Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Melyik a jobb kereső?

Fémkereséshez való eszközök
ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. november 2., csütörtök 8:05

tibike írta:
stefi121 írta:Végülis nem rossz programozási módszer :D
:lol:
Persze hogy nem rossz, így nomtam én is a Signummal, meg a Berkuttal is.....ha netán össze baxol is valamit, mindig vissza álithatodd a beépitett programokat, és kezdhetedd előről.....majd ha belejössz, az a 4 program változtatható és elmenthető, nem kel mindig állitgatni..... most még van egy pár eladó kereső fejem, néz vissza a topicba, és gondold át, ha valamellyik érdekelne.....
most már akkor tudsz nyilatkozni is róla ennyi gyakorlás után hogy mik a tapasztalataid.pl mennyire jól jelzi az apróságokat vagy találtále még ahol már jártál másik géppel,zavarja é esetleg valami meg ilyenek? :D



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2017. november 8., szerda 18:36

http://www.metalldetektortest.de/catego ... torentest/
Javasolnám megtekintésre az elvakult garreteseknek. :D



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 8., szerda 18:41

176523 írta:http://www.metalldetektortest.de/catego ... torentest/
Javasolnám megtekintésre az elvakult garreteseknek. :D

Mindég rá lehett vágni, hogy rosszul volt beálítva a kereső, vagy hogy a szaki nem ért hozzá..... :))



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2017. november 9., csütörtök 8:15

Ja, és most tudnám még mondani, hogy élesben ennél csak gyengébb lesz, de szerencsére nincs hova visszafejlődni, ennél már nincs siralmasabb. :D



Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2017. november 11., szombat 9:30

Sziasztok!
Bár nem vagyok híve a különböző gépek "online összevetésének" mert soktényezős a dolog de most mégis felhasználók általi gyakorlati tapasztalatokra, véleményekre lenne szükségem.
Több felsőkategóriás, drága műszer után rájöttem hogy nincs szükségem extrém drága műszerre, - a többféle kategóriájú gépek hosszas használata után - hogy nagyobb összegem álljon a gépbe.
Mostanában alacsonyabb árkategóriába sorolható Golden mask 4 és Deltát használtam de ráuntam a folyamatos cicergésre és arra hogy egyes talajokon (nálam jellemzően hordalékos öntéstalaj) totál instabil és lebutulnak (ezek jellemzően a deltára mondhatók el, homokos talajban viszont remekül teljesít), közben a diginek meg se kottyan.
Először is az X-terra 705-ös számomra már elfogadható árkategóriába került újonnan is, ezért erről kérnék elsősorban véleményeket. A 70-esről van némi infóm, a vasaló 18khz fejjel eléggé "porszívó" az apró dolgokra, a 18khz 27cm kerek DD fejjel pedig már elég jó mélységet ér el általánosan. A 705 esetében mi mondható el? Általános érméző gépet szeretnék.
A másik a sárga garrett (nem vagyok eretnek :D) amiből mindig is ki lehetett üldözni a világból, mert még egy ilyen buta, irritáló hangú és instabil gépet nem hordott magán a Föld, s talán előrelépés született pozitív irányba a 400i típus illetően. Ezt használja valaki? Pro és kontra? A minelab nekem kicsit fejletebb gépnek tűnik, jobban optimalizálható ellenben régi konstrukció és a régi Expikből hátramaradt böszme üreges DD kerek fej nem bejövős mert orrsúlyosnak érzem és nem komfortos. Vajh a vasaló fejjel lát olyan mélyre? Várok mindkét gép felhasználói táborából véleményeket. Egyébként van egy Goldmaxxom is nagy fejjel, na igen az a nagyágyú és örök kedvenc, de szeretnék valami használható digit is a nyugisabb nyugdíjas hétköznapokra. Köszi!! :geek: :D :dance:



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. november 11., szombat 10:19

solidus írta:Sziasztok!
Bár nem vagyok híve a különböző gépek "online összevetésének" mert soktényezős a dolog de most mégis felhasználók általi gyakorlati tapasztalatokra, véleményekre lenne szükségem.
Több felsőkategóriás, drága műszer után rájöttem hogy nincs szükségem extrém drága műszerre, - a többféle kategóriájú gépek hosszas használata után - hogy nagyobb összegem álljon a gépbe.
Mostanában alacsonyabb árkategóriába sorolható Golden mask 4 és Deltát használtam de ráuntam a folyamatos cicergésre és arra hogy egyes talajokon (nálam jellemzően hordalékos öntéstalaj) totál instabil és lebutulnak (ezek jellemzően a deltára mondhatók el, homokos talajban viszont remekül teljesít), közben a diginek meg se kottyan.
Először is az X-terra 705-ös számomra már elfogadható árkategóriába került újonnan is, ezért erről kérnék elsősorban véleményeket. A 70-esről van némi infóm, a vasaló 18khz fejjel eléggé "porszívó" az apró dolgokra, a 18khz 27cm kerek DD fejjel pedig már elég jó mélységet ér el általánosan. A 705 esetében mi mondható el? Általános érméző gépet szeretnék.
A másik a sárga garrett (nem vagyok eretnek :D) amiből mindig is ki lehetett üldözni a világból, mert még egy ilyen buta, irritáló hangú és instabil gépet nem hordott magán a Föld, s talán előrelépés született pozitív irányba a 400i típus illetően. Ezt használja valaki? Pro és kontra? A minelab nekem kicsit fejletebb gépnek tűnik, jobban optimalizálható ellenben régi konstrukció és a régi Expikből hátramaradt böszme üreges DD kerek fej nem bejövős mert orrsúlyosnak érzem és nem komfortos. Vajh a vasaló fejjel lát olyan mélyre? Várok mindkét gép felhasználói táborából véleményeket. Egyébként van egy Goldmaxxom is nagy fejjel, na igen az a nagyágyú és örök kedvenc, de szeretnék valami használható digit is a nyugisabb nyugdíjas hétköznapokra. Köszi!! :geek: :D :dance:
Udv!

Ketszazert mar hasznalt etracot is kapsz. Amire nagyon jo a habositott expi fej. Barcsak gyartanak meg!!! Egyetlen baja, hogy letoros a fule es nehez javitani. Csak bekapcsolod es mesz vele. Legjobb altalanos kereso foleg egy kozepes vagy nagyobb seffel.



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2017. november 11., szombat 13:04

solidus írta:Sziasztok!
Bár nem vagyok híve a különböző gépek "online összevetésének" mert soktényezős a dolog de most mégis felhasználók általi gyakorlati tapasztalatokra, véleményekre lenne szükségem.
Több felsőkategóriás, drága műszer után rájöttem hogy nincs szükségem extrém drága műszerre, - a többféle kategóriájú gépek hosszas használata után - hogy nagyobb összegem álljon a gépbe.
Mostanában alacsonyabb árkategóriába sorolható Golden mask 4 és Deltát használtam de ráuntam a folyamatos cicergésre és arra hogy egyes talajokon (nálam jellemzően hordalékos öntéstalaj) totál instabil és lebutulnak (ezek jellemzően a deltára mondhatók el, homokos talajban viszont remekül teljesít), közben a diginek meg se kottyan.
Először is az X-terra 705-ös számomra már elfogadható árkategóriába került újonnan is, ezért erről kérnék elsősorban véleményeket. A 70-esről van némi infóm, a vasaló 18khz fejjel eléggé "porszívó" az apró dolgokra, a 18khz 27cm kerek DD fejjel pedig már elég jó mélységet ér el általánosan. A 705 esetében mi mondható el? Általános érméző gépet szeretnék.
A másik a sárga garrett (nem vagyok eretnek :D) amiből mindig is ki lehetett üldözni a világból, mert még egy ilyen buta, irritáló hangú és instabil gépet nem hordott magán a Föld, s talán előrelépés született pozitív irányba a 400i típus illetően. Ezt használja valaki? Pro és kontra? A minelab nekem kicsit fejletebb gépnek tűnik, jobban optimalizálható ellenben régi konstrukció és a régi Expikből hátramaradt böszme üreges DD kerek fej nem bejövős mert orrsúlyosnak érzem és nem komfortos. Vajh a vasaló fejjel lát olyan mélyre? Várok mindkét gép felhasználói táborából véleményeket. Egyébként van egy Goldmaxxom is nagy fejjel, na igen az a nagyágyú és örök kedvenc, de szeretnék valami használható digit is a nyugisabb nyugdíjas hétköznapokra. Köszi!! :geek: :D :dance:
Üdv! A 70-es nekem is volt.A 705 egy két beállítással tud többet,pl:háttérvilágítás meg talán aranykereső funkció.Ennyi.Ha új gépet vennék és digitálisat akkor most én is a 705-öt választanám.160pár ezer forintos árával.



allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: allando » 2017. november 11., szombat 13:12

zoli87 írta:
solidus írta:Sziasztok!
Bár nem vagyok híve a különböző gépek "online összevetésének" mert soktényezős a dolog de most mégis felhasználók általi gyakorlati tapasztalatokra, véleményekre lenne szükségem.
Több felsőkategóriás, drága műszer után rájöttem hogy nincs szükségem extrém drága műszerre, - a többféle kategóriájú gépek hosszas használata után - hogy nagyobb összegem álljon a gépbe.
Mostanában alacsonyabb árkategóriába sorolható Golden mask 4 és Deltát használtam de ráuntam a folyamatos cicergésre és arra hogy egyes talajokon (nálam jellemzően hordalékos öntéstalaj) totál instabil és lebutulnak (ezek jellemzően a deltára mondhatók el, homokos talajban viszont remekül teljesít), közben a diginek meg se kottyan.
Először is az X-terra 705-ös számomra már elfogadható árkategóriába került újonnan is, ezért erről kérnék elsősorban véleményeket. A 70-esről van némi infóm, a vasaló 18khz fejjel eléggé "porszívó" az apró dolgokra, a 18khz 27cm kerek DD fejjel pedig már elég jó mélységet ér el általánosan. A 705 esetében mi mondható el? Általános érméző gépet szeretnék.
A másik a sárga garrett (nem vagyok eretnek :D) amiből mindig is ki lehetett üldözni a világból, mert még egy ilyen buta, irritáló hangú és instabil gépet nem hordott magán a Föld, s talán előrelépés született pozitív irányba a 400i típus illetően. Ezt használja valaki? Pro és kontra? A minelab nekem kicsit fejletebb gépnek tűnik, jobban optimalizálható ellenben régi konstrukció és a régi Expikből hátramaradt böszme üreges DD kerek fej nem bejövős mert orrsúlyosnak érzem és nem komfortos. Vajh a vasaló fejjel lát olyan mélyre? Várok mindkét gép felhasználói táborából véleményeket. Egyébként van egy Goldmaxxom is nagy fejjel, na igen az a nagyágyú és örök kedvenc, de szeretnék valami használható digit is a nyugisabb nyugdíjas hétköznapokra. Köszi!! :geek: :D :dance:
Üdv! A 70-es nekem is volt.A 705 egy két beállítással tud többet,pl:háttérvilágítás meg talán aranykereső funkció.Ennyi.Ha új gépet vennék és digitálisat akkor most én is a 705-öt választanám.160pár ezer forintos árával.
En nezegetnem a helyedben a makro racert is.
Nem, nem elado az enyem. Nem azert dicserem.
Volt jo par gepem es ermezni a makro lett a szent gral nalam... Gyors ujraeledes, eleg mely es konnyu kis gep. Ja es a vezetek nelkuli doongle funkcio komfortos.


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 11., szombat 15:04

Nem akarok belekotyogni, de néz utána a Berkut vagy a Sorex keresőkre.....ne hogy valaki azt mondja, hogy én beszéltelek rá... :D



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. november 11., szombat 20:51

tibike írta:Nem akarok belekotyogni, de néz utána a Berkut vagy a Sorex keresőkre.....ne hogy valaki azt mondja, hogy én beszéltelek rá... :D
aha nyomják a rubelt mi? :D a szervizelést meg személyesen Putyin csinálja ha erre jár :D :D



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 11., szombat 21:03

Látom, szeretsz viccelődni, de igen, Putyin meg egy - két magas rangú tiszt hetente bejön szervizelni az AKA keresőket, mert mindeggyik kereső naponta 3x romlik el..... anélkül, hogy használva lett volna.....csak úgy, magától elbaxódnak..... :D :D :D
De biztos még nem hallottál a bolgár Mikron viszon eladóról meg a szerviszről..... :D :D :D



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. november 11., szombat 21:19

tibike írta:Látom, szeretsz viccelődni, de igen, Putyin meg egy - két magas rangú tiszt hetente bejön szervizelni az AKA keresőket, mert mindeggyik kereső naponta 3x romlik el..... anélkül, hogy használva lett volna.....csak úgy, magától elbaxódnak..... :D :D :D
De biztos még nem hallottál a bolgár Mikron viszon eladóról meg a szerviszről..... :D :D :D
de néha átugrok bulgárba szervizeltetni mert az is a szomszédban van ha nem ér rá a Putyin :D :D egyébként erős a gyanum h az összes gépük a minelab koppintása..persze ettől még lehet jó



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 11., szombat 22:07

:D Itt kár a duma, látom Te is a Minelab híve vagy...persze hogy minden tőlük van koppintva - igazából Feri is bevallotta, hogy az első gépe Minelab koppintás volt....akkor tehát hajrá Minelab.....csak egy alap kérdés - hogy lehett az E Trackon beálitani a föld hatását? Ami a leg alap beálitás minden keresőn.....GB, Disc meg Sens.....ez a minimum egy keresőre..... :lol:



Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2017. november 13., hétfő 9:52

Köszönöm a hozzászólásokat.
Anno a 90es évekbe a mára már kőbaltának számító white diprot használtam, akkor tényleg jó volt és csoda mi csoda, még ma is működnek. Igaz mára már elavult, elfáradt elektronika. Valamikor ez évtized végén jelent meg a minelab sovereign, azt nagyon szerettem, talán ez a típus volt az első komolyabb áttörés a detektor piacon.
Használtam az Exp. II és SE pro, hogy említsük az E-trackot, de különösebb változást nem éreztem pro és kontra, talán egy picit gyorsabb az e-track, nagyobb a kijelzője, szebb a menüje, jobb dizájn és teli van pakolva olyan fölösleges opciókkal amiket nem használok ki, ez nekem nem ér meg fél milliót, használtan pedig nem vásárolok gépet, feltéve ha minimum még 1,1.5 év gyártói garancia van rajta. Nemrég itt keringett egy szép állapotú etrack és valamiért 200 ezerbe se akarták elvinni. Remélem azóta elkelt és boldog a régi és új tulaj!
Németországban ahol élek egy kedves barátom megmutatta a két makro Racert, ahogy előttem a kolléga írta igen jó a tudása, harapós az apróbb dolgokra, de miután megláttam hogy hol van a hangszóró, hogy védőhuzat nélkül pikk-pakk megtellik földdel és akár tönkre is mehet, illetve a kínai ébresztőóra elemtartójára elmlékeztető emeltartó engem lebeszélt a vételről. A barátom gépe 1 éves de már nyeklik-nyuklik, ki vannak kopva a rögzítő bilincsek. A neten eléggé sok meghibásodott esetet olvastam. Semmi problémám vele, ha beburkoljuk védőburkolatokkal a gép elektronika házát meg akkutartóját akkor biztosan tartós, de nekem nem jön be ez a kínaira emlékeztető műanyag-minőség.
Az örvendetes hogy Putyin jön szervizelni az Akákat, de kevésbe hiszem hogy sűrűn találkoznánk. Odébbtolva a viccelődést, nincs agyam újratanulni azt a sok-sok ábrát meg apró gombot, annyit ma már nem fémkeresőzök, mellesleg nekem drágák.
Egyelőre marad a közép-felsőkategóriás terra 705, aztán ki tudja, még van egy kis idő a karácsonyi akciókig. Ha valakinenek ötlete, tippe van, szóljon hozzá...



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2017. november 13., hétfő 15:24

Szia én szerintem nézd meg a minelab új gépét az e 800-ast. Szerintem ez lesz a terra utódja. Elég nagy a hirveres körülötte.



Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2017. november 13., hétfő 15:59

Szia.
Igen, közben rátaláltam erre az új minelabra, megnéztem a videókat, engem "látatlanba" is meggyőzött. A 600-ast szemeltem ki, nem kell 40khz meg aranykereső mód,stb. Mélységre és nagy általánossággal a két gép valahol ugyan ott van. Könnyű súlyú, jó minőségű anyagokból összeállított maszlagmentes gépnek látom és az angol videókba is ilyesféléket mondanak el róla. Itt németországban és csehországba, ha átváltom kb. durván 200 ezer forint az ára cakom-pakk és kedvezményesen megvásárolható mellé az új minelab pointer is potom összegért, de gondolom egyes helyeken pár euróval drágábban adják a szettet akkor jár is mellé szettben a pointer, vagy valami ilyen beharangozó akció biztosan lesz. Az egyik magyar detektorboltban láttam árat, itthon miért 249 ezer az ára arra nem találok választ. Mondjuk a magyar detektorboltok sok esetben nagyon drágák, kivéve ha nemzetkozi akciók vannak, akkor úgy vettem észre csak 10-20-eurós eltérések vannak. Pedig a magyar jövedelmek...na de az egy nem idevaló más téma. Szerintem ha megjelenik egyet nézek ebből a 600-asbó. Remélem lesz hozzá sok opcionalis tartozék , úgy tudom egy gyárinál kisebb és egy nagyobb fej már biztos kapható lesz. Ha ennyire be van zsongva a minelab társadalom akkor biztos nem egy rossz valamit adnak ki a kezukbol. :)



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2017. november 14., kedd 15:29

Szia én nem tudom azt megmondani hogy a 600-as mennyivel tud kevesebbet a 800nal. Ezért örülnék ha ki lehetne elemezni a két gépet. Ha lesz olyan jó mint a terra volt elterjedt gép lesz.



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. november 16., csütörtök 17:53

[quote="tibike"]:D Itt kár a duma, látom Te is a Minelab híve vagy...persze hogy minden tőlük van koppintva - igazából Feri is bevallotta, hogy az első gépe Minelab koppintás volt....akkor tehát hajrá Minelab.....csak egy alap kérdés - hogy lehett az E Trackon beálitani a föld hatását? Ami a leg alap beálitás minden keresőn.....GB, Disc meg Sens.....ez a minimum egy keresőre..... :lol:[/quote


Udv!

Pont azzal nem kell szarakodni. Az erzekenyseget beallithatod automatara (- /+ 3) vagy allitgatod magadnak. Ennyivel jobb a tobbinel a molyolo.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 16., csütörtök 17:58

luckyotter írta:
tibike írta::D Itt kár a duma, látom Te is a Minelab híve vagy...persze hogy minden tőlük van koppintva - igazából Feri is bevallotta, hogy az első gépe Minelab koppintás volt....akkor tehát hajrá Minelab.....csak egy alap kérdés - hogy lehett az E Trackon beálitani a föld hatását? Ami a leg alap beálitás minden keresőn.....GB, Disc meg Sens.....ez a minimum egy keresőre..... :lol:[/quote


Udv!

Pont azzal nem kell szarakodni. Az erzekenyseget beallithatod automatara (- /+ 3) vagy allitgatod magadnak. Ennyivel jobb a tobbinel a molyolo.

Most valahogy nem értem - mivel nem kel szarakodni? A föld kiiktatásával vagy az érzékenységgel? :o



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. november 17., péntek 21:29

A talajhatas kiegyenlitesevel.
Az etracnal az expert menuben lehet beallitani talajjellemzot. Tiszta homokos talajnal neutral, koves asvanyos talajnal difficult. A tobbit a gep intezi a femszennyezettseget is figyelembe veve.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára luckyotter 2017. november 18., szombat 9:14-kor.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 18., szombat 9:11

Ezt nem gondolod komolyan? Akkor miért van a keresőbe? a GB? :D



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. november 18., szombat 13:20

tibike írta:Ezt nem gondolod komolyan? Akkor miért van a keresőbe? a GB? :D
sok gépben automata a talajkiegyenlítés mert sokan nem tudják beállítani és mert így nem kell vele kinlódni meg persze a gép folyamatosan állítja a talajnak megfelelően.persze ha manuálisan van beállitva valamivel pontosabb de ha változik a talaj összetétele azt már nem fogod tudni esetleg akkor ha nyekereg vagy gerjed a gép.tehát egynemű talajnál érdemes manuálisan beállítani de ahol változik ott jó ezt a gépre bízni.a minelabok ezt elég jól megoldják de jól működött a pró-ban is és a Magnum is tudja.lehet az akából ez kimaradt :D :D :D



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 18., szombat 15:22

ul69 - látom, megint kötekedő kedved van, de azért ha megengededd, ponotositok: van kézi GB, van automata GB van fix GB és van úgy nevezett talaj figyelő, ami időnként - ahogy magad beálitod, ráhangolódik a talajra.....és most ezt a négy beállitást lehett kombinálni - amelybe fixen van - Zero, Garrett sorozar - 150,250, Tesoro Lobo.....ott nem tudsz változtatni semmit - be van állitva egy paraméter, és ha változik a talaj, vagy jó, vagy magasan van, vagy alacsonyan.....ez a leggrosszab változat....aztán jön a filter - E Trac - egyszerűen egy - előre beállitott filter elvágja a föld hatását - milyen értéken - azt senki sem tudja - 0,5 - 1 - 2 voltal több vagy kevesebb - ez a gyártó titka....ez sem valami hires, mert a beállitot feszültség eltakarja a gyengébb jelekett is....aztán sokk keresőbe van kézi föld beállitás - úgy nevezett pumpálás, amivel elég pontosan be tudodd lőni a földet, ezt kiiktatod, és ami más van a földbe az már jelez találatott, mert más jelett ad mind a föld.....aztán sok keresöbe van a kézi + automata beállitás - lehett igy vagy úgy - több keresőn nincs nagy változás, amikor megcsinálod a kézibe és ellenőrzöd automatába, nincs nagy szám változatt....és a legutólsó a kézi + automata + a talaj figyelés géppel - be lehett állitani, milyen gyakran ellenőrizze a földet, és korigáljon rajta....hát ez a legjobb, ha ésszel beállitod a talaj figyelőt, hidd el, jobban már nem is lehett.....na és most nekem - bár csak egy-két hónapja keresőzöm - valaki belevágja, hogy a GB nem számit.....ez olyan, mind a kocsiba a sebesség váltó - na mi a faxnak van egy kocsiba sebesség váltó - hát nem elég egy sebesség minden útra, talajra? Menne 40 km a szántáson meg az országúton is....na baxd meg....



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 18., szombat 15:25

Még valami - a Lobon áttállitottam egy kicsit a fix GB-t - na elhiszed hogy dobott a távolságon - érzékenységen jó 5centitt? És igazából, egy kicsit arréb tolta a diszkriminációt, ahol azelőt 2,5 volt a beállitás, későb már 3-ra kellett nyomni....



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 18., szombat 15:27

Na de sebaj, mindenki úgy állitja ahogy kedve van, nem állit, beállit, elbaxa....annyit is talál.....mert a föld átüti a jó jel hangját...



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2017. november 18., szombat 15:59

Cobrával én is fixen megyek általában de volt olyan gyenge jel ami után belőttem manuálisan a földhatást és tökéletes jelzést kaptam rá.Szóval mélység növekedés tapasztalható.



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2017. november 18., szombat 16:48

Olyankor mikor széles skálán jó a talajkiegyenlítés, a jó zónán belül kellene különbségnek lennie a találatok jelzésében, vagy elvileg tökmindegy?



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 18., szombat 17:00

176523 írta:Olyankor mikor széles skálán jó a talajkiegyenlítés, a jó zónán belül kellene különbségnek lennie a találatok jelzésében, vagy elvileg tökmindegy?

Én nem érteni maga kérdés....ez valami furcsa nyelv.....kérem, tudd máshogy feltenni maga kérdése? :D Mi az hogy "széles skála"....meg " a jó zóna"..... :lol: kérem használni fémkereső nyelv..... :D



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2017. november 18., szombat 20:01

Akkor nem fémkereső, de egy körülményesebb nyelven. :D
Tegyük fel van egy 180 fokban tekerhető tekerő a talajkiegyenlítésre. Pumpálva a föld felé mondjuk 70 foktól 180-ig nincs rá semmiféle hang, jel. Tehát a 70 és 180 közti részt nevezzük el széles skálának, vagy jó zónának. A gépek működési elvéből kiindulva lesz különbség aközött, ha pl 80 és 150 fokra tekert tekerővel megyek?



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 18., szombat 20:10

Hát kérem ilyen nem létezik.....a föld hatása kiiktatása nagyon rovid fokon fog működni - kb 10-15 fokk között....igaz, erre kel egy kis hang értékelés a fülnek, egy zenész hamarább behangolja a földett mind egy süket fehérpálcikás....de ha már belemennél olyan 45 fokig, már jobb mind az eggyk vagy a másik végén a tekerő potinak.....van 10 forgós poti is a keresőkbe, de ez már csak a finomságott jelenti, es pontosságot.....de ha arra amire kérdeztél, igen, ebbe a 10-15 fokos sávba már muszáj hogy jó - vagy csak jobb lehett..... :D



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. november 19., vasárnap 9:00

tibike írta:Ezt nem gondolod komolyan? Akkor miért van a keresőbe? a GB? :D
Explorerekben nincs kulon gb allitgatas. De mar nem akarom ismetelgetni magam.
Bekapcsolod es mesz gep. Maganak allitja. Az erzekenysegen lehet latni, hogy valtozik. Mar ha autora van allitva. Akkor automata valtos. De alithato manualisra is a haladoknak. Ezert is jo kezdo gepnek meg a profiknak.



Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2017. november 19., vasárnap 11:09

A régebbi minelabokról tudok nyilatkozni, úgy emlékszem az Explorer sorozatban sem volt GB állítási lehetőség és még a Sovereign sorozatba sem. Szerintem a működési elvükből adódóan nincs szükség GB potméterre. Ebből a két sorozatból (BBS és FBS) használtam régi és új típusokat is egyaránt de egyiknél sem éreztem azt a bizonytalanságot amit egy GB potival ellátott gép olykor produkálni tud.
Mert hogy vannak olyan rendkívüli esetek amikor a gépet nem lehet behangolni a talajra (pl. erősen mineralizált öntéstalaj, tartós vízállásnak kitett talaj, stb,stb.) Az FBS be lehet gerjeszteni teljesen feltolt magas manuális érzékenységgel, de a Sovereign gépeket még ez sem hatotta meg különösebben. Mehettél vele agyagba, sárba, szárazságba, vízbe, nagyon univerzális gép volt.
Egy a bajuk a régi minelaboknak hogy eszméletlen módon eszik a feszültséget (akku, elem battri) és tapasztalataim alapján az FBS gépek ha már vészesen alacsony az akku szint akkor nem a régivel azonos teljesítményen dolgoznak. Bár ezt manapság a mindenféle pille súlyú nagy kapacitású akkukkal simán ki lehet küszöbölni és szerintem napokat-heteket elmegy ilyen akkukkal 1-1-töltés között. Akkor még nem igazán volt ennyi féle és könnyú súlyú akku, nekem volt betárazva mindig pár original akku, avval kb. 5-6--órát elment míg nem kezdett zuhanni a feszültsége, aztán magas mAh számú GP akkuk, evvel is sokat elment és ha nagyon sokat lengettem, napokat egyhuzamba akkor volt egy zselés akku amit övtáskába raktam, azt felraktam a mellkasomra (így nem lehetett érezni a súlyát) és spirálkábelen átvezettem a gépbe, azaz az elemtartó házba sarukkal. Ezzel sok-sok hetet elment egy töltés alatt.
Hálistóka ezekkel az 1-2-plusz minusz centikkel soha nem foglalkoztam, mindig megelégedve jöttem be a lengetésből, soha nem panaszkodtam és megvártak azok a földek jövőre is, meg a rákövetkező és rákövetkező..Nyilván azokon a helyeken ahol detektor turizmus van igen is számít egy centi, de az olyan helyeket kerülöm.
A másik hátrány a régi minelabok esetén a súly. Ha megnézel egy régi Expit, és lötyög a szára, akkor az azért van mert anno használták dögnehéz buszkormány fejjel vagy valamelyik régi tömör fejjel (platy, Expi SE esetén már S.E.F fej, stb.).
A Sovereignnél a műszerházat felraktam a könyököm alá, így teljesen kiegyensúlyozott volt, viszont gyárilag a markolat alá tették, úgy kb. folyamatosan 3 kiló nehezedett az egész karodra.
Szerintem a minelab nem felejtette el a BBS technológiát és kicsit kompaktabb műszerdobozban a jelenlegi elvárásoknak megfelelően remélem dob még belőlük a piacra. Még valami - elnyűhetetlenek voltak- még 20-25 év után is ugyanolyan hibamentesen (a kábel se tört meg!!!!) dolgozik mint azelőtt...ez azért nagy szó. Kíváncsi leszek hogy a mai gépek zöme (tisztelet a kivételnek) kólásdobozként végzik ennyi idő után vagy újrahasznosított akármiként. :clap: :dance:
Amennyire fejlett lett az apró-elektronika ipart, úgy nem látom az áttörő fejlődést a detektor piacon. Egy pár évig ment minden márkánál hogy a régi típusokat új köntösbe tették, de talán valami most már tényleg elindul a valódi fejlődés irányába. Deust sem tartom gigászi áttörésnek, éppen azon nevettem a múltkor hogy akkora pixelekbe jeleníti meg a távirányító a dolgokat, mint 64-be az orion televizio. Oké hogy nincs vezeték (bár ha vízbe akarsz menni kapkpodhatsz a madzag-vezeték szett után), az a mai világba egyáltalán nem nagy etvasz, meg az is jó hogy teljesen személyre szabható, de könyörgöm, közel fél millió forintért ne ilyen gagyi pixeles kínai kijelző legyen már valamibe... Vannak spéci időjárásálló képernyők, nagy élettartammal, brutál minőséggel amik kis méretben is szuper képet adnak (pl. mai mobiltelefonok kijelzője). Nem azért mert csicsa mániás vagyok..csak... Ez 2017ben szerintem egy jogos és elvárható valami lenne egy ilyen nagyösszegű detektor esetén. Félreértés ne essék, nem akarok megbántani senkit, csak kis eszmecsere....



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 19., vasárnap 11:23

Meglehet, hogy az FBS meg a BBS technológiánál nem volt kényszer a GB, és a gép működött....de még mindig a töbje a VLF kereső fajta, és oda nagyon kéretős a GB....azért irogatok róla, mert tényleg sokan lebecsülik ezt a beállitást....és keresőznek ahogy keresőznek, és lehetne jobban.....érdekes a dolog, hogy a Magnum is több frekis, és benne van a GB - na most az új Equinox is multi frekis - és lásd a csodát, ebbe is benne van.... nem szeretném azt mondani, hogy a Minelab anno valamit elbaxot, ez az ő dolguk mitt raknak egy keresőbe....mink csak tudjuk akceptálni, vagy nem....nekem egy kereső GB nélkül nem kereső.....valakinek a papp, valakinek a pappné.....nem fogom már fésziteni a dumát, mindenki azt használ, ami neki a legjobb...van aki az ACE-ra esküsik, valaki meg nem venné a kezébe....amen.....



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. november 19., vasárnap 12:58

2017-ben mar egy telefonbol, hozza egy alkalmazasbol meg egy vezetek nelkuli fejbol kellene osszeallnia egy alap mezei gepnek.
Csakhat amig lehet szivni az emberek veret...



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. november 19., vasárnap 13:12

tibike írta:Meglehet, hogy az FBS meg a BBS technológiánál nem volt kényszer a GB, és a gép működött....de még mindig a töbje a VLF kereső fajta, és oda nagyon kéretős a GB....azért irogatok róla, mert tényleg sokan lebecsülik ezt a beállitást....és keresőznek ahogy keresőznek, és lehetne jobban.....érdekes a dolog, hogy a Magnum is több frekis, és benne van a GB - na most az új Equinox is multi frekis - és lásd a csodát, ebbe is benne van.... nem szeretném azt mondani, hogy a Minelab anno valamit elbaxot, ez az ő dolguk mitt raknak egy keresőbe....mink csak tudjuk akceptálni, vagy nem....nekem egy kereső GB nélkül nem kereső.....valakinek a papp, valakinek a pappné.....nem fogom már fésziteni a dumát, mindenki azt használ, ami neki a legjobb...van aki az ACE-ra esküsik, valaki meg nem venné a kezébe....amen.....
Lehetosegem volt atnezni helyeket kezdo gmaxxoskent az explorerek utan. Nem talalt semmi erdemlegeset, mert nem maradt ott semmi ezen gepek erzekelesi melysegen belul.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 19., vasárnap 13:49

Oké, itt nincs duma, az Expi valamivel mégis csak jobb mind a GoldMaxx Power vagy a Gmaxx II..... :D az Expi után más keresővel kel menni..... :D



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. november 19., vasárnap 13:54

No es akkor vegre elarulod, hogy nalad melyik a befuto???
Gondolom, nem a Minelab gyartja.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 19., vasárnap 14:04

Nem....de erre a témára szerkeztettem egy új Topicot.....nézd át ha van kedved.... :D



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2017. november 19., vasárnap 14:52

Mindenféle gépet kipróbáltam, a legolcsóbbaktól a legdrágábbakig, de az volt a tapasztalatom, hogy a Minelab xterra 70 óta nem nagyon van fejlődés sajnos. Az egyik gép mélyebb valamivel, a másik gyorsabb, a harmadik praktikusabb, de igazából ugyanazt a szántás réteget karcolgatják már több mint egy évtizede, és olyan gépet, ami lényegesen túlmutatna az eddig ismerteken nem tudok.
Egy biztos, hogy a Minelabok fémszűrése, és a kijelző pontossága olyan precíz, hogy azt a szintet a Deus se üti meg, viszont a Deus meg praktikus és gyors.
Nem látok érdemi fejlődést én sem, pedig ha megnézzük pl. a mobiltelefonokat, hogy mit fejlődtek az Explorer II. óta, akkor van kontraszt rendesen!



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 19., vasárnap 15:02

Hát igen a technológia már a végén van, még a multi freki sem megy mélyebre, csak pontosabnak látszik a jel feldolgozásában.....ahogy luckyotter írja, a mobilok ugrással fejlődnek, de a keresők csak lépéssel....szerintem azért nyomják a régi technológiát, mert még lehett rajta keresni, majd ha valaki invesztál és kiugrik valami újjal, majd fejhez kapnak....várom a Makrót, mivel lépp jövőre - nem a Nokta - az hallott...alszik a Fisher, Tesoró....Whites kiugrott a V3-asall, de annyi....nagyon drága....



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma