Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Cobra

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. január 19., kedd 19:56

seci59 írta:Üdv.Érdekelne, hogy csak a karbon nyél külön mennyi lenne?
Hali!
Ha nem volt idén áremelkedés, akkor 28 e Ft.
De Feri tuti elárulja neked, írj rá :)


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

seci59
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. december 20., vasárnap 19:29
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: seci59 » 2016. január 19., kedd 20:12

Köszönöm a gyors választ.



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 19., kedd 20:19

na mit kaphat egy igazi COBRAS a párjától szülinapjára,na mit?☺ hát egy 25 cm es fejet a Cobrájához.külön szeretném megköszönni Ferinek a közremüködést és a segitséget.és aztis hogy megalkotta ezt a gépet.HAJRÁ COBRÁSOK.Köszönöm FERI.



Avatar
Jain
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 19:38
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Jain » 2016. január 19., kedd 23:10

Ibn írta:na mit kaphat egy igazi COBRAS a párjától szülinapjára,na mit?☺ hát egy 25 cm es fejet a Cobrájához.külön szeretném megköszönni Ferinek a közremüködést és a segitséget.és aztis hogy megalkotta ezt a gépet.HAJRÁ COBRÁSOK.Köszönöm FERI.
:clap: Boldog Szülinapot! :D



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 20., szerda 8:10

Köszönöm Jain,megvan a 25cm fej megvan meg boldogabb letem.aszem ma vételezek egy erös csakányt es kimegyek egy probakörre.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. január 20., szerda 12:13

talentum írta:
seci59 írta:Üdv.Érdekelne, hogy csak a karbon nyél külön mennyi lenne?
Hali!
Ha nem volt idén áremelkedés, akkor 28 e Ft.
De Feri tuti elárulja neked, írj rá :)
Ugyanannyi. Nem raktam fel a honlapra, ne akarja mindenki egyszerre cserélni.
De nem teljesen kompatibilis a régi nyelekkel, mert azokon furat van a műszerdoboz rögzítésére átmenő csavarral, ez viszont bilincses, mert a nyél teleszkópos és az átmenő csavar nem engedi az összedugást.
Jain írta:
Ibn írta:na mit kaphat egy igazi COBRAS a párjától szülinapjára,na mit?☺ hát egy 25 cm es fejet a Cobrájához.külön szeretném megköszönni Ferinek a közremüködést és a segitséget.és aztis hogy megalkotta ezt a gépet.HAJRÁ COBRÁSOK.Köszönöm FERI.
:clap: Boldog Szülinapot! :D
Én is köszönöm! Boldog születésnapot kívánok én is és sok szerencsét a keresőzéshez!


www.metaldetector.hu

Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 21., csütörtök 16:42

Mondjuk ha mindent szeretnek megasni,nemakarok semmit diszkriminalni akkor a large vagy a non motion ban keresgeljek.
Koszonom a segitseget



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. január 26., kedd 12:12

Ibn írta:Mondjuk ha mindent szeretnek megasni,nemakarok semmit diszkriminalni akkor a large vagy a non motion ban keresgeljek.
Koszonom a segitseget
Ez érdekelne engem is.



Sky
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 23:18
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Sky » 2016. január 27., szerda 10:48

Timber írta:
Ibn írta:Mondjuk ha mindent szeretnek megasni,nemakarok semmit diszkriminalni akkor a large vagy a non motion ban keresgeljek.
Koszonom a segitseget
Ez érdekelne engem is.
Mind a kettőben. Ha gyorsabban akarsz haladni inkább a large. De a non motion mélyebb, viszont nem olyan haladós.
Azt szoktam csinálni, hogy ha keresek helyet, akkor large. Ha találtam, akkor non motionban alaposabban nézem át. Ha hadszíntér v. mélyebb dolgokra megyek.
De sok helyen mindig jelez vmit ha így állítom be, mert azokon sok a szórvány fém.



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 27., szerda 11:55

Koszi a valaszt,ma ki is proballom.



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 27., szerda 21:04

20160127_120002-1-1-1.jpg
20160127_120002-1-1-1.jpg (433.83 KiB) Megtekintve 15784 alkalommal
Kicsit besarozodott a kicsikem.de mar tulvan az esti fürdetésen.



bomag722
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. augusztus 9., vasárnap 17:12
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: bomag722 » 2016. január 27., szerda 21:17

Ibn írta:
20160127_120002-1-1-1.jpg
Kicsit besarozodott a kicsikem.de mar tulvan az esti fürdetésen.
Izületes a gép?!(iszap pakolás) Nem semmi!!
Üdv:bomag



Sky
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 23:18
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Sky » 2016. január 28., csütörtök 10:53

bomag722 írta:
Ibn írta:
20160127_120002-1-1-1.jpg
Kicsit besarozodott a kicsikem.de mar tulvan az esti fürdetésen.
Izületes a gép?!(iszap pakolás) Nem semmi!!
Üdv:bomag
Az enyém is így nézett ki szerdán. Asszonypajtás be se akart engedni, mert nem csak a gép nézett így ki :lol:



Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2016. január 28., csütörtök 12:53

Sky írta:
bomag722 írta:
Ibn írta:
20160127_120002-1-1-1.jpg
Kicsit besarozodott a kicsikem.de mar tulvan az esti fürdetésen.
Izületes a gép?!(iszap pakolás) Nem semmi!!
Üdv:bomag
Az enyém is így nézett ki szerdán. Asszonypajtás be se akart engedni, mert nem csak a gép nézett így ki :lol:
Én először azt hittem ezt találtad,már akartam kérdezni,hogy ez milyen korú,és honnan jött :lol: :lol:


Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2016. január 31., vasárnap 12:44

Sky írta:
Timber írta:
Ibn írta:Mondjuk ha mindent szeretnek megasni,nemakarok semmit diszkriminalni akkor a large vagy a non motion ban keresgeljek.
Koszonom a segitseget
Ez érdekelne engem is.
Mind a kettőben. Ha gyorsabban akarsz haladni inkább a large. De a non motion mélyebb, viszont nem olyan haladós.
Azt szoktam csinálni, hogy ha keresek helyet, akkor large. Ha találtam, akkor non motionban alaposabban nézem át. Ha hadszíntér v. mélyebb dolgokra megyek.
De sok helyen mindig jelez vmit ha így állítom be, mert azokon sok a szórvány fém.
Nagyon sok fajta a beállítási lehetőség a Cobrán. El lehet vele szórakozni :D A szó jó értelmében ;)
Az én kígyóm két hónapos és még "ismerkedünk", de már hozott annyit az időjárás ellenére is a tegnapi nappal bezárólag, hogy azt mondhatom behozta az árát ;)


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. február 1., hétfő 21:40

Köszi!
Ma már próbálgatom, szépen muzsikál! Asszem MÉH telepet nyitok :lol: Allmetallban annyit ások :D A lövészárok résznél már NAGYON IZGALMAS dolgokat jelez ki!
Az van, hogy a nonmotionban érdemes a a berregést bekapcsolni! Repesz és vashüvelyt nagyon meg tudom már hallani pedig még csak 2x voltam ott. Ti hányra állítjátok ilyenben a discet? Én 4-re,de lehet hogy más optimálisabb.



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. február 1., hétfő 22:30

Nagyon "nagy", már egy majdnem egy hónapos Cobra szakértőként :D most másoltam át bomag kolléga nyilatkozatát, hogy leesett az álla a Cobrától tanács gyanánt, hogy egy kérdező Ace után mire váltson.
De tudjátok, énnekem mitől esett le az állam? Mert közben rákerestem ám a Cobrára a gugliban is, és rátaláltam egy másik fórumra, ahonnan ide lehet ugorni de vissza nem vezet link. Én nem találtam ha van. Egy iker fóruma ennek, elég régi de inkább régebbi bejegyzésekkel, de vannak újak is. Nagyon tetszik, király!
Nem ez a fontos, hanem a Cobráról EGYEDÜL 1829 darab bejegyzés van, a legtöbb bejegyzés a fémkereső típusokból ehhez van írva. :o Nem semmi!!! Csak az egy témában és még mi lehet a többiben??? Itt csak 135 van.
Eddigis tudtam, hogy nagyon jó gépet fogtam ki, de egybe ez az egyik legnépszerűbb és legdokumentáltabb is.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 2., kedd 20:58

Timber írta:Nagyon "nagy", már egy majdnem egy hónapos Cobra szakértőként :D most másoltam át bomag kolléga nyilatkozatát, hogy leesett az álla a Cobrától tanács gyanánt, hogy egy kérdező Ace után mire váltson.
De tudjátok, énnekem mitől esett le az állam? Mert közben rákerestem ám a Cobrára a gugliban is, és rátaláltam egy másik fórumra, ahonnan ide lehet ugorni de vissza nem vezet link. Én nem találtam ha van. Egy iker fóruma ennek, elég régi de inkább régebbi bejegyzésekkel, de vannak újak is. Nagyon tetszik, király!
Nem ez a fontos, hanem a Cobráról EGYEDÜL 1829 darab bejegyzés van, a legtöbb bejegyzés a fémkereső típusokból ehhez van írva. :o Nem semmi!!! Csak az egy témában és még mi lehet a többiben??? Itt csak 135 van.
Eddigis tudtam, hogy nagyon jó gépet fogtam ki, de egybe ez az egyik legnépszerűbb és legdokumentáltabb is.
Sajnos a fórumnak az előző verziója, ami kb. olyan volt mint ez, elveszett. Ott szintén igen sok Cobrás beírás volt.
Itt elérhető egy részleges másolata: https://web.archive.org/web/20150407164 ... forum.com/

Igen, a Cobra tényleg különösen jól bevált és igen népszerű régóta. Nagyon gyorsan "ráharaptak" mert igen jól sikerült, és azóta is folyamatosan készül és szeretik a keresősök ;)


www.metaldetector.hu

Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2016. február 2., kedd 21:16

Feri írta:
Timber írta:Nagyon "nagy", már egy majdnem egy hónapos Cobra szakértőként :D most másoltam át bomag kolléga nyilatkozatát, hogy leesett az álla a Cobrától tanács gyanánt, hogy egy kérdező Ace után mire váltson.
De tudjátok, énnekem mitől esett le az állam? Mert közben rákerestem ám a Cobrára a gugliban is, és rátaláltam egy másik fórumra, ahonnan ide lehet ugorni de vissza nem vezet link. Én nem találtam ha van. Egy iker fóruma ennek, elég régi de inkább régebbi bejegyzésekkel, de vannak újak is. Nagyon tetszik, király!
Nem ez a fontos, hanem a Cobráról EGYEDÜL 1829 darab bejegyzés van, a legtöbb bejegyzés a fémkereső típusokból ehhez van írva. :o Nem semmi!!! Csak az egy témában és még mi lehet a többiben??? Itt csak 135 van.
Eddigis tudtam, hogy nagyon jó gépet fogtam ki, de egybe ez az egyik legnépszerűbb és legdokumentáltabb is.
Sajnos a fórumnak az előző verziója, ami kb. olyan volt mint ez, elveszett. Ott szintén igen sok Cobrás beírás volt.
Itt elérhető egy részleges másolata: https://web.archive.org/web/20150407164 ... forum.com/

Igen, a Cobra tényleg különösen jól bevált és igen népszerű régóta. Nagyon gyorsan "ráharaptak" mert igen jól sikerült, és azóta is folyamatosan készül és szeretik a keresősök ;)
Pl. én ;) Lájk :handgestures-thumbup:


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Avatar
Csiga
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 14:22
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Csiga » 2016. február 3., szerda 11:25

Mennyire jó ez a Cobra vízben?



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2016. február 3., szerda 13:40

Csiga írta:Mennyire jó ez a Cobra vízben?
Jó, mert rákapcsolod largéra és adjneki!
De ugye nem most akarsz vízbe menni? :o
Lehet most is amikor nincs befagyva, a neoprén alá is kell öltözni de nagyon!
Télen mindig tervezünk jeges mélykeresést, de még sose sikerült hogy minden összejöjjön :( Nem csak az ékszerek a jók a Balcsiban.



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2016. február 3., szerda 13:42

Timber írta:Nagyon "nagy", már egy majdnem egy hónapos Cobra szakértőként :D most másoltam át bomag kolléga nyilatkozatát, hogy leesett az álla a Cobrától tanács gyanánt, hogy egy kérdező Ace után mire váltson.
De tudjátok, énnekem mitől esett le az állam? Mert közben rákerestem ám a Cobrára a gugliban is, és rátaláltam egy másik fórumra, ahonnan ide lehet ugorni de vissza nem vezet link. Én nem találtam ha van. Egy iker fóruma ennek, elég régi de inkább régebbi bejegyzésekkel, de vannak újak is. Nagyon tetszik, király!
Nem ez a fontos, hanem a Cobráról EGYEDÜL 1829 darab bejegyzés van, a legtöbb bejegyzés a fémkereső típusokból ehhez van írva. :o Nem semmi!!! Csak az egy témában és még mi lehet a többiben??? Itt csak 135 van.
Eddigis tudtam, hogy nagyon jó gépet fogtam ki, de egybe ez az egyik legnépszerűbb és legdokumentáltabb is.
Akkor nem lehetsz nagyon régen műszeres!
Mert szerintem mindenki ismeri :D



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. február 3., szerda 16:49

Pirate írta:
Timber írta:Nagyon "nagy", már egy majdnem egy hónapos Cobra szakértőként :D most másoltam át bomag kolléga nyilatkozatát, hogy leesett az álla a Cobrától tanács gyanánt, hogy egy kérdező Ace után mire váltson.
De tudjátok, énnekem mitől esett le az állam? Mert közben rákerestem ám a Cobrára a gugliban is, és rátaláltam egy másik fórumra, ahonnan ide lehet ugorni de vissza nem vezet link. Én nem találtam ha van. Egy iker fóruma ennek, elég régi de inkább régebbi bejegyzésekkel, de vannak újak is. Nagyon tetszik, király!
Nem ez a fontos, hanem a Cobráról EGYEDÜL 1829 darab bejegyzés van, a legtöbb bejegyzés a fémkereső típusokból ehhez van írva. :o Nem semmi!!! Csak az egy témában és még mi lehet a többiben??? Itt csak 135 van.
Eddigis tudtam, hogy nagyon jó gépet fogtam ki, de egybe ez az egyik legnépszerűbb és legdokumentáltabb is.
Akkor nem lehetsz nagyon régen műszeres!
Mert szerintem mindenki ismeri :D

Szerintem Tmber új keresős, mert tudná, hogy ez a fórum már jó egy pár éve működik, csak vagy 3x reszetelve volt a szerver miatt.....de itt is volt Cobra beszólás - na ne hazudjak, majdnem 3 évre vissza.... :D



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. február 4., csütörtök 17:14

Nem régen vagyok a szakmában. Mint a Pilátus a krédóba, úgy cseppentem ide.
Úgy kerültem ide, hogy a vettem egy cobrát, valaki nagyon rábeszélt a közeli világháború árkok miatt. Egyben volt aki tartozott nekem és kevés ráfizetéssel megkaphattam a Cobrát. Inkább arra hajlottam, hogy eladtam volna az őszintét megmondva, de kipróbáltam és megfogott.
Ez az egész egy új világ nekem, de tetszik. A társaság se rossz :)



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2016. február 4., csütörtök 19:59

bomag722 írta:
kutakodo írta:
Királykobra írta:
bomag722 írta:
kutakodo írta:
bomag722 írta:Sziasztok cobrások! Tegnap vettem Feritől egy zsír új gépet,hát nem ACE250-es kategória! Összemértem a két gépet, és leesett az állam,hogy mennyivel jobb a cobra!Pedig sef-fejjel van a garrett!

Üdv:bomag722
:ymapplause: :ymhug: Na akkor sok szerencsét hozzá!

Most akkor mihez is kívánsz ilyen vészjóslóan "szerencsét"?
bomag722
Szerintem egyszerűen csak sok szerencsét kívánt.
Én is sok szerencsét kívánok! %%-
:text-welcomewave: Jó választás volt, üdv a Cobra csapatban!
Így van Királykobra!
Sok szerencsét az új géphez!!!Az első smile azért,mert Cobrát vettél!A második meg azért,mert ott a bizonyíték a kezedben és belátod,hogy VAN KÜLÖMBSÉG!
Hello! Elnézést a kételykedésért!Nagyon tetszik ,hogy a cobrások mint egy család ugy tudtok egymással beszélgetni, tanácsokat adni,meg amúgy is!Örülök hogy köztetek lehetek!!!
Üdv:bomag
Üdv a Cobrás családban!
Nekem is nagyon tetszik, hogy ilyen pozitív a légkör!


A Whiter Shade of Pale

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 5., péntek 10:45

Pirate írta:
Csiga írta:Mennyire jó ez a Cobra vízben?
Jó, mert rákapcsolod largéra és adjneki!
De ugye nem most akarsz vízbe menni? :o
Lehet most is amikor nincs befagyva, a neoprén alá is kell öltözni de nagyon!
Télen mindig tervezünk jeges mélykeresést, de még sose sikerült hogy minden összejöjjön :( Nem csak az ékszerek a jók a Balcsiban.
A Cobra nem kifejezetten vízi fémkereső, de a fejkábele jó hosszú, mert kezdettől igény volt, hogy vízben is lehessen használni, a műszerdoboz ezért is levehető.
A keresőfej tömör műgyanta, úgyhogy teljesen vízhatlan.
Nagy előnye, hogy a Slow vagy a Large üzemmódban lassú mozgatással is jól működik, míg a szokásos érmézők hatásfoka nagyon leromlik vízben.
A műszerdobozt persze le kell venni és külön egy zacskóba tenni a szokásos módon.


www.metaldetector.hu

Avatar
Csiga
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 14:22
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Csiga » 2016. február 7., vasárnap 11:42

Feri írta:
Pirate írta:
Csiga írta:Mennyire jó ez a Cobra vízben?
Jó, mert rákapcsolod largéra és adjneki!
De ugye nem most akarsz vízbe menni? :o
Lehet most is amikor nincs befagyva, a neoprén alá is kell öltözni de nagyon!
Télen mindig tervezünk jeges mélykeresést, de még sose sikerült hogy minden összejöjjön :( Nem csak az ékszerek a jók a Balcsiban.
A Cobra nem kifejezetten vízi fémkereső, de a fejkábele jó hosszú, mert kezdettől igény volt, hogy vízben is lehessen használni, a műszerdoboz ezért is levehető.
A keresőfej tömör műgyanta, úgyhogy teljesen vízhatlan.
Nagy előnye, hogy a Slow vagy a Large üzemmódban lassú mozgatással is jól működik, míg a szokásos érmézők hatásfoka nagyon leromlik vízben.
A műszerdobozt persze le kell venni és külön egy zacskóba tenni a szokásos módon.
Köszönöm!



bomag722
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. augusztus 9., vasárnap 17:12
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: bomag722 » 2016. február 8., hétfő 21:04

Üdv. mindenkinek! Segitségeteket kérném,mint kezdő cobrás valamit nem értek.Tegnap kint voltam terepen,először homokos akácosban nagyon jól ment a gyakorlás,amit bejelzett a gép mindent meg is találtam.Délután szántóra mentem és semmi nem volt frankó!Nagyon szép jelet adott a gép,de 1méter mélyen sem volt semmi,közben tökéletes jelet adott a gép!Kiszélesítettem a gödröt,de csak a közepét jelezte méghozzá nemes fémnek!Próbáltam diszkr.4-5-6-7-8-,érz.közepes-erős,gyenge de minden beállítással szép jelet adott!All-ba is, jól beállított földhatással is nagyon szép jel volt,csak épp semmi nem volt ott!Amúgy 30cm (kotu)utánna kék agyag az a kimondott ragaszkodó!A kotu aki nem ismerné,olyan mint a tőzeg láp lecsapolásból visszamaradt föld.
Kérnék segítséget,mi lehetett a jel megléte találat nélkül!
Üdv:bomag



kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2016. február 9., kedd 9:05

bomag722 írta:Üdv. mindenkinek! Segitségeteket kérném,mint kezdő cobrás valamit nem értek.Tegnap kint voltam terepen,először homokos akácosban nagyon jól ment a gyakorlás,amit bejelzett a gép mindent meg is találtam.Délután szántóra mentem és semmi nem volt frankó!Nagyon szép jelet adott a gép,de 1méter mélyen sem volt semmi,közben tökéletes jelet adott a gép!Kiszélesítettem a gödröt,de csak a közepét jelezte méghozzá nemes fémnek!Próbáltam diszkr.4-5-6-7-8-,érz.közepes-erős,gyenge de minden beállítással szép jelet adott!All-ba is, jól beállított földhatással is nagyon szép jel volt,csak épp semmi nem volt ott!Amúgy 30cm (kotu)utánna kék agyag az a kimondott ragaszkodó!A kotu aki nem ismerné,olyan mint a tőzeg láp lecsapolásból visszamaradt föld.
Kérnék segítséget,mi lehetett a jel megléte találat nélkül!
Üdv:bomag
Nem köves a talaj arrafelé?Esetleg valami épület maradványai mondjuk bazaltból?Te csak kidobod mert kő,de a Cobra ezeket is"szereti"!A bazaltra pl.magas,de nyivákolósabb hangot ad!Tehát semmiképpen sem összetéveszthető a jó jellel.De ha te kezdőnek vallod magad esetleg ez megviccelhet!


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

Belfegor
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Belfegor » 2016. február 9., kedd 11:04

Lehet ásnod kellett volna még egy métert.. :twisted: :lol:



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 9., kedd 12:41

kutakodo írta:
bomag722 írta:Üdv. mindenkinek! Segitségeteket kérném,mint kezdő cobrás valamit nem értek.Tegnap kint voltam terepen,először homokos akácosban nagyon jól ment a gyakorlás,amit bejelzett a gép mindent meg is találtam.Délután szántóra mentem és semmi nem volt frankó!Nagyon szép jelet adott a gép,de 1méter mélyen sem volt semmi,közben tökéletes jelet adott a gép!Kiszélesítettem a gödröt,de csak a közepét jelezte méghozzá nemes fémnek!Próbáltam diszkr.4-5-6-7-8-,érz.közepes-erős,gyenge de minden beállítással szép jelet adott!All-ba is, jól beállított földhatással is nagyon szép jel volt,csak épp semmi nem volt ott!Amúgy 30cm (kotu)utánna kék agyag az a kimondott ragaszkodó!A kotu aki nem ismerné,olyan mint a tőzeg láp lecsapolásból visszamaradt föld.
Kérnék segítséget,mi lehetett a jel megléte találat nélkül!
Üdv:bomag
Nem köves a talaj arrafelé?Esetleg valami épület maradványai mondjuk bazaltból?Te csak kidobod mert kő,de a Cobra ezeket is"szereti"!A bazaltra pl.magas,de nyivákolósabb hangot ad!Tehát semmiképpen sem összetéveszthető a jó jellel.De ha te kezdőnek vallod magad esetleg ez megviccelhet!
Itt a talajbeállítással lehet gond. Ha egy fémkereső a gödörre jelez, vagyis a talaj hiányára, akkor az a helyzet, hogy a Ground gomb túl nagyra van beállítva. Ilyenkor a talajra fordítottan jelez, tehát tűpontban elemelésnél erősödik a hang. Ilyenkor a diszkriminátor nem működik jól, ahhoz az kell, hogy az adott talajra pontosan legyen ráállítva vagy kisebbre, tehát ha pl. a talaj 6-os, akkor fixtől 6-ig jó.
Ha kétféle a talaj, pl. köves, és a kő is vastartalmú, akkor a kettő közül a kisebbre kell állítani.
Ezt egyébként szokták gyepvasérc keresésére is használni, akkor a talajra van ráállítva és mivel a gyepvasérc darabok sokkal kisebb beállítást igényelnének a kiegyenlítéshez, az említett furcsa fordított hangot adja rájuk.

Az is lehet, hogy tényleg még ásni kellett volna, de azt azért tudni lehet, abból hogy lefelé egyre erősebb a jelzés.


www.metaldetector.hu

Avatar
Csiga
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 14:22
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Csiga » 2016. február 9., kedd 17:16

Az auchan toltheto elem jó cobraba? Mert anelkul adtak.Nem toltheto elemek vannak benne.
image.jpg
image.jpg (261.31 KiB) Megtekintve 16284 alkalommal



bomag722
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. augusztus 9., vasárnap 17:12
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: bomag722 » 2016. február 9., kedd 21:26

Feri írta:
kutakodo írta:
bomag722 írta:Üdv. mindenkinek! Segitségeteket kérném,mint kezdő cobrás valamit nem értek.Tegnap kint voltam terepen,először homokos akácosban nagyon jól ment a gyakorlás,amit bejelzett a gép mindent meg is találtam.Délután szántóra mentem és semmi nem volt frankó!Nagyon szép jelet adott a gép,de 1méter mélyen sem volt semmi,közben tökéletes jelet adott a gép!Kiszélesítettem a gödröt,de csak a közepét jelezte méghozzá nemes fémnek!Próbáltam diszkr.4-5-6-7-8-,érz.közepes-erős,gyenge de minden beállítással szép jelet adott!All-ba is, jól beállított földhatással is nagyon szép jel volt,csak épp semmi nem volt ott!Amúgy 30cm (kotu)utánna kék agyag az a kimondott ragaszkodó!A kotu aki nem ismerné,olyan mint a tőzeg láp lecsapolásból visszamaradt föld.
Kérnék segítséget,mi lehetett a jel megléte találat nélkül!
Üdv:bomag
Nem köves a talaj arrafelé?Esetleg valami épület maradványai mondjuk bazaltból?Te csak kidobod mert kő,de a Cobra ezeket is"szereti"!A bazaltra pl.magas,de nyivákolósabb hangot ad!Tehát semmiképpen sem összetéveszthető a jó jellel.De ha te kezdőnek vallod magad esetleg ez megviccelhet!
Itt a talajbeállítással lehet gond. Ha egy fémkereső a gödörre jelez, vagyis a talaj hiányára, akkor az a helyzet, hogy a Ground gomb túl nagyra van beállítva. Ilyenkor a talajra fordítottan jelez, tehát tűpontban elemelésnél erősödik a hang. Ilyenkor a diszkriminátor nem működik jól, ahhoz az kell, hogy az adott talajra pontosan legyen ráállítva vagy kisebbre, tehát ha pl. a talaj 6-os, akkor fixtől 6-ig jó.
Ha kétféle a talaj, pl. köves, és a kő is vastartalmú, akkor a kettő közül a kisebbre kell állítani.
Ezt egyébként szokták gyepvasérc keresésére is használni, akkor a talajra van ráállítva és mivel a gyepvasérc darabok sokkal kisebb beállítást igényelnének a kiegyenlítéshez, az említett furcsa fordított hangot adja rájuk.

Az is lehet, hogy tényleg még ásni kellett volna, de azt azért tudni lehet, abból hogy lefelé egyre erősebb a jelzés.
Köszönöm a hozzászólásokat,valóban nekem is feltünt hogy az üres gödör,vagyis ahol nem volt a gép alatt föld ott adta a legjobb jelet.Volt már szerencsém a régi gépemmel(ace250-sef) is ilyen helyzetet átélni, avval is kimondottan nemest jelzett az üresen tátongó gödörre!
Ninsc más hátra kimegyek és mint Feri javasolta, beállítom nagyon figyelmesen a ground-ot!
Üdv:bomag



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 11., csütörtök 9:23

Csiga írta:Az auchan toltheto elem jó cobraba? Mert anelkul adtak.Nem toltheto elemek vannak benne.
image.jpg
Jó bele. A Cobrába a legtöbb AA méretű akku jó. Az a fontos, hogy egyformák legyenek, tehát azonos típusúak és kapacitásúak, hosszú távon csak így bírják. Én 2000 mAh vagy nagyobb kapacitásút ajánlok, de kisebbel is megy.
A piacos 4000 mAh-s akkucellákkal viszont nagyon keveset megy, mert azok valójában 500-asok ;)


www.metaldetector.hu

Avatar
Csiga
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 14:22
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Csiga » 2016. február 15., hétfő 13:48

Feri írta:
Csiga írta:Az auchan toltheto elem jó cobraba? Mert anelkul adtak.Nem toltheto elemek vannak benne.
image.jpg
Jó bele. A Cobrába a legtöbb AA méretű akku jó. Az a fontos, hogy egyformák legyenek, tehát azonos típusúak és kapacitásúak, hosszú távon csak így bírják. Én 2000 mAh vagy nagyobb kapacitásút ajánlok, de kisebbel is megy.
A piacos 4000 mAh-s akkucellákkal viszont nagyon keveset megy, mert azok valójában 500-asok ;)
Megvan, köszönöm. Cserélve, feltöltve papír szerint. Az udvaron szórakoztam vele tegnap. Találtam is patkót, réz lámpabúrát, pénzeket. Menni fog.



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. február 21., vasárnap 17:53

Cobra akcio indul.helyi idö szerint visszateres 21.00 kor.



CJani
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016. február 28., vasárnap 21:59
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: CJani » 2016. február 29., hétfő 13:37

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata abban, hogy a Cobra mennyire hatékony a tengerben, sós vízben. Lehet-e rajta megfelelően kiegyenlíteni a földhatást? (Tavaly levittem a tengerbe a vízálló Makro Pointeremet, de használhatatlan volt, folyamatosan adta a jelet.)
Persze tudom és tapasztalom, hogy a Cobra az minőség, de a tengeri használatra vonatkozóan nem találtam sehol semmilyen élménybeszámolót, leírást. Szeretnék építeni hozzá egy vízálló dobozt, de ha nem működik a tengerben, akkor bele sem kezdek, mert nem kis feladat.

Köszi!



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. március 3., csütörtök 19:40

CJani írta:Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata abban, hogy a Cobra mennyire hatékony a tengerben, sós vízben. Lehet-e rajta megfelelően kiegyenlíteni a földhatást? (Tavaly levittem a tengerbe a vízálló Makro Pointeremet, de használhatatlan volt, folyamatosan adta a jelet.)
Persze tudom és tapasztalom, hogy a Cobra az minőség, de a tengeri használatra vonatkozóan nem találtam sehol semmilyen élménybeszámolót, leírást. Szeretnék építeni hozzá egy vízálló dobozt, de ha nem működik a tengerben, akkor bele sem kezdek, mert nem kis feladat.

Köszi!
Strandon sokan használják állítólag. Én is akarom és már most kezdek ötletelni hogy mit lehetne.
De tengerről még nem hallottam.
Ha megcsináltad a dobozt, légy szíves csinálj egy képet, engem is érdekelne.
Egy légmentes dobozt néztem ki, ami körbe gumis. Teljesen vízmentes. Van a háztartásban és elég jól hallani a Cobra hangját ha beleteszem. De a fejvezetéket hogyan lehetne? Van ilyen tömszelence, de azon a dugó nem fér át :(



seci59
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. december 20., vasárnap 19:29
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: seci59 » 2016. március 3., csütörtök 20:36

Üdv.Sikerült nekem is egy két hónapos Cobrát beszereznem, előtte Garrettel lengettem.Ma próbáltam először a garettel már sokszor lejárt terepemen és hozott négy db érmet.Szuper a gép csak összekell vele szokni.



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. március 4., péntek 9:30

seci59 írta:Üdv.Sikerült nekem is egy két hónapos Cobrát beszereznem, előtte Garrettel lengettem.Ma próbáltam először a garettel már sokszor lejárt terepemen és hozott négy db érmet.Szuper a gép csak összekell vele szokni.
Üdv a Cobra klubban! :ympeace:
Már az én Garrettes barátom is átváltott. Azt hiszem azért dumált rá engem is, mert ki akarta próbálni. Igen nagy a különbség a Cobra javára.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma