Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Melyik a jobb kereső?

Fémkereséshez való eszközök
luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2018. március 10., szombat 13:36

tejesember írta:Sziasztok kapott valaki kézbe equinox t valamit ez a kruzer multi milyen gép. Lehetséges lenne hogy a macro olyan gépet csinál hogy versenybe kerül minelab bal vagy az XP vél.
Udv!

Lattam ket gyors tesztet. Nem emlitenem egy lapon a ket gepet. A vizi keresoknel kulonben sem a legfontosabb dolog szerintem a melyseg peldaul.
https://youtu.be/mAS_9gm3NRQ

https://youtu.be/jFBeTwSC7-w

Itt vegulis egy foszer teszteli, ugyhogy jol osszehasonlithato.

Nekem a minelab jobban tetszik.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2018. március 10., szombat 15:07

luckyotter írta:
tejesember írta:Sziasztok kapott valaki kézbe equinox t valamit ez a kruzer multi milyen gép. Lehetséges lenne hogy a macro olyan gépet csinál hogy versenybe kerül minelab bal vagy az XP vél.
Udv!

Lattam ket gyors tesztet. Nem emlitenem egy lapon a ket gepet. A vizi keresoknel kulonben sem a legfontosabb dolog szerintem a melyseg peldaul.
https://youtu.be/mAS_9gm3NRQ

https://youtu.be/jFBeTwSC7-w

Itt vegulis egy foszer teszteli, ugyhogy jol osszehasonlithato.

Nekem a minelab jobban tetszik.

azért ha megnézed a kruzer csak 70es érzékenységgel ment a minelab meg maxon..enyhe küzdelmet vélek felfedezni a gyártók között :D finoman próbálják egymás gépét lehúzni..esetleg a gépek árát is próbálhatnák



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2018. március 16., péntek 13:12

Sokan azt mondják hogy ezek a gépek tudása már nem nagyon növelhető



HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2018. március 17., szombat 11:00

Én csak halkan megjegyezném, hogy amit az új gépekben annyira nagy szenzációknak tartanak sokan, azt a Magnum jó néhány éve tudja már :D Mint például gyorsaság és vas közül kiszedés ;)



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2018. március 17., szombat 13:27

HUN73r írta:Én csak halkan megjegyezném, hogy amit az új gépekben annyira nagy szenzációknak tartanak sokan, azt a Magnum jó néhány éve tudja már :D Mint például gyorsaság és vas közül kiszedés ;)


Volt két magnumom is, egy még az elő darabok közül, egy pedig már az újabb ovál fejes, és szelektálásban nagyon jó gépnek tartom, de a sima fejekkel a mélysége földben, pl. egy deushoz képest, sajnos elég gyenge, és a jelkésése a "mélyebb" kb. 20-25 cm után, nagyobb érmékre pl. nagy sesti, vagy nagyobb színesfém tárgyakra igen jelentős, oda-vissza fél méteres kilengéssel jelez, és ez egy szemetes talajnál azt jelenti, hogy addig bármi a fej alá kerülhet, és ez zavarja a keresést. Ha ezeket a dolgokat tudná javítani Feri, főleg a jelkésést, akkor vennék megint, de addig nem.



mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: mala » 2018. március 17., szombat 14:13

tejesember írta:Sokan azt mondják hogy ezek a gépek tudása már nem nagyon növelhető
Ha a mélységre gondolunk, az bizony ennél az elvnél már elérte a határt 10 éve legalább, a multifrekis gépek megjelenésekor. Viszont a procikban, a programokban sok újdonság jöhet még szerintem. Szintúgy bejött mostanában a súlycsökkentés, és a vezetéknélküliség, ez az új irányvonal, meg persze a csodaszó : a multifrekvencia.



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2018. március 17., szombat 14:44

unikornis írta:
HUN73r írta:Én csak halkan megjegyezném, hogy amit az új gépekben annyira nagy szenzációknak tartanak sokan, azt a Magnum jó néhány éve tudja már :D Mint például gyorsaság és vas közül kiszedés ;)


Volt két magnumom is, egy még az elő darabok közül, egy pedig már az újabb ovál fejes, és szelektálásban nagyon jó gépnek tartom, de a sima fejekkel a mélysége földben, pl. egy deushoz képest, sajnos elég gyenge, és a jelkésése a "mélyebb" kb. 20-25 cm után, nagyobb érmékre pl. nagy sesti, vagy nagyobb színesfém tárgyakra igen jelentős, oda-vissza fél méteres kilengéssel jelez, és ez egy szemetes talajnál azt jelenti, hogy addig bármi a fej alá kerülhet, és ez zavarja a keresést. Ha ezeket a dolgokat tudná javítani Feri, főleg a jelkésést, akkor vennék megint, de addig nem.
Nem szeretek ömlengeni, meg másokat ill. gépeket fikázni, de unikornis kollegánál jobban nem tudtam volna összeszedni a lényeget! Nekem is volt a régi kerek fejes és majd később a lepkefejes, könnyített nyeles. Nagyon szerettem mindkettőt, sok pozitív oldala volt/van, mint pl: apróra tényleg jó és vasat sem szedett, újfejjel nagyon könnyű, kényelmes már-már farnehéz, jó és megbízható szervízháttér, opcionálisan több fej, mélykereső funkció, stb, de...
...de azonfelül - nem kell megsértődni - átlagos.
Az első magnumomat 2013 körül azért adtam el, mert meguntam a várakozást ezzel a jelkésés megoldásával. Utána volt a könnyített fejes új nyeles verzióm is, annál ugyancsak megvolt ez a késés. Olvastam is erről, hogy a Feri megoldotta ezt, de mégse töltötte fel a szoftverbe, nem tudom miért.
Amire kellett arra nagyon jó volt. De hogy tárgyilagos legyek volt velük ez az: a könnyített nyél folyamatosan eltekeredett, elektromos kábel probléma a nyélen belül, időnként nem kapcsolt be, vagy kikapcsolt magától, vagy csak berregett a tengervízre (ez azért elég kellemetlen ha az otthonodtól 600 km-re nem tudod a gépet használni...), a fej elhangolódott, régi fej vizes környezetben (fűben sem) nem volt használható, volt egyszer kétszer forrasztási hiba, kábel szakadás. Nem könnyű a Ferihez oda találni, de megtanultam az utat...
Természetesen a Feri mindig nagyon korrekt volt a javítással kapcsolatban, és a tőle telhető leggyorsabban megcsinálta a dolgokat de, hogy őszinte legyek elég bosszantó volt, hogy nem volt stabil a gép, és ha nem is állandó jelleggel, de pár havonta, negyed évente valami volt vele mindig (Cobrával évek alatt semmi, szóval ez nem Feri függő!). Amúgy erről is azt nyilatkozta Feri, hogy ezért nem megy külföldre a géppel, mert vannak gondok vele. De ez persze pont olyan, mint a Land Roveresek: elfogultak a gépükkel, de aki kívülről személi a dolgokat, az azt látja, hogy állandóan kell velük foglalkozni.

Ezt a "vasközül olyan jól kiszedi a cuccokat" csak hallom, olvasom, de soha nem láttam/látom. Mikor teszteltük akkor sem. Legyen már kedves valaki tegyen fel egy videot egy kisérme vs vasszeg esetéről, hogy milyen is a reaktivítása valójában egy friss szoftverrel a gépnek. Értem én, hogy ez nem a földbe van de egy földre tett érme és szög is kellően beszédes. Köszönöm!



HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2018. március 17., szombat 22:28

:mrgreen: Kár volt beírnom. :lol: Most nekem is volt egy kis javítanivalóm a gépen, de szerencsére nem lakom messze a Feritől. Nekem más a tapasztalat summája Elég megbízhatóan megy. Fogok videót csinálni csak szűnjön meg már a sár. Ennek a gépnek a legeslegjobb szerintem a szelektálása, az egyik amiért annyira szeretem és a reaktivitás, ami nagyon gyors. És az apró. felénk sok ilyen hely van ahol ez a,3 egyszerre nagyon ütős. Most 3 ami eszembe jutott és amiben szerintem a legjobb és nem kicsit. És nem vagyok egyedül a véleményemmel. Vasas helyen főképp nagyon előnyös. Más gépem nincs is most, de van tapasztalati alapom az összevetésre. A könnyűsége is nagyon bejön és a carbonnyél is.
Amit én is hiányolok, ez a késleltetés megoldása és, a nagyobb lepkefej. és vezetéknélküli füles. A fejet láttam személyesen hogy készül, de remélem nem teszi félre.
Együgyű Károly írta:
unikornis írta:
HUN73r írta:Én csak halkan megjegyezném, hogy amit az új gépekben annyira nagy szenzációknak tartanak sokan, azt a Magnum jó néhány éve tudja már :D Mint például gyorsaság és vas közül kiszedés ;)


Volt két magnumom is, egy még az elő darabok közül, egy pedig már az újabb ovál fejes, és szelektálásban nagyon jó gépnek tartom, de a sima fejekkel a mélysége földben, pl. egy deushoz képest, sajnos elég gyenge, és a jelkésése a "mélyebb" kb. 20-25 cm után, nagyobb érmékre pl. nagy sesti, vagy nagyobb színesfém tárgyakra igen jelentős, oda-vissza fél méteres kilengéssel jelez, és ez egy szemetes talajnál azt jelenti, hogy addig bármi a fej alá kerülhet, és ez zavarja a keresést. Ha ezeket a dolgokat tudná javítani Feri, főleg a jelkésést, akkor vennék megint, de addig nem.
Nem szeretek ömlengeni, meg másokat ill. gépeket fikázni, de unikornis kollegánál jobban nem tudtam volna összeszedni a lényeget! Nekem is volt a régi kerek fejes és majd később a lepkefejes, könnyített nyeles. Nagyon szerettem mindkettőt, sok pozitív oldala volt/van, mint pl: apróra tényleg jó és vasat sem szedett, újfejjel nagyon könnyű, kényelmes már-már farnehéz, jó és megbízható szervízháttér, opcionálisan több fej, mélykereső funkció, stb, de...
...de azonfelül - nem kell megsértődni - átlagos.
Az első magnumomat 2013 körül azért adtam el, mert meguntam a várakozást ezzel a jelkésés megoldásával. Utána volt a könnyített fejes új nyeles verzióm is, annál ugyancsak megvolt ez a késés. Olvastam is erről, hogy a Feri megoldotta ezt, de mégse töltötte fel a szoftverbe, nem tudom miért.
Amire kellett arra nagyon jó volt. De hogy tárgyilagos legyek volt velük ez az: a könnyített nyél folyamatosan eltekeredett, elektromos kábel probléma a nyélen belül, időnként nem kapcsolt be, vagy kikapcsolt magától, vagy csak berregett a tengervízre (ez azért elég kellemetlen ha az otthonodtól 600 km-re nem tudod a gépet használni...), a fej elhangolódott, régi fej vizes környezetben (fűben sem) nem volt használható, volt egyszer kétszer forrasztási hiba, kábel szakadás. Nem könnyű a Ferihez oda találni, de megtanultam az utat...
Természetesen a Feri mindig nagyon korrekt volt a javítással kapcsolatban, és a tőle telhető leggyorsabban megcsinálta a dolgokat de, hogy őszinte legyek elég bosszantó volt, hogy nem volt stabil a gép, és ha nem is állandó jelleggel, de pár havonta, negyed évente valami volt vele mindig (Cobrával évek alatt semmi, szóval ez nem Feri függő!). Amúgy erről is azt nyilatkozta Feri, hogy ezért nem megy külföldre a géppel, mert vannak gondok vele. De ez persze pont olyan, mint a Land Roveresek: elfogultak a gépükkel, de aki kívülről személi a dolgokat, az azt látja, hogy állandóan kell velük foglalkozni.

Ezt a "vasközül olyan jól kiszedi a cuccokat" csak hallom, olvasom, de soha nem láttam/látom. Mikor teszteltük akkor sem. Legyen már kedves valaki tegyen fel egy videot egy kisérme vs vasszeg esetéről, hogy milyen is a reaktivítása valójában egy friss szoftverrel a gépnek. Értem én, hogy ez nem a földbe van de egy földre tett érme és szög is kellően beszédes. Köszönöm!



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Timber » 2018. március 18., vasárnap 11:44

Igen, kicsire szerintem is az a legjobb és a vas nem annyira maszkolja ki mint más gépeket. Van amikor "géépfegyver sorozat" jel van, annyi a vas, mert a vas hangot is szoktam figyelni, abba egy becsippanás és ott van!Cobrám is van, azt is nagyon szeretem. Valahogy jobban is, de "apró" helyen sokkal többet szed a Magnum. Nem hiába hívják porszivónak. Rómára, inkább a Cobrát szeretem, de van h, átfésüljük kétféle géppel, hadizni Cobra jobb szerintem. Van még a Brutus is azzal kevés a személyes ismeretség de úgy láttam, tud rendesen.
Az van egyébként szerintem, hogy az Argus vagy Delta gépet se elfeledve és az is hazai gyártmány hogy ezek legalább tudnak annyit mint a nagy cégek gépei és sokban jobbbak is. Nem az ace gépekre gondolok, hanem az igazán drága komolyakra. Én elég barátkozós vagyok habár most valaki feltett egy dokumentumot az újságíráshoz ami szerint nem :lol: és sok keresős barátom van és nagyon meg szoktam elégedve lenni ha ilyen nagy ász gépeket hoznak. Van egy ki sznobéria is h ami külföldi az a jó. Most ez nem azt jelenti h ne értenék nagy részben egyet a kritikus meglátásokkal is. De azok vannak a többi géppel is. Meg a Magnum és a Cobra annyira más digitális-nem digitális stb. h teljesen lehet hogy egyiket valaki szereti a másikkal nem szeret menni.
Itt is sár van és ráesett a hó is pedig nagyon vártam a tavaszt Szóval most itt a fórumban élem ki magamat :lol:
HUN73r írta::mrgreen: Kár volt beírnom. :lol: Most nekem is volt egy kis javítanivalóm a gépen, de szerencsére nem lakom messze a Feritől. Nekem más a tapasztalat summája Elég megbízhatóan megy. Fogok videót csinálni csak szűnjön meg már a sár. Ennek a gépnek a legeslegjobb szerintem a szelektálása, az egyik amiért annyira szeretem és a reaktivitás, ami nagyon gyors. És az apró. felénk sok ilyen hely van ahol ez a,3 egyszerre nagyon ütős. Most 3 ami eszembe jutott és amiben szerintem a legjobb és nem kicsit. És nem vagyok egyedül a véleményemmel. Vasas helyen főképp nagyon előnyös. Más gépem nincs is most, de van tapasztalati alapom az összevetésre. A könnyűsége is nagyon bejön és a carbonnyél is.
Amit én is hiányolok, ez a késleltetés megoldása és, a nagyobb lepkefej. és vezetéknélküli füles. A fejet láttam személyesen hogy készül, de remélem nem teszi félre.
Együgyű Károly írta:
unikornis írta:
HUN73r írta:Én csak halkan megjegyezném, hogy amit az új gépekben annyira nagy szenzációknak tartanak sokan, azt a Magnum jó néhány éve tudja már :D Mint például gyorsaság és vas közül kiszedés ;)


Volt két magnumom is, egy még az elő darabok közül, egy pedig már az újabb ovál fejes, és szelektálásban nagyon jó gépnek tartom, de a sima fejekkel a mélysége földben, pl. egy deushoz képest, sajnos elég gyenge, és a jelkésése a "mélyebb" kb. 20-25 cm után, nagyobb érmékre pl. nagy sesti, vagy nagyobb színesfém tárgyakra igen jelentős, oda-vissza fél méteres kilengéssel jelez, és ez egy szemetes talajnál azt jelenti, hogy addig bármi a fej alá kerülhet, és ez zavarja a keresést. Ha ezeket a dolgokat tudná javítani Feri, főleg a jelkésést, akkor vennék megint, de addig nem.
Nem szeretek ömlengeni, meg másokat ill. gépeket fikázni, de unikornis kollegánál jobban nem tudtam volna összeszedni a lényeget! Nekem is volt a régi kerek fejes és majd később a lepkefejes, könnyített nyeles. Nagyon szerettem mindkettőt, sok pozitív oldala volt/van, mint pl: apróra tényleg jó és vasat sem szedett, újfejjel nagyon könnyű, kényelmes már-már farnehéz, jó és megbízható szervízháttér, opcionálisan több fej, mélykereső funkció, stb, de...
...de azonfelül - nem kell megsértődni - átlagos.
Az első magnumomat 2013 körül azért adtam el, mert meguntam a várakozást ezzel a jelkésés megoldásával. Utána volt a könnyített fejes új nyeles verzióm is, annál ugyancsak megvolt ez a késés. Olvastam is erről, hogy a Feri megoldotta ezt, de mégse töltötte fel a szoftverbe, nem tudom miért.
Amire kellett arra nagyon jó volt. De hogy tárgyilagos legyek volt velük ez az: a könnyített nyél folyamatosan eltekeredett, elektromos kábel probléma a nyélen belül, időnként nem kapcsolt be, vagy kikapcsolt magától, vagy csak berregett a tengervízre (ez azért elég kellemetlen ha az otthonodtól 600 km-re nem tudod a gépet használni...), a fej elhangolódott, régi fej vizes környezetben (fűben sem) nem volt használható, volt egyszer kétszer forrasztási hiba, kábel szakadás. Nem könnyű a Ferihez oda találni, de megtanultam az utat...
Természetesen a Feri mindig nagyon korrekt volt a javítással kapcsolatban, és a tőle telhető leggyorsabban megcsinálta a dolgokat de, hogy őszinte legyek elég bosszantó volt, hogy nem volt stabil a gép, és ha nem is állandó jelleggel, de pár havonta, negyed évente valami volt vele mindig (Cobrával évek alatt semmi, szóval ez nem Feri függő!). Amúgy erről is azt nyilatkozta Feri, hogy ezért nem megy külföldre a géppel, mert vannak gondok vele. De ez persze pont olyan, mint a Land Roveresek: elfogultak a gépükkel, de aki kívülről személi a dolgokat, az azt látja, hogy állandóan kell velük foglalkozni.

Ezt a "vasközül olyan jól kiszedi a cuccokat" csak hallom, olvasom, de soha nem láttam/látom. Mikor teszteltük akkor sem. Legyen már kedves valaki tegyen fel egy videot egy kisérme vs vasszeg esetéről, hogy milyen is a reaktivítása valójában egy friss szoftverrel a gépnek. Értem én, hogy ez nem a földbe van de egy földre tett érme és szög is kellően beszédes. Köszönöm!



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2018. március 18., vasárnap 15:43

Ennél szerintem egyszerűbb a dolog.Arról van csak szó h abból az 5-10cm-ből tévedhetetlenül határozottan jelzi a nagyon apró fémeket is míg más gépek meg se nyikkannak vagy ha még is akkor értelmezhetetlen jelet ad amit a használó füle elvet.Mivel főleg még szántón is a fölső 20cm-ben van az elhagyott dolgok zöme ezért eredményes.Vashoz közelről ad jó jelet de ha a fej alatt van a vas is és az érme is pláne ha pici akkor kimaszkolja a vas.Tapasztalatból tudom h más gépek is bejelzik amit a Magnum de csak akkor ha megmutatom hol próbálják különben semmi hangot nem produkálnak igen sok esetben.



Dolby
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2017. január 6., péntek 20:25
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Dolby » 2018. március 18., vasárnap 20:26

A kimaszkolást úgy értsem,hogy a jó jelet elnyomja a vas jel?!
ul69 írta:Ennél szerintem egyszerűbb a dolog.Arról van csak szó h abból az 5-10cm-ből tévedhetetlenül határozottan jelzi a nagyon apró fémeket is míg más gépek meg se nyikkannak vagy ha még is akkor értelmezhetetlen jelet ad amit a használó füle elvet.Mivel főleg még szántón is a fölső 20cm-ben van az elhagyott dolgok zöme ezért eredményes.Vashoz közelről ad jó jelet de ha a fej alatt van a vas is és az érme is pláne ha pici akkor kimaszkolja a vas.Tapasztalatból tudom h más gépek is bejelzik amit a Magnum de csak akkor ha megmutatom hol próbálják különben semmi hangot nem produkálnak igen sok esetben.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2018. március 18., vasárnap 20:56

Dolby írta:A kimaszkolást úgy értsem,hogy a jó jelet elnyomja a vas jel?!
ul69 írta:Ennél szerintem egyszerűbb a dolog.Arról van csak szó h abból az 5-10cm-ből tévedhetetlenül határozottan jelzi a nagyon apró fémeket is míg más gépek meg se nyikkannak vagy ha még is akkor értelmezhetetlen jelet ad amit a használó füle elvet.Mivel főleg még szántón is a fölső 20cm-ben van az elhagyott dolgok zöme ezért eredményes.Vashoz közelről ad jó jelet de ha a fej alatt van a vas is és az érme is pláne ha pici akkor kimaszkolja a vas.Tapasztalatból tudom h más gépek is bejelzik amit a Magnum de csak akkor ha megmutatom hol próbálják különben semmi hangot nem produkálnak igen sok esetben.
igen. Lehet előfordult már veled is h megástál egy jó jelet a gödörbe nem esett vissza fölötte se jelzett az ásóra se ragadt rá nem is dobtad el valahová messzebb még se jelez a kiásott föld fölött a gép csak némi vashang jön.Na ilyenkor van az h vagy rálapátoltad egy nagyobb vas fölé vagy kiástál egy vasat is ami fölé került annak ami jó jelet adott és ilyenkor következik az ideges szétcsapkodása forgatása simítása egyengetése az egész kupacnak mire előkerül az ominózus bizbazz :D esetleg még a cipőd talpáról is előkerülhet :D :D na de igen ha elég nagy a másik fémhez képest a vasdarab elfedi és nem ad jó jelet a gép



Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Simba » 2018. március 19., hétfő 10:38

ul69 írta:
Dolby írta:A kimaszkolást úgy értsem,hogy a jó jelet elnyomja a vas jel?!
ul69 írta:Ennél szerintem egyszerűbb a dolog.Arról van csak szó h abból az 5-10cm-ből tévedhetetlenül határozottan jelzi a nagyon apró fémeket is míg más gépek meg se nyikkannak vagy ha még is akkor értelmezhetetlen jelet ad amit a használó füle elvet.Mivel főleg még szántón is a fölső 20cm-ben van az elhagyott dolgok zöme ezért eredményes.Vashoz közelről ad jó jelet de ha a fej alatt van a vas is és az érme is pláne ha pici akkor kimaszkolja a vas.Tapasztalatból tudom h más gépek is bejelzik amit a Magnum de csak akkor ha megmutatom hol próbálják különben semmi hangot nem produkálnak igen sok esetben.
igen. Lehet előfordult már veled is h megástál egy jó jelet a gödörbe nem esett vissza fölötte se jelzett az ásóra se ragadt rá nem is dobtad el valahová messzebb még se jelez a kiásott föld fölött a gép csak némi vashang jön.Na ilyenkor van az h vagy rálapátoltad egy nagyobb vas fölé vagy kiástál egy vasat is ami fölé került annak ami jó jelet adott és ilyenkor következik az ideges szétcsapkodása forgatása simítása egyengetése az egész kupacnak mire előkerül az ominózus bizbazz :D esetleg még a cipőd talpáról is előkerülhet :D :D na de igen ha elég nagy a másik fémhez képest a vasdarab elfedi és nem ad jó jelet a gép
-"Tapasztalatból tudom h más gépek is bejelzik amit a Magnum de csak akkor ha megmutatom hol próbálják különben semmi hangot nem produkálnak igen sok esetben." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ez nagyon tetszik, ez a mélykeresőben még látványosabb. Nem egyszer, nem kétszer volt, hogy megtalálták amit mi. Csak vhogy előbb meg kellett mutatni és kis állítgatás után bebizonyították, hogy az övék is tudja :) Volt hogy a "talajviszonyok miatt" nem :D Több millás gépekről van szó.

Látom, ti is nagyon várjátok már a tavaszt! =))
Én is...

-Maszkolás: Aha, rálapátolod egy marék szegre és persze hogy simán előfordul, hogy vasnak jelzi. Előbb mellette is megnézem, ahova a föld kerül majd.
Mennyit adtok egy csodaszuper csúcsgépért, ami a a szeg ALÓL kiveszi a pénzt??? 1000 Euróért eladó! Alkudsz, csak 800 a végső ára! :mrgreen:
MD3900. Ez az igazi csúcsgép!!! Bebizonyítsam? Vasszeg alól is kiveszi a pénzt! Nem lódítok!
Ez az egyik leggyagyibb gép ha valaki nem tudná. De lehet olyan tesztet csinálni, hogy ezt megcsinálja. Még ez is. És TÉNYLEG megcsinálja. Csak jól kell beállítani. És a szeget is el lehet helyezni ügyesen, hogy rajta van a pénzen és mégis jelzi a pénzt alatta, de a szeget pénz nélkül nem. Aki nem tudja a trükkjét, az meg szájtátva nézi.
A vas minden gépet maszkol. Ez van. Én már megértettem a dolgot: a reaktivitáson múlik és a multifrekvencián. Ha gyors a géped, a szeg maszkolása csak kis helyen hat. Ha lassú, akkor ráfog a vasra és lebutul 1 darabig és akkor nem jelzi ami mellette van. A vas szeg maszkolása akár fél méter lehet. Akár egy drága csúcsgépnél is, kipróbáltuk. Ezzel elszórakoztunk egy darabig - ténylegesen megcsináltuk az MD trükköt is. Nem is biztos hogy a szeg ott maszkol ahol gondolnád és ezért lehet alá tenni a pénzt. Nagyon nem mindegy hogyan forgatod és milyen irányból.
A magnumnak gyors a reaktvitása és a szelektálása is nagyon erős.

-Szerintem nem érték el a maximális tudást a gépek. Régebben a Pulse Star volt a legtutibb mélykereső, mindenki azzal nyomta. Ahhoz képest a Magnum-Brutus kb. kétszer jobb légtesztben és földben még jobb a helyzet. Hol leszünk 10-15 év múlva?
Igen, nagyon jól tudom: A török (vagy török származású) gépek lenyomnak minden mást. Aha, a Youtube-on és a reklámban ;) És az csak a jéghegy csúcsa. Mi a valóságban gépezünk.



Avatar
Korben Dallas
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2017. március 13., hétfő 10:58
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Korben Dallas » 2018. március 23., péntek 16:15

Simba írta:
ul69 írta:
Dolby írta:A kimaszkolást úgy értsem,hogy a jó jelet elnyomja a vas jel?!
ul69 írta:Ennél szerintem egyszerűbb a dolog.Arról van csak szó h abból az 5-10cm-ből tévedhetetlenül határozottan jelzi a nagyon apró fémeket is míg más gépek meg se nyikkannak vagy ha még is akkor értelmezhetetlen jelet ad amit a használó füle elvet.Mivel főleg még szántón is a fölső 20cm-ben van az elhagyott dolgok zöme ezért eredményes.Vashoz közelről ad jó jelet de ha a fej alatt van a vas is és az érme is pláne ha pici akkor kimaszkolja a vas.Tapasztalatból tudom h más gépek is bejelzik amit a Magnum de csak akkor ha megmutatom hol próbálják különben semmi hangot nem produkálnak igen sok esetben.
igen. Lehet előfordult már veled is h megástál egy jó jelet a gödörbe nem esett vissza fölötte se jelzett az ásóra se ragadt rá nem is dobtad el valahová messzebb még se jelez a kiásott föld fölött a gép csak némi vashang jön.Na ilyenkor van az h vagy rálapátoltad egy nagyobb vas fölé vagy kiástál egy vasat is ami fölé került annak ami jó jelet adott és ilyenkor következik az ideges szétcsapkodása forgatása simítása egyengetése az egész kupacnak mire előkerül az ominózus bizbazz :D esetleg még a cipőd talpáról is előkerülhet :D :D na de igen ha elég nagy a másik fémhez képest a vasdarab elfedi és nem ad jó jelet a gép
-"Tapasztalatból tudom h más gépek is bejelzik amit a Magnum de csak akkor ha megmutatom hol próbálják különben semmi hangot nem produkálnak igen sok esetben." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ez nagyon tetszik, ez a mélykeresőben még látványosabb. Nem egyszer, nem kétszer volt, hogy megtalálták amit mi. Csak vhogy előbb meg kellett mutatni és kis állítgatás után bebizonyították, hogy az övék is tudja :) Volt hogy a "talajviszonyok miatt" nem :D Több millás gépekről van szó.

Látom, ti is nagyon várjátok már a tavaszt! =))
Én is...

-Maszkolás: Aha, rálapátolod egy marék szegre és persze hogy simán előfordul, hogy vasnak jelzi. Előbb mellette is megnézem, ahova a föld kerül majd.
Mennyit adtok egy csodaszuper csúcsgépért, ami a a szeg ALÓL kiveszi a pénzt??? 1000 Euróért eladó! Alkudsz, csak 800 a végső ára! :mrgreen:
MD3900. Ez az igazi csúcsgép!!! Bebizonyítsam? Vasszeg alól is kiveszi a pénzt! Nem lódítok!
Ez az egyik leggyagyibb gép ha valaki nem tudná. De lehet olyan tesztet csinálni, hogy ezt megcsinálja. Még ez is. És TÉNYLEG megcsinálja. Csak jól kell beállítani. És a szeget is el lehet helyezni ügyesen, hogy rajta van a pénzen és mégis jelzi a pénzt alatta, de a szeget pénz nélkül nem. Aki nem tudja a trükkjét, az meg szájtátva nézi.
A vas minden gépet maszkol. Ez van. Én már megértettem a dolgot: a reaktivitáson múlik és a multifrekvencián. Ha gyors a géped, a szeg maszkolása csak kis helyen hat. Ha lassú, akkor ráfog a vasra és lebutul 1 darabig és akkor nem jelzi ami mellette van. A vas szeg maszkolása akár fél méter lehet. Akár egy drága csúcsgépnél is, kipróbáltuk. Ezzel elszórakoztunk egy darabig - ténylegesen megcsináltuk az MD trükköt is. Nem is biztos hogy a szeg ott maszkol ahol gondolnád és ezért lehet alá tenni a pénzt. Nagyon nem mindegy hogyan forgatod és milyen irányból.
A magnumnak gyors a reaktvitása és a szelektálása is nagyon erős.

-Szerintem nem érték el a maximális tudást a gépek. Régebben a Pulse Star volt a legtutibb mélykereső, mindenki azzal nyomta. Ahhoz képest a Magnum-Brutus kb. kétszer jobb légtesztben és földben még jobb a helyzet. Hol leszünk 10-15 év múlva?
Igen, nagyon jól tudom: A török (vagy török származású) gépek lenyomnak minden mást. Aha, a Youtube-on és a reklámban ;) És az csak a jéghegy csúcsa. Mi a valóságban gépezünk.
Nekem annyi bajom volt a Magnummal, hogy a jó vasakat is kiszelektálja, mint mondjuk fejsze. De megoldódott, beállítás kérdése. Megdöbbentő, mennyire kevesebb szemetet szedet mint az előző gépeim.
A másik amiért le is húzzák egyesek: az apró. A darabka pénzeket és más kicsi fémeket is bejelzi. Ez már újfent az a kérdés, hogy beállítás kérdése, rá lehet tenni maszkolást arra a részre, ahol ezek jönnek. De persze az egész pénzeket se hagyja ott ;)
Kérdeztem itt és el is olvastam a leírást és ennek a gépnek több állítható diszkriminátora is van ha akarom, és nagyon variábilis, grafikus és testre szabható. Plusz egy ki-be kapcsolható tégla szűrő dolog. Ehhez képest a legmenőbb gép is "fapados" véleményem szerint. De lehet "kapcsold be és menj" gép is, csak akkor néhány dolgot nem használok. Plusz a reaktivitás.
Na már most van gép ami nagyon jó apróre, de nem ennyire, mert magas frekvencián megy, de az nagyon "bekapja" nem csak a nagyobb, de a közepes, sokszor kisebb vasakat is. Ami pedig jól szelektálja a vasakat, az nem nagyon jó a kis dolgokra. Vagy állítható melyik legyen. De ez mind tudja, és EGYSZERRE. És ennyire jól nem szelektál egy se.
A sokat emlegetett "porszívó" hatás és vasas helyen jól kiszedés is igaz. GM Power és DEUS voltak az előző gépeim, tudom, mit beszélek.
Konklúzió: :-bd



Útkaparó
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2017. április 13., csütörtök 7:31
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Útkaparó » 2018. március 30., péntek 18:04

Timber írta:Igen, kicsire szerintem is az a legjobb és a vas nem annyira maszkolja ki mint más gépeket. Van amikor "géépfegyver sorozat" jel van, annyi a vas, mert a vas hangot is szoktam figyelni, abba egy becsippanás és ott van!Cobrám is van, azt is nagyon szeretem. Valahogy jobban is, de "apró" helyen sokkal többet szed a Magnum. Nem hiába hívják porszivónak. Rómára, inkább a Cobrát szeretem, de van h, átfésüljük kétféle géppel, hadizni Cobra jobb szerintem. Van még a Brutus is azzal kevés a személyes ismeretség de úgy láttam, tud rendesen.
Az van egyébként szerintem, hogy az Argus vagy Delta gépet se elfeledve és az is hazai gyártmány hogy ezek legalább tudnak annyit mint a nagy cégek gépei és sokban jobbbak is. Nem az ace gépekre gondolok, hanem az igazán drága komolyakra. Én elég barátkozós vagyok habár most valaki feltett egy dokumentumot az újságíráshoz ami szerint nem :lol: és sok keresős barátom van és nagyon meg szoktam elégedve lenni ha ilyen nagy ász gépeket hoznak. Van egy ki sznobéria is h ami külföldi az a jó. Most ez nem azt jelenti h ne értenék nagy részben egyet a kritikus meglátásokkal is. De azok vannak a többi géppel is. Meg a Magnum és a Cobra annyira más digitális-nem digitális stb. h teljesen lehet hogy egyiket valaki szereti a másikkal nem szeret menni.
Itt is sár van és ráesett a hó is pedig nagyon vártam a tavaszt Szóval most itt a fórumban élem ki magamat :lol:
HUN73r írta::mrgreen: Kár volt beírnom. :lol: Most nekem is volt egy kis javítanivalóm a gépen, de szerencsére nem lakom messze a Feritől. Nekem más a tapasztalat summája Elég megbízhatóan megy. Fogok videót csinálni csak szűnjön meg már a sár. Ennek a gépnek a legeslegjobb szerintem a szelektálása, az egyik amiért annyira szeretem és a reaktivitás, ami nagyon gyors. És az apró. felénk sok ilyen hely van ahol ez a,3 egyszerre nagyon ütős. Most 3 ami eszembe jutott és amiben szerintem a legjobb és nem kicsit. És nem vagyok egyedül a véleményemmel. Vasas helyen főképp nagyon előnyös. Más gépem nincs is most, de van tapasztalati alapom az összevetésre. A könnyűsége is nagyon bejön és a carbonnyél is.
Amit én is hiányolok, ez a késleltetés megoldása és, a nagyobb lepkefej. és vezetéknélküli füles. A fejet láttam személyesen hogy készül, de remélem nem teszi félre.
Együgyű Károly írta:
unikornis írta:
HUN73r írta:Én csak halkan megjegyezném, hogy amit az új gépekben annyira nagy szenzációknak tartanak sokan, azt a Magnum jó néhány éve tudja már :D Mint például gyorsaság és vas közül kiszedés ;)


Volt két magnumom is, egy még az elő darabok közül, egy pedig már az újabb ovál fejes, és szelektálásban nagyon jó gépnek tartom, de a sima fejekkel a mélysége földben, pl. egy deushoz képest, sajnos elég gyenge, és a jelkésése a "mélyebb" kb. 20-25 cm után, nagyobb érmékre pl. nagy sesti, vagy nagyobb színesfém tárgyakra igen jelentős, oda-vissza fél méteres kilengéssel jelez, és ez egy szemetes talajnál azt jelenti, hogy addig bármi a fej alá kerülhet, és ez zavarja a keresést. Ha ezeket a dolgokat tudná javítani Feri, főleg a jelkésést, akkor vennék megint, de addig nem.
Nem szeretek ömlengeni, meg másokat ill. gépeket fikázni, de unikornis kollegánál jobban nem tudtam volna összeszedni a lényeget! Nekem is volt a régi kerek fejes és majd később a lepkefejes, könnyített nyeles. Nagyon szerettem mindkettőt, sok pozitív oldala volt/van, mint pl: apróra tényleg jó és vasat sem szedett, újfejjel nagyon könnyű, kényelmes már-már farnehéz, jó és megbízható szervízháttér, opcionálisan több fej, mélykereső funkció, stb, de...
...de azonfelül - nem kell megsértődni - átlagos.
Az első magnumomat 2013 körül azért adtam el, mert meguntam a várakozást ezzel a jelkésés megoldásával. Utána volt a könnyített fejes új nyeles verzióm is, annál ugyancsak megvolt ez a késés. Olvastam is erről, hogy a Feri megoldotta ezt, de mégse töltötte fel a szoftverbe, nem tudom miért.
Amire kellett arra nagyon jó volt. De hogy tárgyilagos legyek volt velük ez az: a könnyített nyél folyamatosan eltekeredett, elektromos kábel probléma a nyélen belül, időnként nem kapcsolt be, vagy kikapcsolt magától, vagy csak berregett a tengervízre (ez azért elég kellemetlen ha az otthonodtól 600 km-re nem tudod a gépet használni...), a fej elhangolódott, régi fej vizes környezetben (fűben sem) nem volt használható, volt egyszer kétszer forrasztási hiba, kábel szakadás. Nem könnyű a Ferihez oda találni, de megtanultam az utat...
Természetesen a Feri mindig nagyon korrekt volt a javítással kapcsolatban, és a tőle telhető leggyorsabban megcsinálta a dolgokat de, hogy őszinte legyek elég bosszantó volt, hogy nem volt stabil a gép, és ha nem is állandó jelleggel, de pár havonta, negyed évente valami volt vele mindig (Cobrával évek alatt semmi, szóval ez nem Feri függő!). Amúgy erről is azt nyilatkozta Feri, hogy ezért nem megy külföldre a géppel, mert vannak gondok vele. De ez persze pont olyan, mint a Land Roveresek: elfogultak a gépükkel, de aki kívülről személi a dolgokat, az azt látja, hogy állandóan kell velük foglalkozni.

Ezt a "vasközül olyan jól kiszedi a cuccokat" csak hallom, olvasom, de soha nem láttam/látom. Mikor teszteltük akkor sem. Legyen már kedves valaki tegyen fel egy videot egy kisérme vs vasszeg esetéről, hogy milyen is a reaktivítása valójában egy friss szoftverrel a gépnek. Értem én, hogy ez nem a földbe van de egy földre tett érme és szög is kellően beszédes. Köszönöm!
A Magnumot még csak hallomásból ismerem, de a Cobra egy éve megvan és én is nagyon meg vagyok elégedve vele, és ez úton is szeretném megköszönni!
Sok szerencsés csippanást és jó időjárást kívánok mindenkinek ehhez a szép hobbihoz! %%-



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: talentum » 2018. május 17., csütörtök 0:41

Üdv lengetők!

Ez a video most így sikerült, valahogy összevág(at)tam kicsit több mint 30 percbe...
Nem abszolút, hanem összehasonlító mérések vannak benne, más talajon, vagy csak hasonló teszttárgyakkal -más eredmények születnének.
Megpróbáltam csak kicsit részrehajló lenni a vágásnál :) , néha sikerült...
Nagyon köszönöm a résztvevőknek, és a segítőknek a közreműködést, a gazdának a földhasználatot,(neki hoztunk esőt cserébe a vetésre még aznap)
Több mérés elmaradt, sokat elnagyoltunk, de nézzétek el nekünk , legközelebb talán jobban fog sikerülni.
A végén összegeztem egy papíron azt, amit hallani véltem...

https://www.youtube.com/watch?v=TK5NBv5 ... e=youtu.be

talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...
Vissza a tetejére


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
Arch Stanton
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2017. október 15., vasárnap 14:11
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Arch Stanton » 2018. május 17., csütörtök 8:55

Szép munka! Köszi!
talentum írta:Üdv lengetők!

Ez a video most így sikerült, valahogy összevág(at)tam kicsit több mint 30 percbe...
Nem abszolút, hanem összehasonlító mérések vannak benne, más talajon, vagy csak hasonló teszttárgyakkal -más eredmények születnének.
Megpróbáltam csak kicsit részrehajló lenni a vágásnál :) , néha sikerült...
Nagyon köszönöm a résztvevőknek, és a segítőknek a közreműködést, a gazdának a földhasználatot,(neki hoztunk esőt cserébe a vetésre még aznap)
Több mérés elmaradt, sokat elnagyoltunk, de nézzétek el nekünk , legközelebb talán jobban fog sikerülni.
A végén összegeztem egy papíron azt, amit hallani véltem...

https://www.youtube.com/watch?v=TK5NBv5 ... e=youtu.be

talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...
Vissza a tetejére



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: toni » 2018. május 26., szombat 6:59

talentum írta:Üdv lengetők!

Ez a video most így sikerült, valahogy összevág(at)tam kicsit több mint 30 percbe...
Nem abszolút, hanem összehasonlító mérések vannak benne, más talajon, vagy csak hasonló teszttárgyakkal -más eredmények születnének.
Megpróbáltam csak kicsit részrehajló lenni a vágásnál :) , néha sikerült...
Nagyon köszönöm a résztvevőknek, és a segítőknek a közreműködést, a gazdának a földhasználatot,(neki hoztunk esőt cserébe a vetésre még aznap)
Több mérés elmaradt, sokat elnagyoltunk, de nézzétek el nekünk , legközelebb talán jobban fog sikerülni.
A végén összegeztem egy papíron azt, amit hallani véltem...

https://www.youtube.com/watch?v=TK5NBv5 ... e=youtu.be

talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...
Vissza a tetejére

Üdv.
Ha még lesz ilyen tesztelés tudassátok. Esetleg feltételeket is,fej nagyság stb. Szeretnék részt venni Nexus MP V2 detektorral.
Kösz.



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2018. május 26., szombat 20:21

sziasztok!Tényleg nagyon jó munka grat érte sajnálom hogy az x terra 705 nem szerepelt a teszten.Ami viszont meglepett hogy a T2 ltd is jól szerepelt vagy hogy ott volt.Nem akarok senkit sem megbántani de nekem a teknetics modeleket nagyon le szólták.Valaki mondjuk írhatna pár szót roluk.köszi tejes



nicecool
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018. február 4., vasárnap 15:31
Status: Offline

AKA Signum MFT 7272M vélemények

Hozzászólás Szerző: nicecool » 2018. június 6., szerda 19:05

Sziasztok! Nézegettem ezt a típusú keresőt,csak itthon nem nagyon ismert. Véleményt tudna mondani róla valaki?



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2018. június 6., szerda 20:07

Együgyű Károly írta:
unikornis írta:
HUN73r írta:Én csak halkan megjegyezném, hogy amit az új gépekben annyira nagy szenzációknak tartanak sokan, azt a Magnum jó néhány éve tudja már :D Mint például gyorsaság és vas közül kiszedés ;)


Volt két magnumom is, egy még az elő darabok közül, egy pedig már az újabb ovál fejes, és szelektálásban nagyon jó gépnek tartom, de a sima fejekkel a mélysége földben, pl. egy deushoz képest, sajnos elég gyenge, és a jelkésése a "mélyebb" kb. 20-25 cm után, nagyobb érmékre pl. nagy sesti, vagy nagyobb színesfém tárgyakra igen jelentős, oda-vissza fél méteres kilengéssel jelez, és ez egy szemetes talajnál azt jelenti, hogy addig bármi a fej alá kerülhet, és ez zavarja a keresést. Ha ezeket a dolgokat tudná javítani Feri, főleg a jelkésést, akkor vennék megint, de addig nem.
Nem szeretek ömlengeni, meg másokat ill. gépeket fikázni, de unikornis kollegánál jobban nem tudtam volna összeszedni a lényeget! Nekem is volt a régi kerek fejes és majd később a lepkefejes, könnyített nyeles. Nagyon szerettem mindkettőt, sok pozitív oldala volt/van, mint pl: apróra tényleg jó és vasat sem szedett, újfejjel nagyon könnyű, kényelmes már-már farnehéz, jó és megbízható szervízháttér, opcionálisan több fej, mélykereső funkció, stb, de...
...de azonfelül - nem kell megsértődni - átlagos.
Az első magnumomat 2013 körül azért adtam el, mert meguntam a várakozást ezzel a jelkésés megoldásával. Utána volt a könnyített fejes új nyeles verzióm is, annál ugyancsak megvolt ez a késés. Olvastam is erről, hogy a Feri megoldotta ezt, de mégse töltötte fel a szoftverbe, nem tudom miért.
Amire kellett arra nagyon jó volt. De hogy tárgyilagos legyek volt velük ez az: a könnyített nyél folyamatosan eltekeredett, elektromos kábel probléma a nyélen belül, időnként nem kapcsolt be, vagy kikapcsolt magától, vagy csak berregett a tengervízre (ez azért elég kellemetlen ha az otthonodtól 600 km-re nem tudod a gépet használni...), a fej elhangolódott, régi fej vizes környezetben (fűben sem) nem volt használható, volt egyszer kétszer forrasztási hiba, kábel szakadás. Nem könnyű a Ferihez oda találni, de megtanultam az utat...
Természetesen a Feri mindig nagyon korrekt volt a javítással kapcsolatban, és a tőle telhető leggyorsabban megcsinálta a dolgokat de, hogy őszinte legyek elég bosszantó volt, hogy nem volt stabil a gép, és ha nem is állandó jelleggel, de pár havonta, negyed évente valami volt vele mindig (Cobrával évek alatt semmi, szóval ez nem Feri függő!). Amúgy erről is azt nyilatkozta Feri, hogy ezért nem megy külföldre a géppel, mert vannak gondok vele. De ez persze pont olyan, mint a Land Roveresek: elfogultak a gépükkel, de aki kívülről személi a dolgokat, az azt látja, hogy állandóan kell velük foglalkozni.

Ezt a "vasközül olyan jól kiszedi a cuccokat" csak hallom, olvasom, de soha nem láttam/látom. Mikor teszteltük akkor sem. Legyen már kedves valaki tegyen fel egy videot egy kisérme vs vasszeg esetéről, hogy milyen is a reaktivítása valójában egy friss szoftverrel a gépnek. Értem én, hogy ez nem a földbe van de egy földre tett érme és szög is kellően beszédes. Köszönöm!
Üdv!7db 80mm hosszú szeg,szegfejek alatt az 5ft.Megy kisebb èrmèvel is.pl:0.5grammos Ferdinand,0.4mm vastag 14mm átmèrő.Kissebb pènzem nincs.3.60as szoftver. https://youtu.be/ZGdm3VaAu54



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2018. június 14., csütörtök 17:36

Szép eredmény, grat Feri!
Régen nem tudta ezt a gép.



Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2018. június 26., kedd 6:43

Üdv
Mivel sokan váltottak A-ról B-re talán feltehető a kérdés miszerint egy univerzális gépnek (több frekvencia) a Minelab Equinox vagy az Xp Deus lehet a megfelelőbb? Gondolom a Minelab az Xp szarvát akarta letörni egy némileg olcsóbb, egyszerűbb géppel. Vajon ez sikerült? Abba nem szeretnék belemenni hogy míg az egyik vízálló addig a másik teljes egészében vezetéknélküli, stb.
A kérdésem konkrétan a fémmegkülönböztetésre és mélységre irányul különböző talajokon.
Azok akik eladták a Deust és Equinoxot vásároltak, milyen különbségeket érzékeltek a fent említett két szempont alapján? Csalódás vagy jó lépés volt?
Kíváncsi vagyok és gondolom mások is, így megköszönném ha nyilatkoznának az érintettek.
Köszönöm!



Viliaveréb
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017. november 9., csütörtök 13:03
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső? Kevar150

Hozzászólás Szerző: Viliaveréb » 2018. július 4., szerda 14:23

Sziasztok!
Ilyet látott már valaki? Annyi mint egy kínai Pi Iking az Alin.Ukrán kisipari szerkezet.
Nem találtam uniós hozzáférést,ukrajnából meg áfa+vámügyintézés,nomeg ki mer ukrajnából postáztatni...
De mégse hagy nyugodni

http://terrasensing.com.ua/kevar150pi-vydra.php



adam900811
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. szeptember 14., szerda 20:18
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: adam900811 » 2018. július 17., kedd 11:07

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne felétek,hogy:
1 éve ismerkedek ezzel a hobbival és azt hiszem elszántam magam egy kereső beszerzésében.Többnyire érmézésre szeretném használni,hadizásra nem igazán.Nyilván csak plusz jó az egy két övcsat és ilyenek,de nem ez a cél.Mivel full kezdő vagyok,így nyilván nem egy Garett ATX-ben gondolkodom,viszont nem is egy 150-esben.A véleményeteket szeretném kérni, hogy igaz kezdő vagyok,de egy kicsivel jobb gépet szeretnék amit még kezdőként is könnyen tudok kezelni,de hosszabb távra is megfelelőnek mondható!Nézegettem az AT Pro-t,de kezdőknek bonyolultnak találtam mások tapasztalatai által,Így az alábbi keresőket vettem célba:
Teknetics Eurotek Pro DD Fejjel
Garrett 400i
Minelab X-Terra 705
És 1-2 Whites gépet ebben az árkategóriában.
Elnézést hogy kicsit hosszúra sikerült,de nagyon megköszönném,ha kifejtenétek véleményeitek,tapasztalataitok,pro és kontrát! :)



theemp
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2017. május 3., szerda 11:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: theemp » 2018. július 17., kedd 14:20

Szia,
Én is valahol ugyanezen a szinten vagyok most, ismerkedek a témával 1-1.5 éve és most jutottam el oda, hogy vegyek egy jobb gépet. Én sem szeretnék alapgéppel kezedeni, mert most van lehetsőégem jobbat venni, így valszeg nálam is a Garrett 400i vagy az At Pro fog játsazni. Ugyanakkor javaslom, hogy nézz utána ebay-en is, egész jó áron lehet venni, csak arra kell figyelni, ne az EU-n kívülről jöjjön, mert a jó ár mellé befizetheted az Áfát. Azt még érdemes belekalkulálni az árba, hogy aztán egy jó ásóra, ásókésre, homokszitára lesz szükséged, esetleg esővédőre, fejvédőre, fejhallgatóra, stb. Tehát ezek plsz 50-100.000 Ft, ha komoly darabokat akarsz, akkor ez utóbbi. Én az At Pro mellett azért döntenék, mert az vízbe is meríthető, persze ez csak akkor érdekes ha pl. tavak mellett is nyomatnád. Bocs még a személyes kérdésért, de az engedélyeztetést is intézed? Ha igen, akkor melyik megyében nyomod? Én már elkezdtem ezen dolgozni, és amellett, hogy nagyon bonyolult, de azért végigviszem, mert őszintén szólva nem akarok mindig "sötétben járni" és a hátam mögé tekintgetni, ugyanakkor kissé baromságnak tartom, hogy egy játszótéren vagy strandon való kutakodáshoz is komoly engedélyeztetés kell. Az érdekelne másoktól is, hogy az engedélkéréshez EOV koordinátákat is kér, meg a tulajdonosok beleegyező nyilatkozatát. Ez jó szivacs, mert EOV koordinátákat a Földhivatali "jópénzért" átváltja helyrajzi számra, ahonnan megismerhető a tulaj (ami akár egy hrsz esetén lehet 20 résztvevős is), majd mehet az egyezkedés, hogy engedjék mán meg... de ez van...
adam900811 írta:Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne felétek,hogy:
1 éve ismerkedek ezzel a hobbival és azt hiszem elszántam magam egy kereső beszerzésében.Többnyire érmézésre szeretném használni,hadizásra nem igazán.Nyilván csak plusz jó az egy két övcsat és ilyenek,de nem ez a cél.Mivel full kezdő vagyok,így nyilván nem egy Garett ATX-ben gondolkodom,viszont nem is egy 150-esben.A véleményeteket szeretném kérni, hogy igaz kezdő vagyok,de egy kicsivel jobb gépet szeretnék amit még kezdőként is könnyen tudok kezelni,de hosszabb távra is megfelelőnek mondható!Nézegettem az AT Pro-t,de kezdőknek bonyolultnak találtam mások tapasztalatai által,Így az alábbi keresőket vettem célba:
Teknetics Eurotek Pro DD Fejjel
Garrett 400i
Minelab X-Terra 705
És 1-2 Whites gépet ebben az árkategóriában.
Elnézést hogy kicsit hosszúra sikerült,de nagyon megköszönném,ha kifejtenétek véleményeitek,tapasztalataitok,pro és kontrát! :)



adam900811
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. szeptember 14., szerda 20:18
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: adam900811 » 2018. július 18., szerda 9:27

Köszönöm a tanácsod!Szeretném én is legálisan tolni,mert sztem elvész a hobbi élvezete,ha mindig magad mögé kell lesegetni,bújkálni. Az engedélyeztetés kacifántos útjára akkor akarok lépni,ha már kezemben lesz a gép,ráadásul a környékünkön két nagyobb múzeum is van,szóval annak is utánna kell járni hogy hol fogadják szívesebben az embert,valamint hogy hova tartozunk mert kb pont félúton vagyok mindkettőtől.



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Nexus MP vs Equinox 800

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2018. július 22., vasárnap 18:04




allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: allando » 2018. július 24., kedd 10:09

adam900811 írta:Köszönöm a tanácsod!Szeretném én is legálisan tolni,mert sztem elvész a hobbi élvezete,ha mindig magad mögé kell lesegetni,bújkálni. Az engedélyeztetés kacifántos útjára akkor akarok lépni,ha már kezemben lesz a gép,ráadásul a környékünkön két nagyobb múzeum is van,szóval annak is utánna kell járni hogy hol fogadják szívesebben az embert,valamint hogy hova tartozunk mert kb pont félúton vagyok mindkettőtől.
Legalisan? Megha van is engedelyed es talalsz valamit fel kell fuggesztened a keresest es mar vegeztel is az engedellyel rendelkezo teruleten...
Ha muzeummal kotsz megallapodast es egyszer elhinak valahova na az az egyetlen legalis ut...


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

theemp
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2017. május 3., szerda 11:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: theemp » 2018. július 24., kedd 13:43

Természetesen mindenki eldöntheti saját maga, hogy hogyan akarja nyomni. Még ha baromira szivatós és nem "felhasználóbarát" is az engedélyeztetés, én is amellett vagyok, hogy így nyomom, mert ha egyszer elbukik az ember, akkor sztem nagyobb gáz és nagyot szólhat a következmény. Ha te nem így csinálod, az a te felelősséged, ha más meg engedéllyel, akkor az meg az ő dolga. Én jobb szeretem, ha lehet lobogtatni a kérdezőnek és kötekedőnek a papírt, hogy márpedig van ide-oda engedélyem. Én pl. olyan helyre intézem az engedélyeztetést ahol tuti nincs régészetileg érdekesség, ugyanakkor nagyon nyilvánosak és beépítettek, francnak hiányzik, hogy rámküldjék a rendőrt. Természetesen vannak kieső területek is, és sztem arra, amit írtál van "kiskapu". Először is, igaz, hogy vezetni "kell" lengetési naplót, de nem mindent muszály azonnal, és arra a napra leírni. A múzeum meg nem fog a nyakadra járni percenként. Értem ezalatt, hogy ha mondjuk egy helyre kimegyek 5 alkalommal és első alkalommal találok valami 1711 előttit, és az érdekes lehet a múzeumnak, majd az 5 alkalom után fogom jelenteni, mert a 2-5 lengetés között egy csomó minden akadhat, ami meg nekem érdekes. A múzeum meg nem fogja tudni, hányadik alkalommal ástad ki. Ez csak egy tipp. Egyébként, nyilvánvaló, ha valami nagyon ütőst találnék (pl. szkíta aranykincseket), akkor azonnal szólnék és becsületesen leadnám. Nekem nagyobb dicsőség lenne ez (még h semmit se kapnék érte, még egy 6-os betűméretű képaláírást se), akkor is büszkébb lennék, mintha eladnám a feketepiacon. de mindenki maga dönt (és vállalja a következményeket)
allando írta:
adam900811 írta:Köszönöm a tanácsod!Szeretném én is legálisan tolni,mert sztem elvész a hobbi élvezete,ha mindig magad mögé kell lesegetni,bújkálni. Az engedélyeztetés kacifántos útjára akkor akarok lépni,ha már kezemben lesz a gép,ráadásul a környékünkön két nagyobb múzeum is van,szóval annak is utánna kell járni hogy hol fogadják szívesebben az embert,valamint hogy hova tartozunk mert kb pont félúton vagyok mindkettőtől.
Legalisan? Megha van is engedelyed es talalsz valamit fel kell fuggesztened a keresest es mar vegeztel is az engedellyel rendelkezo teruleten...
Ha muzeummal kotsz megallapodast es egyszer elhinak valahova na az az egyetlen legalis ut...



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2018. július 24., kedd 19:12

Dübörög a bohóckodás, csúcsra járatva az engedélygyár. Most már mindenkinél 10 kiló papír lesz, azt igazából ugyanolyan szabálytalan lesz mindenki, mint nélküle. Azon gondolkodtam lassan régésszel sem megyek többet keresőzni. Ásatási engedélyük általában nekik sem szokott lenni, aztán jobban meg leszünk b@szva, mintha csak úgy magamban előadom a hülyét. :D



allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: allando » 2018. július 24., kedd 21:24

176523 írta:Dübörög a bohóckodás, csúcsra járatva az engedélygyár. Most már mindenkinél 10 kiló papír lesz, azt igazából ugyanolyan szabálytalan lesz mindenki, mint nélküle. Azon gondolkodtam lassan régésszel sem megyek többet keresőzni. Ásatási engedélyük általában nekik sem szokott lenni, aztán jobban meg leszünk b@szva, mintha csak úgy magamban előadom a hülyét. :D
Igy igaz...


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2018. július 25., szerda 6:25

Múltkor betalált a főút mellett valami nem helyi rendőr. Most azonnal menjen haza, hívom a kollégákat, fbi-t, elkobzok mindent, műkincsrablás, milliós állami vagyonok elrablása délutánonként blabla. Ráadásul helyben is nemrég 200 ezer forintot kapott több hónapos bírósági hercehurca után a keresős, hát kell ez nekem??!! (Tehát jól be volt hülyítve, csak azon nem lát át, hogy a helybeliek semmitérő papírokkal hülyítik.) Mondtam neki, jól van nyugodjál meg, akkor ezek szerint mire a kollégák kiérnek többszörösen megkeressük a nagyon komoly büntetés árát és mindketten gazdagok leszünk. :lol:



theemp
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2017. május 3., szerda 11:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: theemp » 2018. július 25., szerda 11:50

Hali, Az érdekelne, hogy miért írod, hogy az engedéllyel ugyanolyan szabálytalan leszel, mint nélküle. Kifejtenéd? Őszintén nem értem.
176523 írta:Dübörög a bohóckodás, csúcsra járatva az engedélygyár. Most már mindenkinél 10 kiló papír lesz, azt igazából ugyanolyan szabálytalan lesz mindenki, mint nélküle. Azon gondolkodtam lassan régésszel sem megyek többet keresőzni. Ásatási engedélyük általában nekik sem szokott lenni, aztán jobban meg leszünk b@szva, mintha csak úgy magamban előadom a hülyét. :D



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2018. július 25., szerda 12:17

176523 írta:Múltkor betalált a főút mellett valami nem helyi rendőr. Most azonnal menjen haza, hívom a kollégákat, fbi-t, elkobzok mindent, műkincsrablás, milliós állami vagyonok elrablása délutánonként blabla. Ráadásul helyben is nemrég 200 ezer forintot kapott több hónapos bírósági hercehurca után a keresős, hát kell ez nekem??!! (Tehát jól be volt hülyítve, csak azon nem lát át, hogy a helybeliek semmitérő papírokkal hülyítik.) Mondtam neki, jól van nyugodjál meg, akkor ezek szerint mire a kollégák kiérnek többszörösen megkeressük a nagyon komoly büntetés árát és mindketten gazdagok leszünk. :lol:
Konkret helyekre szolo engedelyek helyett jobb a megbizasos katyvasz.



allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: allando » 2018. július 25., szerda 13:28

[quote="theemp"]Hali, Az érdekelne, hogy miért írod, hogy az engedéllyel ugyanolyan szabálytalan leszel, mint nélküle. Kifejtenéd? Őszintén nem értem.

Ha van is engedelyed es talalsz valamit. Mar nem is ashatsz tovabb. Fel kell fuggesztened a keresest es be kell jelentened. Onnantol vedett terulet lesz....az engedelyed megszunik ezalltal az adott foldteruletre.
Roviden ez a lenyege.


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2018. július 26., csütörtök 16:21

theemp írta:Hali, Az érdekelne, hogy miért írod, hogy az engedéllyel ugyanolyan szabálytalan leszel, mint nélküle. Kifejtenéd? Őszintén nem értem.
Hát te magad vezetted le hogyan kívánod kijátszani. :)
Egyébként meg ahogy írják. A törvényben egyértelműen le van írva magánszemélynek mi az engedélyszerzés módja és minden más, amit írok, nézd meg magad! Szó sincs benne megyei engedélyekről, múzeumi engedélyekről ki tudja mikről, amikkel egyesek magas lóról prédikálnak. Ezek mind semmit érő blöff papírok, amikkel direkt hatóságot vezetnek félre, márha nem analfabéták...
Ha megkérted az engedélyed adott területre az első előkerült leletnél mehetsz végleg haza. Sőt mondok jobbat, 99%-ra szemre két perc alatt megmondom neked mindenféle gép nélkül lehet-e ott találni valamit vagy nem, sőtsőt megfelelő "körülmények" között akár az összes objektumot körbehúzom neked szintén minden nélkül. Ha már akkora múzeumi kiokosítás van, akkor ezt másnak is illene tudni... Magyarán úgy mehetsz haza, hogy be sem kapcsoltad a gépet. Régészeti helyen, amihez ebben nem vagyok biztos, de azt hiszem 3 db akármi törmelék elég a fémkeresős keresés ásatásnak minősül. Ehhez ásatási engedély kell. Ilyen elvileg nem lehet keresősnek, sőt szerintem régésznek sem nagyon adnak, csak igen indokolt esetben. Innentől amikor a fémkeresős bármilyen egynél több találatot mutogat, kiásott, vagy ismert helyen van az biztosan törvényellenes.
És akkor ami ez után jönne az az igazán nagy röhej, ti nem áshattok ki semmit, de a nyilvántartásokba bekerül, majd kiássa más, ha eddig még nem tette meg. Hidd el nekem, nem is érdeke itt senkinek, hogy bárki bármit is találjon, azzal csak a gond és a nyűg van, kellemetlen kérdéseket vethet fel (például miért kerül sokmillióba egy ásatás, ha egy filléres műszerrel több lelet jön ki és napestig lehetne sorolni), hovatovább van ennek egy igencsak jóárasított huszonvalahányforint+áfa/négyzetméter hatósági ára. Ha engem így kifizetne valaki százmillióim lennének otthon és nem is úgy csináltam volna, mint egyesek, hogy elfutok jobbra, aztán balra, nincs semmi, fémkeresős elvitte, mehetünk haza. Kinek kell, hogy kiderüljön ezt akár ingyen is megcsinálná valaki??? Addig érdekli őket bármi, amíg valamilyen projektből épp pénz van rá. Mindezekből kifolyólag egyesek pont addig készségesek, amíg nem találsz valamit. És hogy gépekről is essen szó innen üzenem az egyik legnagyobb "álfémkeresőbarát" helynek, hogy ma délután is kiástam 90 érmét 5 centi mélyről ott, ahova 3 éve nem érnek ki, sőt a legkevésbé sem érdekli őket, de a lelőhely az aztán ugye nagyon fontos és mindenek előtt. Szóval ezt például milyen géppel tudom ütni? :lol:



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2018. július 26., csütörtök 18:17

176523 írta:
theemp írta:Hali, Az érdekelne, hogy miért írod, hogy az engedéllyel ugyanolyan szabálytalan leszel, mint nélküle. Kifejtenéd? Őszintén nem értem.
Hát te magad vezetted le hogyan kívánod kijátszani. :)
Egyébként meg ahogy írják. A törvényben egyértelműen le van írva magánszemélynek mi az engedélyszerzés módja és minden más, amit írok, nézd meg magad! Szó sincs benne megyei engedélyekről, múzeumi engedélyekről ki tudja mikről, amikkel egyesek magas lóról prédikálnak. Ezek mind semmit érő blöff papírok, amikkel direkt hatóságot vezetnek félre, márha nem analfabéták...
Ha megkérted az engedélyed adott területre az első előkerült leletnél mehetsz végleg haza. Sőt mondok jobbat, 99%-ra szemre két perc alatt megmondom neked mindenféle gép nélkül lehet-e ott találni valamit vagy nem, sőtsőt megfelelő "körülmények" között akár az összes objektumot körbehúzom neked szintén minden nélkül. Ha már akkora múzeumi kiokosítás van, akkor ezt másnak is illene tudni... Magyarán úgy mehetsz haza, hogy be sem kapcsoltad a gépet. Régészeti helyen, amihez ebben nem vagyok biztos, de azt hiszem 3 db akármi törmelék elég a fémkeresős keresés ásatásnak minősül. Ehhez ásatási engedély kell. Ilyen elvileg nem lehet keresősnek, sőt szerintem régésznek sem nagyon adnak, csak igen indokolt esetben. Innentől amikor a fémkeresős bármilyen egynél több találatot mutogat, kiásott, vagy ismert helyen van az biztosan törvényellenes.
És akkor ami ez után jönne az az igazán nagy röhej, ti nem áshattok ki semmit, de a nyilvántartásokba bekerül, majd kiássa más, ha eddig még nem tette meg. Hidd el nekem, nem is érdeke itt senkinek, hogy bárki bármit is találjon, azzal csak a gond és a nyűg van, kellemetlen kérdéseket vethet fel (például miért kerül sokmillióba egy ásatás, ha egy filléres műszerrel több lelet jön ki és napestig lehetne sorolni), hovatovább van ennek egy igencsak jóárasított huszonvalahányforint+áfa/négyzetméter hatósági ára. Ha engem így kifizetne valaki százmillióim lennének otthon és nem is úgy csináltam volna, mint egyesek, hogy elfutok jobbra, aztán balra, nincs semmi, fémkeresős elvitte, mehetünk haza. Kinek kell, hogy kiderüljön ezt akár ingyen is megcsinálná valaki??? Addig érdekli őket bármi, amíg valamilyen projektből épp pénz van rá. Mindezekből kifolyólag egyesek pont addig készségesek, amíg nem találsz valamit. És hogy gépekről is essen szó innen üzenem az egyik legnagyobb "álfémkeresőbarát" helynek, hogy ma délután is kiástam 90 érmét 5 centi mélyről ott, ahova 3 éve nem érnek ki, sőt a legkevésbé sem érdekli őket, de a lelőhely az aztán ugye nagyon fontos és mindenek előtt. Szóval ezt például milyen géppel tudom ütni? :lol:
Kiemelted az eredeti kontextusabol???
Borzalom. Inkabb a tarlohantas vagy az oszi melyszantas, ne adj'Isten a no till kombinator!



theemp
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2017. május 3., szerda 11:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: theemp » 2018. július 27., péntek 14:52

Üdv, Nem értem, hogy miért írod, hogy nem kell a múzeum az engedélyeztetéshez. A jogszabály (68/2018. korm rendelet) egyéretelműen írja, hogy szerződést kell kötni a múzeummal. Engem ez nem zavar, bementem és pikkpakk leszerződtem, nagyon kedvesek és készségesek, éás letojják, hogy mi szedek össze a területről, ha nem 1711 előtti a dolog. Nyilvánvaló, hogy kell valamiféle szakértelem és rálásátás, hogy milyen lelet 1711 előtti. Ha nagyon kukacosak akarunk lenni, igen, amit írtam, az az engedély/jogszabály kijátszása, de nem tartanám meg a leleletet, max a bejelentését csúsztatnám, kivéve, ha nagyon jelentősnek látszik. Azért ne hozzunk már pariba ezt a "kis csúsztatást" azzal, ha engedély nélkül lenget valaki. Engem abszolút nem akadályoz meg a keresésben az amiatt való aggódás, hogy ha találok valamit, akkor az tiltott terület lesz,
ha az a múzeumnak jelentős. Ilyenkor beismerem, hogy engedni kell a felettes szerveknek, ha ezek a játékszabályok. Etikai kérdés, de ha engedély nélkül nyomod (tedd, engem nem érdekel) és beleütközöl egy "Seuso" szintű cuccba, mit teszel? Tudom, hogy örök téma és vita, hogy miért ilyen baromira bonyolult a jogszabály, de sosem fog a valós bizalom kialakulni a két fél között, mert a keresősök (egy része) azt hiszi, hogy minden a leltárban fog porosodni a múzeumban, amúzeumban meg azt hiszik, minden keresős sírrabló és régészeti lelőhely széttúró. Persze látszanak előrelépések, pl. nálunk hétfőn lesz egy komoly "minikonferencia" a múzeum és a keresősök között, pont elősegítve a két csapat ügyét. Én munka- és környeetvédelmis vagyok, 18 éve intézek különféle engedélyeztetéseket, más témában sincs máhogy. Ahogy vadászathoz, horgászathoz, fegyverviseléshez is kell engedély. (
luckyotter írta:
176523 írta:
theemp írta:Hali, Az érdekelne, hogy miért írod, hogy az engedéllyel ugyanolyan szabálytalan leszel, mint nélküle. Kifejtenéd? Őszintén nem értem.
Hát te magad vezetted le hogyan kívánod kijátszani. :)
Egyébként meg ahogy írják. A törvényben egyértelműen le van írva magánszemélynek mi az engedélyszerzés módja és minden más, amit írok, nézd meg magad! Szó sincs benne megyei engedélyekről, múzeumi engedélyekről ki tudja mikről, amikkel egyesek magas lóról prédikálnak. Ezek mind semmit érő blöff papírok, amikkel direkt hatóságot vezetnek félre, márha nem analfabéták...
Ha megkérted az engedélyed adott területre az első előkerült leletnél mehetsz végleg haza. Sőt mondok jobbat, 99%-ra szemre két perc alatt megmondom neked mindenféle gép nélkül lehet-e ott találni valamit vagy nem, sőtsőt megfelelő "körülmények" között akár az összes objektumot körbehúzom neked szintén minden nélkül. Ha már akkora múzeumi kiokosítás van, akkor ezt másnak is illene tudni... Magyarán úgy mehetsz haza, hogy be sem kapcsoltad a gépet. Régészeti helyen, amihez ebben nem vagyok biztos, de azt hiszem 3 db akármi törmelék elég a fémkeresős keresés ásatásnak minősül. Ehhez ásatási engedély kell. Ilyen elvileg nem lehet keresősnek, sőt szerintem régésznek sem nagyon adnak, csak igen indokolt esetben. Innentől amikor a fémkeresős bármilyen egynél több találatot mutogat, kiásott, vagy ismert helyen van az biztosan törvényellenes.
És akkor ami ez után jönne az az igazán nagy röhej, ti nem áshattok ki semmit, de a nyilvántartásokba bekerül, majd kiássa más, ha eddig még nem tette meg. Hidd el nekem, nem is érdeke itt senkinek, hogy bárki bármit is találjon, azzal csak a gond és a nyűg van, kellemetlen kérdéseket vethet fel (például miért kerül sokmillióba egy ásatás, ha egy filléres műszerrel több lelet jön ki és napestig lehetne sorolni), hovatovább van ennek egy igencsak jóárasított huszonvalahányforint+áfa/négyzetméter hatósági ára. Ha engem így kifizetne valaki százmillióim lennének otthon és nem is úgy csináltam volna, mint egyesek, hogy elfutok jobbra, aztán balra, nincs semmi, fémkeresős elvitte, mehetünk haza. Kinek kell, hogy kiderüljön ezt akár ingyen is megcsinálná valaki??? Addig érdekli őket bármi, amíg valamilyen projektből épp pénz van rá. Mindezekből kifolyólag egyesek pont addig készségesek, amíg nem találsz valamit. És hogy gépekről is essen szó innen üzenem az egyik legnagyobb "álfémkeresőbarát" helynek, hogy ma délután is kiástam 90 érmét 5 centi mélyről ott, ahova 3 éve nem érnek ki, sőt a legkevésbé sem érdekli őket, de a lelőhely az aztán ugye nagyon fontos és mindenek előtt. Szóval ezt például milyen géppel tudom ütni? :lol:
Kiemelted az eredeti kontextusabol???
Borzalom. Inkabb a tarlohantas vagy az oszi melyszantas, ne adj'Isten a no till kombinator!



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2018. július 27., péntek 18:39

Meg aztan a gittegyletek, burokratak nivos megelheteset is biztositani kell a megzabolazott cseledeknek!
Kozellenseg, papir nelkuli keresosok is szoktak bejelenteni atlagon feluli cuccokat. Azt is megkockaztatnam, hogy a legtobb nekik koszonheto.
theemp írta:Üdv, Nem értem, hogy miért írod, hogy nem kell a múzeum az engedélyeztetéshez. A jogszabály (68/2018. korm rendelet) egyéretelműen írja, hogy szerződést kell kötni a múzeummal. Engem ez nem zavar, bementem és pikkpakk leszerződtem, nagyon kedvesek és készségesek, éás letojják, hogy mi szedek össze a területről, ha nem 1711 előtti a dolog. Nyilvánvaló, hogy kell valamiféle szakértelem és rálásátás, hogy milyen lelet 1711 előtti. Ha nagyon kukacosak akarunk lenni, igen, amit írtam, az az engedély/jogszabály kijátszása, de nem tartanám meg a leleletet, max a bejelentését csúsztatnám, kivéve, ha nagyon jelentősnek látszik. Azért ne hozzunk már pariba ezt a "kis csúsztatást" azzal, ha engedély nélkül lenget valaki. Engem abszolút nem akadályoz meg a keresésben az amiatt való aggódás, hogy ha találok valamit, akkor az tiltott terület lesz,
ha az a múzeumnak jelentős. Ilyenkor beismerem, hogy engedni kell a felettes szerveknek, ha ezek a játékszabályok. Etikai kérdés, de ha engedély nélkül nyomod (tedd, engem nem érdekel) és beleütközöl egy "Seuso" szintű cuccba, mit teszel? Tudom, hogy örök téma és vita, hogy miért ilyen baromira bonyolult a jogszabály, de sosem fog a valós bizalom kialakulni a két fél között, mert a keresősök (egy része) azt hiszi, hogy minden a leltárban fog porosodni a múzeumban, amúzeumban meg azt hiszik, minden keresős sírrabló és régészeti lelőhely széttúró. Persze látszanak előrelépések, pl. nálunk hétfőn lesz egy komoly "minikonferencia" a múzeum és a keresősök között, pont elősegítve a két csapat ügyét. Én munka- és környeetvédelmis vagyok, 18 éve intézek különféle engedélyeztetéseket, más témában sincs máhogy. Ahogy vadászathoz, horgászathoz, fegyverviseléshez is kell

(
luckyotter írta:
176523 írta:
theemp írta:Hali, Az érdekelne, hogy miért írod, hogy az engedéllyel ugyanolyan szabálytalan leszel, mint nélküle. Kifejtenéd? Őszintén nem értem.
Hát te magad vezetted le hogyan kívánod kijátszani. :)
Egyébként meg ahogy írják. A törvényben egyértelműen le van írva magánszemélynek mi az engedélyszerzés módja és minden más, amit írok, nézd meg magad! Szó sincs benne megyei engedélyekről, múzeumi engedélyekről ki tudja mikről, amikkel egyesek magas lóról prédikálnak. Ezek mind semmit érő blöff papírok, amikkel direkt hatóságot vezetnek félre, márha nem analfabéták...
Ha megkérted az engedélyed adott területre az első előkerült leletnél mehetsz végleg haza. Sőt mondok jobbat, 99%-ra szemre két perc alatt megmondom neked mindenféle gép nélkül lehet-e ott találni valamit vagy nem, sőtsőt megfelelő "körülmények" között akár az összes objektumot körbehúzom neked szintén minden nélkül. Ha már akkora múzeumi kiokosítás van, akkor ezt másnak is illene tudni... Magyarán úgy mehetsz haza, hogy be sem kapcsoltad a gépet. Régészeti helyen, amihez ebben nem vagyok biztos, de azt hiszem 3 db akármi törmelék elég a fémkeresős keresés ásatásnak minősül. Ehhez ásatási engedély kell. Ilyen elvileg nem lehet keresősnek, sőt szerintem régésznek sem nagyon adnak, csak igen indokolt esetben. Innentől amikor a fémkeresős bármilyen egynél több találatot mutogat, kiásott, vagy ismert helyen van az biztosan törvényellenes.
És akkor ami ez után jönne az az igazán nagy röhej, ti nem áshattok ki semmit, de a nyilvántartásokba bekerül, majd kiássa más, ha eddig még nem tette meg. Hidd el nekem, nem is érdeke itt senkinek, hogy bárki bármit is találjon, azzal csak a gond és a nyűg van, kellemetlen kérdéseket vethet fel (például miért kerül sokmillióba egy ásatás, ha egy filléres műszerrel több lelet jön ki és napestig lehetne sorolni), hovatovább van ennek egy igencsak jóárasított huszonvalahányforint+áfa/négyzetméter hatósági ára. Ha engem így kifizetne valaki százmillióim lennének otthon és nem is úgy csináltam volna, mint egyesek, hogy elfutok jobbra, aztán balra, nincs semmi, fémkeresős elvitte, mehetünk haza. Kinek kell, hogy kiderüljön ezt akár ingyen is megcsinálná valaki??? Addig érdekli őket bármi, amíg valamilyen projektből épp pénz van rá. Mindezekből kifolyólag egyesek pont addig készségesek, amíg nem találsz valamit. És hogy gépekről is essen szó innen üzenem az egyik legnagyobb "álfémkeresőbarát" helynek, hogy ma délután is kiástam 90 érmét 5 centi mélyről ott, ahova 3 éve nem érnek ki, sőt a legkevésbé sem érdekli őket, de a lelőhely az aztán ugye nagyon fontos és mindenek előtt. Szóval ezt például milyen géppel tudom ütni? :lol:
Kiemelted az eredeti kontextusabol???
Borzalom. Inkabb a tarlohantas vagy az oszi melyszantas, ne adj'Isten a no till kombinator!



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma