Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Melyik a jobb kereső?

Fémkereséshez való eszközök
exp.se
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015. október 10., szombat 20:38
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: exp.se » 2015. október 10., szombat 20:42

Sziasztok!Szeretnék segítséget kérni Tőletek!
3 gép közül melyik szerintetek a jobb??? mélységben, szelektálásban, érzékenységeben!
Minelab explore se, Magnum illetve nézegettem még Deltát és Xp Gmaxx-ot
ha tudnátok segíteni megköszönném!

üdv



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2015. október 10., szombat 22:29

exp.se írta:Sziasztok!Szeretnék segítséget kérni Tőletek!
3 gép közül melyik szerintetek a jobb??? mélységben, szelektálásban, érzékenységeben!
Minelab explore se, Magnum illetve nézegettem még Deltát és Xp Gmaxx-ot
ha tudnátok segíteni megköszönném!

üdv
Erre könnyű válaszolni. Magnum. Nekem is az van éppen azért. Ebben mindben ez a legjobb. A legjobb mélységet tudja, lazán megtalálja a negyed vagy kisebb dénárt is, és egyértelműen a legjobban is szelektál. Közben a nagyokat is megtalálja mélyen ha bekapcsolod azt amit ehhez kell. Deltát lehet még kihúzni jó mélységre, attól függ melyik frekvenciás és hogyan sikerült, de szelektálásban nem olyan jó, nagyon vájt fül kell hozzá és sok utólagos alakítgatás kell hozzá, nyél, hangszóró. SE második legjobban szelektál ezek közül, de mélységet nem nagyon tud. Egy megbízható, jó gép sztem, de a magnum mellet sehol sincs. Goldmaxx nagyon jó kicsikre, egy kiváló gyors gép, de mélység nem sok, a nagyobb dolgokat nem jól szedi, arra a Gmaxxot kell venned, az van még emellé bedobva.



valamitviszavíz
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 14:07
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: valamitviszavíz » 2015. október 11., vasárnap 8:52

Hogy érted hogy jó mélységet kihúzni a deltából? Nekem eddig elég vegyesek a tapasztalataim a deltával kapcsolatban. Van hogy levegőteszten (már kiszedve) megnézem hol lehetett, és előfordul hogy nagyobb fémeket is csak 15-18 cm-ről jelzi. Még nem jegyeztem hogy konkrétan milyen fémek ezek,de úgy vettem észre hogy némely esetekben nincs nagy mélységkülönbség mondjuk egy 1 filléres és egy nagyobb,2-3cm-es mondjuk alumínium lemez között. Én csinálok valamit rosszul, vagy ez természetes lenne? 13.9-en fut a deltám.



Reijo
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. szeptember 25., péntek 23:39
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Reijo » 2015. október 12., hétfő 17:12

Sziasztok

Fémkereső vásárlás előtt állok,melyik a jobb modell,mit válasszak?Delta vagy Cobra?
Cél : saját kert átvizsgálása,későbbiekben pedig random-vegyes felhasználás.
Köszönöm a segítséget!



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: buszos » 2015. október 12., hétfő 17:25

Delta!!!! Vagyis argus :)



Avatar
zeus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:42
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zeus » 2015. október 13., kedd 9:24

Reijo írta:Sziasztok

Fémkereső vásárlás előtt állok,melyik a jobb modell,mit válasszak?Delta vagy Cobra?
Cél : saját kert átvizsgálása,későbbiekben pedig random-vegyes felhasználás.
Köszönöm a segítséget!
COBRÁT javaslom mindkettő gépet használtam és nehéz választani de te le írtad mire kell ,,sőt van már újabb fejlesztésű COBRA.
Egyébként használtan vagy újat vennél ez sem mindegy :lol: nekem nincs eladó.



Reijo
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. szeptember 25., péntek 23:39
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Reijo » 2015. október 13., kedd 16:32

Szerintem újat,használtat félnék venni mert zöldfülű vagyok a témában nem akarom hogy kifogjak egy "hibás" gépet :) Az új a tuti,inkább gyűjtöm a lóvét.
Köszönöm a tippet! :)



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2015. október 14., szerda 10:09

valamitviszavíz írta:Hogy érted hogy jó mélységet kihúzni a deltából? Nekem eddig elég vegyesek a tapasztalataim a deltával kapcsolatban. Van hogy levegőteszten (már kiszedve) megnézem hol lehetett, és előfordul hogy nagyobb fémeket is csak 15-18 cm-ről jelzi. Még nem jegyeztem hogy konkrétan milyen fémek ezek,de úgy vettem észre hogy némely esetekben nincs nagy mélységkülönbség mondjuk egy 1 filléres és egy nagyobb,2-3cm-es mondjuk alumínium lemez között. Én csinálok valamit rosszul, vagy ez természetes lenne? 13.9-en fut a deltám.
"Cicergősre" kell beállítani. Nekem nem igazán tetszett, de sokan szeretik, mert olcsó és jobb mint ennyi pénzért egy Ace. A nagyobbakra nem olyan jó. De freki függő is, kicsikre jó ez, tudtommal vannak alacsonyabban futók is.
zeus írta:
Reijo írta:Sziasztok

Fémkereső vásárlás előtt állok,melyik a jobb modell,mit válasszak?Delta vagy Cobra?
Cél : saját kert átvizsgálása,későbbiekben pedig random-vegyes felhasználás.
Köszönöm a segítséget!
COBRÁT javaslom mindkettő gépet használtam és nehéz választani de te le írtad mire kell ,,sőt van már újabb fejlesztésű COBRA.
Egyébként használtan vagy újat vennél ez sem mindegy :lol: nekem nincs eladó.
Cobra. Amíg analóg gépet használtam, ez volt az és most is megvan. Sokkal igényesebb az egész, de drágább is.Van egy olyan "legenda", hogy a legtöbb igazán komoly leletet Cobráva vették ki ;) Ez alacsonyabb frekis és ordas mélyre lát.



Avatar
Manta
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 10:32
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Manta » 2015. október 14., szerda 10:50

Reijo írta:Sziasztok

Fémkereső vásárlás előtt állok,melyik a jobb modell,mit válasszak?Delta vagy Cobra?
Cél : saját kert átvizsgálása,későbbiekben pedig random-vegyes felhasználás.
Köszönöm a segítséget!

Csak a szemednek higgy :)

Cobra teszt:

https://www.youtube.com/watch?v=f4K0Sgft7PM

Delta teszt érmékre:

https://www.youtube.com/watch?v=7rn4nGX0Ciw

Delta teszt nagy tárgyakra:

https://www.youtube.com/watch?v=qwCbSBP8JLo


Argus-Delta

buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: buszos » 2015. október 14., szerda 11:36

Szerintem pont ugyan olyan jó a nagyobbakra mint a kicsire!
A nagyfollist simán kiveszi 35 cm ből tiszta jellel( tudná mélyebbről is), tapasztalat! Persze nem az enyém, dehogy is!Mióta tilos keresőzni , messziről kerülöm még a szántóföldeket is! :D
A zsigmond parvust is simán kiveszi , fül kérdése!
Szerintem rómára a legjobb gép,de középkoron se vérzik el!
Persze egy magnummal középkoron még biztos fogsz utána szedni , de rómán maximum ólom darabokat meg félbetört kisbronzot!(Mondjuk ezt is embere válogatja , attól függ mennyire ismerte a gépét az arguszos , aki lemászta a helyet.Vannak botfülű emberek )
Ár értékben a legjobb gép , főleg , ha kifogsz egy arguszt 70 - 75 ért!
Újonnan 105 ért csinálja a Möster , vannak akik 100 ezerért árúlják itt használtan ,no komment!Sok sikert az eladáshoz! :D

Igazából mindegy milyen géped van, a legtöbb helyet lemerítette az előző keresős "generáció". Mivel tilos keresőzni( jó persze balaton meg engedély meg jó sok huzavona után kimehetsz egy olyan helyre , ahol úgy se találsz semmit) így véleményem szerint teljesen fölösleges a 250 ezres gép.Ha ne adj isten megfognak ( bármilyen placcon) és elveszik a gépet jobban fáj a 250 vagy akár 450 ezres gép mint a 70 ezres argusz( használtan).Mindenki maga tudja!Én inkább horgászom , ott legalább "nyugoccság" van!



Siddharta
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. október 14., szerda 11:31
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Siddharta » 2015. október 14., szerda 12:13

Bocs hogy kezdőként beleszólok, de gépvétel előtt vagyok és nem tudom sehogy összehozni ezeket. Én minél jobbat szeretnék.
Egyik szerint egy valami vegyes és van hogy 18-ról se hoz nagyobbakat, a videó szerint egy csoda mert tízszer annyiról is, a harmadik égbe dicséri, nem csak ezeket hanem más detektorokat is. Valaki ajánlott egy detektort, a neten és videón az volt az isten, az eladó szerint atyaisten és vagyonokat talált vele, magammal vittem egy tapasztaltabb kollégát de nélküle is két perc alatt kiábrándultam. Inkább már digitálisban gondolkodok.



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: buszos » 2015. október 14., szerda 12:57

Akkor vegyél magnumot, at prót, mainelab safarit vagy SE t , régi expi II est,ha nemjó az olcsó magyar gép . Felröppen egy két "ezt meg azt elkptak, mert kiment a mezőre egy seprűvel és illegláis megélhetési velejéig romlott bűnöző keresősnek hitték" cikk és féláron vehetsz majd !
A deus is egy nagyon jó kis gép , pont mint a magnum az etrac meg az at pro , csak háromszor annyi mint az argusz!
Na de nem rontom itt tovább a levegőt!
Jó keresgélést azoknak , akik bátrak és ki mernek menni!



Siddharta
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. október 14., szerda 11:31
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Siddharta » 2015. október 15., csütörtök 21:26

Köszönöm!
Megkérdeztem néhány "szakit" és sokban hasonlót mondanak. Még várok két választ, de 90 százalékban már el van döntve.
A megtévesztő videókat meg nem köszi!



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. október 17., szombat 13:45

REX Delta gépekkel van valakinek tapasztalata?



seipai
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 5., szombat 9:58
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: seipai » 2015. október 17., szombat 22:18

valamitviszavíz írta:Hogy érted hogy jó mélységet kihúzni a deltából? Nekem eddig elég vegyesek a tapasztalataim a deltával kapcsolatban. Van hogy levegőteszten (már kiszedve) megnézem hol lehetett, és előfordul hogy nagyobb fémeket is csak 15-18 cm-ről jelzi. Még nem jegyeztem hogy konkrétan milyen fémek ezek,de úgy vettem észre hogy némely esetekben nincs nagy mélységkülönbség mondjuk egy 1 filléres és egy nagyobb,2-3cm-es mondjuk alumínium lemez között. Én csinálok valamit rosszul, vagy ez természetes lenne? 13.9-en fut a deltám.
Én is kezdő vagyok még a Delta kezelésben. De nekem az otthoni földteszten az 5 forintost még jelezte 20cm mélyen. A Ferdinánd dénárt 12-13 cm-ig jelezte. ( ez is földteszt ) Szerintem ezek jó eredmények! A Garrett 250 SEF fejjel csak 8-9cm mélységet tudott produkálni, All metal üzemmódba.
Nekem az otthoni földteszt csak egy irányadó. Tudom, hogy ez élesben más értékeket mutat, mert a földek szennyezettsége minden hol más. De így legalább kihallom a hangokat, az érmék nagysága szerint.



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. október 18., vasárnap 15:46

seipai írta:
valamitviszavíz írta:Hogy érted hogy jó mélységet kihúzni a deltából? Nekem eddig elég vegyesek a tapasztalataim a deltával kapcsolatban. Van hogy levegőteszten (már kiszedve) megnézem hol lehetett, és előfordul hogy nagyobb fémeket is csak 15-18 cm-ről jelzi. Még nem jegyeztem hogy konkrétan milyen fémek ezek,de úgy vettem észre hogy némely esetekben nincs nagy mélységkülönbség mondjuk egy 1 filléres és egy nagyobb,2-3cm-es mondjuk alumínium lemez között. Én csinálok valamit rosszul, vagy ez természetes lenne? 13.9-en fut a deltám.
Én is kezdő vagyok még a Delta kezelésben. De nekem az otthoni földteszten az 5 forintost még jelezte 20cm mélyen. A Ferdinánd dénárt 12-13 cm-ig jelezte. ( ez is földteszt ) Szerintem ezek jó eredmények! A Garrett 250 SEF fejjel csak 8-9cm mélységet tudott produkálni, All metal üzemmódba.
Nekem az otthoni földteszt csak egy irányadó. Tudom, hogy ez élesben más értékeket mutat, mert a földek szennyezettsége minden hol más. De így legalább kihallom a hangokat, az érmék nagysága szerint.
Én egy dénárt ástam le az előbb 20-ra és a Cobrám nagyon lazán hozza. Még akkor is ha magasabbra emelem. Sisakot több mint méterről szedtem ki két hete.


A Whiter Shade of Pale

seipai
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 5., szombat 9:58
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: seipai » 2015. október 18., vasárnap 20:16

Az én tesztjeim érméző üzemmódban hozták ezeket az eredményeket! Ha all metalba kapcsolom akkor vélhetően ez is hozza a 20cm-t. Viszont akkor már minden fémre fog jelezni.



Török
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 20:38
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Török » 2015. október 19., hétfő 7:02

Procol Harum írta:
seipai írta:
valamitviszavíz írta:Hogy érted hogy jó mélységet kihúzni a deltából? Nekem eddig elég vegyesek a tapasztalataim a deltával kapcsolatban. Van hogy levegőteszten (már kiszedve) megnézem hol lehetett, és előfordul hogy nagyobb fémeket is csak 15-18 cm-ről jelzi. Még nem jegyeztem hogy konkrétan milyen fémek ezek,de úgy vettem észre hogy némely esetekben nincs nagy mélységkülönbség mondjuk egy 1 filléres és egy nagyobb,2-3cm-es mondjuk alumínium lemez között. Én csinálok valamit rosszul, vagy ez természetes lenne? 13.9-en fut a deltám.
Én is kezdő vagyok még a Delta kezelésben. De nekem az otthoni földteszten az 5 forintost még jelezte 20cm mélyen. A Ferdinánd dénárt 12-13 cm-ig jelezte. ( ez is földteszt ) Szerintem ezek jó eredmények! A Garrett 250 SEF fejjel csak 8-9cm mélységet tudott produkálni, All metal üzemmódba.
Nekem az otthoni földteszt csak egy irányadó. Tudom, hogy ez élesben más értékeket mutat, mert a földek szennyezettsége minden hol más. De így legalább kihallom a hangokat, az érmék nagysága szerint.
Én egy dénárt ástam le az előbb 20-ra és a Cobrám nagyon lazán hozza. Még akkor is ha magasabbra emelem. Sisakot több mint méterről szedtem ki két hete.
Ti hallottatok már a frekvenciáról? Vitatkoztok, hogy melyik a jobb kereső és összehasonlítjátok a 4 kHz-es Cobrát a 14 kHz-es Deltával. Mind a két gép a csúcson van a maga területén. Az alacsony frekis gépek a mélyebben fekvő nagyobb terjedelmű cuccokat, míg a magasabb frekis gépek a penge vékony apróbb cuccokat szeretik. Univerzális gép nincs, döntsétek el, hogy milyen céllal keresgéltek.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. október 19., hétfő 8:49

Török írta:
Procol Harum írta:
seipai írta:
valamitviszavíz írta:Hogy érted hogy jó mélységet kihúzni a deltából? Nekem eddig elég vegyesek a tapasztalataim a deltával kapcsolatban. Van hogy levegőteszten (már kiszedve) megnézem hol lehetett, és előfordul hogy nagyobb fémeket is csak 15-18 cm-ről jelzi. Még nem jegyeztem hogy konkrétan milyen fémek ezek,de úgy vettem észre hogy némely esetekben nincs nagy mélységkülönbség mondjuk egy 1 filléres és egy nagyobb,2-3cm-es mondjuk alumínium lemez között. Én csinálok valamit rosszul, vagy ez természetes lenne? 13.9-en fut a deltám.
Én is kezdő vagyok még a Delta kezelésben. De nekem az otthoni földteszten az 5 forintost még jelezte 20cm mélyen. A Ferdinánd dénárt 12-13 cm-ig jelezte. ( ez is földteszt ) Szerintem ezek jó eredmények! A Garrett 250 SEF fejjel csak 8-9cm mélységet tudott produkálni, All metal üzemmódba.
Nekem az otthoni földteszt csak egy irányadó. Tudom, hogy ez élesben más értékeket mutat, mert a földek szennyezettsége minden hol más. De így legalább kihallom a hangokat, az érmék nagysága szerint.
Én egy dénárt ástam le az előbb 20-ra és a Cobrám nagyon lazán hozza. Még akkor is ha magasabbra emelem. Sisakot több mint méterről szedtem ki két hete.
Ti hallottatok már a frekvenciáról? Vitatkoztok, hogy melyik a jobb kereső és összehasonlítjátok a 4 kHz-es Cobrát a 14 kHz-es Deltával. Mind a két gép a csúcson van a maga területén. Az alacsony frekis gépek a mélyebben fekvő nagyobb terjedelmű cuccokat, míg a magasabb frekis gépek a penge vékony apróbb cuccokat szeretik. Univerzális gép nincs, döntsétek el, hogy milyen céllal keresgéltek.
van a sok reklámvideó bámulatos mélységekről azután ha megvetted a csodagépet szembesülsz a valósággal :D :D a kétfillérest nagyon szépen jelzi mind és akad belőle bőven :D



seipai
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 5., szombat 9:58
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: seipai » 2015. október 19., hétfő 9:02

Török írta:
Procol Harum írta:
seipai írta:
valamitviszavíz írta:Hogy érted hogy jó mélységet kihúzni a deltából? Nekem eddig elég vegyesek a tapasztalataim a deltával kapcsolatban. Van hogy levegőteszten (már kiszedve) megnézem hol lehetett, és előfordul hogy nagyobb fémeket is csak 15-18 cm-ről jelzi. Még nem jegyeztem hogy konkrétan milyen fémek ezek,de úgy vettem észre hogy némely esetekben nincs nagy mélységkülönbség mondjuk egy 1 filléres és egy nagyobb,2-3cm-es mondjuk alumínium lemez között. Én csinálok valamit rosszul, vagy ez természetes lenne? 13.9-en fut a deltám.
Én is kezdő vagyok még a Delta kezelésben. De nekem az otthoni földteszten az 5 forintost még jelezte 20cm mélyen. A Ferdinánd dénárt 12-13 cm-ig jelezte. ( ez is földteszt ) Szerintem ezek jó eredmények! A Garrett 250 SEF fejjel csak 8-9cm mélységet tudott produkálni, All metal üzemmódba.
Nekem az otthoni földteszt csak egy irányadó. Tudom, hogy ez élesben más értékeket mutat, mert a földek szennyezettsége minden hol más. De így legalább kihallom a hangokat, az érmék nagysága szerint.
Én egy dénárt ástam le az előbb 20-ra és a Cobrám nagyon lazán hozza. Még akkor is ha magasabbra emelem. Sisakot több mint méterről szedtem ki két hete.
Ti hallottatok már a frekvenciáról? Vitatkoztok, hogy melyik a jobb kereső és összehasonlítjátok a 4 kHz-es Cobrát a 14 kHz-es Deltával. Mind a két gép a csúcson van a maga területén. Az alacsony frekis gépek a mélyebben fekvő nagyobb terjedelmű cuccokat, míg a magasabb frekis gépek a penge vékony apróbb cuccokat szeretik. Univerzális gép nincs, döntsétek el, hogy milyen céllal keresgéltek.
Távol áll tőlem, hogy vitatkozzak is bár kivel!Én csupán a delta eredményeit közöltem. Aztán, hogy ki mit tud kihozni a gépjéből az is egy más kérdés.



seipai
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 5., szombat 9:58
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: seipai » 2015. október 19., hétfő 9:03

Fején találtad a szöget! :-)



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. október 19., hétfő 10:35

Egyszer már vegyétek fel, hogy NINCS univerzális kereső, úgy mind nincs univerzális horgász bot... cápákra nem veszel egy rakós botot, és a kis halat egy tengeri bottra nem fogod meg ha .....bexarsz is..... :D



Russky
Százados
Százados
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 20:16
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Russky » 2015. október 19., hétfő 10:37

tibike írta:Egyszer már vegyétek fel, hogy NINCS univerzális kereső, úgy mind nincs univerzális horgász bot... cápákra nem veszel egy rakós botot, és a kis halat egy tengeri bottra nem fogod meg ha .....bexarsz is..... :D
Ez így van, Töröknek igaza van.



valamitviszavíz
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 14:07
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: valamitviszavíz » 2015. október 19., hétfő 17:45

Távol állt tőlem a vita. Tippeket kértem, és tapasztalatokat.



Török
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 20:38
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Török » 2015. október 19., hétfő 18:14

valamitviszavíz írta:Távol állt tőlem a vita. Tippeket kértem, és tapasztalatokat.
Srácok! Vitatkozhatunk, erről szól egy fórum :)
Valamikor nagyon régen, egy messzi messzi galaxisban...én is kíváncsi voltam erre. Amit most leírtunk nektek az sok év tapasztalatán nyugszik. Van aki elfogadja és van aki újra végig járja mert szeret kísérletezni :)



valamitviszavíz
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 14:07
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: valamitviszavíz » 2015. október 19., hétfő 18:29

Ahogy írták, delta és delta között is van különbség,mint ahogy egy földön belül is lehet más a vasszennyezettség 5m-en belül. Tehát részemről köszönöm az ötleteket és tapasztalatokat,amit tudok megfogadok,de új, saját tapasztalatokkal is gyarapítani fogom a tudásom. Akarom mondani gyarapítanám, ha nem lenne törvénytelen. Letöltök egy jó kis fémkereső appot. Azt még talán nem büntetik :D



seipai
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 5., szombat 9:58
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: seipai » 2015. október 19., hétfő 20:41

valamitviszavíz írta:Ahogy írták, delta és delta között is van különbség,mint ahogy egy földön belül is lehet más a vasszennyezettség 5m-en belül. Tehát részemről köszönöm az ötleteket és tapasztalatokat,amit tudok megfogadok,de új, saját tapasztalatokkal is gyarapítani fogom a tudásom. Akarom mondani gyarapítanám, ha nem lenne törvénytelen. Letöltök egy jó kis fémkereső appot. Azt még talán nem büntetik :D
Én is nagyon sok tapasztalatot merítettem, nálam bölcsebb és tapasztaltabb fórum tagoktól. És ha ezt egybe összegyúrom, akkor majd abból kijön valami!Én is a You tube-n szoktam nézni a fémkereső videókat, azt még nem bcs! :lol:



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. október 19., hétfő 21:12

valamitviszavíz írta:Ahogy írták, delta és delta között is van különbség,mint ahogy egy földön belül is lehet más a vasszennyezettség 5m-en belül. Tehát részemről köszönöm az ötleteket és tapasztalatokat,amit tudok megfogadok,de új, saját tapasztalatokkal is gyarapítani fogom a tudásom. Akarom mondani gyarapítanám, ha nem lenne törvénytelen. Letöltök egy jó kis fémkereső appot. Azt még talán nem büntetik :D
Helló :D
Igaz nem Delta,de az app-hoz hasonló,téli estékre büntetlenül. :D
http://libk.ru/garrett-euro-flash.swf

üdv--kv--



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. október 19., hétfő 21:15

kis-vakond írta:
valamitviszavíz írta:Ahogy írták, delta és delta között is van különbség,mint ahogy egy földön belül is lehet más a vasszennyezettség 5m-en belül. Tehát részemről köszönöm az ötleteket és tapasztalatokat,amit tudok megfogadok,de új, saját tapasztalatokkal is gyarapítani fogom a tudásom. Akarom mondani gyarapítanám, ha nem lenne törvénytelen. Letöltök egy jó kis fémkereső appot. Azt még talán nem büntetik :D
Helló :D
Igaz nem Delta,de az app-hoz hasonló,téli estékre büntetlenül. :D

http://libk.ru/garrett-euro-flash.swf

üdv--kv--



valamitviszavíz
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 14:07
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: valamitviszavíz » 2015. október 20., kedd 5:45

Már kétszer kellett elemet cserélnem. Köszi kis-vakond :D



Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2015. október 20., kedd 20:00

kis-vakond írta:
valamitviszavíz írta:Ahogy írták, delta és delta között is van különbség,mint ahogy egy földön belül is lehet más a vasszennyezettség 5m-en belül. Tehát részemről köszönöm az ötleteket és tapasztalatokat,amit tudok megfogadok,de új, saját tapasztalatokkal is gyarapítani fogom a tudásom. Akarom mondani gyarapítanám, ha nem lenne törvénytelen. Letöltök egy jó kis fémkereső appot. Azt még talán nem büntetik :D
Helló :D
Igaz nem Delta,de az app-hoz hasonló,téli estékre büntetlenül. :D
http://libk.ru/garrett-euro-flash.swf

üdv--kv--
Ez nagyon ott van!!! :-bd :-bd :-bd


Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

yanpec
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015. október 21., szerda 12:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: yanpec » 2015. október 21., szerda 12:56

Sziasztok

Van egy kínai Md-6350-s fèmkeresőm, ès szeretnèm összehasonlítani az amerikai társával a Garrett 350-s fèmkeresővel. Ha valakinek van egy G350-s ès szeretne csinálni egy tesztet vagy kölcsön tudja adni 1 órára akkor keressen meg. Csinálnèk egy youtube videot ès írnèk egy összehasonlító cikket, mert szeretnèm, hogy mindenki tisztában legyen a kínai márkával kapcsolatban.



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. október 21., szerda 21:25

seipai írta:Az én tesztjeim érméző üzemmódban hozták ezeket az eredményeket! Ha all metalba kapcsolom akkor vélhetően ez is hozza a 20cm-t. Viszont akkor már minden fémre fog jelezni.
Ezzel eljátszottam egy ideig és azért éppen 20-ra tettem a dénárt, mert onnan még jól hozta felcsavart diszkriminációval is. Itt be lehet állítani nagyon sok dologra. A FAST volt a Cobrában az az érméző üzemmód, amiben diszkriminációval a legjobban mutatta. Hármason tisztán, négyesen még éppen ástam volna. Egyébként több mint 30-ról is jelzett rá amikor földben volt. Miközben sokan azt mondják hogy nem :D Valaki azt mondta hogy h...e vagyok mert az Alföldön nem jó. Talán mégis :D
Csodálkozom a sok reakción, nem vitatkozás okán írtam ezt meg. Tényekkel nem is lehet vitatkozni.


A Whiter Shade of Pale

yanpec
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015. október 21., szerda 12:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: yanpec » 2015. október 22., csütörtök 20:06

Sziasztok

Levegőben leteszteltem a kínai MD-6350 (MD család legerősebb tagja) detektort ès azt kell mondanom elèg meglepő eredmèny született.

Mèrt èrtèkek levegőben, gyári èrmèző üzemmódban, èrzèkenysèg 3/4-re beállítva. ( mèg 2 egysèget lehet rátenni)

1 centes 28-30 cm
1 MT dènár 30-35 cm
Ezüst gyűrű 42-43 cm
1 kreuzer 36 cm (a kisebbik- kb 5 Ft nagyság)

Èrzèkenysèget maxra állítva olyan 5-8 cm plusz nyerhető.

Ma voltam vele előszőr terepen ès hihetetlen jó. Kiásatott velem egy kisbicskát olyan 40-50 cm mèlyről(erősen agyagos terep).

Mèg ki kell ismernem, mert ez az első digitális jelfeldolgozású detektorom, de azt hiszem nem fogom megbánni, hogy ezt vettem, ennyièrt nagyon megèrte :D

Nem ez az első elektronikai cikk amit kínából rendeltem ès el kell mondanom messze felülmúlják minősègre ès tudásra az európai "konkurenseket" , töredèk árèrt cserèbe.

Ez nem reklám, magánszemèly vagyok ès nem árulok ès nem is fogok fèmkeresőket mielőtt erre gondoltok.

Csak azèrt írtam ezt mert látom ezen az oldalon erősen támadják a kínai detektorokat, nem is csodálom mert kiváló minősèg alacsony ár mellett.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. október 22., csütörtök 21:07

yanpec írta:Sziasztok

Levegőben leteszteltem a kínai MD-6350 (MD család legerősebb tagja) detektort ès azt kell mondanom elèg meglepő eredmèny született.

Mèrt èrtèkek levegőben, gyári èrmèző üzemmódban, èrzèkenysèg 3/4-re beállítva. ( mèg 2 egysèget lehet rátenni)

1 centes 28-30 cm
1 MT dènár 30-35 cm
Ezüst gyűrű 42-43 cm
1 kreuzer 36 cm (a kisebbik- kb 5 Ft nagyság)

Èrzèkenysèget maxra állítva olyan 5-8 cm plusz nyerhető.

Ma voltam vele előszőr terepen ès hihetetlen jó. Kiásatott velem egy kisbicskát olyan 40-50 cm mèlyről(erősen agyagos terep).

Mèg ki kell ismernem, mert ez az első digitális jelfeldolgozású detektorom, de azt hiszem nem fogom megbánni, hogy ezt vettem, ennyièrt nagyon megèrte :D

Nem ez az első elektronikai cikk amit kínából rendeltem ès el kell mondanom messze felülmúlják minősègre ès tudásra az európai "konkurenseket" , töredèk árèrt cserèbe.

Ez nem reklám, magánszemèly vagyok ès nem árulok ès nem is fogok fèmkeresőket mielőtt erre gondoltok.

Csak azèrt írtam ezt mert látom ezen az oldalon erősen támadják a kínai detektorokat, nem is csodálom mert kiváló minősèg alacsony ár mellett.

Ez nem rossz!!! Viszont árban sem olyan olcsó, 240Euro +áfa+vám, annyiért már márkásabb gépeket lehet venni.



yanpec
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015. október 21., szerda 12:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: yanpec » 2015. október 22., csütörtök 21:14

174 euro + adó+vám+posta :) Összesen 270 euro átváltva 81.000Ft volt. A csomag tartalma maga a detektor vèdőhuzattal együtt. Megjegyzem nagyon jó megoldás gyöngyvászonból van. Adnak hozzá hátitáskát meg príma fülhalgatót ès egy esőálló vèdőtokot.

Ès halkan megjegyeznèm ,,VIDEOK" alapján sokkal jobb mint a Garrett 350.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára yanpec 2015. október 22., csütörtök 21:32-kor.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. október 22., csütörtök 21:31

yanpec írta:174 euro + adó+vám+posta :) Összesen 270 euro átváltva 81.000Ft volt. A csomag tartalma maga a detektor vèdőhuzattal együtt. Megjegyzem nagyon jó megoldás gyöngyvászonból van. Adnak hozzá hátitáskát meg príma fülhalgatót ès egy esőálló vèdőtokot.
Én Ali-n néztem, ott ennyi volt, hol ilyen olcsó? Ebay?



yanpec
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015. október 21., szerda 12:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: yanpec » 2015. október 22., csütörtök 21:35

Èn is alin vettem. Sok van belőle nagyon szèles skálán mozognak az árai. Láttam már 480 euróèrt is hírdetni alin. Èn a Xinzhu Tech-l vettem. 1 hèt alatt itt volt.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. október 22., csütörtök 21:48

yanpec írta:Èn is alin vettem. Sok van belőle nagyon szèles skálán mozognak az árai. Láttam már 480 euróèrt is hírdetni alin. Èn a Xinzhu Tech-l vettem. 1 hèt alatt itt volt.

Látom, nem rossz ennyiért, de digitális, ha gond van vele, akkor hiába a 2 év garancia, mert visszaküldeni hazánkból kb. 20eFt :(



yanpec
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015. október 21., szerda 12:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: yanpec » 2015. október 22., csütörtök 21:53

Ha garanciális javítás van akkor általában a postát ők álják.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma