Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. június 26., péntek 19:45

MAGNUM fémkereső


www.metaldetector.hu

reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. június 27., szombat 1:18

próba 1-2, 1-2..
Azt hiszem működik! :D :D :D :D


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. június 27., szombat 16:18

Szép napot!
Egy ismételt, de annál inkább csak érdeklődő kérdés:
-"Sikerült-e befejezni a magnum tengerpart-i funkcióját, vagy tart még a fejlesztés?"
Jó hétvégét!
Reinold


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. június 27., szombat 20:19

reinold írta:Szép napot!
Egy ismételt, de annál inkább csak érdeklődő kérdés:
-"Sikerült-e befejezni a magnum tengerpart-i funkcióját, vagy tart még a fejlesztés?"
Jó hétvégét!
Reinold
Sikerült. Három fokozatban lehet visszavenni a sávszélességet. A középsőben már nem reagál az általam kreált 3,5 %-os sóoldatra.


www.metaldetector.hu

reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. június 28., vasárnap 0:46

Feri írta:
reinold írta:Szép napot!
Egy ismételt, de annál inkább csak érdeklődő kérdés:
-"Sikerült-e befejezni a magnum tengerpart-i funkcióját, vagy tart még a fejlesztés?"
Jó hétvégét!
Reinold
Sikerült. Három fokozatban lehet visszavenni a sávszélességet. A középsőben már nem reagál az általam kreált 3,5 %-os sóoldatra.
:D :D :D
Lesz még esetleg valami fejlesztés pluszban, vagy kezdhetem szervezni a csomagküldő szolgálatot??


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Petrvs
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:41
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Petrvs » 2015. június 28., vasárnap 13:13

Sziasztok.
Mennyire szeteti a Magnum a kk-t. Igaz rá a felső 20 centi porszívózása?
Előre is köszi a válaszokat.



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. június 28., vasárnap 14:13

Petrvs írta:Sziasztok.
Mennyire szeteti a Magnum a kk-t. Igaz rá a felső 20 centi porszívózása?
Előre is köszi a válaszokat.
Szerény tapasztalatom szerint igen.Volt olyan esetem, hogy a garett pointernek én mutattam meg, hogy mit talált meg a magnum.Annyira pici volt az érme meghajtva. :D Viszont sörétszem is volt a találatatim között, ami megszívatott! :mrgreen:
Viszont, ha maximum mélységen keresel, akkor késik a jel.


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Petrvs
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:41
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Petrvs » 2015. június 28., vasárnap 17:23

reinold írta:
Petrvs írta:Sziasztok.
Mennyire szeteti a Magnum a kk-t. Igaz rá a felső 20 centi porszívózása?
Előre is köszi a válaszokat.
Szerény tapasztalatom szerint igen.Volt olyan esetem, hogy a garett pointernek én mutattam meg, hogy mit talált meg a magnum.Annyira pici volt az érme meghajtva. :D Viszont sörétszem is volt a találatatim között, ami megszívatott! :mrgreen:
Viszont, ha maximum mélységen keresel, akkor késik a jel.

Most készülnék venni egyet.Ezért érdekelnének a tapasztalatok(több is).Sajnos már nem tudok visszaolvasni....



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. június 28., vasárnap 21:19

Petrvs írta:
reinold írta:
Petrvs írta:Sziasztok.
Mennyire szeteti a Magnum a kk-t. Igaz rá a felső 20 centi porszívózása?
Előre is köszi a válaszokat.
Szerény tapasztalatom szerint igen.Volt olyan esetem, hogy a garett pointernek én mutattam meg, hogy mit talált meg a magnum.Annyira pici volt az érme meghajtva. :D Viszont sörétszem is volt a találatatim között, ami megszívatott! :mrgreen:
Viszont, ha maximum mélységen keresel, akkor késik a jel.

Most készülnék venni egyet.Ezért érdekelnének a tapasztalatok(több is).Sajnos már nem tudok visszaolvasni....
Tudom ajánlani! ;)
Előnye:- Mivel multi frekis, és marha jó a szűrése, nem ásat meg egy ilyen-olyan szegekre.
-Nagyon jó a szervíz háttere!!!-
-Nem sok mindent találnak majd a kollegák majd utánad, csak ha mélyebben keresgélnek! :)
-villanypásztor közelében is lehet használni egy zaj szűrés és érzékenység beállítása után
-ha már jobban belejön az ember, akkor tapasztalat alapján tud rajta varriálni
Hátránya: -
Ha mélyre lát, késik a jel.Magyarán, elhúzod a jel felett a fejet, és 1-1,5 másodperccel később jelez a 4. és 5. vonáson/-ezzel a mélységet állítod/.Ez talaj függő is! Én a 3. vonáson "szoktam" használni.Akkor nem késik a jel, csak kb.1-2 cm-rel csökken a mélység.Kompromisszum kérdése az egész.
-Nyári, tűző napon nem szabad hagyni kint sokáig, mert a fej elállítódhat a régi alunyeles- kör alakú fejeknél.Tavaly én is így jártam egy találkozón pechemre, de Feri gyorsan ,ingyen orvosolta a problémámat! :D
- A deus-os társak menekülnek előle, mert bezavarja gépüket
-A régi magnum szállítása-szétszedése kicsit nyűgösebb volt, viszont Feri tovább fejlesztette a szárat.Az új szárral véleményt nem tudok mondani,mert nem volt még a kezemben.

Más:
-Meg kell szokni ezt a gépet is, mint minden hasonló masinát!!
-Kérdezz meg másokat is, akik nálam sokkal tapasztaltabbak, mert ez egyéni vélemény volt!!!


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. június 28., vasárnap 22:16

Reinold írta:
Tavaly én is így jártam egy találkozón pechemre, de Feri gyorsan ,ingyen orvosolta a problémámat! :D
Üdv, Reinold!
Többször elgondolkodtam az elmúlt időben, hogy a nagy meleg miatt hogyan adhatta meg magát a géped , (sokorón, ha te voltál az ) , így már világos... :idea:


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. június 29., hétfő 0:24

talentum írta:Reinold írta:
Tavaly én is így jártam egy találkozón pechemre, de Feri gyorsan ,ingyen orvosolta a problémámat! :D
Üdv, Reinold!
Többször elgondolkodtam az elmúlt időben, hogy a nagy meleg miatt hogyan adhatta meg magát a géped , (sokorón, ha te voltál az ) , így már világos... :idea:
Igen, szerénységem volt az! :) Kicsit morcos voltam, annyira, hogy elhagytam a pointert is a lucernásban, mikor bevittem a gépet az erdő szélre, de meglett végül.
A legnagyobb hibát akkor követtem el, amikor kint hagytam a tesztpályán a tűző napon! Tanultam belőle..
Itt kint, ilyen probléma nem is fog előfordulni vele.:)


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Petrvs
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:41
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Petrvs » 2015. június 29., hétfő 6:30

A magyar gépeket helyezem előtérbe, most még Deltám van de atz sem szeretném eladni,csak mellé egy másikat. Jó gép a Delta de az aprókat nehéz megtalálni vele. Ezért puhatolózok a Magnum után...



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. július 3., péntek 15:38

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:30-kor.



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. július 3., péntek 16:20

Ricordo írta:
Petrvs írta:Sziasztok.
Mennyire szeteti a Magnum a kk-t. Igaz rá a felső 20 centi porszívózása?
Előre is köszi a válaszokat.
Saját tapasztalatok:
- Nagyon jó a diszkriminátora és lejárt helyeken is jönnek vele szép találatok.
- Feri piszokjó egyszemélyes szervízhátteret biztosít géphez.
- Van a gépnek egy csomó olyan tulajdonsága/szolgáltatása, ami prímán illeszkedik a magyar sajátosságokhoz, pl. a hangjelzések módjának és erősségének állíthatósága, ill. az éjszakai "stealth" üzemmódhoz tartozó megvilágítási opciók.
- A 4. és 5. vonásnál tapasztalható késés szerintem nem probléma, mert néhányszor oda-vissza lengetve így is pontosan meghatározható, hogy hol kell ásni.
- A kezdő felhasználót valószínűleg sokkolja, hogy mennyi mindent lehet és kell beállítani rajta, de ha valaki kiismeri a használatát, akkor egy nagyon pontos és érzékeny műszert kap, amit mindig az adott körülményekhez (talaj, mélység, a várt találatok nagysága, anyaga, helyi elektromágneses zavarójelek stb.) lehet igazítani.
- Arra még nem jöttem rá, hogy milyen zavarszűréssel lehetne rávenni arra, hogy vasúti vezetékek 50 méteres közelségén belül értékelhető jelzéseket adjon.
- A gép elektronikailag nagyon jó, de a hosszú műanyag szárat csak annak javasolom, aki autóban szállítja a gépet és nem kell minden alkalommal szétszedni és összerakni, mert az 1-2 év alatt lestrapálja a szárat, ami egyébként hátizsákban se nagyon fér el. Az újfajta, összecsukható rövid szár szállítás szempontjából OK. A tartósságáról még nem tudok nyilatkozni, mert nem rég lett meg.
Nagy fesz vezeték zavarásának kiküszöbölésére az érzékenységből kell vissza venni, de akkor sajnos a mélység látás is csökken, a fej egy antenna és a zavaró jeleket is össze szedi sajnos.



dunapentele
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 2:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: dunapentele » 2015. július 4., szombat 8:26

Ricordo írta:Arra még nem jöttem rá, hogy milyen zavarszűréssel lehetne rávenni arra, hogy vasúti vezetékek 50 méteres közelségén belül értékelhető jelzéseket adjon.
A vasúti egyenárammal,és a villanypásztorral nem lehet sajnos semmit kezdeni,a nagyfesz és a légkábel alatt ahogy írták az érzékenység visszavétele segít.



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. augusztus 17., hétfő 22:01

Szép estét!
Ma végre kipróbálhattam a "tenger" funkciót! :D Feri hozta a megszokott formáját, és a tengerben is kitünően működik a Magnum!! :D A sós víz nem bántja, de most már ugyanaz érvényes a Magnumra ebben az esetben, mint a szárazföldön.Mindent megtalál, és csak akkor jelez, ha van is ott valami.Olyan pici fém darabkát is megtalált, hogy a pointernek kellett megmutatnom, mit nem jelzett.
Beállítások:
Betöltés: én szántót töltöttem be
Tenger funkció: A menüpontok legvégén található, melybe belépve, a 2-est kell választani
Visszalépve: jelöli is egy pici ábra előtt egy szám
Érzékenység: 43
Mélység: 3-4 vonal
Remélem tudtam segíteni! ;)
Reinold

ui:Köszönet Ferinek a szép munkáért!! ^:)^


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

desman
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2015. június 30., kedd 23:58
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: desman » 2015. augusztus 18., kedd 23:07

reinold írta:Szép estét!
Ma végre kipróbálhattam a "tenger" funkciót! :D Feri hozta a megszokott formáját, és a tengerben is kitünően működik a Magnum!! :D A sós víz nem bántja, de most már ugyanaz érvényes a Magnumra ebben az esetben, mint a szárazföldön.Mindent megtalál, és csak akkor jelez, ha van is ott valami.Olyan pici fém darabkát is megtalált, hogy a pointernek kellett megmutatnom, mit nem jelzett.
Beállítások:
Betöltés: én szántót töltöttem be
Tenger funkció: A menüpontok legvégén található, melybe belépve, a 2-est kell választani
Visszalépve: jelöli is egy pici ábra előtt egy szám
Érzékenység: 43
Mélység: 3-4 vonal
Remélem tudtam segíteni! ;)
Reinold

ui:Köszönet Ferinek a szép munkáért!! ^:)^
Tessék most már többet lengetni kiporszívózni a part mentén, otthon ugy is megvárnak :)
Szeretnénk látni a hivatalos találatokat amiért még jutalom is jár, nem karperec. Ja a tengerben nincs halőr? :D


A fémkeresőzés egy hobby - nem bűncselekmény. Ezt csak azok találták ki akik újabb bűnösöket akarnak, pedig így is van belőlük elég - akikre még nem találtak ki törvényeket!

reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. augusztus 18., kedd 23:47

desman írta:
reinold írta:Szép estét!
Ma végre kipróbálhattam a "tenger" funkciót! :D Feri hozta a megszokott formáját, és a tengerben is kitünően működik a Magnum!! :D A sós víz nem bántja, de most már ugyanaz érvényes a Magnumra ebben az esetben, mint a szárazföldön.Mindent megtalál, és csak akkor jelez, ha van is ott valami.Olyan pici fém darabkát is megtalált, hogy a pointernek kellett megmutatnom, mit nem jelzett.
Beállítások:
Betöltés: én szántót töltöttem be
Tenger funkció: A menüpontok legvégén található, melybe belépve, a 2-est kell választani
Visszalépve: jelöli is egy pici ábra előtt egy szám
Érzékenység: 43
Mélység: 3-4 vonal
Remélem tudtam segíteni! ;)
Reinold

ui:Köszönet Ferinek a szép munkáért!! ^:)^
Tessék most már többet lengetni kiporszívózni a part mentén, otthon ugy is megvárnak :)
Szeretnénk látni a hivatalos találatokat amiért még jutalom is jár, nem karperec. Ja a tengerben nincs halőr? :D
:lol:
Halőr itt rika, mint a fehér hollo! ;) Garda/rendőrség/ már inkább akad, de nem szólnak csak tovább mennek az autóval.Szárazföldön már én is fosok lengetni.Így marad a part!
Viszont én is szeretném látni az első aranyforintodat!!! :D


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. augusztus 27., csütörtök 20:41

Ennek nagyon örülök, hogy ilyen jól működik a tengeri üzemmód (is ;) ).
A ti igényeitek és javaslataitok alapján lett ez is beprogramozva és a fejlesztés folyamatosan megy most is. Azóta egy negyedik választható "rossztárgyhangot" is beprogramoztam, ami azt jelenti, hogy ugyanazt a hangmagasságot adja a műszer a fekete részbe eső fémekre, vagyis a vezetőképességet ezeknél is hallani lehet, csak akkor vibrálva szólal meg.
A fejlesztés most gyorsulni fog, mivel megszűnt a legfőbb akadály, vagyis az, hogy nem volt saját gépem. Mert amit legyártok azt általában azonnal elviszik, úgyhogy nem sok idő van ilyen programozgatásokra. Bizonyos esetekben terepre is ki kell vinni laptoppal, amit azért egy zsírúj géppel nem szívesen teszek meg. Viszont most visszatalált hozzám egy régi MAGNUM, így most már van saját, ráadásul az a legrégebbi fajta ami fejlesztéshez a legalkalmasabb. A MAGNUM-ban többek között az a jó, hogy a legújabb szoftverek is futnak a legrégebbi hardveren is, eleve úgy készült, hogy erősen szoftveralapú fémkereső, tehát mindig lehet korszerűsíteni, plusz azért vannak hardverben is újdonságok.
Ezek lenn a legutóbbi fejlesztések szoftververzió szerint. Csak a 3.34-től írtam róluk jegyzetet, de a régebbiek úgyse igazán érdekesek már. A továbbiakat is mindig beírom majd a fórumba.
A 3.46-hoz való dokumentáció itt elérhető: Használati útmutató .

1.XX:
Ez az ős MAGNUM még automata váltó nélkül

2.XX
Automata váltó

3.XX
Mélykereső

3.34:
Vashang hangerő külön csökkenthető
3.35:
Csúcs-közép-alsó állítás kivéve
Tűpont hangerő külön állítható
Akkukijelzés késleltetve (nem mutat értelmetlen dolgokat bekapcsoláskor)
Hang kikapcsolva jelzés (a hangszóró helyén egy X jelenik meg)
3.36:
Fordított jelzés eltárolása
Talajszűrő korrigálása
3.37:
Non-motion nullázásból nyekergés kivéve
3.38:
Tár visszaolvasási hiba javítva (ezt senki nem vette észre ;) )
3.39:
Súgó bővítés, javítás, mélykereső súgó
Vashang hangerő 7 fokozatban csökkenthető
3.40:
Mélykereső vonalhiba javítás 1-es szűrésnél
Fényerő + 2 fokozattal bővítve (nagyon halvány és csak sötétben láthatóan halvány)
3.41
Talajbeállítást nem felejti el kikapcsoláskor
3.42
Mélykereső kézi keresőfejjel
3.43
Vezetőképesség hangmagasság állítható: 48,12,6,3 fokozatra (eredetileg 48 volt csak)
3.44
Jelerősség számkijelzése finomítva mélykeresőnél
3.45
Súgó hiba javítás
3.46
Tengeri üzemmód
3.47
Menü változtatás (nincs "következő" és "előző" menüpont, hanem egyszerűen csak továbbugrik)
3.48
Vibráló rossztárgyhang


www.metaldetector.hu

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. augusztus 31., hétfő 10:52

Fej újrahangolásra nincs valami okosság, hogy otthon is el lehessen végezni ha bekövetkezik a baj?


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. augusztus 31., hétfő 18:10

kanbagoly írta:Fej újrahangolásra nincs valami okosság, hogy otthon is el lehessen végezni ha bekövetkezik a baj?
Nekem Feri hozta rendbe anno. :)


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

lalooohun
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 13:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: lalooohun » 2015. szeptember 3., csütörtök 11:21

A 40-es mélykereső fejjel nincs esetleg valakinek videója? Meg erről az újabb összecsukható szárról.
Delta mellé tervezek egy másik gépet és a MAGNUM is durván esélyes. :D



kincsvadász
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2015. július 16., csütörtök 15:35
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kincsvadász » 2015. szeptember 3., csütörtök 12:07

lalooohun írta:A 40-es mélykereső fejjel nincs esetleg valakinek videója? Meg erről az újabb összecsukható szárról.
Delta mellé tervezek egy másik gépet és a MAGNUM is durván esélyes. :D
Nagyfejes Magnumot és Deltát is volt szerencsém kipróbálni. A Magnum alapfejjel jó a delta mellé. Nem kell a nagy fej. Felesleges. Üdv.!



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. szeptember 6., vasárnap 20:58

Vannak képek az új nyélről. Ez az új, karbonszálas teleszkópos nyél, ami három részes, gyorsan és kicsire összecsukható, és sokkal jobb mint az eddigiek. Az anyaga karbonszál és üvegszál erősítésű epoxigyanta, nagyon könnyű, erős és ez a kombináció ütésálló is. Ez nem karbon csövekből és azokra applikált műanyag alkatrészekből van, hanem mindegyik része egyetlen darabból készül. A vezeték az akkumulátortól nem a nyél belsejében megy, hanem a csőfalba van beépítve, hogy rendesen össze lehessen tolni.
Csatolmányok
mujnyel3.jpg
mujnyel3.jpg (155.83 KiB) Megtekintve 56764 alkalommal
mujnyel2.jpg
mujnyel2.jpg (114.26 KiB) Megtekintve 56764 alkalommal
mujnyel1.jpg
mujnyel1.jpg (110.06 KiB) Megtekintve 56764 alkalommal


www.metaldetector.hu

lalooohun
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 13:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: lalooohun » 2015. szeptember 6., vasárnap 21:10

Feri írta:Vannak képek az új nyélről. Ez az új, karbonszálas nyél, ami három részes, gyorsan és kicsire összecsukható, és sokkal jobb mint az eddigiek.

Köszönöm a képeket. Összsúlya mekkora az akkuval együtt?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. szeptember 6., vasárnap 21:15

lalooohun írta:
Feri írta:Vannak képek az új nyélről. Ez az új, karbonszálas nyél, ami három részes, gyorsan és kicsire összecsukható, és sokkal jobb mint az eddigiek.

Köszönöm a képeket. Összsúlya mekkora az akkuval együtt?
1340 gramm.


www.metaldetector.hu

The Great Rat
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:41
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: The Great Rat » 2015. szeptember 6., vasárnap 21:36

Feri írta:Vannak képek az új nyélről. Ez az új, karbonszálas teleszkópos nyél, ami három részes, gyorsan és kicsire összecsukható, és sokkal jobb mint az eddigiek. Az anyaga karbonszál és üvegszál erősítésű epoxigyanta, nagyon könnyű, erős és ez a kombináció ütésálló is. Ez nem karbon csövekből és azokra applikált műanyag alkatrészekből van, hanem mindegyik része egyetlen darabból készül. A vezeték az akkumulátortól nem a nyél belsejében megy, hanem a csőfalba van beépítve, hogy rendesen össze lehessen tolni.

Ez profi!! Minden tiszteletem Neked!!!



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. szeptember 12., szombat 22:53

Sziasztok!
Ide is beírnám akkor, hogy :
Jó lenne találkozni egy carbon nyeles Magnum, vagy Cobra használóval,hogy megnézegethessem magamnak ezt az új fejlesztést. (Mármint a nyelet)
Valaki esetleg, aki szándékozik ellátogatni a Vakond-talira, és magával hozná az említett tárgyat? :shifty:


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2015. szeptember 13., vasárnap 17:25

Ez az új szár van már nekem is, de én nem megyek találkozóra. Nekem nagyon bejön a szár is, nagyon meg vagyok elégedve az egésszel. Annyira jó a gép kompletten, hogy teljesen belelkesedtem, valahogy új lendületet adott és mindig megyek keresőzni ha tudok.
Sokkal jobb is mint számítottam, mert én még a régi Magnumot ismertem, de már az is tetszett. Nem az ismertem a jó kifejezés, inkább kipróbáltam egy ismerősét, aki nagyon dicsérte, de amit nemrég vettem, az sokkal jobb. Egyik a szár. Az ismerősé egy fekete fém szár volt felül, alul fehér műanyagból volt, ami nekem van, az olyan ami a képeken van. Karbon a szár és a fej is. Az eléggé nehéz volt, egy kör alakú nehéz fejjel, ez igen könnyű. A régi olyan "bumfordi" volt és nehéz, ez meg szinte száll. Hátizsákba befér, a régi is, de azt kellett szedegetni, ezt az újat csak össze kell nyomni és kész. Úgy mondhatnám, hogy ez a különleges szár már méltó a kereső különleges tudásához.
Ezen van tengeri keresés is, örülök, hogy jól bevált, alig várom, hogy én is kipróbálhassam a horvátoknál. Sajna idén erről lemaradtam.
Ez a "porszívózás" igaz, a felső réteget csutkára kiszedem vele. Ezt úgy értem, hogy ha mások is vannak velem, panaszkodnak hogy semmi nem marad utánam csak a szemét. A másik amit kiemelnék, hogy drasztikusan csökkent a szemétszedés aránya a korábbi gépeimhez képest és hihetetlen kicsi darabokat is találok amin addig simán átsétált mindenki.

Már korábban olvastam a fórumban erről amíg lehetett. Nagyon kár hogy eltűnt, tapasztaltabb kollégák igazán adhatnának beállítási ötleteket az eltűntek helyett. mert csak átfutottam, láttam hogy vannak, de nem másoltam ki :((
Hadizni milyen beállításokkal lehet legjobban? Mert van a lövészárok beállítás, egy másik, ami a tűpontban van és a mélykereső amit még ki se próbáltam.



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2015. szeptember 15., kedd 10:24

Beállítási tippek, trükkök?



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. szeptember 15., kedd 13:52

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:36-kor.



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. szeptember 28., hétfő 10:27

Tegnap-tegnapelőtt kipróbáltam az új Magnumomat. Nem bírtam magammal, már szombat délelőtt elhoztam, eső se érdekelt, kimentem egy titkos, saját helyemre. Csizma, esőköpeny, fel az enduróra, és mire kiértem már nem is esett annyira.
Először is a gép nagyon kicsire összetolható, szétkapni nem kell, hanem csak összenyomás és lazán elfért a hátizsákban.
Nagyon könnyű. A sef fejes Ace250 után is jóval könnyebnek éreztem. Olyan hogy egész nap is bírnám.
Valami frenetikus, hogy mit találtam még szombaton a számtalanszor átkeresett helyemen is! Ez van az egyik legközelebb és nagyon jó dolgok jöttek, szóval mindig ide megyek ha új gép akad a kezembe, de nem nagyon jött már semmi az utóbbi időben.
Megszámoltam, 32 pénz és töredék jött. Többségben kicsik és darabok, ahogy meg is jósolták. A szelektálása a gépnek fantasztikusan jó. Teljesen alap beállításokkal mentem, de radikálisan csökkent a kivett vas aránya már így elsőre is.
Úgy nézett ki hogy mivel vashangot bekapcsoltam, asok mély tónusú hang közben ahol sok vas volt, ott is volt egy-egy becsippanás. Az volt mindig a jó!
Ja, és még hazafelé abevásárló parkolójában is találtam 480 Ft aprót :D



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 28., hétfő 13:05

Vakond írta:Tegnap-tegnapelőtt kipróbáltam az új Magnumomat. Nem bírtam magammal, már szombat délelőtt elhoztam, eső se érdekelt, kimentem egy titkos, saját helyemre. Csizma, esőköpeny, fel az enduróra, és mire kiértem már nem is esett annyira.
Először is a gép nagyon kicsire összetolható, szétkapni nem kell, hanem csak összenyomás és lazán elfért a hátizsákban.
Nagyon könnyű. A sef fejes Ace250 után is jóval könnyebnek éreztem. Olyan hogy egész nap is bírnám.
Valami frenetikus, hogy mit találtam még szombaton a számtalanszor átkeresett helyemen is! Ez van az egyik legközelebb és nagyon jó dolgok jöttek, szóval mindig ide megyek ha új gép akad a kezembe, de nem nagyon jött már semmi az utóbbi időben.
Megszámoltam, 32 pénz és töredék jött. Többségben kicsik és darabok, ahogy meg is jósolták. A szelektálása a gépnek fantasztikusan jó. Teljesen alap beállításokkal mentem, de radikálisan csökkent a kivett vas aránya már így elsőre is.
Úgy nézett ki hogy mivel vashangot bekapcsoltam, asok mély tónusú hang közben ahol sok vas volt, ott is volt egy-egy becsippanás. Az volt mindig a jó!
Ja, és még hazafelé abevásárló parkolójában is találtam 480 Ft aprót :D
az apró az enyém mert megismertem :lol: :lol: :lol:



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. szeptember 28., hétfő 13:20

ul69 írta:
Vakond írta:Tegnap-tegnapelőtt kipróbáltam az új Magnumomat. Nem bírtam magammal, már szombat délelőtt elhoztam, eső se érdekelt, kimentem egy titkos, saját helyemre. Csizma, esőköpeny, fel az enduróra, és mire kiértem már nem is esett annyira.
Először is a gép nagyon kicsire összetolható, szétkapni nem kell, hanem csak összenyomás és lazán elfért a hátizsákban.
Nagyon könnyű. A sef fejes Ace250 után is jóval könnyebnek éreztem. Olyan hogy egész nap is bírnám.
Valami frenetikus, hogy mit találtam még szombaton a számtalanszor átkeresett helyemen is! Ez van az egyik legközelebb és nagyon jó dolgok jöttek, szóval mindig ide megyek ha új gép akad a kezembe, de nem nagyon jött már semmi az utóbbi időben.
Megszámoltam, 32 pénz és töredék jött. Többségben kicsik és darabok, ahogy meg is jósolták. A szelektálása a gépnek fantasztikusan jó. Teljesen alap beállításokkal mentem, de radikálisan csökkent a kivett vas aránya már így elsőre is.
Úgy nézett ki hogy mivel vashangot bekapcsoltam, asok mély tónusú hang közben ahol sok vas volt, ott is volt egy-egy becsippanás. Az volt mindig a jó!
Ja, és még hazafelé abevásárló parkolójában is találtam 480 Ft aprót :D
az apró az enyém mert megismertem :lol: :lol: :lol:
A pénzt én is megismertem, a pénztárca látszott csak idegennek :))



lalooohun
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 13:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: lalooohun » 2015. szeptember 29., kedd 8:49

Vakond írta:
ul69 írta:
Vakond írta:Tegnap-tegnapelőtt kipróbáltam az új Magnumomat. Nem bírtam magammal, már szombat délelőtt elhoztam, eső se érdekelt, kimentem egy titkos, saját helyemre. Csizma, esőköpeny, fel az enduróra, és mire kiértem már nem is esett annyira.
Először is a gép nagyon kicsire összetolható, szétkapni nem kell, hanem csak összenyomás és lazán elfért a hátizsákban.
Nagyon könnyű. A sef fejes Ace250 után is jóval könnyebnek éreztem. Olyan hogy egész nap is bírnám.
Valami frenetikus, hogy mit találtam még szombaton a számtalanszor átkeresett helyemen is! Ez van az egyik legközelebb és nagyon jó dolgok jöttek, szóval mindig ide megyek ha új gép akad a kezembe, de nem nagyon jött már semmi az utóbbi időben.
Megszámoltam, 32 pénz és töredék jött. Többségben kicsik és darabok, ahogy meg is jósolták. A szelektálása a gépnek fantasztikusan jó. Teljesen alap beállításokkal mentem, de radikálisan csökkent a kivett vas aránya már így elsőre is.
Úgy nézett ki hogy mivel vashangot bekapcsoltam, asok mély tónusú hang közben ahol sok vas volt, ott is volt egy-egy becsippanás. Az volt mindig a jó!
Ja, és még hazafelé abevásárló parkolójában is találtam 480 Ft aprót :D
az apró az enyém mert megismertem :lol: :lol: :lol:
A pénzt én is megismertem, a pénztárca látszott csak idegennek :))
A korábbi gépeidhez hasonlítva mélységgel kapcsolatban mit tapasztalsz? Korábbi fórumban is írták, hogy nem lát annyira mélyre. Van aki pár centi különbségeket írt van aki többet. :D



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. szeptember 29., kedd 21:01

lalooohun írta:
Vakond írta:
ul69 írta:
Vakond írta:Tegnap-tegnapelőtt kipróbáltam az új Magnumomat. Nem bírtam magammal, már szombat délelőtt elhoztam, eső se érdekelt, kimentem egy titkos, saját helyemre. Csizma, esőköpeny, fel az enduróra, és mire kiértem már nem is esett annyira.
Először is a gép nagyon kicsire összetolható, szétkapni nem kell, hanem csak összenyomás és lazán elfért a hátizsákban.
Nagyon könnyű. A sef fejes Ace250 után is jóval könnyebnek éreztem. Olyan hogy egész nap is bírnám.
Valami frenetikus, hogy mit találtam még szombaton a számtalanszor átkeresett helyemen is! Ez van az egyik legközelebb és nagyon jó dolgok jöttek, szóval mindig ide megyek ha új gép akad a kezembe, de nem nagyon jött már semmi az utóbbi időben.
Megszámoltam, 32 pénz és töredék jött. Többségben kicsik és darabok, ahogy meg is jósolták. A szelektálása a gépnek fantasztikusan jó. Teljesen alap beállításokkal mentem, de radikálisan csökkent a kivett vas aránya már így elsőre is.
Úgy nézett ki hogy mivel vashangot bekapcsoltam, asok mély tónusú hang közben ahol sok vas volt, ott is volt egy-egy becsippanás. Az volt mindig a jó!
Ja, és még hazafelé abevásárló parkolójában is találtam 480 Ft aprót :D
az apró az enyém mert megismertem :lol: :lol: :lol:
A pénzt én is megismertem, a pénztárca látszott csak idegennek :))
A korábbi gépeidhez hasonlítva mélységgel kapcsolatban mit tapasztalsz? Korábbi fórumban is írták, hogy nem lát annyira mélyre. Van aki pár centi különbségeket írt van aki többet. :D
Nekem is mondták, de aztán felhomályosított valaki, aki tudja is használni. Az előbb mértem gyorsba egyet az udvaron. Dénár 38, tálpénz 53 centi, mélykeresőben sokkal több de azt nem mondom mert én se hiszem el :mrgreen: 43 érzékenység, 5 vonás, zajcsökkentő elvégezve, minden más alap. Kinn 40-42 érzékenységet használtam kezdőként, de 47-ig lehet állítólag jól menni.
A korábbi gépeim az az egy sárga volt :) Tehát átszálltam bicikliről Ferrariba. Kölcsönbe kipróbáltam sokat, a legújabbakt is AT Pro, Gold, Deus, eTrac. Mélységet nem méregettem, persze igy levegőben néztük, de nem mérőszalaggal, de nem csak az számít. Szelektálásba a Magnum magasan ver mindent, vas közül is szed és megkockáztatom, hogy mélységben is egyik legjobb ha nem a legjobb. És amélykeresőt meg csak az előbb kapcsoltam be először ;)



lalooohun
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 13:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: lalooohun » 2015. szeptember 30., szerda 8:23

Vakond írta:
lalooohun írta:
Vakond írta:
ul69 írta:
Vakond írta:Tegnap-tegnapelőtt kipróbáltam az új Magnumomat. Nem bírtam magammal, már szombat délelőtt elhoztam, eső se érdekelt, kimentem egy titkos, saját helyemre. Csizma, esőköpeny, fel az enduróra, és mire kiértem már nem is esett annyira.
Először is a gép nagyon kicsire összetolható, szétkapni nem kell, hanem csak összenyomás és lazán elfért a hátizsákban.
Nagyon könnyű. A sef fejes Ace250 után is jóval könnyebnek éreztem. Olyan hogy egész nap is bírnám.
Valami frenetikus, hogy mit találtam még szombaton a számtalanszor átkeresett helyemen is! Ez van az egyik legközelebb és nagyon jó dolgok jöttek, szóval mindig ide megyek ha új gép akad a kezembe, de nem nagyon jött már semmi az utóbbi időben.
Megszámoltam, 32 pénz és töredék jött. Többségben kicsik és darabok, ahogy meg is jósolták. A szelektálása a gépnek fantasztikusan jó. Teljesen alap beállításokkal mentem, de radikálisan csökkent a kivett vas aránya már így elsőre is.
Úgy nézett ki hogy mivel vashangot bekapcsoltam, asok mély tónusú hang közben ahol sok vas volt, ott is volt egy-egy becsippanás. Az volt mindig a jó!
Ja, és még hazafelé abevásárló parkolójában is találtam 480 Ft aprót :D
az apró az enyém mert megismertem :lol: :lol: :lol:
A pénzt én is megismertem, a pénztárca látszott csak idegennek :))
A korábbi gépeidhez hasonlítva mélységgel kapcsolatban mit tapasztalsz? Korábbi fórumban is írták, hogy nem lát annyira mélyre. Van aki pár centi különbségeket írt van aki többet. :D
Nekem is mondták, de aztán felhomályosított valaki, aki tudja is használni. Az előbb mértem gyorsba egyet az udvaron. Dénár 38, tálpénz 53 centi, mélykeresőben sokkal több de azt nem mondom mert én se hiszem el :mrgreen: 43 érzékenység, 5 vonás, zajcsökkentő elvégezve, minden más alap. Kinn 40-42 érzékenységet használtam kezdőként, de 47-ig lehet állítólag jól menni.
A korábbi gépeim az az egy sárga volt :) Tehát átszálltam bicikliről Ferrariba. Kölcsönbe kipróbáltam sokat, a legújabbakt is AT Pro, Gold, Deus, eTrac. Mélységet nem méregettem, persze igy levegőben néztük, de nem mérőszalaggal, de nem csak az számít. Szelektálásba a Magnum magasan ver mindent, vas közül is szed és megkockáztatom, hogy mélységben is egyik legjobb ha nem a legjobb. És amélykeresőt meg csak az előbb kapcsoltam be először ;)

Köszönöm a tartalmas infót. :D Tervben van nekem is egy magnum.



peugeot308
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:04
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: peugeot308 » 2015. szeptember 30., szerda 10:25

Sziasztok!

Már nagyon régen esett szó a Magnum beállításával kapcsolatban.
Sajnos a régi fórumon írt hasznos segítségek eltűntek.
Nagy előrelépés lenne kezdő Magnumosok számára,ha a rutinosabb kollégák hozzájárulnának egy kis tapasztalat,beállítás és egyéb tippek közreadásával a különböző területeken való kereséshez.KK,Lóma,hadi,mélykereső...stb.
Ezen kívül nem mindegy a frissen szántott terület,simított szántó,erdő,legelő...sem.Ki,hogyan használja...mit érdemes változtatni...
Ha van ideje valakinek vagy esetleg a régi fórumról vanak mentve ilyen infók,akkor szerintem rajtam kívül még sokan megköszönnék a segítséget.
Én előre is köszönöm mindenkinek!!!

^:)^

Magnum Force írta:Ez az új szár van már nekem is, de én nem megyek találkozóra. Nekem nagyon bejön a szár is, nagyon meg vagyok elégedve az egésszel. Annyira jó a gép kompletten, hogy teljesen belelkesedtem, valahogy új lendületet adott és mindig megyek keresőzni ha tudok.
Sokkal jobb is mint számítottam, mert én még a régi Magnumot ismertem, de már az is tetszett. Nem az ismertem a jó kifejezés, inkább kipróbáltam egy ismerősét, aki nagyon dicsérte, de amit nemrég vettem, az sokkal jobb. Egyik a szár. Az ismerősé egy fekete fém szár volt felül, alul fehér műanyagból volt, ami nekem van, az olyan ami a képeken van. Karbon a szár és a fej is. Az eléggé nehéz volt, egy kör alakú nehéz fejjel, ez igen könnyű. A régi olyan "bumfordi" volt és nehéz, ez meg szinte száll. Hátizsákba befér, a régi is, de azt kellett szedegetni, ezt az újat csak össze kell nyomni és kész. Úgy mondhatnám, hogy ez a különleges szár már méltó a kereső különleges tudásához.
Ezen van tengeri keresés is, örülök, hogy jól bevált, alig várom, hogy én is kipróbálhassam a horvátoknál. Sajna idén erről lemaradtam.
Ez a "porszívózás" igaz, a felső réteget csutkára kiszedem vele. Ezt úgy értem, hogy ha mások is vannak velem, panaszkodnak hogy semmi nem marad utánam csak a szemét. A másik amit kiemelnék, hogy drasztikusan csökkent a szemétszedés aránya a korábbi gépeimhez képest és hihetetlen kicsi darabokat is találok amin addig simán átsétált mindenki.

Már korábban olvastam a fórumban erről amíg lehetett. Nagyon kár hogy eltűnt, tapasztaltabb kollégák igazán adhatnának beállítási ötleteket az eltűntek helyett. mert csak átfutottam, láttam hogy vannak, de nem másoltam ki :((
Hadizni milyen beállításokkal lehet legjobban? Mert van a lövészárok beállítás, egy másik, ami a tűpontban van és a mélykereső amit még ki se próbáltam.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára peugeot308 2015. szeptember 30., szerda 10:27-kor.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. szeptember 30., szerda 18:20

Sajnos kitörlődött minden. Úgyhogy várjuk a javaslatokat.

Én is frissíteni fogok mindent a MAGNUM-mal kapcsolatban (is), mert a fejlesztés folyik és évek óta nem változott érdemben a honlapom, a fórumba írogattam, ami eltűnt. Képek is lesznek, esetleg videók. Valaki még leletképeket is ígért.

Inspirálva Vakond beírásától és az e-mailektől most már én is elkezdtem méregetni. Az 1 Ft-ot 40 cm-ről sikerült még jeleztetni, egy alig kisebb vékony ezüstpénzt (dénár?) 37-38 centiről, a tálkapénzt viszont 52-nél többről nekem nem vitte 43-as érzékenységen, de ezek végső soron nem egyformák. Inkább 50-et mondanék rá. Kicsit többet tud az egy euróra.
Ez a normál kézi kereső volt 28x22 cm-es fejjel, 5 vonalas beállításban.
Tűponton belül non-motion állásban 55-ig jelezte.
Ugyanezzel a fejjel mélykeresőre kapcsolva a tálkapénzt 60-80 centiről tudta beállítástól függően. Itt a reakciósebességgel és a szűréssel lehet játszani, 1,2 és 3-as szűrés ami ennél jó lehet. 80 cm a vége. 52-ről már erősen jelzett mindhárom sebességi beállításban. A két gyorsabb lehet használható így kéziben, a harmadik a Brutus szondához való, mert lassú. 55-60 cm lehet reális ezzel a keresőfejjel föld alatt egy ilyen tálkapénzre, mivel rá lehet állítani most már a talajra. A kólásdobozra 110-120 cm-t tudott a második vonalra állítva, a 110-et már elég erősen. Összehasonlításul 110-et tud egy Pulse Star II Pro 1x1 m-es kerettel.
És létezik sokkal nagyobb, 41 cm-es kézi DD fej is, plusz a BRUTUS szonda, amivel 210 cm-ig jelzi a kólásdobozt és 340-ig a rohamsisakot. A következő legérzékenyebb mélykeresőnél, amiről tudok 165 cm van megadva kólásdobozra. Reálisan egy rohamsisakot 2 m mélység alatt is megtalál földben.

Tehát a MAGNUM a következő mélységi fokozatokat tudja:
Kézi kereső 1,2,3,4 vagy 5 vonal. Gyakorlatilag a 3-tól 5-ig, az 3 fokozat. Már 3 vonalon is jó, 4 vonalon is igen jó mélységet tud.
Tűpont vagy abban a non-motion, ez valamivel mélyebb, utóbbi eredetileg a "lövészárkozó" állás (Cobrán ugyanezt nagyon szeretik erre használni).
Aztán a mélykereső három fokozattal, abból kéziben a két gyorsabb a használható.

Be lesznek még mérve a különböző keresőfejek többféle beállításban, lesz egy táblázat, esetleg rövid videó is, hogy mi a maximum, de az, hogy milyen távolságokat tud levegőben, csak egy tájékoztató adat a sok közül, olyan, mint egy kocsinál a lóerő. A fémválasztás is ugyanennyit számít, a gyorsaság, hogy mennyire tudja az egymás után következő fémeket elválasztani (pl. vas közül kiszedni a jót), illetve az, hogy a rosszul elhelyezkedő tárgyakat mennyire tudja kimutatni, és ezekben amiben a MAGNUM kiemelkedően jó, vélhetően a legjobb. Pl. egyik különlegessége, hogy az élével elhelyezkedő érmét is majdnem annyiról jelzi, mint a lapjával fekvőt. Nagyon kis dolgokat is kimutat, ebben is csak a speciális aranyrögkeresők jobbak. Ezek együtt adnak igazán jó teljesítményt.


www.metaldetector.hu

T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2015. szeptember 30., szerda 20:25

Alap, gyors beállítás:
3x megnyomod a menügombot (érmézés szántó). Talaj: Fix (F betű) Beállítod az érzékenységet (40 körül), hangerőt és mehetsz is. \:D/
Ez egy jó beállítás nem nagyon mélyre, de már mondjuk 60-70 százalékban megtalálja amit lehet, vasas szemetes helyen 80-90 százalékban. Nulla gyakorlattal már mehetsz. Valamit jelez, tűponttal vigyázni. Itt a gödör szélére is jelezhet és ha élére állva van a pénz mondjuk, vagy szegnél gyakrabban van ez, akkor a tűpont hirtelen elhalkulásánál van.
Kicsit haladóbb:
Ugyanez. Utána végigcsinálod a zajszűrést, azután a talajbeállítást ha van tiszta hely.Közepes talajkövetés (K) Tűpont ha jól állítottad be, nem jelez gödör szélén.
Még haladóbb:
Felteszed 4 vagy 5 vonalra és nagyobb érzékenységet állítasz be, 42-46 között. Itt már játszik a manuál talajbeállítás is. Ez már jó mélyre lát, de kell gyakorlat is. Késleltetett jelek is vannak mélyről. Az becsapós, mert simán lehet nagy távolság a két jel között oda vissza, de ott van!

Diszkriminátor:
Alapképernyő jó, egy-kettőt esetleg lejjebb lehet engedni(16-17)
A hang jó ha a változóra kapcsolod, jobban hallod, mit találsz. Vashang mély ha kevés a fém, hallod a vasakat is, ahol megszaporodik, pláne cserepes, téglás, ott tudod, hogy azt jobban átnézd ;)
Nagyon vasas helyen vagy ha idegesít, kikapcs.
Kb. ez a lényeg. Mélykeresőben nem olyan nagy a tapasztalatom, de árkozni voltam a középső vonal/ 2 és 3 érzékenység beállításban. A talajbeállításba ennél bele lehet keveredni, vigyél leírást!

Szép leleteket! :-bd



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma