Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. április 26., kedd 15:11

A MAGNUM-nál van egy olyan jelenség, hogy néhányan elhagyják a töltőt. Ezt lehet pótolni egy MW-79 típusú tápegységgel, mivel korábban én is ezt használtam. Most már nem gyártják, elvileg nem is kapható. A különbség csak annyi, hogy én a kereszt alakú univerzális csatlakozót, amin még egy 9V-os csatlakozó is lóg, mindig kicseréltem egy db. 5,5/2,5-ösre és a kapcsolókat leragasztottam.
Abból komoly baj lehet, ha rajta marad az eredeti csatlakozó, mert akkor annak az egyik vége hozzáérhet töltés közben az egyik fejcsatlakozó fém részéhez és akkor rossz helyre megy egy jó nagy áram és a műszer meghibásodik. Ez más készülékeknél is gond lehet, mivel akár a 9V-os csatlakozó is szabadon hozzáérhet fém részekhez, pl. fejhallgató aljzathoz.
Tehát akinek ilyen pót töltője van, az cserélje ki a csatlakozót, vagy legalább tekerje be szigetelőszalaggal, hogy ne érintkezhessen máshova is. A csatlakozó belseje a pozitív.
Az újabb verziós töltő 15V-os, annál ilyen jelenség nincs.
Elveszett töltőt egy 15V és legalább 800 mA-essel lehet pótolni még, a laptopé is jó 15-19 V-ig. Természetesen a csatlakozónak 5,5/2,5-esnek és belül pozitívnak kell lennie.


www.metaldetector.hu

HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2016. május 3., kedd 18:55

Ezen nem csodálkozom. Nekem is ez van, én se adnám el :D
Indy1000 írta:Feltűnően kevesen vannak az eladó Magnumok. Az új lepke fejesek főleg.



Laci5000
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:31
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Laci5000 » 2016. május 3., kedd 23:02

Sziasztok

Vízi keresésre használ valaki Magnumot?



The Great Rat
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:41
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: The Great Rat » 2016. május 4., szerda 20:29

Laci5000 írta:Sziasztok

Vízi keresésre használ valaki Magnumot?
Persze... a magnum a strandon AT meg a 2m-es vízben :D
Csak vicc volt :)
Üdv Mogyi



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2016. május 11., szerda 23:06

Laci5000 írta:Sziasztok

Vízi keresésre használ valaki Magnumot?
Használtam egyszer, de akkor sokat. A nagybátyám a vízben a vastag arany karláncát dobta el labdázás közben. Derékig érő vízben.
Az nem lett meg, pedig nagyon alaposak voltunk. Valaki más előbb megtalálhatta aki látta hogy valami elveszett, de nagyon sokféle mást szedtünk viszont. Aranyat is. Aprópénztől a tubusig minden sz@rt találtuk, mindenfajta horgászholmit, bizsut, hajcsatokat, nyakláncot, egy fejszét, sörös dobozt, egy réz távcső nézőkéjét lencsével. Egy régi gyerek búvárszemüveg is lett alu szegélyes üveggel. Egy riasztópisztolyt is találtunk, ami sajnos nem volt jó. A kis jelekre nem is mentünk mert a karláncra "hangoltunk". A "legjobb" egy csipszes zacskó volt. Arra is jelzett mert fém bevonatos volt, de az mindig arrébb ment ahogy mozogtunk a vízben és szívatott rendesen mire rájöttünk.
Az új Magnum volt már, az alsó két szár volt a fejjel, azzal kutattam én, a nagybátyám hozta a többit becsavarva folpackba.
Jó volt, még fogok menni, de felkészültebben. Kell valami kaparó vagy kanál amivel felvehetők a dolgok az iszapból és nem lyukas reklámszatyorba kell tenni a leletet ahogy mi. Aki ráér és van ilyen kanala, megéri, mert tízezreket érhet az ékszer amit egy nap alatt találtunk. És jó szórakozás mert tényleg sok minden jön. Meg is fagyiztam az apróból, kicsit csúnyán nézték a feketedett pénzre de elfogadták :) Viszont le lehet égni könnyen.
HUN73r írta:Ezen nem csodálkozom. Nekem is ez van, én se adnám el :D
Indy1000 írta:Feltűnően kevesen vannak az eladó Magnumok. Az új lepke fejesek főleg.
Én se. Pontosabban csak akkor ha megint jön egy sokkal újabb Magnum.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Avatar
Indy1000
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016. április 23., szombat 13:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Indy1000 » 2016. május 17., kedd 16:09

Megvan az új Magnum. Nagyon tetszik h könnyű, és az eredmények is a várakozásnak megfelelnek. még sokat kell még tanulni, de elsőre is jól ment alapbeállításokkal amikor épp nem volt zápor. Sajnos a saját felfedezésű titkos helyemről bebizonyosodott h sok éve ismerik és kutatják, de ott is hozott számos darabot.



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. május 17., kedd 16:22

Indy1000 írta:Megvan az új Magnum. Nagyon tetszik h könnyű, és az eredmények is a várakozásnak megfelelnek. még sokat kell még tanulni, de elsőre is jól ment alapbeállításokkal amikor épp nem volt zápor. Sajnos a saját felfedezésű titkos helyemről bebizonyosodott h sok éve ismerik és kutatják, de ott is hozott számos darabot.
A titkos helyekkel az a baj , hogy 10 ből 9 et már 30 éve ismernek és legalább 20 éve járják.
Sok szerencsét a géphez , jól választottál!



Avatar
Indy1000
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016. április 23., szombat 13:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Indy1000 » 2016. május 17., kedd 16:29

buszos írta:
Indy1000 írta:Megvan az új Magnum. Nagyon tetszik h könnyű, és az eredmények is a várakozásnak megfelelnek. még sokat kell még tanulni, de elsőre is jól ment alapbeállításokkal amikor épp nem volt zápor. Sajnos a saját felfedezésű titkos helyemről bebizonyosodott h sok éve ismerik és kutatják, de ott is hozott számos darabot.
A titkos helyekkel az a baj , hogy 10 ből 9 et már 30 éve ismernek és legalább 20 éve járják.
Sok szerencsét a géphez , jól választottál!
Köszönöm! Már az első hétvége nagyon jó volt vele. A barinőm máris féltékeny :lol:
A titkos helyen jót nevettek is a barátok amikor elmondtam h gyanús nyomokat láttam. Pontosan akkor (is) voltak ott amikor én nem tudtam velük menni. És valóban régóta tudták.



Mormo15
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. május 17., kedd 18:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Mormo15 » 2016. május 19., csütörtök 18:15

Üdv mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Géppark fejlesztés előtt állok. Jelenleg egy magnumot használok kis fejjel. Pár éve megvan már a gép és nagyon szeretem, szelektálásban és középkorban nagyon jó, vasat szinte soha nem ások vele.
Viszont szeretnék egy kicsit mélyebben is körülnézni, jobbára rómás helyeken. Láttam Feri készített egy új fejet, amivel már az újabb magnumokat szereli. Arra lennék kíváncsi hogy mélységre mennyivel tud többet mint a régi ( természetesen nem levegőtesztnél) ? vagy inkább vegyek erre a célra egy cobrát, a Magnum mellé, esetleg nagy fejjel, amit már volt szerencsém kipróbálni egy másik magyar gyártmányú analóg géppel együtt.
Tehát, NEM az a kérdésem hogy jobban szelektál-e, nemis az hogy mennyivel könnyebb (nekem ezekkel a régi fejnél sincs problémám), hanem hogy nőtt-e a mélység, ha igen mennyire..
Előre is köszönöm a válaszokat



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. május 19., csütörtök 18:40

Mormo15 írta:Üdv mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Géppark fejlesztés előtt állok. Jelenleg egy magnumot használok kis fejjel. Pár éve megvan már a gép és nagyon szeretem, szelektálásban és középkorban nagyon jó, vasat szinte soha nem ások vele.
Viszont szeretnék egy kicsit mélyebben is körülnézni, jobbára rómás helyeken. Láttam Feri készített egy új fejet, amivel már az újabb magnumokat szereli. Arra lennék kíváncsi hogy mélységre mennyivel tud többet mint a régi ( természetesen nem levegőtesztnél) ? vagy inkább vegyek erre a célra egy cobrát, a Magnum mellé, esetleg nagy fejjel, amit már volt szerencsém kipróbálni egy másik magyar gyártmányú analóg géppel együtt.
Tehát, NEM az a kérdésem hogy jobban szelektál-e, nemis az hogy mennyivel könnyebb (nekem ezekkel a régi fejnél sincs problémám), hanem hogy nőtt-e a mélység, ha igen mennyire..
Előre is köszönöm a válaszokat

Üdv!
Nekem új fejes magnum van. Én is kérdeztem már ezt a mélység dolgot , azt írták a többiek , hogy nincs külömbség a régi kerek meg az új kocka fej közt mélységben.
Szerintem vegyél rá egy nagyfejet az újabbik fajtából!
Vagy vegyél egy nagyfejes cobrát , esetleg delta arguzt!



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. május 23., hétfő 21:12

buszos írta:
Mormo15 írta:Üdv mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Géppark fejlesztés előtt állok. Jelenleg egy magnumot használok kis fejjel. Pár éve megvan már a gép és nagyon szeretem, szelektálásban és középkorban nagyon jó, vasat szinte soha nem ások vele.
Viszont szeretnék egy kicsit mélyebben is körülnézni, jobbára rómás helyeken. Láttam Feri készített egy új fejet, amivel már az újabb magnumokat szereli. Arra lennék kíváncsi hogy mélységre mennyivel tud többet mint a régi ( természetesen nem levegőtesztnél) ? vagy inkább vegyek erre a célra egy cobrát, a Magnum mellé, esetleg nagy fejjel, amit már volt szerencsém kipróbálni egy másik magyar gyártmányú analóg géppel együtt.
Tehát, NEM az a kérdésem hogy jobban szelektál-e, nemis az hogy mennyivel könnyebb (nekem ezekkel a régi fejnél sincs problémám), hanem hogy nőtt-e a mélység, ha igen mennyire..
Előre is köszönöm a válaszokat

Üdv!
Nekem új fejes magnum van. Én is kérdeztem már ezt a mélység dolgot , azt írták a többiek , hogy nincs külömbség a régi kerek meg az új kocka fej közt mélységben.
Szerintem vegyél rá egy nagyfejet az újabbik fajtából!
Vagy vegyél egy nagyfejes cobrát , esetleg delta arguzt!
Valamivel jobb az újabb, 28x22 cm-es fejjel a tudása a visszajelzések szerint, de nincs komoly különbség. Igazán nagy különbség a súlyban van.
Létezik még nagyobb 41 cm átmérőjű keresőfej is: http://www.metaldetector.hu/magnum.html#keresofej
Illetve egy 36x28-as keresőfej készül már hónapok óta, ami ugyanolyan, mint a 28x22-es, csak nagyobb méretben.
Vannak még mélykereső programrészek is, amelyekkel sokkal mélyebbre lát, de a diszkrimináció rovására. A normál keresési üzemmódban a MAGNUM arra lett optimalizálva, hogy minél jobb diszkriminációja legyen, és azzal érjen el minél nagyobb mélységet, illetve olyat is megtaláljon, amit más keresők nem, mert annyira rossz pozícióban helyezkedik el, pl. vasak között vagy élén áll egy érme.


www.metaldetector.hu

Avatar
Goldfinger
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2016. február 10., szerda 20:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Goldfinger » 2016. június 16., csütörtök 10:37

Már nekem is van az új fejből. Elsőre sokkal könnyebb, szokatlan, mintha másik gépet fognék kézbe. Ha nem lesz sok eső, hétvégén használatban lesz és megírom az eredményt.



hangya
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. május 29., vasárnap 13:29
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: hangya » 2016. június 19., vasárnap 17:12

1x voltam kinn kaszálni a magnummal és 3x hagytam el az anyákat! 1x a fejcsavarét, 2x a szárét! jól sejtem hogy M5 ös műanyag csavarok vannak a magnum új szárában? hol tudok olyat vagy hasonlót beszerezni? (M5x50mm vagy 60mm hengeres fejű/hatlapfejű műanyag fehér színben anyával) az anya lenne a fontos inkább! kerestem már a neten de csak feketét találtam... előre is köszi!



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. június 20., hétfő 9:39

hangya írta:1x voltam kinn kaszálni a magnummal és 3x hagytam el az anyákat! 1x a fejcsavarét, 2x a szárét! jól sejtem hogy M5 ös műanyag csavarok vannak a magnum új szárában? hol tudok olyat vagy hasonlót beszerezni? (M5x50mm vagy 60mm hengeres fejű/hatlapfejű műanyag fehér színben anyával) az anya lenne a fontos inkább! kerestem már a neten de csak feketét találtam... előre is köszi!
Én mikor anno eltörtem a garrett csavarját wc-ülőke csavarral helyettesítettem.


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2016. június 20., hétfő 10:36

billybad74 írta:
hangya írta:1x voltam kinn kaszálni a magnummal és 3x hagytam el az anyákat! 1x a fejcsavarét, 2x a szárét! jól sejtem hogy M5 ös műanyag csavarok vannak a magnum új szárában? hol tudok olyat vagy hasonlót beszerezni? (M5x50mm vagy 60mm hengeres fejű/hatlapfejű műanyag fehér színben anyával) az anya lenne a fontos inkább! kerestem már a neten de csak feketét találtam... előre is köszi!
Én mikor anno eltörtem a garrett csavarját wc-ülőke csavarral helyettesítettem.
Az enyémen 6-os van és egy 8-ás. Nekem mind fekete, de csak a régi ACE csavarját hagytam el, de azt végleg. A Faborynál lehet venni, vagy modellező boltban, vagy billybad ötlete is jó. WC kefét is javasolok mellé sáros helyre. :D



hangya
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. május 29., vasárnap 13:29
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: hangya » 2016. június 20., hétfő 15:09

igen M6-os nem 5-ös! wc ülőkét nem szedem szét mert még akarjuk használni! :-D modellező boltban láttam 10db-os csomagban de mind elfogyott! :-/ a nagy cégek meg csak nagy tételben árulnak, min: 100 db meg ilyesmi... (fabory is)



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. június 20., hétfő 16:10

hangya írta:igen M6-os nem 5-ös! wc ülőkét nem szedem szét mert még akarjuk használni! :-D modellező boltban láttam 10db-os csomagban de mind elfogyott! :-/ a nagy cégek meg csak nagy tételben árulnak, min: 100 db meg ilyesmi... (fabory is)
Ha ilyen ütemben hagyod el kelleni fog a 100db . :lol:



hangya
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. május 29., vasárnap 13:29
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: hangya » 2016. június 20., hétfő 16:33

rövidek a csavarok, tekerek kettőt és potty le... ha jól számolom akkor még kevés is lesz a 100 db erre az évre! :-D



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. június 24., péntek 19:09

Hali. Vannak aktív Magnumosok itt a fórumon akiktől kérdezni lehet?? :)



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2016. június 24., péntek 20:25

Nowy írta:Hali. Vannak aktív Magnumosok itt a fórumon akiktől kérdezni lehet?? :)
fél aktív, igen van.
csak olvasod, de nem tudok menni sajnos :roll:


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. június 24., péntek 21:19

reinold írta:
Nowy írta:Hali. Vannak aktív Magnumosok itt a fórumon akiktől kérdezni lehet?? :)
fél aktív, igen van.
csak olvasod, de nem tudok menni sajnos :roll:
Nem volt még ismerős körben Magnum,ill egy isminek volt még az első szériásokból, ő azt mondja 2 hét után eladta mert nem tudta beállítani valószínűleg
,nem nagyon talált vele. Szóval az érdekelne különböző korszakokat hogy szereti a gép és minden egyébb infó. Köszönöm aki ír,akár priviben is szivesen fogadom.



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. június 24., péntek 21:31

Aprora a legjobb, olaszra szerintem deus v argus



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. június 24., péntek 22:27

buszos írta:Aprora a legjobb, olaszra szerintem deus v argus
Mástól is hallottam,hogy Rómára nem a leg jobb,de miért? Az új fejjel sem?



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2016. június 25., szombat 10:08

A Magnum kiugróan a legjobb kk és más kicsire, de olaszra is az egyik legjobb. Szemetes szöges helyen megint jó ahol minden más bedobja törölközőt. Csak nem árt megtanulni jól használni. Nem olyan bonyolult mint látszik, de nem olyan mint a megszokott. Aki mégis analógot akar játszik még a Cobra is, olasz és attól nagyobban a legjobb analóg.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. június 25., szombat 10:35

Feri az állandó fejlesztésekkel, új és újabb szoftververziókkal eljutott odáig, hogy a magnum egy kapcsold be és menj gép lett. Elég valamelyik gyárit betölteni. Én általában a szántóra írtat használom. A lényege annyi, hogy kell csinálni egy zajszűrést ami csak egy gombnyomás és amíg a gép számol/kattog nyugton kell lenni. Aztán az érzékenységet addig nyomni felfelé amíg nem jönnek fals jelek. Ennyire egyszerű, nem kell túlbonyolítani.

Igaz régen az első szoftverekkel én is volt, hogy majd elhajítottam a gépet, de azóta már sokat javított rajta Feri. :) Akkor még kellett grundolni, választani a szűrés spektrumán az a magas-mély tököm tudja akármik között. Úgy el állítottam a gépet, hogy aztán gyári visszaállítást kellet csinálni, mert nem tudtam rendbe hozni. :D De mondom ez már a múlté. A mostani szoftverekkel csak bekapcsolja az ember és lehet menni.

Ja és mindent szed nagyon szépen. Míg az élén álló rómait sok gép lebugyborékolja vasnak, addig a magnum azt is jó jelnek veszi. Én mentem már vele rómain, kk-án, nagyon sokféle és különböző terepen és mindenütt megállta a helyét. Rengeteg olyat szedtem, amire más gépek meg se nyikkantak. Vannak helyek ahol érdemes a magnummal is a talajt simogatva lassított csiga üzemmódba kapcsolni. Hihetetlen miket kiszed jó mélységekből.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Laci5000
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:31
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Laci5000 » 2016. június 25., szombat 11:55

Pirate írta:A Magnum kiugróan a legjobb kk és más kicsire, de olaszra is az egyik legjobb. Szemetes szöges helyen megint jó ahol minden más bedobja törölközőt. Csak nem árt megtanulni jól használni. Nem olyan bonyolult mint látszik, de nem olyan mint a megszokott. Aki mégis analógot akar játszik még a Cobra is, olasz és attól nagyobban a legjobb analóg.
Volt már egy pár gépem,(Deus kis fejjel,At Pro,Detech EDS,Minelab GT,Explorer) de a Magnum magasan verte mindet.Mélységben is,de főleg szelektálásban.Sajnos másra kellett a pénz,ezért meg kellett válnom tőle.



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. június 25., szombat 12:03

Kövezzetek meg, de engem zavar , hogy a mélyebben lévő érméknél , cuccoknál késik a jel.
Ezt eltekintve tényleg fasza kis gép.Mélységbe elérné az argus szintet , tuti , hogy csak ezzel járnék :)



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. június 25., szombat 12:17

kanbagoly írta:Feri az állandó fejlesztésekkel, új és újabb szoftververziókkal eljutott odáig, hogy a magnum egy kapcsold be és menj gép lett. Elég valamelyik gyárit betölteni. Én általában a szántóra írtat használom. A lényege annyi, hogy kell csinálni egy zajszűrést ami csak egy gombnyomás és amíg a gép számol/kattog nyugton kell lenni. Aztán az érzékenységet addig nyomni felfelé amíg nem jönnek fals jelek. Ennyire egyszerű, nem kell túlbonyolítani.

Igaz régen az első szoftverekkel én is volt, hogy majd elhajítottam a gépet, de azóta már sokat javított rajta Feri. :) Akkor még kellett grundolni, választani a szűrés spektrumán az a magas-mély tököm tudja akármik között. Úgy el állítottam a gépet, hogy aztán gyári visszaállítást kellet csinálni, mert nem tudtam rendbe hozni. :D De mondom ez már a múlté. A mostani szoftverekkel csak bekapcsolja az ember és lehet menni.

Ja és mindent szed nagyon szépen. Míg az élén álló rómait sok gép lebugyborékolja vasnak, addig a magnum azt is jó jelnek veszi. Én mentem már vele rómain, kk-án, nagyon sokféle és különböző terepen és mindenütt megállta a helyét. Rengeteg olyat szedtem, amire más gépek meg se nyikkantak. Vannak helyek ahol érdemes a magnummal is a talajt simogatva lassított csiga üzemmódba kapcsolni. Hihetetlen miket kiszed jó mélységekből.
:clap:
Zajszűrés után még megejtek egy manuális talajkiegyenlítést. És tökéletes.
Tényleg szépen szed,és nem válogat. :D :mrgreen: legalább is tegnap jól működött. :clap:
Kisbronz,gyűrű,emailos fibi,bécsi fillér. :whistle:
Jahh,és hozzá a füles amit linkeltem utóbb,ultra brutál. :D



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. június 25., szombat 13:43

kis-vakond írta:
kanbagoly írta:Feri az állandó fejlesztésekkel, új és újabb szoftververziókkal eljutott odáig, hogy a magnum egy kapcsold be és menj gép lett. Elég valamelyik gyárit betölteni. Én általában a szántóra írtat használom. A lényege annyi, hogy kell csinálni egy zajszűrést ami csak egy gombnyomás és amíg a gép számol/kattog nyugton kell lenni. Aztán az érzékenységet addig nyomni felfelé amíg nem jönnek fals jelek. Ennyire egyszerű, nem kell túlbonyolítani.

Igaz régen az első szoftverekkel én is volt, hogy majd elhajítottam a gépet, de azóta már sokat javított rajta Feri. :) Akkor még kellett grundolni, választani a szűrés spektrumán az a magas-mély tököm tudja akármik között. Úgy el állítottam a gépet, hogy aztán gyári visszaállítást kellet csinálni, mert nem tudtam rendbe hozni. :D De mondom ez már a múlté. A mostani szoftverekkel csak bekapcsolja az ember és lehet menni.

Ja és mindent szed nagyon szépen. Míg az élén álló rómait sok gép lebugyborékolja vasnak, addig a magnum azt is jó jelnek veszi. Én mentem már vele rómain, kk-án, nagyon sokféle és különböző terepen és mindenütt megállta a helyét. Rengeteg olyat szedtem, amire más gépek meg se nyikkantak. Vannak helyek ahol érdemes a magnummal is a talajt simogatva lassított csiga üzemmódba kapcsolni. Hihetetlen miket kiszed jó mélységekből.
:clap:
Zajszűrés után még megejtek egy manuális talajkiegyenlítést. És tökéletes.
Tényleg szépen szed,és nem válogat. :D :mrgreen: legalább is tegnap jól működött. :clap:
Kisbronz,gyűrű,emailos fibi,bécsi fillér. :whistle:
Jahh,és hozzá a füles amit linkeltem utóbb,ultra brutál. :D
ezzel a zajszűréssel nem vagyok kibékülve.ha nincs különösebb zavaró jel fölösleges ha meg van és sok frekit kivesz elhagy.az alap 1-1 állapotnál használja az összes frekit annál a legjobb.ha valahol zavarja valami inkább az érzékenységet csökkentem.persze gusztus egyéni agymenés dolga ki hová állítgatja :D



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. június 25., szombat 13:51

Köszönöm mindenkinek.
Elég eltérő vélemények vannak Rómás helyeken,nagyobb fej esetleg javít valamit ezen majd,láttam,hogy készülőben van egy nagyobb fej is? Deust és a Magnumot nézegettem,mind a 2 szimpi. havernak van egy Deus,de hol szuperül szed,hol meg elhagy mindent és már azon gondolkodott,hogy megrepteti,3 hónapos neki. :D :D Kicsit ez miatt elbizonytalanított ez a vonal.



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. június 25., szombat 14:15

Nowy írta:Köszönöm mindenkinek.
Elég eltérő vélemények vannak Rómás helyeken,nagyobb fej esetleg javít valamit ezen majd,láttam,hogy készülőben van egy nagyobb fej is? Deust és a Magnumot nézegettem,mind a 2 szimpi. havernak van egy Deus,de hol szuperül szed,hol meg elhagy mindent és már azon gondolkodott,hogy megrepteti,3 hónapos neki. :D :D Kicsit ez miatt elbizonytalanított ez a vonal.
A tegnapi szedegetésem után még át lett nézve a terület Deussal is,1db érmét szedett még ki.
Nem egy olyat tudok,aki Deusról váltott Magnumra!
W3/W6 fülessel,meg már van olyan kompakt gép mint a Deus.



Tunis
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. november 11., szerda 21:40
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Tunis » 2016. június 25., szombat 20:14

Mintha olyat is említett volna Feri,hogy lesz újabb Magnum. Nem csak külsőben,belsőben is lesznek változások.

Hogy haladsz vele Feri?



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. június 25., szombat 20:59

Tunis írta:Mintha olyat is említett volna Feri,hogy lesz újabb Magnum. Nem csak külsőben,belsőben is lesznek változások.

Hogy haladsz vele Feri?
lehet kicsit elakadt a láthatatlanná tévő szoftver fejlesztése :D ezt az apróságot feltétlenül hozzá kell szerkeszteni az új szabályozás miatt (gyakorlatilag be lettünk tiltva ) ;)



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. június 25., szombat 21:36

Tunis írta:Mintha olyat is említett volna Feri,hogy lesz újabb Magnum. Nem csak külsőben,belsőben is lesznek változások.

Hogy haladsz vele Feri?
Újj Magnum?? Miben lesz új és mikor kb? :)



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. június 26., vasárnap 10:58

Lesz új fej például. Olyan alakú, mint az "új", csak nagyobb.



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. június 26., vasárnap 12:30

Nowy írta:
Tunis írta:Mintha olyat is említett volna Feri,hogy lesz újabb Magnum. Nem csak külsőben,belsőben is lesznek változások.

Hogy haladsz vele Feri?
Újj Magnum?? Miben lesz új és mikor kb? :)
:think:
De azt hiszem az is ki lett akkor hangsúlyozva,hogy végeredményben az már a kinti
piacra,az ottani árakat figyelembe véve kerül majd forgalomba.
:think: hmmm,valami ilyesmire emlékszem,de majd Feri megírja a tutit. :mrgreen:



HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2016. június 26., vasárnap 13:06

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HUN73r 2016. június 26., vasárnap 13:09-kor.



HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2016. június 26., vasárnap 13:08

kis-vakond írta:
Nowy írta:Köszönöm mindenkinek.
Elég eltérő vélemények vannak Rómás helyeken,nagyobb fej esetleg javít valamit ezen majd,láttam,hogy készülőben van egy nagyobb fej is? Deust és a Magnumot nézegettem,mind a 2 szimpi. havernak van egy Deus,de hol szuperül szed,hol meg elhagy mindent és már azon gondolkodott,hogy megrepteti,3 hónapos neki. :D :D Kicsit ez miatt elbizonytalanított ez a vonal.
A tegnapi szedegetésem után még át lett nézve a terület Deussal is,1db érmét szedett még ki.
Nem egy olyat tudok,aki Deusról váltott Magnumra!
W3/W6 fülessel,meg már van olyan kompakt gép mint a Deus.
A legtöbb gép rosszabb száraz talajon, a Deus különösen.
A Magnum viszont ott is jó formában van, ahol más meghal sőt tengerparton se baj neki a sós víz, a vasszemetes helyen hozza a legjobbat a többihez képest. A jóságot tévesen centivel méregetők is elégedettek lehetnek, de szerintem a szuper szelektálás és az élével levő és egész kis pénzek kiváló meglátása fontosabbak, mint a centik. De van olyan beállítás, ahol a centi is jobb mint bármely más gépnél. Ami egy millába belefér, minden csúcsgépem volt már, megvettem a legjobb fejeket, de már az alap Magnum mindnél sokkal jobb. A kompakt kivitel szintén sokat számít.
Az új Magnum én is úgy hallottam, külföldre készül és sokkal drágább lesz.



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. június 26., vasárnap 13:48

Nem kötekedni akarok, nekem is van új fejes magnumom .
Írjátok már le azt a beállításat , amivel veri mélységben az összes gépet!
Nekem valahogy 30 centi alá nem akar lelátni még full tiszta földben sem.Akkor lát la ha totálisan felhúzom , de úgy senki se használja mert instabil.Itt már zavaróan sokat késik a jel.
Olyan beállításra vagyok kíváncsi , amivel egy AS t hoz 35 ről , egy szesztit meg 40 - 45 centiről , földben lapjával ( akár tesztpálya jellegű tiszta placcon) . Normál földben , nem homokba.
Érméző módban persze , nem ilyen mélykereső meg non motion módra vagyok kíváncsi!
Csak azért kérdezem , mert az argus ezt tudja, terepen is!



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2016. június 27., hétfő 9:32

Leírtad ami a fontos, késik a jel. Késik, de azért ott van! Cobra után nekem se volt olyan könnyű megszokni. 5 vonal is játszik ha tiszta a terep. A késik még mindig jobb mint a nincs. Egyszerűen gyakorlás és odafigyelés a titka.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma