Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Cobra

Fémkereséshez való eszközök
tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. november 2., hétfő 17:01

Ez a frekvencia duma mindig megnevettet........ =))



Avatar
Manta
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 10:32
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Manta » 2015. november 2., hétfő 18:56

a.kezdo írta:"Nagytudásúak" :))
Szerintem ott veszhetett el a dolog, hogy nem "csakis magas frekvencia a jó" kicsi dolgokra.
Nagyobb frekvencia IDEÁLIS kisebb, alacsony vezetőképességű tárgyakra, viszont ugyanez a magas frekvencia nem hatol túl mélyre és érzékenyebb a talaj vastartalmára. Alacsony frekvencia jobb nagy vezetőképességű, nagyobb méretű dolgokra, mélyebbre hatol, kevésbé zavarja a talaj vastartalma, kicsi, alacsony vezetőképességű dolgokra nem annyira érzékeny.
De ez nem jelenti azt, hogy pl. a Cobra nem fog kicsiket szedni. Nekem is szedett, másnak is. Jó gép.
Legjobb úgy mondani, hogy a fent leírt összefüggés "általánosan elmondható" ( ahogy a Minelab oldalán írják, as a rule of thumb) .
De engem is a K. Z. meg az X. Z. pénzel és ezért írtam ezt azt egészet, hogy jól megvedd az ő gépüket és egyébként se találj semmit, mert a múzeumnak dolgozom :)]
Ezért inkább itt egy rövid olvasnivaló, szigorúan a témában:
http://www.minelab.com/consumer/knowled ... faq#177817
http://whites.co.uk/support/faq#q6

A különböző frekvenciák tesztelésére a legjobb gép a Deus, hiszen egyetlen gombnyomásssal lehet változtatni a frekvenciákat 4-8-12-18 khz között,
Érmezésre, általános keresgélésre a mags frekis gépek a nyerők, ez közhely. Nem véletlen, hogy a Deusosok a 18khz-et preferálják érmezésre, hiszen abban működik a legatékonyabban a gép, jobban szedi az élen álló érméket, az apró dolgokat, sesti nagyságig mélység is hasonló mint az alacsonyabb frekiknél.
Az alacsonyabb frekvencia nagyobb tárgyakra, relikviákra, hadizásra való, persze ettől még egy alacsony frekis gép is szed néha apróbb dolgokat csak nem annyit mint egy magas frekis gép.
Itt egy Deus frekvencia teszt amin jól látszik, hogy 4 és 8 khz-n nem jelzi a kis érmét 12 khz-n már valamennyire 18 khz-n meg szépen jelzi.

https://www.youtube.com/watch?v=O-EmBE4Como


Argus-Delta

June
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. október 30., péntek 9:34
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: June » 2015. november 3., kedd 10:51

Manta írta:
a.kezdo írta:"Nagytudásúak" :))
Szerintem ott veszhetett el a dolog, hogy nem "csakis magas frekvencia a jó" kicsi dolgokra.
Nagyobb frekvencia IDEÁLIS kisebb, alacsony vezetőképességű tárgyakra, viszont ugyanez a magas frekvencia nem hatol túl mélyre és érzékenyebb a talaj vastartalmára. Alacsony frekvencia jobb nagy vezetőképességű, nagyobb méretű dolgokra, mélyebbre hatol, kevésbé zavarja a talaj vastartalma, kicsi, alacsony vezetőképességű dolgokra nem annyira érzékeny.
De ez nem jelenti azt, hogy pl. a Cobra nem fog kicsiket szedni. Nekem is szedett, másnak is. Jó gép.
Legjobb úgy mondani, hogy a fent leírt összefüggés "általánosan elmondható" ( ahogy a Minelab oldalán írják, as a rule of thumb) .
De engem is a K. Z. meg az X. Z. pénzel és ezért írtam ezt azt egészet, hogy jól megvedd az ő gépüket és egyébként se találj semmit, mert a múzeumnak dolgozom :)]
Ezért inkább itt egy rövid olvasnivaló, szigorúan a témában:
http://www.minelab.com/consumer/knowled ... faq#177817
http://whites.co.uk/support/faq#q6

A különböző frekvenciák tesztelésére a legjobb gép a Deus, hiszen egyetlen gombnyomásssal lehet változtatni a frekvenciákat 4-8-12-18 khz között,
Érmezésre, általános keresgélésre a mags frekis gépek a nyerők, ez közhely. Nem véletlen, hogy a Deusosok a 18khz-et preferálják érmezésre, hiszen abban működik a legatékonyabban a gép, jobban szedi az élen álló érméket, az apró dolgokat, sesti nagyságig mélység is hasonló mint az alacsonyabb frekiknél.
Az alacsonyabb frekvencia nagyobb tárgyakra, relikviákra, hadizásra való, persze ettől még egy alacsony frekis gép is szed néha apróbb dolgokat csak nem annyit mint egy magas frekis gép.
Itt egy Deus frekvencia teszt amin jól látszik, hogy 4 és 8 khz-n nem jelzi a kis érmét 12 khz-n már valamennyire 18 khz-n meg szépen jelzi.

https://www.youtube.com/watch?v=O-EmBE4Como
Ez egy nagyszerű szemléltető videó! Köszi hogy megosztottad!



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. november 3., kedd 12:18

June írta:
Manta írta:
a.kezdo írta:"Nagytudásúak" :))
Szerintem ott veszhetett el a dolog, hogy nem "csakis magas frekvencia a jó" kicsi dolgokra.
Nagyobb frekvencia IDEÁLIS kisebb, alacsony vezetőképességű tárgyakra, viszont ugyanez a magas frekvencia nem hatol túl mélyre és érzékenyebb a talaj vastartalmára. Alacsony frekvencia jobb nagy vezetőképességű, nagyobb méretű dolgokra, mélyebbre hatol, kevésbé zavarja a talaj vastartalma, kicsi, alacsony vezetőképességű dolgokra nem annyira érzékeny.
De ez nem jelenti azt, hogy pl. a Cobra nem fog kicsiket szedni. Nekem is szedett, másnak is. Jó gép.
Legjobb úgy mondani, hogy a fent leírt összefüggés "általánosan elmondható" ( ahogy a Minelab oldalán írják, as a rule of thumb) .
De engem is a K. Z. meg az X. Z. pénzel és ezért írtam ezt azt egészet, hogy jól megvedd az ő gépüket és egyébként se találj semmit, mert a múzeumnak dolgozom :)]
Ezért inkább itt egy rövid olvasnivaló, szigorúan a témában:
http://www.minelab.com/consumer/knowled ... faq#177817
http://whites.co.uk/support/faq#q6

A különböző frekvenciák tesztelésére a legjobb gép a Deus, hiszen egyetlen gombnyomásssal lehet változtatni a frekvenciákat 4-8-12-18 khz között,
Érmezésre, általános keresgélésre a mags frekis gépek a nyerők, ez közhely. Nem véletlen, hogy a Deusosok a 18khz-et preferálják érmezésre, hiszen abban működik a legatékonyabban a gép, jobban szedi az élen álló érméket, az apró dolgokat, sesti nagyságig mélység is hasonló mint az alacsonyabb frekiknél.
Az alacsonyabb frekvencia nagyobb tárgyakra, relikviákra, hadizásra való, persze ettől még egy alacsony frekis gép is szed néha apróbb dolgokat csak nem annyit mint egy magas frekis gép.
Itt egy Deus frekvencia teszt amin jól látszik, hogy 4 és 8 khz-n nem jelzi a kis érmét 12 khz-n már valamennyire 18 khz-n meg szépen jelzi.

https://www.youtube.com/watch?v=O-EmBE4Como
Ez egy nagyszerű szemléltető videó! Köszi hogy megosztottad!
Most dobom el az agyamat =)) Tibike, nagyon igazad van!
De rendben, a tudás az tudás! Nagytudás :lol: Visszatemetem a Cobrával talált dénárjaimat, hogy egy arra valóban méltó, Deusos vagy más "magas frekvenciás" spori megtalálhassa. Immár jogosan, a papírformának megfelelően :lol:


A Whiter Shade of Pale

Avatar
Manta
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 10:32
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Manta » 2015. november 3., kedd 12:31

Procol Harum írta:
June írta:
Manta írta:
a.kezdo írta:"Nagytudásúak" :))
Szerintem ott veszhetett el a dolog, hogy nem "csakis magas frekvencia a jó" kicsi dolgokra.
Nagyobb frekvencia IDEÁLIS kisebb, alacsony vezetőképességű tárgyakra, viszont ugyanez a magas frekvencia nem hatol túl mélyre és érzékenyebb a talaj vastartalmára. Alacsony frekvencia jobb nagy vezetőképességű, nagyobb méretű dolgokra, mélyebbre hatol, kevésbé zavarja a talaj vastartalma, kicsi, alacsony vezetőképességű dolgokra nem annyira érzékeny.
De ez nem jelenti azt, hogy pl. a Cobra nem fog kicsiket szedni. Nekem is szedett, másnak is. Jó gép.
Legjobb úgy mondani, hogy a fent leírt összefüggés "általánosan elmondható" ( ahogy a Minelab oldalán írják, as a rule of thumb) .
De engem is a K. Z. meg az X. Z. pénzel és ezért írtam ezt azt egészet, hogy jól megvedd az ő gépüket és egyébként se találj semmit, mert a múzeumnak dolgozom :)]
Ezért inkább itt egy rövid olvasnivaló, szigorúan a témában:
http://www.minelab.com/consumer/knowled ... faq#177817
http://whites.co.uk/support/faq#q6

A különböző frekvenciák tesztelésére a legjobb gép a Deus, hiszen egyetlen gombnyomásssal lehet változtatni a frekvenciákat 4-8-12-18 khz között,
Érmezésre, általános keresgélésre a mags frekis gépek a nyerők, ez közhely. Nem véletlen, hogy a Deusosok a 18khz-et preferálják érmezésre, hiszen abban működik a legatékonyabban a gép, jobban szedi az élen álló érméket, az apró dolgokat, sesti nagyságig mélység is hasonló mint az alacsonyabb frekiknél.
Az alacsonyabb frekvencia nagyobb tárgyakra, relikviákra, hadizásra való, persze ettől még egy alacsony frekis gép is szed néha apróbb dolgokat csak nem annyit mint egy magas frekis gép.
Itt egy Deus frekvencia teszt amin jól látszik, hogy 4 és 8 khz-n nem jelzi a kis érmét 12 khz-n már valamennyire 18 khz-n meg szépen jelzi.

https://www.youtube.com/watch?v=O-EmBE4Como
Ez egy nagyszerű szemléltető videó! Köszi hogy megosztottad!
Most dobom el az agyamat =)) Tibike, nagyon igazad van!
De rendben, a tudás az tudás! Nagytudás :lol: Visszatemetem a Cobrával talált dénárjaimat, hogy egy arra valóban méltó, Deusos vagy más "magas frekvenciás" spori megtalálhassa. Immár jogosan, a papírformának megfelelően :lol:

Vissza ne temesd, amit megtaláltál az már a tied :) Elég, ha mások összeszedik utánad amit a géped otthagyott. Végül is amiről nem tudsz az nem fáj. :)


Argus-Delta

Avatar
Királykobra
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:14
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Királykobra » 2015. november 3., kedd 21:50

Bakker! Hatodik éve húzom a kígyót, de most végre megtudtam! A kiloherzével van neki baja! Akkor én is kiteszem a lomisoknak, mint a többiek. Mert ha nem árulják olyan sokan, mint a százszor jobb magas kiloherzeseket, akkor csakis kitehetik, nem? :D
Vannak még olasz pénzek, krajcárok, tallérok, van hadizás, depók, relikviák. Ez kicsit több, és ezekben meg a Cobra jobb. És akkor mi van?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. november 4., szerda 15:13

Ez a frekvencia dolog olyan, hogy van ugyan optimális frekvenciatartomány a tárgyak egy adott csoportjára, de még sok más is számít. Kicsit a téli gumihoz hasonlíthatom, nyilván optimálisabb hidegben, de azért nem lesz jobb egy téli gumis Trabant egy "nyári" gumis BMW-nél akármilyen hidegben sem. Mert még egy csomó minden más számít ;)
Egy hete volt itt valaki egy javított Cobráért és elmondta ő is, amit már több Cobrástól hallottam, hogy a Deusosokkal összehasonlítva vagy nem talál többet a másik, vagy ő talál többet, egyetlen kivétel a dénár és hasonlók kicsik, mert a 18 kHz-es Deus abban az egyben tényleg jobb.
Ez olyan dolog, hogy a MAGNUM kiemelkedően legjobb a kicsikben, rá kell hát fogni, hogy mélységet nem tud! Miközben mélykereső is. A Cobra viszonylag kis frekvenciás és nagyon mélyről szednek ki vele dolgokat, fogjuk hát rá, hogy kicsikre nem jó! Most, hogy kiderült, hogy mégis, sőt jobb ebben is mint nagyon sok nagy frekvenciás, csak be kell állítani, de mindjárt elő lehet venni egy háromszoros árú csúcsgépet és lám, a kis pénzre optimális frekvencián az erre milyen jó. Máris bebizonyosodott, hogy lám a magyar milyen rossz.
A Cobra még mindig csúcskategóriának számít, és amióta tavaly sok aranyat találtak vele, azóta még jobban keresik, pláne most, hogy karbonos nyéllel van.

A frekvenciákkal kapcsolatban rengeteg megtévesztő információ kering, amit szándékosan is terjesztenek. Pl. hogy a nagyobb frekvenciákat elnyeli a talaj és csak az alacsonyak hatolnak mélyre. Persze, ha felszorozzuk pár millióval, vagy százmillióval a fémkeresők frekvenciáit, mindjárt érzékelhető a különbség azon a néhány tíz centiméteren is. A geofizikai 15-30 kHz-es rádióadások áthatolnak a Földön és a túloldalon mérik őket :lol: A Gemini 3 MÉLYKERESŐ 82 kHz-es, van 500 kHz-es is, akkor ez mi?
Tény, hogy a nagyobb méretű, ezért nagyobb vezetőképességű tárgyakat könnyebb kisebb frekvencián megtalálni, a kicsiket nagyobb frekvenciákon bizonyos feltételek esetén. És a kicsiket értelemszerűen közelebbről lehet, mert kisebbek, ahogy látni is közelebbről lehet a kicsiket ;) Ráadásul a kicsikre optimalizált fémkeresők általában gyors működésűek, ami nem kedvez a mélységnek.
Nagyobb frekvencián könnyebb jó teljesítményt elérni olcsón szériában előállítható fémkeresőkkel, de a hátránya is azonnal megmutatkozik, ha nagyobb vezetőképességű tárgyat, pl. tallért akarnak keresni. Sok átmegy rajta vagy levasazza. A Cobra viszont nem ilyen, ez egy igényesebb de nehezebben előállítható kivitel.
A multifrekvenciás fémkeresők pedig nem is működhetnének, ha a nagyobb frekvenciák "lemaradnának" egy bizonyos mélységben. És ezt pont a Minelabnál ne tudnák?
Gyorsan kerítettem pár "érdekes" vagy inkább kamu képet. Most akkor melyik a jó? Csak nem mindig az, amit el akarnak adni? Vagy csak nekem tűnik fel az ellentmondás? És a ti tapasztalatotok szerint ilyen hegyes vagy U akakú a fémkereső érzékelése? Vagy mondjuk szélesedik a távolsággal, esetleg ahol a DD-n lyuk van, ott az érzékelés is teljesen más? Én most szerkesztek egy képet az automata váltó magyarázatához a honlapomra, mert nem tudtam egy normálisat se találni hozzá a neten, ami legalább hasonlítana a valósághoz. Azzal a programmal csináltam, amivel az új keresőfejeket terveztem. És a valóság más, mint ezek.
Olvastam egyszer egy cikket a Treasure Hunterben, miszerint tudományosan bizonyított, hogy az optimális érméző frekvencia 17 kHz. "Véletlenül" egy 17 kHz-es fémkereső reklámja volt alatta, meg persze az egész cikk is az volt.
A fizikai részletekről és okokról jó hosszú cikk jelent meg a 2015-ös Rádiótechnika Évkönyvében. Ott valós infók vannak, mert én írtam. Ebből meg lehet érteni ezeket annak, akinek megvannak a legalapvetőbb fizikai ismeretei. Már akit valóban érdekel...
image.jpg
image.jpg (34.51 KiB) Megtekintve 17492 alkalommal
image.jpg
image.jpg (123.11 KiB) Megtekintve 17492 alkalommal
image.jpg
image.jpg (15.83 KiB) Megtekintve 17492 alkalommal
image.jpg
image.jpg (47.49 KiB) Megtekintve 17492 alkalommal


www.metaldetector.hu

Predator988
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2015. július 20., hétfő 9:33
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Predator988 » 2015. november 5., csütörtök 14:33

Üdv!
A Cobra még eladó nagy fejjel!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Predator988 2015. november 10., kedd 20:46-kor.



vivid12
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 9:11
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: vivid12 » 2015. november 8., vasárnap 7:42

Vennék Cobra gépet kis fejjel elérhető áron .. válaszokat és képeket PM-ben kérném.. üfv



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. november 8., vasárnap 17:59

Manta írta:
Procol Harum írta:
June írta:
Manta írta:
a.kezdo írta:"Nagytudásúak" :))
Szerintem ott veszhetett el a dolog, hogy nem "csakis magas frekvencia a jó" kicsi dolgokra.
Nagyobb frekvencia IDEÁLIS kisebb, alacsony vezetőképességű tárgyakra, viszont ugyanez a magas frekvencia nem hatol túl mélyre és érzékenyebb a talaj vastartalmára. Alacsony frekvencia jobb nagy vezetőképességű, nagyobb méretű dolgokra, mélyebbre hatol, kevésbé zavarja a talaj vastartalma, kicsi, alacsony vezetőképességű dolgokra nem annyira érzékeny.
De ez nem jelenti azt, hogy pl. a Cobra nem fog kicsiket szedni. Nekem is szedett, másnak is. Jó gép.
Legjobb úgy mondani, hogy a fent leírt összefüggés "általánosan elmondható" ( ahogy a Minelab oldalán írják, as a rule of thumb) .
De engem is a K. Z. meg az X. Z. pénzel és ezért írtam ezt azt egészet, hogy jól megvedd az ő gépüket és egyébként se találj semmit, mert a múzeumnak dolgozom :)]
Ezért inkább itt egy rövid olvasnivaló, szigorúan a témában:
http://www.minelab.com/consumer/knowled ... faq#177817
http://whites.co.uk/support/faq#q6

A különböző frekvenciák tesztelésére a legjobb gép a Deus, hiszen egyetlen gombnyomásssal lehet változtatni a frekvenciákat 4-8-12-18 khz között,
Érmezésre, általános keresgélésre a mags frekis gépek a nyerők, ez közhely. Nem véletlen, hogy a Deusosok a 18khz-et preferálják érmezésre, hiszen abban működik a legatékonyabban a gép, jobban szedi az élen álló érméket, az apró dolgokat, sesti nagyságig mélység is hasonló mint az alacsonyabb frekiknél.
Az alacsonyabb frekvencia nagyobb tárgyakra, relikviákra, hadizásra való, persze ettől még egy alacsony frekis gép is szed néha apróbb dolgokat csak nem annyit mint egy magas frekis gép.
Itt egy Deus frekvencia teszt amin jól látszik, hogy 4 és 8 khz-n nem jelzi a kis érmét 12 khz-n már valamennyire 18 khz-n meg szépen jelzi.

https://www.youtube.com/watch?v=O-EmBE4Como
Ez egy nagyszerű szemléltető videó! Köszi hogy megosztottad!
Most dobom el az agyamat =)) Tibike, nagyon igazad van!
De rendben, a tudás az tudás! Nagytudás :lol: Visszatemetem a Cobrával talált dénárjaimat, hogy egy arra valóban méltó, Deusos vagy más "magas frekvenciás" spori megtalálhassa. Immár jogosan, a papírformának megfelelően :lol:

Vissza ne temesd, amit megtaláltál az már a tied :) Elég, ha mások összeszedik utánad amit a géped otthagyott. Végül is amiről nem tudsz az nem fáj. :)
Hát, valahogy nem igazán fáj, amit majd utánam szednek ki azokkal a sokkal, de sokkal jobb gépekkel :D Sok szerencsét hozzá! Pedig már majdnem szíven szúrtam ám magam a frissen restaurált bajonettemmel emiatt! De komolyan! :lol: :lol: :lol:
Ma és tegnap is megérte kimennem, ez nem függ attól, ki hogyan tud beszólni. Nem bántam meg, hogy ezért a pénzért nem egy buherált, távirányító nélküli használt Deust vettem meg, vagy egy vagyonért egy újat.


A Whiter Shade of Pale

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. november 8., vasárnap 18:24

Hangyányit elmeditáltam azon, miért van ez, hogy szeretnék egyesek elvenni a másik örömét, hogy ne annak örüljél, amit találtál, hanem azon rágódj, hogy mit nem! Hogy azt higgyed, milyen szart vettél, és azzal foglalkozzál, mit szednek majd össze utánad az "igazi" gépekkel. Igazából egy hozzászóló csinálta csak ezt, a többieknél jószándékot érzek ki a hozzászólásokból. Ill. amikor megírtam egy másik topicban, hogy egy magas frekis géppel szemben az enyém nem az ötforintost, ahogy ott megírták, hanem a dénárt jelezte diszkriminációban 20 centi mélyen, abból vita lett, pedig egyszerű tény.
Most megint jóízűt nevethettem, mert kilistázva az illető hozzászólásait, kiderült, hogy régebben már három videót is belinkelt, szintén a Cobrával szemben. Most jön a poén: ott pont ezt a fenti típust hozta fel, levegőtesztben persze. =)) Így már érthető, itt már miért a Deus a "bizonyíték" =))
Már csak egy olyan "videjó" hiányzik ahol a sisakot jelzi a Cobránál többről egy "igazi" gép. Természetesen azt is levegőben, vagy, ami ugyanaz, nyitott gödörben. Közben az ilyen "balekok", mint én, a földből ássuk ki a jó levegőn :D Akik a Youtubeon "ásnak" a szobában, biztos találnak is még jó sok "bizonyítékot", hát sok szerencsét, ha ez a hobbijuk!
Részemről ennyi, a továbbiakban csak konstruktív dolgokra reagálok.

Ez a freki dolog kissé magas nekem, mi hogyan van, de mindegy. Nem is tudtam, hogy a Cobra milyen frekis, amíg "fel nem világosítottak", hogy ezzel ezt nem lehet :)


A Whiter Shade of Pale

Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2015. november 8., vasárnap 19:14

Urak!

Amit mi a területeken vizsgálunk érmékből az általában a felső 15 - 20 cm.
Ezt mindegyik komolyabb gép tudja. Vannak esetek a mikor mélyebbről is szedünk, de nagyon sok múlik az emberi tényezőn. Ki, hogy használja a gépét, hogy lengeti mekkora területet hagy ki és akkor máris a másik tudja mondani, hogy utána szedtem az érméket és az én gépem a jobb. Ugyanakkor ő utána is szednek ugyanolyan géppel mint aki után ő szedte.
Fölösleges a vita. Mindenki nőjön össze a gépével és ne becsmérelje a másikét.
Igenis a magyar gépek kitűnőek és mindenhol megállják a helyüket.



Avatar
Manta
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 10:32
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Manta » 2015. november 8., vasárnap 19:50

Procol Harum írta:Hangyányit elmeditáltam azon, miért van ez, hogy szeretnék egyesek elvenni a másik örömét, hogy ne annak örüljél, amit találtál, hanem azon rágódj, hogy mit nem! Hogy azt higgyed, milyen szart vettél, és azzal foglalkozzál, mit szednek majd össze utánad az "igazi" gépekkel. Igazából egy hozzászóló csinálta csak ezt, a többieknél jószándékot érzek ki a hozzászólásokból. Ill. amikor megírtam egy másik topicban, hogy egy magas frekis géppel szemben az enyém nem az ötforintost, ahogy ott megírták, hanem a dénárt jelezte diszkriminációban 20 centi mélyen, abból vita lett, pedig egyszerű tény.
Most megint jóízűt nevethettem, mert kilistázva az illető hozzászólásait, kiderült, hogy régebben már három videót is belinkelt, szintén a Cobrával szemben. Most jön a poén: ott pont ezt a fenti típust hozta fel, levegőtesztben persze. =)) Így már érthető, itt már miért a Deus a "bizonyíték" =))
Már csak egy olyan "videjó" hiányzik ahol a sisakot jelzi a Cobránál többről egy "igazi" gép. Természetesen azt is levegőben, vagy, ami ugyanaz, nyitott gödörben. Közben az ilyen "balekok", mint én, a földből ássuk ki a jó levegőn :D Akik a Youtubeon "ásnak" a szobában, biztos találnak is még jó sok "bizonyítékot", hát sok szerencsét, ha ez a hobbijuk!
Részemről ennyi, a továbbiakban csak konstruktív dolgokra reagálok.

Ez a freki dolog kissé magas nekem, mi hogyan van, de mindegy. Nem is tudtam, hogy a Cobra milyen frekis, amíg "fel nem világosítottak", hogy ezzel ezt nem lehet :)

Kicsit érzékeny vagy :) Egy rossz szót nem írtam a Cobráról, még csak meg sem említettem, csupán az előttem szóló frekvenciát tárgyaló témához szóltam hozzá. Olvasd vissza. Nekem nem Deusom van, hanem Deltám. A Deusos videót azért linkeltem be, mert azzal a géppel lehet szemléltetni a frekvenciák közti különbségeket, hiszen csak a Deuson lehet váltogatni a frekvenciákat. Erre jött nekem tőled egy beszólós hsz, amire hasonló stílusban válaszoltam. Hidd el, nem akarom elvenni a kedved a Cobrától, mert nekem tökéletesen mindegy milyen géped van.


Argus-Delta

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. november 15., vasárnap 17:25

Elkészült a kép az automata váltóhoz. Valahogy így néz ki a valós érzékelés egy vízszintes érmére. Az összes DD fej hasonló ehhez. A kék részeken ellentétes a jel. Akinek van tűpont a fémkeresőjén, ellenőrizheti hogy valóban ilyen és nem U vagy V alakú az érzékelés, ahogy a korábbi ábrákon látható.
Kép
Itt van hozzá a magyarázat:
http://www.metaldetector.hu/magnum.html#autvalt
A frekvenciákról még annyit, hogy van optimális frekvencia adott tárgyakra. Ha csak az érzékelés távolsága számít, vagyis levegőben nézzük, akkor a minél nagyobb frekvencia a jobb, vasszűréshez a minél alacsonyabb a jobb, a kisebbek talajtól való megkülönböztetéshez megint nagyobb frekvencia a jobb, a nagyobbakéhoz kisebb, de van egy kompromisszum, ahol bizonyos tárgyakra be lehet állítani egy optimálisan jót. És ez csak egy tényező a sok közül. Pl. ha a fémkereső nagy frekvencián megy, de nagy vezetőképességű tárgyat talál, hirtelen nagyon elkezd számítani a fémkereső minősége, belső beállítások pontossága, a keresőfej szórása és hasonlók, mert akkor igencsak kezd közelíteni egy vastárgyhoz és össze lehet téveszteni vele. Ugyanígy, ha a fémkereső kisebb frekvenciás, akkor nehezebben érzékeli a nagyon kis fémeket, de ha elég jó minőségű, mint pl. a Cobra, akkor még mindig jó eredményeket lehet vele elérni.
A multifrekvenciás egy más megoldás, ott a kompromisszum abban van elsősorban, hogy sokkal nehezebb és költségesebb kivitelezni mint a hagyományos VLF technológiát.


www.metaldetector.hu

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. november 23., hétfő 14:45

PM-ben írtam, de szerintem hasznos lehet másnak is:

A nagy fejet roncsra a LARGE vagy NONMOTION állásban a legjobb alkalmazni. De ugyanúgy lehet érmézni is vele a FAST-ban, de arra a kisebb jobb, kivéve depó vagy nagyezüst.
Én a Ground beállítást mindig megcsinálom ha mélyre megyek, és ha csak bírok, az ALLMETAL discen. Nem mindig lehet mert annyi repesz és hüvely és szemét van sok helyen hogy muszáj vasszűrni. Ha igéretes a hely akkor ezeket is kiveszem, hátha mélyebben alatta van valami. Szokott.
Ha allmetalban vagy és nem jó a talajra beállítás, akkor elkezd szólni a földre is. Ha tégla van sajnos arra is szokott, de ha be van lőve ahogy kell, akkor egy furcsa másmilyen hangot ad.
Ha nincs tiszta hely ahol fémmentes, akkor is érdemes legalább kb. beállítani. Leteszed a Cobrát és egy ásónyomnyi földet mozgatsz a fej előtt és az is jó, ha nincsen benne semmi fém.


A Whiter Shade of Pale

Joe66
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 20:29
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Joe66 » 2015. december 3., csütörtök 15:51

Üdv az Uraknak.
A barátom vett egy Cobrát és ott,a helyszínen nem mértünk mélységet csak már otthon valamikor. Na ekkor derült ki,hogy a 20 ft-ot,kb 20 centiről látja.A kérdésem az lenne,hogy lehetséges,hogy a 1300 mAh.ás akkuk miatt van ez? Vagy esetleg valakinek ötlete?
Köszönöm a figyelmet.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. december 3., csütörtök 16:05

Joe66 írta:Üdv az Uraknak.
A barátom vett egy Cobrát és ott,a helyszínen nem mértünk mélységet csak már otthon valamikor. Na ekkor derült ki,hogy a 20 ft-ot,kb 20 centiről látja.A kérdésem az lenne,hogy lehetséges,hogy a 1300 mAh.ás akkuk miatt van ez? Vagy esetleg valakinek ötlete?
Köszönöm a figyelmet.
Ez hibás, mert kétszer annyiról kell tudnia. Levegőben mérve, de talajban is ki lehet hozni belőle.
El kell hozni és kijavítom. Az akkuk vagy jók, vagy nem, ha nem, akkor nem is használható a műszer, illetve világít a piros LED. Ha jók, akkor még ezekkel is legalább 5-6 óra üzemidő reális.


www.metaldetector.hu

Joe66
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 20:29
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Joe66 » 2015. december 3., csütörtök 16:12

Köszönöm szépen.Majd egy telefonon egyeztetett időpontban vinni fogjuk.Előre is köszönöm szépen.



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2015. december 6., vasárnap 19:45

DSC07390.JPG
Esetleg ezekhez valaki valami infot tudna fűzni.
DSC07390.JPG (358.66 KiB) Megtekintve 16580 alkalommal
Sziasztok,nekem is cobram van,40 es fejjel,en csak jot irhatok rola,pedig meg csak tanulom a bealitast,rengeteg érmét hozott a gep,papirvekony ezustött is.khz ide vagy oda nekem nagyon bevalt.



Joe66
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 20:29
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Joe66 » 2015. december 7., hétfő 18:17

Üdv urak.Egy gyors kérdésem lenne.Kettő Cobra egymás mellett használva mennyire zavarja egymást? Mert a Cobra és egy Gs4,kb 20 méteren belül nagyon gerjed.Főleg a Cobra.



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. december 8., kedd 10:10

Joe66 írta:Üdv urak.Egy gyors kérdésem lenne.Kettő Cobra egymás mellett használva mennyire zavarja egymást? Mert a Cobra és egy Gs4,kb 20 méteren belül nagyon gerjed.Főleg a Cobra.
Zavarja, két Cobrával is távolságtartóan kell haladni.


A Whiter Shade of Pale

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. december 8., kedd 10:13

Ibn írta:
DSC07390.JPG
Sziasztok,nekem is cobram van,40 es fejjel,en csak jot irhatok rola,pedig meg csak tanulom a bealitast,rengeteg érmét hozott a gep,papirvekony ezustött is.khz ide vagy oda nekem nagyon bevalt.
Gratulálok!
Nekem is kis dolgokat a negyvenessel, utána érdemes a kisebbel is átnézni amikor ilyenek vannak.


A Whiter Shade of Pale

Joe66
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 20:29
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Joe66 » 2015. december 8., kedd 13:12

Köszönöm :)



Avatar
Marlow
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 11:07
Tartózkodási hely: Itt és másutt !
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Marlow » 2015. december 8., kedd 21:08

Üdv. Biztos volt már ez a kérdés de nem találom most így hirtelen. Két Cobra zavarhatja egymást ? És milyen távolságból ?


Csak is a Delta és a Cobra adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. december 8., kedd 21:11

Marlow írta:Üdv. Biztos volt már ez a kérdés de nem találom most így hirtelen. Két Cobra zavarhatja egymást ? És milyen távolságból ?
Procol Harum írta:
Joe66 írta:Üdv urak.Egy gyors kérdésem lenne.Kettő Cobra egymás mellett használva mennyire zavarja egymást? Mert a Cobra és egy Gs4,kb 20 méteren belül nagyon gerjed.Főleg a Cobra.
Zavarja, két Cobrával is távolságtartóan kell haladni.
Pont ma volt :D


A Whiter Shade of Pale

Avatar
Marlow
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 11:07
Tartózkodási hely: Itt és másutt !
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Marlow » 2015. december 8., kedd 21:20

üdv. Naba...meg. Ekkora kapufát :D
Nem látok a szememtől, ég a pofám rendesen most :D

oké köszi..


Csak is a Delta és a Cobra adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot

Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2015. december 9., szerda 17:11

Tapasztalattal rendelkező cobrast kérdeznék,érmézni 40 fejel,milyen beálitást használjak.köszi



Avatar
Királykobra
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:14
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Királykobra » 2015. december 10., csütörtök 12:09

Ibn írta:Tapasztalattal rendelkező cobrast kérdeznék,érmézni 40 fejel,milyen beálitást használjak.köszi
40 fejjel először beállítod a groundot. Nem egyszerű soxor mert fémmentes hely kell hozzá ez meg nagyon érez minden fémet :D
Ha olyan a hely hogy nincs fémmentes,akkor felveszel rögöt a szántásból vagy egy ásónyomot kiemelsz és gépet leteszed és ahhoz állíthatsz.
A Fasttól a Largeig jó érmézni. Akár Nonmotion is de az mélyre legjobb. Mondjuk depó pénz.Attól függ mennyi a szemét és milyen a föld. Minél szemetesebb és minél xarabb a föld annál lejjebb kell kapcsolni, a fast a legalja. Abban szed legkevesebb szemetet de a mélység is gyengébb.
A földet úgy szoktam tesztelni, hogy ráengedem pinpointban a fejet fél méterről öt centiig. Ground alapba. Minél nagyobb a hang annál vasasabb a föld. Ehhez kell azért tapasztalat is. Most nem a szegre gondolok hanem hogy föld alapból milyen vasas, de a szeg isn agyon számít. Ha friss szántás akkor szintén rosszabb. Ha sima vagy avar, az jobb. Ha a ground amikor ráállítod magas az rosszabb mint ha csak mondjuk kettes/hármas.
Tehát mitől rosszabb: hepehupás (frissen szántott), erősebben jelez pinpointban, nagyobb gorund. És fordítva is igaz. Rosszabb: annál inkább a fast felé kell menni, jobb: large felé.
A disc ha nem kikapcsolod, akkor a kisebbnél talál többet természetesen, de ha mindig szemét jön, akkor az ember feljebb fordítja. 2,5-3 a legkisebb, 4,5-5 a legnagyobb kivéve amit fent írtam.
A legrosszabb ha fémvas van sok. Házhely szemétlerakó vagy paraszt direkt teliszórta :D



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2015. december 10., csütörtök 20:06

Szia Királykobra,köszönöm a részletes leirást.



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2015. december 11., péntek 16:10

Ebből még én is tanultam. :chores-vacuum:



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2015. december 11., péntek 21:31

Mennyivel érzékenyebb a cobra ha kivan egyenlitve a foldhatas,ez cm ekben is érzékelhetö.



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2015. december 11., péntek 21:34

Mégegy kerdes,csak ketfajta cobra kereső van,én amit par honapja vettem attol meg van ujabb is....



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2015. december 12., szombat 16:02

Ibn írta:Mégegy kerdes,csak ketfajta cobra kereső van,én amit par honapja vettem attol meg van ujabb is....
Láttam olyat amin csak 4 "tekerő" van.
És van hamisított is!



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2015. december 12., szombat 16:06

Ibn írta:Mennyivel érzékenyebb a cobra ha kivan egyenlitve a foldhatas,ez cm ekben is érzékelhetö.
Ha allmetalsban vagy, akkor nagyon, largeban nem is nagyon lehet kiegyenlítés nélkül.
Ha discben, akkor is van cm is és a tisztább a hang. Úgy értem a szelektálás egyértelműbb. Én már kihallom, mert sokat mentem vele ha más lett a talaj és korrigálni kell a beállítást.



Avatar
Marlow
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 11:07
Tartózkodási hely: Itt és másutt !
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Marlow » 2015. december 13., vasárnap 11:22

Üdv.

Hamisított ?
Ez érdekes.. mivel másabb ? És miről lehet ezt felismerni ?


Csak is a Delta és a Cobra adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. december 13., vasárnap 12:59

Valóban készültek Cobra utángyártások és ilyenek most is forgalomban vannak. Ebben én is segítettem az illetőnek, aki készítette, tehát nem hamisításról van szó. Arról volt szó, hogy végül is ez alapján készít egy új, saját típust.
Aki házilag akar készíteni fémkeresőt, annak nem a Cobrát ajánlanám, van egy csomó konstrukció, ami megjelent a Rádiótechnikában, többet én terveztem. A honlapom főoldalára van kitéve az irodalomjegyzék.
Tőlem is kérdezgette már olyasvalaki a javítását, aki elárulta, hogy tulajdonképpen egy ilyenről van szó, de én még csak panel formájában láttam ezeket :)
Egyszer megjelent a Vaterán egy ilyen utángyártás az eredeti Cobra képével, azóta is felhívnak néha, hogy hamis vagy eredeti egy-egy műszer.


www.metaldetector.hu

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. december 16., szerda 18:39

Nem csodálkozok, hogy igyekszenek lemásolni :clap:


A Whiter Shade of Pale

Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2015. december 22., kedd 22:18

A cobra detektorhoz hasznalhatok KOSS UR 30 as fülest?



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2015. december 27., vasárnap 19:14

Cobraval melykereseshez valami jo bealitasi tipp valakinek,szantofoldre mennek.koszonom



Joe66
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 20:29
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Joe66 » 2016. január 1., péntek 7:05

BUÉK Mindenkinek ;)

Üdv Urak.Az idei évben már én is a Cobrások táborát erősítem :)



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma