Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Melyik a jobb kereső?

Fémkereséshez való eszközök
tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 18., szombat 9:11

Ezt nem gondolod komolyan? Akkor miért van a keresőbe? a GB? :D



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. november 18., szombat 13:20

tibike írta:Ezt nem gondolod komolyan? Akkor miért van a keresőbe? a GB? :D
sok gépben automata a talajkiegyenlítés mert sokan nem tudják beállítani és mert így nem kell vele kinlódni meg persze a gép folyamatosan állítja a talajnak megfelelően.persze ha manuálisan van beállitva valamivel pontosabb de ha változik a talaj összetétele azt már nem fogod tudni esetleg akkor ha nyekereg vagy gerjed a gép.tehát egynemű talajnál érdemes manuálisan beállítani de ahol változik ott jó ezt a gépre bízni.a minelabok ezt elég jól megoldják de jól működött a pró-ban is és a Magnum is tudja.lehet az akából ez kimaradt :D :D :D



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 18., szombat 15:22

ul69 - látom, megint kötekedő kedved van, de azért ha megengededd, ponotositok: van kézi GB, van automata GB van fix GB és van úgy nevezett talaj figyelő, ami időnként - ahogy magad beálitod, ráhangolódik a talajra.....és most ezt a négy beállitást lehett kombinálni - amelybe fixen van - Zero, Garrett sorozar - 150,250, Tesoro Lobo.....ott nem tudsz változtatni semmit - be van állitva egy paraméter, és ha változik a talaj, vagy jó, vagy magasan van, vagy alacsonyan.....ez a leggrosszab változat....aztán jön a filter - E Trac - egyszerűen egy - előre beállitott filter elvágja a föld hatását - milyen értéken - azt senki sem tudja - 0,5 - 1 - 2 voltal több vagy kevesebb - ez a gyártó titka....ez sem valami hires, mert a beállitot feszültség eltakarja a gyengébb jelekett is....aztán sokk keresőbe van kézi föld beállitás - úgy nevezett pumpálás, amivel elég pontosan be tudodd lőni a földet, ezt kiiktatod, és ami más van a földbe az már jelez találatott, mert más jelett ad mind a föld.....aztán sok keresöbe van a kézi + automata beállitás - lehett igy vagy úgy - több keresőn nincs nagy változás, amikor megcsinálod a kézibe és ellenőrzöd automatába, nincs nagy szám változatt....és a legutólsó a kézi + automata + a talaj figyelés géppel - be lehett állitani, milyen gyakran ellenőrizze a földet, és korigáljon rajta....hát ez a legjobb, ha ésszel beállitod a talaj figyelőt, hidd el, jobban már nem is lehett.....na és most nekem - bár csak egy-két hónapja keresőzöm - valaki belevágja, hogy a GB nem számit.....ez olyan, mind a kocsiba a sebesség váltó - na mi a faxnak van egy kocsiba sebesség váltó - hát nem elég egy sebesség minden útra, talajra? Menne 40 km a szántáson meg az országúton is....na baxd meg....



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 18., szombat 15:25

Még valami - a Lobon áttállitottam egy kicsit a fix GB-t - na elhiszed hogy dobott a távolságon - érzékenységen jó 5centitt? És igazából, egy kicsit arréb tolta a diszkriminációt, ahol azelőt 2,5 volt a beállitás, későb már 3-ra kellett nyomni....



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 18., szombat 15:27

Na de sebaj, mindenki úgy állitja ahogy kedve van, nem állit, beállit, elbaxa....annyit is talál.....mert a föld átüti a jó jel hangját...



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2017. november 18., szombat 15:59

Cobrával én is fixen megyek általában de volt olyan gyenge jel ami után belőttem manuálisan a földhatást és tökéletes jelzést kaptam rá.Szóval mélység növekedés tapasztalható.



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2017. november 18., szombat 16:48

Olyankor mikor széles skálán jó a talajkiegyenlítés, a jó zónán belül kellene különbségnek lennie a találatok jelzésében, vagy elvileg tökmindegy?



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 18., szombat 17:00

176523 írta:Olyankor mikor széles skálán jó a talajkiegyenlítés, a jó zónán belül kellene különbségnek lennie a találatok jelzésében, vagy elvileg tökmindegy?

Én nem érteni maga kérdés....ez valami furcsa nyelv.....kérem, tudd máshogy feltenni maga kérdése? :D Mi az hogy "széles skála"....meg " a jó zóna"..... :lol: kérem használni fémkereső nyelv..... :D



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2017. november 18., szombat 20:01

Akkor nem fémkereső, de egy körülményesebb nyelven. :D
Tegyük fel van egy 180 fokban tekerhető tekerő a talajkiegyenlítésre. Pumpálva a föld felé mondjuk 70 foktól 180-ig nincs rá semmiféle hang, jel. Tehát a 70 és 180 közti részt nevezzük el széles skálának, vagy jó zónának. A gépek működési elvéből kiindulva lesz különbség aközött, ha pl 80 és 150 fokra tekert tekerővel megyek?



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 18., szombat 20:10

Hát kérem ilyen nem létezik.....a föld hatása kiiktatása nagyon rovid fokon fog működni - kb 10-15 fokk között....igaz, erre kel egy kis hang értékelés a fülnek, egy zenész hamarább behangolja a földett mind egy süket fehérpálcikás....de ha már belemennél olyan 45 fokig, már jobb mind az eggyk vagy a másik végén a tekerő potinak.....van 10 forgós poti is a keresőkbe, de ez már csak a finomságott jelenti, es pontosságot.....de ha arra amire kérdeztél, igen, ebbe a 10-15 fokos sávba már muszáj hogy jó - vagy csak jobb lehett..... :D



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. november 19., vasárnap 9:00

tibike írta:Ezt nem gondolod komolyan? Akkor miért van a keresőbe? a GB? :D
Explorerekben nincs kulon gb allitgatas. De mar nem akarom ismetelgetni magam.
Bekapcsolod es mesz gep. Maganak allitja. Az erzekenysegen lehet latni, hogy valtozik. Mar ha autora van allitva. Akkor automata valtos. De alithato manualisra is a haladoknak. Ezert is jo kezdo gepnek meg a profiknak.



Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2017. november 19., vasárnap 11:09

A régebbi minelabokról tudok nyilatkozni, úgy emlékszem az Explorer sorozatban sem volt GB állítási lehetőség és még a Sovereign sorozatba sem. Szerintem a működési elvükből adódóan nincs szükség GB potméterre. Ebből a két sorozatból (BBS és FBS) használtam régi és új típusokat is egyaránt de egyiknél sem éreztem azt a bizonytalanságot amit egy GB potival ellátott gép olykor produkálni tud.
Mert hogy vannak olyan rendkívüli esetek amikor a gépet nem lehet behangolni a talajra (pl. erősen mineralizált öntéstalaj, tartós vízállásnak kitett talaj, stb,stb.) Az FBS be lehet gerjeszteni teljesen feltolt magas manuális érzékenységgel, de a Sovereign gépeket még ez sem hatotta meg különösebben. Mehettél vele agyagba, sárba, szárazságba, vízbe, nagyon univerzális gép volt.
Egy a bajuk a régi minelaboknak hogy eszméletlen módon eszik a feszültséget (akku, elem battri) és tapasztalataim alapján az FBS gépek ha már vészesen alacsony az akku szint akkor nem a régivel azonos teljesítményen dolgoznak. Bár ezt manapság a mindenféle pille súlyú nagy kapacitású akkukkal simán ki lehet küszöbölni és szerintem napokat-heteket elmegy ilyen akkukkal 1-1-töltés között. Akkor még nem igazán volt ennyi féle és könnyú súlyú akku, nekem volt betárazva mindig pár original akku, avval kb. 5-6--órát elment míg nem kezdett zuhanni a feszültsége, aztán magas mAh számú GP akkuk, evvel is sokat elment és ha nagyon sokat lengettem, napokat egyhuzamba akkor volt egy zselés akku amit övtáskába raktam, azt felraktam a mellkasomra (így nem lehetett érezni a súlyát) és spirálkábelen átvezettem a gépbe, azaz az elemtartó házba sarukkal. Ezzel sok-sok hetet elment egy töltés alatt.
Hálistóka ezekkel az 1-2-plusz minusz centikkel soha nem foglalkoztam, mindig megelégedve jöttem be a lengetésből, soha nem panaszkodtam és megvártak azok a földek jövőre is, meg a rákövetkező és rákövetkező..Nyilván azokon a helyeken ahol detektor turizmus van igen is számít egy centi, de az olyan helyeket kerülöm.
A másik hátrány a régi minelabok esetén a súly. Ha megnézel egy régi Expit, és lötyög a szára, akkor az azért van mert anno használták dögnehéz buszkormány fejjel vagy valamelyik régi tömör fejjel (platy, Expi SE esetén már S.E.F fej, stb.).
A Sovereignnél a műszerházat felraktam a könyököm alá, így teljesen kiegyensúlyozott volt, viszont gyárilag a markolat alá tették, úgy kb. folyamatosan 3 kiló nehezedett az egész karodra.
Szerintem a minelab nem felejtette el a BBS technológiát és kicsit kompaktabb műszerdobozban a jelenlegi elvárásoknak megfelelően remélem dob még belőlük a piacra. Még valami - elnyűhetetlenek voltak- még 20-25 év után is ugyanolyan hibamentesen (a kábel se tört meg!!!!) dolgozik mint azelőtt...ez azért nagy szó. Kíváncsi leszek hogy a mai gépek zöme (tisztelet a kivételnek) kólásdobozként végzik ennyi idő után vagy újrahasznosított akármiként. :clap: :dance:
Amennyire fejlett lett az apró-elektronika ipart, úgy nem látom az áttörő fejlődést a detektor piacon. Egy pár évig ment minden márkánál hogy a régi típusokat új köntösbe tették, de talán valami most már tényleg elindul a valódi fejlődés irányába. Deust sem tartom gigászi áttörésnek, éppen azon nevettem a múltkor hogy akkora pixelekbe jeleníti meg a távirányító a dolgokat, mint 64-be az orion televizio. Oké hogy nincs vezeték (bár ha vízbe akarsz menni kapkpodhatsz a madzag-vezeték szett után), az a mai világba egyáltalán nem nagy etvasz, meg az is jó hogy teljesen személyre szabható, de könyörgöm, közel fél millió forintért ne ilyen gagyi pixeles kínai kijelző legyen már valamibe... Vannak spéci időjárásálló képernyők, nagy élettartammal, brutál minőséggel amik kis méretben is szuper képet adnak (pl. mai mobiltelefonok kijelzője). Nem azért mert csicsa mániás vagyok..csak... Ez 2017ben szerintem egy jogos és elvárható valami lenne egy ilyen nagyösszegű detektor esetén. Félreértés ne essék, nem akarok megbántani senkit, csak kis eszmecsere....



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 19., vasárnap 11:23

Meglehet, hogy az FBS meg a BBS technológiánál nem volt kényszer a GB, és a gép működött....de még mindig a töbje a VLF kereső fajta, és oda nagyon kéretős a GB....azért irogatok róla, mert tényleg sokan lebecsülik ezt a beállitást....és keresőznek ahogy keresőznek, és lehetne jobban.....érdekes a dolog, hogy a Magnum is több frekis, és benne van a GB - na most az új Equinox is multi frekis - és lásd a csodát, ebbe is benne van.... nem szeretném azt mondani, hogy a Minelab anno valamit elbaxot, ez az ő dolguk mitt raknak egy keresőbe....mink csak tudjuk akceptálni, vagy nem....nekem egy kereső GB nélkül nem kereső.....valakinek a papp, valakinek a pappné.....nem fogom már fésziteni a dumát, mindenki azt használ, ami neki a legjobb...van aki az ACE-ra esküsik, valaki meg nem venné a kezébe....amen.....



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. november 19., vasárnap 12:58

2017-ben mar egy telefonbol, hozza egy alkalmazasbol meg egy vezetek nelkuli fejbol kellene osszeallnia egy alap mezei gepnek.
Csakhat amig lehet szivni az emberek veret...



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. november 19., vasárnap 13:12

tibike írta:Meglehet, hogy az FBS meg a BBS technológiánál nem volt kényszer a GB, és a gép működött....de még mindig a töbje a VLF kereső fajta, és oda nagyon kéretős a GB....azért irogatok róla, mert tényleg sokan lebecsülik ezt a beállitást....és keresőznek ahogy keresőznek, és lehetne jobban.....érdekes a dolog, hogy a Magnum is több frekis, és benne van a GB - na most az új Equinox is multi frekis - és lásd a csodát, ebbe is benne van.... nem szeretném azt mondani, hogy a Minelab anno valamit elbaxot, ez az ő dolguk mitt raknak egy keresőbe....mink csak tudjuk akceptálni, vagy nem....nekem egy kereső GB nélkül nem kereső.....valakinek a papp, valakinek a pappné.....nem fogom már fésziteni a dumát, mindenki azt használ, ami neki a legjobb...van aki az ACE-ra esküsik, valaki meg nem venné a kezébe....amen.....
Lehetosegem volt atnezni helyeket kezdo gmaxxoskent az explorerek utan. Nem talalt semmi erdemlegeset, mert nem maradt ott semmi ezen gepek erzekelesi melysegen belul.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 19., vasárnap 13:49

Oké, itt nincs duma, az Expi valamivel mégis csak jobb mind a GoldMaxx Power vagy a Gmaxx II..... :D az Expi után más keresővel kel menni..... :D



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. november 19., vasárnap 13:54

No es akkor vegre elarulod, hogy nalad melyik a befuto???
Gondolom, nem a Minelab gyartja.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 19., vasárnap 14:04

Nem....de erre a témára szerkeztettem egy új Topicot.....nézd át ha van kedved.... :D



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2017. november 19., vasárnap 14:52

Mindenféle gépet kipróbáltam, a legolcsóbbaktól a legdrágábbakig, de az volt a tapasztalatom, hogy a Minelab xterra 70 óta nem nagyon van fejlődés sajnos. Az egyik gép mélyebb valamivel, a másik gyorsabb, a harmadik praktikusabb, de igazából ugyanazt a szántás réteget karcolgatják már több mint egy évtizede, és olyan gépet, ami lényegesen túlmutatna az eddig ismerteken nem tudok.
Egy biztos, hogy a Minelabok fémszűrése, és a kijelző pontossága olyan precíz, hogy azt a szintet a Deus se üti meg, viszont a Deus meg praktikus és gyors.
Nem látok érdemi fejlődést én sem, pedig ha megnézzük pl. a mobiltelefonokat, hogy mit fejlődtek az Explorer II. óta, akkor van kontraszt rendesen!



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 19., vasárnap 15:02

Hát igen a technológia már a végén van, még a multi freki sem megy mélyebre, csak pontosabnak látszik a jel feldolgozásában.....ahogy luckyotter írja, a mobilok ugrással fejlődnek, de a keresők csak lépéssel....szerintem azért nyomják a régi technológiát, mert még lehett rajta keresni, majd ha valaki invesztál és kiugrik valami újjal, majd fejhez kapnak....várom a Makrót, mivel lépp jövőre - nem a Nokta - az hallott...alszik a Fisher, Tesoró....Whites kiugrott a V3-asall, de annyi....nagyon drága....



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2017. november 19., vasárnap 15:32

unikornis írta:Mindenféle gépet kipróbáltam, a legolcsóbbaktól a legdrágábbakig, de az volt a tapasztalatom, hogy a Minelab xterra 70 óta nem nagyon van fejlődés sajnos. Az egyik gép mélyebb valamivel, a másik gyorsabb, a harmadik praktikusabb, de igazából ugyanazt a szántás réteget karcolgatják már több mint egy évtizede, és olyan gépet, ami lényegesen túlmutatna az eddig ismerteken nem tudok.
Egy biztos, hogy a Minelabok fémszűrése, és a kijelző pontossága olyan precíz, hogy azt a szintet a Deus se üti meg, viszont a Deus meg praktikus és gyors.
Nem látok érdemi fejlődést én sem, pedig ha megnézzük pl. a mobiltelefonokat, hogy mit fejlődtek az Explorer II. óta, akkor van kontraszt rendesen!
Akkor fogadjunk még nem volt cobrád :) Volt x-terra 70-em,safarim,golden mask4/5,delta,smw,xp gmaxx2,xp adventis2 ezek voltak a komolyabb gépeim többit nem sorolom.Egyikkel sem ástam olyan mélyre mint a cobrával.a 25-ös kis fejjel is übereli mindet a 40-es meg csúcs főleg mélykereső módban csak durván orrnehéz lesz tőle a gép.Én szemetes kk-n nem igen járok ezért nekem tökéletes a cobretti az alacsony frekvenciájával.



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2017. november 19., vasárnap 15:34

zoli87 írta:
unikornis írta:Mindenféle gépet kipróbáltam, a legolcsóbbaktól a legdrágábbakig, de az volt a tapasztalatom, hogy a Minelab xterra 70 óta nem nagyon van fejlődés sajnos. Az egyik gép mélyebb valamivel, a másik gyorsabb, a harmadik praktikusabb, de igazából ugyanazt a szántás réteget karcolgatják már több mint egy évtizede, és olyan gépet, ami lényegesen túlmutatna az eddig ismerteken nem tudok.
Egy biztos, hogy a Minelabok fémszűrése, és a kijelző pontossága olyan precíz, hogy azt a szintet a Deus se üti meg, viszont a Deus meg praktikus és gyors.
Nem látok érdemi fejlődést én sem, pedig ha megnézzük pl. a mobiltelefonokat, hogy mit fejlődtek az Explorer II. óta, akkor van kontraszt rendesen!
Akkor fogadjunk még nem volt cobrád :) Volt x-terra 70-em,safarim,golden mask4/5,delta,smw,xp gmaxx2,xp adventis2 ezek voltak a komolyabb gépeim többit nem sorolom.Egyikkel sem ástam olyan mélyre mint a cobrával.a 25-ös kis fejjel is übereli mindet a 40-es meg csúcs főleg mélykereső módban csak durván orrnehéz lesz tőle a gép.Én szemetes kk-n nem igen járok ezért nekem tökéletes a cobretti az alacsony frekvenciájával.
Persze minelabok szűrése nekem is nagyon bejött.



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: toni » 2017. november 19., vasárnap 16:49

x
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2018. március 2., péntek 9:05-kor.



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2017. november 19., vasárnap 17:48

zoli87 írta:
zoli87 írta:
unikornis írta:Mindenféle gépet kipróbáltam, a legolcsóbbaktól a legdrágábbakig, de az volt a tapasztalatom, hogy a Minelab xterra 70 óta nem nagyon van fejlődés sajnos. Az egyik gép mélyebb valamivel, a másik gyorsabb, a harmadik praktikusabb, de igazából ugyanazt a szántás réteget karcolgatják már több mint egy évtizede, és olyan gépet, ami lényegesen túlmutatna az eddig ismerteken nem tudok.
Egy biztos, hogy a Minelabok fémszűrése, és a kijelző pontossága olyan precíz, hogy azt a szintet a Deus se üti meg, viszont a Deus meg praktikus és gyors.
Nem látok érdemi fejlődést én sem, pedig ha megnézzük pl. a mobiltelefonokat, hogy mit fejlődtek az Explorer II. óta, akkor van kontraszt rendesen!
Akkor fogadjunk még nem volt cobrád :) Volt x-terra 70-em,safarim,golden mask4/5,delta,smw,xp gmaxx2,xp adventis2 ezek voltak a komolyabb gépeim többit nem sorolom.Egyikkel sem ástam olyan mélyre mint a cobrával.a 25-ös kis fejjel is übereli mindet a 40-es meg csúcs főleg mélykereső módban csak durván orrnehéz lesz tőle a gép.Én szemetes kk-n nem igen járok ezért nekem tökéletes a cobretti az alacsony frekvenciájával.
Persze minelabok szűrése nekem is nagyon bejött.
A Cobra nálam is egyik favorit. Az a legmélyebb ma is. Majd tiz éves, és még most is. A telókhoz képest tényleg csigalassú a keresők fejlődése.
A legjobb szelektálása szerintem a magnumnal van. Én járok kk-n és oda az jobb mint a Cobra.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. november 19., vasárnap 18:17

toni írta:Ha változást akartok és nemcsak kapirgálni mint a tyúk,akkor NEXUS MP V2. Különböző fejekvel, cél szerint.
ha olyan mély meg jó miért lett eladó?csak érdekel.. :D
mindig a mélységet hajszoljuk.láttam már jópárszor legyalult területet.ahonnan 20cm-t szednek le ott még akad pár vas néhány olom ez-az de nagyon kevés az is a fölső 5-10 cm-be.ahonnan lenyesnek géppel 40cmt ott aztán teljesen megszünik minden.talán ha elásott kincs maradhatna de az ugye nincs minden bokorban...ettől lejjebb már csak a sírok vannak de azokra még nem igen jelez a sima kereső esetleg ha valami jókora akad benne..szóval tapasztalotom szerint van az a 30cm aszt kifújt..persze biztos akad kivétel de az esetek 80%-ban bizti csak ott van némi vicik-vacak.. :D



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: toni » 2017. november 19., vasárnap 18:52

ul69 írta:
toni írta:Ha változást akartok és nemcsak kapirgálni mint a tyúk,akkor NEXUS MP V2. Különböző fejekvel, cél szerint.
ha olyan mély meg jó miért lett eladó?csak érdekel.. :D
mindig a mélységet hajszoljuk.láttam már jópárszor legyalult területet.ahonnan 20cm-t szednek le ott még akad pár vas néhány olom ez-az de nagyon kevés az is a fölső 5-10 cm-be.ahonnan lenyesnek géppel 40cmt ott aztán teljesen megszünik minden.talán ha elásott kincs maradhatna de az ugye nincs minden bokorban...ettől lejjebb már csak a sírok vannak de azokra még nem igen jelez a sima kereső esetleg ha valami jókora akad benne..szóval tapasztalotom szerint van az a 30cm aszt kifújt..persze biztos akad kivétel de az esetek 80%-ban bizti csak ott van némi vicik-vacak.. :D
De szeretem ezeket az "egyszerű" kérdéseket-miért árulod,ha jó.
Váltogatom a gépeket,de nem tudom árultam e a V2es Nexust-legújabb egyenlőre,de úgy tudom nemsokáig.Úgy hogy itt is vannak ujjítások nem csak a mobilnál.Csak pl.,három Cobrám volt.kettő ujonan Feritől (egyik nyél nélkül)eś az egyik Tibikétől.Nagyon jó detektor az én elvárásomnak.Már gondolkodtam is,hogy veszek ujra bizonyos célból.De a Nexusval messziről nem egy kategória.



doi35
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. július 9., csütörtök 12:59
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: doi35 » 2017. november 22., szerda 21:01

Sziasztok! Én Argus/Deltát használok 16.8-as 30cm fejjel! Nagyon jó gép és nem is adnám el!Az apró körömnyi érmét is kiszedi! Viszont szemetes vasas helyen elvérzik és a fülem is ketté áll tőle!
Kellene mellé egy másik gép ami igen jól szelektál és a kis körömnyi ezüstöt legalább 15-20cm-ről úgy kiveszi hogy mellette minden apró szemetet illetve vasat elhagy! Max 150ezerig gondolkodom árban. Az x-terra 705öst ajánlották illetve a Fisher 2est! Szerintetek???



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Timber » 2017. november 23., csütörtök 15:00

doi35 írta:Sziasztok! Én Argus/Deltát használok 16.8-as 30cm fejjel! Nagyon jó gép és nem is adnám el!Az apró körömnyi érmét is kiszedi! Viszont szemetes vasas helyen elvérzik és a fülem is ketté áll tőle!
Kellene mellé egy másik gép ami igen jól szelektál és a kis körömnyi ezüstöt legalább 15-20cm-ről úgy kiveszi hogy mellette minden apró szemetet illetve vasat elhagy! Max 150ezerig gondolkodom árban. Az x-terra 705öst ajánlották illetve a Fisher 2est! Szerintetek???
Ennyiért ha ki tuddz fogni egy használt Magnumot, azzal jársz a legjobban. Vasas helyen abszolút favorit mert szuper a szelekciója és nagyon gyors. Én Cobra mellett használom.



doi35
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. július 9., csütörtök 12:59
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: doi35 » 2017. november 23., csütörtök 18:26

Timber írta:
doi35 írta:Sziasztok! Én Argus/Deltát használok 16.8-as 30cm fejjel! Nagyon jó gép és nem is adnám el!Az apró körömnyi érmét is kiszedi! Viszont szemetes vasas helyen elvérzik és a fülem is ketté áll tőle!
Kellene mellé egy másik gép ami igen jól szelektál és a kis körömnyi ezüstöt legalább 15-20cm-ről úgy kiveszi hogy mellette minden apró szemetet illetve vasat elhagy! Max 150ezerig gondolkodom árban. Az x-terra 705öst ajánlották illetve a Fisher 2est! Szerintetek???
Ennyiért ha ki tuddz fogni egy használt Magnumot, azzal jársz a legjobban. Vasas helyen abszolút favorit mert szuper a szelekciója és nagyon gyors. Én Cobra mellett használom.
És a Magnum mit tud, a körömnyi ezüst érméket mennyről látja? Gondolok itt II.Béla vagy esetleg Mária dénár amik tényleg kicsik! Hány Khz-es? Egy hangon dolgozik minta delta? Mennyire bonyolult a beállítása?
Esetleg valakinek más elgondolása van e?
Köszönöm a választ!



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 23., csütörtök 18:37

És a Magnum mit tud, a körömnyi ezüst érméket mennyről látja? Gondolok itt II.Béla vagy esetleg Mária dénár amik tényleg kicsik! Hány Khz-es? Egy hangon dolgozik minta delta? Mennyire bonyolult a beállítása?
Esetleg valakinek más elgondolása van e?
Köszönöm a választ![/quote]



Kezd el itt: http://metaldetector.hu/femkeresok.html



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2017. november 23., csütörtök 19:43

doi35 írta:
Timber írta:
doi35 írta:Sziasztok! Én Argus/Deltát használok 16.8-as 30cm fejjel! Nagyon jó gép és nem is adnám el!Az apró körömnyi érmét is kiszedi! Viszont szemetes vasas helyen elvérzik és a fülem is ketté áll tőle!
Kellene mellé egy másik gép ami igen jól szelektál és a kis körömnyi ezüstöt legalább 15-20cm-ről úgy kiveszi hogy mellette minden apró szemetet illetve vasat elhagy! Max 150ezerig gondolkodom árban. Az x-terra 705öst ajánlották illetve a Fisher 2est! Szerintetek???
Ennyiért ha ki tuddz fogni egy használt Magnumot, azzal jársz a legjobban. Vasas helyen abszolút favorit mert szuper a szelekciója és nagyon gyors. Én Cobra mellett használom.
És a Magnum mit tud, a körömnyi ezüst érméket mennyről látja? Gondolok itt II.Béla vagy esetleg Mária dénár amik tényleg kicsik! Hány Khz-es? Egy hangon dolgozik minta delta? Mennyire bonyolult a beállítása?
Esetleg valakinek más elgondolása van e?
Köszönöm a választ!

A magnumnál semmi nem szedi jobban az aprót.Azt mondják.Nekem sajna még nem volt.http://metaldetector.hu/magnum.html



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2017. november 23., csütörtök 19:44

zoli87 írta:
doi35 írta:
Timber írta:
doi35 írta:Sziasztok! Én Argus/Deltát használok 16.8-as 30cm fejjel! Nagyon jó gép és nem is adnám el!Az apró körömnyi érmét is kiszedi! Viszont szemetes vasas helyen elvérzik és a fülem is ketté áll tőle!
Kellene mellé egy másik gép ami igen jól szelektál és a kis körömnyi ezüstöt legalább 15-20cm-ről úgy kiveszi hogy mellette minden apró szemetet illetve vasat elhagy! Max 150ezerig gondolkodom árban. Az x-terra 705öst ajánlották illetve a Fisher 2est! Szerintetek???
Ennyiért ha ki tuddz fogni egy használt Magnumot, azzal jársz a legjobban. Vasas helyen abszolút favorit mert szuper a szelekciója és nagyon gyors. Én Cobra mellett használom.
És a Magnum mit tud, a körömnyi ezüst érméket mennyről látja? Gondolok itt II.Béla vagy esetleg Mária dénár amik tényleg kicsik! Hány Khz-es? Egy hangon dolgozik minta delta? Mennyire bonyolult a beállítása?
Esetleg valakinek más elgondolása van e?
Köszönöm a választ!

A magnumnál semmi nem szedi jobban az aprót.Azt mondják.Nekem sajna még nem volt.http://metaldetector.hu/magnum.html
viewtopic.php?f=2&t=4



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2017. november 23., csütörtök 20:45

Sziasztok!
Kb 2011 körül volt egy privát összejövetel a musculus birtokán, ahova kb 20 fő jött el. Ott tesztelgettünk különböző gépeket (Magnum, Tesoro Tejon, Deus (akkoriban újnak számított, és a musculus hozott), stb) amire kifejezetten emlékszem, hogy volt egy teszt ahol egy szög és mellé le volt téve egy körömnyi kis érme megtévesztésig hasonlító másolata, olyasmi mint amiről itt szó lehet. Amikor a szögtől több centire (kb 5 cm) volt a ez a kis céltárgy, akkor csak és kizárólag a kisfejes deus jelezte. Nem vasnak. A magnum NEM jelezte! Ha jól emlékszem egészen addig jelezte (nyilván irreálisan magas reakttal) a deus, amíg a szöghöz hozzá nem ért. Természetesen a magnum nem jelezte akkor sem. Annak ellenére a terepen viszont igen jól használható a magnum szó se róla, de hogy vasas helyen kiszedje a jót minden esetben arra nincs gép még a piacon...
A körömnyi és körömnyi dolog között is óriási különbségek vannak (Ferdinánd dénár vagy egy körbenyírt parvus), de a 15-20 cm meg megint csak irreális dolog ilyen céltárgyak esetén gyakorlatban történő felkutatására. Persze vannak csodák és csodaszámba tűnő mellé ásások, amikor a pipakupak behullik a 70 cm-es gödör aljára a felszín alatt 10 cm-re lévő lyukfalából és lesznek egyből legendás gépek :P



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. november 24., péntek 6:50

[quote="Együgyű Károly"]Sziasztok!
Kb 2011 körül volt egy privát összejövetel a musculus birtokán, ahova kb 20 fő jött el. Ott tesztelgettünk különböző gépeket (Magnum, Tesoro Tejon, Deus (akkoriban újnak számított, és a musculus hozott), stb) amire kifejezetten emlékszem, hogy volt egy teszt ahol egy szög és mellé le volt téve egy körömnyi kis érme megtévesztésig hasonlító másolata, olyasmi mint amiről itt szó lehet. Amikor a szögtől több centire (kb 5 cm) volt a ez a kis céltárgy, akkor csak és kizárólag a kisfejes deus jelezte. Nem vasnak. A magnum NEM jelezte! Ha jól emlékszem egészen addig jelezte (nyilván irreálisan magas reakttal) a deus, amíg a szöghöz hozzá nem ért. Természetesen a magnum nem jelezte akkor sem. Annak ellenére a terepen viszont igen jól használható a magnum szó se róla, de hogy vasas helyen kiszedje a jót minden esetben arra nincs gép még a piacon...
A körömnyi és körömnyi dolog között is óriási különbségek vannak (Ferdinánd dénár vagy egy körbenyírt parvus), de a 15-20 cm meg megint csak irreális dolog ilyen céltárgyak esetén gyakorlatban történő felkutatására. Persze vannak csodák és csodaszámba tűnő mellé ásások, amikor a pipakupak behullik a 70 cm-es gödör aljára a felszín alatt 10 cm-re lévő lyukfalából és lesznek egyből legendás gépek :P[/q

a vas minden gépet lemaszkol ha szűrésen van.lehet velük levegőben bohóckodni de a földben már egész más a helyzet.azért marad el pár dolog mert vasak közelében volt és a következő szántás arrébb rakja.ha valaki allmetálban járna és minden jelet megásna akkor szinte bármilyen átlagos géppel lehetne akár apró dolgokat is szedegetni..na de ki az az elvetemült aki annyira ráér h pl kkoron egy húzásnál 5-8 vasjelet kiásson és kibogarássza?? :D



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 24., péntek 16:56

Két kifogásom volt a Magnumhoz - sok nyomó gomb és még mindegyik alatt két - három funkció - már az én fejemnek ez sok volt.....igazából egy 0,5g 24K goldot nem nagyon látott, csak nagyon közelről.....erre nagyon jó a Racer sorozat - mindeggyik - R1, R2 és a Gold is látja kb 10-12cm-re....0,5g 24K.....

Vasra szemetes helyre eddig a legjobb a lengyel Rutus Alter 71-es.....még az emerikai fórumokon csak jót hallani róla....ez már valami.....



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Timber » 2017. november 24., péntek 20:07

zoli87 írta:
zoli87 írta:
doi35 írta:
Timber írta:
doi35 írta:Sziasztok! Én Argus/Deltát használok 16.8-as 30cm fejjel! Nagyon jó gép és nem is adnám el!Az apró körömnyi érmét is kiszedi! Viszont szemetes vasas helyen elvérzik és a fülem is ketté áll tőle!
Kellene mellé egy másik gép ami igen jól szelektál és a kis körömnyi ezüstöt legalább 15-20cm-ről úgy kiveszi hogy mellette minden apró szemetet illetve vasat elhagy! Max 150ezerig gondolkodom árban. Az x-terra 705öst ajánlották illetve a Fisher 2est! Szerintetek???
Ennyiért ha ki tuddz fogni egy használt Magnumot, azzal jársz a legjobban. Vasas helyen abszolút favorit mert szuper a szelekciója és nagyon gyors. Én Cobra mellett használom.
És a Magnum mit tud, a körömnyi ezüst érméket mennyről látja? Gondolok itt II.Béla vagy esetleg Mária dénár amik tényleg kicsik! Hány Khz-es? Egy hangon dolgozik minta delta? Mennyire bonyolult a beállítása?
Esetleg valakinek más elgondolása van e?
Köszönöm a választ!

A magnumnál semmi nem szedi jobban az aprót.Azt mondják.Nekem sajna még nem volt.http://metaldetector.hu/magnum.html
viewtopic.php?f=2&t=4
Ezt hívják sokan porszívónak. A Magnumot :mrgreen: Egy dénárt nálam most kb. 25-re jelzett be ahogy gyorsba kipróbáltam. Szerintem a Cobra is tudja annyiról kevegőben csak mondjuk földben valahogy 10szer többet szed a Magnum.
15- 20 centiig mindent úgy kiporszívóz hogy utána nem érdemes már menni. Ezrt Vasas helyen!!! Nem sorolnám hány csúcs kategóriás géppel voltam eggyütt, de nem cserélném el egyikre se. A kicsire kétségtelen a legjobb. Rengeteg sok ezüstpéz darabom van fél negyed éd még kisebb amire a legjobb ponpointer se jelez csak a Magnum és alig tslálom meg. Nem ezeket gyűjtjük de mond valamit arról mennyire szereti az aprót.
A vas nem egyformán maszkol minden gépet!!! És ez multi frekis.
Az hogy a 2011-es tesztekben mi volt hát engem nem hat meg 2017-ben.Tudtommal knb 2011 a gyártás kezdete és a kezdet óta rengeteget fejlődött. nagyon megnéztem mit veszek meg és végig olvastam a fórumot, a régit is,megkérdeztem embeteket. Asszem Tibike magnumja is ilen régi volt, nézegettem azt is hogy megvegyem-e de jól jártam drágábban is az újjal.
Cobrám is van, rómára szerintem az a jobb, kivéve kevert vasas helyen, hadizni is a nagy buszkormány fejjel. De most rendeltem az új brutust a magnumhoz. Voltunk a régi Brutusszal ami nagyon tud de szálítani nem nyerő. Ez megint ütős lesz hadizni. Az se mindegy azért, hogy ráköltök egy használt Garett Ace árát és olyan mélykereső t kapok így ami több millás keretes gépeket aláz.
Most nem vitatkozni akarok tehát aki szerint ez vagy az jobb akkor neki legyen igaza ;)



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2017. november 24., péntek 20:42

:-bd
Timber írta:
zoli87 írta:
zoli87 írta:
doi35 írta:
Timber írta:
doi35 írta:Sziasztok! Én Argus/Deltát használok 16.8-as 30cm fejjel! Nagyon jó gép és nem is adnám el!Az apró körömnyi érmét is kiszedi! Viszont szemetes vasas helyen elvérzik és a fülem is ketté áll tőle!
Kellene mellé egy másik gép ami igen jól szelektál és a kis körömnyi ezüstöt legalább 15-20cm-ről úgy kiveszi hogy mellette minden apró szemetet illetve vasat elhagy! Max 150ezerig gondolkodom árban. Az x-terra 705öst ajánlották illetve a Fisher 2est! Szerintetek???
Ennyiért ha ki tuddz fogni egy használt Magnumot, azzal jársz a legjobban. Vasas helyen abszolút favorit mert szuper a szelekciója és nagyon gyors. Én Cobra mellett használom.
És a Magnum mit tud, a körömnyi ezüst érméket mennyről látja? Gondolok itt II.Béla vagy esetleg Mária dénár amik tényleg kicsik! Hány Khz-es? Egy hangon dolgozik minta delta? Mennyire bonyolult a beállítása?
Esetleg valakinek más elgondolása van e?
Köszönöm a választ!

A magnumnál semmi nem szedi jobban az aprót.Azt mondják.Nekem sajna még nem volt.http://metaldetector.hu/magnum.html
viewtopic.php?f=2&t=4
Ezt hívják sokan porszívónak. A Magnumot :mrgreen: Egy dénárt nálam most kb. 25-re jelzett be ahogy gyorsba kipróbáltam. Szerintem a Cobra is tudja annyiról kevegőben csak mondjuk földben valahogy 10szer többet szed a Magnum.
15- 20 centiig mindent úgy kiporszívóz hogy utána nem érdemes már menni. Ezrt Vasas helyen!!! Nem sorolnám hány csúcs kategóriás géppel voltam eggyütt, de nem cserélném el egyikre se. A kicsire kétségtelen a legjobb. Rengeteg sok ezüstpéz darabom van fél negyed éd még kisebb amire a legjobb ponpointer se jelez csak a Magnum és alig tslálom meg. Nem ezeket gyűjtjük de mond valamit arról mennyire szereti az aprót.
A vas nem egyformán maszkol minden gépet!!! És ez multi frekis.
Az hogy a 2011-es tesztekben mi volt hát engem nem hat meg 2017-ben.Tudtommal knb 2011 a gyártás kezdete és a kezdet óta rengeteget fejlődött. nagyon megnéztem mit veszek meg és végig olvastam a fórumot, a régit is,megkérdeztem embeteket. Asszem Tibike magnumja is ilen régi volt, nézegettem azt is hogy megvegyem-e de jól jártam drágábban is az újjal.
Cobrám is van, rómára szerintem az a jobb, kivéve kevert vasas helyen, hadizni is a nagy buszkormány fejjel. De most rendeltem az új brutust a magnumhoz. Voltunk a régi Brutusszal ami nagyon tud de szálítani nem nyerő. Ez megint ütős lesz hadizni. Az se mindegy azért, hogy ráköltök egy használt Garett Ace árát és olyan mélykereső t kapok így ami több millás keretes gépeket aláz.
Most nem vitatkozni akarok tehát aki szerint ez vagy az jobb akkor neki legyen igaza ;)
:-bd



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2017. november 24., péntek 20:43

zoli87 írta::-bd
Timber írta:
zoli87 írta:
zoli87 írta:
doi35 írta:
Timber írta:
doi35 írta:Sziasztok! Én Argus/Deltát használok 16.8-as 30cm fejjel! Nagyon jó gép és nem is adnám el!Az apró körömnyi érmét is kiszedi! Viszont szemetes vasas helyen elvérzik és a fülem is ketté áll tőle!
Kellene mellé egy másik gép ami igen jól szelektál és a kis körömnyi ezüstöt legalább 15-20cm-ről úgy kiveszi hogy mellette minden apró szemetet illetve vasat elhagy! Max 150ezerig gondolkodom árban. Az x-terra 705öst ajánlották illetve a Fisher 2est! Szerintetek???
Ennyiért ha ki tuddz fogni egy használt Magnumot, azzal jársz a legjobban. Vasas helyen abszolút favorit mert szuper a szelekciója és nagyon gyors. Én Cobra mellett használom.
És a Magnum mit tud, a körömnyi ezüst érméket mennyről látja? Gondolok itt II.Béla vagy esetleg Mária dénár amik tényleg kicsik! Hány Khz-es? Egy hangon dolgozik minta delta? Mennyire bonyolult a beállítása?
Esetleg valakinek más elgondolása van e?
Köszönöm a választ!

A magnumnál semmi nem szedi jobban az aprót.Azt mondják.Nekem sajna még nem volt.http://metaldetector.hu/magnum.html
viewtopic.php?f=2&t=4
Ezt hívják sokan porszívónak. A Magnumot :mrgreen: Egy dénárt nálam most kb. 25-re jelzett be ahogy gyorsba kipróbáltam. Szerintem a Cobra is tudja annyiról kevegőben csak mondjuk földben valahogy 10szer többet szed a Magnum.
15- 20 centiig mindent úgy kiporszívóz hogy utána nem érdemes már menni. Ezrt Vasas helyen!!! Nem sorolnám hány csúcs kategóriás géppel voltam eggyütt, de nem cserélném el egyikre se. A kicsire kétségtelen a legjobb. Rengeteg sok ezüstpéz darabom van fél negyed éd még kisebb amire a legjobb ponpointer se jelez csak a Magnum és alig tslálom meg. Nem ezeket gyűjtjük de mond valamit arról mennyire szereti az aprót.
A vas nem egyformán maszkol minden gépet!!! És ez multi frekis.
Az hogy a 2011-es tesztekben mi volt hát engem nem hat meg 2017-ben.Tudtommal knb 2011 a gyártás kezdete és a kezdet óta rengeteget fejlődött. nagyon megnéztem mit veszek meg és végig olvastam a fórumot, a régit is,megkérdeztem embeteket. Asszem Tibike magnumja is ilen régi volt, nézegettem azt is hogy megvegyem-e de jól jártam drágábban is az újjal.
Cobrám is van, rómára szerintem az a jobb, kivéve kevert vasas helyen, hadizni is a nagy buszkormány fejjel. De most rendeltem az új brutust a magnumhoz. Voltunk a régi Brutusszal ami nagyon tud de szálítani nem nyerő. Ez megint ütős lesz hadizni. Az se mindegy azért, hogy ráköltök egy használt Garett Ace árát és olyan mélykereső t kapok így ami több millás keretes gépeket aláz.
Most nem vitatkozni akarok tehát aki szerint ez vagy az jobb akkor neki legyen igaza ;)
:-bd
Ja és Magyar azt nem mondtad.Csak a szerviz miatt mondom.Nem mindegy!



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. november 24., péntek 20:47

tibike írta:Két kifogásom volt a Magnumhoz - sok nyomó gomb és még mindegyik alatt két - három funkció - már az én fejemnek ez sok volt.....igazából egy 0,5g 24K goldot nem nagyon látott, csak nagyon közelről.....erre nagyon jó a Racer sorozat - mindeggyik - R1, R2 és a Gold is látja kb 10-12cm-re....0,5g 24K.....

Vasra szemetes helyre eddig a legjobb a lengyel Rutus Alter 71-es.....még az emerikai fórumokon csak jót hallani róla....ez már valami.....
nekem több mint 10cm-ről jelzett egy kb 0.2-0.3gr-os vékonyka aranylemez darabot szemetes helyen.mondjuk azt nem tudom hány karátos de jó színe volt :D sima érmézés lapos programban volt a gép 36os érzékenységen lassú talajkövetéssel..ehhez nem kell sok gombot megnyomni..mondjuk átalakítanám magamnak a saját gusztusomhoz h melyik gomb mit csináljon de nem lényeges.néztem azt a rutust.4.4-18.4khz-es multifrekis gép szép minelab hanggal...240e körül..aki akar vegyen



nertim82
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017. augusztus 13., vasárnap 1:59
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: nertim82 » 2017. december 1., péntek 18:44

Sziasztok! Jelen pillanatban egy Garrett euro ace-el tolom az ipart szerintetek mennyit dob akár mélységen akár érzékenységen egy Detech ultimate vagy egy Mars discovery fej? És szerintetek melyik jobb?



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma