Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Cobra

Fémkereséshez való eszközök
zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2019. november 9., szombat 14:16

Pherry írta:
2019. október 16., szerda 9:44
Sziasztok!
Cobra fémkeresőhöz keresek nagyfejet. Az sem baj, ha alsó szárral együtt. Ha valakinek van eladó, privátban elér...
Üdv!Most találtam. https://www.jofogas.hu/vas/Femkereso_fe ... 105308.htm



Menrot63
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2019. november 9., szombat 17:51

Sziasztok!
Érdeklődni kérlek privátban, képek, videók, ár, postát meg tudjuk oldani.



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2019. december 18., szerda 18:20

Még mindig vár a 25 milliós nyomravezetői díjra a férfi, aki lebuktatta a móri mészárosokat
Johnny Cobrával

Egy ember, aki amatőr kincsvadászként megoldotta Magyarország legvéresebb rablótámadását. Ám hiába találta meg a móri bankrabláshoz használt fegyvereket, kitüntetés helyett csak perköltséget akasztottak a nyakába. Soha nem kapott egy fillér nyomravezetői díjat sem! Hogyan lehetséges ez? György Gabriella riportja.
https://www.youtube.com/watch?v=xHux2gLuhFE



Szabó. J. Z.
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2020. január 2., csütörtök 18:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Szabó. J. Z. » 2020. január 23., csütörtök 19:12

Sziasztok. A Cobrának van fejhalgatoja vagy kimenete?



Laci5000
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:31
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Laci5000 » 2020. január 23., csütörtök 20:04

Szabó. J. Z. írta:
2020. január 23., csütörtök 19:12
Sziasztok. A Cobrának van fejhalgatoja vagy kimenete?
Van beépített hangszórója és fejhallgató kimenete is



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2020. január 24., péntek 11:00

Laci5000 írta:
2020. január 23., csütörtök 20:04
Szabó. J. Z. írta:
2020. január 23., csütörtök 19:12
Sziasztok. A Cobrának van fejhalgatoja vagy kimenete?
Van beépített hangszórója és fejhallgató kimenete is
Igen, 6,3 jack és járt hozzá 3,5 jack toldó is.


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Nezelodo
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2019. április 21., vasárnap 20:30
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Nezelodo » 2020. január 30., csütörtök 10:11

Sziasztok ! Lenne par kerdesem a cobraval kapcsolatban . Az mennyire normalis , hogy a nagy fej ugyan azokkal a beallitasokkal ( konkretan gyors modban , szelektalas 3-on ) gyengebben szur mint az alap fejjel ? Kb ugy mint ha az alap fej 2-on lenne . Oke , hogy nagyobb feluleten lat , meg melyebbre , de ez a normalis ? ( Most lehet jo hulyeseget kerdeztem.)
A masik ami erdekelne , hogy azt hiszem a hasznalati utasitas kiter ra , hogy ne kapcsoljuk be a gepet a keresofej csatlakoztatasa nelkul . Mi torenik a geppel ha ez megis megtortenne ?
Valaszokat elore is koszi !



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2020. február 1., szombat 17:13

Nezelodo írta:
2020. január 30., csütörtök 10:11
Sziasztok ! Lenne par kerdesem a cobraval kapcsolatban . Az mennyire normalis , hogy a nagy fej ugyan azokkal a beallitasokkal ( konkretan gyors modban , szelektalas 3-on ) gyengebben szur mint az alap fejjel ? Kb ugy mint ha az alap fej 2-on lenne . Oke , hogy nagyobb feluleten lat , meg melyebbre , de ez a normalis ? ( Most lehet jo hulyeseget kerdeztem.)
A masik ami erdekelne , hogy azt hiszem a hasznalati utasitas kiter ra , hogy ne kapcsoljuk be a gepet a keresofej csatlakoztatasa nelkul . Mi torenik a geppel ha ez megis megtortenne ?
Valaszokat elore is koszi !
Azt én sem tudom miért nem szabad bekapcsolni fej nélkül.
A nagy fej több dolgot vesz maga alá. Azt tapasztaltam hogy nagyon jó mélyre, de csak akkor ha nem szemetes a hely. Több dolgot lát egyszerre.



Avatar
Koppány
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. május 5., csütörtök 22:49
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Koppány » 2020. február 3., hétfő 21:47

Timber írta:
2020. február 1., szombat 17:13
Nezelodo írta:
2020. január 30., csütörtök 10:11
Sziasztok ! Lenne par kerdesem a cobraval kapcsolatban . Az mennyire normalis , hogy a nagy fej ugyan azokkal a beallitasokkal ( konkretan gyors modban , szelektalas 3-on ) gyengebben szur mint az alap fejjel ? Kb ugy mint ha az alap fej 2-on lenne . Oke , hogy nagyobb feluleten lat , meg melyebbre , de ez a normalis ? ( Most lehet jo hulyeseget kerdeztem.)
A masik ami erdekelne , hogy azt hiszem a hasznalati utasitas kiter ra , hogy ne kapcsoljuk be a gepet a keresofej csatlakoztatasa nelkul . Mi torenik a geppel ha ez megis megtortenne ?
Valaszokat elore is koszi !
Azt én sem tudom miért nem szabad bekapcsolni fej nélkül.
A nagy fej több dolgot vesz maga alá. Azt tapasztaltam hogy nagyon jó mélyre, de csak akkor ha nem szemetes a hely. Több dolgot lát egyszerre.
Ezt mondom én is. Alá esik könnyen több lelet. A nagyfej a mélyre jó elsődlegesen, de arra nagyon. Nem gyors módban, hanem large-ban. Akkor a discet viszont jobb levenni. Gyors módban én kis fejjel szeretem. Össze is írtam egy táblázatba, ide beírtam korábban hogy mire milyen beállítások jók szerintem.



Nezelodo
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2019. április 21., vasárnap 20:30
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Nezelodo » 2020. augusztus 28., péntek 16:58

Sziasztok ! Mivel nem talaltam erre infot sehol hat megkerdezem . Letezik a cobrahoz az alap fejhez kepest kisebb keresofej ? Olyan 7"-8"-os meretben kb ... Vagy ami itt a femkereso honlapon lathato a silver starhoz keszitett 8"-os koncentrikus fej az nem kompatibilis a cobraval ?



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: toni » 2020. augusztus 29., szombat 9:22

Nezelodo írta:
2020. augusztus 28., péntek 16:58
Sziasztok ! Mivel nem talaltam erre infot sehol hat megkerdezem . Letezik a cobrahoz az alap fejhez kepest kisebb keresofej ? Olyan 7"-8"-os meretben kb ... Vagy ami itt a femkereso honlapon lathato a silver starhoz keszitett 8"-os koncentrikus fej az nem kompatibilis a cobraval ?
Felejthetetlen élményeim vannak a Cobrával.De 40cm fejet használtam.
Kisebb fejet használtak,de már a dugó bek­ötést nem tudom.Valaki lehet beleszól,ad tanácsot.

https://www.lovecpokladu.cz/eshop/produ ... 20cm-54#60



Cumulus
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016. november 3., csütörtök 6:46
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Cumulus » 2020. augusztus 30., vasárnap 10:34

toni írta:
2020. augusztus 29., szombat 9:22
Nezelodo írta:
2020. augusztus 28., péntek 16:58
Sziasztok ! Mivel nem talaltam erre infot sehol hat megkerdezem . Letezik a cobrahoz az alap fejhez kepest kisebb keresofej ? Olyan 7"-8"-os meretben kb ... Vagy ami itt a femkereso honlapon lathato a silver starhoz keszitett 8"-os koncentrikus fej az nem kompatibilis a cobraval ?
Felejthetetlen élményeim vannak a Cobrával.De 40cm fejet használtam.
Kisebb fejet használtak,de már a dugó bek­ötést nem tudom.Valaki lehet beleszól,ad tanácsot.

https://www.lovecpokladu.cz/eshop/produ ... 20cm-54#60
Láttam magyar kisebb fejet Cobrához. Kisebb volt még 20 centinél is. Azt hiszem Sárbogárdon csinálta valaki ezeket. Énis úgy tudom hogy az ilyen Advantage fej is jó hozzá csatlakozó csere után.
Nekem még mindig Cobra van, össze se merem számolni hány éve Nagyon bevált nekem is.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: norman » 2021. január 31., vasárnap 9:15

Hali.
A Cobra all metallban a vasat màs hangon jelzi?
Màr nem emlékszek rà.
Ill.szerintetek a Deus nagyfejet kisfrekin veri a Cobra 25 ös fej Rómàn?
A nagyfesz mennyire zavarja a Cobràt?


:?:

Cumulus
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016. november 3., csütörtök 6:46
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Cumulus » 2021. február 1., hétfő 10:25

norman írta:
2021. január 31., vasárnap 9:15
Hali.
A Cobra all metallban a vasat màs hangon jelzi?
Màr nem emlékszek rà.
Ill.szerintetek a Deus nagyfejet kisfrekin veri a Cobra 25 ös fej Rómàn?
A nagyfesz mennyire zavarja a Cobràt?
Be lehet állítani diszkriminátort, de úgy nem szól másképp hogy mély hangon hanem vagy nem szól vagy úgy szól, hogy ki lehet hallani. Rómán és roncsozásban mindig ráverek minden Deusosra is a Cobrámmal. Mélységben és találat számban is. Nagyfesz szerintem nem annyira zavarja mint a többit. Large beállításokban sokkal lecsökken a zavarás, Fast Slow erősebb. A nagyobb fejjel jobban hallható a nagyfesz.



Maszat
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015. december 19., szombat 10:31
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Maszat » 2021. május 1., szombat 19:23

Sziasztok.
Olyan problémát produkál a cobrám, hogyha a "diszkrit" 4 fölé csavarom, jobbra-balra lengetve folyamatosan jelez, ha nincs ott semmi, akkor is.
Viszont ha 4 alá (3,7-3,8) beállítom akkor működik normálisan.
Kb 2hete tettem fel töltőre, mert csutkára lemerült és most teljes feltöltött állapotban produkálta ezt.
Aza a baj hogy így nem bírok vele normálisan szűrni.

Tudnátok segíteni hogy mi lehet a baja?
Akksi, rossz beállítás esetleg fej probléma?
Azt tudni kell hogy nagy 40-es fej van rajta.

Köszönöm a segítségeteket.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2021. május 2., vasárnap 11:39

Maszat írta:
2021. május 1., szombat 19:23
Sziasztok.
Olyan problémát produkál a cobrám, hogyha a "diszkrit" 4 fölé csavarom, jobbra-balra lengetve folyamatosan jelez, ha nincs ott semmi, akkor is.
Viszont ha 4 alá (3,7-3,8) beállítom akkor működik normálisan.
Kb 2hete tettem fel töltőre, mert csutkára lemerült és most teljes feltöltött állapotban produkálta ezt.
Aza a baj hogy így nem bírok vele normálisan szűrni.

Tudnátok segíteni hogy mi lehet a baja?
Akksi, rossz beállítás esetleg fej probléma?
Azt tudni kell hogy nagy 40-es fej van rajta.

Köszönöm a segítségeteket.
Ez a potméter hibája lehet, de ezek nem romlanak el igazán, csak valószínűleg piszok ment bele. Egy kis kontaktsprayt (de nem WD 40-et ;) )kell belefújni és néhányszor megforgatni oda-vissza. Vagy el kell hozni hozzám és én kijavítom.


www.metaldetector.hu

Maszat
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015. december 19., szombat 10:31
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Maszat » 2021. május 2., vasárnap 17:22

Feri írta:
2021. május 2., vasárnap 11:39
Maszat írta:
2021. május 1., szombat 19:23
Sziasztok.
Olyan problémát produkál a cobrám, hogyha a "diszkrit" 4 fölé csavarom, jobbra-balra lengetve folyamatosan jelez, ha nincs ott semmi, akkor is.
Viszont ha 4 alá (3,7-3,8) beállítom akkor működik normálisan.
Kb 2hete tettem fel töltőre, mert csutkára lemerült és most teljes feltöltött állapotban produkálta ezt.
Aza a baj hogy így nem bírok vele normálisan szűrni.

Tudnátok segíteni hogy mi lehet a baja?
Akksi, rossz beállítás esetleg fej probléma?
Azt tudni kell hogy nagy 40-es fej van rajta.

Köszönöm a segítségeteket.
Ez a potméter hibája lehet, de ezek nem romlanak el igazán, csak valószínűleg piszok ment bele. Egy kis kontaktsprayt (de nem WD 40-et ;) )kell belefújni és néhányszor megforgatni oda-vissza. Vagy el kell hozni hozzám és én kijavítom.
Letudom venni róla a gombot, vagy csak vegyem le a hátulját és úgy próbáljam kontaktspray-vel kifújni?
Köszönöm a segítséget.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2021. május 10., hétfő 10:11

Maszat írta:
2021. május 2., vasárnap 17:22
Feri írta:
2021. május 2., vasárnap 11:39
Maszat írta:
2021. május 1., szombat 19:23
Sziasztok.
Olyan problémát produkál a cobrám, hogyha a "diszkrit" 4 fölé csavarom, jobbra-balra lengetve folyamatosan jelez, ha nincs ott semmi, akkor is.
Viszont ha 4 alá (3,7-3,8) beállítom akkor működik normálisan.
Kb 2hete tettem fel töltőre, mert csutkára lemerült és most teljes feltöltött állapotban produkálta ezt.
Aza a baj hogy így nem bírok vele normálisan szűrni.

Tudnátok segíteni hogy mi lehet a baja?
Akksi, rossz beállítás esetleg fej probléma?
Azt tudni kell hogy nagy 40-es fej van rajta.

Köszönöm a segítségeteket.
Ez a potméter hibája lehet, de ezek nem romlanak el igazán, csak valószínűleg piszok ment bele. Egy kis kontaktsprayt (de nem WD 40-et ;) )kell belefújni és néhányszor megforgatni oda-vissza. Vagy el kell hozni hozzám és én kijavítom.
Letudom venni róla a gombot, vagy csak vegyem le a hátulját és úgy próbáljam kontaktspray-vel kifújni?
Köszönöm a segítséget.
Nem a gombot kell levenni ilyen esetben, hanem a doboz alját lecsavarozni, óvatosan kettéválasztani, hogy vezetékek ne tépődjenek és magába a potméterbe, ahol látszanak a belső, forgó részei kell egy kis kontaktspray. Ez mindig bejön, cserélni csak akkor kellett ha eltörték.


www.metaldetector.hu

Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2021. július 25., vasárnap 10:24

Hahó
A minap böngésztem a Feri gépeit és meglepődve látom hogy nem emelkednek az árak. (?) A cobra 15, vagy közel 20 éve is ennyibe került, akkor pedig még egy jobb havi fizetésnek felelt meg az ára. Azóta meg minden duplán
sokszorosan emelkedett. Várható áremelés?



Cumulus
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016. november 3., csütörtök 6:46
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Cumulus » 2021. július 26., hétfő 12:16

Solidus írta:
2021. július 25., vasárnap 10:24
Hahó
A minap böngésztem a Feri gépeit és meglepődve látom hogy nem emelkednek az árak. (?) A cobra 15, vagy közel 20 éve is ennyibe került, akkor pedig még egy jobb havi fizetésnek felelt meg az ára. Azóta meg minden duplán
sokszorosan emelkedett. Várható áremelés?
Még én is annyiért vettem ami most az ára. 2004-ben. Azóta is jól szolgál. Kb. egy Garett Ace kerülhet manapság annyiba. Amit anno kiröhögtünk meg most is.



Maszat
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015. december 19., szombat 10:31
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Maszat » 2021. október 2., szombat 0:17

Feri írta:
2021. május 10., hétfő 10:11
Maszat írta:
2021. május 2., vasárnap 17:22
Feri írta:
2021. május 2., vasárnap 11:39
Maszat írta:
2021. május 1., szombat 19:23
Sziasztok.
Olyan problémát produkál a cobrám, hogyha a "diszkrit" 4 fölé csavarom, jobbra-balra lengetve folyamatosan jelez, ha nincs ott semmi, akkor is.
Viszont ha 4 alá (3,7-3,8) beállítom akkor működik normálisan.
Kb 2hete tettem fel töltőre, mert csutkára lemerült és most teljes feltöltött állapotban produkálta ezt.
Aza a baj hogy így nem bírok vele normálisan szűrni.

Tudnátok segíteni hogy mi lehet a baja?
Akksi, rossz beállítás esetleg fej probléma?
Azt tudni kell hogy nagy 40-es fej van rajta.

Köszönöm a segítségeteket.
Ez a potméter hibája lehet, de ezek nem romlanak el igazán, csak valószínűleg piszok ment bele. Egy kis kontaktsprayt (de nem WD 40-et ;) )kell belefújni és néhányszor megforgatni oda-vissza. Vagy el kell hozni hozzám és én kijavítom.
Letudom venni róla a gombot, vagy csak vegyem le a hátulját és úgy próbáljam kontaktspray-vel kifújni?
Köszönöm a segítséget.
Nem a gombot kell levenni ilyen esetben, hanem a doboz alját lecsavarozni, óvatosan kettéválasztani, hogy vezetékek ne tépődjenek és magába a potméterbe, ahol látszanak a belső, forgó részei kell egy kis kontaktspray. Ez mindig bejön, cserélni csak akkor kellett ha eltörték.
Megpróbáltam, kifújtam kontakt tisztítóval, de semmit nem segített. Kivittem terepre, hogy kipróbálják mit tud, de rosszabb lett mint volt.
Már 3,8-tól is bejelez, 4-fölé pedig nem is lehet lengetni, mert folyton jelez.
Én már a fejére is gondoltam, hogy nem-e ott lehet valami bibi.(?)
Foglalkozol még, ezeknek a javításával?
Megoldható volna hogy esetleg futárral elküldjem neked átnézésre?



Maszat
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015. december 19., szombat 10:31
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Maszat » 2022. április 22., péntek 12:43

Srácok.

Továbbra is ugyan az a problémám.
- hogyha a "diszkrit" 4 fölé csavarom, jobbra-balra lengetve folyamatosan jelez, ha nincs ott semmi, akkor is.
Tud esetleg valaki érdemben segíteni? Hiába fújtam ki kontakt spray-vel, továbbra is ezt produkálja.
Próbáltam Férfit is, de nem válaszolt. 😟
Ettől többet már nemtudok tenni.

Ha valaki tud segíteni, azt szívesen venném.
Köszönöm mindenkinek!



newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: newage » 2022. április 25., hétfő 9:43

Maszat írta:
2022. április 22., péntek 12:43
Srácok.

Továbbra is ugyan az a problémám.
- hogyha a "diszkrit" 4 fölé csavarom, jobbra-balra lengetve folyamatosan jelez, ha nincs ott semmi, akkor is.
Tud esetleg valaki érdemben segíteni? Hiába fújtam ki kontakt spray-vel, továbbra is ezt produkálja.
Próbáltam Férfit is, de nem válaszolt. 😟
Ettől többet már nemtudok tenni.

Ha valaki tud segíteni, azt szívesen venném.
Köszönöm mindenkinek!
dehogy nem válaszol? írjál rá facen én mindig eltudom érni ott



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2022. április 29., péntek 9:44

Maszat írta:
2022. április 22., péntek 12:43
Srácok.

- hogyha ... fölé csavarom, jobbra-balra lengetve folyamatosan ... Próbáltam Férfit is...

Ha valaki tud segíteni, azt szívesen venném.
Köszönöm mindenkinek!
:)


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Csiga
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 14:22
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Csiga » 2022. szeptember 25., vasárnap 10:20

Nálam most reneszánszát éli a Cobra, át is néztem megint a fórum beírásokat vele kapcsolatosan. Sajnos el kellett adnom kedvenc gépemet, és kényszerűleg ideiglenesen egy Garrett lett helyette. :mrgreen: Hatalmas megkönnyebbülés, hogy újra a jó kígyó van a kezemben!!! Ha már veszek, újat vettem és alap plusz nagy fejjel és kitűnő! :clap: A fene megevett majdnem a Garettel, ingyen volt, de csak kétszer bírtam vele kimenni, mert a Cobra után olyan érzéketlennek éreztem mintha egy bot volna. Most már én is röhögök rajta. Ez ingyen volt, kölcsönbe valakitől, pénzt nem is adnék érte, de azon elgondolkozom, hogy ha van a tényleg mélyet tudó Cobra is, mért járnak egyesek mégis ilyenekkel? Úgy hogy a sokkal jobb gép árban se annyival több esetleg még olcsóbb is. Nem mintha baj volna, szépen szedek utánuk. :lol:
Cumulus írta:
2021. július 26., hétfő 12:16
Solidus írta:
2021. július 25., vasárnap 10:24
Hahó
A minap böngésztem a Feri gépeit és meglepődve látom hogy nem emelkednek az árak. (?) A cobra 15, vagy közel 20 éve is ennyibe került, akkor pedig még egy jobb havi fizetésnek felelt meg az ára. Azóta meg minden duplán
sokszorosan emelkedett. Várható áremelés?
Még én is annyiért vettem ami most az ára. 2004-ben. Azóta is jól szolgál. Kb. egy Garett Ace kerülhet manapság annyiba. Amit anno kiröhögtünk meg most is.



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2022. szeptember 25., vasárnap 19:56

Engem egy Garrettes beszélt rá. Tudni akarta milyen, aztán pár éve őneki is Cobrája van. :D
Csiga írta:
2022. szeptember 25., vasárnap 10:20
Nálam most reneszánszát éli a Cobra, át is néztem megint a fórum beírásokat vele kapcsolatosan. Sajnos el kellett adnom kedvenc gépemet, és kényszerűleg ideiglenesen egy Garrett lett helyette. :mrgreen: Hatalmas megkönnyebbülés, hogy újra a jó kígyó van a kezemben!!! Ha már veszek, újat vettem és alap plusz nagy fejjel és kitűnő! :clap: A fene megevett majdnem a Garettel, ingyen volt, de csak kétszer bírtam vele kimenni, mert a Cobra után olyan érzéketlennek éreztem mintha egy bot volna. Most már én is röhögök rajta. Ez ingyen volt, kölcsönbe valakitől, pénzt nem is adnék érte, de azon elgondolkozom, hogy ha van a tényleg mélyet tudó Cobra is, mért járnak egyesek mégis ilyenekkel? Úgy hogy a sokkal jobb gép árban se annyival több esetleg még olcsóbb is. Nem mintha baj volna, szépen szedek utánuk. :lol:
Cumulus írta:
2021. július 26., hétfő 12:16
Solidus írta:
2021. július 25., vasárnap 10:24
Hahó
A minap böngésztem a Feri gépeit és meglepődve látom hogy nem emelkednek az árak. (?) A cobra 15, vagy közel 20 éve is ennyibe került, akkor pedig még egy jobb havi fizetésnek felelt meg az ára. Azóta meg minden duplán
sokszorosan emelkedett. Várható áremelés?
Még én is annyiért vettem ami most az ára. 2004-ben. Azóta is jól szolgál. Kb. egy Garett Ace kerülhet manapság annyiba. Amit anno kiröhögtünk meg most is.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2022. november 28., hétfő 11:55

A Cobrát tényleg elég jól sikerült eltalálni, és míg az akkoriban menő fémkeresők gyakorlatilag kihaltak azóta, a Cobra népszerűsége töretlen és a felhasználók sokszor visszatérnek hozzá más műszerek kipróbálása után is. Időtálló lett, ahogy az egyik legrégebbi Cobrás nevezi:

"Szia Feri!

Tegnap (is) emlegettelek egy rómás terepbejárás után. A MNM önkénteseként csipogok és országos szinten is alig találkozom Cobra-val. Néznek nagyot amikor előhúzom, amikor elteszem pláne. A közel 20 éves gyakorlattal, Cobra-val bármilyen géppel felveszem a versenyt sőt sokszor verem őket. Van egy ORX-em is de római, bronzkori placcokon csak vésztartaléknak tartom a kocsiban.
Ezt csak egy "20 éve elégedett vásárló" véleménynek szántam. Nagyon jó, időtálló gépet kreáltál! Ha majd végső unalmadban eszedbe jutna wireless fülest faragni hozzá, az első vevő leszek rá!

Üdvözlettel"


www.metaldetector.hu

Namsos
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2020. július 5., vasárnap 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Namsos » 2022. november 29., kedd 8:18

Feri írta:
2022. november 28., hétfő 11:55
A Cobrát tényleg elég jól sikerült eltalálni, és míg az akkoriban menő fémkeresők gyakorlatilag kihaltak azóta, a Cobra népszerűsége töretlen és a felhasználók sokszor visszatérnek hozzá más műszerek kipróbálása után is. Időtálló lett, ahogy az egyik legrégebbi Cobrás nevezi:

"Szia Feri!

Tegnap (is) emlegettelek egy rómás terepbejárás után. A MNM önkénteseként csipogok és országos szinten is alig találkozom Cobra-val. Néznek nagyot amikor előhúzom, amikor elteszem pláne. A közel 20 éves gyakorlattal, Cobra-val bármilyen géppel felveszem a versenyt sőt sokszor verem őket. Van egy ORX-em is de római, bronzkori placcokon csak vésztartaléknak tartom a kocsiban.
Ezt csak egy "20 éve elégedett vásárló" véleménynek szántam. Nagyon jó, időtálló gépet kreáltál! Ha majd végső unalmadban eszedbe jutna wireless fülest faragni hozzá, az első vevő leszek rá!

Üdvözlettel"
Azt hiszem jó érzés ilyen elégedett visszajelzéseket kapni egy gyártónak a vevőtől. Valóban sok jót lehet hallani a gépeidről Feri, és egy baráti üzenetnek tök jól el is mennek a kolléga szavai, de azért meg kell hagyni, hogy a "bármilyen géppel felveszem a versenyt sőt sokszor verem őket" már-már felhők fölötti magasröptű gondolat.
Bár ez egy bekorlátozott, csak régész által vezetett bizonyos tipusú detektorokkal rendelkező MNM önkéntesek között akár igaz is lehet, ahol nem is kellenek az egyénnek feltétlen olyan multifunkcionális tudással rendelkező keresője legyen mint egy szabadjára engedett lelőhelyfelderítő lengetőnek, aki bármilyen jelenséggel találkozhat, ami megkívánná a keresője legoptimálisabb beállítását.
A 20 év ide vagy oda, azt gondolom, hogy egy önkéntes úgy a leghatékonyabb, ha az adott helyszínre a legoptimálisabb beállításokat használja - csak hogy példának okáért egy tisztább római mező/erdő utáni erősen szennyezett, szántott KK faluhelyet említsek ahol körömnyi denárok a cél. Aki nem így tesz, nincs lehetősége, az hátrányból indul, aki ezt kétségbe vonja, az pedig a fizika törvényeit hazudtolja meg.
A tartósság megint egy más téma, kétségkívűl a jelenleg kapható keresőkbe üzleti szempontból sokkal jobban el van rejtve a tervezett elavulás szándéka.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2022. november 29., kedd 12:32

Namsos írta:
2022. november 29., kedd 8:18
Feri írta:
2022. november 28., hétfő 11:55
A Cobrát tényleg elég jól sikerült eltalálni, és míg az akkoriban menő fémkeresők gyakorlatilag kihaltak azóta, a Cobra népszerűsége töretlen és a felhasználók sokszor visszatérnek hozzá más műszerek kipróbálása után is. Időtálló lett, ahogy az egyik legrégebbi Cobrás nevezi:

"Szia Feri!

Tegnap (is) emlegettelek egy rómás terepbejárás után. A MNM önkénteseként csipogok és országos szinten is alig találkozom Cobra-val. Néznek nagyot amikor előhúzom, amikor elteszem pláne. A közel 20 éves gyakorlattal, Cobra-val bármilyen géppel felveszem a versenyt sőt sokszor verem őket. Van egy ORX-em is de római, bronzkori placcokon csak vésztartaléknak tartom a kocsiban.
Ezt csak egy "20 éve elégedett vásárló" véleménynek szántam. Nagyon jó, időtálló gépet kreáltál! Ha majd végső unalmadban eszedbe jutna wireless fülest faragni hozzá, az első vevő leszek rá!

Üdvözlettel"
Azt hiszem jó érzés ilyen elégedett visszajelzéseket kapni egy gyártónak a vevőtől. Valóban sok jót lehet hallani a gépeidről Feri, és egy baráti üzenetnek tök jól el is mennek a kolléga szavai, de azért meg kell hagyni, hogy a "bármilyen géppel felveszem a versenyt sőt sokszor verem őket" már-már felhők fölötti magasröptű gondolat.
Bár ez egy bekorlátozott, csak régész által vezetett bizonyos tipusú detektorokkal rendelkező MNM önkéntesek között akár igaz is lehet, ahol nem is kellenek az egyénnek feltétlen olyan multifunkcionális tudással rendelkező keresője legyen mint egy szabadjára engedett lelőhelyfelderítő lengetőnek, aki bármilyen jelenséggel találkozhat, ami megkívánná a keresője legoptimálisabb beállítását.
A 20 év ide vagy oda, azt gondolom, hogy egy önkéntes úgy a leghatékonyabb, ha az adott helyszínre a legoptimálisabb beállításokat használja - csak hogy példának okáért egy tisztább római mező/erdő utáni erősen szennyezett, szántott KK faluhelyet említsek ahol körömnyi denárok a cél. Aki nem így tesz, nincs lehetősége, az hátrányból indul, aki ezt kétségbe vonja, az pedig a fizika törvényeit hazudtolja meg.
A tartósság megint egy más téma, kétségkívűl a jelenleg kapható keresőkbe üzleti szempontból sokkal jobban el van rejtve a tervezett elavulás szándéka.
Na, tessék, azt hittem, még egy lelkendező dicséret! :D Mert pont az előbb ment el valaki, aki elsősorban a Cobra egyszerűsített verzióját, a Falcont használja. Az szintén közel húsz éves, és ő is igen dicsérte azt is, meg a Cobrát is, ami szintén van neki.
Sok dicséretet kap a Cobra, de általában csak szóban, ritkán írnak csakis azért, hogy megdicsérjék. Onnan szoktam tudni, hogy igazán elégedett az illető, hogy jönnek az ismerősei is venni - ez a legjobb reklám. Nyilván dénárokra nem olyan jó, mint egy nagyobb frekvenciás műszer, azért van mellette az ORX. És az se véletlen, hogy ott van neki a Cobra is. ;-) Ma már mindenféle gépet lehet venni Magyarországon professzionális reklámokkal megtámogatva, külföldi webáruházakból is elküldik, mégis töretlenül menő a Cobra. Az illetőnek ez a második Cobrája, és nyilván nem csak nosztalgiázásból vagy tudatlanságból vett megint. ;-) Itt is írják, szóban is sokszor hallom, hogy általában római pénzekre és ennél nagyobb tárgyakra, pl. hadizásra sokan tartják verhetetlennek mind a mai napig. 12 éve abbahagytuk a gyártását a MAGNUM miatt, de mégis tovább készülnek, mivel annyira kellett és kell a keresősöknek mind a mai napig.
Valamiért a régi fórumozók által közismert "madár" ugrott be, aki szintén Cobrás volt, és finoman szólva nem ajánlotta senkinek miután Tesorókat kezdett árulni, amelyek jó gépek - de mégse Cobrák :) Ő legalább egy vevőt szerzett nekem Cobrára: Egyszer megjelent valaki, aki egyenesen az ő debreceni üzletéből jött el ide Cobráért. Tesorot vett volna, csakhogy megláttott egy félig nyitva hagyott ajtó mögött egy szemlátomást sokat használt Cobrát... :D


www.metaldetector.hu

Cujo
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. november 25., szerda 9:40
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Cujo » 2022. december 3., szombat 14:15

A Falcon melyik? Mert nekem még a Silver és a GoldenStar gépem is volt, de ezzel nem találkoztam.
Az én Cobra kígyóm kb. 14 éve van meg, és nagyon is optimalizálható, meg is ijedtem töle kicsit először, hogy milyen sok állítási lehetőség van rajta. Dénárokra még használható, de arra nem a legjobb, hanem kisbronztól felfelé. Dénárra és kicsikre vettem a másikat, ami a Magnum. Ez a másik amit biztosan nem adok el soha. Ő már mindenre optimalizálhato, de akár egyszerre. Nem kell külön még egyszer végigmenni más-más frekvenciás beállításban. És még a legeslegujabb 2x drágább karcmentesen csili-vili csodaketyerével se tudtak ráverni. ;-)



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2022. december 3., szombat 18:35

Cujo írta:
2022. december 3., szombat 14:15
A Falcon melyik? Mert nekem még a Silver és a GoldenStar gépem is volt, de ezzel nem találkoztam.
Az én Cobra kígyóm kb. 14 éve van meg, és nagyon is optimalizálható, meg is ijedtem töle kicsit először, hogy milyen sok állítási lehetőség van rajta. Dénárokra még használható, de arra nem a legjobb, hanem kisbronztól felfelé. Dénárra és kicsikre vettem a másikat, ami a Magnum. Ez a másik amit biztosan nem adok el soha. Ő már mindenre optimalizálhato, de akár egyszerre. Nem kell külön még egyszer végigmenni más-más frekvenciás beállításban. És még a legeslegujabb 2x drágább karcmentesen csili-vili csodaketyerével se tudtak ráverni. ;-)
A Falcon úgy nézett ki alapból, mint a Golden Star, és annak a 20 cm-es koncentrikus keresőfejével volt ellátva, de más előlappal és más elektronikával. Nem sok készült belőle, mert a Cobra mellett nem maradt energia még erre is, pedig sokan keresték. Volt egy egyszerűbb verziója is, amiből egy se készült. :lol: Amit a múltkor emlegettem, az egy speciális példány, mert kivételesen a Cobra 25cm-es DD keresőfejével lett felszerelve, és kb. ugyanazt tudja, mint a Cobra, viszont egyszerűbb a kezelése.
A nyéllel voltak problémák, mert a PVC nyél elbírta a kisebb keresőfejet, ezért lett azzal felszerelve, de a Cobráé már túl sok volt neki, ez a másik oka, hogy nem készült sok belőle.
A gazdája nagyon beültette a fülembe a bogarat, hogy ezt fel kellene újítani és egy korszerűsített Falcont megalkotni, mert nagyon dicsérte, és sokkal többet használja, mint a Cobrát.
https://metaldetector.hu/falcon.html


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2022. december 3., szombat 19:07

Egy másik dicséret, amit egy névnapi köszöntő írt Messengeren - kivételesen ez se szóbeli:
"Szép napot Feri! Vettem tőled anno 11 éve egy Cobrát, azt kell mondanom hogy,talán ez az amit nagyon szeretek,fantasztikusan teljesít minden körülmények közt! Kivéve az esőt😁 Ez szuper amit alkodtál!! Köszönöm"
Még egy, szintén nemrég jött:
"Am a te gépedet használom rég😃
Én is voltam versenyen egyszer és vertem vele a deusokat néztek is😂😂szeretem ezt a keresőt🙂"


www.metaldetector.hu

Namsos
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2020. július 5., vasárnap 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Namsos » 2022. december 3., szombat 20:28

Feri írta:
2022. december 3., szombat 19:07
Egy másik dicséret, amit egy névnapi köszöntő írt Messengeren - kivételesen ez se szóbeli:
"Szép napot Feri! Vettem tőled anno 11 éve egy Cobrát, azt kell mondanom hogy,talán ez az amit nagyon szeretek,fantasztikusan teljesít minden körülmények közt! Kivéve az esőt😁 Ez szuper amit alkodtál!! Köszönöm"
Még egy, szintén nemrég jött:
"Am a te gépedet használom rég😃
Én is voltam versenyen egyszer és vertem vele a deusokat néztek is😂😂szeretem ezt a keresőt🙂"
Ha már én dobtam a nyugodt tóba a követ, úgy illik, ha válaszolok is :D Azt kell hogy mondjam, ez így van rendjén, hogy mindenki másban látja a boldogságát, és én úgy vagyok vele, hogy örülök más sikerének is. Viszont a siker szó is elég relatív tud lenni, avagy kit mit fog fel annak. Tapasztalatom szerint egy sima-normál helyen az említett csili-vili csodaketyerék sem csinálnak csodákat egy jó kis egyszerű de megbízható középszerű masinákhoz képest. Viszont azt is tudni kell, hogy nem minden deus felhasználó IQ bajnok, avagy be is kellene azt tudni állítani a terepre, na meg persze ez is elég egyszerűen fogalmazott gondolat hogy "deust verni". Azonban ha visszagondolok az előző keresőimre, majd utána egy deusra vagy a magnumra, akkor igenis sokszor, néhány helyen, elég jelentősen felül tudnak kerekedni az "egyszerűbb" detektorokon ha valaki ért hozzájuk és ha olyan kezében van aki már sétál egy jó ideje velük. És itt jön be ez a plusz valamint még hozzá az egyéb tulajdonságok, amit nem mindenki lát, érdekel, fogad el, és ezt mondom úgy, hogy imádtam az előző gyengébb tudású detektoraimat is. \m/



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2022. december 5., hétfő 14:43

Namsos írta:
2022. december 3., szombat 20:28
Feri írta:
2022. december 3., szombat 19:07
Egy másik dicséret, amit egy névnapi köszöntő írt Messengeren - kivételesen ez se szóbeli:
"Szép napot Feri! Vettem tőled anno 11 éve egy Cobrát, azt kell mondanom hogy,talán ez az amit nagyon szeretek,fantasztikusan teljesít minden körülmények közt! Kivéve az esőt😁 Ez szuper amit alkodtál!! Köszönöm"
Még egy, szintén nemrég jött:
"Am a te gépedet használom rég😃
Én is voltam versenyen egyszer és vertem vele a deusokat néztek is😂😂szeretem ezt a keresőt🙂"
Ha már én dobtam a nyugodt tóba a követ, úgy illik, ha válaszolok is :D Azt kell hogy mondjam, ez így van rendjén, hogy mindenki másban látja a boldogságát, és én úgy vagyok vele, hogy örülök más sikerének is. Viszont a siker szó is elég relatív tud lenni, avagy kit mit fog fel annak. Tapasztalatom szerint egy sima-normál helyen az említett csili-vili csodaketyerék sem csinálnak csodákat egy jó kis egyszerű de megbízható középszerű masinákhoz képest. Viszont azt is tudni kell, hogy nem minden deus felhasználó IQ bajnok, avagy be is kellene azt tudni állítani a terepre, na meg persze ez is elég egyszerűen fogalmazott gondolat hogy "deust verni". Azonban ha visszagondolok az előző keresőimre, majd utána egy deusra vagy a magnumra, akkor igenis sokszor, néhány helyen, elég jelentősen felül tudnak kerekedni az "egyszerűbb" detektorokon ha valaki ért hozzájuk és ha olyan kezében van aki már sétál egy jó ideje velük. És itt jön be ez a plusz valamint még hozzá az egyéb tulajdonságok, amit nem mindenki lát, érdekel, fogad el, és ezt mondom úgy, hogy imádtam az előző gyengébb tudású detektoraimat is. \m/
Hadd szóljak bele én is egy picit. ;-) Van ebebn az okoskodásban szerintem is valami, mert sokat jelent ki lengeti a gépet, hogyan tudja kezelni, ki mit szeret és sok szemetes helyen nem is jelentkezik eléggé a jobb mélység előnye. De azért a gép tudása ugyanúgy sokat számít, amit hamar megtudtam mert korai keresős tapasztalatom, hogy árkozásnál egy feltuningolt közép kategóriás gép elvérzett látványosan a használt Cobrám mellett úgy hogy kezdő voltam, a másik meg több éves gyakorlattal ment. És pont ez a Garretes dumált rá egy Cobrára, mert tudni akarta milyen. :D Neki köszönhetem az új szenvedélyem és ő is Cobrára váltott. :) A közeli lövészárkoknál majdnem csak Cobrával találtunk mélyebben jó dolgot, ő nagy sef tett fel, de a Cobra alapban is annyival jobb volt. Aztán betaláltam ide is és pont akkor írta valaki hogy a sefes Garraett valóban sehol sincs a Cobrához képest. Akkor lepődtem meg igazán, amikor megtudtam az árakat is, mert én nem vettem, hanem tartozás fejében kaptam. Biztos ezek árai is feljebb mentek de az a Garrett és a Cobra hasonló árban voltak.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2022. december 5., hétfő 19:30

Timber írta:
2022. december 5., hétfő 14:43
Namsos írta:
2022. december 3., szombat 20:28
Feri írta:
2022. december 3., szombat 19:07
Egy másik dicséret, amit egy névnapi köszöntő írt Messengeren - kivételesen ez se szóbeli:
"Szép napot Feri! Vettem tőled anno 11 éve egy Cobrát, azt kell mondanom hogy,talán ez az amit nagyon szeretek,fantasztikusan teljesít minden körülmények közt! Kivéve az esőt😁 Ez szuper amit alkodtál!! Köszönöm"
Még egy, szintén nemrég jött:
"Am a te gépedet használom rég😃
Én is voltam versenyen egyszer és vertem vele a deusokat néztek is😂😂szeretem ezt a keresőt🙂"
Ha már én dobtam a nyugodt tóba a követ, úgy illik, ha válaszolok is :D Azt kell hogy mondjam, ez így van rendjén, hogy mindenki másban látja a boldogságát, és én úgy vagyok vele, hogy örülök más sikerének is. Viszont a siker szó is elég relatív tud lenni, avagy kit mit fog fel annak. Tapasztalatom szerint egy sima-normál helyen az említett csili-vili csodaketyerék sem csinálnak csodákat egy jó kis egyszerű de megbízható középszerű masinákhoz képest. Viszont azt is tudni kell, hogy nem minden deus felhasználó IQ bajnok, avagy be is kellene azt tudni állítani a terepre, na meg persze ez is elég egyszerűen fogalmazott gondolat hogy "deust verni". Azonban ha visszagondolok az előző keresőimre, majd utána egy deusra vagy a magnumra, akkor igenis sokszor, néhány helyen, elég jelentősen felül tudnak kerekedni az "egyszerűbb" detektorokon ha valaki ért hozzájuk és ha olyan kezében van aki már sétál egy jó ideje velük. És itt jön be ez a plusz valamint még hozzá az egyéb tulajdonságok, amit nem mindenki lát, érdekel, fogad el, és ezt mondom úgy, hogy imádtam az előző gyengébb tudású detektoraimat is. \m/
Hadd szóljak bele én is egy picit. ;-) Van ebebn az okoskodásban szerintem is valami, mert sokat jelent ki lengeti a gépet, hogyan tudja kezelni, ki mit szeret és sok szemetes helyen nem is jelentkezik eléggé a jobb mélység előnye. De azért a gép tudása ugyanúgy sokat számít, amit hamar megtudtam mert korai keresős tapasztalatom, hogy árkozásnál egy feltuningolt közép kategóriás gép elvérzett látványosan a használt Cobrám mellett úgy hogy kezdő voltam, a másik meg több éves gyakorlattal ment. És pont ez a Garretes dumált rá egy Cobrára, mert tudni akarta milyen. :D Neki köszönhetem az új szenvedélyem és ő is Cobrára váltott. :) A közeli lövészárkoknál majdnem csak Cobrával találtunk mélyebben jó dolgot, ő nagy sef tett fel, de a Cobra alapban is annyival jobb volt. Aztán betaláltam ide is és pont akkor írta valaki hogy a sefes Garraett valóban sehol sincs a Cobrához képest. Akkor lepődtem meg igazán, amikor megtudtam az árakat is, mert én nem vettem, hanem tartozás fejében kaptam. Biztos ezek árai is feljebb mentek de az a Garrett és a Cobra hasonló árban voltak.
Látom, örvendetesen felélénkült a fórum! :)
Ezekkel mind egyet tudok érteni. Magam is láttam az egyik Vakond-féle zalaköveskúti találkozón, amikor valaki egy igen elavult Fisher 1212 fémkeresővel megnyerte a versenyt, lazán megverve mindenkit akár közepes, akár csúcsgépes versenyző volt. Ennyit számít a gyakorlat és az ügyesség. És a műszer is számított, mert ez a gyors, kis keresőfejes, és nem igazán mélyre látó készülék erre a célra ideális volt.
Engem viszont kezdettől azzal kerestek meg, hogy minél jobb, és elsősorban minél mélyebbre látó fémkeresőket készítsek. És elég jellegzetes magyar mentalitás, hogy természetesen sokkal olcsóbb is és jobb is legyen, mint a külföldi műszerek. :lol:
Egy másik magyar jelenség az a sznobizmus, hogy sokaknak csak a külföldi a menő, aminek nagyon durva megnyilvánulásai is voltak. De vannak kifejezetten magyarpártiak is.
Egy barátom, aki igen árérzékeny, rendszeresen meséli, hogy a piacon a termelőtől olcsóbban szerzi be az élelmiszert, mint ha a multinál vagy más nagyobb üzletben venné és jobb a minősége is. Az emberek többnyire mégis inkább a multinál vásárolnak, pl. mert azok a profi marketingre, szép csomagolásra igen sokat költenek, és így az olcsóbban beszerzett terméket drágabban tudják eladni - és végül is a vevővel fizettetik meg a reklám- és egyéb járulékos költségeket is. De azért a drágábban termelő és kisebb árréssel dolgozó piaci árusnak is megvan a maga vevőköre, akiknek a minőségi és lehetőleg olcsó termék kell, a szép színes csomagolás, reklámújság pedig nem fontos nekik.
Ugyanígy megvan a maga tábora a magyar fémkeresőknek is, pedig ezeket sokkal drágább és munkaigényesebb előállítani, de számos előnyük is van és megvannak azok, akik ezeket nagyra értékelik, aminek hangot is adnak, néha írásban - ezekből párat bemásoltam. Tapasztalatom szerint általában ezek kritikusabb, igenyesebb ügyfelek, akik nem tucatterméket keresnek, pláne nem olyat, amibe be van építve a tervezett elavulás.
A Cobra igen tartósnak bizonyult, a Magnum pedig kifejezetten anti-elavuló fémkereső, nem kell a felhasználóknak pár évente újabb és újabb MAGNUM 1-2-3-4 típusokat venni, a régit meg olcsón eladni, hanem el lehet hozni átprogramozásra, módosításra. Eléggé unikális sok más szempontból is, pl. a MAGNUM az egyik leghatékonyabb kézi és mélységi kereső is egyben.


www.metaldetector.hu

Avatar
Koppány
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. május 5., csütörtök 22:49
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Koppány » 2022. december 7., szerda 10:18

Feri írta:
2022. december 5., hétfő 19:30
Timber írta:
2022. december 5., hétfő 14:43
Namsos írta:
2022. december 3., szombat 20:28
Feri írta:
2022. december 3., szombat 19:07
Egy másik dicséret, amit egy névnapi köszöntő írt Messengeren - kivételesen ez se szóbeli:
"Szép napot Feri! Vettem tőled anno 11 éve egy Cobrát, azt kell mondanom hogy,talán ez az amit nagyon szeretek,fantasztikusan teljesít minden körülmények közt! Kivéve az esőt😁 Ez szuper amit alkodtál!! Köszönöm"
Még egy, szintén nemrég jött:
"Am a te gépedet használom rég😃
Én is voltam versenyen egyszer és vertem vele a deusokat néztek is😂😂szeretem ezt a keresőt🙂"
Ha már én dobtam a nyugodt tóba a követ, úgy illik, ha válaszolok is :D Azt kell hogy mondjam, ez így van rendjén, hogy mindenki másban látja a boldogságát, és én úgy vagyok vele, hogy örülök más sikerének is. Viszont a siker szó is elég relatív tud lenni, avagy kit mit fog fel annak. Tapasztalatom szerint egy sima-normál helyen az említett csili-vili csodaketyerék sem csinálnak csodákat egy jó kis egyszerű de megbízható középszerű masinákhoz képest. Viszont azt is tudni kell, hogy nem minden deus felhasználó IQ bajnok, avagy be is kellene azt tudni állítani a terepre, na meg persze ez is elég egyszerűen fogalmazott gondolat hogy "deust verni". Azonban ha visszagondolok az előző keresőimre, majd utána egy deusra vagy a magnumra, akkor igenis sokszor, néhány helyen, elég jelentősen felül tudnak kerekedni az "egyszerűbb" detektorokon ha valaki ért hozzájuk és ha olyan kezében van aki már sétál egy jó ideje velük. És itt jön be ez a plusz valamint még hozzá az egyéb tulajdonságok, amit nem mindenki lát, érdekel, fogad el, és ezt mondom úgy, hogy imádtam az előző gyengébb tudású detektoraimat is. \m/
Hadd szóljak bele én is egy picit. ;-) Van ebebn az okoskodásban szerintem is valami, mert sokat jelent ki lengeti a gépet, hogyan tudja kezelni, ki mit szeret és sok szemetes helyen nem is jelentkezik eléggé a jobb mélység előnye. De azért a gép tudása ugyanúgy sokat számít, amit hamar megtudtam mert korai keresős tapasztalatom, hogy árkozásnál egy feltuningolt közép kategóriás gép elvérzett látványosan a használt Cobrám mellett úgy hogy kezdő voltam, a másik meg több éves gyakorlattal ment. És pont ez a Garretes dumált rá egy Cobrára, mert tudni akarta milyen. :D Neki köszönhetem az új szenvedélyem és ő is Cobrára váltott. :) A közeli lövészárkoknál majdnem csak Cobrával találtunk mélyebben jó dolgot, ő nagy sef tett fel, de a Cobra alapban is annyival jobb volt. Aztán betaláltam ide is és pont akkor írta valaki hogy a sefes Garraett valóban sehol sincs a Cobrához képest. Akkor lepődtem meg igazán, amikor megtudtam az árakat is, mert én nem vettem, hanem tartozás fejében kaptam. Biztos ezek árai is feljebb mentek de az a Garrett és a Cobra hasonló árban voltak.
Látom, örvendetesen felélénkült a fórum! :)
Ezekkel mind egyet tudok érteni. Magam is láttam az egyik Vakond-féle zalaköveskúti találkozón, amikor valaki egy igen elavult Fisher 1212 fémkeresővel megnyerte a versenyt, lazán megverve mindenkit akár közepes, akár csúcsgépes versenyző volt. Ennyit számít a gyakorlat és az ügyesség. És a műszer is számított, mert ez a gyors, kis keresőfejes, és nem igazán mélyre látó készülék erre a célra ideális volt.
Engem viszont kezdettől azzal kerestek meg, hogy minél jobb, és elsősorban minél mélyebbre látó fémkeresőket készítsek. És elég jellegzetes magyar mentalitás, hogy természetesen sokkal olcsóbb is és jobb is legyen, mint a külföldi műszerek. :lol:
Egy másik magyar jelenség az a sznobizmus, hogy sokaknak csak a külföldi a menő, aminek nagyon durva megnyilvánulásai is voltak. De vannak kifejezetten magyarpártiak is.
Egy barátom, aki igen árérzékeny, rendszeresen meséli, hogy a piacon a termelőtől olcsóbban szerzi be az élelmiszert, mint ha a multinál vagy más nagyobb üzletben venné és jobb a minősége is. Az emberek többnyire mégis inkább a multinál vásárolnak, pl. mert azok a profi marketingre, szép csomagolásra igen sokat költenek, és így az olcsóbban beszerzett terméket drágabban tudják eladni - és végül is a vevővel fizettetik meg a reklám- és egyéb járulékos költségeket is. De azért a drágábban termelő és kisebb árréssel dolgozó piaci árusnak is megvan a maga vevőköre, akiknek a minőségi és lehetőleg olcsó termék kell, a szép színes csomagolás, reklámújság pedig nem fontos nekik.
Ugyanígy megvan a maga tábora a magyar fémkeresőknek is, pedig ezeket sokkal drágább és munkaigényesebb előállítani, de számos előnyük is van és megvannak azok, akik ezeket nagyra értékelik, aminek hangot is adnak, néha írásban - ezekből párat bemásoltam. Tapasztalatom szerint általában ezek kritikusabb, igenyesebb ügyfelek, akik nem tucatterméket keresnek, pláne nem olyat, amibe be van építve a tervezett elavulás.
A Cobra igen tartósnak bizonyult, a Magnum pedig kifejezetten anti-elavuló fémkereső, nem kell a felhasználóknak pár évente újabb és újabb MAGNUM 1-2-3-4 típusokat venni, a régit meg olcsón eladni, hanem el lehet hozni átprogramozásra, módosításra. Eléggé unikális sok más szempontból is, pl. a MAGNUM az egyik leghatékonyabb kézi és mélységi kereső is egyben.
Like. :mrgreen:



newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: newage » 2022. december 8., csütörtök 6:34

ja felpezsdült a Cobra szekció :D hadd szóljak hozzá valami rövidet ;)

Nekem
az ELSŐ gépem COBRA volt
(közbe volt pármillió gépem..)
és az
UTOLSÓ gépem pedig MAGNUM.!!!!!
hát úgy kb ennyi XD



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2022. december 16., péntek 15:09

Ami az egészről beugrott az ez a hatéves poszt a "hamis", másolt Cobráról.
Valamit elmond a gépről az is, hogy ha koppintják. Az a jobb dolgokra jellemző. ;-) Ha aktív keresős valaki és műszakilag hozzáértő az nem fog komoly energiát befektetni akármibe és ezt egy ilyen követte el, aki tudta mit csinál. A másik aminek van ilyen koppintása, a Magnum.
Nekem is volt jó egynehány nagyon futó csúcs gépem, pl. kétféle Deus, Nox 800 is és tervezek mást is, de ami marad az a három magyar: Delta, Cobra és Magnum. És a mélység nagyon is számít és a magyarok ebben (is) jobbak! Nem egy embert ismerek, aki nem akar ásónyom alá menni, lusta ásni, csak kapargatós érmézés, ami rendben is van, de a mélységinek nagyonis van értelme. Mondjuk a depószedés. Ami nem olyan sűrű dolog, de annál jobb. Horgászni is lehet kis sneciket és keszegeket meg nagy pontyot vagy harcsát is. :mrgreen:
Több épített géppel találkoztam már, a Silver Star nevű magyar az egyik gyakoribb, vagy az SMW ami neve szerint szerb eredetű, vagy Delta Pulse ami keretesben is van, ezek úgy tudom utánépítésre (is) tervezett gépek. És láttam nagyon egyszerű, folyóiratból megépített játék szintű gépeket is. A Silver is a Feri gyártmánya, egyszer egy barátomnak szereztem be hadizásra, amivel nagyon elégedett volt, de láttam házilag építettet is. Ez megint a magyarokat dicséri.
Kép
viewtopic.php?f=2&t=2&p=10527&hilit=hunter#p10431


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2022. december 23., péntek 16:51

A mélység dolog: ha nem tud a géped mélységet, akkor esélyed sincs rá, hogy kivegyed ami a gép mélysége alatt van. Számít tehát nagyon is. Ugyanúgy mint az, hogy oda menjél, ahol van is valami mert ha nincs akkor megint csak nincs esélyed. :D Sok más is számít, a gép milyensége nagyon nem mindegy. Igaz, hogy vak tyúk is talál szemet, szerencse dolga is, akár egy nordic walking bottal is találhatsz ha jó a szemed és látható a lelet, de jó tudású géppel lehet igazán jól boldogulni és én sem bántam meg ezt a típust.
A Cobrámhoz nekem is volt ilyen "hamis" Cobrához való kis kereső fejem. Végül eladtam, mert elkunyizták és odaadtam mert keveset használtam és kellett a pénz. De az is jó volt és nagyon jól jött ott ahol sok volt a szemét. Lehetne egy "hivatalos" változat is, ha javasolhatok ilyet, én is vennék belőle.


A Whiter Shade of Pale

Kircsi06
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015. december 18., péntek 5:28
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Kircsi06 » 2022. december 30., péntek 20:18

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék hogy a Cobra hogy teljesít a szeg teszten? Igazából arra lennék kíváncsi hogy pl egy rozsdás szeg vagy fém darab alatt elhelyezkedő ezüst vagy bronz érmét jelzi-e!
Köszönöm a válaszokat!



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma