Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. augusztus 31., hétfő 18:10

kanbagoly írta:Fej újrahangolásra nincs valami okosság, hogy otthon is el lehessen végezni ha bekövetkezik a baj?
Nekem Feri hozta rendbe anno. :)


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

lalooohun
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 13:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: lalooohun » 2015. szeptember 3., csütörtök 11:21

A 40-es mélykereső fejjel nincs esetleg valakinek videója? Meg erről az újabb összecsukható szárról.
Delta mellé tervezek egy másik gépet és a MAGNUM is durván esélyes. :D



kincsvadász
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2015. július 16., csütörtök 15:35
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kincsvadász » 2015. szeptember 3., csütörtök 12:07

lalooohun írta:A 40-es mélykereső fejjel nincs esetleg valakinek videója? Meg erről az újabb összecsukható szárról.
Delta mellé tervezek egy másik gépet és a MAGNUM is durván esélyes. :D
Nagyfejes Magnumot és Deltát is volt szerencsém kipróbálni. A Magnum alapfejjel jó a delta mellé. Nem kell a nagy fej. Felesleges. Üdv.!



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. szeptember 6., vasárnap 20:58

Vannak képek az új nyélről. Ez az új, karbonszálas teleszkópos nyél, ami három részes, gyorsan és kicsire összecsukható, és sokkal jobb mint az eddigiek. Az anyaga karbonszál és üvegszál erősítésű epoxigyanta, nagyon könnyű, erős és ez a kombináció ütésálló is. Ez nem karbon csövekből és azokra applikált műanyag alkatrészekből van, hanem mindegyik része egyetlen darabból készül. A vezeték az akkumulátortól nem a nyél belsejében megy, hanem a csőfalba van beépítve, hogy rendesen össze lehessen tolni.
Csatolmányok
mujnyel3.jpg
mujnyel3.jpg (155.83 KiB) Megtekintve 56913 alkalommal
mujnyel2.jpg
mujnyel2.jpg (114.26 KiB) Megtekintve 56913 alkalommal
mujnyel1.jpg
mujnyel1.jpg (110.06 KiB) Megtekintve 56913 alkalommal


www.metaldetector.hu

lalooohun
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 13:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: lalooohun » 2015. szeptember 6., vasárnap 21:10

Feri írta:Vannak képek az új nyélről. Ez az új, karbonszálas nyél, ami három részes, gyorsan és kicsire összecsukható, és sokkal jobb mint az eddigiek.

Köszönöm a képeket. Összsúlya mekkora az akkuval együtt?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. szeptember 6., vasárnap 21:15

lalooohun írta:
Feri írta:Vannak képek az új nyélről. Ez az új, karbonszálas nyél, ami három részes, gyorsan és kicsire összecsukható, és sokkal jobb mint az eddigiek.

Köszönöm a képeket. Összsúlya mekkora az akkuval együtt?
1340 gramm.


www.metaldetector.hu

The Great Rat
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:41
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: The Great Rat » 2015. szeptember 6., vasárnap 21:36

Feri írta:Vannak képek az új nyélről. Ez az új, karbonszálas teleszkópos nyél, ami három részes, gyorsan és kicsire összecsukható, és sokkal jobb mint az eddigiek. Az anyaga karbonszál és üvegszál erősítésű epoxigyanta, nagyon könnyű, erős és ez a kombináció ütésálló is. Ez nem karbon csövekből és azokra applikált műanyag alkatrészekből van, hanem mindegyik része egyetlen darabból készül. A vezeték az akkumulátortól nem a nyél belsejében megy, hanem a csőfalba van beépítve, hogy rendesen össze lehessen tolni.

Ez profi!! Minden tiszteletem Neked!!!



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. szeptember 12., szombat 22:53

Sziasztok!
Ide is beírnám akkor, hogy :
Jó lenne találkozni egy carbon nyeles Magnum, vagy Cobra használóval,hogy megnézegethessem magamnak ezt az új fejlesztést. (Mármint a nyelet)
Valaki esetleg, aki szándékozik ellátogatni a Vakond-talira, és magával hozná az említett tárgyat? :shifty:


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2015. szeptember 13., vasárnap 17:25

Ez az új szár van már nekem is, de én nem megyek találkozóra. Nekem nagyon bejön a szár is, nagyon meg vagyok elégedve az egésszel. Annyira jó a gép kompletten, hogy teljesen belelkesedtem, valahogy új lendületet adott és mindig megyek keresőzni ha tudok.
Sokkal jobb is mint számítottam, mert én még a régi Magnumot ismertem, de már az is tetszett. Nem az ismertem a jó kifejezés, inkább kipróbáltam egy ismerősét, aki nagyon dicsérte, de amit nemrég vettem, az sokkal jobb. Egyik a szár. Az ismerősé egy fekete fém szár volt felül, alul fehér műanyagból volt, ami nekem van, az olyan ami a képeken van. Karbon a szár és a fej is. Az eléggé nehéz volt, egy kör alakú nehéz fejjel, ez igen könnyű. A régi olyan "bumfordi" volt és nehéz, ez meg szinte száll. Hátizsákba befér, a régi is, de azt kellett szedegetni, ezt az újat csak össze kell nyomni és kész. Úgy mondhatnám, hogy ez a különleges szár már méltó a kereső különleges tudásához.
Ezen van tengeri keresés is, örülök, hogy jól bevált, alig várom, hogy én is kipróbálhassam a horvátoknál. Sajna idén erről lemaradtam.
Ez a "porszívózás" igaz, a felső réteget csutkára kiszedem vele. Ezt úgy értem, hogy ha mások is vannak velem, panaszkodnak hogy semmi nem marad utánam csak a szemét. A másik amit kiemelnék, hogy drasztikusan csökkent a szemétszedés aránya a korábbi gépeimhez képest és hihetetlen kicsi darabokat is találok amin addig simán átsétált mindenki.

Már korábban olvastam a fórumban erről amíg lehetett. Nagyon kár hogy eltűnt, tapasztaltabb kollégák igazán adhatnának beállítási ötleteket az eltűntek helyett. mert csak átfutottam, láttam hogy vannak, de nem másoltam ki :((
Hadizni milyen beállításokkal lehet legjobban? Mert van a lövészárok beállítás, egy másik, ami a tűpontban van és a mélykereső amit még ki se próbáltam.



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2015. szeptember 15., kedd 10:24

Beállítási tippek, trükkök?



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. szeptember 15., kedd 13:52

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:36-kor.



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. szeptember 28., hétfő 10:27

Tegnap-tegnapelőtt kipróbáltam az új Magnumomat. Nem bírtam magammal, már szombat délelőtt elhoztam, eső se érdekelt, kimentem egy titkos, saját helyemre. Csizma, esőköpeny, fel az enduróra, és mire kiértem már nem is esett annyira.
Először is a gép nagyon kicsire összetolható, szétkapni nem kell, hanem csak összenyomás és lazán elfért a hátizsákban.
Nagyon könnyű. A sef fejes Ace250 után is jóval könnyebnek éreztem. Olyan hogy egész nap is bírnám.
Valami frenetikus, hogy mit találtam még szombaton a számtalanszor átkeresett helyemen is! Ez van az egyik legközelebb és nagyon jó dolgok jöttek, szóval mindig ide megyek ha új gép akad a kezembe, de nem nagyon jött már semmi az utóbbi időben.
Megszámoltam, 32 pénz és töredék jött. Többségben kicsik és darabok, ahogy meg is jósolták. A szelektálása a gépnek fantasztikusan jó. Teljesen alap beállításokkal mentem, de radikálisan csökkent a kivett vas aránya már így elsőre is.
Úgy nézett ki hogy mivel vashangot bekapcsoltam, asok mély tónusú hang közben ahol sok vas volt, ott is volt egy-egy becsippanás. Az volt mindig a jó!
Ja, és még hazafelé abevásárló parkolójában is találtam 480 Ft aprót :D



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 28., hétfő 13:05

Vakond írta:Tegnap-tegnapelőtt kipróbáltam az új Magnumomat. Nem bírtam magammal, már szombat délelőtt elhoztam, eső se érdekelt, kimentem egy titkos, saját helyemre. Csizma, esőköpeny, fel az enduróra, és mire kiértem már nem is esett annyira.
Először is a gép nagyon kicsire összetolható, szétkapni nem kell, hanem csak összenyomás és lazán elfért a hátizsákban.
Nagyon könnyű. A sef fejes Ace250 után is jóval könnyebnek éreztem. Olyan hogy egész nap is bírnám.
Valami frenetikus, hogy mit találtam még szombaton a számtalanszor átkeresett helyemen is! Ez van az egyik legközelebb és nagyon jó dolgok jöttek, szóval mindig ide megyek ha új gép akad a kezembe, de nem nagyon jött már semmi az utóbbi időben.
Megszámoltam, 32 pénz és töredék jött. Többségben kicsik és darabok, ahogy meg is jósolták. A szelektálása a gépnek fantasztikusan jó. Teljesen alap beállításokkal mentem, de radikálisan csökkent a kivett vas aránya már így elsőre is.
Úgy nézett ki hogy mivel vashangot bekapcsoltam, asok mély tónusú hang közben ahol sok vas volt, ott is volt egy-egy becsippanás. Az volt mindig a jó!
Ja, és még hazafelé abevásárló parkolójában is találtam 480 Ft aprót :D
az apró az enyém mert megismertem :lol: :lol: :lol:



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. szeptember 28., hétfő 13:20

ul69 írta:
Vakond írta:Tegnap-tegnapelőtt kipróbáltam az új Magnumomat. Nem bírtam magammal, már szombat délelőtt elhoztam, eső se érdekelt, kimentem egy titkos, saját helyemre. Csizma, esőköpeny, fel az enduróra, és mire kiértem már nem is esett annyira.
Először is a gép nagyon kicsire összetolható, szétkapni nem kell, hanem csak összenyomás és lazán elfért a hátizsákban.
Nagyon könnyű. A sef fejes Ace250 után is jóval könnyebnek éreztem. Olyan hogy egész nap is bírnám.
Valami frenetikus, hogy mit találtam még szombaton a számtalanszor átkeresett helyemen is! Ez van az egyik legközelebb és nagyon jó dolgok jöttek, szóval mindig ide megyek ha új gép akad a kezembe, de nem nagyon jött már semmi az utóbbi időben.
Megszámoltam, 32 pénz és töredék jött. Többségben kicsik és darabok, ahogy meg is jósolták. A szelektálása a gépnek fantasztikusan jó. Teljesen alap beállításokkal mentem, de radikálisan csökkent a kivett vas aránya már így elsőre is.
Úgy nézett ki hogy mivel vashangot bekapcsoltam, asok mély tónusú hang közben ahol sok vas volt, ott is volt egy-egy becsippanás. Az volt mindig a jó!
Ja, és még hazafelé abevásárló parkolójában is találtam 480 Ft aprót :D
az apró az enyém mert megismertem :lol: :lol: :lol:
A pénzt én is megismertem, a pénztárca látszott csak idegennek :))



lalooohun
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 13:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: lalooohun » 2015. szeptember 29., kedd 8:49

Vakond írta:
ul69 írta:
Vakond írta:Tegnap-tegnapelőtt kipróbáltam az új Magnumomat. Nem bírtam magammal, már szombat délelőtt elhoztam, eső se érdekelt, kimentem egy titkos, saját helyemre. Csizma, esőköpeny, fel az enduróra, és mire kiértem már nem is esett annyira.
Először is a gép nagyon kicsire összetolható, szétkapni nem kell, hanem csak összenyomás és lazán elfért a hátizsákban.
Nagyon könnyű. A sef fejes Ace250 után is jóval könnyebnek éreztem. Olyan hogy egész nap is bírnám.
Valami frenetikus, hogy mit találtam még szombaton a számtalanszor átkeresett helyemen is! Ez van az egyik legközelebb és nagyon jó dolgok jöttek, szóval mindig ide megyek ha új gép akad a kezembe, de nem nagyon jött már semmi az utóbbi időben.
Megszámoltam, 32 pénz és töredék jött. Többségben kicsik és darabok, ahogy meg is jósolták. A szelektálása a gépnek fantasztikusan jó. Teljesen alap beállításokkal mentem, de radikálisan csökkent a kivett vas aránya már így elsőre is.
Úgy nézett ki hogy mivel vashangot bekapcsoltam, asok mély tónusú hang közben ahol sok vas volt, ott is volt egy-egy becsippanás. Az volt mindig a jó!
Ja, és még hazafelé abevásárló parkolójában is találtam 480 Ft aprót :D
az apró az enyém mert megismertem :lol: :lol: :lol:
A pénzt én is megismertem, a pénztárca látszott csak idegennek :))
A korábbi gépeidhez hasonlítva mélységgel kapcsolatban mit tapasztalsz? Korábbi fórumban is írták, hogy nem lát annyira mélyre. Van aki pár centi különbségeket írt van aki többet. :D



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. szeptember 29., kedd 21:01

lalooohun írta:
Vakond írta:
ul69 írta:
Vakond írta:Tegnap-tegnapelőtt kipróbáltam az új Magnumomat. Nem bírtam magammal, már szombat délelőtt elhoztam, eső se érdekelt, kimentem egy titkos, saját helyemre. Csizma, esőköpeny, fel az enduróra, és mire kiértem már nem is esett annyira.
Először is a gép nagyon kicsire összetolható, szétkapni nem kell, hanem csak összenyomás és lazán elfért a hátizsákban.
Nagyon könnyű. A sef fejes Ace250 után is jóval könnyebnek éreztem. Olyan hogy egész nap is bírnám.
Valami frenetikus, hogy mit találtam még szombaton a számtalanszor átkeresett helyemen is! Ez van az egyik legközelebb és nagyon jó dolgok jöttek, szóval mindig ide megyek ha új gép akad a kezembe, de nem nagyon jött már semmi az utóbbi időben.
Megszámoltam, 32 pénz és töredék jött. Többségben kicsik és darabok, ahogy meg is jósolták. A szelektálása a gépnek fantasztikusan jó. Teljesen alap beállításokkal mentem, de radikálisan csökkent a kivett vas aránya már így elsőre is.
Úgy nézett ki hogy mivel vashangot bekapcsoltam, asok mély tónusú hang közben ahol sok vas volt, ott is volt egy-egy becsippanás. Az volt mindig a jó!
Ja, és még hazafelé abevásárló parkolójában is találtam 480 Ft aprót :D
az apró az enyém mert megismertem :lol: :lol: :lol:
A pénzt én is megismertem, a pénztárca látszott csak idegennek :))
A korábbi gépeidhez hasonlítva mélységgel kapcsolatban mit tapasztalsz? Korábbi fórumban is írták, hogy nem lát annyira mélyre. Van aki pár centi különbségeket írt van aki többet. :D
Nekem is mondták, de aztán felhomályosított valaki, aki tudja is használni. Az előbb mértem gyorsba egyet az udvaron. Dénár 38, tálpénz 53 centi, mélykeresőben sokkal több de azt nem mondom mert én se hiszem el :mrgreen: 43 érzékenység, 5 vonás, zajcsökkentő elvégezve, minden más alap. Kinn 40-42 érzékenységet használtam kezdőként, de 47-ig lehet állítólag jól menni.
A korábbi gépeim az az egy sárga volt :) Tehát átszálltam bicikliről Ferrariba. Kölcsönbe kipróbáltam sokat, a legújabbakt is AT Pro, Gold, Deus, eTrac. Mélységet nem méregettem, persze igy levegőben néztük, de nem mérőszalaggal, de nem csak az számít. Szelektálásba a Magnum magasan ver mindent, vas közül is szed és megkockáztatom, hogy mélységben is egyik legjobb ha nem a legjobb. És amélykeresőt meg csak az előbb kapcsoltam be először ;)



lalooohun
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 13:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: lalooohun » 2015. szeptember 30., szerda 8:23

Vakond írta:
lalooohun írta:
Vakond írta:
ul69 írta:
Vakond írta:Tegnap-tegnapelőtt kipróbáltam az új Magnumomat. Nem bírtam magammal, már szombat délelőtt elhoztam, eső se érdekelt, kimentem egy titkos, saját helyemre. Csizma, esőköpeny, fel az enduróra, és mire kiértem már nem is esett annyira.
Először is a gép nagyon kicsire összetolható, szétkapni nem kell, hanem csak összenyomás és lazán elfért a hátizsákban.
Nagyon könnyű. A sef fejes Ace250 után is jóval könnyebnek éreztem. Olyan hogy egész nap is bírnám.
Valami frenetikus, hogy mit találtam még szombaton a számtalanszor átkeresett helyemen is! Ez van az egyik legközelebb és nagyon jó dolgok jöttek, szóval mindig ide megyek ha új gép akad a kezembe, de nem nagyon jött már semmi az utóbbi időben.
Megszámoltam, 32 pénz és töredék jött. Többségben kicsik és darabok, ahogy meg is jósolták. A szelektálása a gépnek fantasztikusan jó. Teljesen alap beállításokkal mentem, de radikálisan csökkent a kivett vas aránya már így elsőre is.
Úgy nézett ki hogy mivel vashangot bekapcsoltam, asok mély tónusú hang közben ahol sok vas volt, ott is volt egy-egy becsippanás. Az volt mindig a jó!
Ja, és még hazafelé abevásárló parkolójában is találtam 480 Ft aprót :D
az apró az enyém mert megismertem :lol: :lol: :lol:
A pénzt én is megismertem, a pénztárca látszott csak idegennek :))
A korábbi gépeidhez hasonlítva mélységgel kapcsolatban mit tapasztalsz? Korábbi fórumban is írták, hogy nem lát annyira mélyre. Van aki pár centi különbségeket írt van aki többet. :D
Nekem is mondták, de aztán felhomályosított valaki, aki tudja is használni. Az előbb mértem gyorsba egyet az udvaron. Dénár 38, tálpénz 53 centi, mélykeresőben sokkal több de azt nem mondom mert én se hiszem el :mrgreen: 43 érzékenység, 5 vonás, zajcsökkentő elvégezve, minden más alap. Kinn 40-42 érzékenységet használtam kezdőként, de 47-ig lehet állítólag jól menni.
A korábbi gépeim az az egy sárga volt :) Tehát átszálltam bicikliről Ferrariba. Kölcsönbe kipróbáltam sokat, a legújabbakt is AT Pro, Gold, Deus, eTrac. Mélységet nem méregettem, persze igy levegőben néztük, de nem mérőszalaggal, de nem csak az számít. Szelektálásba a Magnum magasan ver mindent, vas közül is szed és megkockáztatom, hogy mélységben is egyik legjobb ha nem a legjobb. És amélykeresőt meg csak az előbb kapcsoltam be először ;)

Köszönöm a tartalmas infót. :D Tervben van nekem is egy magnum.



peugeot308
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:04
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: peugeot308 » 2015. szeptember 30., szerda 10:25

Sziasztok!

Már nagyon régen esett szó a Magnum beállításával kapcsolatban.
Sajnos a régi fórumon írt hasznos segítségek eltűntek.
Nagy előrelépés lenne kezdő Magnumosok számára,ha a rutinosabb kollégák hozzájárulnának egy kis tapasztalat,beállítás és egyéb tippek közreadásával a különböző területeken való kereséshez.KK,Lóma,hadi,mélykereső...stb.
Ezen kívül nem mindegy a frissen szántott terület,simított szántó,erdő,legelő...sem.Ki,hogyan használja...mit érdemes változtatni...
Ha van ideje valakinek vagy esetleg a régi fórumról vanak mentve ilyen infók,akkor szerintem rajtam kívül még sokan megköszönnék a segítséget.
Én előre is köszönöm mindenkinek!!!

^:)^

Magnum Force írta:Ez az új szár van már nekem is, de én nem megyek találkozóra. Nekem nagyon bejön a szár is, nagyon meg vagyok elégedve az egésszel. Annyira jó a gép kompletten, hogy teljesen belelkesedtem, valahogy új lendületet adott és mindig megyek keresőzni ha tudok.
Sokkal jobb is mint számítottam, mert én még a régi Magnumot ismertem, de már az is tetszett. Nem az ismertem a jó kifejezés, inkább kipróbáltam egy ismerősét, aki nagyon dicsérte, de amit nemrég vettem, az sokkal jobb. Egyik a szár. Az ismerősé egy fekete fém szár volt felül, alul fehér műanyagból volt, ami nekem van, az olyan ami a képeken van. Karbon a szár és a fej is. Az eléggé nehéz volt, egy kör alakú nehéz fejjel, ez igen könnyű. A régi olyan "bumfordi" volt és nehéz, ez meg szinte száll. Hátizsákba befér, a régi is, de azt kellett szedegetni, ezt az újat csak össze kell nyomni és kész. Úgy mondhatnám, hogy ez a különleges szár már méltó a kereső különleges tudásához.
Ezen van tengeri keresés is, örülök, hogy jól bevált, alig várom, hogy én is kipróbálhassam a horvátoknál. Sajna idén erről lemaradtam.
Ez a "porszívózás" igaz, a felső réteget csutkára kiszedem vele. Ezt úgy értem, hogy ha mások is vannak velem, panaszkodnak hogy semmi nem marad utánam csak a szemét. A másik amit kiemelnék, hogy drasztikusan csökkent a szemétszedés aránya a korábbi gépeimhez képest és hihetetlen kicsi darabokat is találok amin addig simán átsétált mindenki.

Már korábban olvastam a fórumban erről amíg lehetett. Nagyon kár hogy eltűnt, tapasztaltabb kollégák igazán adhatnának beállítási ötleteket az eltűntek helyett. mert csak átfutottam, láttam hogy vannak, de nem másoltam ki :((
Hadizni milyen beállításokkal lehet legjobban? Mert van a lövészárok beállítás, egy másik, ami a tűpontban van és a mélykereső amit még ki se próbáltam.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára peugeot308 2015. szeptember 30., szerda 10:27-kor.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. szeptember 30., szerda 18:20

Sajnos kitörlődött minden. Úgyhogy várjuk a javaslatokat.

Én is frissíteni fogok mindent a MAGNUM-mal kapcsolatban (is), mert a fejlesztés folyik és évek óta nem változott érdemben a honlapom, a fórumba írogattam, ami eltűnt. Képek is lesznek, esetleg videók. Valaki még leletképeket is ígért.

Inspirálva Vakond beírásától és az e-mailektől most már én is elkezdtem méregetni. Az 1 Ft-ot 40 cm-ről sikerült még jeleztetni, egy alig kisebb vékony ezüstpénzt (dénár?) 37-38 centiről, a tálkapénzt viszont 52-nél többről nekem nem vitte 43-as érzékenységen, de ezek végső soron nem egyformák. Inkább 50-et mondanék rá. Kicsit többet tud az egy euróra.
Ez a normál kézi kereső volt 28x22 cm-es fejjel, 5 vonalas beállításban.
Tűponton belül non-motion állásban 55-ig jelezte.
Ugyanezzel a fejjel mélykeresőre kapcsolva a tálkapénzt 60-80 centiről tudta beállítástól függően. Itt a reakciósebességgel és a szűréssel lehet játszani, 1,2 és 3-as szűrés ami ennél jó lehet. 80 cm a vége. 52-ről már erősen jelzett mindhárom sebességi beállításban. A két gyorsabb lehet használható így kéziben, a harmadik a Brutus szondához való, mert lassú. 55-60 cm lehet reális ezzel a keresőfejjel föld alatt egy ilyen tálkapénzre, mivel rá lehet állítani most már a talajra. A kólásdobozra 110-120 cm-t tudott a második vonalra állítva, a 110-et már elég erősen. Összehasonlításul 110-et tud egy Pulse Star II Pro 1x1 m-es kerettel.
És létezik sokkal nagyobb, 41 cm-es kézi DD fej is, plusz a BRUTUS szonda, amivel 210 cm-ig jelzi a kólásdobozt és 340-ig a rohamsisakot. A következő legérzékenyebb mélykeresőnél, amiről tudok 165 cm van megadva kólásdobozra. Reálisan egy rohamsisakot 2 m mélység alatt is megtalál földben.

Tehát a MAGNUM a következő mélységi fokozatokat tudja:
Kézi kereső 1,2,3,4 vagy 5 vonal. Gyakorlatilag a 3-tól 5-ig, az 3 fokozat. Már 3 vonalon is jó, 4 vonalon is igen jó mélységet tud.
Tűpont vagy abban a non-motion, ez valamivel mélyebb, utóbbi eredetileg a "lövészárkozó" állás (Cobrán ugyanezt nagyon szeretik erre használni).
Aztán a mélykereső három fokozattal, abból kéziben a két gyorsabb a használható.

Be lesznek még mérve a különböző keresőfejek többféle beállításban, lesz egy táblázat, esetleg rövid videó is, hogy mi a maximum, de az, hogy milyen távolságokat tud levegőben, csak egy tájékoztató adat a sok közül, olyan, mint egy kocsinál a lóerő. A fémválasztás is ugyanennyit számít, a gyorsaság, hogy mennyire tudja az egymás után következő fémeket elválasztani (pl. vas közül kiszedni a jót), illetve az, hogy a rosszul elhelyezkedő tárgyakat mennyire tudja kimutatni, és ezekben amiben a MAGNUM kiemelkedően jó, vélhetően a legjobb. Pl. egyik különlegessége, hogy az élével elhelyezkedő érmét is majdnem annyiról jelzi, mint a lapjával fekvőt. Nagyon kis dolgokat is kimutat, ebben is csak a speciális aranyrögkeresők jobbak. Ezek együtt adnak igazán jó teljesítményt.


www.metaldetector.hu

T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2015. szeptember 30., szerda 20:25

Alap, gyors beállítás:
3x megnyomod a menügombot (érmézés szántó). Talaj: Fix (F betű) Beállítod az érzékenységet (40 körül), hangerőt és mehetsz is. \:D/
Ez egy jó beállítás nem nagyon mélyre, de már mondjuk 60-70 százalékban megtalálja amit lehet, vasas szemetes helyen 80-90 százalékban. Nulla gyakorlattal már mehetsz. Valamit jelez, tűponttal vigyázni. Itt a gödör szélére is jelezhet és ha élére állva van a pénz mondjuk, vagy szegnél gyakrabban van ez, akkor a tűpont hirtelen elhalkulásánál van.
Kicsit haladóbb:
Ugyanez. Utána végigcsinálod a zajszűrést, azután a talajbeállítást ha van tiszta hely.Közepes talajkövetés (K) Tűpont ha jól állítottad be, nem jelez gödör szélén.
Még haladóbb:
Felteszed 4 vagy 5 vonalra és nagyobb érzékenységet állítasz be, 42-46 között. Itt már játszik a manuál talajbeállítás is. Ez már jó mélyre lát, de kell gyakorlat is. Késleltetett jelek is vannak mélyről. Az becsapós, mert simán lehet nagy távolság a két jel között oda vissza, de ott van!

Diszkriminátor:
Alapképernyő jó, egy-kettőt esetleg lejjebb lehet engedni(16-17)
A hang jó ha a változóra kapcsolod, jobban hallod, mit találsz. Vashang mély ha kevés a fém, hallod a vasakat is, ahol megszaporodik, pláne cserepes, téglás, ott tudod, hogy azt jobban átnézd ;)
Nagyon vasas helyen vagy ha idegesít, kikapcs.
Kb. ez a lényeg. Mélykeresőben nem olyan nagy a tapasztalatom, de árkozni voltam a középső vonal/ 2 és 3 érzékenység beállításban. A talajbeállításba ennél bele lehet keveredni, vigyél leírást!

Szép leleteket! :-bd



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2015. szeptember 30., szerda 20:27

T.képp egyszerű, csak pár dolgot kell beállítani és kész. A rengeteg opcióból igazán csak ezek fontosak sztem.



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2015. október 1., csütörtök 10:31

Köszönöm!
Most már nagyon kezdi ez a kézi mélykeresés piszkálni a csőrömet. Miért olyan bekavarós a beállítás?
Ha nem vagyok telhetetlen, valaki ebben a témában is adhatna ebben is tanácsot. Hadizás szempontból is.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 3., szombat 19:31

A MAGNUM mélységéről annyit, hogy miután szóba került, érdekes egybeesés, hogy ma is és tegnap is voltak itt olyanok is, akik pont ezzel kapcsolatban hoztak infókat.
Az egyik látogató többek között arról számolt be, hogy a sokorópátkai találkozón 95 cm mélyre elásott pénzes köcsögöt csak a nagyfejes (41 cm) MAGNUM mutatta ki. Még csak nem is mélykereső, hanem a normál kézi üzemmódban.
A mai látogatók BRUTUS szondás MAGNUM-ot hoztak frissíteni és arról volt szó, hogy vannak, akik 2,6 milliós mélykeresőket is megvesznek, miközben ez jobb és csak tizedannyiba kerül.
Elég sokan használnak depók keresésére és hadizásra is MAGNUM-ot.
Van egy "legenda", amit egyesek minden lehetséges módon terjesztenek is, miszerint a felső 15-20 "kiporszívózása" egyben azt is jelentené, hogy a MAGNUM nem lát mélyre. A valóságban az egyik legmélyebbre látó fémkereső a MAGNUM. Kézi keresőben is be lehet úgy állítani hogy mélyre lásson, miközben a "porszívózás" ugyanúgy megmarad. A MAGNUM egyik különlegessége az automata váltó, ami azt jelenti, hogy ha mélyen van a fémtárgy, akkor a mélyre látó részek reagálnak (ha bekapcsoljuk azokat is), ha a felszínen van, akkor közelre látó de nagyon gyors részek. Vagyis alkalmazkodik a fémtárgyhoz.
A másik alkalmazkodási mód a multifrekvencia, ami egyaránt jó a kicsi és nagy fémtárgyakra is. Vagyis az egész pici érmetöredékek "porszívózásától" a rohamsisakig mindenre jó. Ma pont arról beszélgettünk, hogy aligha van még egy, a rohamsisakot 3,4 m-ről is látó fémkereső.
Olyan meg egészen biztosan nincs még egy, ami egyszerre kézi és mélykereső is és mindkettőben csúcsteljesítményt nyújt. És van egy átmeneti, a kézi mélykereső üzemmód is.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 3., szombat 19:43

Magnum Force írta:Köszönöm!
Most már nagyon kezdi ez a kézi mélykeresés piszkálni a csőrömet. Miért olyan bekavarós a beállítás?
Ha nem vagyok telhetetlen, valaki ebben a témában is adhatna ebben is tanácsot. Hadizás szempontból is.
A kézi mélykeresés üzemmódot eredetileg csak kísérleti jelleggel tettem bele, mint a mélykeresésen belüli funkciót. Ezért csak úgy lehet ebből a normál kézire visszakapcsolni, ha előbb a normál mélykeresésre kapcsolsz és onnan lehet kézibe. Egyszerűen nem maradt nyomogómb. De mivel bevált, kitűnően működik, már megírtam a programot úgy, hogy a menüből lehessen átkapcsolni és akkor egyszerűbb. Csak előbb kell egy újabb fajta MAGNUM is, amivel kipróbálhatom, a sajátom a régi verziós, az újakat pedig azonnal elviszik.
A kézi mélykereső azt jelenti, hogy a talajkiegyenlítés működik mélykeresőben is, ami a BRUTUS-hoz nem kell, a DD fejes kereséshez igen.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 6., kedd 11:00

Valaki küldött leletes képeket.
Szóban még annyit tett hozzá, hogy az új szoftverrel egyaránt jól szed nagyon kicsi és töredék, fél és negyed Árpád-házi érméktől az ilyen mélyebben fekvő, nagyobb érmékig egyszerre mindent. Még mélykeresővel se találtak utána semmit.

"Az ígért képeket csatolom mellékletben. Természetesen kellett hozzá egy jó nagy adag szerencse. A magnum után deussal, safarival és gold-maxxal se találtak ezekből egy darabot sem. Tehát ami volt, azt a magnum mind kiszedte. Bővebben nem fejteném ki a lelés körülményeit a kötekvők miatt. A lényeg annyi, hogy minden egyes darab múzeumban van"
mnezust1.jpg
mnezust1.jpg (50.53 KiB) Megtekintve 16742 alkalommal
mnezust2.jpg
mnezust2.jpg (28.1 KiB) Megtekintve 16742 alkalommal


www.metaldetector.hu

Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. október 6., kedd 11:33

Feri írta:Valaki küldött leletes képeket.
Szóban még annyit tett hozzá, hogy az új szoftverrel egyaránt jól szed nagyon kicsi és töredék, fél és negyed Árpád-házi érméktől az ilyen mélyebben fekvő, nagyobb érmékig egyszerre mindent. Még mélykeresővel se találtak utána semmit.

"Az ígért képeket csatolom mellékletben. Természetesen kellett hozzá egy jó nagy adag szerencse. A magnum után deussal, safarival és gold-maxxal se találtak ezekből egy darabot sem. Tehát ami volt, azt a magnum mind kiszedte. Bővebben nem fejteném ki a lelés körülményeit a kötekvők miatt. A lényeg annyi, hogy minden egyes darab múzeumban van"
mnezust1.jpg
mnezust2.jpg
Ez már döfi!
Ha csak egyet is találnék , akkor is bearanyozná a napomat...
Ejj, kicsi tallérkáim, miért is kerülitek el mindig apucit? :cry: :roll:


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. október 6., kedd 12:29

talentum írta:
Feri írta:Valaki küldött leletes képeket.
Szóban még annyit tett hozzá, hogy az új szoftverrel egyaránt jól szed nagyon kicsi és töredék, fél és negyed Árpád-házi érméktől az ilyen mélyebben fekvő, nagyobb érmékig egyszerre mindent. Még mélykeresővel se találtak utána semmit.

"Az ígért képeket csatolom mellékletben. Természetesen kellett hozzá egy jó nagy adag szerencse. A magnum után deussal, safarival és gold-maxxal se találtak ezekből egy darabot sem. Tehát ami volt, azt a magnum mind kiszedte. Bővebben nem fejteném ki a lelés körülményeit a kötekvők miatt. A lényeg annyi, hogy minden egyes darab múzeumban van"
mnezust1.jpg
mnezust2.jpg
Ez már döfi!
Ha csak egyet is találnék , akkor is bearanyozná a napomat...
Ejj, kicsi tallérkáim, miért is kerülitek el mindig apucit? :cry: :roll:
Gratula 1 - a találatért
Gratula 2 + mélységes respect - a leadásért


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

peugeot308
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:04
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: peugeot308 » 2015. október 6., kedd 12:53

Köszönöm szépen neked is és Ferinek a hasznos tanácsokat és segítséget!
Természetesen talaj és helyfüggő a legpontosabb beállítás,de a hadizáson kívül érdekelnének jobban a különböző korok "elhagyott" tárgyai...
Az érmézés szántó beállításon kívül szoktátok használni a menüből a többi lehetőséget is?


T.Csaba írta:Alap, gyors beállítás:
3x megnyomod a menügombot (érmézés szántó). Talaj: Fix (F betű) Beállítod az érzékenységet (40 körül), hangerőt és mehetsz is. \:D/
Ez egy jó beállítás nem nagyon mélyre, de már mondjuk 60-70 százalékban megtalálja amit lehet, vasas szemetes helyen 80-90 százalékban. Nulla gyakorlattal már mehetsz. Valamit jelez, tűponttal vigyázni. Itt a gödör szélére is jelezhet és ha élére állva van a pénz mondjuk, vagy szegnél gyakrabban van ez, akkor a tűpont hirtelen elhalkulásánál van.
Kicsit haladóbb:
Ugyanez. Utána végigcsinálod a zajszűrést, azután a talajbeállítást ha van tiszta hely.Közepes talajkövetés (K) Tűpont ha jól állítottad be, nem jelez gödör szélén.
Még haladóbb:
Felteszed 4 vagy 5 vonalra és nagyobb érzékenységet állítasz be, 42-46 között. Itt már játszik a manuál talajbeállítás is. Ez már jó mélyre lát, de kell gyakorlat is. Késleltetett jelek is vannak mélyről. Az becsapós, mert simán lehet nagy távolság a két jel között oda vissza, de ott van!

Diszkriminátor:
Alapképernyő jó, egy-kettőt esetleg lejjebb lehet engedni(16-17)
A hang jó ha a változóra kapcsolod, jobban hallod, mit találsz. Vashang mély ha kevés a fém, hallod a vasakat is, ahol megszaporodik, pláne cserepes, téglás, ott tudod, hogy azt jobban átnézd ;)
Nagyon vasas helyen vagy ha idegesít, kikapcs.
Kb. ez a lényeg. Mélykeresőben nem olyan nagy a tapasztalatom, de árkozni voltam a középső vonal/ 2 és 3 érzékenység beállításban. A talajbeállításba ennél bele lehet keveredni, vigyél leírást!

Szép leleteket! :-bd



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: buszos » 2015. október 6., kedd 13:21

Gratula az érmékhez!
Nem kötözködés képen , de ezt a legtöbb gép kiszedi tisztességes mélységből( már amelyi nem vasnak jelzi)
Itt az lett volna a szép , ha egy agyon járt placcról a magnum még ezeket szedte volna ki a többi gép( deus , etrac, golden mask , stb stb) gépek után.
Ha a placcot a magnumos előtt egy deussal/ golden maskal/ argussal / minelabbal átnézik , biztos vagyok benne , hogy se a magnum se más gép nem szedett volna semmit.



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2015. október 6., kedd 19:10

khepera írta:
talentum írta:
Feri írta:Valaki küldött leletes képeket.
Szóban még annyit tett hozzá, hogy az új szoftverrel egyaránt jól szed nagyon kicsi és töredék, fél és negyed Árpád-házi érméktől az ilyen mélyebben fekvő, nagyobb érmékig egyszerre mindent. Még mélykeresővel se találtak utána semmit.

"Az ígért képeket csatolom mellékletben. Természetesen kellett hozzá egy jó nagy adag szerencse. A magnum után deussal, safarival és gold-maxxal se találtak ezekből egy darabot sem. Tehát ami volt, azt a magnum mind kiszedte. Bővebben nem fejteném ki a lelés körülményeit a kötekvők miatt. A lényeg annyi, hogy minden egyes darab múzeumban van"
mnezust1.jpg
mnezust2.jpg
Ez már döfi!
Ha csak egyet is találnék , akkor is bearanyozná a napomat...
Ejj, kicsi tallérkáim, miért is kerülitek el mindig apucit? :cry: :roll:
Gratula 1 - a találatért
Gratula 2 + mélységes respect - a leadásért
:text-goodpost:
Gratulálok!


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. október 7., szerda 16:22

Feri!

Esetleg tűpont funkcióban megoldható lenne a hang szerinti vas - nemvas megkülönböztetés?


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. október 7., szerda 19:18

kanbagoly írta:Feri!

Esetleg tűpont funkcióban megoldható lenne a hang szerinti vas - nemvas megkülönböztetés?
Van benne ilyen, non motion, vasra berreg.
Ez a használati útmutatóból van :
Screenshot_2015-10-07-19-27-11.jpeg
Screenshot_2015-10-07-19-27-11.jpeg (131.12 KiB) Megtekintve 16592 alkalommal



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 7., szerda 20:52

a.kezdo írta:
kanbagoly írta:Feri!

Esetleg tűpont funkcióban megoldható lenne a hang szerinti vas - nemvas megkülönböztetés?
Van benne ilyen, non motion, vasra berreg.
Ez a használati útmutatóból van :
Screenshot_2015-10-07-19-27-11.jpeg
Igen, és videó is van róla, hogyan lehet nagy vasakat szűrni vele.
Sok funkciója van ;)
[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=C92vmomNo0Q[/bbvideo]


www.metaldetector.hu

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. október 8., csütörtök 8:02

Köszönöm derengett, hogy van valami ilyesmi, de nem emlékeztem rá.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. október 8., csütörtök 9:05

Feri írta: Aztán a mélykereső három fokozattal, abból kéziben a két gyorsabb a használható.
Engem a nagyfejes mélykeresőzés érdekel, tehát a kérdéseim is erre vonatkoznak:

Hogy lehet fokozatot váltani és földkiegyenlíteni mélykereső módban? Azt tudom, hogy a Le nyíllal lehet belépni a mélykereső módba, aztán a "monitor" ikonnal a DD módba, de hogyan tovább?

Ui: Kinullázást kell a DD fejes mélykeresőzésnél is csinálni? Itt meg is kérdezném, hogy ez a kinullázás nem azonos a földkiegyenlítéssel?


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 8., csütörtök 11:10

kanbagoly írta:
Feri írta: Aztán a mélykereső három fokozattal, abból kéziben a két gyorsabb a használható.
Engem a nagyfejes mélykeresőzés érdekel, tehát a kérdéseim is erre vonatkoznak:

Hogy lehet fokozatot váltani és földkiegyenlíteni mélykereső módban? Azt tudom, hogy a Le nyíllal lehet belépni a mélykereső módba, aztán a "monitor" ikonnal a DD módba, de hogyan tovább?

Ui: Kinullázást kell a DD fejes mélykeresőzésnél is csinálni? Itt meg is kérdezném, hogy ez a kinullázás nem azonos a földkiegyenlítéssel?
Ha fenn megjelenik a DD felirat, akkor az érzékenységet a "monitor" gombbal lehet állítani, mert bal oldalon a fel-le nyilak ettől kezdve a talajbeállításra valók. Ugyanúgy kell beállítani, mint normál kéziben a manuális beállításnál. Vagyis meg kell nézni, hogyan reagál a talajra, és ha erősödik a hang rá, akkor feljebb állítani, ha gyengül, lejjebb. A két nyíl megnyomására fel-le ugrik a szám, nyomva tartva gyorsan pörög, a kettő közötti gombra beáll nullára. A szám itt teljesen más szokott lenni, mint kéziben és attól is függ, milyen erősségű szűrés van beállítva.

Váltani ugyanúgy a vonalas gombbal lehet, mint kéziben, az első és a második szokott jó lenni, van külön tűpont is stb.

De itt van egy részletes leírás:
http://www.metaldetector.hu/magnum3.doc


www.metaldetector.hu

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. október 8., csütörtök 12:37

Feri írta:
kanbagoly írta:
Feri írta: Aztán a mélykereső három fokozattal, abból kéziben a két gyorsabb a használható.
Engem a nagyfejes mélykeresőzés érdekel, tehát a kérdéseim is erre vonatkoznak:

Hogy lehet fokozatot váltani és földkiegyenlíteni mélykereső módban? Azt tudom, hogy a Le nyíllal lehet belépni a mélykereső módba, aztán a "monitor" ikonnal a DD módba, de hogyan tovább?

Ui: Kinullázást kell a DD fejes mélykeresőzésnél is csinálni? Itt meg is kérdezném, hogy ez a kinullázás nem azonos a földkiegyenlítéssel?
Ha fenn megjelenik a DD felirat, akkor az érzékenységet a "monitor" gombbal lehet állítani, mert bal oldalon a fel-le nyilak ettől kezdve a talajbeállításra valók. Ugyanúgy kell beállítani, mint normál kéziben a manuális beállításnál. Vagyis meg kell nézni, hogyan reagál a talajra, és ha erősödik a hang rá, akkor feljebb állítani, ha gyengül, lejjebb. A két nyíl megnyomására fel-le ugrik a szám, nyomva tartva gyorsan pörög, a kettő közötti gombra beáll nullára. A szám itt teljesen más szokott lenni, mint kéziben és attól is függ, milyen erősségű szűrés van beállítva.

Váltani ugyanúgy a vonalas gombbal lehet, mint kéziben, az első és a második szokott jó lenni, van külön tűpont is stb.

De itt van egy részletes leírás:
http://www.metaldetector.hu/magnum3.doc
Nagyon frankó, így már világos! Kipróbálom aztán ha valami mégse tiszta akkor megint nyaggatlak.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. október 8., csütörtök 20:37

Ezt a DD mélykeresős talajkiegyenlítést nem lehet valahogy pumpálóssá tenni, hogy egy gombot lenyomva magától álljon be pumpálás közben?
Amúgy nekem a fel-le hiába tartom lenyomva nem pörög, úgy kell léptetnem egy rakást és az is zavaró egy kicsit, hogy amíg állítom az értékeket elhallgat a gép. Ezzel a talajra állítással küszködök a legjobban, pedig a sima kézikeresőzésnél régi verziószámnál nem volt problémám manuális talajkiegyenlítéssel. Nagy tekercset (41 cm-est) mennyire tartsam el a talajtól mélykeresőzés közben? Ha nem akarom az apró tárgyakat kiszűrni akkor leengedhetem egész talajig? Vagy akkor már értelmét veszti a mélykereső funkció és inkább menjek a vasmegkülönböztetéses tűponttal? Melyik módban lát mélyebbre?
3.45 van a gépemen.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 8., csütörtök 22:47

kanbagoly írta:Ezt a DD mélykeresős talajkiegyenlítést nem lehet valahogy pumpálóssá tenni, hogy egy gombot lenyomva magától álljon be pumpálás közben?
Amúgy nekem a fel-le hiába tartom lenyomva nem pörög, úgy kell léptetnem egy rakást és az is zavaró egy kicsit, hogy amíg állítom az értékeket elhallgat a gép. Ezzel a talajra állítással küszködök a legjobban, pedig a sima kézikeresőzésnél régi verziószámnál nem volt problémám manuális talajkiegyenlítéssel. Nagy tekercset (41 cm-est) mennyire tartsam el a talajtól mélykeresőzés közben? Ha nem akarom az apró tárgyakat kiszűrni akkor leengedhetem egész talajig? Vagy akkor már értelmét veszti a mélykereső funkció és inkább menjek a vasmegkülönböztetéses tűponttal? Melyik módban lát mélyebbre?
3.45 van a gépemen.
Lehet elvileg pumpálós is, legalábbis részben. A pumpálós nem olyan pontos, mint a manuális.
Itt az érzékenység sokkal nagyobb, mint a normál kézi üzemmódban. Ezért sokkal jobb érzékeli a talajt is, vagyis pontosabban kell beállítani. A közelben nem lehet semmilyen fém ami bezavarna, ezért nem könnyű mutatvány. Ez kicsit olyan, mint a Nexus, amit nem egyszerű beállítani, de ha sikerül, akkor jó mélyre lát. Ezt azért nem annyira nehéz.
Elvileg egészen talajközelbe lehet engedni a keresőfejet, attól függően, mennyire sikerült kiegyenlíteni a talajra.
Mélyebb, mint a tűpont, és itt isokkal inkább van vasmegkülönböztetés, a teljes képernyős bemérést is be lehet kapcsolni evalizerrel, ami akkor ad használható információt, ha jó erős a jelzés.
Ez kb. másfél éve van benne a MAGNUM-ban, de a felhasználók hanyagolták, vagy észre se vették. Úgyhogy én se foglalkoztam vele, vártam a beszámolókat és javaslatokat, amelyek nem jöttek. Általában nem használják ki a MAGNUM képességeit.


www.metaldetector.hu

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. október 9., péntek 7:59

Feri írta:
kanbagoly írta:Ezt a DD mélykeresős talajkiegyenlítést nem lehet valahogy pumpálóssá tenni, hogy egy gombot lenyomva magától álljon be pumpálás közben?
Amúgy nekem a fel-le hiába tartom lenyomva nem pörög, úgy kell léptetnem egy rakást és az is zavaró egy kicsit, hogy amíg állítom az értékeket elhallgat a gép. Ezzel a talajra állítással küszködök a legjobban, pedig a sima kézikeresőzésnél régi verziószámnál nem volt problémám manuális talajkiegyenlítéssel. Nagy tekercset (41 cm-est) mennyire tartsam el a talajtól mélykeresőzés közben? Ha nem akarom az apró tárgyakat kiszűrni akkor leengedhetem egész talajig? Vagy akkor már értelmét veszti a mélykereső funkció és inkább menjek a vasmegkülönböztetéses tűponttal? Melyik módban lát mélyebbre?
3.45 van a gépemen.
Lehet elvileg pumpálós is, legalábbis részben. A pumpálós nem olyan pontos, mint a manuális.
Itt az érzékenység sokkal nagyobb, mint a normál kézi üzemmódban. Ezért sokkal jobb érzékeli a talajt is, vagyis pontosabban kell beállítani. A közelben nem lehet semmilyen fém ami bezavarna, ezért nem könnyű mutatvány. Ez kicsit olyan, mint a Nexus, amit nem egyszerű beállítani, de ha sikerül, akkor jó mélyre lát. Ezt azért nem annyira nehéz.
Elvileg egészen talajközelbe lehet engedni a keresőfejet, attól függően, mennyire sikerült kiegyenlíteni a talajra.
Mélyebb, mint a tűpont, és itt isokkal inkább van vasmegkülönböztetés, a teljes képernyős bemérést is be lehet kapcsolni evalizerrel, ami akkor ad használható információt, ha jó erős a jelzés.
Ez kb. másfél éve van benne a MAGNUM-ban, de a felhasználók hanyagolták, vagy észre se vették. Úgyhogy én se foglalkoztam vele, vártam a beszámolókat és javaslatokat, amelyek nem jöttek. Általában nem használják ki a MAGNUM képességeit.
Szerintem senki nem tudta. Én is nyafogtam, hogy kellene nagyfejre írt mélykeresős üzemmód, de elfelejtetted beharangozni, hogy meg van. Vagy csak szimplán elkerülte a figyelmemet. :D

Na mindegy. A lényeg az, hogy van. Ezzel a talajbeállítással még küszködök. Még 1 kérdés: a talajbeállításra emlékszik a gép, ha közben átváltok sima kézire aztán vissza DD mélybe? A pumpálós megoldható a jövőben, vagy már most is rajta van a gépen és alkalmazható? Ha rajta van, melyik gombot tartsam nyomva a nullázót?


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma