Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

Melyik a jobb kereső?

Fémkereséshez való eszközök
mauser
Lengető
Lengető
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

HozzászólásSzerző: mauser » 2016. október 10., hétfő 17:09

Sziasztok!
Szeretnék véleményt kérni a Makro racer 2 keresőről?!
Valaki használt e már ilyen gépet?? mélysége? szelektálása? ;)
üdv

Lx67
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Lx67 » 2016. október 10., hétfő 17:36

Hol lehet kapni MR2-t? Én magyar piacon csak az MR-t (MR1) láttam.

tibike
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: tibike » 2016. október 10., hétfő 18:02

Lx67
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Lx67 » 2016. október 10., hétfő 19:47

Szemezgetek ezzel a Racerrel. Le tudnád írni pár sorban, hogy a MR2 mennyiben tud többet a sima MR-nél? (azt láttam, hogy bluetooth fejhallgató...) :D

tibike
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: tibike » 2016. október 10., hétfő 20:10

Semennyit, a teljesitmény kb egyforma, csak egy pár más beállitása van plusz egy tároló hely meg egy programmal töb - Large mód, de ebben csak úgy, mind nagyapa kaszál - szépen lassan és szépen sorban....a Bluetooth mind a kettőnél van...

Lx67
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Lx67 » 2016. október 10., hétfő 20:14

Ez a Large (Deep) mód nem hoz annyit amennyivel többe fáj a 2-es? :D
Alapvetően tetszik a Racer, de a vízállóságáról nem láttam infót. Sekély vízbe vihető a fej? Hogy ne kelljen megállni a partnál... :D

Lx67
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Lx67 » 2016. október 10., hétfő 20:16

Ja és mégegy: a bluetooth azt jelenti, hogy bármely bluetooth fejhallgató hozzáhangolható? (sztereo fülest használok a telóhoz, ha az is jó hozzá elégedett lennék... ) :D

tibike
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: tibike » 2016. október 10., hétfő 20:19

Szerintem nem, ha csak valakitöl olcsóbban nem veszed - külföldről.....a Bluetooth a Racer 1-es nél mehet bármelyik füles, csak legyen a 3-as verzió, a Racer 2-es csak a saját fülesével megy.....

atti73
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: atti73 » 2016. október 11., kedd 15:08

Sziasztok! minap vásároltam egy AT pro keresőt, és egyelőre nem vagyok elájulva tőle. Euro Ace-ről váltottam és azt reméltem nagy előrelépés lesz.
Az is lehet, hogy csak rosszul csinálok valamit, ezért örülnék valaki tapasztaltabb kolléga véleménylének.
szívesen vennék pár tippet trükköt, amivel hatékonyabb a szelektálás. Köszi

norman
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: norman » 2016. október 11., kedd 15:23

atti73 írta:Sziasztok! minap vásároltam egy AT pro keresőt, és egyelőre nem vagyok elájulva tőle. Euro Ace-ről váltottam és azt reméltem nagy előrelépés lesz.
Az is lehet, hogy csak rosszul csinálok valamit, ezért örülnék valaki tapasztaltabb kolléga véleménylének.

Nekem csak Acém volt de szerintem csak a frekivel meg esetleg a talajkiegyenlítéssel tud többet.Illetve ami előny hogy vízálló.A nagyobb freki miatt jobban veszi az aprót de ez sem biztos. :?:
XP GoldMaxx Power
Aki keres az talál,de aki talál az keres?

zeus
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: zeus » 2016. október 11., kedd 17:07

norman írta:
atti73 írta:Sziasztok! minap vásároltam egy AT pro keresőt, és egyelőre nem vagyok elájulva tőle. Euro Ace-ről váltottam és azt reméltem nagy előrelépés lesz.

Nekem csak Acém volt de szerintem csak a frekivel meg esetleg a talajkiegyenlítéssel tud többet.Illetve ami előny hogy vízálló.A nagyobb freki miatt jobban veszi az aprót de ez sem biztos. :?:[
Szerintem jó döntés volt ha az előzőt meg untad stb...nekem is AT pro van a negyedik gép után nem bántam meg a cserét Sőt örülök a váltásomnak :D (de ne a fél millás gépekhez hasonlítsad) annál van amiben jobb nem kell félteni a víztől bele dobom a kádba és le tusolom pl. Nem a kezdők szintjén használom- a haladókon,,olvasd el a használatit!!!!!! :clap:

atti73
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: atti73 » 2016. október 16., vasárnap 20:10

zeus írta:
norman írta:

Nekem csak Acém volt de szerintem csak a frekivel meg esetleg a talajkiegyenlítéssel tud többet.Illetve ami előny hogy vízálló.A nagyobb freki miatt jobban veszi az aprót de ez sem biztos. :?:[
Szerintem jó döntés volt ha az előzőt meg untad stb...nekem is AT pro van a negyedik gép után nem bántam meg a cserét Sőt örülök a váltásomnak :D (de ne a fél millás gépekhez hasonlítsad) annál van amiben jobb nem kell félteni a víztől bele dobom a kádba és le tusolom pl. Nem a kezdők szintjén használom- a haladókon,,olvasd el a használatit!!!!!! :clap:

A használatit természetesen áttanulmányoztam, de így se érzem a nagy előrelépést. Én úgy használom, hogy std módban keresek, de találatkor átváltok pro módra, és úgy próbálom pontosabban behatárolni a méretét ill. az anyagát. Viszont azt vettem észre, hogy std módban is eléggé érzem ugyanezt, szóval ez se akkora kunszt. A fóliát ugyanúgy ki kell szedni, mert azt se szűri jobban mint a korábbiak. Persze nem mondom, hogy rossz gép, csak nem értem a jelentős árkülönbség okát. Köszi a véleményed.

zoli87
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: zoli87 » 2016. november 1., kedd 9:43

khepera írta:
vtotek írta:Köszönök minden segítő szándékú hozzászólást!

Szia,
ha érdekelnek még vélemények, vagyunk azért páran akik segítünk is...
Egyrészt keresni akarni bármit lehet, a tallérokra meg sok sok kincsre azért valóban kicsi az esély, bár nyilván sok van még a föld alatt de jórészt mélyen és csak véletlen lehet ráakadni. Általában nem kötődnek régi faluhelyhez, vagy településhez, hiszen ezek a rejtések menekülés előtt, közben történtek, akkor meg nyilván nem a falu főutcáján ásták el a megspórolt értékeket, hanem messzebb, ahol remélte az illető, hogy visszamehet érte - aztán meg nem...
Mi alapján hezitálsz e két gép között? Fontos lehet, hogy mit szeretnél kutatni? Milyen környéken élsz? Főleg róma, azaz vastag nagy pénzérmék és relikviák, vagy inkább közép MO, vagy kelet ahol róma kevésbé, inkább középkor, Árpád-kor. Vagy hadi?
Emellett az általános talajviszonyok is dönthetnek erre vagy arra. Az általad megjelölt gépek kiválóak, a Cobrát ha jól tudom kérheted több fajta frekivel is. Alacsonyabb freki picit mélyebbre lát de elmegy egy 0,2 grammos ÁK érme fölött (alacsony = 4 - 8 / 12 khz), magas freki (16-18) jó a kis hangyafasznyi dolgokra, kisebb a mélysége.

https://vid.me/j6A1 Cobra ,dénár 20cm mélyen.A cobra topikból másoltam át a videót.Nekem is cobra van és lehet,hogy egy magasabb frekis gép jobban látja az aprót de a cobra sem megy el felette.Sokszor olyan kis szirszerokat ásat ki,hogy a kézi pinpointerrel is alig találom meg :)A deltát lehet kérni más frekikkel a cobrát szerintem nem.
Üdv

rambo
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: rambo » 2016. november 5., szombat 13:18

Sziasztok!
Véleményeket szeretnék kérni azoktól, akik ismerik vagy használták mindkét gépet. Deus vagy Magnum a jobb érmézésre?
Előre is köszi.

reinold
Százados
Százados
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D

HozzászólásSzerző: reinold » 2016. november 5., szombat 14:08

rambo írta:Sziasztok!
Véleményeket szeretnék kérni azoktól, akik ismerik vagy használták mindkét gépet. Deus vagy Magnum a jobb érmézésre?
Előre is köszi.

Hi!
Szemetes helyre, és nagyon apróra,felső 20cm kipucolására a magnum,
Tiszta helyre,mélységre, hang késlekedés nélkül, Deus.
Keresd Desmant!Neki van deus, és nála van a magnumom is.
Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

allando
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: allando » 2016. november 5., szombat 20:19

..........
An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

Ibn
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Ibn » 2016. november 5., szombat 21:04

en csak a COBRAHOZ tudok hozaszolni-kb ket eve van meg-ugy 6 honapot hasznaltam mert kulfoldon dolgozom-kb 500 erme-koztuk ezustok is ,gyuruk abol 3 arany 1 ezust-gombok -egyket bronz aprosag-stb meg sorolhatnam-romai ezust denar marcus aurelius pius olyan hejrol ahol szerintem evente minimum200 lengetos atmegy-es lam a COBRA megtalalta amit masok othagytak es megcafolnam hogy nemjo aprora mivel meg horgaszhorgot is talaltam vele-3 es 4-diszk kozott,most nemsoka MAGNUM is csatlakozik a csaladhoz-meglatjuk-majd beszamolok az eredmenyekrol-

Procol Harum
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Procol Harum » 2016. november 14., hétfő 15:49

Ibn írta:en csak a COBRAHOZ tudok hozaszolni-kb ket eve van meg-ugy 6 honapot hasznaltam mert kulfoldon dolgozom-kb 500 erme-koztuk ezustok is ,gyuruk abol 3 arany 1 ezust-gombok -egyket bronz aprosag-stb meg sorolhatnam-romai ezust denar marcus aurelius pius olyan hejrol ahol szerintem evente minimum200 lengetos atmegy-es lam a COBRA megtalalta amit masok othagytak es megcafolnam hogy nemjo aprora mivel meg horgaszhorgot is talaltam vele-3 es 4-diszk kozott,most nemsoka MAGNUM is csatlakozik a csaladhoz-meglatjuk-majd beszamolok az eredmenyekrol-

Egyetértek, tavaly óta Cobrás vagyok, és írtam is akkor sokat, tettem fel tesztvideókat is, még dénáros teszt is van.
A Whiter Shade of Pale

Panzerfaust
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Panzerfaust » 2016. november 14., hétfő 23:33

Ibn írta:en csak a COBRAHOZ tudok hozaszolni-kb ket eve van meg-ugy 6 honapot hasznaltam mert kulfoldon dolgozom-kb 500 erme-koztuk ezustok is ,gyuruk abol 3 arany 1 ezust-gombok -egyket bronz aprosag-stb meg sorolhatnam-romai ezust denar marcus aurelius pius olyan hejrol ahol szerintem evente minimum200 lengetos atmegy-es lam a COBRA megtalalta amit masok othagytak es megcafolnam hogy nemjo aprora mivel meg horgaszhorgot is talaltam vele-3 es 4-diszk kozott,most nemsoka MAGNUM is csatlakozik a csaladhoz-meglatjuk-majd beszamolok az eredmenyekrol-

A horgász horog úgy tudom acél, ezért az nem kéne kiszűrnie 3-4-es discen?

talentum
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: talentum » 2016. november 15., kedd 0:26

Panzerfaust írta:

A horgász horog úgy tudom acél, ezért az nem kéne kiszűrnie 3-4-es discen?

Nem rozsdásodik...
talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Vissza: “Fémkeresők, fémkereső tartozékok, kellékek”