Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2018. augusztus 8., szerda 9:32

Cujo írta:
lada.jpg
Ezek az elemek, akksik jók a Magnumba? Használja ezt valaki. Ikea. Van egy tartalék tartóm, de üres és ezeket láttam viszonylag olcsón.
Egyébként nekem az eddigi legjobb gépem pedig egy tucat év alatt sokat tartottam kézben, ez is már két éve megvan. Cobra szintén nagyon ott van. Most voltunk kis 'ráncfelvarrató műtéten': Szoftver frissítése, modul berakás.
Szerintem ez jó a Magnumba. Az egyik legjobb a TRONIC, amit a Lidlben lehet kapni, a 2400-as zöld és a 2500-as piros is. Ezek elég jók és olcsók, úgyhogy ezt szoktam ajánlani.
Van egy rakás ilyen kis modul, most már rutinból szerelem be őket.
Egyben megy a szoftverfejlesztés is.


www.metaldetector.hu

toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: toni » 2018. augusztus 9., csütörtök 8:14

A kis Brutus tökéletesen működik. Az ismerősöm nem vette észre,hogy kisebb mélységet tudna.Sőt talán pontosabb a mérése,vas-nem vas.
A szétszerelést összeszerelést nem nagyon használhatja. Mivel többnyire éjjel, sötétben jár. Sötétben,mint bekötött szemmel összeszerelni,szétszerelni semmi kedve.De mivel kisebb,¸összeszerelve is jobban befér az autóba mint a nagy Brutus.
De jól jönne egy átalakítás.Ha megrövidítené a képen megjelölt csöveket 10-15 cm- rel, befolyásolná a működést? Próbálta valaki?
Vagy a Ferit kérném, mit szól hozzá?
Köszönöm.
Csatolmányok
brutus2a.jpg
brutus2a.jpg (73.25 KiB) Megtekintve 15780 alkalommal



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2018. augusztus 10., péntek 13:27

toni írta:A kis Brutus tökéletesen működik. Az ismerősöm nem vette észre,hogy kisebb mélységet tudna.Sőt talán pontosabb a mérése,vas-nem vas.
A szétszerelést összeszerelést nem nagyon használhatja. Mivel többnyire éjjel, sötétben jár. Sötétben,mint bekötött szemmel összeszerelni,szétszerelni semmi kedve.De mivel kisebb,¸összeszerelve is jobban befér az autóba mint a nagy Brutus.
De jól jönne egy átalakítás.Ha megrövidítené a képen megjelölt csöveket 10-15 cm- rel, befolyásolná a működést? Próbálta valaki?
Vagy a Ferit kérném, mit szól hozzá?
Köszönöm.
Meg lehet rövidíteni, az nem befolyásolja a működést.
De felső vízszintes rúd magassága állítható, lejjebb is lehet csúsztatni, mert nincs fixen rárögzítve a két függőlegesre, csak annyira szorul, hogy magától ne mozduljon el.


www.metaldetector.hu

toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: toni » 2018. augusztus 11., szombat 8:04

Köszönöm a választ.
A vízszintes rúd magasság állíthatósága jó +kiegészítő. Szabályozható a negatív hang.És a kereső saját magasságához állíthatja.
De a Brutus magassága gondolom fix. Ezt a vízszintes rúdval nem szabályozhatom. 10cm-ert kell levágni, hogy összerakva kényelmesen beférjen az autóba.
Csatolmányok
brutus2a – kópia.jpg
brutus2a – kópia.jpg (157.19 KiB) Megtekintve 15674 alkalommal



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2018. augusztus 11., szombat 11:12

toni írta:Köszönöm a választ.
A vízszintes rúd magasság állíthatósága jó +kiegészítő. Szabályozható a negatív hang.És a kereső saját magasságához állíthatja.
De a Brutus magassága gondolom fix. Ezt a vízszintes rúdval nem szabályozhatom. 10cm-ert kell levágni, hogy összerakva kényelmesen beférjen az autóba.
Le is lehet vágni ezeket rövidebbre, de az a rész levehető, csak két csavar fogja kétoldalról.


www.metaldetector.hu

Warrior
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018. augusztus 16., csütörtök 17:28
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Warrior » 2018. augusztus 19., vasárnap 13:07

Újdonsült és lelkes Magnumosként egy gyors értékelés:
Csak 1x voltam kinn, tegnap este (a kánikulára tekintettel), és több órán át nem tudtam abbahagyni :D Külön jó a többféle világítás, azt azonnal használatba is vettem ahogy sötétedett. Viszont a használati szöveg lehetne rövidebb is, amit vittem magammal :mrgreen: Egyben így kezdeti ismerkedésben a súgó funkció NAGYON hasznos és az is felhasználóbarát, hogy ha valamit nyomok, megjelenik a kijelzőn, mit csináltam.
Első benyomás, hogy az egész gép KÖNNYŰ.
Az előző gépeim után még jól találtam és alig jött vas egy kk területen. Én is aláírom, hogy ennek lehet a legjobb a szelektálása. Kis ezüst és réz töredékek viszont nagyon jöttek néhány egész mellett. Ennek is örültem. Gyakorlatilag a hely minimum 10x lett átnézve korábban csak általam is több géppel.
Nagyon pozitív az első benyomás.



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: toni » 2018. szeptember 12., szerda 13:39

Mélykeresők közül amit használtam, egyedül a Fisher Gemini 3 mélykereső volt, amely teljesen ellenállt a villamos interferencia zavarásnak. Igaz teljesen más felépítésű mint a Brutus. Két különálló fej. Nem értek a fizikához és a halász feleségét se akarom utánnozni,de ha ezzel a jó tulajdonsággal be lehetne szorozni a Brutust, jó lenne.



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2018. szeptember 25., kedd 10:58

Üdv!MAGNUM ELADÓ!Sajnos időhiány miatt el kell,hogy adjam régóta vágyott gépemet.Mivel sok pénzem áll benne ezért olcsóbb lesz helyette,csak ez az eladás oka. https://www.jofogas.hu/zala/Magnum_femk ... 073572.htm



erdosmihaly67
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018. szeptember 22., szombat 9:12
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: erdosmihaly67 » 2018. szeptember 25., kedd 16:00

Feri írta:MAGNUM fémkereső
Szia Feri!
Érdekelne az eladó Magnum fémkeresőd!
Tel:0670/4263279
Üdv,Misi



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2018. szeptember 27., csütörtök 9:37

zoli87 írta:Üdv!MAGNUM ELADÓ!Sajnos időhiány miatt el kell,hogy adjam régóta vágyott gépemet.Mivel sok pénzem áll benne ezért olcsóbb lesz helyette,csak ez az eladás oka. https://www.jofogas.hu/zala/Magnum_femk ... 073572.htm
190000ft



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: toni » 2018. szeptember 27., csütörtök 9:47

Vegyük meg közössen, Ha valakit érdekelnék külön a fejek,nyél,aku,akutartó, én megvenném az elektronikát.
zoli87 írta:
zoli87 írta:Üdv!MAGNUM ELADÓ!Sajnos időhiány miatt el kell,hogy adjam régóta vágyott gépemet.Mivel sok pénzem áll benne ezért olcsóbb lesz helyette,csak ez az eladás oka. https://www.jofogas.hu/zala/Magnum_femk ... 073572.htm
190000ft



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2018. szeptember 29., szombat 10:51

toni írta:Vegyük meg közössen, Ha valakit érdekelnék külön a fejek,nyél,aku,akutartó, én megvenném az elektronikát.
zoli87 írta:
zoli87 írta:Üdv!MAGNUM ELADÓ!Sajnos időhiány miatt el kell,hogy adjam régóta vágyott gépemet.Mivel sok pénzem áll benne ezért olcsóbb lesz helyette,csak ez az eladás oka. https://www.jofogas.hu/zala/Magnum_femk ... 073572.htm
190000ft
ELKELT!



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2018. szeptember 29., szombat 11:58

Megkímélt Magnumot keresek .



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2018. október 29., hétfő 14:47

A kisebbik Brutus szonda legújabb verziója.
A mérete összeszerelve hosszabb, mert volt, aki rövidnek találta és könnyen belerúgott. Szétszerelve viszont sokkal kisebb, akár a képen látható mértékben is szétszedhető.
IMG_20181028_122116-800x600.jpg
IMG_20181028_122116-800x600.jpg (200.71 KiB) Megtekintve 14965 alkalommal
IMG_20181029_143609-800x599.jpg
IMG_20181029_143609-800x599.jpg (211.45 KiB) Megtekintve 14965 alkalommal
IMG_20181029_143733-800x599.jpg
IMG_20181029_143733-800x599.jpg (212.69 KiB) Megtekintve 14965 alkalommal
IMG_20181029_143701-800x599.jpg
IMG_20181029_143701-800x599.jpg (217.87 KiB) Megtekintve 14965 alkalommal


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2018. október 31., szerda 12:12

A nagy BRUTUS legújabb változata. Középen ennél is kettéválasztható a hosszú rúd, és ugyanúgy szétszedhető, mint a kisebb BRUTUS.
Ez is hosszabb lett összeszerelve és sokkal kisebb szétszedve a korábbihoz képest.
IMG_20181031_113328-800x600.jpg
IMG_20181031_113328-800x600.jpg (229.58 KiB) Megtekintve 14874 alkalommal
Csatolmányok
IMG_20181031_113337-800x600.jpg
IMG_20181031_113337-800x600.jpg (233.92 KiB) Megtekintve 14874 alkalommal


www.metaldetector.hu

Menrot63
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2018. október 31., szerda 19:51

Sziasztok,
Tengeri üzemmódhoz kérnék kis segítséget.
Ha beállítja az ember, akkor 0-1-2-3 opció vannak a sávszél. korlátozására.
Mennyi sávszélességet enged meg az 1-es, 2-es, 3-as opció és melyek ezek a frekvenciák?

Magasfesz vagy villanypásztor közelében melyiket ajánlanátok?
Köszönöm!



Avatar
Arch Stanton
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2017. október 15., vasárnap 14:11
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Arch Stanton » 2018. november 6., kedd 9:14

Menrot63 írta:Sziasztok,
Tengeri üzemmódhoz kérnék kis segítséget.
Ha beállítja az ember, akkor 0-1-2-3 opció vannak a sávszél. korlátozására.
Mennyi sávszélességet enged meg az 1-es, 2-es, 3-as opció és melyek ezek a frekvenciák?

Magasfesz vagy villanypásztor közelében melyiket ajánlanátok?
Köszönöm!
Magas fesz közelében tengeri 1-2 csillapít a zavaráson. Utána nyomom a zaj programot (a visszaszámlálást).



Avatar
Arch Stanton
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2017. október 15., vasárnap 14:11
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Arch Stanton » 2018. november 6., kedd 9:17

Feri írta:A nagy BRUTUS legújabb változata. Középen ennél is kettéválasztható a hosszú rúd, és ugyanúgy szétszedhető, mint a kisebb BRUTUS.
Ez is hosszabb lett összeszerelve és sokkal kisebb szétszedve a korábbihoz képest.
IMG_20181031_113328-800x600.jpg
Gratula! Ez már nekem is nagyon érik, mert kipróbáltam egyet, ami a fehér csöves. Ahhoz képest milyen változás van ? A nagyobb érdekelne leginkább.
Milyen méretekkel rendelkezik? Legnagyobb problémának a nagy Brutus szállítása látszott méret gondok miatt.
Szerintem a Magnum magában is nagyon odaver, dea kézi-mély kombó mindent visz!



Menrot63
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2018. november 6., kedd 20:48

Arch Stanton írta:
Menrot63 írta:Sziasztok,
Tengeri üzemmódhoz kérnék kis segítséget.
Ha beállítja az ember, akkor 0-1-2-3 opció vannak a sávszél. korlátozására.
Mennyi sávszélességet enged meg az 1-es, 2-es, 3-as opció és melyek ezek a frekvenciák?

Magasfesz vagy villanypásztor közelében melyiket ajánlanátok?
Köszönöm!
Magas fesz közelében tengeri 1-2 csillapít a zavaráson. Utána nyomom a zaj programot (a visszaszámlálást).
Köszi!
Ez meg is oldja a magas fesz problémát, vagy ugyanugy távol kell töle menni? Ugyértem 5méteres körzete mér csendes?
Sajnos utcai oszlopok mellett kell keresnem...



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2018. november 12., hétfő 11:31

Arch Stanton írta:
Feri írta:A nagy BRUTUS legújabb változata. Középen ennél is kettéválasztható a hosszú rúd, és ugyanúgy szétszedhető, mint a kisebb BRUTUS.
Ez is hosszabb lett összeszerelve és sokkal kisebb szétszedve a korábbihoz képest.
IMG_20181031_113328-800x600.jpg
Gratula! Ez már nekem is nagyon érik, mert kipróbáltam egyet, ami a fehér csöves. Ahhoz képest milyen változás van ? A nagyobb érdekelne leginkább.
Milyen méretekkel rendelkezik? Legnagyobb problémának a nagy Brutus szállítása látszott méret gondok miatt.
Szerintem a Magnum magában is nagyon odaver, dea kézi-mély kombó mindent visz!
A fehér csöveshez képest hosszabb összeszerelt állapotban az új nagy szonda, de nem sokkal. Most már nem kell minél rövidebbre venni, hogy jól elférjen szállításnál egyben a hosszú rúd, mert most már szétszedhető. De nem mértem le pontosan centire. Ezek nem maradnak nálam annyi ideig, hogy nagyon méregethessem őket, a nagyobb szondát már a tulajdonos jelenlétében fényképeztem le :)
Ami fontos még, hogy a műszerdobozt és az akkut tartó rész külön levehető, mert nagyon kilóg és szállításnál sérülékeny, különösen ha csak részlegesen van szétszerelve. Teljesen szétszedve viszont most már eléggé barátságos méretűek.
Valaki nemrég ezt írta a Brutusos és kézi Magnumról:
"Csak csendben megjegyzem... semmi közöm hozzá..... de fényévekkel jársz a fémkereső gyártó cégek előtt. Nem gondoltál valami nagyobb reklámra? Egy kis hírverés biztosan nagyot lendítene az üzleteden. Nem tudom most mennyire vagy elhavazva, de biztos megugrana a kereslet. Pláne a külföldi piacon! Mondjuk ehhez lehet, hogy kéne egy segítség sz összeszerelésben :-) "
Hát ez van. Már volt erről szó korábban is.
Menrot63 írta:
Arch Stanton írta:
Menrot63 írta:Sziasztok,
Tengeri üzemmódhoz kérnék kis segítséget.
Ha beállítja az ember, akkor 0-1-2-3 opció vannak a sávszél. korlátozására.
Mennyi sávszélességet enged meg az 1-es, 2-es, 3-as opció és melyek ezek a frekvenciák?

Magasfesz vagy villanypásztor közelében melyiket ajánlanátok?
Köszönöm!
Magas fesz közelében tengeri 1-2 csillapít a zavaráson. Utána nyomom a zaj programot (a visszaszámlálást).
Köszi!
Ez meg is oldja a magas fesz problémát, vagy ugyanugy távol kell töle menni? Ugyértem 5méteres körzete mér csendes?
Sajnos utcai oszlopok mellett kell keresnem...
Ezt érdemes így csinálni, szerintem is ez a leghatékonyabb zavarelhárítás. Nekem benn a házban 36-os érzékenységen megy csak.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2018. november 21., szerda 16:58

A három ovális MAGNUM keresőfej.
Méretek és tömeg:
36x28 cm 42 dkg
28x22 cm 28 dkg
19x12 cm 19 dkg
mfejek3x.jpg
mfejek3x.jpg (212.68 KiB) Megtekintve 17998 alkalommal


www.metaldetector.hu

Ásóbéka
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016. szeptember 11., vasárnap 1:45
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Ásóbéka » 2018. december 29., szombat 12:27

Feri írta:
Arch Stanton írta:
Feri írta:A nagy BRUTUS legújabb változata. Középen ennél is kettéválasztható a hosszú rúd, és ugyanúgy szétszedhető, mint a kisebb BRUTUS.
Ez is hosszabb lett összeszerelve és sokkal kisebb szétszedve a korábbihoz képest.
IMG_20181031_113328-800x600.jpg
Gratula! Ez már nekem is nagyon érik, mert kipróbáltam egyet, ami a fehér csöves. Ahhoz képest milyen változás van ? A nagyobb érdekelne leginkább.
Milyen méretekkel rendelkezik? Legnagyobb problémának a nagy Brutus szállítása látszott méret gondok miatt.
Szerintem a Magnum magában is nagyon odaver, dea kézi-mély kombó mindent visz!
A fehér csöveshez képest hosszabb összeszerelt állapotban az új nagy szonda, de nem sokkal. Most már nem kell minél rövidebbre venni, hogy jól elférjen szállításnál egyben a hosszú rúd, mert most már szétszedhető. De nem mértem le pontosan centire. Ezek nem maradnak nálam annyi ideig, hogy nagyon méregethessem őket, a nagyobb szondát már a tulajdonos jelenlétében fényképeztem le :)
Ami fontos még, hogy a műszerdobozt és az akkut tartó rész külön levehető, mert nagyon kilóg és szállításnál sérülékeny, különösen ha csak részlegesen van szétszerelve. Teljesen szétszedve viszont most már eléggé barátságos méretűek.
Valaki nemrég ezt írta a Brutusos és kézi Magnumról:
"Csak csendben megjegyzem... semmi közöm hozzá..... de fényévekkel jársz a fémkereső gyártó cégek előtt. Nem gondoltál valami nagyobb reklámra? Egy kis hírverés biztosan nagyot lendítene az üzleteden. Nem tudom most mennyire vagy elhavazva, de biztos megugrana a kereslet. Pláne a külföldi piacon! Mondjuk ehhez lehet, hogy kéne egy segítség sz összeszerelésben :-) "
Hát ez van. Már volt erről szó korábban is.
Menrot63 írta:
Arch Stanton írta:
Menrot63 írta:Sziasztok,
Tengeri üzemmódhoz kérnék kis segítséget.
Ha beállítja az ember, akkor 0-1-2-3 opció vannak a sávszél. korlátozására.
Mennyi sávszélességet enged meg az 1-es, 2-es, 3-as opció és melyek ezek a frekvenciák?

Magasfesz vagy villanypásztor közelében melyiket ajánlanátok?
Köszönöm!
Magas fesz közelében tengeri 1-2 csillapít a zavaráson. Utána nyomom a zaj programot (a visszaszámlálást).
Köszi!
Ez meg is oldja a magas fesz problémát, vagy ugyanugy távol kell töle menni? Ugyértem 5méteres körzete mér csendes?
Sajnos utcai oszlopok mellett kell keresnem...
Ezt érdemes így csinálni, szerintem is ez a leghatékonyabb zavarelhárítás. Nekem benn a házban 36-os érzékenységen megy csak.
Összevetettük a fehér és az új szétszedhetős Brutuszt még a hó előtt. Cimbi ajánlotta mert neki egy fehér van és nagyon szereti. Az enyém, ami a az új már ott nyert hogy belefért a csomagtartóba pedig kis kocsim van. Kicsit át kellet rendezni, de oké. Pedig nem is szereltük szét teljesen. A másik csak hátulról a sebváltó felett becsúsztatva fért be. A rúd szétszedés nagyon jó ötlet. Ha a nagy méretű keretet is lehetne, akkor egy táskában vihető lenne.
Az egész valahogy nagyon egyben van összerakva is.
Eggyel mentünk végül, az újjal de a régit is beüzemeltük. nem mértük collstokkal de határozottan jobban jele z az új ugyanarra a dologra.
És sokkal stabilabb menet közben.
Kézi Magnumom már tavasz óta van, nagyon ott van az is, elsősorban a szelektálás és gyorsaság miatt. Könnyűség is sokat számít.
Már elsőre nagy sikerélmény volt és azóta se hazudtolta meg magát.
Sok szép leletet mindenkinek az új évre!



Atomixranger
Százados
Százados
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2018. március 8., csütörtök 17:14
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Atomixranger » 2019. január 10., csütörtök 0:09

FB_IMG_1546987049857.jpg
FB_IMG_1546987049857.jpg (63.99 KiB) Megtekintve 17636 alkalommal
Minelab Equinox 600 cserélhető, maximum fél éves, hibátlan állapotú, lehetőség szerint a legújabb és legnagyobb fejjel szerelt verziós Magnumra.
Az Equinox 600 az 3x1 órát használt, vadonatúj, patika állapot.
A koptatón, a kijelzőn, stb, egyetlen karcot sem találsz!!!!!
További információ az atomixranger@gmail.com email címen kérhető.



Avatar
Goldfinger
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2016. február 10., szerda 20:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Goldfinger » 2019. február 1., péntek 16:39

Atomixranger írta:
FB_IMG_1546987049857.jpg
Minelab Equinox 600 cserélhető, maximum fél éves, hibátlan állapotú, lehetőség szerint a legújabb és legnagyobb fejjel szerelt verziós Magnumra.
Az Equinox 600 az 3x1 órát használt, vadonatúj, patika állapot.
A koptatón, a kijelzőn, stb, egyetlen karcot sem találsz!!!!!
További információ az atomixranger@gmail.com email címen kérhető.
Jobban is jársz! ;)



Avatar
Goldfinger
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2016. február 10., szerda 20:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Goldfinger » 2019. február 1., péntek 16:46

Ásóbéka írta:
Feri írta:
Arch Stanton írta:
Feri írta:A nagy BRUTUS legújabb változata. Középen ennél is kettéválasztható a hosszú rúd, és ugyanúgy szétszedhető, mint a kisebb BRUTUS.
Ez is hosszabb lett összeszerelve és sokkal kisebb szétszedve a korábbihoz képest.
IMG_20181031_113328-800x600.jpg
Gratula! Ez már nekem is nagyon érik, mert kipróbáltam egyet, ami a fehér csöves. Ahhoz képest milyen változás van ? A nagyobb érdekelne leginkább.
Milyen méretekkel rendelkezik? Legnagyobb problémának a nagy Brutus szállítása látszott méret gondok miatt.
Szerintem a Magnum magában is nagyon odaver, dea kézi-mély kombó mindent visz!
A fehér csöveshez képest hosszabb összeszerelt állapotban az új nagy szonda, de nem sokkal. Most már nem kell minél rövidebbre venni, hogy jól elférjen szállításnál egyben a hosszú rúd, mert most már szétszedhető. De nem mértem le pontosan centire. Ezek nem maradnak nálam annyi ideig, hogy nagyon méregethessem őket, a nagyobb szondát már a tulajdonos jelenlétében fényképeztem le :)
Ami fontos még, hogy a műszerdobozt és az akkut tartó rész külön levehető, mert nagyon kilóg és szállításnál sérülékeny, különösen ha csak részlegesen van szétszerelve. Teljesen szétszedve viszont most már eléggé barátságos méretűek.
Valaki nemrég ezt írta a Brutusos és kézi Magnumról:
"Csak csendben megjegyzem... semmi közöm hozzá..... de fényévekkel jársz a fémkereső gyártó cégek előtt. Nem gondoltál valami nagyobb reklámra? Egy kis hírverés biztosan nagyot lendítene az üzleteden. Nem tudom most mennyire vagy elhavazva, de biztos megugrana a kereslet. Pláne a külföldi piacon! Mondjuk ehhez lehet, hogy kéne egy segítség sz összeszerelésben :-) "
Hát ez van. Már volt erről szó korábban is.
Menrot63 írta:
Arch Stanton írta:
Menrot63 írta:Sziasztok,
Tengeri üzemmódhoz kérnék kis segítséget.
Ha beállítja az ember, akkor 0-1-2-3 opció vannak a sávszél. korlátozására.
Mennyi sávszélességet enged meg az 1-es, 2-es, 3-as opció és melyek ezek a frekvenciák?

Magasfesz vagy villanypásztor közelében melyiket ajánlanátok?
Köszönöm!
Magas fesz közelében tengeri 1-2 csillapít a zavaráson. Utána nyomom a zaj programot (a visszaszámlálást).
Köszi!
Ez meg is oldja a magas fesz problémát, vagy ugyanugy távol kell töle menni? Ugyértem 5méteres körzete mér csendes?
Sajnos utcai oszlopok mellett kell keresnem...
Ezt érdemes így csinálni, szerintem is ez a leghatékonyabb zavarelhárítás. Nekem benn a házban 36-os érzékenységen megy csak.
Összevetettük a fehér és az új szétszedhetős Brutuszt még a hó előtt. Cimbi ajánlotta mert neki egy fehér van és nagyon szereti. Az enyém, ami a az új már ott nyert hogy belefért a csomagtartóba pedig kis kocsim van. Kicsit át kellet rendezni, de oké. Pedig nem is szereltük szét teljesen. A másik csak hátulról a sebváltó felett becsúsztatva fért be. A rúd szétszedés nagyon jó ötlet. Ha a nagy méretű keretet is lehetne, akkor egy táskában vihető lenne.
Az egész valahogy nagyon egyben van összerakva is.
Eggyel mentünk végül, az újjal de a régit is beüzemeltük. nem mértük collstokkal de határozottan jobban jele z az új ugyanarra a dologra.
És sokkal stabilabb menet közben.
Kézi Magnumom már tavasz óta van, nagyon ott van az is, elsősorban a szelektálás és gyorsaság miatt. Könnyűség is sokat számít.
Már elsőre nagy sikerélmény volt és azóta se hazudtolta meg magát.
Sok szép leletet mindenkinek az új évre!
Nekem is ez az újabbik, szétszedhető van. Ugyanezt tapasztalom, és nagyon bevált. Roncsozni használom elsősorban.
Az említetteket azzal egészíteném ki, hogy ez egyedül is teljes mértékben használható. Ami nagy előny szerintem a szokásos mélykeresőkhöz képest. És mélységre is sokkal jobb.



hemis1978
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2018. március 13., kedd 11:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: hemis1978 » 2019. február 10., vasárnap 20:34

Üdv!Eladó szinte új MAGNUM legújabb fej és egy régebbi de tökéletes 25-ös. Legújabb szoftver 3.60

Ár:190.000

Csere is érdekel másik gépre

https://www.jofogas.hu/pest/Elado_Magnu ... 989672.htm
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára hemis1978 2019. február 11., hétfő 18:03-kor.



hemis1978
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2018. március 13., kedd 11:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: hemis1978 » 2019. február 10., vasárnap 20:37

Eladó új 39x 26 os Magnum fej.
25.000ft

https://www.jofogas.hu/pest/Elado_uj_Ma ... 990362.htm



Avatar
Gandalf
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2018. december 20., csütörtök 23:51
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2019. február 27., szerda 14:14

Aki ismeri mindegyiket, attól kérdezem, hogy a Magnumhoz a 28 cm ovál, vagy a 25 cm kerek vagy a 19 ovál fej-e a jobb? Azt tudom, hogy a 28 cm-es könnyű, de valaki azt mondta, hogy a 25 jobb. Nekem nagyon fontos lenne a minél jobb szelektálás a sok szemét miatt (vasas helyek) és a magnum eddig kimagasloan a lejobb, biztos, hogy az lesz a következő gépem,de azt csak a 28 cm fejjel láttam eddig.
Váélasz jöhet ide vagy privibe is várom! Köszi előre is!



Dolby
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2017. január 6., péntek 20:25
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Dolby » 2019. március 1., péntek 7:55

Magnumot keresek.
Megkímélt,karbonszárasat.
Köszi

UI.megbízható embertől...



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2019. március 12., kedd 9:11

Gandalf írta:Aki ismeri mindegyiket, attól kérdezem, hogy a Magnumhoz a 28 cm ovál, vagy a 25 cm kerek vagy a 19 ovál fej-e a jobb? Azt tudom, hogy a 28 cm-es könnyű, de valaki azt mondta, hogy a 25 jobb. Nekem nagyon fontos lenne a minél jobb szelektálás a sok szemét miatt (vasas helyek) és a magnum eddig kimagasloan a lejobb, biztos, hogy az lesz a következő gépem,de azt csak a 28 cm fejjel láttam eddig.
Váélasz jöhet ide vagy privibe is várom! Köszi előre is!
Szerintem alapból a 28 vagy 36-os fej. Én a 2. Magnumot koptatom és az elsőn a fej 25-ös volt. Nagyon jó volt, de k.... nehéz. Főképpen a mostanihoz képest. Szelektálása lehet hogy picit jobb mint 28-é, de akkora a súlyban a különbség hogy ég és föld.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Avatar
Virgil Starkwell
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016. február 21., vasárnap 16:42
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Virgil Starkwell » 2019. március 15., péntek 8:39

KingMidas írta:
Gandalf írta:Aki ismeri mindegyiket, attól kérdezem, hogy a Magnumhoz a 28 cm ovál, vagy a 25 cm kerek vagy a 19 ovál fej-e a jobb? Azt tudom, hogy a 28 cm-es könnyű, de valaki azt mondta, hogy a 25 jobb. Nekem nagyon fontos lenne a minél jobb szelektálás a sok szemét miatt (vasas helyek) és a magnum eddig kimagasloan a lejobb, biztos, hogy az lesz a következő gépem,de azt csak a 28 cm fejjel láttam eddig.
Váélasz jöhet ide vagy privibe is várom! Köszi előre is!
Szerintem alapból a 28 vagy 36-os fej. Én a 2. Magnumot koptatom és az elsőn a fej 25-ös volt. Nagyon jó volt, de k.... nehéz. Főképpen a mostanihoz képest. Szelektálása lehet hogy picit jobb mint 28-é, de akkora a súlyban a különbség hogy ég és föld.
Ugyanezt mondom. És nekem van a legkisebb fej is, amit aranyrögre vettem eredetileg. Az nagyon jó arra, hogy a NAGYON szemetes helyen is kiszedjem vele azt amit semmi más nem vesz ki. A hatótávja kisebb, de kiszúr mindent. A pinpointer sokszor nem jelez akkor se ha ráteszem, olyan aprókat is kimutat. :D De a 28*22 fejnél is sokszor van ez.


Egyszer egy pszichológus megkérdezte tőlem, hogy malackodásnak tartom-e a szexet. Mire én azt válaszoltam, hogy ha jól csinálják, akkor igen. :obscene-sexualdoggy:

Avatar
Gandalf
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2018. december 20., csütörtök 23:51
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2019. április 8., hétfő 15:26

Virgil Starkwell írta:
KingMidas írta:
Gandalf írta:Aki ismeri mindegyiket, attól kérdezem, hogy a Magnumhoz a 28 cm ovál, vagy a 25 cm kerek vagy a 19 ovál fej-e a jobb? Azt tudom, hogy a 28 cm-es könnyű, de valaki azt mondta, hogy a 25 jobb. Nekem nagyon fontos lenne a minél jobb szelektálás a sok szemét miatt (vasas helyek) és a magnum eddig kimagasloan a lejobb, biztos, hogy az lesz a következő gépem,de azt csak a 28 cm fejjel láttam eddig.
Váélasz jöhet ide vagy privibe is várom! Köszi előre is!
Szerintem alapból a 28 vagy 36-os fej. Én a 2. Magnumot koptatom és az elsőn a fej 25-ös volt. Nagyon jó volt, de k.... nehéz. Főképpen a mostanihoz képest. Szelektálása lehet hogy picit jobb mint 28-é, de akkora a súlyban a különbség hogy ég és föld.
Ugyanezt mondom. És nekem van a legkisebb fej is, amit aranyrögre vettem eredetileg. Az nagyon jó arra, hogy a NAGYON szemetes helyen is kiszedjem vele azt amit semmi más nem vesz ki. A hatótávja kisebb, de kiszúr mindent. A pinpointer sokszor nem jelez akkor se ha ráteszem, olyan aprókat is kimutat. :D De a 28*22 fejnél is sokszor van ez.

Köszönöm! Végül a 28-nál maradtam és a kicsiből is van egy mert erre vannak nagyon szeges, szemetes helyek is.



Avatar
Gandalf
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2018. december 20., csütörtök 23:51
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2019. április 18., csütörtök 12:43

Megint köszönöm a segítséget!
Annyit szeretnék megosztani, mert megérdemli a dicséretet,hogy a legjobb magas frekvenciás gépeket is többször kipróbálva az általam használt Magnum bizonyult a legjobbnak az AT Pro és Goldtól a fehér fejes Deusig. Szelektálásra és apró tárgyak megtalálására mélységben is. Tehát a legkiválóbb megásott színes/vas arány ennél volt és a kis színes fémek megtalálása ,ami errefelé a legfontosabb és ezekre mélységben is a legjobb volt. Elsősorban a szelektálásán lepődtem meg, mert a magas frekvencián ez sehogy nem jellemző és még multifrekvenciás gépeknél se láttam ennyire jót. A kisebb fejjel is! :-bd



Horka
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. február 15., hétfő 9:33
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Horka » 2019. április 19., péntek 9:57

Szia Gandalf!
Nekem is Magnumom van és nem véletlenül. Előtte pedig Deus.

Azt le tudnád írni, hogy milyen beállítással verte szelektálásban és mélységben a fehér fejes Deust? Esetleg a Deus beállításait ismerted? Milyen jellegű volt a talaj, és mekkora tárgyakra, milyen mélységben néztétek?

Vagy csak úgy keresőzés közbeni általános tapasztalatod?
Nekem is van ilyen tapasztalatom is. Nem kötekedni akarok, tényleg érdekel.
Üdv,
Horka

Gandalf írta:Megint köszönöm a segítséget!
Annyit szeretnék megosztani, mert megérdemli a dicséretet,hogy a legjobb magas frekvenciás gépeket is többször kipróbálva az általam használt Magnum bizonyult a legjobbnak az AT Pro és Goldtól a fehér fejes Deusig. Szelektálásra és apró tárgyak megtalálására mélységben is. Tehát a legkiválóbb megásott színes/vas arány ennél volt és a kis színes fémek megtalálása ,ami errefelé a legfontosabb és ezekre mélységben is a legjobb volt. Elsősorban a szelektálásán lepődtem meg, mert a magas frekvencián ez sehogy nem jellemző és még multifrekvenciás gépeknél se láttam ennyire jót. A kisebb fejjel is! :-bd



Avatar
Gandalf
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2018. december 20., csütörtök 23:51
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2019. április 23., kedd 15:57

Szia, Horka!

A DEUS beállításokat nem ismerem. Egy kisebb fehér fejes. Nekem AT Prom volt előtte, azelőtt Expi SE.
Eléggé kezdő vagyok még Magnumban, de szerintem elég alap beállításban megyek. És a Deusos is. 3-4 vonás, 42-47 érzékenység. 16-17 diszkriminátor, plusz a bal szélen a fehér sávot szélesítem. Talán az egy beállítás ami nem alap, az ez. A terepen nagyon precízen állítom be a talajbeállítást manuálban és a zajléptetőt is végigfuttatom előtte.
A talaj homokos és legelő, alföldi. Szántó is, de abban együtt nem voltunk és most már jön is fel a vetés. Legelőn a villanypásztor sajnos bepittyegteti ha be van kapcsolva.
Nagyon kellemesen meglepődtem, hogy ilyen szépen szedek vele és ilyen jó vasszelektálást még sosem láttam. A nagyon ismert és sok éve járt és alighanem szűz helyeken is szépen jönnek a dolgok.
Egyes helyeken nagyon sok a vas, oda teszem fel a kis fejet és akkor még jobb.
Horka írta:
2019. április 19., péntek 9:57
Szia Gandalf!
Nekem is Magnumom van és nem véletlenül. Előtte pedig Deus.

Azt le tudnád írni, hogy milyen beállítással verte szelektálásban és mélységben a fehér fejes Deust? Esetleg a Deus beállításait ismerted? Milyen jellegű volt a talaj, és mekkora tárgyakra, milyen mélységben néztétek?

Vagy csak úgy keresőzés közbeni általános tapasztalatod?
Nekem is van ilyen tapasztalatom is. Nem kötekedni akarok, tényleg érdekel.
Üdv,
Horka

Gandalf írta:Megint köszönöm a segítséget!
Annyit szeretnék megosztani, mert megérdemli a dicséretet,hogy a legjobb magas frekvenciás gépeket is többször kipróbálva az általam használt Magnum bizonyult a legjobbnak az AT Pro és Goldtól a fehér fejes Deusig. Szelektálásra és apró tárgyak megtalálására mélységben is. Tehát a legkiválóbb megásott színes/vas arány ennél volt és a kis színes fémek megtalálása ,ami errefelé a legfontosabb és ezekre mélységben is a legjobb volt. Elsősorban a szelektálásán lepődtem meg, mert a magas frekvencián ez sehogy nem jellemző és még multifrekvenciás gépeknél se láttam ennyire jót. A kisebb fejjel is! :-bd



Horka
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. február 15., hétfő 9:33
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Horka » 2019. április 24., szerda 8:37

Szia Gandalf!

Nekem is ezerszer bizonyított már a Magnum, bár a mélysége nem mindig volt ennyire feltűnő. Sok sikert hozzá, szép hangokat!
Köszi a választ!

Üdv,
Horka
Gandalf írta:
2019. április 23., kedd 15:57
Szia, Horka!

A DEUS beállításokat nem ismerem. Egy kisebb fehér fejes. Nekem AT Prom volt előtte, azelőtt Expi SE.
Eléggé kezdő vagyok még Magnumban, de szerintem elég alap beállításban megyek. És a Deusos is. 3-4 vonás, 42-47 érzékenység. 16-17 diszkriminátor, plusz a bal szélen a fehér sávot szélesítem. Talán az egy beállítás ami nem alap, az ez. A terepen nagyon precízen állítom be a talajbeállítást manuálban és a zajléptetőt is végigfuttatom előtte.
A talaj homokos és legelő, alföldi. Szántó is, de abban együtt nem voltunk és most már jön is fel a vetés. Legelőn a villanypásztor sajnos bepittyegteti ha be van kapcsolva.
Nagyon kellemesen meglepődtem, hogy ilyen szépen szedek vele és ilyen jó vasszelektálást még sosem láttam. A nagyon ismert és sok éve járt és alighanem szűz helyeken is szépen jönnek a dolgok.
Egyes helyeken nagyon sok a vas, oda teszem fel a kis fejet és akkor még jobb.
Horka írta:
2019. április 19., péntek 9:57
Szia Gandalf!
Nekem is Magnumom van és nem véletlenül. Előtte pedig Deus.

Azt le tudnád írni, hogy milyen beállítással verte szelektálásban és mélységben a fehér fejes Deust? Esetleg a Deus beállításait ismerted? Milyen jellegű volt a talaj, és mekkora tárgyakra, milyen mélységben néztétek?

Vagy csak úgy keresőzés közbeni általános tapasztalatod?
Nekem is van ilyen tapasztalatom is. Nem kötekedni akarok, tényleg érdekel.
Üdv,
Horka

Gandalf írta:Megint köszönöm a segítséget!
Annyit szeretnék megosztani, mert megérdemli a dicséretet,hogy a legjobb magas frekvenciás gépeket is többször kipróbálva az általam használt Magnum bizonyult a legjobbnak az AT Pro és Goldtól a fehér fejes Deusig. Szelektálásra és apró tárgyak megtalálására mélységben is. Tehát a legkiválóbb megásott színes/vas arány ennél volt és a kis színes fémek megtalálása ,ami errefelé a legfontosabb és ezekre mélységben is a legjobb volt. Elsősorban a szelektálásán lepődtem meg, mert a magas frekvencián ez sehogy nem jellemző és még multifrekvenciás gépeknél se láttam ennyire jót. A kisebb fejjel is! :-bd



Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2019. április 24., szerda 13:45

Ez jó, én is hasonlókat mondani, kb. 3 éve ez a gépem van.
A 3 vonásos beállításban is elég jó szerintem, apróra csúcsszuper és ezekre a mélysége is legjobb amellett, hogy a szelektálás még mindig ennél a legjobb. A felső 15-20 centit nagyon alaposan ki lehet "porszívózni" vele úgy hogy a többiek már alig szednek valamit.
De a 4. és 5. vonásnál az a baj, hogy ugyan jelzi a dolgokat mélyebbről is, de a jel annyit késik, hogy az ember elhagyja, mert oda-vissza a két jel között annyi az eltolás. Én ezt javasolom nagyon fejlesztésnek, hogy valahogy rövidüljön ez a késés. Már volt róla szó, ez úton is érdeklődöm, hogy mi újság ezzel kapcsolatban? Lesz ilyen turbósított szoftver? Arról volt szó, hogy az ilyen lassúbb jeleket még nagyon be lehet gyorsítani. Azt hiszem, sokan várják még, nem csak én.
A 25-ös "pók" fejet jó hogy nem vetted meg, mert ez az új sokkal jobb. Kipróbáltam mindkettőt, és a pók fej, pláne az alu szárral nagyon nehéz.
Horka írta:
2019. április 24., szerda 8:37
Szia Gandalf!

Nekem is ezerszer bizonyított már a Magnum, bár a mélysége nem mindig volt ennyire feltűnő. Sok sikert hozzá, szép hangokat!
Köszi a választ!

Üdv,
Horka
Gandalf írta:
2019. április 23., kedd 15:57
Szia, Horka!

A DEUS beállításokat nem ismerem. Egy kisebb fehér fejes. Nekem AT Prom volt előtte, azelőtt Expi SE.
Eléggé kezdő vagyok még Magnumban, de szerintem elég alap beállításban megyek. És a Deusos is. 3-4 vonás, 42-47 érzékenység. 16-17 diszkriminátor, plusz a bal szélen a fehér sávot szélesítem. Talán az egy beállítás ami nem alap, az ez. A terepen nagyon precízen állítom be a talajbeállítást manuálban és a zajléptetőt is végigfuttatom előtte.
A talaj homokos és legelő, alföldi. Szántó is, de abban együtt nem voltunk és most már jön is fel a vetés. Legelőn a villanypásztor sajnos bepittyegteti ha be van kapcsolva.
Nagyon kellemesen meglepődtem, hogy ilyen szépen szedek vele és ilyen jó vasszelektálást még sosem láttam. A nagyon ismert és sok éve járt és alighanem szűz helyeken is szépen jönnek a dolgok.
Egyes helyeken nagyon sok a vas, oda teszem fel a kis fejet és akkor még jobb.
Horka írta:
2019. április 19., péntek 9:57
Szia Gandalf!
Nekem is Magnumom van és nem véletlenül. Előtte pedig Deus.

Azt le tudnád írni, hogy milyen beállítással verte szelektálásban és mélységben a fehér fejes Deust? Esetleg a Deus beállításait ismerted? Milyen jellegű volt a talaj, és mekkora tárgyakra, milyen mélységben néztétek?

Vagy csak úgy keresőzés közbeni általános tapasztalatod?
Nekem is van ilyen tapasztalatom is. Nem kötekedni akarok, tényleg érdekel.
Üdv,
Horka

Gandalf írta:Megint köszönöm a segítséget!
Annyit szeretnék megosztani, mert megérdemli a dicséretet,hogy a legjobb magas frekvenciás gépeket is többször kipróbálva az általam használt Magnum bizonyult a legjobbnak az AT Pro és Goldtól a fehér fejes Deusig. Szelektálásra és apró tárgyak megtalálására mélységben is. Tehát a legkiválóbb megásott színes/vas arány ennél volt és a kis színes fémek megtalálása ,ami errefelé a legfontosabb és ezekre mélységben is a legjobb volt. Elsősorban a szelektálásán lepődtem meg, mert a magas frekvencián ez sehogy nem jellemző és még multifrekvenciás gépeknél se láttam ennyire jót. A kisebb fejjel is! :-bd



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2019. április 24., szerda 22:00

Hi!
Nekem is Magnumom volt, kb. 5 évig. Végül megváltam tőle, mert a jelkésés annyira felbosszantott, hogy váltottam gyorsabbra. Szelektálásban tényleg verhetetlen, és a mostani gépem meg sem közelíti. Szedem is vele rendesen a vasat alut stb..
Ferihez lenne egy kérdésem: Nem-e lehetne újra gondolni a gép belsejét, ami által gyors lenne a reakció ideje? Valamilyen modernebb technológiai alkatrészek halmaza, ami gyorsabban dolgozik, a mostaninál! Tény, hogy a Magnum megjelenése óta sokat fejlődött, amit a többiek nevében köszönök is!:) A jelkésés az, ami szerintem most már aktuálissá vált a fejlesztésben! ;)
Ha ez megoldódik, szerintem sorba állok én is megint, és ismét Magnum tulaj leszek! :)


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. április 24., szerda 22:55

Most már majdnem teljesen készen van ez a gyorsítós megoldás. Szerintem még ezen a héten meglesz. A MAGNUM alapból teljes jelfeldolgozást végez, tehát csak akkor elemzi és jelzi a fémet, ha már elhaladt felette a keresőfej, és nem érzékelhető. Az új megoldással lényegesen gyorsabban reagál. A teljes feldolgozás kb. 15-20cm mélységig jobb, mélyebbre a gyorsított verzió lesz hatékonyabb.
A MAGNUM egyébként már több hardveres módosításon is átment: először a kijelző lett nagyobb, utána a BRUTUS mélykeresőhöz kellett változtatni rajta, és legutóbb egy fejkompenzáló áramkört is kapott. Utóbbi kettő utólag is beépíthető. Ezen kívül ez a legújabb szoftver is ugyanúgy fut a legrégebbi MAGNUMON is. Emellett a nyél és a keresőfejek is másmilyenek lettek, beleértve a BRUTUS szondát is.
Tehát én nem mondom senkinek, hogy adja el, dobja ki a régit, és vegyen új 2-es, 3-as gépet, mert egyébként a mostani már a MAGNUM 4 lenne, hanem mindegyik képes a legfejlettebb működésre is. És olyat se csinálok, hogy trükkös marketingfogásként legyen egy butított verzió is.


www.metaldetector.hu

Horka
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. február 15., hétfő 9:33
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Horka » 2019. április 25., csütörtök 7:49

Várjuk szeretettel! :D
Akár egy rövid kis videót is!
Feri írta:
2019. április 24., szerda 22:55
Most már majdnem teljesen készen van ez a gyorsítós megoldás. Szerintem még ezen a héten meglesz. A MAGNUM alapból teljes jelfeldolgozást végez, tehát csak akkor elemzi és jelzi a fémet, ha már elhaladt felette a keresőfej, és nem érzékelhető. Az új megoldással lényegesen gyorsabban reagál. A teljes feldolgozás kb. 15-20cm mélységig jobb, mélyebbre a gyorsított verzió lesz hatékonyabb.
A MAGNUM egyébként már több hardveres módosításon is átment: először a kijelző lett nagyobb, utána a BRUTUS mélykeresőhöz kellett változtatni rajta, és legutóbb egy fejkompenzáló áramkört is kapott. Utóbbi kettő utólag is beépíthető. Ezen kívül ez a legújabb szoftver is ugyanúgy fut a legrégebbi MAGNUMON is. Emellett a nyél és a keresőfejek is másmilyenek lettek, beleértve a BRUTUS szondát is.
Tehát én nem mondom senkinek, hogy adja el, dobja ki a régit, és vegyen új 2-es, 3-as gépet, mert egyébként a mostani már a MAGNUM 4 lenne, hanem mindegyik képes a legfejlettebb működésre is. És olyat se csinálok, hogy trükkös marketingfogásként legyen egy butított verzió is.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma