott veszhetett el a dolog, hogy nem "csakis magas frekvencia a jó" kicsi dolgokra.
Nagyobb frekvencia IDEÁLIS kisebb, alacsony vezetőképességű tárgyakra, viszont ugyanez a magas frekvencia nem hatol túl mélyre és érzékenyebb a talaj vastartalmára. Alacsony frekvencia jobb nagy vezetőképességű, nagyobb méretű dolgokra, mélyebbre hatol, kevésbé zavarja a talaj vastartalma, kicsi, alacsony vezetőképességű dolgokra nem annyira érzékeny.
De ez nem jelenti azt, hogy pl. a Cobra nem fog kicsiket szedni. Nekem is szedett, másnak is. Jó gép.
Legjobb úgy mondani, hogy a fent leírt összefüggés "általánosan elmondható" ( ahogy a Minelab oldalán írják, as a rule of thumb) .
De engem is a K. Z. meg az X. Z. pénzel és ezért írtam ezt azt egészet, hogy jól megvedd az ő gépüket és egyébként se találj semmit, mert a múzeumnak dolgozom :)]
Ezért inkább itt egy rövid olvasnivaló, szigorúan a témában:
http://www.minelab.com/consumer/knowled ... faq#177817
http://whites.co.uk/support/faq#q6

A különböző frekvenciák tesztelésére a legjobb gép a Deus, hiszen egyetlen gombnyomásssal lehet változtatni a frekvenciákat 4-8-12-18 khz között,
Érmezésre, általános keresgélésre a mags frekis gépek a nyerők, ez közhely. Nem véletlen, hogy a Deusosok a 18khz-et preferálják érmezésre, hiszen abban működik a legatékonyabban a gép, jobban szedi az élen álló érméket, az apró dolgokat, sesti nagyságig mélység is hasonló mint az alacsonyabb frekiknél.
Az alacsonyabb frekvencia nagyobb tárgyakra, relikviákra, hadizásra való, persze ettől még egy alacsony frekis gép is szed néha apróbb dolgokat csak nem annyit mint egy magas frekis gép.
Itt egy Deus frekvencia teszt amin jól látszik, hogy 4 és 8 khz-n nem jelzi a kis érmét 12 khz-n már valamennyire 18 khz-n meg szépen jelzi.

https://www.youtube.com/watch?v=O-EmBE4Como


Argus-Delta

June
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. október 30., péntek 9:34
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: June » 2015. november 3., kedd 10:51

Manta írta:
a.kezdo írta:"Nagytudásúak" :))
Szerintem ott veszhetett el a dolog, hogy nem "csakis magas frekvencia a jó" kicsi dolgokra.
Nagyobb frekvencia IDEÁLIS kisebb, alacsony vezetőképességű tárgyakra, viszont ugyanez a magas frekvencia nem hatol túl mélyre és érzékenyebb a talaj vastartalmára. Alacsony frekvencia jobb nagy vezetőképességű, nagyobb méretű dolgokra, mélyebbre hatol, kevésbé zavarja a talaj vastartalma, kicsi, alacsony vezetőképességű dolgokra nem annyira érzékeny.
De ez nem jelenti azt, hogy pl. a Cobra nem fog kicsiket szedni. Nekem is szedett, másnak is. Jó gép.
Legjobb úgy mondani, hogy a fent leírt összefüggés "általánosan elmondható" ( ahogy a Minelab oldalán írják, as a rule of thumb) .
De engem is a K. Z. meg az X. Z. pénzel és ezért írtam ezt azt egészet, hogy jól megvedd az ő gépüket és egyébként se találj semmit, mert a múzeumnak dolgozom :)]
Ezért inkább itt egy rövid olvasnivaló, szigorúan a témában:
http://www.minelab.com/consumer/knowled ... faq#177817
http://whites.co.uk/support/faq#q6

A különböző frekvenciák tesztelésére a legjobb gép a Deus, hiszen egyetlen gombnyomásssal lehet változtatni a frekvenciákat 4-8-12-18 khz között,
Érmezésre, általános keresgélésre a mags frekis gépek a nyerők, ez közhely. Nem véletlen, hogy a Deusosok a 18khz-et preferálják érmezésre, hiszen abban működik a legatékonyabban a gép, jobban szedi az élen álló érméket, az apró dolgokat, sesti nagyságig mélység is hasonló mint az alacsonyabb frekiknél.
Az alacsonyabb frekvencia nagyobb tárgyakra, relikviákra, hadizásra való, persze ettől még egy alacsony frekis gép is szed néha apróbb dolgokat csak nem annyit mint egy magas frekis gép.
Itt egy Deus frekvencia teszt amin jól látszik, hogy 4 és 8 khz-n nem jelzi a kis érmét 12 khz-n már valamennyire 18 khz-n meg szépen jelzi.

https://www.youtube.com/watch?v=O-EmBE4Como
Ez egy nagyszerű szemléltető videó! Köszi hogy megosztottad!



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. november 3., kedd 12:18

June írta:
Manta írta:
a.kezdo írta:"Nagytudásúak" :))
Szerintem ott veszhetett el a dolog, hogy nem "csakis magas frekvencia a jó" kicsi dolgokra.
Nagyobb frekvencia IDEÁLIS kisebb, alacsony vezetőképességű tárgyakra, viszont ugyanez a magas frekvencia nem hatol túl mélyre és érzékenyebb a talaj vastartalmára. Alacsony frekvencia jobb nagy vezetőképességű, nagyobb méretű dolgokra, mélyebbre hatol, kevésbé zavarja a talaj vastartalma, kicsi, alacsony vezetőképességű dolgokra nem annyira érzékeny.
De ez nem jelenti azt, hogy pl. a Cobra nem fog kicsiket szedni. Nekem is szedett, másnak is. Jó gép.
Legjobb úgy mondani, hogy a fent leírt összefüggés "általánosan elmondható" ( ahogy a Minelab oldalán írják, as a rule of thumb) .
De engem is a K. Z. meg az X. Z. pénzel és ezért írtam ezt azt egészet, hogy jól megvedd az ő gépüket és egyébként se találj semmit, mert a múzeumnak dolgozom :)]
Ezért inkább itt egy rövid olvasnivaló, szigorúan a témában:
http://www.minelab.com/consumer/knowled ... faq#177817
http://whites.co.uk/support/faq#q6

A különböző frekvenciák tesztelésére a legjobb gép a Deus, hiszen egyetlen gombnyomásssal lehet változtatni a frekvenciákat 4-8-12-18 khz között,
Érmezésre, általános keresgélésre a mags frekis gépek a nyerők, ez közhely. Nem véletlen, hogy a Deusosok a 18khz-et preferálják érmezésre, hiszen abban működik a legatékonyabban a gép, jobban szedi az élen álló érméket, az apró dolgokat, sesti nagyságig mélység is hasonló mint az alacsonyabb frekiknél.
Az alacsonyabb frekvencia nagyobb tárgyakra, relikviákra, hadizásra való, persze ettől még egy alacsony frekis gép is szed néha apróbb dolgokat csak nem annyit mint egy magas frekis gép.
Itt egy Deus frekvencia teszt amin jól látszik, hogy 4 és 8 khz-n nem jelzi a kis érmét 12 khz-n már valamennyire 18 khz-n meg szépen jelzi.

https://www.youtube.com/watch?v=O-EmBE4Como
Ez egy nagyszerű szemléltető videó! Köszi hogy megosztottad!
Most dobom el az agyamat =)) Tibike, nagyon igazad van!
De rendben, a tudás az tudás! Nagytudás :lol: Visszatemetem a Cobrával talált dénárjaimat, hogy egy arra valóban méltó, Deusos vagy más "magas frekvenciás" spori megtalálhassa. Immár jogosan, a papírformának megfelelően :lol:


A Whiter Shade of Pale

Avatar
Manta
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 10:32
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Manta » 2015. november 3., kedd 12:31

Procol Harum írta:
June írta:
Manta írta:
a.kezdo írta:"Nagytudásúak" :))
Szerintem ott veszhetett el a dolog, hogy nem "csakis magas frekvencia a jó" kicsi dolgokra.
Nagyobb frekvencia IDEÁLIS kisebb, alacsony vezetőképességű tárgyakra, viszont ugyanez a magas frekvencia nem hatol túl mélyre és érzékenyebb a talaj vastartalmára. Alacsony frekvencia jobb nagy vezetőképességű, nagyobb méretű dolgokra, mélyebbre hatol, kevésbé zavarja a talaj vastartalma, kicsi, alacsony vezetőképességű dolgokra nem annyira érzékeny.
De ez nem jelenti azt, hogy pl. a Cobra nem fog kicsiket szedni. Nekem is szedett, másnak is. Jó gép.
Legjobb úgy mondani, hogy a fent leírt összefüggés "általánosan elmondható" ( ahogy a Minelab oldalán írják, as a rule of thumb) .
De engem is a K. Z. meg az X. Z. pénzel és ezért írtam ezt azt egészet, hogy jól megvedd az ő gépüket és egyébként se találj semmit, mert a múzeumnak dolgozom :)]
Ezért inkább itt egy rövid olvasnivaló, szigorúan a témában:
http://www.minelab.com/consumer/knowled ... faq#177817
http://whites.co.uk/support/faq#q6

A különböző frekvenciák tesztelésére a legjobb gép a Deus, hiszen egyetlen gombnyomásssal lehet változtatni a frekvenciákat 4-8-12-18 khz között,
Érmezésre, általános keresgélésre a mags frekis gépek a nyerők, ez közhely. Nem véletlen, hogy a Deusosok a 18khz-et preferálják érmezésre, hiszen abban működik a legatékonyabban a gép, jobban szedi az élen álló érméket, az apró dolgokat, sesti nagyságig mélység is hasonló mint az alacsonyabb frekiknél.
Az alacsonyabb frekvencia nagyobb tárgyakra, relikviákra, hadizásra való, persze ettől még egy alacsony frekis gép is szed néha apróbb dolgokat csak nem annyit mint egy magas frekis gép.
Itt egy Deus frekvencia teszt amin jól látszik, hogy 4 és 8 khz-n nem jelzi a kis érmét 12 khz-n már valamennyire 18 khz-n meg szépen jelzi.

https://www.youtube.com/watch?v=O-EmBE4Como
Ez egy nagyszerű szemléltető videó! Köszi hogy megosztottad!
Most dobom el az agyamat =)) Tibike, nagyon igazad van!
De rendben, a tudás az tudás! Nagytudás :lol: Visszatemetem a Cobrával talált dénárjaimat, hogy egy arra valóban méltó, Deusos vagy más "magas frekvenciás" spori megtalálhassa. Immár jogosan, a papírformának megfelelően :lol:

Vissza ne temesd, amit megtaláltál az már a tied :) Elég, ha mások összeszedik utánad amit a géped otthagyott. Végül is amiről nem tudsz az nem fáj. :)


Argus-Delta

Avatar
Királykobra
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:14
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Királykobra » 2015. november 3., kedd 21:50

Bakker! Hatodik éve húzom a kígyót, de most végre megtudtam! A kiloherzével van neki baja! Akkor én is kiteszem a lomisoknak, mint a többiek. Mert ha nem árulják olyan sokan, mint a százszor jobb magas kiloherzeseket, akkor csakis kitehetik, nem? :D
Vannak még olasz pénzek, krajcárok, tallérok, van hadizás, depók, relikviák. Ez kicsit több, és ezekben meg a Cobra jobb. És akkor mi van?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. november 4., szerda 15:13

Ez a frekvencia dolog olyan, hogy van ugyan optimális frekvenciatartomány a tárgyak egy adott csoportjára, de még sok más is számít. Kicsit a téli gumihoz hasonlíthatom, nyilván optimálisabb hidegben, de azért nem lesz jobb egy téli gumis Trabant egy "nyári" gumis BMW-nél akármilyen hidegben sem. Mert még egy csomó minden más számít ;)
Egy hete volt itt valaki egy javított Cobráért és elmondta ő is, amit már több Cobrástól hallottam, hogy a Deusosokkal összehasonlítva vagy nem talál többet a másik, vagy ő talál többet, egyetlen kivétel a dénár és hasonlók kicsik, mert a 18 kHz-es Deus abban az egyben tényleg jobb.
Ez olyan dolog, hogy a MAGNUM kiemelkedően legjobb a kicsikben, rá kell hát fogni, hogy mélységet nem tud! Miközben mélykereső is. A Cobra viszonylag kis frekvenciás és nagyon mélyről szednek ki vele dolgokat, fogjuk hát rá, hogy kicsikre nem jó! Most, hogy kiderült, hogy mégis, sőt jobb ebben is mint nagyon sok nagy frekvenciás, csak be kell állítani, de mindjárt elő lehet venni egy háromszoros árú csúcsgépet és lám, a kis pénzre optimális frekvencián az erre milyen jó. Máris bebizonyosodott, hogy lám a magyar milyen rossz.
A Cobra még mindig csúcskategóriának számít, és amióta tavaly sok aranyat találtak vele, azóta még jobban keresik, pláne most, hogy karbonos nyéllel van.

A frekvenciákkal kapcsolatban rengeteg megtévesztő információ kering, amit szándékosan is terjesztenek. Pl. hogy a nagyobb frekvenciákat elnyeli a talaj és csak az alacsonyak hatolnak mélyre. Persze, ha felszorozzuk pár millióval, vagy százmillióval a fémkeresők frekvenciáit, mindjárt érzékelhető a különbség azon a néhány tíz centiméteren is. A geofizikai 15-30 kHz-es rádióadások áthatolnak a Földön és a túloldalon mérik őket :lol: A Gemini 3 MÉLYKERESŐ 82 kHz-es, van 500 kHz-es is, akkor ez mi?
Tény, hogy a nagyobb méretű, ezért nagyobb vezetőképességű tárgyakat könnyebb kisebb frekvencián megtalálni, a kicsiket nagyobb frekvenciákon bizonyos feltételek esetén. És a kicsiket értelemszerűen közelebbről lehet, mert kisebbek, ahogy látni is közelebbről lehet a kicsiket ;) Ráadásul a kicsikre optimalizált fémkeresők általában gyors működésűek, ami nem kedvez a mélységnek.
Nagyobb frekvencián könnyebb jó teljesítményt elérni olcsón szériában előállítható fémkeresőkkel, de a hátránya is azonnal megmutatkozik, ha nagyobb vezetőképességű tárgyat, pl. tallért akarnak keresni. Sok átmegy rajta vagy levasazza. A Cobra viszont nem ilyen, ez egy igényesebb de nehezebben előállítható kivitel.
A multifrekvenciás fémkeresők pedig nem is működhetnének, ha a nagyobb frekvenciák "lemaradnának" egy bizonyos mélységben. És ezt pont a Minelabnál ne tudnák?
Gyorsan kerítettem pár "érdekes" vagy inkább kamu képet. Most akkor melyik a jó? Csak nem mindig az, amit el akarnak adni? Vagy csak nekem tűnik fel az ellentmondás? És a ti tapasztalatotok szerint ilyen hegyes vagy U akakú a fémkereső érzékelése? Vagy mondjuk szélesedik a távolsággal, esetleg ahol a DD-n lyuk van, ott az érzékelés is teljesen más? Én most szerkesztek egy képet az automata váltó magyarázatához a honlapomra, mert nem tudtam egy normálisat se találni hozzá a neten, ami legalább hasonlítana a valósághoz. Azzal a programmal csináltam, amivel az új keresőfejeket terveztem. És a valóság más, mint ezek.
Olvastam egyszer egy cikket a Treasure Hunterben, miszerint tudományosan bizonyított, hogy az optimális érméző frekvencia 17 kHz. "Véletlenül" egy 17 kHz-es fémkereső reklámja volt alatta, meg persze az egész cikk is az volt.
A fizikai részletekről és okokról jó hosszú cikk jelent meg a 2015-ös Rádiótechnika Évkönyvében. Ott valós infók vannak, mert én írtam. Ebből meg lehet érteni ezeket annak, akinek megvannak a legalapvetőbb fizikai ismeretei. Már akit valóban érdekel...
image.jpg
image.jpg (34.51 KiB) Megtekintve 17489 alkalommal
image.jpg
image.jpg (123.11 KiB) Megtekintve 17489 alkalommal
image.jpg
image.jpg (15.83 KiB) Megtekintve 17489 alkalommal
image.jpg
image.jpg (47.49 KiB) Megtekintve 17489 alkalommal


www.metaldetector.hu

Predator988
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2015. július 20., hétfő 9:33
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Predator988 » 2015. november 5., csütörtök 14:33

Üdv!
A Cobra még eladó nagy fejjel!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Predator988 2015. november 10., kedd 20:46-kor.



vivid12
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 9:11
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: vivid12 » 2015. november 8., vasárnap 7:42

Vennék Cobra gépet kis fejjel elérhető áron .. válaszokat és képeket PM-ben kérném.. üfv



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. november 8., vasárnap 17:59

Manta írta:
Procol Harum írta:
June írta:
Manta írta:
a.kezdo írta:"Nagytudásúak" :))
Szerintem ott veszhetett el a dolog, hogy nem "csakis magas frekvencia a jó" kicsi dolgokra.
Nagyobb frekvencia IDEÁLIS kisebb, alacsony vezetőképességű tárgyakra, viszont ugyanez a magas frekvencia nem hatol túl mélyre és érzékenyebb a talaj vastartalmára. Alacsony frekvencia jobb nagy vezetőképességű, nagyobb méretű dolgokra, mélyebbre hatol, kevésbé zavarja a talaj vastartalma, kicsi, alacsony vezetőképességű dolgokra nem annyira érzékeny.
De ez nem jelenti azt, hogy pl. a Cobra nem fog kicsiket szedni. Nekem is szedett, másnak is. Jó gép.
Legjobb úgy mondani, hogy a fent leírt összefüggés "általánosan elmondható" ( ahogy a Minelab oldalán írják, as a rule of thumb) .
De engem is a K. Z. meg az X. Z. pénzel és ezért írtam ezt azt egészet, hogy jól megvedd az ő gépüket és egyébként se találj semmit, mert a múzeumnak dolgozom :)]
Ezért inkább itt egy rövid olvasnivaló, szigorúan a témában:
http://www.minelab.com/consumer/knowled ... faq#177817
http://whites.co.uk/support/faq#q6

A különböző frekvenciák tesztelésére a legjobb gép a Deus, hiszen egyetlen gombnyomásssal lehet változtatni a frekvenciákat 4-8-12-18 khz között,
Érmezésre, általános keresgélésre a mags frekis gépek a nyerők, ez közhely. Nem véletlen, hogy a Deusosok a 18khz-et preferálják érmezésre, hiszen abban működik a legatékonyabban a gép, jobban szedi az élen álló érméket, az apró dolgokat, sesti nagyságig mélység is hasonló mint az alacsonyabb frekiknél.
Az alacsonyabb frekvencia nagyobb tárgyakra, relikviákra, hadizásra való, persze ettől még egy alacsony frekis gép is szed néha apróbb dolgokat csak nem annyit mint egy magas frekis gép.
Itt egy Deus frekvencia teszt amin jól látszik, hogy 4 és 8 khz-n nem jelzi a kis érmét 12 khz-n már valamennyire 18 khz-n meg szépen jelzi.

https://www.youtube.com/watch?v=O-EmBE4Como
Ez egy nagyszerű szemléltető videó! Köszi hogy megosztottad!
Most dobom el az agyamat =)) Tibike, nagyon igazad van!
De rendben, a tudás az tudás! Nagytudás :lol: Visszatemetem a Cobrával talált dénárjaimat, hogy egy arra valóban méltó, Deusos vagy más "magas frekvenciás" spori megtalálhassa. Immár jogosan, a papírformának megfelelően :lol:

Vissza ne temesd, amit megtaláltál az már a tied :) Elég, ha mások összeszedik utánad amit a géped otthagyott. Végül is amiről nem tudsz az nem fáj. :)
Hát, valahogy nem igazán fáj, amit majd utánam szednek ki azokkal a sokkal, de sokkal jobb gépekkel :D Sok szerencsét hozzá! Pedig már majdnem szíven szúrtam ám magam a frissen restaurált bajonettemmel emiatt! De komolyan! :lol: :lol: :lol:
Ma és tegnap is megérte kimennem, ez nem függ attól, ki hogyan tud beszólni. Nem bántam meg, hogy ezért a pénzért nem egy buherált, távirányító nélküli használt Deust vettem meg, vagy egy vagyonért egy újat.


A Whiter Shade of Pale

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. november 8., vasárnap 18:24

Hangyányit elmeditáltam azon, miért van ez, hogy szeretnék egyesek elvenni a másik örömét, hogy ne annak örüljél, amit találtál, hanem azon rágódj, hogy mit nem! Hogy azt higgyed, milyen szart vettél, és azzal foglalkozzál, mit szednek majd össze utánad az "igazi" gépekkel. Igazából egy hozzászóló csinálta csak ezt, a többieknél jószándékot érzek ki a hozzászólásokból. Ill. amikor megírtam egy másik topicban, hogy egy magas frekis géppel szemben az enyém nem az ötforintost, ahogy ott megírták, hanem a dénárt jelezte diszkriminációban 20 centi mélyen, abból vita lett, pedig egyszerű tény.
Most megint jóízűt nevethettem, mert kilistázva az illető hozzászólásait, kiderült, hogy régebben már három videót is belinkelt, szintén a Cobrával szemben. Most jön a poén: ott pont ezt a fenti típust hozta fel, levegőtesztben persze. =)) Így már érthető, itt már miért a Deus a "bizonyíték" =))
Már csak egy olyan "videjó" hiányzik ahol a sisakot jelzi a Cobránál többről egy "igazi" gép. Természetesen azt is levegőben, vagy, ami ugyanaz, nyitott gödörben. Közben az ilyen "balekok", mint én, a földből ássuk ki a jó levegőn :D Akik a Youtubeon "ásnak" a szobában, biztos találnak is még jó sok "bizonyítékot", hát sok szerencsét, ha ez a hobbijuk!
Részemről ennyi, a továbbiakban csak konstruktív dolgokra reagálok.

Ez a freki dolog kissé magas nekem, mi hogyan van, de mindegy. Nem is tudtam, hogy a Cobra milyen frekis, amíg "fel nem világosítottak", hogy ezzel ezt nem lehet :)


A Whiter Shade of Pale

Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2015. november 8., vasárnap 19:14

Urak!

Amit mi a területeken vizsgálunk érmékből az általában a felső 15 - 20 cm.
Ezt mindegyik komolyabb gép tudja. Vannak esetek a mikor mélyebbről is szedünk, de nagyon sok múlik az emberi tényezőn. Ki, hogy használja a gépét, hogy lengeti mekkora területet hagy ki és akkor máris a másik tudja mondani, hogy utána szedtem az érméket és az én gépem a jobb. Ugyanakkor ő utána is szednek ugyanolyan géppel mint aki után ő szedte.
Fölösleges a vita. Mindenki nőjön össze a gépével és ne becsmérelje a másikét.
Igenis a magyar gépek kitűnőek és mindenhol megállják a helyüket.



Avatar
Manta
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 10:32
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Manta » 2015. november 8., vasárnap 19:50

Procol Harum írta:Hangyányit elmeditáltam azon, miért van ez, hogy szeretnék egyesek elvenni a másik örömét, hogy ne annak örüljél, amit találtál, hanem azon rágódj, hogy mit nem! Hogy azt higgyed, milyen szart vettél, és azzal foglalkozzál, mit szednek majd össze utánad az "igazi" gépekkel. Igazából egy hozzászóló csinálta csak ezt, a többieknél jószándékot érzek ki a hozzászólásokból. Ill. amikor megírtam egy másik topicban, hogy egy magas frekis géppel szemben az enyém nem az ötforintost, ahogy ott megírták, hanem a dénárt jelezte diszkriminációban 20 centi mélyen, abból vita lett, pedig egyszerű tény.
Most megint jóízűt nevethettem, mert kilistázva az illető hozzászólásait, kiderült, hogy régebben már három videót is belinkelt, szintén a Cobrával szemben. Most jön a poén: ott pont ezt a fenti típust hozta fel, levegőtesztben persze. =)) Így már érthető, itt már miért a Deus a "bizonyíték" =))
Már csak egy olyan "videjó" hiányzik ahol a sisakot jelzi a Cobránál többről egy "igazi" gép. Természetesen azt is levegőben, vagy, ami ugyanaz, nyitott gödörben. Közben az ilyen "balekok", mint én, a földből ássuk ki a jó levegőn :D Akik a Youtubeon "ásnak" a szobában, biztos találnak is még jó sok "bizonyítékot", hát sok szerencsét, ha ez a hobbijuk!
Részemről ennyi, a továbbiakban csak konstruktív dolgokra reagálok.

Ez a freki dolog kissé magas nekem, mi hogyan van, de mindegy. Nem is tudtam, hogy a Cobra milyen frekis, amíg "fel nem világosítottak", hogy ezzel ezt nem lehet :)

Kicsit érzékeny vagy :) Egy rossz szót nem írtam a Cobráról, még csak meg sem említettem, csupán az előttem szóló frekvenciát tárgyaló témához szóltam hozzá. Olvasd vissza. Nekem nem Deusom van, hanem Deltám. A Deusos videót azért linkeltem be, mert azzal a géppel lehet szemléltetni a frekvenciák közti különbségeket, hiszen csak a Deuson lehet váltogatni a frekvenciákat. Erre jött nekem tőled egy beszólós hsz, amire hasonló stílusban válaszoltam. Hidd el, nem akarom elvenni a kedved a Cobrától, mert nekem tökéletesen mindegy milyen géped van.


Argus-Delta

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. november 15., vasárnap 17:25

Elkészült a kép az automata váltóhoz. Valahogy így néz ki a valós érzékelés egy vízszintes érmére. Az összes DD fej hasonló ehhez. A kék részeken ellentétes a jel. Akinek van tűpont a fémkeresőjén, ellenőrizheti hogy valóban ilyen és nem U vagy V alakú az érzékelés, ahogy a korábbi ábrákon látható.
Kép
Itt van hozzá a magyarázat:
http://www.metaldetector.hu/magnum.html#autvalt
A frekvenciákról még annyit, hogy van optimális frekvencia adott tárgyakra. Ha csak az érzékelés távolsága számít, vagyis levegőben nézzük, akkor a minél nagyobb frekvencia a jobb, vasszűréshez a minél alacsonyabb a jobb, a kisebbek talajtól való megkülönböztetéshez megint nagyobb frekvencia a jobb, a nagyobbakéhoz kisebb, de van egy kompromisszum, ahol bizonyos tárgyakra be lehet állítani egy optimálisan jót. És ez csak egy tényező a sok közül. Pl. ha a fémkereső nagy frekvencián megy, de nagy vezetőképességű tárgyat talál, hirtelen nagyon elkezd számítani a fémkereső minősége, belső beállítások pontossága, a keresőfej szórása és hasonlók, mert akkor igencsak kezd közelíteni egy vastárgyhoz és össze lehet téveszteni vele. Ugyanígy, ha a fémkereső kisebb frekvenciás, akkor nehezebben érzékeli a nagyon kis fémeket, de ha elég jó minőségű, mint pl. a Cobra, akkor még mindig jó eredményeket lehet vele elérni.
A multifrekvenciás egy más megoldás, ott a kompromisszum abban van elsősorban, hogy sokkal nehezebb és költségesebb kivitelezni mint a hagyományos VLF technológiát.


www.metaldetector.hu

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. november 23., hétfő 14:45

PM-ben írtam, de szerintem hasznos lehet másnak is:

A nagy fejet roncsra a LARGE vagy NONMOTION állásban a legjobb alkalmazni. De ugyanúgy lehet érmézni is vele a FAST-ban, de arra a kisebb jobb, kivéve depó vagy nagyezüst.
Én a Ground beállítást mindig megcsinálom ha mélyre megyek, és ha csak bírok, az ALLMETAL discen. Nem mindig lehet mert annyi repesz és hüvely és szemét van sok helyen hogy muszáj vasszűrni. Ha igéretes a hely akkor ezeket is kiveszem, hátha mélyebben alatta van valami. Szokott.
Ha allmetalban vagy és nem jó a talajra beállítás, akkor elkezd szólni a földre is. Ha tégla van sajnos arra is szokott, de ha be van lőve ahogy kell, akkor egy furcsa másmilyen hangot ad.
Ha nincs tiszta hely ahol fémmentes, akkor is érdemes legalább kb. beállítani. Leteszed a Cobrát és egy ásónyomnyi földet mozgatsz a fej előtt és az is jó, ha nincsen benne semmi fém.


A Whiter Shade of Pale

Joe66
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 20:29
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Joe66 » 2015. december 3., csütörtök 15:51

Üdv az Uraknak.
A barátom vett egy Cobrát és ott,a helyszínen nem mértünk mélységet csak már otthon valamikor. Na ekkor derült ki,hogy a 20 ft-ot,kb 20 centiről látja.A kérdésem az lenne,hogy lehetséges,hogy a 1300 mAh.ás akkuk miatt van ez? Vagy esetleg valakinek ötlete?
Köszönöm a figyelmet.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. december 3., csütörtök 16:05

Joe66 írta:Üdv az Uraknak.
A barátom vett egy Cobrát és ott,a helyszínen nem mértünk mélységet csak már otthon valamikor. Na ekkor derült ki,hogy a 20 ft-ot,kb 20 centiről látja.A kérdésem az lenne,hogy lehetséges,hogy a 1300 mAh.ás akkuk miatt van ez? Vagy esetleg valakinek ötlete?
Köszönöm a figyelmet.
Ez hibás, mert kétszer annyiról kell tudnia. Levegőben mérve, de talajban is ki lehet hozni belőle.
El kell hozni és kijavítom. Az akkuk vagy jók, vagy nem, ha nem, akkor nem is használható a műszer, illetve világít a piros LED. Ha jók, akkor még ezekkel is legalább 5-6 óra üzemidő reális.


www.metaldetector.hu

Joe66
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 20:29
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Joe66 » 2015. december 3., csütörtök 16:12

Köszönöm szépen.Majd egy telefonon egyeztetett időpontban vinni fogjuk.Előre is köszönöm szépen.



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2015. december 6., vasárnap 19:45

DSC07390.JPG
Esetleg ezekhez valaki valami infot tudna fűzni.
DSC07390.JPG (358.66 KiB) Megtekintve 16577 alkalommal
Sziasztok,nekem is cobram van,40 es fejjel,en csak jot irhatok rola,pedig meg csak tanulom a bealitast,rengeteg érmét hozott a gep,papirvekony ezustött is.khz ide vagy oda nekem nagyon bevalt.



Joe66
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 20:29
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Joe66 » 2015. december 7., hétfő 18:17

Üdv urak.Egy gyors kérdésem lenne.Kettő Cobra egymás mellett használva mennyire zavarja egymást? Mert a Cobra és egy Gs4,kb 20 méteren belül nagyon gerjed.Főleg a Cobra.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma