Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Lorenz

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Lorenz

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. június 26., péntek 23:11

Lorenz


www.metaldetector.hu

Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Tapasztalat és javaslat

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2015. július 11., szombat 11:50

Lorenz Z1 fémkereső mélykeresőt 2014 óta használok hobbi szinten kizárólag magánterületeken, közműkeresési célokra.

A műszerkezelés eredményessége megosztott, egyrészt magának az eszköznek és a keretnek a megfelelő használata is gyakorlatot igényel, másrészt a szoftver kezelése sem megy egyik pillanatról a másikra.

Nagyon nagy előnyét abban látom ennek a mélykeresőnek, hogy a szakszerűen begyűjtött rengeteg adatot többféleképpen lehet a szoftverrel utólag is elemezni.

A kereső nagyon elemi módszert használ: az összegyűjtött nagy mennyiségű mért érték pusztán rengeteg számadat. Ez ugyanaz, mint az analóg műszereknél. Ezeket az adatokat aztán modern szoftver elemez, itt nincs nagyon hibalehetőség, nincs valótlan képi megjelenítés.
Annyira egyszerű az elv, hogy az már elgondolkoztató.

Én csak a keretes mélykereső funkciót használom és ebben fejlesztem ismereteimet.
A kis fejekkel történő használatára nem törekedtem.

Érdemes a mélykereséssel foglalkozó szakirodalmat tanulmányozni mielőtt belevág az ember.

Javaslom a Lorenz mélykeresőt profiknak és konkrét céltárgyat hibátlanul keresőknek, amely kereső használatában rengeteg tapasztalattal, teszttel és valós méréssel tudok szakmai segítséget nyújtani.



Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Lorenz tesztjeim

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2016. május 2., hétfő 18:19

lorenz tesztjeim
Csatolmányok
negyedeles_alap_del2_kicsi.jpg
negyedeles_alap_del2_kicsi.jpg (97.48 KiB) Megtekintve 6955 alkalommal
moso_oke_2.jpg
moso_oke_2.jpg (335.33 KiB) Megtekintve 6955 alkalommal
lor_ol_2_150_1010_rezdob_.jpg
lor_ol_2_150_1010_rezdob_.jpg (26.08 KiB) Megtekintve 6955 alkalommal
21_2d_2_4mil_del3.jpg
21_2d_2_4mil_del3.jpg (81.78 KiB) Megtekintve 6955 alkalommal



Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Mi ez a sok jel?

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2016. május 18., szerda 19:23

Extrém sok szemét a földben vagy mik lehetnek ezen a telken, egy több, mint 2000 éves város belvárosában?
Csatolmányok
reklam_netre_OK2.jpg
reklam_netre_OK2.jpg (147.07 KiB) Megtekintve 6846 alkalommal



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Mi ez a sok jel?

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. május 19., csütörtök 20:10

Ködmön írta:Extrém sok szemét a földben vagy mik lehetnek ezen a telken, egy több, mint 2000 éves város belvárosában?
Én Legónak nézem :mrgreen:
Amúgy miért az a kép neve, hogy "reklám netre"? Ez most reklám?



Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Re: a.kezdo

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2016. május 20., péntek 18:23

a.kezdo,
magamat futtatom, mert menő vagyok, na meg sztárolom a keresőmet. Szakmai kérdésed is van, vagy csak partnert keresel?
Csatolmányok
akezdonek_bebe.jpg
akezdonek_bebe.jpg (225.34 KiB) Megtekintve 6733 alkalommal



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: a.kezdo

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. május 20., péntek 21:18

Ködmön írta:a.kezdo,
magamat futtatom, mert menő vagyok, na meg sztárolom a keresőmet. Szakmai kérdésed is van, vagy csak partnert keresel?
Van partnerem mindenre, de köszi :D
Érdekel a mélykeresőzés, de ha egyszer veszek, akkor inkább Brutus.



Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: a.kezdo

Hozzászólás Szerző: Simba » 2016. május 22., vasárnap 20:05

a.kezdo írta:
Ködmön írta:a.kezdo,
magamat futtatom, mert menő vagyok, na meg sztárolom a keresőmet. Szakmai kérdésed is van, vagy csak partnert keresel?
Van partnerem mindenre, de köszi :D
Érdekel a mélykeresőzés, de ha egyszer veszek, akkor inkább Brutus.
Nekem is az van.
Ezt a színes kép rajzolást akkor tartom értelmes dolognak, ha nem keresés-bemérés-kiásás módon kutat valaki, hanem mondjuk megrendelésre és akkor tud egy jó látványos eredményt produkálni amibe aztán mindent beleláthat a kedves ügyfél. Mi is készítettünk ilyet. Ha csak 3 sávban mész, a progi már olyan képet csinál abból a néhány jelből akár hegyvölgyekkel is az alapban 9 vagy 12 pixeles képből, hogy beájulsz és azt hiszed a Tutankhamon sírja van ott. :lol: A színes csík a kerítés mellett a kerítés maga általában vagy a szomszéd házban futó csövek. Egy ilyen beépített-bontott területen minden, de szó szerint minden fém előfordul a szerelvénytől a sima szemétig. Lehet elásott aranykincs is, de a fantázia bármit beleláthat :) Amikor megásod, akkor nem olyan nagy az öröm, hogy horganylemez vagy régi Bergman cső a nagy kincs. :lol:
Ha megkeresni és kiásni kell, akkor a Brutus sokkal gyorsabban és pontosabban behatárol szerintem. Más mint ezek és jobbnak is tartom.



Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Re: Lorenz

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2016. május 22., vasárnap 23:24

Kedves Simba!
Köszönöm. Amit írtál, igaz a Lorenz Z1-re. Hiába a több milliós ára a gps-el és a 3m es kerettel, ha nem azt kapja az ember, amiről álmodik.
Írtad foglalkoztál ilyen szinten is a témával.
Szükségem van a tapasztalatodra, tanulni szeretnék Tőled.

Igazad van! Nem tudom mi van a tárgyi képen! Irányadóak csak a legutolsó (!) képen látható erősség szerinti jelek és a pontos gps-es koordináták, ahol a markolónk dolgozni fog.
A fő tér melletti bontott területen bármi lehet. Még szerencse a telektulajdonos kiváncsi, miután érmék jöttek elő az F75ltd-el. Ha belemegy a tulaj (nem hiszem), tájékoztatlak mit találnak.

Simba, belátom, a Lorenz rengeteg fém és szemét esetén megtévesztő, ha nem tudod a 800 dollar-os Golden Surfer szoftvert mélységi rétegenként jól használni. A gyártó mérnökök 2015 novemberi fejlesztése jelerősségenkénti szintezést tesz lehetővé.
Amúgy a megtévesztés volt a bajom a Nokta Golden King-el, a Fisher Gemini3-al és a Deephammerrel is.

A fórumba feltöltött 1. és 3. képeim mit mutatnak, rábízom a fórumozók fantáziájára,
arról nem is beszélve miért vesz valaki egy ilyen eszközt és miből veszek jövő héten egy Brutus-t, amit ajánlottatok ketten is.

Várom további építő tanácsaidat. Cserébe én is elmondom tapasztalataim. Köszönöm.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma