Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Melyik a jobb kereső?

Fémkereséshez való eszközök
tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. január 13., szerda 17:53




tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. január 13., szerda 17:59

Érdekes, most nézem - a GMP kézikönyvébe sincs leírva a GB beállítás - szerintem ez egy alap hiba....de ez van, ezt kel szeretni.....



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 13., szerda 18:02

tibike írta:Akkor bocsánatott kérer...használd a gyári beállítást....legyen szerencséd vele....mert a Deuson, Magnumon és sok más keresőn vannak gyári beállítások, és mégis mindenki spekulál a beállítással, változtatt amit csak lehett, hogy minnél a legtöbbet kihúza a keresőjéből....
ezek szerint, a 12 óra megfelel a száraz talajon, nedves talajon, tengerparton, mindenhol a világon, mert - persze - ez a javasolt gyári beállítás..... :lol:
Akkor itt a lehetőség hogy eláruld a tutit hogyan kell beállítani a GMP-t.Szeretem az okos embereket akik mindent tudnak.Ha egy analóg gépet nem a pumpálós módszerrel lősz be akkor hogyan?Ne gyere itt a digitális gépekkel.Ha a gép felhúzva sem gerjed a talajra akkor mi van?Mihez képest veszed lejjebb vagy feljebb???? :-@


:?:

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 13., szerda 18:03

norman írta:
tibike írta:Akkor bocsánatott kérer...használd a gyári beállítást....legyen szerencséd vele....mert a Deuson, Magnumon és sok más keresőn vannak gyári beállítások, és mégis mindenki spekulál a beállítással, változtatt amit csak lehett, hogy minnél a legtöbbet kihúza a keresőjéből....
ezek szerint, a 12 óra megfelel a száraz talajon, nedves talajon, tengerparton, mindenhol a világon, mert - persze - ez a javasolt gyári beállítás..... :lol:
Akkor itt a lehetőség hogy eláruld a tutit hogyan kell beállítani a GMP-t.Szeretem az okos embereket akik mindent tudnak.Ha egy analóg gépet nem a pumpálós módszerrel lősz be akkor hogyan?Ne gyere itt a digitális gépekkel.Ha a gép felhúzva sem gerjed a talajra akkor mi van?Mihez képest veszed lejjebb vagy feljebb???? :-@
Sebaj biztosan a GMP alapból szar gép....

Ja valszeg a ground állítást azzal kompenzálták hogy a GMP all metall gép.Ha a vas hangot leveszed akkor sem veszít a mélységből mint a hagyományos gépek discelve.


:?:

tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. január 13., szerda 18:58

Tehát a GMP analóg kereső? Ez nekem is új információ, gondoltam hogy digitális, csak nincsen kijelzője..... :D
Akkor a Tesoró minek tette be a GB-ott a Vakéróba, Eurosabre-ba stb. meg a sok, sok más fajta keresőbe - Fisher, Golden Mask....etc? Arra nem gondoltál hogy a Te keresőd lehett bibis is - vagy csak nem tudod beállítani a Groundot? De szerintem azért nem kel világba kürtölni a rossz beállítást, valaki majd úgy veszi, hogy ez a legjobb és passz....Szerintem itt nincs mit dumálni, ha nem használod, a Te dolgod, én is a kocsimon csak az eggyessel megyek, nem tudom bedobni a kettest meg a többi sebességet...... :D na légy békében......



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 13., szerda 19:10

tibike írta:Tehát a GMP analóg kereső? Ez nekem is új információ, gondoltam hogy digitális, csak nincsen kijelzője..... :D
Akkor a Tesoró minek tette be a GB-ott a Vakéróba, Eurosabre-ba stb. meg a sok, sok más fajta keresőbe - Fisher, Golden Mask....etc? Arra nem gondoltál hogy a Te keresőd lehett bibis is - vagy csak nem tudod beállítani a Groundot? De szerintem azért nem kel világba kürtölni a rossz beállítást, valaki majd úgy veszi, hogy ez a legjobb és passz....Szerintem itt nincs mit dumálni, ha nem használod, a Te dolgod, én is a kocsimon csak az eggyessel megyek, nem tudom bedobni a kettest meg a többi sebességet...... :D na légy békében......
Hú de nagy arcod van ember.Lehet nem tűnt fel de amit linkeltél fórumot azon 11 órát írnak.Az legalább egy centi is lehet.Az analógot a beállítási lehetőségekre és arra értettem hogy nincs kijelző.Ezt már annyian leírták hogy nem akartam részletezni.
De ha ilyen kis okos vagy akkor azt is tudod hogy ha szépen belőtted a Gb-t akkor is lehet hogy arrébb 5 méterrel már másabb a talaj és baszhatod.
De nincs harag örülök hogy Te egy igazán profi ember vagy és mindenkinél okosabb is! :-q


:?:

Török
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 20:38
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Török » 2016. január 13., szerda 19:18




M'XT
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015. július 18., szombat 16:00
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: M'XT » 2016. január 13., szerda 19:19

Na, várjál Tibike a Norman egy szóval nem állította, hogy ez a világ legjobb beállítása és kötelező eszerint járni.. Bizonyos talajokra és korszakokra egyébként helytálló a 12 órás ground, de amúgy valóban nem ez a legjobb általános beállítás mélység tekintetében, bár mindenki úgy lövi be a gépét ahogy számára a legkézenfekvőbb. Én inkább a silencerre lennék kíváncsi, hogy mit lehet kihozni belőle, mert a 2-es egy kezdőbb, kiváló szűrésű beállítás. 0-án tulajdonképpen már all metal, ha jól gondolom.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 13., szerda 19:30

M'XT írta:Na, várjál Tibike a Norman egy szóval nem állította, hogy ez a világ legjobb beállítása és kötelező eszerint járni.. Bizonyos talajokra és korszakokra egyébként helytálló a 12 órás ground, de amúgy valóban nem ez a legjobb általános beállítás mélység tekintetében, bár mindenki úgy lövi be a gépét ahogy számára a legkézenfekvőbb. Én inkább a silencerre lennék kíváncsi, hogy mit lehet kihozni belőle, mert a 2-es egy kezdőbb, kiváló szűrésű beállítás. 0-án tulajdonképpen már all metal, ha jól gondolom.
Szia!
Te hogy szoktad belőni a GB-t?


:?:

tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. január 13., szerda 19:34

M'XT írta:Na, várjál Tibike a Norman egy szóval nem állította, hogy ez a világ legjobb beállítása és kötelező eszerint járni.. Bizonyos talajokra és korszakokra egyébként helytálló a 12 órás ground, de amúgy valóban nem ez a legjobb általános beállítás mélység tekintetében, bár mindenki úgy lövi be a gépét ahogy számára a legkézenfekvőbb. Én inkább a silencerre lennék kíváncsi, hogy mit lehet kihozni belőle, mert a 2-es egy kezdőbb, kiváló szűrésű beállítás. 0-án tulajdonképpen már all metal, ha jól gondolom.
Ěn sem álítottam hogy ez a legjobb vagy legrosszab beállítás, csak azon áltam meg, hogy a Groundot mindig 12-re nyomja....és ez a beállítás szerintem nem jó...mert mindenhol más a talaj, és Gyuszinak Kecskemétről mondjuk nem jön be a 12 óra, ugyan úgy, mind Lacinak Egerbe nem lesz jó.... a GB-t mindig a terep - talaj szerint kel beállítani, lehet, hogy valahol 100 méterenként változik a talaj, aztán a kereső nem muzsikál ahogy kel....és veszít a mélységen, valahol drasztikusan is....ez nem duma, ez tény.....GMP keres nem volt, de a Tesorókon nagyon is jól bek kel lőni a talajt, mert veszítel 5cm is.....ha nem többet..... [-x



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 13., szerda 19:34

Látszik hogy tél van.Ráérsz ilyen dolgokkal is foglalkozni.Szorosan összefügg a fémkereséssel.......


:?:

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 13., szerda 19:36

tibike írta:
M'XT írta:Na, várjál Tibike a Norman egy szóval nem állította, hogy ez a világ legjobb beállítása és kötelező eszerint járni.. Bizonyos talajokra és korszakokra egyébként helytálló a 12 órás ground, de amúgy valóban nem ez a legjobb általános beállítás mélység tekintetében, bár mindenki úgy lövi be a gépét ahogy számára a legkézenfekvőbb. Én inkább a silencerre lennék kíváncsi, hogy mit lehet kihozni belőle, mert a 2-es egy kezdőbb, kiváló szűrésű beállítás. 0-án tulajdonképpen már all metal, ha jól gondolom.
Ěn sem álítottam hogy ez a legjobb vagy legrosszab beállítás, csak azon áltam meg, hogy a Groundot mindig 12-re nyomja....és ez a beállítás szerintem nem jó...mert mindenhol más a talaj, és Gyuszinak Kecskemétről mondjuk nem jön be a 12 óra, ugyan úgy, mind Lacinak Egerbe nem lesz jó.... a GB-t mindig a terep - talaj szerint kel beállítani, lehet, hogy valahol 100 méterenként változik a talaj, aztán a kereső nem muzsikál ahogy kel....és veszít a mélységen, valahol drasztikusan is....ez nem duma, ez tény.....GMP keres nem volt, de a Tesorókon nagyon is jól bek kel lőni a talajt, mert veszítel 5cm is.....ha nem többet..... [-x
Az a mókás hogy volt Tesoróm is.Azon teljesen más volt a beállítás.Volt alaphang stb.
A GMP-n nincs ilyesmi.
De ha nem is volt GMP-d akkor miért fikázol máris?A fórumon amit linkeltél az ipse belövi 11 órára és kész.Ő sem emlegeti a pumpálást csavargatást.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára norman 2016. január 13., szerda 19:39-kor.


:?:

Török
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 20:38
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Török » 2016. január 13., szerda 19:37

norman írta:
Látszik hogy tél van.Ráérsz ilyen dolgokkal is foglalkozni.Szorosan összefügg a fémkereséssel.......
A hajam égnek áll a helyesírási hibáktól. Egyébként érdekel a téma.



Numi Tarem
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. december 29., kedd 12:26
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Numi Tarem » 2016. január 13., szerda 19:39

Üdv! GMP,ground 7 óra álástól 12 óráig kevésbé ásványos talaj, 12 órától 17 óráig ásványos talaj /kövesebb/ a 12 óra állás bekapcsolva megtapasztalva hogy vielkedik a gép a talajhatásra ha megfelel maradhat,ide oda tekerve induláskor érezhető a jó beálitás,és a gép elvégzi a groundot mikor bekapcsol és a fej a földhöz ér ezzel már csak finomitható,érdemes tekergetni akkár 5 -10 méteren is ha változik a talaj,megéri.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. január 13., szerda 19:40

norman írta:
tibike írta:Tehát a GMP analóg kereső? Ez nekem is új információ, gondoltam hogy digitális, csak nincsen kijelzője..... :D
Akkor a Tesoró minek tette be a GB-ott a Vakéróba, Eurosabre-ba stb. meg a sok, sok más fajta keresőbe - Fisher, Golden Mask....etc? Arra nem gondoltál hogy a Te keresőd lehett bibis is - vagy csak nem tudod beállítani a Groundot? De szerintem azért nem kel világba kürtölni a rossz beállítást, valaki majd úgy veszi, hogy ez a legjobb és passz....Szerintem itt nincs mit dumálni, ha nem használod, a Te dolgod, én is a kocsimon csak az eggyessel megyek, nem tudom bedobni a kettest meg a többi sebességet...... :D na légy békében......
Hú de nagy arcod van ember.Lehet nem tűnt fel de amit linkeltél fórumot azon 11 órát írnak.Az legalább egy centi is lehet.Az analógot a beállítási lehetőségekre és arra értettem hogy nincs kijelző.Ezt már annyian leírták hogy nem akartam részletezni.
De ha ilyen kis okos vagy akkor azt is tudod hogy ha szépen belőtted a Gb-t akkor is lehet hogy arrébb 5 méterrel már másabb a talaj és baszhatod.
De nincs harag örülök hogy Te egy igazán profi ember vagy és mindenkinél okosabb is! :-q

Neked van igazad, bocs hogy belepofázok, már kussolok......használd a 12 órát......szerintem ki is lehetne szerelni az a potit, és betenni egy fix ellenálást..... :lol:



M'XT
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015. július 18., szombat 16:00
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: M'XT » 2016. január 13., szerda 19:45

Én megmondom őszintén, hogy XP-kre jellemző módon általában sehogy. Legjobb emlékeim szerint Deusnál fülessel se sokat ért a pumpálás vagy legalábbis nem volt átlagos kiföldelni, bár próbálgattam. GMP-nél szimplán bekapcsolom a gépet aztán az általánosan beállított értékkel megyek. Valaki arra esküszik, hogy eltartja a földtől pár centire a masinát bekapcsoláskor, utána állítgat, ami egyébként jó is más géptípusoknál egy lehetőleg fémmentes helyen majd egyéb beállítások és pumpálás vagy fordítva. GMP-seket én nem igazán láttam, hogy foglalkoztak volna ily mód a talajkiegyenlítéssel, de szerintem nem is kell, mert, ha rosszul van kiegyenlítve földre való mozgatáskor úgy is kiderül, ezt időnként ellenőrzöm és ilyenkor állítok rajta. Mióta koptatod a GMP-t? Ezek szerint te se voltál feltétlen elégedett az egyik tulajdonságaiban nagyon hasonló hazai géppel.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 13., szerda 19:46

Tibike!
Nem a véleményed vagy a hozzászólásod a baj hanem a stílus.Az a jófajta magas lovas lenézős.Biztosan messze laksz :?:


:?:

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 13., szerda 19:57

M'XT írta:Én megmondom őszintén, hogy XP-kre jellemző módon általában sehogy. Legjobb emlékeim szerint Deusnál fülessel se sokat ért a pumpálás vagy legalábbis nem volt átlagos kiföldelni, bár próbálgattam. GMP-nél szimplán bekapcsolom a gépet aztán az általánosan beállított értékkel megyek. Valaki arra esküszik, hogy eltartja a földtől pár centire a masinát bekapcsoláskor, utána állítgat, ami egyébként jó is más géptípusoknál egy lehetőleg fémmentes helyen majd egyéb beállítások és pumpálás vagy fordítva. GMP-seket én nem igazán láttam, hogy foglalkoztak volna ily mód a talajkiegyenlítéssel, de szerintem nem is kell, mert, ha rosszul van kiegyenlítve földre való mozgatáskor úgy is kiderül, ezt időnként ellenőrzöm és ilyenkor állítok rajta. Mióta koptatod a GMP-t? Ezek szerint te se voltál feltétlen elégedett az egyik tulajdonságaiban nagyon hasonló hazai géppel.
Kb 1 éve.
Én csak azt vezettem le hogy nem tapasztaltam különösebb változást akármerre is tekertem.
A fentebb említett 17 óra azért meredeknek tűnik.
Tökéletes gép nincs.Próbáltam párat.


:?:

Boba Fett
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015. december 23., szerda 19:12
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Boba Fett » 2016. január 13., szerda 22:11

Minden gépen van egy bevált alap kiindulási grund beállítás, ami a legtöbb helyen beválik. Ilyen a Deusnál a 80 környéke vagy a Deltán a 12 óra, aztán ha nagyon ideges a gép, vagy feltűnően nyugis, akkor lehet utána állítani. Én se szoktam pumpálgatni, csak a hangokra hallgatni a fejemben :)



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 13., szerda 22:24

Boba Fett írta:Minden gépen van egy bevált alap kiindulási grund beállítás, ami a legtöbb helyen beválik. Ilyen a Deusnál a 80 környéke vagy a Deltán a 12 óra, aztán ha nagyon ideges a gép, vagy feltűnően nyugis, akkor lehet utána állítani. Én se szoktam pumpálgatni, csak a hangokra hallgatni a fejemben :)
Hali.
Ha a Deus ideges akkor lefelé vagy felfelé húzod?Elvileg minél feljebb annál sekélyebb?


:?:

Boba Fett
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015. december 23., szerda 19:12
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Boba Fett » 2016. január 13., szerda 23:49

norman írta:
Boba Fett írta:Minden gépen van egy bevált alap kiindulási grund beállítás, ami a legtöbb helyen beválik. Ilyen a Deusnál a 80 környéke vagy a Deltán a 12 óra, aztán ha nagyon ideges a gép, vagy feltűnően nyugis, akkor lehet utána állítani. Én se szoktam pumpálgatni, csak a hangokra hallgatni a fejemben :)
Hali.
Ha a Deus ideges akkor lefelé vagy felfelé húzod?Elvileg minél feljebb annál sekélyebb?

Igen, a Deuson 90 a gyári ground beállítás, úgy stabil mint a forint, de nem túl mély.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 14., csütörtök 7:30

Érdekes mert pl a Deltánál minél feljebb van tekerve annál mélyebbre lát de instabil is lesz.Akkor az XP nél ez fordítva van?


:?:

Boba Fett
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015. december 23., szerda 19:12
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Boba Fett » 2016. január 14., csütörtök 9:08

norman írta:Érdekes mert pl a Deltánál minél feljebb van tekerve annál mélyebbre lát de instabil is lesz.Akkor az XP nél ez fordítva van?

Igen forditva, de csak a számozás. A működési elv ugyanaz.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. január 14., csütörtök 12:06

Boba Fett írta:
norman írta:Érdekes mert pl a Deltánál minél feljebb van tekerve annál mélyebbre lát de instabil is lesz.Akkor az XP nél ez fordítva van?

Igen forditva, de csak a számozás. A működési elv ugyanaz.
nagy ráértében mindenki gombokat kezdett csavargatni és megásná a bizonytalan jeleket is csak lenne :D :D



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 14., csütörtök 12:28

ul69 írta:
Boba Fett írta:
norman írta:Érdekes mert pl a Deltánál minél feljebb van tekerve annál mélyebbre lát de instabil is lesz.Akkor az XP nél ez fordítva van?

Igen forditva, de csak a számozás. A működési elv ugyanaz.
nagy ráértében mindenki gombokat kezdett csavargatni és megásná a bizonytalan jeleket is csak lenne :D :D
Addig is....
https://www.youtube.com/watch?v=1lsYAtJGyWc
:violin:


:?:

Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2016. január 15., péntek 10:49

tibike írta:Ezt a "jó beállítást" már töbször olvastam, ahogy megjelöltem, a 12 óra mindig megnevettett....... :lol: :lol: :lol:
Nem lehetne például három negyed 12, vagy fél egy? Szerintem nem a Te hibád, valakitől biztos átvetted.....
de olvassatok vissa a Magnum beállításába, vagy valami más fémkereső kézikönyvbe, mi is az a GROUND BALANCE.....a Delta topicba is nagyon írják hogy: a groundott nem szabad nagyon feltekerni, mert akkor ez meg az.....aztán ne legyetek meglepve, ha veszíttetek a mélységen - bármilyen fémkeresővel, ha a Groundot csak "szemből" vagy időjárás szerint álítjátok..... =)) =)) =))
Igen, számomra is furi, hogy ez vagy az a számú ground beállítás a jó vagy ennyin talált jól az illető egy helyen és akkor azt használja mindenhol. A legszebb az, hogy ennyi és ennyi groundon tud legjobb mélységet :D Mert megfogja a pénzt vagy valamit amit keres és levegőben nézi hogy milyen groundban milyen centiről tudja és azt hiszi, hogy földben is az lesz. Akkor a gyárban miért nem arra az egy "jóra" állítják és kész? Miért kell nekünk állítani?
És akkor nagyokat nyilatkozik hogy ő milyen szakértő és melyik gép a jó és mit tud. Most nem beszólni akarok, senki ne vegye magára, de tényleg nem ártana elolvasni a leírását az adott gépnek.
Mert a Ground mindenhol másképp jó mert a földtől függ. És mindig az a helyi beállítás a jó és abban hozza a legjobb mélységet.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 15., péntek 11:59

KingMidas írta:
tibike írta:Ezt a "jó beállítást" már töbször olvastam, ahogy megjelöltem, a 12 óra mindig megnevettett....... :lol: :lol: :lol:
Nem lehetne például három negyed 12, vagy fél egy? Szerintem nem a Te hibád, valakitől biztos átvetted.....
de olvassatok vissa a Magnum beállításába, vagy valami más fémkereső kézikönyvbe, mi is az a GROUND BALANCE.....a Delta topicba is nagyon írják hogy: a groundott nem szabad nagyon feltekerni, mert akkor ez meg az.....aztán ne legyetek meglepve, ha veszíttetek a mélységen - bármilyen fémkeresővel, ha a Groundot csak "szemből" vagy időjárás szerint álítjátok..... =)) =)) =))
Igen, számomra is furi, hogy ez vagy az a számú ground beállítás a jó vagy ennyin talált jól az illető egy helyen és akkor azt használja mindenhol. A legszebb az, hogy ennyi és ennyi groundon tud legjobb mélységet :D Mert megfogja a pénzt vagy valamit amit keres és levegőben nézi hogy milyen groundban milyen centiről tudja és azt hiszi, hogy földben is az lesz. Akkor a gyárban miért nem arra az egy "jóra" állítják és kész? Miért kell nekünk állítani?
És akkor nagyokat nyilatkozik hogy ő milyen szakértő és melyik gép a jó és mit tud. Most nem beszólni akarok, senki ne vegye magára, de tényleg nem ártana elolvasni a leírását az adott gépnek.
Mert a Ground mindenhol másképp jó mert a földtől függ. És mindig az a helyi beállítás a jó és abban hozza a legjobb mélységet.
Bocs de az a gond hogy volt más gépem is nem csak GMaxx.Azokat valóban be lehetett lőni a hagyományos módon a talajra.Akár pinpointtal akár alaphanggal stb.Pumpálással.A GMaxx más nincs pinpoint nincs alaphang csak a sens és ground .Én csak annyit írtam hogy nem érezni a gépen hogy idegesebb lenne vagy gerjedne stb ha 11 órán van vagy ha 13 órán.Ezért áll kb 12 ön.Ha valaki utána olvas akkor kiderül hogy mindenki 11-és 12 óra között használja.
A gond hogy egyesek szerint aki nem tekergeti egyfolytában az szerencsétlen béna.


:?:

tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. január 15., péntek 16:21

KingMidas írta:
tibike írta:Ezt a "jó beállítást" már töbször olvastam, ahogy megjelöltem, a 12 óra mindig megnevettett....... :lol: :lol: :lol:
Nem lehetne például három negyed 12, vagy fél egy? Szerintem nem a Te hibád, valakitől biztos átvetted.....
de olvassatok vissa a Magnum beállításába, vagy valami más fémkereső kézikönyvbe, mi is az a GROUND BALANCE.....a Delta topicba is nagyon írják hogy: a groundott nem szabad nagyon feltekerni, mert akkor ez meg az.....aztán ne legyetek meglepve, ha veszíttetek a mélységen - bármilyen fémkeresővel, ha a Groundot csak "szemből" vagy időjárás szerint álítjátok..... =)) =)) =))
Igen, számomra is furi, hogy ez vagy az a számú ground beállítás a jó vagy ennyin talált jól az illető egy helyen és akkor azt használja mindenhol. A legszebb az, hogy ennyi és ennyi groundon tud legjobb mélységet :D Mert megfogja a pénzt vagy valamit amit keres és levegőben nézi hogy milyen groundban milyen centiről tudja és azt hiszi, hogy földben is az lesz. Akkor a gyárban miért nem arra az egy "jóra" állítják és kész? Miért kell nekünk állítani?
És akkor nagyokat nyilatkozik hogy ő milyen szakértő és melyik gép a jó és mit tud. Most nem beszólni akarok, senki ne vegye magára, de tényleg nem ártana elolvasni a leírását az adott gépnek.
Mert a Ground mindenhol másképp jó mert a földtől függ. És mindig az a helyi beállítás a jó és abban hozza a legjobb mélységet.
A talaj összetétele változhat 30 - 100 méterenkén, tehát nem fölösleges dolog kb 100 méterenként leelenőrizni a GB-t.....Van három típus GB beállítás: a fix - egy fix potenciométer van beépítve, a gyártó tapasztalalta szerint, aztán van a kézi beállítás és harmadszor a Ground Track - ez egy beépített program, mely mondjuk 1-2 másodpercenkét leelenőrzi a talajt és javít a GB-on.....az elenőrzés frekvenciát lehet beállítani - vagy gyorsan vagy lassaban elenőrizze a földet.....rosz GB beállítással veszít a kereső a mélységen, tehát javasolt elenőrizni.....rosszab helyzetbe van akkor, amikor egy nagyon mineralizált talajon járunk, vagy a terepnek nagy a fém tartalma - mondjuk valami régi falu....vagy érc bányák környékén mozgunk - erről sokan nem is tudnak mi van a környéken, és járhatják a terepet háromszor is.....azért nekem furcsa, hogy valaki fixen használja a GB-t, ahogy ŕtam, valahol pont megfelel, de az ország másik oldalán nem jó.....nem lehet átlagolni......



feketeöves paranoiás
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015. augusztus 11., kedd 11:51
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: feketeöves paranoiás » 2016. január 15., péntek 16:55

tibike írta:
KingMidas írta:
tibike írta:Ezt a "jó beállítást" már töbször olvastam, ahogy megjelöltem, a 12 óra mindig megnevettett....... :lol: :lol: :lol:
Nem lehetne például három negyed 12, vagy fél egy? Szerintem nem a Te hibád, valakitől biztos átvetted.....
de olvassatok vissa a Magnum beállításába, vagy valami más fémkereső kézikönyvbe, mi is az a GROUND BALANCE.....a Delta topicba is nagyon írják hogy: a groundott nem szabad nagyon feltekerni, mert akkor ez meg az.....aztán ne legyetek meglepve, ha veszíttetek a mélységen - bármilyen fémkeresővel, ha a Groundot csak "szemből" vagy időjárás szerint álítjátok..... =)) =)) =))
Igen, számomra is furi, hogy ez vagy az a számú ground beállítás a jó vagy ennyin talált jól az illető egy helyen és akkor azt használja mindenhol. A legszebb az, hogy ennyi és ennyi groundon tud legjobb mélységet :D Mert megfogja a pénzt vagy valamit amit keres és levegőben nézi hogy milyen groundban milyen centiről tudja és azt hiszi, hogy földben is az lesz. Akkor a gyárban miért nem arra az egy "jóra" állítják és kész? Miért kell nekünk állítani?
És akkor nagyokat nyilatkozik hogy ő milyen szakértő és melyik gép a jó és mit tud. Most nem beszólni akarok, senki ne vegye magára, de tényleg nem ártana elolvasni a leírását az adott gépnek.
Mert a Ground mindenhol másképp jó mert a földtől függ. És mindig az a helyi beállítás a jó és abban hozza a legjobb mélységet.
A talaj összetétele változhat 30 - 100 méterenkén, tehát nem fölösleges dolog kb 100 méterenként leelenőrizni a GB-t.....Van három típus GB beállítás: a fix - egy fix potenciométer van beépítve, a gyártó tapasztalalta szerint, aztán van a kézi beállítás és harmadszor a Ground Track - ez egy beépített program, mely mondjuk 1-2 másodpercenkét leelenőrzi a talajt és javít a GB-on.....az elenőrzés frekvenciát lehet beállítani - vagy gyorsan vagy lassaban elenőrizze a földet.....rosz GB beállítással veszít a kereső a mélységen, tehát javasolt elenőrizni.....rosszab helyzetbe van akkor, amikor egy nagyon mineralizált talajon járunk, vagy a terepnek nagy a fém tartalma - mondjuk valami régi falu....vagy érc bányák környékén mozgunk - erről sokan nem is tudnak mi van a környéken, és járhatják a terepet háromszor is.....azért nekem furcsa, hogy valaki fixen használja a GB-t, ahogy ŕtam, valahol pont megfelel, de az ország másik oldalán nem jó.....nem lehet átlagolni......
Tökéletesen megfelel egy általános beállítás pld. argusnál a 12-es. A talaj ásványossága egy normális helyen folyamatosan változik. Ott ahol homogén, ott nincs semmi. Szerintem csak akkor érdemes hegyezni a gépet, ha talál valami izgalmasat az ember és szeretné a környékét kiporszívózni. Amúgy meg tök felesleges állítgatni, mert 2 lépéssel arrébb már lehet totál más a talaj szerkezete. De ez csak az én véleményem, nem muszáj egyet érteni velem.


Szüleim egyszerű, kétkezű emberek! Édesapám édesanyám férje, édesanyám édesapám felesége. Mindketten házasok.

miliarense
Százados
Százados
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2015. október 29., csütörtök 17:32
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: miliarense » 2016. január 15., péntek 17:04

A legjobb kereső a xp gold maxx power!Szedi az aprót és a világon a legmélyebbre látó gép!Ha nem hiszed nézd meg a videót!



miliarense
Százados
Százados
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2015. október 29., csütörtök 17:32
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: miliarense » 2016. január 15., péntek 17:08

a video a you tube-on található,4 gold maxx power test néven szerepel!



miliarense
Százados
Százados
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2015. október 29., csütörtök 17:32
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: miliarense » 2016. január 15., péntek 17:12

a video a you tube-on található,4 gold maxx power test néven szerepel!



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. január 15., péntek 17:12

miliarense - tökéletesen igazad van, mindenki úgy állítja be a keresőjét, ahogy akarja, vagy tudja, aztán azt talál, amit érdemel...de 5cm mélységre elég egy Bounty Hunter típus is...... :lol:

Van hely, ahol a mélység nem számít - mert még szűz terület - de ebből már nagyon kevés van, aztán vannak totál lejárt helyek, ahol még a mélyebre látó keresők hozzák az eredményt.....neked biztos van szűz területed....azért jó, ha a kereső mélyebre lát...... :lol:



miliarense
Százados
Százados
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2015. október 29., csütörtök 17:32
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: miliarense » 2016. január 15., péntek 17:37

látad a videot a gold maxx 5 lépésről hozza a 2cm pénzt !mutas még 1 ilyen gépet!



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. január 15., péntek 17:38

tibike írta:miliarense - tökéletesen igazad van, mindenki úgy állítja be a keresőjét, ahogy akarja, vagy tudja, aztán azt talál, amit érdemel...de 5cm mélységre elég egy Bounty Hunter típus is...... :lol:

Van hely, ahol a mélység nem számít - mert még szűz terület - de ebből már nagyon kevés van, aztán vannak totál lejárt helyek, ahol még a mélyebre látó keresők hozzák az eredményt.....neked biztos van szűz területed....azért jó, ha a kereső mélyebre lát...... :lol:

A Bounty-k nem rosszak, gyártanak gyerek/kezdő gépeket is, de komolyabbakat is! A Teknetics és a Fisher testvérmodelljei, közös az anyacég: http://www.detecting.com/pro-metal-dete ... m#platinum



miliarense
Százados
Százados
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2015. október 29., csütörtök 17:32
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: miliarense » 2016. január 15., péntek 17:39

Fiatal francia srác beszél és mutatja be a gépet!



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 15., péntek 17:52

tibike írta:miliarense - tökéletesen igazad van, mindenki úgy állítja be a keresőjét, ahogy akarja, vagy tudja, aztán azt talál, amit érdemel...de 5cm mélységre elég egy Bounty Hunter típus is...... :lol:

Van hely, ahol a mélység nem számít - mert még szűz terület - de ebből már nagyon kevés van, aztán vannak totál lejárt helyek, ahol még a mélyebre látó keresők hozzák az eredményt.....neked biztos van szűz területed....azért jó, ha a kereső mélyebre lát...... :lol:
Jó estét Tibike!
Látom megérkeztél körünkbe :clap:
Örülj neki hogy nincs nálad ügyesebb keresős a világon.Minden találat a tiéd lehet mert senki nem érdemel többet csak Te.
És a Te géped a legjobb is! :liar:
Abban azért egyet értek hogy a videó egy gagyi fos.


:?:

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. január 15., péntek 17:59

miliarense írta:A legjobb kereső a xp gold maxx power!Szedi az aprót és a világon a legmélyebbre látó gép!Ha nem hiszed nézd meg a videót!

Kamu videó, ha megnézed a YT-n találhatsz örökmozgót, meg a semmiből energiát generáló csodákat is :lol: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=F-hF4HhaBfE ez az, pont az idiótáknak való, tegnap délelőtt kérdezte tőlem egy érdeklődő, hogy ő 1,5m mélyről szeretne érmézni és ahhoz venne 20eFt körül gépet:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. január 15., péntek 18:06

tibike írta:miliarense - tökéletesen igazad van, mindenki úgy állítja be a keresőjét, ahogy akarja, vagy tudja, aztán azt talál, amit érdemel...de 5cm mélységre elég egy Bounty Hunter típus is...... :lol:

Van hely, ahol a mélység nem számít - mert még szűz terület - de ebből már nagyon kevés van, aztán vannak totál lejárt helyek, ahol még a mélyebre látó keresők hozzák az eredményt.....neked biztos van szűz területed....azért jó, ha a kereső mélyebre lát...... :lol:

Ezt egy kicsit mellé írtam, miliarense-től bocsánatot kérek, mert ez a besólás feketeöves paranoiás-nak szólt..... :lol:



miliarense
Százados
Százados
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2015. október 29., csütörtök 17:32
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: miliarense » 2016. január 15., péntek 18:11

Látom nem értitek a poént



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma