Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 9., péntek 15:04

kanbagoly írta:
Feri írta:
kanbagoly írta:Ezt a DD mélykeresős talajkiegyenlítést nem lehet valahogy pumpálóssá tenni, hogy egy gombot lenyomva magától álljon be pumpálás közben?
Amúgy nekem a fel-le hiába tartom lenyomva nem pörög, úgy kell léptetnem egy rakást és az is zavaró egy kicsit, hogy amíg állítom az értékeket elhallgat a gép. Ezzel a talajra állítással küszködök a legjobban, pedig a sima kézikeresőzésnél régi verziószámnál nem volt problémám manuális talajkiegyenlítéssel. Nagy tekercset (41 cm-est) mennyire tartsam el a talajtól mélykeresőzés közben? Ha nem akarom az apró tárgyakat kiszűrni akkor leengedhetem egész talajig? Vagy akkor már értelmét veszti a mélykereső funkció és inkább menjek a vasmegkülönböztetéses tűponttal? Melyik módban lát mélyebbre?
3.45 van a gépemen.
Lehet elvileg pumpálós is, legalábbis részben. A pumpálós nem olyan pontos, mint a manuális.
Itt az érzékenység sokkal nagyobb, mint a normál kézi üzemmódban. Ezért sokkal jobb érzékeli a talajt is, vagyis pontosabban kell beállítani. A közelben nem lehet semmilyen fém ami bezavarna, ezért nem könnyű mutatvány. Ez kicsit olyan, mint a Nexus, amit nem egyszerű beállítani, de ha sikerül, akkor jó mélyre lát. Ezt azért nem annyira nehéz.
Elvileg egészen talajközelbe lehet engedni a keresőfejet, attól függően, mennyire sikerült kiegyenlíteni a talajra.
Mélyebb, mint a tűpont, és itt isokkal inkább van vasmegkülönböztetés, a teljes képernyős bemérést is be lehet kapcsolni evalizerrel, ami akkor ad használható információt, ha jó erős a jelzés.
Ez kb. másfél éve van benne a MAGNUM-ban, de a felhasználók hanyagolták, vagy észre se vették. Úgyhogy én se foglalkoztam vele, vártam a beszámolókat és javaslatokat, amelyek nem jöttek. Általában nem használják ki a MAGNUM képességeit.
Szerintem senki nem tudta. Én is nyafogtam, hogy kellene nagyfejre írt mélykeresős üzemmód, de elfelejtetted beharangozni, hogy meg van. Vagy csak szimplán elkerülte a figyelmemet. :D

Na mindegy. A lényeg az, hogy van. Ezzel a talajbeállítással még küszködök. Még 1 kérdés: a talajbeállításra emlékszik a gép, ha közben átváltok sima kézire aztán vissza DD mélybe? A pumpálós megoldható a jövőben, vagy már most is rajta van a gépen és alkalmazható? Ha rajta van, melyik gombot tartsam nyomva a nullázót?
Teljesen jogos, nemigen szoktam hírverést csapni a műszereimnek, pedig lehet, hogy kellene. Általában a felhasználók ajánlgatják egymásnak, szerintem ez a legjobb reklám. De természetesen az se árt, ha van róla valami hír vagy leírás. Az új nyélre is csodálkozva néznek sokan, miközben én azt hittem, mindenki tud róla, mivel sokan megkeresnek emiatt.
A honlapomat elkezdtem átírni, vannak már képek az új nyéllel, a szöveg is elavult, lassanként átírom azt is. Leellenőrizettem egy online kódvizsgáló programmal és kb. az volt a válasz, hogy kőkorszaki kódrendszert használok :) De azért működik.

Azt most nem tudom, emlékszik-e a talajbeállításra, de nem hiszem, mert teljesen más beállítás jó a kettőben. A pumpálós csak a normál kéziben aktív. Elvileg lehet a mélykeresőben is, de mint írtam, oda pontosabb beállítás kell.


www.metaldetector.hu

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. október 9., péntek 21:06

A DD mélykeresőben a tűpont elég jónak tűnik, de még nem jutottam el odáig, hogy élesben teszteljem, csak próbálgattam az udvaron.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. október 10., szombat 11:02

Nem csodálom, hogy így kiveszi a tallért, én is gratulálok hozzá. A Magnumról én is hallottam mindent, azt is hogy csak kicsire és nem mélyen. Ami rohadtul nem igaz L-)
De legalább annyiszor azt is, hogy ez a legcsúcsabb ;) És amikor kipróbálhattam egy barátét megnéztem, mit talált vele, elmondta a véleményét, attól kezdve nem volt kétségem.
Az szép, hogy az emberek egymásnak ajánlják és jó bornak nem kell cégér, de tényleg kellene egy felület, ahol a fejlesztések, új dolgok megjelennek.
Az van így "óriási", két hetes tapasztalattal és a barátokkal is beszélgetve, hogy vannak ilyen multifrekis gépek, de valahogy egyik se az igazi. Vagy erre állítod be vagy arra, ilyen freki olyan freki és még jó ha beállíthatod és nem fejet kell cserélni. Tudni kell, hogy mire mész. A Magnum meg mind egyszerre. És egyszer végig mész, ki is van porszívózva.
Szóval azért az egyáltalán nem biztos, hogy a tallért kivette volna más is. Igen, esetleg, ha arra van belőve vagy még elsőnek megy arra, vagy még úgy se. Nekem egy, azaz 1 helyem van amit nem jár más rajtam kívül, tehát az összes más helyet más is járja és a legdrágább gépekkel is. És mondjuk mi van ha élén volt? Mert akkor simán átmennek rajta ha csak kicsit is mély. Magnumnak pedig majdnem mindegy. Az már egyenesen fantasztikus hogy a sestire élén majdnem ugyanazt tudja mint laponés ugyanakkor ugyabban a beállításban a legkisebb árpira is ugyanezt a mutatványt megcsinálja. Mélység persze nem azonos.

Itt esett eső, most nem esik, nem osztom az az eszet, ebéd után találjátok ki, mit csinálok! ;) :D



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2015. október 10., szombat 22:10

Vakond írta:Nem csodálom, hogy így kiveszi a tallért, én is gratulálok hozzá. A Magnumról én is hallottam mindent, azt is hogy csak kicsire és nem mélyen. Ami rohadtul nem igaz L-)
De legalább annyiszor azt is, hogy ez a legcsúcsabb ;) És amikor kipróbálhattam egy barátét megnéztem, mit talált vele, elmondta a véleményét, attól kezdve nem volt kétségem.
Az szép, hogy az emberek egymásnak ajánlják és jó bornak nem kell cégér, de tényleg kellene egy felület, ahol a fejlesztések, új dolgok megjelennek.
Az van így "óriási", két hetes tapasztalattal és a barátokkal is beszélgetve, hogy vannak ilyen multifrekis gépek, de valahogy egyik se az igazi. Vagy erre állítod be vagy arra, ilyen freki olyan freki és még jó ha beállíthatod és nem fejet kell cserélni. Tudni kell, hogy mire mész. A Magnum meg mind egyszerre. És egyszer végig mész, ki is van porszívózva.
Szóval azért az egyáltalán nem biztos, hogy a tallért kivette volna más is. Igen, esetleg, ha arra van belőve vagy még elsőnek megy arra, vagy még úgy se. Nekem egy, azaz 1 helyem van amit nem jár más rajtam kívül, tehát az összes más helyet más is járja és a legdrágább gépekkel is. És mondjuk mi van ha élén volt? Mert akkor simán átmennek rajta ha csak kicsit is mély. Magnumnak pedig majdnem mindegy. Az már egyenesen fantasztikus hogy a sestire élén majdnem ugyanazt tudja mint laponés ugyanakkor ugyabban a beállításban a legkisebb árpira is ugyanezt a mutatványt megcsinálja. Mélység persze nem azonos.

Itt esett eső, most nem esik, nem osztom az az eszet, ebéd után találjátok ki, mit csinálok! ;) :D
Jó neked. Engem nem engedett el a főnök ( az asszony :) ), de holnapra kimenőm van nekem is. Remélem nem lesz eső.
Vannak akik terjesztgetnek dolgokat, én is hallom, de meghallgatom aztán kiröhögöm. Most mit álljak le vitatkozni, amikor nekem ott a gép és tudom mit tud.
Ezt én is szorgalmazom, legyen valami értesítő, ne ilyen fű alatt kelljen megtudni, mi újság. Most hol tart a szoftver? 3.46 van nálam, de szó vol. hamarosan egy újabbról.
Sztem lehetne egy hírlevél mondjuk, amire fel lehetne iratkozni.



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2015. október 11., vasárnap 16:24

T.Csaba írta:
Vakond írta:Nem csodálom, hogy így kiveszi a tallért, én is gratulálok hozzá. A Magnumról én is hallottam mindent, azt is hogy csak kicsire és nem mélyen. Ami rohadtul nem igaz L-)
De legalább annyiszor azt is, hogy ez a legcsúcsabb ;) És amikor kipróbálhattam egy barátét megnéztem, mit talált vele, elmondta a véleményét, attól kezdve nem volt kétségem.
Az szép, hogy az emberek egymásnak ajánlják és jó bornak nem kell cégér, de tényleg kellene egy felület, ahol a fejlesztések, új dolgok megjelennek.
Az van így "óriási", két hetes tapasztalattal és a barátokkal is beszélgetve, hogy vannak ilyen multifrekis gépek, de valahogy egyik se az igazi. Vagy erre állítod be vagy arra, ilyen freki olyan freki és még jó ha beállíthatod és nem fejet kell cserélni. Tudni kell, hogy mire mész. A Magnum meg mind egyszerre. És egyszer végig mész, ki is van porszívózva.
Szóval azért az egyáltalán nem biztos, hogy a tallért kivette volna más is. Igen, esetleg, ha arra van belőve vagy még elsőnek megy arra, vagy még úgy se. Nekem egy, azaz 1 helyem van amit nem jár más rajtam kívül, tehát az összes más helyet más is járja és a legdrágább gépekkel is. És mondjuk mi van ha élén volt? Mert akkor simán átmennek rajta ha csak kicsit is mély. Magnumnak pedig majdnem mindegy. Az már egyenesen fantasztikus hogy a sestire élén majdnem ugyanazt tudja mint laponés ugyanakkor ugyabban a beállításban a legkisebb árpira is ugyanezt a mutatványt megcsinálja. Mélység persze nem azonos.

Itt esett eső, most nem esik, nem osztom az az eszet, ebéd után találjátok ki, mit csinálok! ;) :D
Jó neked. Engem nem engedett el a főnök ( az asszony :) ), de holnapra kimenőm van nekem is. Remélem nem lesz eső.
Vannak akik terjesztgetnek dolgokat, én is hallom, de meghallgatom aztán kiröhögöm. Most mit álljak le vitatkozni, amikor nekem ott a gép és tudom mit tud.
Ezt én is szorgalmazom, legyen valami értesítő, ne ilyen fű alatt kelljen megtudni, mi újság. Most hol tart a szoftver? 3.46 van nálam, de szó vol. hamarosan egy újabbról.
Sztem lehetne egy hírlevél mondjuk, amire fel lehetne iratkozni.
Inkább egy blogszerű valami lenne jó, mert a hírlevélre fel is kell iratkozni. Abban benne lehetne, hogy hol tart a szoftverfrissítés, milyen új dolgok vannak...
Sehol nem látom például az új karbonnyél árát, pedig én már a tavasz folyamán lecseréltem az egész Magnumomat egy karbonnyeles újfejesre. Egyébként nagyon elégedett vagyok vele, de már megírtam a fórumban, ami elveszett :? A régi is a baráti körben maradt és az is jól működik. Az még a régi, nehéz fémnyeles, kerek fejjel. A Brutus azért nálam maradt :)


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 11., vasárnap 18:40

A honlapot (is) szerkesztem most, új képek vannak a MAGNUM-hoz. Végre sikerült csinálni rendes képeket a CARBONITE nyéllel, mivel csak másnap jöttek a műszerért. Szóval azért ezzel is foglalkozom, de az elsődleges a fémkeresők fejlesztése és készítése.
Fenn beillesztettem a MAGNUM-os részt a fórumba, tehát akit érdekel, megnézheti. De ez még közel sincs készen, a szöveget érdemben nem írtam még át, de sok új kép van. Az újak az elején, utána a nyélnél és a keresőfejnél vannak, ha valakit érdekel. Ez se kis munka ezeket a képeket szerkesztgetni, de jól elszórakozom vele. A legtöbb kép megjelenik nagyban ha az egérmutatót fölé viszik.
Lesz videó is, és még egy speciális aloldalt is tervezek, ami egyfajta rövidített online használati útmutató, kifejezetten arra a célra, hogy terepen telefonon is meg lehessen nézni.
Valószínűleg úgy lesz, hogy beteszek ugyanígy egy külön oldalt a fórumba, vagy többet, ami kifejezetten a fejlesztésekkel foglalkozik. Pl. egyet a szoftververzióknak, egy másikat a hardveres dolgoknak és akkor mindenki naprakész lehet.
Nemrég hoztam el egy csomó felszerelést amit megrendeltem egy cégtől, és ez a hardver részhez kapcsolódik.

MAGNUM kihúzott és összenyomott CARBONITE nyéllel
M2822_5n.jpg
M2822_5n.jpg (22.65 KiB) Megtekintve 16634 alkalommal
M2822_3n.jpg
M2822_3n.jpg (31.14 KiB) Megtekintve 16634 alkalommal


www.metaldetector.hu

Vágási Feri
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 9:16
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Vágási Feri » 2015. október 11., vasárnap 20:05

Feri üdv . Légy szíves csinálj rá egy normális műszer dobozt és ígérem veszek egyet . A gép jó , a szár jó de a műszer (kijelző) szóval az hogy finom legyek nem XXI. század .



Petrvs
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:41
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Petrvs » 2015. október 11., vasárnap 21:12

Csatlakozom.Egy kiváló gépről beszélünk. A műszerdoboz még elmenne,de a kijelző az lehetne nagyobb felbontású,modernebb.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 11., vasárnap 21:29

A fejlesztés ebbe az irányba is halad. A műszerdoboz ronda. Azért ezt alkalmaztam mégis, mert nagyon erős, strabíró kivitel.
A kijelző eszembe se jutott, hogy gáz lenne, mivel alig fogyaszt energiát és ez fontos szempont egy ilyen hordozható készüleknél. Vannak sokkal nagyobbak is ebből a fajtából, vettem is fejlesztéshez a következő generációs műszerekhez, pl. 240 pixel szélesek. A mostani 64 széles, de igazából mindent mutat ez is, amit kell. Színes kijelzőt meg nem akarok, mert többet fogyaszt, mint a műszer többi része együttvéve.


www.metaldetector.hu

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. október 11., vasárnap 21:33

Feri írta:A fejlesztés ebbe az irányba is halad. A műszerdoboz ronda. Azért ezt alkalmaztam mégis, mert nagyon erős, strabíró kivitel.
A kijelző eszembe se jutott, hogy gáz lenne, mivel alig fogyaszt energiát és ez fontos szempont egy ilyen hordozható készüleknel. Vannak sokkal nagyobbak is ebből a fajtából, vettem is fejlesztéshez, pl. 240 pixel szélesek. A mostani 64 széles, de igazából mindent mutat ez is, amit kell. Színes kijelzőt meg nem akarok, mert többet fogyaszt, mint a műszer többi része együttvéve.
Nekem semmi bajom a kijelzővel. A műszerdoboz az már más kérdés. A külső borítás nekem már 2 pici helyen az éleknél felszakadt, ennek ellenére egyenlőre még bírja, de félek nehogy később tovább szakadjon vagy beázzon. Van erre a problémára valami recept?


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 11., vasárnap 21:36

kanbagoly írta:
Feri írta:A fejlesztés ebbe az irányba is halad. A műszerdoboz ronda. Azért ezt alkalmaztam mégis, mert nagyon erős, strabíró kivitel.
A kijelző eszembe se jutott, hogy gáz lenne, mivel alig fogyaszt energiát és ez fontos szempont egy ilyen hordozható készüleknel. Vannak sokkal nagyobbak is ebből a fajtából, vettem is fejlesztéshez, pl. 240 pixel szélesek. A mostani 64 széles, de igazából mindent mutat ez is, amit kell. Színes kijelzőt meg nem akarok, mert többet fogyaszt, mint a műszer többi része együttvéve.
Nekem semmi bajom a kijelzővel. A műszerdoboz az már más kérdés. A külső borítás nekem már 2 pici helyen az éleknél felszakadt, ennek ellenére egyenlőre még bírja, de félek nehogy később tovább szakadjon vagy beázzon. Van erre a problémára valami recept?
Van. Ha valahol feljön a fólia, pillanatragasztó kell alá.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 11., vasárnap 21:42

Igazából azért gondoltam nagyobb kijelzőre is, mert a mérete nagyobb, jobban látszik. Én grafikus kijelzőket alkalmazok. Ezek nem adnak olyan szép rajzolatot, mint amikor az egyes ikonokat a gyártás során alakítják ki a kijelzőben, viszont szabadon bármit meg lehet jeleníteni, a szoftver fejlesztésének nem akadálya, hogy a kijelezhető dolgok előre meg vannak határozva.
Színes kijelzőnek lehetne telefont vagy táblagépet használni, de igazából nincs túl sok értelme, legfeljebb programozáshoz, vagy színes térképek megjelenítéséhez szükségesek.
A következő komolyabb hardverfejlesztés nem a doboz vagy a kijelző, hanem sokkal jobb dolog és már nagyon a végén tart ;)


www.metaldetector.hu

Archer
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 13:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Archer » 2015. október 12., hétfő 14:21

Petrvs írta:Csatlakozom.Egy kiváló gépről beszélünk. A műszerdoboz még elmenne,de a kijelző az lehetne nagyobb felbontású,modernebb.
Vágási Feri írta:Feri üdv . Légy szíves csinálj rá egy normális műszer dobozt és ígérem veszek egyet . A gép jó , a szár jó de a műszer (kijelző) szóval az hogy finom legyek nem XXI. század .
Catlakozom én is. Egy jó dizájnos külsővel annyit lehetne eladni amennyit nem szégyellsz. A tudása nagyon a toppon van, de a csomagolás is számít.



lalooohun
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 13:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: lalooohun » 2015. október 12., hétfő 14:51

Archer írta:
Petrvs írta:Csatlakozom.Egy kiváló gépről beszélünk. A műszerdoboz még elmenne,de a kijelző az lehetne nagyobb felbontású,modernebb.
Vágási Feri írta:Feri üdv . Légy szíves csinálj rá egy normális műszer dobozt és ígérem veszek egyet . A gép jó , a szár jó de a műszer (kijelző) szóval az hogy finom legyek nem XXI. század .
Catlakozom én is. Egy jó dizájnos külsővel annyit lehetne eladni amennyit nem szégyellsz. A tudása nagyon a toppon van, de a csomagolás is számít.
Nem lesz több találat egy modernebb kijelzőtől...:D Szántóra jár az ember ezzel a géppel nem szépségversenyre. :D Ha erről lesz szó Feri biztosan ráhegeszt egy érintőpanelt... :D Ahogy feljebb írta Feri a lényeg bőven látszik és ami fontos sok energia megmarad. Aki a külső alapján választ keresőt az rossz úton jár szerintem.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. október 12., hétfő 15:20

lalooohun írta:
Archer írta:
Petrvs írta:Csatlakozom.Egy kiváló gépről beszélünk. A műszerdoboz még elmenne,de a kijelző az lehetne nagyobb felbontású,modernebb.
Vágási Feri írta:Feri üdv . Légy szíves csinálj rá egy normális műszer dobozt és ígérem veszek egyet . A gép jó , a szár jó de a műszer (kijelző) szóval az hogy finom legyek nem XXI. század .
Catlakozom én is. Egy jó dizájnos külsővel annyit lehetne eladni amennyit nem szégyellsz. A tudása nagyon a toppon van, de a csomagolás is számít.
Nem lesz több találat egy modernebb kijelzőtől...:D Szántóra jár az ember ezzel a géppel nem szépségversenyre. :D Ha erről lesz szó Feri biztosan ráhegeszt egy érintőpanelt... :D Ahogy feljebb írta Feri a lényeg bőven látszik és ami fontos sok energia megmarad. Aki a külső alapján választ keresőt az rossz úton jár szerintem.
Ép testben ép lélek... :)
Gondolom ha rálelsz egy jószívű, kedves, feleségnek való asszonykára, izibe elveszed, bármilyen bányarém :)
Nem baj az, ha valami jól is néz ki a "tudása" mellett, a nagyobb számok a kijelzőn meg egyenesen kötelezők idősebbeknek, gyengébb szeműeknek...
Legalább Feri fejleszt...


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Raro
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:16
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Raro » 2015. október 12., hétfő 16:09

Kíváncsian várom az újabb fejlesztést.. A feleségem a múltkorában megbiztatott hogy vehetek egy Deust, (mostanában az ismerőseim körében megszaporodott a számuk) de erősen hajlok a Magnum felé. Csak jót hallottam róla, és már jó ideje szemezek vele, ez az új nyél pedig jókora lökést adott, de így biztosan megvárom a legújabb verziót. Addig is gyűlik a rávaló... ;)



lalooohun
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 13:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: lalooohun » 2015. október 12., hétfő 17:26

talentum írta:
lalooohun írta:
Archer írta:
Petrvs írta:Csatlakozom.Egy kiváló gépről beszélünk. A műszerdoboz még elmenne,de a kijelző az lehetne nagyobb felbontású,modernebb.
Vágási Feri írta:Feri üdv . Légy szíves csinálj rá egy normális műszer dobozt és ígérem veszek egyet . A gép jó , a szár jó de a műszer (kijelző) szóval az hogy finom legyek nem XXI. század .
Catlakozom én is. Egy jó dizájnos külsővel annyit lehetne eladni amennyit nem szégyellsz. A tudása nagyon a toppon van, de a csomagolás is számít.
Nem lesz több találat egy modernebb kijelzőtől...:D Szántóra jár az ember ezzel a géppel nem szépségversenyre. :D Ha erről lesz szó Feri biztosan ráhegeszt egy érintőpanelt... :D Ahogy feljebb írta Feri a lényeg bőven látszik és ami fontos sok energia megmarad. Aki a külső alapján választ keresőt az rossz úton jár szerintem.
Ép testben ép lélek... :)
Gondolom ha rálelsz egy jószívű, kedves, feleségnek való asszonykára, izibe elveszed, bármilyen bányarém :)
Nem baj az, ha valami jól is néz ki a "tudása" mellett, a nagyobb számok a kijelzőn meg egyenesen kötelezők idősebbeknek, gyengébb szeműeknek...
Legalább Feri fejleszt...

Már 7 éve ráleltem. Nem vettem el egyből és még ráadásul nem is bányarém! :D :D De jó hasonlat volt! :D



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. október 12., hétfő 18:41

lalooohun írta:
talentum írta:
lalooohun írta:
Archer írta:
Petrvs írta:Csatlakozom.Egy kiváló gépről beszélünk. A műszerdoboz még elmenne,de a kijelző az lehetne nagyobb felbontású,modernebb.
Vágási Feri írta:Feri üdv . Légy szíves csinálj rá egy normális műszer dobozt és ígérem veszek egyet . A gép jó , a szár jó de a műszer (kijelző) szóval az hogy finom legyek nem XXI. század .
Catlakozom én is. Egy jó dizájnos külsővel annyit lehetne eladni amennyit nem szégyellsz. A tudása nagyon a toppon van, de a csomagolás is számít.
Nem lesz több találat egy modernebb kijelzőtől...:D Szántóra jár az ember ezzel a géppel nem szépségversenyre. :D Ha erről lesz szó Feri biztosan ráhegeszt egy érintőpanelt... :D Ahogy feljebb írta Feri a lényeg bőven látszik és ami fontos sok energia megmarad. Aki a külső alapján választ keresőt az rossz úton jár szerintem.
Ép testben ép lélek... :)
Gondolom ha rálelsz egy jószívű, kedves, feleségnek való asszonykára, izibe elveszed, bármilyen bányarém :)
Nem baj az, ha valami jól is néz ki a "tudása" mellett, a nagyobb számok a kijelzőn meg egyenesen kötelezők idősebbeknek, gyengébb szeműeknek...
Legalább Feri fejleszt...

Már 7 éve ráleltem. Nem vettem el egyből és még ráadásul nem is bányarém! :D :D De jó hasonlat volt! :D
igen és ha már fejlesztés akkor ássa is ki amit jelez meg legyen rajta lopakodó mód ha bekapcsoljátok láthatatlanná váltok sőt fogni se kelljen csak menjen szépen szedje ki az aranytot hordja oda hozzátok amit majd boldogan betoltok tajigán a muzejba :lol: :lol: :lol:



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. október 12., hétfő 19:24

ul69 írta:
lalooohun írta:
talentum írta:
lalooohun írta:
Archer írta:
Petrvs írta:Csatlakozom.Egy kiváló gépről beszélünk. A műszerdoboz még elmenne,de a kijelző az lehetne nagyobb felbontású,modernebb.
Vágási Feri írta:Feri üdv . Légy szíves csinálj rá egy normális műszer dobozt és ígérem veszek egyet . A gép jó , a szár jó de a műszer (kijelző) szóval az hogy finom legyek nem XXI. század .
Catlakozom én is. Egy jó dizájnos külsővel annyit lehetne eladni amennyit nem szégyellsz. A tudása nagyon a toppon van, de a csomagolás is számít.
Nem lesz több találat egy modernebb kijelzőtől...:D Szántóra jár az ember ezzel a géppel nem szépségversenyre. :D Ha erről lesz szó Feri biztosan ráhegeszt egy érintőpanelt... :D Ahogy feljebb írta Feri a lényeg bőven látszik és ami fontos sok energia megmarad. Aki a külső alapján választ keresőt az rossz úton jár szerintem.
Ép testben ép lélek... :)
Gondolom ha rálelsz egy jószívű, kedves, feleségnek való asszonykára, izibe elveszed, bármilyen bányarém :)
Nem baj az, ha valami jól is néz ki a "tudása" mellett, a nagyobb számok a kijelzőn meg egyenesen kötelezők idősebbeknek, gyengébb szeműeknek...
Legalább Feri fejleszt...

Már 7 éve ráleltem. Nem vettem el egyből és még ráadásul nem is bányarém! :D :D De jó hasonlat volt! :D
igen és ha már fejlesztés akkor ássa is ki amit jelez meg legyen rajta lopakodó mód ha bekapcsoljátok láthatatlanná váltok sőt fogni se kelljen csak menjen szépen szedje ki az aranytot hordja oda hozzátok amit majd boldogan betoltok tajigán a muzejba :lol: :lol: :lol:
Igaz, nem a kinézet számít, hanem a tudás!
Nekem nagyon furi volt elsőre a Magnum mikor megláttam. Kb két éve. Furcsa kockadoboz és nehéz is volt, de már akkor is megsúgták a profik, hogy ez a nyerő és láttam is miket vesznek ki. Az enyém már annál is jobb, már azóta is sokat változott, ez könnyű és karbonos.
Rengeteg nagyon csilivili gépet lehet kapni és mindegyik a legjobb! Ha az eladót kérdezed ;) Ami nagyon nem tetszett, hogy egyesek viszont kígyót-békát mondtak a magnumra. Nem lát mélyre, csak a kicsire jó, nincs szerviz meg minden. Magnumosoktól pedig pont az ellenkezőjét hallani ;) én is lemértem meg is írtam a fórumba.

Én tudom mi az a nagy fejlesztés, de titok. Feri lazán elmesélte, megmutatta amikor ott voltam, de TITOK ;) kb fél éve is hallottam már egy ismerőstől :)) :))



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 12., hétfő 21:29

Igazából nem titok, a következő keresőfej van előkészületben. Csak azért nem szeretem nagy nyilvánosság előtt megszellőztetni az ilyesmit, mert akkor jön az, hogy mikor. Azt pedig nem tudom. Jelenleg az új fej alapformája van meg szépen CNC marva, a tekercsek is pontosan méretezettek, de ezen a héten két MAGNUM-ot kell megcsinálni plusz egy komplett nyelet, a jövő hétre is ketten jelentkeztek érte. Ez egy nagy fej, 36,5 x 28,4 cm a mérete, formára ugyanolyan, mint a 28 x 22-es. Ezzel még sok munka van és tesztelni is kell.

Még válaszolok a többire is, csak most tényleg el vagyok havazva.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 16., péntek 13:32

A napok óta tartó eső jó alkalmat adott egy vizes fű teszthez. Többen beszámoltak arról, hogy a MAGNUM reagál a vizes fűre, úgyhogy most alaposan kipróbáltam én is, hogy megoldjam, de ez sehogy se reagált.
Nekem csak akkor szólalt meg, amikor jó erősen lapjával odacsaptam a keresőfejet. Úgyhogy szuperstabil ;)
Ezek szerint az új keresőfej erre a problémára is megoldás. Ennél más megoldású az árnyékolás, mint a régieknél. A régieknél a tengeri üzemmód lehet ilyenkor a megoldás. Illetve ahol fű volt, ott fém is, nem volt egyszerű fémmentes helyet találni a kipróbáláshoz.
Még lesz video, csak a kézi melykeresőt nem olyan egyszerű levideózni, mert a felvevőre is jelez.
[bbvideo=560,315]https://youtu.be/M2SBzr164cw[/bbvideo]


www.metaldetector.hu

Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. október 16., péntek 15:11

Igen én voltam az egyik, aki mindig panaszkodott! :-h
Az új fej tényleg nem csinálja. :-bd



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. október 16., péntek 16:29

Fasza. Feri a régi fejek nem betétesek? Mondjuk ha becserélném egy új fejre, a régit nem számítod be?


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 19., hétfő 23:29

kanbagoly írta:Fasza. Feri a régi fejek nem betétesek? Mondjuk ha becserélném egy új fejre, a régit nem számítod be?
A legrégebbiek még más megoldásúak voltak. Nem számítok be, sajnos nem tudnék mit kezdeni velük.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 19., hétfő 23:36

Van fenn újabban egy új link, ahol a MAGNUM szoftverfejlesztést lehet nyomon kísérni.
Most az a legújabb, hogy a mélykeresőre való átkapcsolás és visszakapcsolás ezentúl a menüből lehetséges. Ezzel egyszerűbb átváltani.


www.metaldetector.hu

reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. október 19., hétfő 23:39

Szép estét!
Lehet , hogy már kérdeztem Feritől, de mást is érdekelhet:
Régi, alunyeles Magnumhoz , ha valaki vásárol egy új carbon nyelet új tipusú fejjel, akkor össze kell hangolni a "dobozával"? :?: A régi fejel kompatibilis az új carbon nyél?
Üdv:
Reinold :)


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 19., hétfő 23:43

reinold írta:Szép estét!
Lehet , hogy már kérdeztem Feritől, de mást is érdekelhet:
Régi, alunyeles Magnumhoz , ha valaki vásárol egy új carbon nyelet új tipusú fejjel, akkor össze kell hangolni a "dobozával"? :?: A régi fejel kompatibilis az új carbon nyél?
Üdv:
Reinold :)
Igen, az összes MAGNUM keresőfejjel és műszerdobozzal kompatibilis. Az összehangolás csak annyi, hogy a tartócsavart kell úgy beállítani, hogy a műszerdoboz jó irányba álljon.


www.metaldetector.hu

reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. október 19., hétfő 23:48

Feri írta:
reinold írta:Szép estét!
Lehet , hogy már kérdeztem Feritől, de mást is érdekelhet:
Régi, alunyeles Magnumhoz , ha valaki vásárol egy új carbon nyelet új tipusú fejjel, akkor össze kell hangolni a "dobozával"? :?: A régi fejel kompatibilis az új carbon nyél?
Üdv:
Reinold :)
Igen, az összes MAGNUM keresőfejjel és műszerdobozzal kompatibilis. Az összehangolás csak annyi, hogy a tartócsavart kell úgy beállítani, hogy a műszerdoboz jó irányba álljon.
:) Köszönöm a választ!


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

dunapentele
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 2:06
Status: Offline

MAGNUM szoftver verzió

Hozzászólás Szerző: dunapentele » 2015. október 20., kedd 7:50

Feri írta:Most az a legújabb, hogy a mélykeresőre való átkapcsolás és visszakapcsolás ezentúl a menüből lehetséges. Ezzel egyszerűbb átváltani.
Feri,lényegesen felhasználóbarátabb volt az a megoldás,amit még a Brutus előtt alkalmaztál erre,egyetlenegy gombbal lehetett ki és belépni a mélykereső módba.Én terepen nagyon sokszor visszaléptem mélykeresőből normál módba,hogy aztán tűponttal ráellenőrizzek a darabra,ez sokkal egyszerűbb volt,és praktikusabb...
Javasolnám a normál illetve nagy fejjel mélykeresőzni próbálok számára ezt a lehetőséget is visszaállítani,a menüs rendszer meg jó lesz a Brutussal menők számára,gyakorlatilag nekik szükséges csak a DD meg a keret közt átkapcsolgatniuk.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. október 20., kedd 10:24

Nekem a DD fejes mélykereső mód talajkiegyenlítős videója lenne a legfontosabb! Türelmetlenül várom!!! Fontos lenne, mert már egy pár helyről így is lecsúsztam amit szerettem volna vele megnézni.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM szoftver verzió

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 20., kedd 13:12

dunapentele írta:
Feri írta:Most az a legújabb, hogy a mélykeresőre való átkapcsolás és visszakapcsolás ezentúl a menüből lehetséges. Ezzel egyszerűbb átváltani.
Feri,lényegesen felhasználóbarátabb volt az a megoldás,amit még a Brutus előtt alkalmaztál erre,egyetlenegy gombbal lehetett ki és belépni a mélykereső módba.Én terepen nagyon sokszor visszaléptem mélykeresőből normál módba,hogy aztán tűponttal ráellenőrizzek a darabra,ez sokkal egyszerűbb volt,és praktikusabb...
Javasolnám a normál illetve nagy fejjel mélykeresőzni próbálok számára ezt a lehetőséget is visszaállítani,a menüs rendszer meg jó lesz a Brutussal menők számára,gyakorlatilag nekik szükséges csak a DD meg a keret közt átkapcsolgatniuk.
Jó, akkor visszateszem az eredeti megoldást is. Ez a menüs azért született, mert a DD fejes mélykeresésben foglalt az a gomb, amivel azonnal vissza lehetne menni kézibe. Előbb át kellett váltani a nagy szondásra és onnan ment csak. Ebbe voltak, akik bekavarodtak.
Van tűpont a mélykeresőben is, ráadásul a talajbeállítás más kéziben, szerintem felesleges átkapcsolgatni.
kanbagoly írta:Nekem a DD fejes mélykereső mód talajkiegyenlítős videója lenne a legfontosabb! Türelmetlenül várom!!! Fontos lenne, mert már egy pár helyről így is lecsúsztam amit szerettem volna vele megnézni.
Szóval addig lehetetlen használni a MAGNUM-ot, amíg nincs videó róla :) Nagy felelősség nyugszik a vállamon, mert enélkül lecsúsztok a nagy leletekről ;)
Most reggel vitték el a MAGNUM-ot, amit tegnap este fejeztem be. Nem maradnak nálam olyan sokáig, hogy videózgassam, a múltkori esős videót is az eső miatt tudtam összehozni, mert emiatt később jöttek. Akkor csak a nyélért, de nyél nélkül nem olyan jó még a MAGNUM se :) Még ezt a szoftvermódosítást megcsináltam éjjel, aztán reggel már a csengőre ébredtem. Szóval már ezért se egyszerű.
De jó, ha eláll az eső, akkor csinálok valami videót a sajátommal. Amin keresztülment egy terepjáró :) De valahogy rögzíteni kell a nyélre a felvevőt, mert azt messziről jelzi.

Még dolgozom ezen az üzemmódon, mert eredetileg csak kísérleti jelleggel tettem bele, és vártam a visszajelzést, hogy jó-e. Szerintem a legtöbben észre sem vették :D
Eredetileg nagy tárgyakhoz szántam, de jó érmekre is, sőt, rá is lehet állítani ezekre még jobban.
Meg akkor lehet versenyeztetni a műszereket, melyik tud mélyebbet. Voltam ilyen tesztelésen, csak az volt a fontos, hogy melyik tudja mélyebben az adott leásott fémet, lázasan állítgatta mindenki a fémkeresőjét, hogy kimutassa. Én alig fértem hozzá, pedig elvileg az én műszeremet teszteltük. Vasat senki se hozott, pedig szerintem az lenne a lényeg, hogy azt kiszűrve érzékelje a keresett tárgyakat.
Ebben a mindenáron mélyebbre dologban a DD mélykeresés igencsak nyerő. És végül is van ennek is értelme, ezért a MAGNUM-nál sokkal drágább műszereket vesznek egyesek, amikor a MAGNUM is tudja.


www.metaldetector.hu

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM szoftver verzió

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. október 20., kedd 15:37

Feri írta:
dunapentele írta:
Feri írta:Most az a legújabb, hogy a mélykeresőre való átkapcsolás és visszakapcsolás ezentúl a menüből lehetséges. Ezzel egyszerűbb átváltani.
Feri,lényegesen felhasználóbarátabb volt az a megoldás,amit még a Brutus előtt alkalmaztál erre,egyetlenegy gombbal lehetett ki és belépni a mélykereső módba.Én terepen nagyon sokszor visszaléptem mélykeresőből normál módba,hogy aztán tűponttal ráellenőrizzek a darabra,ez sokkal egyszerűbb volt,és praktikusabb...
Javasolnám a normál illetve nagy fejjel mélykeresőzni próbálok számára ezt a lehetőséget is visszaállítani,a menüs rendszer meg jó lesz a Brutussal menők számára,gyakorlatilag nekik szükséges csak a DD meg a keret közt átkapcsolgatniuk.
Jó, akkor visszateszem az eredeti megoldást is. Ez a menüs azért született, mert a DD fejes mélykeresésben foglalt az a gomb, amivel azonnal vissza lehetne menni kézibe. Előbb át kellett váltani a nagy szondásra és onnan ment csak. Ebbe voltak, akik bekavarodtak.
Van tűpont a mélykeresőben is, ráadásul a talajbeállítás más kéziben, szerintem felesleges átkapcsolgatni.
kanbagoly írta:Nekem a DD fejes mélykereső mód talajkiegyenlítős videója lenne a legfontosabb! Türelmetlenül várom!!! Fontos lenne, mert már egy pár helyről így is lecsúsztam amit szerettem volna vele megnézni.
Szóval addig lehetetlen használni a MAGNUM-ot, amíg nincs videó róla :) Nagy felelősség nyugszik a vállamon, mert enélkül lecsúsztok a nagy leletekről ;)
Most reggel vitték el a MAGNUM-ot, amit tegnap este fejeztem be. Nem maradnak nálam olyan sokáig, hogy videózgassam, a múltkori esős videót is az eső miatt tudtam összehozni, mert emiatt később jöttek. Akkor csak a nyélért, de nyél nélkül nem olyan jó még a MAGNUM se :) Még ezt a szoftvermódosítást megcsináltam éjjel, aztán reggel már a csengőre ébredtem. Szóval már ezért se egyszerű.
De jó, ha eláll az eső, akkor csinálok valami videót a sajátommal. Amin keresztülment egy terepjáró :) De valahogy rögzíteni kell a nyélre a felvevőt, mert azt messziről jelzi.

Még dolgozom ezen az üzemmódon, mert eredetileg csak kísérleti jelleggel tettem bele, és vártam a visszajelzést, hogy jó-e. Szerintem a legtöbben észre sem vették :D
Eredetileg nagy tárgyakhoz szántam, de jó érmekre is, sőt, rá is lehet állítani ezekre még jobban.
Meg akkor lehet versenyeztetni a műszereket, melyik tud mélyebbet. Voltam ilyen tesztelésen, csak az volt a fontos, hogy melyik tudja mélyebben az adott leásott fémet, lázasan állítgatta mindenki a fémkeresőjét, hogy kimutassa. Én alig fértem hozzá, pedig elvileg az én műszeremet teszteltük. Vasat senki se hozott, pedig szerintem az lenne a lényeg, hogy azt kiszűrve érzékelje a keresett tárgyakat.
Ebben a mindenáron mélyebbre dologban a DD mélykeresés igencsak nyerő. És végül is van ennek is értelme, ezért a MAGNUM-nál sokkal drágább műszereket vesznek egyesek, amikor a MAGNUM is tudja.
mondtam hogy 10re megyek az már hol volt reggel? :D majd ha kicsit szárad lesz kis tesztelgetés :D



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. október 20., kedd 15:55

Az a baj Feri, hogy keveset jutok ki. Amíg nem vagyok biztos a 41 cm-es fej használatában, addig az alap fejet használom, pedig már legalább 1 éve megvan a 41 cm-es DD. Az udvarunkban próbálgattam, de sok a zavaró tényező és nem látom át a talajra hangolást, ezért várom a videódat.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 20., kedd 16:22

kanbagoly írta:Az a baj Feri, hogy keveset jutok ki. Amíg nem vagyok biztos a 41 cm-es fej használatában, addig az alap fejet használom, pedig már legalább 1 éve megvan a 41 cm-es DD. Az udvarunkban próbálgattam, de sok a zavaró tényező és nem látom át a talajra hangolást, ezért várom a videódat.
Szóval nagy fejjel legyen. Oké.
Ennek az egésznek az a hátulütője, hogy ezzel a kézi mélykereső plusz 41-es fejjel tényleg nagyon érzékeny és jó mélyről jelez. Udvarban lehetetlen rendesen beállítani, és a legtöbb helyen jelez valamit, de holnap levideózom azon a helyen, ahol a BRUTUS-t szoktam tesztelni.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 21., szerda 12:29

[bbvideo=560,315]http://youtu.be/YG8KHsUdtbg[/bbvideo]
Megcsináltam a videót ezzel a régi MAGNUM-mal. Nem volt egyszerű, mert az iPad jó nagy fém és még így is reagál rá, hogy rögzítettem, óvatosan kellett mozgatni.
1-es szűrés, 2-es érzékenység, első vonal. Ha nem érmére megy, a szűrés nagyobbon jó!
Tálkapénz kicsit több mint 50 cm mélyen, így még a tűpont is érzékelte. A mélykeresős tűpont igazából csak gyorsítás, azért kell csak, mert a második-harmadik vonalon lassan reagál.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 21., szerda 12:54

Ez egy eléggé elhanyagolt üzemmód, mert eddig senkit nem érdekelt. Sokat lehet még javítani rajta, a pörgetés pl. túl gyors, a spektrum nem kifejezetten kis tárgyakra való, mivel ez eredetileg a nagy BRUTUS szondához való.

Az átkapcsolás kéziről mélykeresőbe és vissza a 3.49-től kezdve olyan, hogy az utolsó menüpont az átkapcsoló. Vagyis menü gomb, fel, menü gomb. Oda-vissza ugyanaz. Ez azért nem nagyon bonyolult szerintem.


www.metaldetector.hu

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. október 21., szerda 18:53

nagyonszépen köszi!


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. október 23., péntek 9:14

http://kepfeltoltes.hu/view/151023/DSCN ... es.hu_.jpg

ismerkedtem a Magnummal.talált még pár apróságot ahol már jártam



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. október 23., péntek 17:42

Feri vagy valaki aki csinált már ilyet és emlékszik...
Feri adott egy újabb fajta fej csatlakozót még vagy 2-3 éve, most próbálom kicserélni a régit erre, de nem tudom, hogy melyiket hova forrasszam.
A régin 3 ér látszik, fehér, piros, árnyékolás ( első két kép).
Aztán ezt kellene összehozni az utolsó képen lévő csatlakozóval, aminek 2 kivezetése van, egy belső, a másik pedig az összes külső összekötve Feri által.
Fehér és piros együtt van egyáltalán? Még nem forrasztottam szét őket.

IMG_20151023_160841.jpg
IMG_20151023_160841.jpg (198.4 KiB) Megtekintve 16819 alkalommal



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2015. október 23., péntek 20:56

ul69 írta:http://kepfeltoltes.hu/view/151023/DSCN ... es.hu_.jpg

ismerkedtem a Magnummal.talált még pár apróságot ahol már jártam
Nem rossz! :greetings-clapyellow: Kezdetnek! :royalty-king:


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma