Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2017. január 2., hétfő 11:36

Feri írta:Ezen kár ennyit agyalni, amikor mind a négy vonal a kijelzőben van, akkor jó.
Ok,köszi. Ha a te mondod... ^:)^
;) ;)



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2017. január 5., csütörtök 9:14

Egy kis ötlet Ferinek, hogy miket lehet 3D nyomtatóval csinálni:

http://md-hunter.com/homemade-metal-det ... ng-photos/



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. január 5., csütörtök 9:47

Együgyű Károly írta:Egy kis ötlet Ferinek, hogy miket lehet 3D nyomtatóval csinálni:

http://md-hunter.com/homemade-metal-det ... ng-photos/
jó lenne egy ilyen nyomtató.lehet az érméket is azzal csinálták :D
mondjuk készen is hozzá lehet jutni ráadásul abs-ből van
http://www.ebay.com/itm/112224542598?_t ... EBIDX%3AIT



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. január 5., csütörtök 11:49

Együgyű Károly írta:Egy kis ötlet Ferinek, hogy miket lehet 3D nyomtatóval csinálni:

http://md-hunter.com/homemade-metal-det ... ng-photos/

Nagyon jó ötlet, csak kiváncsi lennék, melyik keresőnek a belsejét használta.....külömben mind pót alkatrész beszerzése is használható - ha netán eltörik valami - fej védő, kartámasz stb.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2017. január 7., szombat 10:41

tibike írta:
Együgyű Károly írta:Egy kis ötlet Ferinek, hogy miket lehet 3D nyomtatóval csinálni:

http://md-hunter.com/homemade-metal-det ... ng-photos/

Nagyon jó ötlet, csak kiváncsi lennék, melyik keresőnek a belsejét használta.....külömben mind pót alkatrész beszerzése is használható - ha netán eltörik valami - fej védő, kartámasz stb.
Igen, köszönöm szépen az ötletet, tényleg használható a technológia, használom is. A 28x22 centis keresőfej így lett megmintázva. Az is jó, hogy ABS-t is lehet így nyomtatni, ami jó erős. De nyelet, pláne alsó szárat így nem csinálnék, annyira azért nem erős. Az a hátránya megvan, hogy csíkos a végeredmény, nagyon látszik a rétegződés, ezért rengeteg csiszolást, kapirgálást, egyéb utómunkálatot igényel. Ezért a következő keresőfej pozitív mintája inkább CNC maróval lett kialakítva.


www.metaldetector.hu

Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2017. január 20., péntek 23:54

Ismerkedés... javítgatás :ugeek:
Kép



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2017. január 21., szombat 0:58

a.kezdo írta:Ismerkedés... javítgatás :ugeek:
Kép


én jobban szeretem, ha Feri javítja! :D
Ez így :think: :think: :shock:


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2017. január 21., szombat 18:28

reinold írta:
a.kezdo írta:Ismerkedés... javítgatás :ugeek:
Kép


én jobban szeretem, ha Feri javítja! :D
Ez így :think: :think: :shock:
Én is jobban szeretem, ha ő javítja, de nem fogok vele 2-3 hónapig várni + csomagot feladni csak ezért a repülőn. Egyébként nem bonyolult ez a fogantyú része. Csavar, ragasztó, forrasztás. Belső kábel legyen jól szigetelve, mert ha a nyélhez ér belül, zárlat. Ennyi.
A fát fogó ragasztó adta meg magát, forgott körbe.



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2017. január 21., szombat 18:40

:D :lol:
Ezt én is buheráltam. Cobra szár fa dugóval :) Beragasztottam és oldalról átfúrva a fém fogantyút három rövid facsavart hajtottam bele. A lyukba is nyomban rendesen pillanatragasztót. Azonnal erősen rácsavartam a dobozt, hogy amit a csavarok engednek, addig koppanásig kihúzza. Azóta jó.
Sajna még az enyém is ilyen, az egyik legkorábbi Magnum az enyém, 2010-es, a fejet már cseréltem, tavasszal nyél lesz új. Karbon!



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2017. január 21., szombat 19:04

T.Csaba írta::D :lol:
Ezt én is buheráltam. Cobra szár fa dugóval :) Beragasztottam és oldalról átfúrva a fém fogantyút három rövid facsavart hajtottam bele. A lyukba is nyomban rendesen pillanatragasztót. Azonnal erősen rácsavartam a dobozt, hogy amit a csavarok engednek, addig koppanásig kihúzza. Azóta jó.
Sajna még az enyém is ilyen, az egyik legkorábbi Magnum az enyém, 2010-es, a fejet már cseréltem, tavasszal nyél lesz új. Karbon!
:D Akkor őszinte részvétem!
A csavaron én is gondolkodtam. Végülis ki lehet szedni, ha mégsem jó szögben áll.



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2017. január 21., szombat 19:14

a.kezdo írta:
T.Csaba írta::D :lol:
Ezt én is buheráltam. Cobra szár fa dugóval :) Beragasztottam és oldalról átfúrva a fém fogantyút három rövid facsavart hajtottam bele. A lyukba is nyomban rendesen pillanatragasztót. Azonnal erősen rácsavartam a dobozt, hogy amit a csavarok engednek, addig koppanásig kihúzza. Azóta jó.
Sajna még az enyém is ilyen, az egyik legkorábbi Magnum az enyém, 2010-es, a fejet már cseréltem, tavasszal nyél lesz új. Karbon!
:D Akkor őszinte részvétem!
A csavaron én is gondolkodtam. Végülis ki lehet szedni, ha mégsem jó szögben áll.
Ez még belefér, de azért akkor bosszantó volt. A dugó megindult kifelé :( De a három csavar azóta is fogja rendesen. Félóra alatt megvolt. Azóta jó.
Fejlődik. Láttam az új karbon nyelét, ég és föld. A kijelzője is nagyobb lett azóta, ha még sokat változik, muszáj lesz a fő dobozból is újat venni és egy totál új Magnumom lesz, mert a fej is új lett már. :D



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2017. január 21., szombat 19:17

T.Csaba írta:
a.kezdo írta:
T.Csaba írta::D :lol:
Ezt én is buheráltam. Cobra szár fa dugóval :) Beragasztottam és oldalról átfúrva a fém fogantyút három rövid facsavart hajtottam bele. A lyukba is nyomban rendesen pillanatragasztót. Azonnal erősen rácsavartam a dobozt, hogy amit a csavarok engednek, addig koppanásig kihúzza. Azóta jó.
Sajna még az enyém is ilyen, az egyik legkorábbi Magnum az enyém, 2010-es, a fejet már cseréltem, tavasszal nyél lesz új. Karbon!
:D Akkor őszinte részvétem!
A csavaron én is gondolkodtam. Végülis ki lehet szedni, ha mégsem jó szögben áll.
Ez még belefér, de azért akkor bosszantó volt. A dugó megindult kifelé :( De a három csavar azóta is fogja rendesen. Félóra alatt megvolt. Azóta jó.
Fejlődik. Láttam az új karbon nyelét, ég és föld. A kijelzője is nagyobb lett azóta, ha még sokat változik, muszáj lesz a fő dobozból is újat venni és egy totál új Magnumom lesz, mert a fej is új lett már. :D
Még szerencse, hogy töltéshez fel kell csavarni a fejet, így még előző este észrevettem!
Nem lehet rossz az új, én még nem láttam.



Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2017. január 23., hétfő 15:58

Üdv!
Tapasztaltam-hallottam hogy a Magnum az egyik leghatékonyabb műszer a kifejezetten apró dolgok (illetve élén és dőlt szögben álló érmék-tárgyak) felkutatására. Tapasztaltam hogy a mélyebben fekvő jeleknél a gép jelzése némileg késik. Ez valamelyest javítható? Tehát hogy a mélyebben fekvő jelekre ugyan olyan gyors, vagy csak minimálisan lassabb/halkabb jelzést kapjak? Illetve mélyebben fekvő tárgyak (pl.30mm méretnél nagyobb tárgyak 30-40cm alatt) felkutatására is alkalmas a gép alap fejjel (mint pl. Cobra és egyéb mélyebbre látó analog műszerek)?
A nagyobbik 41-cm fejről írnátok pár szót?
Milyen fejek várhatók még a géphez? Mikor - milyen árban és azokról mit lehet tudni?
Illetve ez a kérdés nem részes eleme a topiknak, de fülembe jutott miszerint új gép fejlesztése zajlik. Arról mit lehet tudni?
Köszönöm mindenkinek aki megválaszolja a kérdéseimet!



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2017. január 23., hétfő 18:26

Ide is írom:melyik tud mélyebbet?
Magnum vs. Cobra?
és melyik szelektál jobban?

Várom a válaszokat!
Köszi!



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2017. január 23., hétfő 18:56

solidus írta:Üdv!
Tapasztaltam-hallottam hogy a Magnum az egyik leghatékonyabb műszer a kifejezetten apró dolgok (illetve élén és dőlt szögben álló érmék-tárgyak) felkutatására. Tapasztaltam hogy a mélyebben fekvő jeleknél a gép jelzése némileg késik. Ez valamelyest javítható? Tehát hogy a mélyebben fekvő jelekre ugyan olyan gyors, vagy csak minimálisan lassabb/halkabb jelzést kapjak? Illetve mélyebben fekvő tárgyak (pl.30mm méretnél nagyobb tárgyak 30-40cm alatt) felkutatására is alkalmas a gép alap fejjel (mint pl. Cobra és egyéb mélyebbre látó analog műszerek)?
A nagyobbik 41-cm fejről írnátok pár szót?
Milyen fejek várhatók még a géphez? Mikor - milyen árban és azokról mit lehet tudni?
Illetve ez a kérdés nem részes eleme a topiknak, de fülembe jutott miszerint új gép fejlesztése zajlik. Arról mit lehet tudni?
Köszönöm mindenkinek aki megválaszolja a kérdéseimet!
Kicsire teljesen egyértelmű, hogy a legjobb. Szerintem már minden Mo-n használt géppel voltam együtt, és a legfanatikusabb sporttárs is elismerte. Olyan kis dolgot is kiszed, hogy az néha bosszantó, ppointer se érzi, alig lehet marok földből kivenni. De olyan kis pénzt is! Sokszor szed olyat ami nem volt se mélyen, se nagyon kicsi nem volt, de 25 éve mindenki átment rajta mert vasszennyezett a hely.
A késés 4 vonásnál kezd érezhető lenni, 5-nél már jelentős. Viszont a jel ott van, akkor is ha más gép nem jelzi. Én meg tudtam ezt szokni, és nekem jó, de van ismerős, akinek nem jön be. Ha 45-47 érzékenységet teszel és 4-5 vonal, jó talajbeállítással (manuális!), nagyon csúcsra lehet járatni a gépet! De akkor már kicsit vájt fül kell hozzá. Alap 3 vonáson 43-44 érzékenységgel is igen jó, az stabil, sokat hoz. Ebben van, hogy a felső 20 cm át van porszívózva ha rendesen lejártad :D de tud többet is.
Alkalmas a nagyobbakra is, én a "Róma" alapból kiindulva szoktam újabban a fentiek szerint. Szokták porszívónak is hívni, de vannak akik a Cobrát tartják Olasz porszívónak. Nekem a Magnum igen bejött arra is, de igaz, hogy olaszban rám vertek már Cobrával. De nem sokszor ;) A nagy fejet ritkán használom. Éppen olaszban jobb szerintem, de ez az új fej új szárral olyan könnyű és kompakt, hogy sajnálom elrontani a pöpec kiegyensúlyozottságot vele. Árkozni szoktam vele nonmotionban.
Lehet a mélységet is egyébként jól megnövelni, kísérleteztem vele, de az a többi jellemző, pl. szelektálása rovására megy. A gépnek normálisan kimagaslóan legjobb még a vasszűrése is, sokszor túlságosan is jó. Ahol rozsdás kovácsolt vas baltafejet és hasonlókat pl. kivesz más gép mert nemvasnak érzi tévesen, ott nem olyan előny mindig, hogy levadászása de le lehet venni az ilyenekre: Ekvaliser ;) Ezt szerintem nem sokan használják, pedig hasznos!
a.kezdo írta:
T.Csaba írta:
a.kezdo írta:
T.Csaba írta::D :lol:
Ezt én is buheráltam. Cobra szár fa dugóval :) Beragasztottam és oldalról átfúrva a fém fogantyút három rövid facsavart hajtottam bele. A lyukba is nyomban rendesen pillanatragasztót. Azonnal erősen rácsavartam a dobozt, hogy amit a csavarok engednek, addig koppanásig kihúzza. Azóta jó.
Sajna még az enyém is ilyen, az egyik legkorábbi Magnum az enyém, 2010-es, a fejet már cseréltem, tavasszal nyél lesz új. Karbon!
:D Akkor őszinte részvétem!
A csavaron én is gondolkodtam. Végülis ki lehet szedni, ha mégsem jó szögben áll.
Ez még belefér, de azért akkor bosszantó volt. A dugó megindult kifelé :( De a három csavar azóta is fogja rendesen. Félóra alatt megvolt. Azóta jó.
Fejlődik. Láttam az új karbon nyelét, ég és föld. A kijelzője is nagyobb lett azóta, ha még sokat változik, muszáj lesz a fő dobozból is újat venni és egy totál új Magnumom lesz, mert a fej is új lett már. :D
Még szerencse, hogy töltéshez fel kell csavarni a fejet, így még előző este észrevettem!
Nem lehet rossz az új, én még nem láttam.
Volt nekem is ez a régi, kompletten eladtam és teljesen újat vettem. Ez sokkal jobb, de a régivel is elégedett az új gazda.
Ilyen alumínium nyél plusz nehéz fej volt, a mostani teljesen más, könnyű szinte száll. A szoftver is annyit fejlődött, hogy mintha másik gép lenne. Régen azért néha megszenvedtem a beállítással, most alapban tudja amire akkor sok gyakorlás után jött rá az ember. Meg a Brutus, ami külön kategória.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2017. január 28., szombat 13:10

Köszi a választ! Príma lenne ha a magasabb vonások esetén sem késne a jel vagy minimálisan csak. Persze ez normál tempónál megszokható és ha valóban mélyebbre mutatnak ezen tárgyak mint más hasonló árfekvésű gépek esetén akkor az kárpótol is.
A nagy fejjel szerelt magnum volt a kezemben, véleményem szerint sok gyári alap fejjel szerelt műszer orrsúlyosabb mint így a Magnum, viszont az arányos mélységnövekedésről nincsenek információim. Gondolom hordozza azon tulajdonságait a nagy fej ami el is várható egy ilyen méretűtől.
A Brutus kompaktságát illetően történt előrelépés? Anno volt Brutusom de a mérete miatt (még szétszedett állapotban is) kevésszer tudtam használni aztán le is tettem róla. Jó lenne egy univerzális célra készült, az alap fejjel megegyező kinézetű pl.: kb. 30x38cm fej amivel ki lehetne váltani a gyári fejet az érem méretű tárgyak keresésére és gondolni a mélyebben fekvő, esetleg nagyobb felületű tárgyakra is.



Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2017. január 29., vasárnap 6:10

Közben olvastam a MAGNUM felhasználói oldalán hogy előkészületben a 36x28-cm keresőfej, ezzel az egyik kívánságom teljesülni is látszik.
Ezzel a fejjel amennyiben lehetséges kiváltanám a jelenleg kapható 28x22-cm keresőfejet mint gyári alap keresőfej. Méretét tekintve egy tökéletes univerzális célokra készült keresőfejnek tűnik amivel valamilyen szinten még hatékonyabban lehet dolgozni mint a mostani alap fejjel. ( ? )
Gondolom némi árkülönbség lesz a két fej között, emellett megvásárolható a műszer ezzel a fejjel? Ha igen, mikor és mennyibe fog kerülni ez a fej?



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2017. január 29., vasárnap 13:42

Feri igérete szerint,meg fogja csinálni tavasszaig vagy idén ki tudja. Sokan várnak már rá.
solidus írta:Közben olvastam a MAGNUM felhasználói oldalán hogy előkészületben a 36x28-cm keresőfej, ezzel az egyik kívánságom teljesülni is látszik.
Ezzel a fejjel amennyiben lehetséges kiváltanám a jelenleg kapható 28x22-cm keresőfejet mint gyári alap keresőfej. Méretét tekintve egy tökéletes univerzális célokra készült keresőfejnek tűnik amivel valamilyen szinten még hatékonyabban lehet dolgozni mint a mostani alap fejjel. ( ? )
Gondolom némi árkülönbség lesz a két fej között, emellett megvásárolható a műszer ezzel a fejjel? Ha igen, mikor és mennyibe fog kerülni ez a fej?



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. január 29., vasárnap 18:54

Nowy írta:Feri igérete szerint,meg fogja csinálni tavasszaig vagy idén ki tudja. Sokan várnak már rá.
solidus írta:Közben olvastam a MAGNUM felhasználói oldalán hogy előkészületben a 36x28-cm keresőfej, ezzel az egyik kívánságom teljesülni is látszik.
Ezzel a fejjel amennyiben lehetséges kiváltanám a jelenleg kapható 28x22-cm keresőfejet mint gyári alap keresőfej. Méretét tekintve egy tökéletes univerzális célokra készült keresőfejnek tűnik amivel valamilyen szinten még hatékonyabban lehet dolgozni mint a mostani alap fejjel. ( ? )
Gondolom némi árkülönbség lesz a két fej között, emellett megvásárolható a műszer ezzel a fejjel? Ha igen, mikor és mennyibe fog kerülni ez a fej?

sajna általában a nagyobb fejek jobban összegyűjtik a környezeti zavarokat emiatt nyekergősebbek viszont haladósabb ellenben nehezebb ámde kicsit mélyebb...:D lehetne akár 36x22 is vagy ilyesmi :D



Avatar
Indy1000
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016. április 23., szombat 13:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Indy1000 » 2017. február 1., szerda 16:38

ul69 írta:
Nowy írta:Feri igérete szerint,meg fogja csinálni tavasszaig vagy idén ki tudja. Sokan várnak már rá.
solidus írta:Közben olvastam a MAGNUM felhasználói oldalán hogy előkészületben a 36x28-cm keresőfej, ezzel az egyik kívánságom teljesülni is látszik.
Ezzel a fejjel amennyiben lehetséges kiváltanám a jelenleg kapható 28x22-cm keresőfejet mint gyári alap keresőfej. Méretét tekintve egy tökéletes univerzális célokra készült keresőfejnek tűnik amivel valamilyen szinten még hatékonyabban lehet dolgozni mint a mostani alap fejjel. ( ? )
Gondolom némi árkülönbség lesz a két fej között, emellett megvásárolható a műszer ezzel a fejjel? Ha igen, mikor és mennyibe fog kerülni ez a fej?

sajna általában a nagyobb fejek jobban összegyűjtik a környezeti zavarokat emiatt nyekergősebbek viszont haladósabb ellenben nehezebb ámde kicsit mélyebb...:D lehetne akár 36x22 is vagy ilyesmi :D
Engem egy kisebb méretű mélykereső keret vagy szonda érdekelne. Szó volt róla korábban, hogy várható.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. február 1., szerda 19:40

Indy1000 írta:
ul69 írta:
Nowy írta:Feri igérete szerint,meg fogja csinálni tavasszaig vagy idén ki tudja. Sokan várnak már rá.
solidus írta:Közben olvastam a MAGNUM felhasználói oldalán hogy előkészületben a 36x28-cm keresőfej, ezzel az egyik kívánságom teljesülni is látszik.
Ezzel a fejjel amennyiben lehetséges kiváltanám a jelenleg kapható 28x22-cm keresőfejet mint gyári alap keresőfej. Méretét tekintve egy tökéletes univerzális célokra készült keresőfejnek tűnik amivel valamilyen szinten még hatékonyabban lehet dolgozni mint a mostani alap fejjel. ( ? )
Gondolom némi árkülönbség lesz a két fej között, emellett megvásárolható a műszer ezzel a fejjel? Ha igen, mikor és mennyibe fog kerülni ez a fej?

sajna általában a nagyobb fejek jobban összegyűjtik a környezeti zavarokat emiatt nyekergősebbek viszont haladósabb ellenben nehezebb ámde kicsit mélyebb...:D lehetne akár 36x22 is vagy ilyesmi :D
Engem egy kisebb méretű mélykereső keret vagy szonda érdekelne. Szó volt róla korábban, hogy várható.
mennyi minden kellene nekünk de hiába volt karácsony semmit se kaptunk :D :D



Horka
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. február 15., hétfő 9:33
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Horka » 2017. február 2., csütörtök 15:20

Ha már ez a kívánságlista :)
engem egy olyan nagyméretű fej érdekelne, ami még éppen nem jelzi a kisbronzokat, a nagyobbat igen, viszont (valamivel) mélyebbre lát. A brutus és a normál fej közé esne tudásában. Feri mondta, hogy az érzékenységet lehet csökkenteni a DD fejek egymástól távolításával, úgy, hogy a mélységet nem befolyásolja. Valahol a Brutus is ez, speciális szárral. Ha ez a nagy fej, a normál összetolható szárra lenne szerelve, az hatékony keresést eredményezne. Gyorsan lehetne haladni a nagy fej miatt és nem kellene állandóan a sörétet keresgélni a péklapát alatt. Súlytól függően, akár 50-55cm-es fejet is el tudnék képzelni.
Persze, ettől még időm nem lesz, hogy többet tudjak menni. Meg lehet, hogy el sem bírom! :(
Boldog Karácsonyt! A Magnum a legjobb!



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2017. február 2., csütörtök 21:26

Üdv!Neztem pàr videót magnumról ès a fejtől nagyobb tàvolságra elhúzott èrmere elèg nagyot késik a gèp.Gyakorlatban ez nem zavaró tényező?Pinpoint funkcióval gondolom könnyű megtalàlni.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. február 3., péntek 8:14

zoli87 írta:Üdv!Neztem pàr videót magnumról ès a fejtől nagyobb tàvolságra elhúzott èrmere elèg nagyot késik a gèp.Gyakorlatban ez nem zavaró tényező?Pinpoint funkcióval gondolom könnyű megtalàlni.
5 vonáson késik csak..meg bluetooth transmitteres átvitelnél amúgy nem



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2017. február 3., péntek 18:00

Hűha, van kérdés bőven!

"Úgy gondoltam nem sürgős a dolog, mer' hun van még karácsony..." ;)

A jelzés késése a negyedik-ötödik vonásnál észlelhető, inkább az ötödiknél. De egybként mind az öt vonásnál ugyanaz a működés, csak az első három igen gyors. A MAGNUM teljesen feldolgozza a fémekről bejövő infókat. Tehát ahogy elhalad a keresőfej a tárgy felett, amíg az érzékelhető, addig figyeli és gyűjti az adatokat. Egy átlagos kereső nem így működik, hanem amikor már kissé eltávolodott a keresőfej a legerősebb jelet adó pozícióból, akkor jelez. Akár többször is, ha a tárgy a felszínhez közel van. Olyankor egy hagyományos fémkereső többször is reagál, mert a keresőfejek közelre több helyen is érzékenyek. A MAGNUM egészen különleges, mert ebből a hullámzó jelből is ki tudja következtetni, hogy az egy tárgy, és ezzel függ össze az a képessége is, hogy élén álló érméket is igen jól kimutat. Ez egy nagyon stabilan és biztonságosan működő algoritmus.
Igazából már benne van a MAGNUM-ban a gyorsított verzió, de a gyorsítás más képességek rovására megy, pl. élén álló érme érzékelése, ezért ki van iktatva. Kb. úgy reagál, mint a Cobra, nem sokkal lassabb az ötödik vonáson mély dolgokra. De már tényleg befejezem. Úgy lesz megoldva, hogy be lehet majd kapcsolni külön-külön vonásonként, de célszerű lesz csak a negyedik-ötödik vonáshoz, mert az első háromhoz a mostani sokkal jobb. Viszont össze kell hangolni az automata váltóval is, szóval nem egyszerű. Már megcsináltam volna, de mindkét laptopom bekrepált :(

Leghamarabb a 36x28-as fej lesz meg, ami már több mint egy éve ki van dolgozva.
A BRUTUS-t átalakítottam erre az újabb szürke verzióra, most már átadom másnak a készítését és akkor jön ez a fej. Ez nem kifejezetten kompaktabb, mint a régi, csak 20 centivel rövidebb.
Lesz egy kisebb mélységi szonda is.

A tekercsek távolításával a felszíni érzékenység csökken. Lehet ilyen fej is. Egyszer a Cobrához csináltam is ilyet, de a deszkamodellnél tovább nem jutottam. A mélységi szonda ennek egy szélsőséges verziója.

Minél nagyobb a vevőtekercs, annál több zavarjelet gyűjt be. Egyszerűen a nagyobb felület miatt.


www.metaldetector.hu

Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2017. február 3., péntek 19:46

Feri írta:Hűha, van kérdés bőven!

"Úgy gondoltam nem sürgős a dolog, mer' hun van még karácsony..." ;)

A jelzés késése a negyedik-ötödik vonásnál észlelhető, inkább az ötödiknél. De egybként mind az öt vonásnál ugyanaz a működés, csak az első három igen gyors. A MAGNUM teljesen feldolgozza a fémekről bejövő infókat. Tehát ahogy elhalad a keresőfej a tárgy felett, amíg az érzékelhető, addig figyeli és gyűjti az adatokat. Egy átlagos kereső nem így működik, hanem amikor már kissé eltávolodott a keresőfej a legerősebb jelet adó pozícióból, akkor jelez. Akár többször is, ha a tárgy a felszínhez közel van. Olyankor egy hagyományos fémkereső többször is reagál, mert a keresőfejek közelre több helyen is érzékenyek. A MAGNUM egészen különleges, mert ebből a hullámzó jelből is ki tudja következtetni, hogy az egy tárgy, és ezzel függ össze az a képessége is, hogy élén álló érméket is igen jól kimutat. Ez egy nagyon stabilan és biztonságosan működő algoritmus.
Igazából már benne van a MAGNUM-ban a gyorsított verzió, de a gyorsítás más képességek rovására megy, pl. élén álló érme érzékelése, ezért ki van iktatva. Kb. úgy reagál, mint a Cobra, nem sokkal lassabb az ötödik vonáson mély dolgokra. De már tényleg befejezem. Úgy lesz megoldva, hogy be lehet majd kapcsolni külön-külön vonásonként, de célszerű lesz csak a negyedik-ötödik vonáshoz, mert az első háromhoz a mostani sokkal jobb. Viszont össze kell hangolni az automata váltóval is, szóval nem egyszerű. Már megcsináltam volna, de mindkét laptopom bekrepált :(

Leghamarabb a 36x28-as fej lesz meg, ami már több mint egy éve ki van dolgozva.
A BRUTUS-t átalakítottam erre az újabb szürke verzióra, most már átadom másnak a készítését és akkor jön ez a fej. Ez nem kifejezetten kompaktabb, mint a régi, csak 20 centivel rövidebb.
Lesz egy kisebb mélységi szonda is.

A tekercsek távolításával a felszíni érzékenység csökken. Lehet ilyen fej is. Egyszer a Cobrához csináltam is ilyet, de a deszkamodellnél tovább nem jutottam. A mélységi szonda ennek egy szélsőséges verziója.

Minél nagyobb a vevőtekercs, annál több zavarjelet gyűjt be. Egyszerűen a nagyobb felület miatt.
A késés ki-be kapcsolhatósága jó dolog, engem pl egyáltalán nem zavar, ha késik, biztos nem szeretnék emiatt gyengébb mélységet vagy rosszabb szűrést. :-bd



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. február 13., hétfő 9:48

Üdv!

25-ös (pókhálós) VS 28x22-es (ovál)fej. Ha jól emlékszem mindenki csak a mélységet firtatta eddig, ezért pro-kontra érdekelnének érvek ellenérvek ennek a két fejnek a tulajdonságairól. A kérdések a következők lennének részemről ami elsősorban érdekel:

Pontosság, elhangolódás, mélység, sérülékenység.

A pókhálós ránézésre jóval masszívabbnak látszik, engem a súly nem zavar. Érdekelne, hogy az elhangolódás jelenség tűzőnapon/kánikulában ugyanúgy jellemző-e az oválra, mint a pókhálós fejnél? Úgy tudom mélységben nincs különösebb eltérés. Előnye az oválnak, hogy pár centivel magasabb, így talán valamivel, de nem számottevően haladósabb.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2017. február 14., kedd 15:59

kanbagoly írta:Üdv!

25-ös (pókhálós) VS 28x22-es (ovál)fej. Ha jól emlékszem mindenki csak a mélységet firtatta eddig, ezért pro-kontra érdekelnének érvek ellenérvek ennek a két fejnek a tulajdonságairól. A kérdések a következők lennének részemről ami elsősorban érdekel:

Pontosság, elhangolódás, mélység, sérülékenység.

A pókhálós ránézésre jóval masszívabbnak látszik, engem a súly nem zavar. Érdekelne, hogy az elhangolódás jelenség tűzőnapon/kánikulában ugyanúgy jellemző-e az oválra, mint a pókhálós fejnél? Úgy tudom mélységben nincs különösebb eltérés. Előnye az oválnak, hogy pár centivel magasabb, így talán valamivel, de nem számottevően haladósabb.
A pókhálós sokkal súlyosabb, az bizti. Nagyon jó volt visszavenni az én gépemet utána. Kipróbáltuk egymásét egy régi Magnumossal, az meg nem akarta visszaadni. Annak még alumínium szára is volt. Az is biztos, hogy az végképp törhetetlen, de az enyém se rossz. Vigyázok rá de habár óhatatlan az odaverés, el nem tört sehol.
Azért haladósabb, mert könnyebb. De ha bírod bicepsszel ;)
Egyébként Garrett 2500 és AT Gold volt előtte és nagyon meg vagyok elégedve.

Az újabb fejet és mély szondát én is várom ám!



newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: newage » 2017. február 18., szombat 14:47

Üdv. egy olyan probléma lépett fel a gépemnél, hogy: Bekapcsol után. Meg sem mozdítom a gépet és elkezd össze vissza jelezni a kis kurzor is össze vissza ugrál. MI lehet a baj?



Kossuth
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 9:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kossuth » 2017. február 18., szombat 20:35

newage írta:Üdv. egy olyan probléma lépett fel a gépemnél, hogy: Bekapcsol után. Meg sem mozdítom a gépet és elkezd össze vissza jelezni a kis kurzor is össze vissza ugrál. MI lehet a baj?

Üdv! Az érzékenységet próbáltad lejjebb venni?



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2017. február 18., szombat 23:54

newage írta:Üdv. egy olyan probléma lépett fel a gépemnél, hogy: Bekapcsol után. Meg sem mozdítom a gépet és elkezd össze vissza jelezni a kis kurzor is össze vissza ugrál. MI lehet a baj?

hali! A lefele gombbal vidd le 39-re.Ha akkor is ugrál,akkor próbálgasd mindig egyel lentebb.Ha a 39 fix jel, akkor próbáld meg 40esen is.Az az érzékenység lesz jó, ahol még nem kezd el össze-vissza ugrálni.Utánna tedd a talajhoz közel a fejet, kb, mint lengetéskor, és nyomd meg azt a szívritmusos jelü gombot.Elkezd visszaszámolni.Ha befejezte, akkor megvan a zajszűrésed is, mely után már stabil lesz a géped.
Ha ezek megvannak, akkor keríts egy ásót, és uccu neki a határnak! Jó jelet!
Reinold


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: newage » 2017. február 19., vasárnap 6:39

Köszönöm a tanácsokat ma mindenképp kipróbálom.. üdv.



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2017. február 20., hétfő 14:06

Polaris írta:
kanbagoly írta:Üdv!

25-ös (pókhálós) VS 28x22-es (ovál)fej. Ha jól emlékszem mindenki csak a mélységet firtatta eddig, ezért pro-kontra érdekelnének érvek ellenérvek ennek a két fejnek a tulajdonságairól. A kérdések a következők lennének részemről ami elsősorban érdekel:

Pontosság, elhangolódás, mélység, sérülékenység.

A pókhálós ránézésre jóval masszívabbnak látszik, engem a súly nem zavar. Érdekelne, hogy az elhangolódás jelenség tűzőnapon/kánikulában ugyanúgy jellemző-e az oválra, mint a pókhálós fejnél? Úgy tudom mélységben nincs különösebb eltérés. Előnye az oválnak, hogy pár centivel magasabb, így talán valamivel, de nem számottevően haladósabb.
A pókhálós sokkal súlyosabb, az bizti. Nagyon jó volt visszavenni az én gépemet utána. Kipróbáltuk egymásét egy régi Magnumossal, az meg nem akarta visszaadni. Annak még alumínium szára is volt. Az is biztos, hogy az végképp törhetetlen, de az enyém se rossz. Vigyázok rá de habár óhatatlan az odaverés, el nem tört sehol.
Azért haladósabb, mert könnyebb. De ha bírod bicepsszel ;)
Egyébként Garrett 2500 és AT Gold volt előtte és nagyon meg vagyok elégedve.

Az újabb fejet és mély szondát én is várom ám!
Dettó :) Volt a régi is az új is, de ugyanezt tudom csak mondani.
reinold írta:
newage írta:Üdv. egy olyan probléma lépett fel a gépemnél, hogy: Bekapcsol után. Meg sem mozdítom a gépet és elkezd össze vissza jelezni a kis kurzor is össze vissza ugrál. MI lehet a baj?

hali! A lefele gombbal vidd le 39-re.Ha akkor is ugrál,akkor próbálgasd mindig egyel lentebb.Ha a 39 fix jel, akkor próbáld meg 40esen is.Az az érzékenység lesz jó, ahol még nem kezd el össze-vissza ugrálni.Utánna tedd a talajhoz közel a fejet, kb, mint lengetéskor, és nyomd meg azt a szívritmusos jelü gombot.Elkezd visszaszámolni.Ha befejezte, akkor megvan a zajszűrésed is, mely után már stabil lesz a géped.
Ha ezek megvannak, akkor keríts egy ásót, és uccu neki a határnak! Jó jelet!
Reinold
Igen, jó ötlet használni a szívritmus gombot. Ha kertben vagy lakott helyen vagy, akkor könnyen előfordulhat ez az összevissza csipogás. Ahol elektromosság van. Én kinn a területen is mindig eljátszom ezt.



newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: newage » 2017. február 26., vasárnap 15:48

"hali! A lefele gombbal vidd le 39-re.Ha akkor is ugrál,akkor próbálgasd mindig egyel lentebb.Ha a 39 fix jel, akkor próbáld meg 40esen is.Az az érzékenység lesz jó, ahol még nem kezd el össze-vissza ugrálni.Utánna tedd a talajhoz közel a fejet, kb, mint lengetéskor, és nyomd meg azt a szívritmusos jelü gombot.Elkezd visszaszámolni.Ha befejezte, akkor megvan a zajszűrésed is, mely után már stabil lesz a géped.
Ha ezek megvannak, akkor keríts egy ásót, és uccu neki a határnak! Jó jelet!
Reinold"


Nos sikerült... zaj-kiegyenlítettem és most már tudok menni vele .41en is . igen valóban kertben voltam vele ...biztos a sok szemét zavarta ezek szerint a gépet.. még mielőtt valaki butának nézne azért kertezem mert ahol lakom az róma/kk és elég nagy(ok) a kert(ek) többet gondolom nem kell mondjak :D



mauser
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2016. február 8., hétfő 10:51
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: mauser » 2017. március 2., csütörtök 15:53

Sziasztok!
szeretnék egy kis segítséget Tőletek!
olyan kérdésem lenne hogy Mennyivel jobb és tud többet a Magnum mint pl az explorer -se?
gép váltáson gondolkodok!
Jelenleg használok Argus 16.5 khz gépet és egy Explorer se gyári és 15"x12" fejjel! jó pár éve..
de valahogy érdekel ez a Magnum gép :) mennyivel mélyebb stabilabb mint az expi?
Eléggé hozzám nőt már a gép.. ezért is vagyok tanácstalan hogy megéri e váltani?
Mennyire szereti a magnum nagyobb dolgokat? akár As méretű pénzeket? esetleg ha valaki tudna infóval szolgálni megköszönném!
üdv



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2017. március 2., csütörtök 21:03

mauser írta:Sziasztok!
szeretnék egy kis segítséget Tőletek!
olyan kérdésem lenne hogy Mennyivel jobb és tud többet a Magnum mint pl az explorer -se?
gép váltáson gondolkodok!
Jelenleg használok Argus 16.5 khz gépet és egy Explorer se gyári és 15"x12" fejjel! jó pár éve..
de valahogy érdekel ez a Magnum gép :) mennyivel mélyebb stabilabb mint az expi?
Eléggé hozzám nőt már a gép.. ezért is vagyok tanácstalan hogy megéri e váltani?
Mennyire szereti a magnum nagyobb dolgokat? akár As méretű pénzeket? esetleg ha valaki tudna infóval szolgálni megköszönném!
üdv
Hi!
Mélységre lehet vannak jobb gép is, mint a magnum, de ez csak erős feltételezés részemről.Mindenesetre a talaj felső 20cm-t szó szerint kiporszívózza.Utánad már nem szednek szerintem semmit.Marha jol szelektál!
Ezzel is össze kell nőnöd+együtt is kell egy ideig aludnod. :mrgreen:
Viszont a sörétet is kiásatja veled!


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2017. március 3., péntek 10:01

reinold írta:
mauser írta:Sziasztok!
szeretnék egy kis segítséget Tőletek!
olyan kérdésem lenne hogy Mennyivel jobb és tud többet a Magnum mint pl az explorer -se?
gép váltáson gondolkodok!
Jelenleg használok Argus 16.5 khz gépet és egy Explorer se gyári és 15"x12" fejjel! jó pár éve..
de valahogy érdekel ez a Magnum gép :) mennyivel mélyebb stabilabb mint az expi?
Eléggé hozzám nőt már a gép.. ezért is vagyok tanácstalan hogy megéri e váltani?
Mennyire szereti a magnum nagyobb dolgokat? akár As méretű pénzeket? esetleg ha valaki tudna infóval szolgálni megköszönném!
üdv
Hi!
Mélységre lehet vannak jobb gép is, mint a magnum, de ez csak erős feltételezés részemről.Mindenesetre a talaj felső 20cm-t szó szerint kiporszívózza.Utánad már nem szednek szerintem semmit.Marha jol szelektál!
Ezzel is össze kell nőnöd+együtt is kell egy ideig aludnod. :mrgreen:
Viszont a sörétet is kiásatja veled!
Sokkal jobb mint az Expi SE. Amikor az előző, régi nehéz Magnumom volt, akkor hasonlítgattuk őket össze. Mindenben jobban jött ki a Magnum.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

mauser
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2016. február 8., hétfő 10:51
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: mauser » 2017. március 3., péntek 16:28

Sziasztok!
köszönöm a segítséget és az infókat!!! ;)
még gondolkodok erősen a cserén! :)
eléggé vonz ez az új Magnum



Avatar
Jain
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 19:38
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Jain » 2017. március 3., péntek 19:27

mauser írta:Sziasztok!
köszönöm a segítséget és az infókat!!! ;)
még gondolkodok erősen a cserén! :)
eléggé vonz ez az új Magnum

Rengeteg előnye van de pl a legjobb hogy a kijelzőn pont látni mit fogsz kihúzni,ha például valaki vicces kedvében szétszórta az 1 forintosokat akkor abban biztos lehetsz hogy 2-3 olyan után ha megnézed a kijelzőn potyára már nem fogsz rá ásni mert ugyan oda teszi...sőt ezeket akár ki is lehet takarni hogy ne lásd őket de az már magasabb szint.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. március 3., péntek 19:58

Jain írta:
mauser írta:Sziasztok!
köszönöm a segítséget és az infókat!!! ;)
még gondolkodok erősen a cserén! :)
eléggé vonz ez az új Magnum

Rengeteg előnye van de pl a legjobb hogy a kijelzőn pont látni mit fogsz kihúzni,ha például valaki vicces kedvében szétszórta az 1 forintosokat akkor abban biztos lehetsz hogy 2-3 olyan után ha megnézed a kijelzőn potyára már nem fogsz rá ásni mert ugyan oda teszi...sőt ezeket akár ki is lehet takarni hogy ne lásd őket de az már magasabb szint.

és még a multifrekit nem bírják éjszaka a kisértetek meg a mókárok.rögvest szétszaladnak :lol: :lol:



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma