Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Melyik a jobb kereső?

Fémkereséshez való eszközök
vtotek
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. július 6., hétfő 16:29
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: vtotek » 2016. április 19., kedd 23:06

Köszönök minden segítő szándékú hozzászólást!



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. április 20., szerda 7:20

vtotek írta:Köszönök minden segítő szándékú hozzászólást!
Szia,
ha érdekelnek még vélemények, vagyunk azért páran akik segítünk is...
Egyrészt keresni akarni bármit lehet, a tallérokra meg sok sok kincsre azért valóban kicsi az esély, bár nyilván sok van még a föld alatt de jórészt mélyen és csak véletlen lehet ráakadni. Általában nem kötődnek régi faluhelyhez, vagy településhez, hiszen ezek a rejtések menekülés előtt, közben történtek, akkor meg nyilván nem a falu főutcáján ásták el a megspórolt értékeket, hanem messzebb, ahol remélte az illető, hogy visszamehet érte - aztán meg nem...
Mi alapján hezitálsz e két gép között? Fontos lehet, hogy mit szeretnél kutatni? Milyen környéken élsz? Főleg róma, azaz vastag nagy pénzérmék és relikviák, vagy inkább közép MO, vagy kelet ahol róma kevésbé, inkább középkor, Árpád-kor. Vagy hadi?
Emellett az általános talajviszonyok is dönthetnek erre vagy arra. Az általad megjelölt gépek kiválóak, a Cobrát ha jól tudom kérheted több fajta frekivel is. Alacsonyabb freki picit mélyebbre lát de elmegy egy 0,2 grammos ÁK érme fölött (alacsony = 4 - 8 / 12 khz), magas freki (16-18) jó a kis hangyafasznyi dolgokra, kisebb a mélysége.

Üdv


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
Goldfinger
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2016. február 10., szerda 20:02
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Goldfinger » 2016. április 20., szerda 10:41

Én friss Magnumos vagyok, és csak ajánlani tudom. Elég könnyű megtanulni és véleményem szerint jobb is mint a többi. Kivéve az újabb Magnumot, mert az enyém a hagyományos, de majd felfejlesztem.



Marcus Antonius
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. október 20., kedd 10:40
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Marcus Antonius » 2016. április 20., szerda 20:57

Ezt magam is aláírom. Egy olyan hosszú használati van hozzá, hogy azt hittem, tíz nyelven van tízszer leírva ugyanaz mint a barkácsgépeknél. :)
De egyszer megmutatták, és egy nap gyakorlás után simán ment.
Azóta még a kézi mélykeresést is megtanultam, ami első olvasatra horror nehéznek látszott :D



Avatar
Indy1000
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016. április 23., szombat 13:44
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Indy1000 » 2016. április 23., szombat 13:57

Én is köszönöm a segítő hozzászólásokat! Megtaláltam minden kérdésemre a választ.



futuro
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. június 6., hétfő 17:44
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: futuro » 2016. augusztus 16., kedd 23:18

Üdvözletem!
Kérdésem azok felé irányulna, akik tapasztalatból tudnak válaszolni, a külföldi fórumokon, youtube videókon és egyéb fellelhető infókon már túl vagyok.
Szóval a kérdéses két gép : Golden Mask 5 vagy Tesoro Vaquero esetleg Tejon? Amit tudtam lerágtam már a neten a két gépről, kéne olyantól vélemény, aki nem csak látta csipogni őket videón, hanem van összehasonlítási alapja! Megköszönöm ha tud valaki segíteni! :-bd
Üdvözletem mindenkinek!



Avatar
petyapunisher
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 23:20
Tartózkodási hely: B.A.Z. megye
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: petyapunisher » 2016. szeptember 22., csütörtök 8:03

futuro írta:Üdvözletem!
Kérdésem azok felé irányulna, akik tapasztalatból tudnak válaszolni, a külföldi fórumokon, youtube videókon és egyéb fellelhető infókon már túl vagyok.
Szóval a kérdéses két gép : Golden Mask 5 vagy Tesoro Vaquero esetleg Tejon? Amit tudtam lerágtam már a neten a két gépről, kéne olyantól vélemény, aki nem csak látta csipogni őket videón, hanem van összehasonlítási alapja! Megköszönöm ha tud valaki segíteni! :-bd
Üdvözletem mindenkinek!
Szia! Én eddig csak a GOlden Mask4PRO használtam de meg vagyok elégedve vele. 3 éve tolom vele. És egyaránt használom érmézésre és hadizásra is. Mindkettőre bevált nekem :P


Golden Mask 4PRO 18KHz :)

Avatar
zeus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:42
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zeus » 2016. szeptember 22., csütörtök 10:54

Nekem volt Tesoro Tejonom könnyű egyszerű mint a faék jó a szelektálása 18KH-es de több órás lengetés után nem kellemes a szelektáló kapcsolót húzogatni viszont idehaza nagyon ritkán van eladó belőle mert jó gép.zeus



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2016. szeptember 22., csütörtök 20:07

És mélységben melyik géphez hasonlítanád?
zeus írta:Nekem volt Tesoro Tejonom könnyű egyszerű mint a faék jó a szelektálása 18KH-es de több órás lengetés után nem kellemes a szelektáló kapcsolót húzogatni viszont idehaza nagyon ritkán van eladó belőle mert jó gép.zeus



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. szeptember 23., péntek 16:23

Használ vki AKA keresőt 6 cólos fejjel? ;)



futuro
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. június 6., hétfő 17:44
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: futuro » 2016. szeptember 24., szombat 13:19

Köszi mindenkinek az infót! ^:)^



ridick75
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2016. július 10., vasárnap 7:42
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: ridick75 » 2016. szeptember 28., szerda 18:19

Vélemény valakinek a Pirate Apolonia Gold Pro - rol?



Lx67
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016. október 4., kedd 9:58
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Lx67 » 2016. október 4., kedd 11:22

Üdv! Még teljesen új vagyok itt a fórumon, bár már néhány éve sikeresen küzdök egy Cobrával. Most úgy alakulnak a forrásaim, hogy be tudnék szerezni spec. érmekereséshez egy külön gépet. Az alábbiakat néztem:

1. XP Gold Maxx Power 27-es fejjel
2. Fisher Gold Bug
3. Garrett AT Gold
4. Fisher F19 LTD (bár ez inkább általános kereső)

Hozzáértőbbek véleményére lennék kíváncsi, érvekkel (pro és kontra), hogy melyik mellett döntsek?
Esetleg más javaslat? (Kb. 300.000-ig bezárólag)

Előre is köszi a válaszokat!



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. október 4., kedd 12:58

Az első hármat felejcsd el, a Gold csak a nevébe van, de nem látja....plusz a többi aprót sem.....a negyedik a menő, DE ehez is be kel szerezni egy kissebb fejet, nem az alap fejjel járni.....de még lehet külföldről jó áron Makro Racer 2-es, DE ez is csak a kis 13cm-es fejjel....hidd el, tudom mit irok, volt mindeggyik.....de a Racer még megvan..... :D



Lx67
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016. október 4., kedd 9:58
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Lx67 » 2016. október 4., kedd 13:33

Pedig a GMP-ről elég jókat írtak... :(
Az F19-es meg állítólag egy elég jó de általános kereső... Ezt a Racert lehet Mo.-n kapni? Ha igen kb. mennyiért?



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. október 4., kedd 13:50

Lx67 írta:Pedig a GMP-ről elég jókat írtak... :(
Az F19-es meg állítólag egy elég jó de általános kereső... Ezt a Racert lehet Mo.-n kapni? Ha igen kb. mennyiért?
Miért nem veszel egy Xp Deust vagy egy Magnumot? Érmére elég jó mindkettő!



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2016. október 4., kedd 14:08

Na akkor beszálok én is! :D

Olyan gépet vegyél, amit utána el is tudsz adni itthon is ha megunsz, vagy nem jön be! Ilyen egzotikusnak számító, Fisher, Whites, Tesoro gépeket nem nagyon lehet eladni, csak ár alatt, vagy külföldre.
Írtad, hogy érmézni kell, csak hát nem írtad, hogy mire?! Érme és érme között óriási különbségek vannak. Persze értem mire gondolsz.

A Goldmaxx tényleg jó gép, főleg a 28as fejjel, de nem egy mai darab.
AT-Goldot a vizesek szeretik, mert vízálló, nem túl drága viszont szárazföldön nem tudom mit tud. Alapból 20 cm-es feje van vagy mekkora. Ha kell nagyobb, akkor megint tehetsz hozzá pénzt, hogy vegyél.

Bulgár gépeket is megnézheted, mert azok sem rosszak, és a GM 4-5-öt itt a fórumon is keresnek, szóval még az lehet alternatíva.
http://md-hunter.com/golden-mask-4-pro- ... est-video/

Dicsérik külföldön a Makro Racer 1-2-t is, bár én még nem láttam.
http://md-hunter.com/makro-racer-recove ... prised-me/

Nem kezdő gépek között a legelterjetebb és legkeresetebb Magyarországon a Delta, Magnum, XP Deus. Mondjuk nem hiába.

Mind 3 benne van újonnan a keretedben, valamelyik bőven is (Delta).
A Delta híresen jó érmére, mélyre, viszont a home made megoldások rajta több embert riasztanak. Továbbá vájt fülűeknek való főleg vasas helyre.
A Magnum manapság már hardver és szoftver ügyileg is utolérte magát :D , szóval az is jó választás.
XP Deusból persze csak a LITE jön ki újonnan 28as fejjel ennyiből, de használtan ki lehet fogni 300 alatt garanciával, gyári nyeles, távirányítósat, akár még gyári fülessel is.

Persze Ön dönt :mrgreen:



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. október 4., kedd 14:19

Együgyű Károly írta:Na akkor beszálok én is! :D

Olyan gépet vegyél, amit utána el is tudsz adni itthon is ha megunsz, vagy nem jön be! Ilyen egzotikusnak számító, Fisher, Whites, Tesoro gépeket nem nagyon lehet eladni, csak ár alatt, vagy külföldre.
Írtad, hogy érmézni kell, csak hát nem írtad, hogy mire?! Érme és érme között óriási különbségek vannak. Persze értem mire gondolsz.

A Goldmaxx tényleg jó gép, főleg a 28as fejjel, de nem egy mai darab.
AT-Goldot a vizesek szeretik, mert vízálló, nem túl drága viszont szárazföldön nem tudom mit tud. Alapból 20 cm-es feje van vagy mekkora. Ha kell nagyobb, akkor megint tehetsz hozzá pénzt, hogy vegyél.

Bulgár gépeket is megnézheted, mert azok sem rosszak, és a GM 4-5-öt itt a fórumon is keresnek, szóval még az lehet alternatíva.
http://md-hunter.com/golden-mask-4-pro- ... est-video/

Dicsérik külföldön a Makro Racer 1-2-t is, bár én még nem láttam.
http://md-hunter.com/makro-racer-recove ... prised-me/

Nem kezdő gépek között a legelterjetebb és legkeresetebb Magyarországon a Delta, Magnum, XP Deus. Mondjuk nem hiába.

Mind 3 benne van újonnan a keretedben, valamelyik bőven is (Delta).
A Delta híresen jó érmére, mélyre, viszont a home made megoldások rajta több embert riasztanak. Továbbá vájt fülűeknek való főleg vasas helyre.
A Magnum manapság már hardver és szoftver ügyileg is utolérte magát :D , szóval az is jó választás.
XP Deusból persze csak a LITE jön ki újonnan 28as fejjel ennyiből, de használtan ki lehet fogni 300 alatt garanciával, gyári nyeles, távirányítósat, akár még gyári fülessel is.

Persze Ön dönt :mrgreen:

Ámen! ^:)^ ^:)^



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2016. október 4., kedd 14:56

Nekem pont van egy eladó Delta Argusom jó árban!!!A keretedbe belefér még cseregépnek is!!!
buszos írta:
Együgyű Károly írta:Na akkor beszálok én is! :D

Olyan gépet vegyél, amit utána el is tudsz adni itthon is ha megunsz, vagy nem jön be! Ilyen egzotikusnak számító, Fisher, Whites, Tesoro gépeket nem nagyon lehet eladni, csak ár alatt, vagy külföldre.
Írtad, hogy érmézni kell, csak hát nem írtad, hogy mire?! Érme és érme között óriási különbségek vannak. Persze értem mire gondolsz.

A Goldmaxx tényleg jó gép, főleg a 28as fejjel, de nem egy mai darab.
AT-Goldot a vizesek szeretik, mert vízálló, nem túl drága viszont szárazföldön nem tudom mit tud. Alapból 20 cm-es feje van vagy mekkora. Ha kell nagyobb, akkor megint tehetsz hozzá pénzt, hogy vegyél.

Bulgár gépeket is megnézheted, mert azok sem rosszak, és a GM 4-5-öt itt a fórumon is keresnek, szóval még az lehet alternatíva.
http://md-hunter.com/golden-mask-4-pro- ... est-video/

Dicsérik külföldön a Makro Racer 1-2-t is, bár én még nem láttam.
http://md-hunter.com/makro-racer-recove ... prised-me/

Nem kezdő gépek között a legelterjetebb és legkeresetebb Magyarországon a Delta, Magnum, XP Deus. Mondjuk nem hiába.

Mind 3 benne van újonnan a keretedben, valamelyik bőven is (Delta).
A Delta híresen jó érmére, mélyre, viszont a home made megoldások rajta több embert riasztanak. Továbbá vájt fülűeknek való főleg vasas helyre.
A Magnum manapság már hardver és szoftver ügyileg is utolérte magát :D , szóval az is jó választás.
XP Deusból persze csak a LITE jön ki újonnan 28as fejjel ennyiből, de használtan ki lehet fogni 300 alatt garanciával, gyári nyeles, távirányítósat, akár még gyári fülessel is.

Persze Ön dönt :mrgreen:

Ámen! ^:)^ ^:)^



Avatar
Indy1000
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016. április 23., szombat 13:44
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Indy1000 » 2016. október 5., szerda 12:40

Leopold írta:Nekem pont van egy eladó Delta Argusom jó árban!!!A keretedbe belefér még cseregépnek is!!!
buszos írta:
Együgyű Károly írta:Na akkor beszálok én is! :D

Olyan gépet vegyél, amit utána el is tudsz adni itthon is ha megunsz, vagy nem jön be! Ilyen egzotikusnak számító, Fisher, Whites, Tesoro gépeket nem nagyon lehet eladni, csak ár alatt, vagy külföldre.
Írtad, hogy érmézni kell, csak hát nem írtad, hogy mire?! Érme és érme között óriási különbségek vannak. Persze értem mire gondolsz.

A Goldmaxx tényleg jó gép, főleg a 28as fejjel, de nem egy mai darab.
AT-Goldot a vizesek szeretik, mert vízálló, nem túl drága viszont szárazföldön nem tudom mit tud. Alapból 20 cm-es feje van vagy mekkora. Ha kell nagyobb, akkor megint tehetsz hozzá pénzt, hogy vegyél.

Bulgár gépeket is megnézheted, mert azok sem rosszak, és a GM 4-5-öt itt a fórumon is keresnek, szóval még az lehet alternatíva.
http://md-hunter.com/golden-mask-4-pro- ... est-video/

Dicsérik külföldön a Makro Racer 1-2-t is, bár én még nem láttam.
http://md-hunter.com/makro-racer-recove ... prised-me/

Nem kezdő gépek között a legelterjetebb és legkeresetebb Magyarországon a Delta, Magnum, XP Deus. Mondjuk nem hiába.

Mind 3 benne van újonnan a keretedben, valamelyik bőven is (Delta).
A Delta híresen jó érmére, mélyre, viszont a home made megoldások rajta több embert riasztanak. Továbbá vájt fülűeknek való főleg vasas helyre.
A Magnum manapság már hardver és szoftver ügyileg is utolérte magát :D , szóval az is jó választás.
XP Deusból persze csak a LITE jön ki újonnan 28as fejjel ennyiből, de használtan ki lehet fogni 300 alatt garanciával, gyári nyeles, távirányítósat, akár még gyári fülessel is.

Persze Ön dönt :mrgreen:

Ámen! ^:)^ ^:)^
Én is egy Magnumot vettem és én is ajánlom. Sokkal könnyebb volt megtanulni a kezelését, mint egy hagyományosabb analóg gépét és már első próbálkozásra is nagyon jól ment. A szoftver dolog is tényleg nagyon el lett találva, felhasználóbarát, szinte a kapcsold be és menj katagória. A tudása szerintem a felsoroltakból a legjobb, de van ismerős, aki a deusra esküszik. Az se mindegy, hogy nem csak kézi. mostanában veszek hozzá mélykeresőt amit kipróbáltam nyáron egy barátét, és az csak egy nagy fej tképpen. Mégse többszázezer vagy milla, mint egy komplettet venni.
A szerviz se mindegy. Én elestem motorral és megsérült, már másnap vihettem és azonnal javítva lett. Ingyen pedig az ilyen sehol nem garis.



mauser
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2016. február 8., hétfő 10:51
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: mauser » 2016. október 10., hétfő 17:09

Sziasztok!
Szeretnék véleményt kérni a Makro racer 2 keresőről?!
Valaki használt e már ilyen gépet?? mélysége? szelektálása? ;)
üdv



Lx67
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016. október 4., kedd 9:58
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Lx67 » 2016. október 10., hétfő 17:36

Hol lehet kapni MR2-t? Én magyar piacon csak az MR-t (MR1) láttam.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. október 10., hétfő 18:02




Lx67
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016. október 4., kedd 9:58
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Lx67 » 2016. október 10., hétfő 19:47

Szemezgetek ezzel a Racerrel. Le tudnád írni pár sorban, hogy a MR2 mennyiben tud többet a sima MR-nél? (azt láttam, hogy bluetooth fejhallgató...) :D



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. október 10., hétfő 20:10

Semennyit, a teljesitmény kb egyforma, csak egy pár más beállitása van plusz egy tároló hely meg egy programmal töb - Large mód, de ebben csak úgy, mind nagyapa kaszál - szépen lassan és szépen sorban....a Bluetooth mind a kettőnél van...



Lx67
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016. október 4., kedd 9:58
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Lx67 » 2016. október 10., hétfő 20:14

Ez a Large (Deep) mód nem hoz annyit amennyivel többe fáj a 2-es? :D
Alapvetően tetszik a Racer, de a vízállóságáról nem láttam infót. Sekély vízbe vihető a fej? Hogy ne kelljen megállni a partnál... :D



Lx67
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016. október 4., kedd 9:58
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Lx67 » 2016. október 10., hétfő 20:16

Ja és mégegy: a bluetooth azt jelenti, hogy bármely bluetooth fejhallgató hozzáhangolható? (sztereo fülest használok a telóhoz, ha az is jó hozzá elégedett lennék... ) :D



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. október 10., hétfő 20:19

Szerintem nem, ha csak valakitöl olcsóbban nem veszed - külföldről.....a Bluetooth a Racer 1-es nél mehet bármelyik füles, csak legyen a 3-as verzió, a Racer 2-es csak a saját fülesével megy.....



atti73
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016. szeptember 21., szerda 11:04
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: atti73 » 2016. október 11., kedd 15:08

Sziasztok! minap vásároltam egy AT pro keresőt, és egyelőre nem vagyok elájulva tőle. Euro Ace-ről váltottam és azt reméltem nagy előrelépés lesz.
Az is lehet, hogy csak rosszul csinálok valamit, ezért örülnék valaki tapasztaltabb kolléga véleménylének.
szívesen vennék pár tippet trükköt, amivel hatékonyabb a szelektálás. Köszi



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. október 11., kedd 15:23

atti73 írta:Sziasztok! minap vásároltam egy AT pro keresőt, és egyelőre nem vagyok elájulva tőle. Euro Ace-ről váltottam és azt reméltem nagy előrelépés lesz.
Az is lehet, hogy csak rosszul csinálok valamit, ezért örülnék valaki tapasztaltabb kolléga véleménylének.
szívesen vennék pár tippet trükköt, amivel hatékonyabb a szelektálás. Köszi
Nekem csak Acém volt de szerintem csak a frekivel meg esetleg a talajkiegyenlítéssel tud többet.Illetve ami előny hogy vízálló.A nagyobb freki miatt jobban veszi az aprót de ez sem biztos. :?:


:?:

Avatar
zeus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:42
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zeus » 2016. október 11., kedd 17:07

norman írta:
atti73 írta:Sziasztok! minap vásároltam egy AT pro keresőt, és egyelőre nem vagyok elájulva tőle. Euro Ace-ről váltottam és azt reméltem nagy előrelépés lesz.
Az is lehet, hogy csak rosszul csinálok valamit, ezért örülnék valaki tapasztaltabb kolléga véleménylének.
szívesen vennék pár tippet trükköt, amivel hatékonyabb a szelektálás. Köszi
Nekem csak Acém volt de szerintem csak a frekivel meg esetleg a talajkiegyenlítéssel tud többet.Illetve ami előny hogy vízálló.A nagyobb freki miatt jobban veszi az aprót de ez sem biztos. :?:[
Szerintem jó döntés volt ha az előzőt meg untad stb...nekem is AT pro van a negyedik gép után nem bántam meg a cserét Sőt örülök a váltásomnak :D (de ne a fél millás gépekhez hasonlítsad) annál van amiben jobb nem kell félteni a víztől bele dobom a kádba és le tusolom pl. Nem a kezdők szintjén használom- a haladókon,,olvasd el a használatit!!!!!! :clap:



atti73
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016. szeptember 21., szerda 11:04
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: atti73 » 2016. október 16., vasárnap 20:10

zeus írta:
norman írta:
atti73 írta:Sziasztok! minap vásároltam egy AT pro keresőt, és egyelőre nem vagyok elájulva tőle. Euro Ace-ről váltottam és azt reméltem nagy előrelépés lesz.
Az is lehet, hogy csak rosszul csinálok valamit, ezért örülnék valaki tapasztaltabb kolléga véleménylének.
szívesen vennék pár tippet trükköt, amivel hatékonyabb a szelektálás. Köszi
Nekem csak Acém volt de szerintem csak a frekivel meg esetleg a talajkiegyenlítéssel tud többet.Illetve ami előny hogy vízálló.A nagyobb freki miatt jobban veszi az aprót de ez sem biztos. :?:[
Szerintem jó döntés volt ha az előzőt meg untad stb...nekem is AT pro van a negyedik gép után nem bántam meg a cserét Sőt örülök a váltásomnak :D (de ne a fél millás gépekhez hasonlítsad) annál van amiben jobb nem kell félteni a víztől bele dobom a kádba és le tusolom pl. Nem a kezdők szintjén használom- a haladókon,,olvasd el a használatit!!!!!! :clap:


A használatit természetesen áttanulmányoztam, de így se érzem a nagy előrelépést. Én úgy használom, hogy std módban keresek, de találatkor átváltok pro módra, és úgy próbálom pontosabban behatárolni a méretét ill. az anyagát. Viszont azt vettem észre, hogy std módban is eléggé érzem ugyanezt, szóval ez se akkora kunszt. A fóliát ugyanúgy ki kell szedni, mert azt se szűri jobban mint a korábbiak. Persze nem mondom, hogy rossz gép, csak nem értem a jelentős árkülönbség okát. Köszi a véleményed.



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. november 1., kedd 9:43

khepera írta:
vtotek írta:Köszönök minden segítő szándékú hozzászólást!
Szia,
ha érdekelnek még vélemények, vagyunk azért páran akik segítünk is...
Egyrészt keresni akarni bármit lehet, a tallérokra meg sok sok kincsre azért valóban kicsi az esély, bár nyilván sok van még a föld alatt de jórészt mélyen és csak véletlen lehet ráakadni. Általában nem kötődnek régi faluhelyhez, vagy településhez, hiszen ezek a rejtések menekülés előtt, közben történtek, akkor meg nyilván nem a falu főutcáján ásták el a megspórolt értékeket, hanem messzebb, ahol remélte az illető, hogy visszamehet érte - aztán meg nem...
Mi alapján hezitálsz e két gép között? Fontos lehet, hogy mit szeretnél kutatni? Milyen környéken élsz? Főleg róma, azaz vastag nagy pénzérmék és relikviák, vagy inkább közép MO, vagy kelet ahol róma kevésbé, inkább középkor, Árpád-kor. Vagy hadi?
Emellett az általános talajviszonyok is dönthetnek erre vagy arra. Az általad megjelölt gépek kiválóak, a Cobrát ha jól tudom kérheted több fajta frekivel is. Alacsonyabb freki picit mélyebbre lát de elmegy egy 0,2 grammos ÁK érme fölött (alacsony = 4 - 8 / 12 khz), magas freki (16-18) jó a kis hangyafasznyi dolgokra, kisebb a mélysége.

https://vid.me/j6A1 Cobra ,dénár 20cm mélyen.A cobra topikból másoltam át a videót.Nekem is cobra van és lehet,hogy egy magasabb frekis gép jobban látja az aprót de a cobra sem megy el felette.Sokszor olyan kis szirszerokat ásat ki,hogy a kézi pinpointerrel is alig találom meg :)A deltát lehet kérni más frekikkel a cobrát szerintem nem.
Üdv



Avatar
rambo
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2015. július 9., csütörtök 19:40
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: rambo » 2016. november 5., szombat 13:18

Sziasztok!
Véleményeket szeretnék kérni azoktól, akik ismerik vagy használták mindkét gépet. Deus vagy Magnum a jobb érmézésre?
Előre is köszi.



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: reinold » 2016. november 5., szombat 14:08

rambo írta:Sziasztok!
Véleményeket szeretnék kérni azoktól, akik ismerik vagy használták mindkét gépet. Deus vagy Magnum a jobb érmézésre?
Előre is köszi.
Hi!
Szemetes helyre, és nagyon apróra,felső 20cm kipucolására a magnum,
Tiszta helyre,mélységre, hang késlekedés nélkül, Deus.
Keresd Desmant!Neki van deus, és nála van a magnumom is.


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: allando » 2016. november 5., szombat 20:19

..........


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. november 5., szombat 21:04

en csak a COBRAHOZ tudok hozaszolni-kb ket eve van meg-ugy 6 honapot hasznaltam mert kulfoldon dolgozom-kb 500 erme-koztuk ezustok is ,gyuruk abol 3 arany 1 ezust-gombok -egyket bronz aprosag-stb meg sorolhatnam-romai ezust denar marcus aurelius pius olyan hejrol ahol szerintem evente minimum200 lengetos atmegy-es lam a COBRA megtalalta amit masok othagytak es megcafolnam hogy nemjo aprora mivel meg horgaszhorgot is talaltam vele-3 es 4-diszk kozott,most nemsoka MAGNUM is csatlakozik a csaladhoz-meglatjuk-majd beszamolok az eredmenyekrol-



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2016. november 14., hétfő 15:49

Ibn írta:en csak a COBRAHOZ tudok hozaszolni-kb ket eve van meg-ugy 6 honapot hasznaltam mert kulfoldon dolgozom-kb 500 erme-koztuk ezustok is ,gyuruk abol 3 arany 1 ezust-gombok -egyket bronz aprosag-stb meg sorolhatnam-romai ezust denar marcus aurelius pius olyan hejrol ahol szerintem evente minimum200 lengetos atmegy-es lam a COBRA megtalalta amit masok othagytak es megcafolnam hogy nemjo aprora mivel meg horgaszhorgot is talaltam vele-3 es 4-diszk kozott,most nemsoka MAGNUM is csatlakozik a csaladhoz-meglatjuk-majd beszamolok az eredmenyekrol-
Egyetértek, tavaly óta Cobrás vagyok, és írtam is akkor sokat, tettem fel tesztvideókat is, még dénáros teszt is van.


A Whiter Shade of Pale

Panzerfaust
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 22:31
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Panzerfaust » 2016. november 14., hétfő 23:33

Ibn írta:en csak a COBRAHOZ tudok hozaszolni-kb ket eve van meg-ugy 6 honapot hasznaltam mert kulfoldon dolgozom-kb 500 erme-koztuk ezustok is ,gyuruk abol 3 arany 1 ezust-gombok -egyket bronz aprosag-stb meg sorolhatnam-romai ezust denar marcus aurelius pius olyan hejrol ahol szerintem evente minimum200 lengetos atmegy-es lam a COBRA megtalalta amit masok othagytak es megcafolnam hogy nemjo aprora mivel meg horgaszhorgot is talaltam vele-3 es 4-diszk kozott,most nemsoka MAGNUM is csatlakozik a csaladhoz-meglatjuk-majd beszamolok az eredmenyekrol-

A horgász horog úgy tudom acél, ezért az nem kéne kiszűrnie 3-4-es discen?



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. november 15., kedd 0:26

Panzerfaust írta:
Ibn írta:en csak a COBRAHOZ tudok hozaszolni-kb ket eve van meg-ugy 6 honapot hasznaltam mert kulfoldon dolgozom-kb 500 erme-koztuk ezustok is ,gyuruk abol 3 arany 1 ezust-gombok -egyket bronz aprosag-stb meg sorolhatnam-romai ezust denar marcus aurelius pius olyan hejrol ahol szerintem evente minimum200 lengetos atmegy-es lam a COBRA megtalalta amit masok othagytak es megcafolnam hogy nemjo aprora mivel meg horgaszhorgot is talaltam vele-3 es 4-diszk kozott,most nemsoka MAGNUM is csatlakozik a csaladhoz-meglatjuk-majd beszamolok az eredmenyekrol-

A horgász horog úgy tudom acél, ezért az nem kéne kiszűrnie 3-4-es discen?
Nem rozsdásodik...


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma