Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Status: Offline

Re: MAGNUM

HozzászólásSzerző: Feri » 2015. október 16., péntek 13:32

A napok óta tartó eső jó alkalmat adott egy vizes fű teszthez. Többen beszámoltak arról, hogy a MAGNUM reagál a vizes fűre, úgyhogy most alaposan kipróbáltam én is, hogy megoldjam, de ez sehogy se reagált.
Nekem csak akkor szólalt meg, amikor jó erősen lapjával odacsaptam a keresőfejet. Úgyhogy szuperstabil ;)
Ezek szerint az új keresőfej erre a problémára is megoldás. Ennél más megoldású az árnyékolás, mint a régieknél. A régieknél a tengeri üzemmód lehet ilyenkor a megoldás. Illetve ahol fű volt, ott fém is, nem volt egyszerű fémmentes helyet találni a kipróbáláshoz.
Még lesz video, csak a kézi melykeresőt nem olyan egyszerű levideózni, mert a felvevőre is jelez.
https://youtu.be/M2SBzr164cw
www.metaldetector.hu

a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: a.kezdo » 2015. október 16., péntek 15:11

Igen én voltam az egyik, aki mindig panaszkodott! :-h
Az új fej tényleg nem csinálja. :-bd
Magnum kerek fej eladó!

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2015. október 16., péntek 16:29

Fasza. Feri a régi fejek nem betétesek? Mondjuk ha becserélném egy új fejre, a régit nem számítod be?

Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Feri » 2015. október 19., hétfő 23:29

kanbagoly írta:Fasza. Feri a régi fejek nem betétesek? Mondjuk ha becserélném egy új fejre, a régit nem számítod be?

A legrégebbiek még más megoldásúak voltak. Nem számítok be, sajnos nem tudnék mit kezdeni velük.
www.metaldetector.hu

Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Feri » 2015. október 19., hétfő 23:36

Van fenn újabban egy új link, ahol a MAGNUM szoftverfejlesztést lehet nyomon kísérni.
Most az a legújabb, hogy a mélykeresőre való átkapcsolás és visszakapcsolás ezentúl a menüből lehetséges. Ezzel egyszerűbb átváltani.
www.metaldetector.hu

reinold
Százados
Százados
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D

HozzászólásSzerző: reinold » 2015. október 19., hétfő 23:39

Szép estét!
Lehet , hogy már kérdeztem Feritől, de mást is érdekelhet:
Régi, alunyeles Magnumhoz , ha valaki vásárol egy új carbon nyelet új tipusú fejjel, akkor össze kell hangolni a "dobozával"? :?: A régi fejel kompatibilis az új carbon nyél?
Üdv:
Reinold :)
Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Feri » 2015. október 19., hétfő 23:43

reinold írta:Szép estét!
Régi, alunyeles Magnumhoz , ha valaki vásárol egy új carbon nyelet új tipusú fejjel, akkor össze kell hangolni a "dobozával"? :?: A régi fejel kompatibilis az új carbon nyél?
Üdv:

Igen, az összes MAGNUM keresőfejjel és műszerdobozzal kompatibilis. Az összehangolás csak annyi, hogy a tartócsavart kell úgy beállítani, hogy a műszerdoboz jó irányba álljon.
www.metaldetector.hu

reinold
Százados
Százados
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D

HozzászólásSzerző: reinold » 2015. október 19., hétfő 23:48

Feri írta:
reinold írta:Szép estét!
Üdv:

Igen, az összes MAGNUM keresőfejjel és műszerdobozzal kompatibilis. Az összehangolás csak annyi, hogy a tartócsavart kell úgy beállítani, hogy a műszerdoboz jó irányba álljon.

:) Köszönöm a választ!
Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

dunapentele
Tizedes
Tizedes

MAGNUM szoftver verzió

HozzászólásSzerző: dunapentele » 2015. október 20., kedd 7:50

Feri írta:Most az a legújabb, hogy a mélykeresőre való átkapcsolás és visszakapcsolás ezentúl a menüből lehetséges. Ezzel egyszerűbb átváltani.

Feri,lényegesen felhasználóbarátabb volt az a megoldás,amit még a Brutus előtt alkalmaztál erre,egyetlenegy gombbal lehetett ki és belépni a mélykereső módba.Én terepen nagyon sokszor visszaléptem mélykeresőből normál módba,hogy aztán tűponttal ráellenőrizzek a darabra,ez sokkal egyszerűbb volt,és praktikusabb...
Javasolnám a normál illetve nagy fejjel mélykeresőzni próbálok számára ezt a lehetőséget is visszaállítani,a menüs rendszer meg jó lesz a Brutussal menők számára,gyakorlatilag nekik szükséges csak a DD meg a keret közt átkapcsolgatniuk.

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2015. október 20., kedd 10:24

Nekem a DD fejes mélykereső mód talajkiegyenlítős videója lenne a legfontosabb! Türelmetlenül várom!!! Fontos lenne, mert már egy pár helyről így is lecsúsztam amit szerettem volna vele megnézni.

Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Re: MAGNUM szoftver verzió

HozzászólásSzerző: Feri » 2015. október 20., kedd 13:12

dunapentele írta:
Feri írta:Most az a legújabb, hogy a mélykeresőre való átkapcsolás és visszakapcsolás ezentúl a menüből lehetséges. Ezzel egyszerűbb átváltani.

Feri,lényegesen felhasználóbarátabb volt az a megoldás,amit még a Brutus előtt alkalmaztál erre,egyetlenegy gombbal lehetett ki és belépni a mélykereső módba.Én terepen nagyon sokszor visszaléptem mélykeresőből normál módba,hogy aztán tűponttal ráellenőrizzek a darabra,ez sokkal egyszerűbb volt,és praktikusabb...
Javasolnám a normál illetve nagy fejjel mélykeresőzni próbálok számára ezt a lehetőséget is visszaállítani,a menüs rendszer meg jó lesz a Brutussal menők számára,gyakorlatilag nekik szükséges csak a DD meg a keret közt átkapcsolgatniuk.

Jó, akkor visszateszem az eredeti megoldást is. Ez a menüs azért született, mert a DD fejes mélykeresésben foglalt az a gomb, amivel azonnal vissza lehetne menni kézibe. Előbb át kellett váltani a nagy szondásra és onnan ment csak. Ebbe voltak, akik bekavarodtak.
Van tűpont a mélykeresőben is, ráadásul a talajbeállítás más kéziben, szerintem felesleges átkapcsolgatni.
kanbagoly írta:Nekem a DD fejes mélykereső mód talajkiegyenlítős videója lenne a legfontosabb! Türelmetlenül várom!!! Fontos lenne, mert már egy pár helyről így is lecsúsztam amit szerettem volna vele megnézni.

Szóval addig lehetetlen használni a MAGNUM-ot, amíg nincs videó róla :) Nagy felelősség nyugszik a vállamon, mert enélkül lecsúsztok a nagy leletekről ;)
Most reggel vitték el a MAGNUM-ot, amit tegnap este fejeztem be. Nem maradnak nálam olyan sokáig, hogy videózgassam, a múltkori esős videót is az eső miatt tudtam összehozni, mert emiatt később jöttek. Akkor csak a nyélért, de nyél nélkül nem olyan jó még a MAGNUM se :) Még ezt a szoftvermódosítást megcsináltam éjjel, aztán reggel már a csengőre ébredtem. Szóval már ezért se egyszerű.
De jó, ha eláll az eső, akkor csinálok valami videót a sajátommal. Amin keresztülment egy terepjáró :) De valahogy rögzíteni kell a nyélre a felvevőt, mert azt messziről jelzi.

Még dolgozom ezen az üzemmódon, mert eredetileg csak kísérleti jelleggel tettem bele, és vártam a visszajelzést, hogy jó-e. Szerintem a legtöbben észre sem vették :D
Eredetileg nagy tárgyakhoz szántam, de jó érmekre is, sőt, rá is lehet állítani ezekre még jobban.
Meg akkor lehet versenyeztetni a műszereket, melyik tud mélyebbet. Voltam ilyen tesztelésen, csak az volt a fontos, hogy melyik tudja mélyebben az adott leásott fémet, lázasan állítgatta mindenki a fémkeresőjét, hogy kimutassa. Én alig fértem hozzá, pedig elvileg az én műszeremet teszteltük. Vasat senki se hozott, pedig szerintem az lenne a lényeg, hogy azt kiszűrve érzékelje a keresett tárgyakat.
Ebben a mindenáron mélyebbre dologban a DD mélykeresés igencsak nyerő. És végül is van ennek is értelme, ezért a MAGNUM-nál sokkal drágább műszereket vesznek egyesek, amikor a MAGNUM is tudja.
www.metaldetector.hu

ul69
Ezredes
Ezredes

Re: MAGNUM szoftver verzió

HozzászólásSzerző: ul69 » 2015. október 20., kedd 15:37

Feri írta:
dunapentele írta:

Jó, akkor visszateszem az eredeti megoldást is. Ez a menüs azért született, mert a DD fejes mélykeresésben foglalt az a gomb, amivel azonnal vissza lehetne menni kézibe. Előbb át kellett váltani a nagy szondásra és onnan ment csak. Ebbe voltak, akik bekavarodtak.
Van tűpont a mélykeresőben is, ráadásul a talajbeállítás más kéziben, szerintem felesleges átkapcsolgatni.
kanbagoly írta:Nekem a DD fejes mélykereső mód talajkiegyenlítős videója lenne a legfontosabb! Türelmetlenül várom!!! Fontos lenne, mert már egy pár helyről így is lecsúsztam amit szerettem volna vele megnézni.

Szóval addig lehetetlen használni a MAGNUM-ot, amíg nincs videó róla :) Nagy felelősség nyugszik a vállamon, mert enélkül lecsúsztok a nagy leletekről ;)
Most reggel vitték el a MAGNUM-ot, amit tegnap este fejeztem be. Nem maradnak nálam olyan sokáig, hogy videózgassam, a múltkori esős videót is az eső miatt tudtam összehozni, mert emiatt később jöttek. Akkor csak a nyélért, de nyél nélkül nem olyan jó még a MAGNUM se :) Még ezt a szoftvermódosítást megcsináltam éjjel, aztán reggel már a csengőre ébredtem. Szóval már ezért se egyszerű.
De jó, ha eláll az eső, akkor csinálok valami videót a sajátommal. Amin keresztülment egy terepjáró :) De valahogy rögzíteni kell a nyélre a felvevőt, mert azt messziről jelzi.

Még dolgozom ezen az üzemmódon, mert eredetileg csak kísérleti jelleggel tettem bele, és vártam a visszajelzést, hogy jó-e. Szerintem a legtöbben észre sem vették :D
Eredetileg nagy tárgyakhoz szántam, de jó érmekre is, sőt, rá is lehet állítani ezekre még jobban.
Meg akkor lehet versenyeztetni a műszereket, melyik tud mélyebbet. Voltam ilyen tesztelésen, csak az volt a fontos, hogy melyik tudja mélyebben az adott leásott fémet, lázasan állítgatta mindenki a fémkeresőjét, hogy kimutassa. Én alig fértem hozzá, pedig elvileg az én műszeremet teszteltük. Vasat senki se hozott, pedig szerintem az lenne a lényeg, hogy azt kiszűrve érzékelje a keresett tárgyakat.
Ebben a mindenáron mélyebbre dologban a DD mélykeresés igencsak nyerő. És végül is van ennek is értelme, ezért a MAGNUM-nál sokkal drágább műszereket vesznek egyesek, amikor a MAGNUM is tudja.

mondtam hogy 10re megyek az már hol volt reggel? :D majd ha kicsit szárad lesz kis tesztelgetés :D

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2015. október 20., kedd 15:55

Az a baj Feri, hogy keveset jutok ki. Amíg nem vagyok biztos a 41 cm-es fej használatában, addig az alap fejet használom, pedig már legalább 1 éve megvan a 41 cm-es DD. Az udvarunkban próbálgattam, de sok a zavaró tényező és nem látom át a talajra hangolást, ezért várom a videódat.

Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Feri » 2015. október 20., kedd 16:22

kanbagoly írta:Az a baj Feri, hogy keveset jutok ki. Amíg nem vagyok biztos a 41 cm-es fej használatában, addig az alap fejet használom, pedig már legalább 1 éve megvan a 41 cm-es DD. Az udvarunkban próbálgattam, de sok a zavaró tényező és nem látom át a talajra hangolást, ezért várom a videódat.

Szóval nagy fejjel legyen. Oké.
Ennek az egésznek az a hátulütője, hogy ezzel a kézi mélykereső plusz 41-es fejjel tényleg nagyon érzékeny és jó mélyről jelez. Udvarban lehetetlen rendesen beállítani, és a legtöbb helyen jelez valamit, de holnap levideózom azon a helyen, ahol a BRUTUS-t szoktam tesztelni.
www.metaldetector.hu

Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Feri » 2015. október 21., szerda 12:29

http://youtu.be/YG8KHsUdtbg
Megcsináltam a videót ezzel a régi MAGNUM-mal. Nem volt egyszerű, mert az iPad jó nagy fém és még így is reagál rá, hogy rögzítettem, óvatosan kellett mozgatni.
1-es szűrés, 2-es érzékenység, első vonal. Ha nem érmére megy, a szűrés nagyobbon jó!
Tálkapénz kicsit több mint 50 cm mélyen, így még a tűpont is érzékelte. A mélykeresős tűpont igazából csak gyorsítás, azért kell csak, mert a második-harmadik vonalon lassan reagál.
www.metaldetector.hu

Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Feri » 2015. október 21., szerda 12:54

Ez egy eléggé elhanyagolt üzemmód, mert eddig senkit nem érdekelt. Sokat lehet még javítani rajta, a pörgetés pl. túl gyors, a spektrum nem kifejezetten kis tárgyakra való, mivel ez eredetileg a nagy BRUTUS szondához való.

Az átkapcsolás kéziről mélykeresőbe és vissza a 3.49-től kezdve olyan, hogy az utolsó menüpont az átkapcsoló. Vagyis menü gomb, fel, menü gomb. Oda-vissza ugyanaz. Ez azért nem nagyon bonyolult szerintem.
www.metaldetector.hu

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2015. október 21., szerda 18:53

nagyonszépen köszi!

ul69
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: ul69 » 2015. október 23., péntek 9:14

http://kepfeltoltes.hu/view/151023/DSCN ... es.hu_.jpg

ismerkedtem a Magnummal.talált még pár apróságot ahol már jártam

a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: a.kezdo » 2015. október 23., péntek 17:42

Feri vagy valaki aki csinált már ilyet és emlékszik...
Feri adott egy újabb fajta fej csatlakozót még vagy 2-3 éve, most próbálom kicserélni a régit erre, de nem tudom, hogy melyiket hova forrasszam.
A régin 3 ér látszik, fehér, piros, árnyékolás ( első két kép).
Aztán ezt kellene összehozni az utolsó képen lévő csatlakozóval, aminek 2 kivezetése van, egy belső, a másik pedig az összes külső összekötve Feri által.
Fehér és piros együtt van egyáltalán? Még nem forrasztottam szét őket.

IMG_20151023_160841.jpg
IMG_20151023_160841.jpg (198.4 KiB) Megtekintve 1424 alkalommal
Magnum kerek fej eladó!

KingMidas
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: KingMidas » 2015. október 23., péntek 20:56

ul69 írta:http://kepfeltoltes.hu/view/151023/DSCN1171_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ismerkedtem a Magnummal.talált még pár apróságot ahol már jártam

Nem rossz! :greetings-clapyellow: Kezdetnek! :royalty-king: