Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Melyik a jobb kereső?

Fémkereséshez való eszközök
redboy2009
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 10:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: redboy2009 » 2016. január 2., szombat 8:28

Üdv.Segitséget szeretnék kérne,mivel detektor vásárlás előtt állok,hogy van egy általam nem ismert márka a Mikron NRG-110 ami 22Khz-en müködik.
Néztem róla tesztvideót,ami eléggé meggyőző....Mennyire stabil és megbizható gép?Fedi a valóságot a videóban szereplő teszt?Terepen vajon hogy müködhet?Rendesen ki lehet egyenliteni a talajhatást vajon?Ha valakinek volt már a kezében és ismeri ,akkor kérem ossza meg velem az információit,mert nem szeretnék beleesni egy rossz vételbe....Köszönöm a segitséget.Üdv mindenkinek.

https://youtu.be/MSOoHSqMSVU



Avatar
Királykobra
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:14
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Királykobra » 2016. január 2., szombat 14:36

kutakodo írta:Ha nem érmét akarsz akkor mit?Roncsozni?Ahhoz meg minek a multi freki?Vegyél egy Cobrát 100-ért aszt jónapot!Aztán majd meglepődsz milyen mélyről jön ez-az. :)
Én is ezt mondom. Cobra ha mélyet akarsz. Az se mindegy, hogy ez sokaknak nagyon bevált gép, nem egy divat vagy egy nagyon megreklámozott valami amit 1 év múlva lecserélsz az akkor divatosra.



redboy2009
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 10:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: redboy2009 » 2016. január 2., szombat 19:34

Köszi szépen a segitséget mindenkinek.:)



marika
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. január 11., hétfő 15:16

Nincsenek valami komplexebb, objektív géptesztek?
Például látom több helyen fórumokon, hogy anno vakondnál találkozón voltak tesztpályák, géptesztek. Ezeknek az eredménye esetleg nem megtekinthető valahol?



Hun or
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 17:14
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Hun or » 2016. január 11., hétfő 18:59

Tessék a Vakondos teszt:
http://postimg.org/image/hdsr3fmjr/



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2016. január 11., hétfő 19:56

:handgestures-thumbup:
Nagyon tetszik, mert Cobránál van a legmagasabb pontszám és nekem is az van. :greetings-clappingyellow:
Azt hiszem sok más sporttárs is aláírja, hogy a Cobra jogosan szerepelhet az első helyen. Sokféle beállítás is van, informatív a táblázat, jogos hogy a Cobra sokminden beállításban van és mindben nagyon jól szerepel. Azt csodálom, hogy az ACE 250 is a legjobb, mert azért a valóság más. Azt alighanem jól felhúzták allmetálban ezzel a speckó fejjel, másban nem is szerepel.
:happy-jumpeveryone:


A Whiter Shade of Pale

Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 11., hétfő 20:14

En alairom......Ibn



marika
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. január 12., kedd 9:52

Hun or írta:Tessék a Vakondos teszt:
http://postimg.org/image/hdsr3fmjr/
Kösz.
Más valami ilyesmi létezik? xp gépek, magnum, golden mask, cobra, delta amikre kíváncsi lennék, hogy egymás ellen egy helyen, egy időben hogyan viszonyulnak egymáshoz.
Bár lehet garretre fogok beújítani! Hogy mik vannak...



totya
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015. november 12., csütörtök 12:07
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: totya » 2016. január 12., kedd 10:50

Sziasztok!

Ott voltam a teszten és én voltam a 2. „allmetal deltával, már akkor is volt pár észrevételem, szóval, hogy tisztább legyen a kép felsorolom őket:
- A deltám NEM all metalba volt, hanem discben.
- 1.tárgy: nem tudom, hogy mekkora lánc volt, de azt tudom, hogy egy átlag vastag láncra még a levegőben is csoda ha ennyit tud egy gép nemhogy földben, ahhoz képest, meg az összes gép hozta… Amúgy meg mikor elkezdett esni az eső, akkor oda mentem és rögtön az első jelnél kimosott egy kb 5x5 mm-es alulapot a víz, ami nem lehetett mélyeben mint 2-3 cm. Szóval így ennyi idő után merem állítani, hogy a gépek erre jeleztek és nem az általam nem ismert láncra.
- A 7. tárgy is kétséges, hogy gép valaha is fogja tudni ennyiről, ilyen pozicióból hozni. (föld és föld, kisbronz és kisbronz között is óriási különbségek vannak, szóval lehet a magnum mostanság tudná, de nem vagyok benne biztos abban sem), így a gépek bizonytalan jelzését is kétségbe vonnám.
- Abban az időben sokan belestek abba a hibába, hogy feltekert géppel, all metalban méricskélték a dolgaikat, ez meg is látszik a leírásból, ugyanis elég sokan all metalban mentek
- Sok gépet nem ismerek az itteniek közül, de azt tudom, hogy pl a cobra 25 fej, 2,5-3,0 disc, fast állás ami általánosan érméző, és emberek által használt beállítás, na azzal pl senki nem tesztelt.
- Ahol egy garrett második tud lenni, mégha 6 éve volt is a teszt, az is pár kérdést fel vet bennem.
- A teszt győztes gépről és tulajdonosáról is megvan a véleményem (de azt meg osztom vele privátba ;) :D).
- Pl ebben a listában nem szerepelnek XP gépek, pedig már akkor is futottak szép számmal, viszont abban biztos vagyok, hogy ha ezen a teszten a futottak még kategóriába sem került volna egy Goldmaxx, a valós életben a legjobb érméző gép ezek közül! ;)
Félre értések véget nem fikázni akartam az eredményeket és a tesztet, hanem csak egy objektív megközelítést adni a dolognak, miszerint helyén kell kezelni ezt a tesztet.
Amúgy meg ilyen összehasonlító és dokumentált teszt nem született azóta sem. Próbálkozások voltak, pl a következő évben is Zalában, de azok papíralapon önbevallással készültek, eredménye nem lett publikálva, vagy kisebb privát összejöveteleken is voltak ilyen „cájg méregetések”, amik eredményei ugyancsak nem lettek nyilvánosságra hozva, szóval ilyet szerintem nem találsz.
Igazából add meg mire kell a gép és megmondják a nagy okosok.



marika
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. január 12., kedd 11:15

Látod pont erre nincs szükségem, hogy megmondják a nagyokosok. :)
Régóta van gépem, mentem sokat, kezd is kehes lenni, ezért is játszom a gondolattal, hogy van-e értelme beújítani, de az hogy ki mit mond be nem érdekel. Nem jártam soha másokkal, nem nézegettem soha ki milyen "meséket" ad elő. Az általam felsoroltakból az egyikem van, direkt nem mondom meg melyik, nem kell a szájkarate, minél több puszta tény kellene. :)



Boba Fett
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015. december 23., szerda 19:12
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Boba Fett » 2016. január 12., kedd 11:46

Azon a réges régi Vakond teszten én voltam az egyik Cobrás anno. Normál érmező beállítással, tehát vasszűréssel, fast állásban, ahogy menni szokás a Cobrával jó ha a teszttárgyak felénél jelzett normális ásható hangot a gép. Ez az all metal-large beállítás amiben mindenre jelez a gép a gyakorlatban teljesen használhatatlan beállítás érmezésre. Ez arra jó, hogy a gépből ki lehet facsarni valami hangot, de gyakorlati haszna nincs, mert így nem lehet használni a gépet és elég megtévesztő is aki csak a táblázat alapján választ gépet.
Az a Vakondos teszt sajnos teljesen használhatatlan az abnormális beállítások miatt, mert a legtöbben arra mentek, (köztük sajnos én is) hogy valahogy kicsiholjanak valami nyekergést a gépből, ami aztán be lett diktálva a táblázatba jó jelnek. Szóval ennek a tesztnek úgy lett volna értelme, ha használható beállításokban lettek volna összemérve a gépek.



marika
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. január 12., kedd 12:25

Boba Fett írta:Azon a réges régi Vakond teszten én voltam az egyik Cobrás anno. Normál érmező beállítással, tehát vasszűréssel, fast állásban, ahogy menni szokás a Cobrával jó ha a teszttárgyak felénél jelzett normális ásható hangot a gép. Ez az all metal-large beállítás amiben mindenre jelez a gép a gyakorlatban teljesen használhatatlan beállítás érmezésre. Ez arra jó, hogy a gépből ki lehet facsarni valami hangot, de gyakorlati haszna nincs, mert így nem lehet használni a gépet és elég megtévesztő is aki csak a táblázat alapján választ gépet.
Az a Vakondos teszt sajnos teljesen használhatatlan az abnormális beállítások miatt, mert a legtöbben arra mentek, (köztük sajnos én is) hogy valahogy kicsiholjanak valami nyekergést a gépből, ami aztán be lett diktálva a táblázatba jó jelnek. Szóval ennek a tesztnek úgy lett volna értelme, ha használható beállításokban lettek volna összemérve a gépek.
Hogy ne mondjátok nem néztem utána https://www.youtube.com/channel/UCsT9RK ... iKMZZfwA6w
Néztem is, hogy mi a francért van ez így istenítve, mikor a felvettek közül fülre majd a legrosszabb. :D



Tunis
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. november 11., szerda 21:40
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Tunis » 2016. január 12., kedd 13:26

Sziasztok!
Árpira melyik gép lenne a legjobb választás? ( csak árpi,kk)



szabolcs888
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. július 26., vasárnap 12:36
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: szabolcs888 » 2016. január 12., kedd 13:33

Tunis írta:Sziasztok!
Árpira melyik gép lenne a legjobb választás? ( csak árpi,kk)
Van egy ismerősöm aki már 20éve lenget és Ő is csak kimondottan kkra és árpira szokott menni. Egy pár gépe volt már neki de azt mondta h ami legjobban bejött neki az az Xp gold maxx power. Abból van neki kettő is a régebbi és az újabb v4es chippel. Mást nem is venne.



Tunis
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. november 11., szerda 21:40
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Tunis » 2016. január 12., kedd 13:54

szabolcs888 írta:
Tunis írta:Sziasztok!
Árpira melyik gép lenne a legjobb választás? ( csak árpi,kk)
Van egy ismerősöm aki már 20éve lenget és Ő is csak kimondottan kkra és árpira szokott menni. Egy pár gépe volt már neki de azt mondta h ami legjobban bejött neki az az Xp gold maxx power. Abból van neki kettő is a régebbi és az újabb v4es chippel. Mást nem is venne.
Köszi.Mekkora feje(ke)t használ?



szabolcs888
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. július 26., vasárnap 12:36
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: szabolcs888 » 2016. január 12., kedd 14:06

22 és 27



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 12., kedd 19:59

Mi az az árpi,kk?



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. január 12., kedd 20:12

Ibn írta:Mi az az árpi,kk?
Ezek rövidítések!

Árpi: Fogarasi Árpád
KK: Kalányos Kolombusz

:D

( árpádkor, középkor)



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 12., kedd 21:55

Köszi.



kincsvadász
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2015. július 16., csütörtök 15:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: kincsvadász » 2016. január 12., kedd 22:27

szabolcs888 írta:
Tunis írta:Sziasztok!
Árpira melyik gép lenne a legjobb választás? ( csak árpi,kk)
Van egy ismerősöm aki már 20éve lenget és Ő is csak kimondottan kkra és árpira szokott menni. Egy pár gépe volt már neki de azt mondta h ami legjobban bejött neki az az Xp gold maxx power. Abból van neki kettő is a régebbi és az újabb v4es chippel. Mást nem is venne.
A Magnum is nagyon jól teljesít kk-on. Egyik gold maxxos ismerősömet màr lenyügőzte.



Tunis
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. november 11., szerda 21:40
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Tunis » 2016. január 13., szerda 6:32

kincsvadász írta:
szabolcs888 írta:
Tunis írta:Sziasztok!
Árpira melyik gép lenne a legjobb választás? ( csak árpi,kk)
Van egy ismerősöm aki már 20éve lenget és Ő is csak kimondottan kkra és árpira szokott menni. Egy pár gépe volt már neki de azt mondta h ami legjobban bejött neki az az Xp gold maxx power. Abból van neki kettő is a régebbi és az újabb v4es chippel. Mást nem is venne.
A Magnum is nagyon jól teljesít kk-on. Egyik gold maxxos ismerősömet màr lenyügőzte.
Valóban. Bár megmondom őszintén,valahol a Goldmaxx power-t szerettem volna hallani. Én ilyen megrögzött analóg párti vagyok. Pedig nagyon elgondolkodtató a Magnum is.



szabolcs888
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. július 26., vasárnap 12:36
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: szabolcs888 » 2016. január 13., szerda 6:38

kincsvadász írta:
szabolcs888 írta:
Tunis írta:Sziasztok!
Árpira melyik gép lenne a legjobb választás? ( csak árpi,kk)
Van egy ismerősöm aki már 20éve lenget és Ő is csak kimondottan kkra és árpira szokott menni. Egy pár gépe volt már neki de azt mondta h ami legjobban bejött neki az az Xp gold maxx power. Abból van neki kettő is a régebbi és az újabb v4es chippel. Mást nem is venne.
A Magnum is nagyon jól teljesít kk-on. Egyik gold maxxos ismerősömet màr lenyügőzte.
Hááát nekem volt Magnumom de én nem voltam hanyatt esve tőle. Pedig az új fejjel volt a gép. A kis ezüstöt még csak csak szerette de a nagyobbnál nálam teljesen meg volt lőve. Kb 1hónapot volt meg.....



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. január 13., szerda 7:36

szabolcs888 írta:
kincsvadász írta:
szabolcs888 írta:
Tunis írta:Sziasztok!
Árpira melyik gép lenne a legjobb választás? ( csak árpi,kk)
Van egy ismerősöm aki már 20éve lenget és Ő is csak kimondottan kkra és árpira szokott menni. Egy pár gépe volt már neki de azt mondta h ami legjobban bejött neki az az Xp gold maxx power. Abból van neki kettő is a régebbi és az újabb v4es chippel. Mást nem is venne.
A Magnum is nagyon jól teljesít kk-on. Egyik gold maxxos ismerősömet màr lenyügőzte.
Hááát nekem volt Magnumom de én nem voltam hanyatt esve tőle. Pedig az új fejjel volt a gép. A kis ezüstöt még csak csak szerette de a nagyobbnál nálam teljesen meg volt lőve. Kb 1hónapot volt meg.....
Nekem is volt magnumom szerettem de nem voltam belé szerelmes ezért el adtam, hogy érted azt, hogy a nagyobbnál nálad teljesen meg volt lőve? %%- de viszont a kicsi aprózásban verhetetlen. %%-



szabolcs888
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. július 26., vasárnap 12:36
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: szabolcs888 » 2016. január 13., szerda 8:56

Garou írta:
szabolcs888 írta:
kincsvadász írta:
szabolcs888 írta:
Tunis írta:Sziasztok!
Árpira melyik gép lenne a legjobb választás? ( csak árpi,kk)
Van egy ismerősöm aki már 20éve lenget és Ő is csak kimondottan kkra és árpira szokott menni. Egy pár gépe volt már neki de azt mondta h ami legjobban bejött neki az az Xp gold maxx power. Abból van neki kettő is a régebbi és az újabb v4es chippel. Mást nem is venne.
A Magnum is nagyon jól teljesít kk-on. Egyik gold maxxos ismerősömet màr lenyügőzte.
Hááát nekem volt Magnumom de én nem voltam hanyatt esve tőle. Pedig az új fejjel volt a gép. A kis ezüstöt még csak csak szerette de a nagyobbnál nálam teljesen meg volt lőve. Kb 1hónapot volt meg.....
Nekem is volt magnumom szerettem de nem voltam belé szerelmes ezért el adtam, hogy érted azt, hogy a nagyobbnál nálad teljesen meg volt lőve? %%- de viszont a kicsi aprózásban verhetetlen. %%-
Nekem az volt a meglátásom a Magnummal hogy a pici ezüstöt jól szedte (ha élén volt ha lappjára)és a szelektálása is jó volt neki. De ha pl egy nagyobb érme, legyen az egy krajcár azt már nem hozta nekem mélyről. Csináltam vele egy két tesztet ahol próbáltam finomítani a beállításokat a leírtak alapján de valahogy még sem sikerült többet kihozni belőle.



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. január 13., szerda 9:12

szabolcs888 írta:
Garou írta:
szabolcs888 írta:
kincsvadász írta:
szabolcs888 írta:
Tunis írta:Sziasztok!
Árpira melyik gép lenne a legjobb választás? ( csak árpi,kk)
Van egy ismerősöm aki már 20éve lenget és Ő is csak kimondottan kkra és árpira szokott menni. Egy pár gépe volt már neki de azt mondta h ami legjobban bejött neki az az Xp gold maxx power. Abból van neki kettő is a régebbi és az újabb v4es chippel. Mást nem is venne.
A Magnum is nagyon jól teljesít kk-on. Egyik gold maxxos ismerősömet màr lenyügőzte.
Hááát nekem volt Magnumom de én nem voltam hanyatt esve tőle. Pedig az új fejjel volt a gép. A kis ezüstöt még csak csak szerette de a nagyobbnál nálam teljesen meg volt lőve. Kb 1hónapot volt meg.....
Nekem is volt magnumom szerettem de nem voltam belé szerelmes ezért el adtam, hogy érted azt, hogy a nagyobbnál nálad teljesen meg volt lőve? %%- de viszont a kicsi aprózásban verhetetlen. %%-
Nekem az volt a meglátásom a Magnummal hogy a pici ezüstöt jól szedte (ha élén volt ha lappjára)és a szelektálása is jó volt neki. De ha pl egy nagyobb érme, legyen az egy krajcár azt már nem hozta nekem mélyről. Csináltam vele egy két tesztet ahol próbáltam finomítani a beállításokat a leírtak alapján de valahogy még sem sikerült többet kihozni belőle.
Igen, nekem is az nagyon nem tetszett, hogy egy pici érmét látta kb 15 cm-ről de egy sokkal nagyobbat arányosan nem látta olyan mélyről, nem írok centiket, de ez így van. %%-



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. január 13., szerda 10:55

Garou írta:
szabolcs888 írta:
Garou írta:
szabolcs888 írta:
kincsvadász írta:
szabolcs888 írta:
Tunis írta:Sziasztok!
Árpira melyik gép lenne a legjobb választás? ( csak árpi,kk)
Van egy ismerősöm aki már 20éve lenget és Ő is csak kimondottan kkra és árpira szokott menni. Egy pár gépe volt már neki de azt mondta h ami legjobban bejött neki az az Xp gold maxx power. Abból van neki kettő is a régebbi és az újabb v4es chippel. Mást nem is venne.
A Magnum is nagyon jól teljesít kk-on. Egyik gold maxxos ismerősömet màr lenyügőzte.
Hááát nekem volt Magnumom de én nem voltam hanyatt esve tőle. Pedig az új fejjel volt a gép. A kis ezüstöt még csak csak szerette de a nagyobbnál nálam teljesen meg volt lőve. Kb 1hónapot volt meg.....
Nekem is volt magnumom szerettem de nem voltam belé szerelmes ezért el adtam, hogy érted azt, hogy a nagyobbnál nálad teljesen meg volt lőve? %%- de viszont a kicsi aprózásban verhetetlen. %%-
Nekem az volt a meglátásom a Magnummal hogy a pici ezüstöt jól szedte (ha élén volt ha lappjára)és a szelektálása is jó volt neki. De ha pl egy nagyobb érme, legyen az egy krajcár azt már nem hozta nekem mélyről. Csináltam vele egy két tesztet ahol próbáltam finomítani a beállításokat a leírtak alapján de valahogy még sem sikerült többet kihozni belőle.
Igen, nekem is az nagyon nem tetszett, hogy egy pici érmét látta kb 15 cm-ről de egy sokkal nagyobbat arányosan nem látta olyan mélyről, nem írok centiket, de ez így van. %%-
Sziasztok. Rómára hogy teljesít a Magnum?? Az,hogy a nagyobb érméket nem hozta mélyebbről,nem lehetett beállítási probléma??



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2016. január 13., szerda 11:14

Nekem is van Goldmaxxos ismerősöm. Vagyis volt, mert tavaly óta ő is Magnumos :) Azt hiszem, árpi és kk ügyben a magnum egyértelműen veretetlen. A nagyobbakat is jól hozza és abban is számít hogy élével. Méregetni nem szoktam. Tehát szerintem azért is találunk vele még sokat mert ami élével van azt mások könnyen otthagyják. A másik hogy szemét között sok gép meghal, a Magnum nem :)
A mélységhez nem árt felvenni 4-5 vonalra. Szerintem sokan nem használják ki rendesen. De én még a mélykeresőt is használom.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 687
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 13., szerda 11:53

Nekem is Goldi van.Én is analóg párti vagyok.Szépen dolgozik a beállítása kb 1 perc.A Magnumot azért lehet nyomogatni rendesen.Nekem 27 es fej van rajta.Teljesen jól jelzi a bronzot is picit nagyot egyaránt.Kinek mi jön be.


:?:

Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. január 13., szerda 12:31

norman írta:Nekem is Goldi van.Én is analóg párti vagyok.Szépen dolgozik a beállítása kb 1 perc.A Magnumot azért lehet nyomogatni rendesen.Nekem 27 es fej van rajta.Teljesen jól jelzi a bronzot is picit nagyot egyaránt.Kinek mi jön be.
Az a helyzet,hogy nekem is Maxx Power van. Szuper kis gép,nagyon sok apró dolgot felszed 27 fejjel is,de nem egy mélység bajnok. Amit kell tudnia tudja,de a szántás alatt lévő nagyobb hüvelyt már nem biztos h felhozza.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 687
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 13., szerda 12:42

Nowy írta:
norman írta:Nekem is Goldi van.Én is analóg párti vagyok.Szépen dolgozik a beállítása kb 1 perc.A Magnumot azért lehet nyomogatni rendesen.Nekem 27 es fej van rajta.Teljesen jól jelzi a bronzot is picit nagyot egyaránt.Kinek mi jön be.
Az a helyzet,hogy nekem is Maxx Power van. Szuper kis gép,nagyon sok apró dolgot felszed 27 fejjel is,de nem egy mélység bajnok. Amit kell tudnia tudja,de a szántás alatt lévő nagyobb hüvelyt már nem biztos h felhozza.
Ezt már 100x megvitattuk.Olyan gép ami minderre jó egyszerre nem létezik.Mélyen lévő hüvelyre és vh. ra nem való a Goldi.Arra jobb a kis freki.
Bár nemrég találtam egy vas tokos baltát erdőben.Kb 30 cm mélyről hozta úgy hogy a vashang le volt véve.Ez igen jó mélység.


:?:

Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. január 13., szerda 13:16

KingMidas írta:Nekem is van Goldmaxxos ismerősöm. Vagyis volt, mert tavaly óta ő is Magnumos :) Azt hiszem, árpi és kk ügyben a magnum egyértelműen veretetlen. A nagyobbakat is jól hozza és abban is számít hogy élével. Méregetni nem szoktam. Tehát szerintem azért is találunk vele még sokat mert ami élével van azt mások könnyen otthagyják. A másik hogy szemét között sok gép meghal, a Magnum nem :)
A mélységhez nem árt felvenni 4-5 vonalra. Szerintem sokan nem használják ki rendesen. De én még a mélykeresőt is használom.
Igen, sok magnumos csak három vonalra állítja a gépét mondván mert késik a jel, (így valóban nincs kihasználva) de a jel ötösön is csak akkor késik kissé ha az érme mélyen van, ha fent van az érme akkor nem késik a jel, na és ha késik kicsit akkor legalább tudja az ember, hogy mélyebbre kell ásni. %%-



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. január 13., szerda 13:21

norman írta:
Nowy írta:
norman írta:Nekem is Goldi van.Én is analóg párti vagyok.Szépen dolgozik a beállítása kb 1 perc.A Magnumot azért lehet nyomogatni rendesen.Nekem 27 es fej van rajta.Teljesen jól jelzi a bronzot is picit nagyot egyaránt.Kinek mi jön be.
Az a helyzet,hogy nekem is Maxx Power van. Szuper kis gép,nagyon sok apró dolgot felszed 27 fejjel is,de nem egy mélység bajnok. Amit kell tudnia tudja,de a szántás alatt lévő nagyobb hüvelyt már nem biztos h felhozza.
Ezt már 100x megvitattuk.Olyan gép ami minderre jó egyszerre nem létezik.Mélyen lévő hüvelyre és vh. ra nem való a Goldi.Arra jobb a kis freki.
Bár nemrég találtam egy vas tokos baltát erdőben.Kb 30 cm mélyről hozta úgy hogy a vashang le volt véve.Ez igen jó mélység.
Persze,tudom én ,hogy nem jó. Nem is olyan célra tartom,csak írom,hogy ilyesmibe még véletlenül sem botlottam vele mélyebben. Ezért is basztatja a csőröm egy multis gép,ezért olvasgatok kérdezek,h érdemes lenne-e beruházni egybe. :)



M'XT
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015. július 18., szombat 16:00
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: M'XT » 2016. január 13., szerda 14:53

Norman, Nowy: GMP-vel milyen beállítással mentek általában?



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 687
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 13., szerda 15:23

M'XT írta:Norman, Nowy: GMP-vel milyen beállítással mentek általában?
Semmi extra.Érzékenység pirosban.Ground 12 óra.A silencer 0-1.Ritkán ráadom a vashangot de nem sűrűn.
Ja és ennek a gépnek is a lelke a jó füles.A magas cincogó gyengén hallható de stabil jelet is ásni kell.


:?:

tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. január 13., szerda 16:06

norman írta:
M'XT írta:Norman, Nowy: GMP-vel milyen beállítással mentek általában?
Semmi extra.Érzékenység pirosban.Ground 12 óra.A silencer 0-1.Ritkán ráadom a vashangot de nem sűrűn.
Ja és ennek a gépnek is a lelke a jó füles.A magas cincogó gyengén hallható de stabil jelet is ásni kell.

:lol: :lol: :lol: :(( :(( :(( :)) :)) :)) =)) =)) =))



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 687
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 13., szerda 17:16

tibike írta:
norman írta:
M'XT írta:Norman, Nowy: GMP-vel milyen beállítással mentek általában?
Semmi extra.Érzékenység pirosban.Ground 12 óra.A silencer 0-1.Ritkán ráadom a vashangot de nem sűrűn.
Ja és ennek a gépnek is a lelke a jó füles.A magas cincogó gyengén hallható de stabil jelet is ásni kell.

:lol: :lol: :lol: :(( :(( :(( :)) :)) :)) =)) =)) =))
Kicsit bővebben??
Ha jobbat tudsz leírhatod! :ympray:


:?:

tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. január 13., szerda 17:32

Ezt a "jó beállítást" már töbször olvastam, ahogy megjelöltem, a 12 óra mindig megnevettett....... :lol: :lol: :lol:
Nem lehetne például három negyed 12, vagy fél egy? Szerintem nem a Te hibád, valakitől biztos átvetted.....
de olvassatok vissa a Magnum beállításába, vagy valami más fémkereső kézikönyvbe, mi is az a GROUND BALANCE.....a Delta topicba is nagyon írják hogy: a groundott nem szabad nagyon feltekerni, mert akkor ez meg az.....aztán ne legyetek meglepve, ha veszíttetek a mélységen - bármilyen fémkeresővel, ha a Groundot csak "szemből" vagy időjárás szerint álítjátok..... =)) =)) =))



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 687
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 13., szerda 17:38

tibike írta:Ezt a "jó beállítást" már töbször olvastam, ahogy megjelöltem, a 12 óra mindig megnevettett....... :lol: :lol: :lol:
Nem lehetne például három negyed 12, vagy fél egy? Szerintem nem a Te hibád, valakitől biztos átvetted.....
de olvassatok vissa a Magnum beállításába, vagy valami más fémkereső kézikönyvbe, mi is az a GROUND BALANCE.....a Delta topicba is nagyon írják hogy: a groundott nem szabad nagyon feltekerni, mert akkor ez meg az.....aztán ne legyetek meglepve, ha veszíttetek a mélységen - bármilyen fémkeresővel, ha a Groundot csak "szemből" vagy időjárás szerint álítjátok..... =)) =)) =))
Nos nem tudom láttál-e már GMP-t.Azon a 12 óra a gyári beállítás.Azért rakom oda mert kipróbáltam a klasszikus pumpálós módszert de semmi különbség nem történt.
Mindig is analóg gépem volt.Legutóbb Deltám volt.Azokon változott a gép hangja ha fel volt húzva.A GMP nél nem érezni különbséget.Különösen nem 3/4-ed 12 és 1/4-egy között. :clap:


:?:

tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. január 13., szerda 17:48

Akkor bocsánatott kérer...használd a gyári beállítást....legyen szerencséd vele....mert a Deuson, Magnumon és sok más keresőn vannak gyári beállítások, és mégis mindenki spekulál a beállítással, változtatt amit csak lehett, hogy minnél a legtöbbet kihúza a keresőjéből....
ezek szerint, a 12 óra megfelel a száraz talajon, nedves talajon, tengerparton, mindenhol a világon, mert - persze - ez a javasolt gyári beállítás..... :lol:



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. január 13., szerda 17:51

Próbáld a Gugli bácsi fordítóprogramját, ha nem megy az angol.....
http://www.treasurefinders.net/ground_balancing.htm



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma