Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
ladmaczi
Őrmester
Őrmester
Status: Offline

Re: MAGNUM

HozzászólásSzerző: ladmaczi » 2016. november 12., szombat 9:50

Sziasztok!

Milyen hosszúra lehet össze tolni az új szárat a Magnumhoz?

Megmérné valaki?
Köszönöm.

Leopold
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Leopold » 2016. november 12., szombat 10:03

Úgy-úgy..
Vasili Kolsov írta:
DELTA1967 írta:ha pedig a csalódott delta tulajdonos pár hónapos gépét nézzük, [-x [-x [-x [-x Ha lehet ilyen megjegyzéseket otthon szűk családi körben tegyél..Köszönöm szépen. ^:)^

Hello,

Egy vassal erősen szennyezett talajon belőled is nagyon könnyen válhat csalódott delta tulajdonos, én már láttam erre példát, nem egyet.

kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: kis-vakond » 2016. november 12., szombat 14:59

ladmaczi írta:Sziasztok!

Megmérné valaki?
Köszönöm.

Hali
Összetolva,és a fej merőleges állásban a szárral,így a teljes hossz:60cm
Fej "lehajtva" lapjára: 76cm

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép

:roll:

reinold
Százados
Százados
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D

HozzászólásSzerző: reinold » 2016. november 12., szombat 15:21

Hali mindenkinek!
Valaki megnézné, hogy a "mindent keres" módban van-e különbség vas és nemesfém között??
Elfelejtettem már sajnos, olyan régen volt már a kezemben..
Üdv:
Reinold
Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

ladmaczi
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: ladmaczi » 2016. november 12., szombat 17:44

kis-vakond írta:
ladmaczi írta:Sziasztok!

Megmérné valaki?
Köszönöm.

Hali
Összetolva,és a fej merőleges állásban a szárral,így a teljes hossz:60cm
Fej "lehajtva" lapjára: 76cm

Kép

Kép

:roll:

Köszi.

Indy1000
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Indy1000 » 2016. november 13., vasárnap 17:33

reinold írta:Hali mindenkinek!
Valaki megnézné, hogy a "mindent keres" módban van-e különbség vas és nemesfém között??
Üdv:
Reinold

Nincsen. Az egész képernyő fehér. Ránézésre látszik, de mindenre nemesfém hangot ad.
Nem is szoktam ebben használni, nekem mindig ott van az alsó felében egy fekete rész. Amikor be van kapcsolva annak a hangja, az is mindent kereső, de tudod, hogy mi az.

Indy1000
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Indy1000 » 2016. november 13., vasárnap 17:42

Leopold írta:Úgy-úgy..
Vasili Kolsov írta:
DELTA1967 írta:ha pedig a csalódott delta tulajdonos pár hónapos gépét nézzük, [-x [-x [-x [-x Ha lehet ilyen megjegyzéseket otthon szűk családi körben tegyél..Köszönöm szépen. ^:)^

Hello,

Egy vassal erősen szennyezett talajon belőled is nagyon könnyen válhat csalódott delta tulajdonos, én már láttam erre példát, nem egyet.

Eléggé jó a Delta is, de szennyezett területen a Magnum a nyerő mindig szerintem. A szelektálása különlegesen jó más gépekhez képest is. Olyan ember ajánlotta nekem a Magnumot, akinek sok gépe van, a legprofibbak is, és igaza lett.

Ul69-nek és Csabának is igazat adok a mélységet tekintve. A Magnumban nagyon csábító, hogy bekapcsolod a legalapabb beállításban, azután egyből mehetsz. Akkor porszívózás oké, tök kényelmes, nem kell nagyon sokat ásni és ha jó helyed van akkor is sokat talál. És észreveszed, hogy hoppá, húsz-huszonöt centiből vettem ki mindet. De megéri jusztírozni mélyebbre pláne ha nincsen sok szemét, de ha van, akkor is.

Archer
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Archer » 2016. november 13., vasárnap 18:59

Indy1000 írta:
Üdv:
Reinold

Nincsen. Az egész képernyő fehér. Ránézésre látszik, de mindenre nemesfém hangot ad.
Nem is szoktam ebben használni, nekem mindig ott van az alsó felében egy fekete rész. Amikor be van kapcsolva annak a hangja, az is mindent kereső, de tudod, hogy mi az.

Igen. Megnéztem én is, csak megelőztél :) Öt vonásos mód, mélyre lát. A vonásos gombot ha sokáig nyomod, visszajön a fekete. Szemétszűrés ki van kapcsolva, azért teljesen üres a kijelző, amikor visszajön, a normál fekete rész jelenik meg.

reinold
Százados
Százados
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D

HozzászólásSzerző: reinold » 2016. november 15., kedd 23:37

Archer írta:
Indy1000 írta:
Üdv:
Reinold

Igen. Megnéztem én is, csak megelőztél :) Öt vonásos mód, mélyre lát. A vonásos gombot ha sokáig nyomod, visszajön a fekete. Szemétszűrés ki van kapcsolva, azért teljesen üres a kijelző, amikor visszajön, a normál fekete rész jelenik meg.

Köszönöm a segítséget!
Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Ricordo
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Ricordo » 2016. november 26., szombat 17:41

Üdv, ma délután sikerült valahogy átkapcsolni a Magnumomat mélykeresőbe és momentán nem sikerül visszavarázsolni kézi üzemmódba. Megköszönném, ha leírná valaki a visszakapcsolás menetét. (3.46-os szoftver van rajta.)

Ricordo
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Ricordo » 2016. november 26., szombat 18:05

Storno, sikerült visszakapcsolni. :D

a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: a.kezdo » 2016. december 4., vasárnap 12:14

Tegnap majdnem ráhajtogattam a Magnumot a kerítésre. +6 fok körül még működött, de ahogy leesett ez alá, elkezdte a túlvezérlés hangot. Feri állította be nyáron, mert akkor a melegben csinálta ezt. Úgy látszik, hogy túl jó lett ~x(
Feri adott egy kis darab ferrit bigyót, ha megint elhangolódna, de nem volt nálam a mezőn. Most csinálom, már itthon.
Magnum kerek fej eladó!

Ibn
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Ibn » 2016. december 5., hétfő 16:32

en tegnap este voltam kint minus 6 fok volt es tokeletesen mukodott mire vegeztem asni nemlehetet a gepem meg atment fehérbe a rafagyot dértol.

a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: a.kezdo » 2016. december 5., hétfő 17:46

Ibn írta:en tegnap este voltam kint minus 6 fok volt es tokeletesen mukodott mire vegeztem asni nemlehetet a gepem meg atment fehérbe a rafagyot dértol.

Attól függ, hogy hogy van hangolva. Ha szerencséd van, működik télen - nyáron. Ha nem, szórakozni kell a fejben lévő ferrit - darabkával.
Magnum kerek fej eladó!

totya771
Tizedes
Tizedes

HozzászólásSzerző: totya771 » 2016. december 5., hétfő 18:29

Nekem fél éves az új fej . Bonyolult házilag újrahangolni?

a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: a.kezdo » 2016. december 5., hétfő 19:41

totya771 írta:Nekem fél éves az új fej . Bonyolult házilag újrahangolni?

Nem vészes. A fej alján, ha felfordítod, látsz 1 vagy 2 betömött lyukat. Ezek mindig középen, a hossztengelyen vannak. Ebben / ezekben van egy kis darab ferrit, vagy üresek is lehetnek, ha már volt hangolva. Ha jól van behangolva, akkor ha a menüben belemész a "Fej ellenőrzés" menüpontba, a kis függőleges vonalak kb a képernyő közepén lesznek ( fém ne legyen a fej közelében! ). Ez hőmérséklet hatására elmászik jobbra vagy balra, a hőtágulás miatt. Az enyém melegben balra, hidegben jobbra mennek. Ha elérik a képernyő szélét, újra kell hangolni, vagy ideiglenes megoldásként változtatni a hőmérsékleten ( pl bemenni a napról az árnyékba). Onnan lehet észrevenni az elhangolódást, hogy állandóan túlvezérlés hangot ad a gép. Ha épp a határon van, akkor vas vagy nem vas jel helyett ad csak túlvezérlés hangot.
Szóval ha balra megy el a sok kis vonal, akkor túl sok, ha jobbra, akkor túl kevés a ferrit. Legalábbis az én gépemen így van. Ezek pillanatragasztóval vannak a lyukba ragasztva, kis kemény, sötétszürke darabok.
Én most szigszalaggal fogattam egy kis darabot a tekercshez, úgy, hogy közben a menüben néztem, hogy a vonalak középen legyenek( ahogy mozgatod a ferrit darabot a tekercsen, úgy mennek a vonalak jobbra - balra). Amikor középen vannak, oda kell rögzíteni.
Magnum kerek fej eladó!

totya771
Tizedes
Tizedes

HozzászólásSzerző: totya771 » 2016. december 5., hétfő 19:47

Köszi. Megpróbálom.

Ricordo
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Ricordo » 2016. december 7., szerda 13:49

Ezt az útmutatást én is köszönöm. Most már tudom, hogy mi a teendő, ha esetleg elhangolódna a Magnum feje. (Szerencsére eddig még nem tapasztaltam ilyet. - Lekopogva!)

a.kezdo írta: Nem vészes. A fej alján, ha felfordítod, látsz 1 vagy 2 betömött lyukat. Ezek mindig középen, a hossztengelyen vannak. Ebben / ezekben van egy kis darab ferrit, vagy üresek is lehetnek, ha már volt hangolva. Ha jól van behangolva, akkor ha a menüben belemész a "Fej ellenőrzés" menüpontba, a kis függőleges vonalak kb a képernyő közepén lesznek ( fém ne legyen a fej közelében! ). Ez hőmérséklet hatására elmászik jobbra vagy balra, a hőtágulás miatt. Az enyém melegben balra, hidegben jobbra mennek. Ha elérik a képernyő szélét, újra kell hangolni, vagy ideiglenes megoldásként változtatni a hőmérsékleten ( pl bemenni a napról az árnyékba). Onnan lehet észrevenni az elhangolódást, hogy állandóan túlvezérlés hangot ad a gép. Ha épp a határon van, akkor vas vagy nem vas jel helyett ad csak túlvezérlés hangot.
Szóval ha balra megy el a sok kis vonal, akkor túl sok, ha jobbra, akkor túl kevés a ferrit. Legalábbis az én gépemen így van. Ezek pillanatragasztóval vannak a lyukba ragasztva, kis kemény, sötétszürke darabok.
Én most szigszalaggal fogattam egy kis darabot a tekercshez, úgy, hogy közben a menüben néztem, hogy a vonalak középen legyenek( ahogy mozgatod a ferrit darabot a tekercsen, úgy mennek a vonalak jobbra - balra). Amikor középen vannak, oda kell rögzíteni.

KingMidas
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: KingMidas » 2016. december 8., csütörtök 12:49

Én is köszönöm! Nekem volt már ilyen a régi fejes gépemben. Az újban nem, pedig mínuszban is voltam vele.
De ha lesz ilyen, nem kell elküldenem.
There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

pampalini
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: pampalini » 2016. december 8., csütörtök 15:06

Nekem is túlvezérlést jelez hideg időben,fejellenőrzésnél a képen láthatót mutatja.Én nem találtam az alján lyukat.A kép kicsit sötét lett.
H2170002.JPG
H2170003.JPG

Vissza: “Fémkeresők, fémkereső tartozékok, kellékek”