Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
Gandalf
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2018. december 20., csütörtök 23:51
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2019. május 12., vasárnap 20:59

Nekem nem olyan rég van, de hamar belejötttem és merem ajánlani. Ami itt írva van, hogy a fehér fejes Deusnál jobb a mélysége, azt én is láttam élőben. És szelektálása is sokkal jobb. Nekem még nincs fenn a legújabb szoftver, de a mélysége így se rossz. Úgy tudom, hogy az Explorer 2. is multifrekvenciás és hasonlítanak is egymásra, de sokkal súlyosabb és tudása sem olyan jó.
Ami nem jött be, az a jelkésés ha mélyebbre látó beállításban megyek, de az most megoldódott. Villanypásztor zavarja.
Táltos írta:
2019. május 12., vasárnap 17:18
Kedves Keresős Társaim,
Gépvásárlás előtt állok. A MAGNUM az általatok leírtak szerint remek választás lehet. Hasonló tudású multifrekvenciás gépet tudtok ajánlani, ami alternatívát jelenthet? Mik azok az apróbb hibák hiányosságok, amik előjöhetnek a MAGNUM használatakor?
Minden véleményt szívesen várok!



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2019. május 13., hétfő 10:17

Én se vagyok régen Magnumos, de én se bántam meg. Szerintem nincs más multifrekvanciás ami ilyen jó. Delta és Cobrával mentem csak sokáig. De kellett a Magnum is a porszívózás miatt. Mélyebbre inkább az első kettő az említett zavaró jelkésés okán de ha szemetes a hely, akkor csak a Magnum. De az új videók alapján a Magnumban most már benne van a másik kettő tudása is. Ami nekem nagyon tetszik, hogy nemigen hagy el jelet. Ha ott van akár csak egy kisezüst (vagy hamis :) ), ez megfogja. Nem egyszer volt, hogy társak ránéztek a jelre, de csak akkor volt meg nekik ha tudták, hogy ott van vagy akkor se, előttem sokszor átmentek rajta. Szelektálást én is kiemelem, hogy abban kétségtelenül világbajnok. Azért az elég jó, ha úgy porszívoz, hogy nem kell azért még szegeket is összeszedned. Haladósabb is ha majdnem csak színes fémet szedsz. Vas karika azért ezt is becsapja.
És ami fontos: kevésbé időjárás függő. Most jön a nyár és a szárazban is jó, amit a legtöbb gép nagyon megszenved és amikor a tökszáraz kemény földből vezsed ki a pénzt, akkor pláne nagyon hálás dolog a szelekció, hogy ne áss meg mindent.
Gandalf írta:
2019. május 12., vasárnap 20:59
Nekem nem olyan rég van, de hamar belejötttem és merem ajánlani. Ami itt írva van, hogy a fehér fejes Deusnál jobb a mélysége, azt én is láttam élőben. És szelektálása is sokkal jobb. Nekem még nincs fenn a legújabb szoftver, de a mélysége így se rossz. Úgy tudom, hogy az Explorer 2. is multifrekvenciás és hasonlítanak is egymásra, de sokkal súlyosabb és tudása sem olyan jó.
Ami nem jött be, az a jelkésés ha mélyebbre látó beállításban megyek, de az most megoldódott. Villanypásztor zavarja.
Táltos írta:
2019. május 12., vasárnap 17:18
Kedves Keresős Társaim,
Gépvásárlás előtt állok. A MAGNUM az általatok leírtak szerint remek választás lehet. Hasonló tudású multifrekvenciás gépet tudtok ajánlani, ami alternatívát jelenthet? Mik azok az apróbb hibák hiányosságok, amik előjöhetnek a MAGNUM használatakor?
Minden véleményt szívesen várok!


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Horka
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. február 15., hétfő 9:33
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Horka » 2019. május 13., hétfő 10:30

Én is örülök az új szoftvernek, sokkal komfortosabb lesz használni. A késés miatt a mélyebb jeleket nehezebb volt lokalizálni, ez most gyorsítani fogja a pontos meghatározást. Az meg egy plusz ráadás, hogy több mint 5%-kal nőtt a mélység 1Ft-os esetén. A Magnum leírásban van egy táblázat az eredeti mélységekkel. Abban a táblázatban is szép adatok szerepeltek. Frankón össze lehet hasonlítani a változást, ha ez kap egy új, 3. oszlopot az új szoftverrel. Gondolom, Feri most totál el lesz úszva az upgrade-del, ha valakinek meg lesz az új verzió, pár adatot beírhatna ezekből.

TÁRGY TÁVOLSÁG (cm)
4,5 mm-es légpuskalövedék 12
4-es anya 23
13 mm átmérőjű vékony ezüstpénz 28
15 mm átmérőjű vékony ezüstpénz 30
1 Ft 35
2 fillér (1927) 37
5 Ft 40
50 fillér 37
22mm átmérőjű aranygyűrű 38
2 Ft (régi) 41
20 Ft 43
200 Ft 44
sestertius 44
0,33 l-es alu üdítős doboz 96
rohamsisak 144

2-3 héten belül én is viszem az enyémet szoftverezésre! Nagyon örülök, hogy Magnumom van, nem tudok sokoldalúbb, jobb gépet!



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. május 13., hétfő 20:10

Hűha, nagyon megélénkült a fórum és van kérdés is rendesen! Aminek természetesen örülök. :)
Egyben köszönöm a javaslatokat és támogatást is! A MAGNUM-ot eddig is a ti javaslataitok alapján fejlesztettem.
-A szoftver a 4.08 verziónál tart, ami teljesen jól működik, ez a "stabil" verzió.
Az előzőhöz képest a kettős érzékenységet jobban hozzáidomítottam az automata váltóhoz. Most már lehet tárolni a saját beállításokban az új beállításokat is, egyben az alap programok közé bekerültek az új funkcióknak megfelelők is. Tehát most már csak elő kell hívni ezeket, nem kell (de lehet) külön állítgatni.
Az új funkciók: gyorsítás mélyebb tárgyakra (2,5-szer gyorsabb), kettős diszkrimináció szintén a mélyebb tárgyakra és negatív tűponthang. Az első kettő jelentős mélységnövekedéssel jár.
A gyorsítást a szokásos vonalas gombbal lehet beállítani, de hosszan kell nyomni, és akkor ugrik egyet a gyorsított részek száma, amelyeket vékonyabb vonalak jelképeznek.
-Várható további fejlesztés több is van. Egyrészt egy "konzervdobozszűrő" funkciót tervezek, ami a nem mélyen fekvő nagyobb vasak diszkriminációját célozza. Másrészt a mélyebben fekvő tárgyakra lehet módosítani a frekvenciaspektrumot. Még vannak más ötletek is.
-A BRUTUS mélykereső szondát is továbbfejlesztettem többek igényei és javaslatai alapján. Nemsokára lesznek képek és videók erről is. Most könnyebben és gyorsabban szétszedhető-összerakható. Az első tekercs és a teljes szerkezet ezentúl ugyanolyan a kisebb és a nagyobb verziónál is, csak a hátsó tekercs a különböző. Ezért a hátsó tekercs cseréjével lehet váltani a kisebb és a nagyobb verzió között. Csavarkötés már csak a hosszú rúd közepén van, ami kétfelé szedhető. A többi helyen már egy új, "pattintós" megoldást alkalmazok, ami sokk al praktikusabb.
-Nagyobb fej: Azzal még nem teszteltem, pedig ez a szoftver elsősorban a nagyobb fej kedvéért készült. De a héten meglesz ez a teszt is.
- Úgy tűnik, a MAGNUM most már a Cobránál is jobb mélységet tud. A Cobrát 30 cm-re beásott 1 Ft-ossal szoktam tesztelni, és a MAGNUM már ennél mélyebbről is kimutatja. Ez most már talán 40 cm is lehet.
- Wireless fejhallgató: Már elkezdtem egy ilyen fejlesztését, ami univerzális lesz a következő variációkban:
a. Adó + a hozzá való vevő, amihez tetszőleges fejhallgatót lehet csatlakoztatni.
b. Adó + vevő fejhallgatóba építve.
c. Adó bluetooth üzemmódra kapcsolva + bluetooth fejhallgató. Itt számolni kell némi jelkéséssel.

folyt. köv.


www.metaldetector.hu

Táltos
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019. május 12., vasárnap 16:59
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Táltos » 2019. május 15., szerda 9:04

Sziasztok !
Mindenkinek nagyon köszönöm a véleményeket, és a segítséget !!
Néhány kérdéssel bizonyára még hozzátok fogok fordulni.



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2019. május 15., szerda 9:11

A BRUTUS videót is várjuk!


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

vivid12
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 9:11
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: vivid12 » 2019. május 15., szerda 10:04

KingMidas írta:
2019. május 15., szerda 9:11
A BRUTUS videót is várjuk!

így van :D



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. május 15., szerda 21:28

Hmmmmm.......jómagam emlékszem, mennyire le lettem itt hurrogva sokszor, amikor bejött a fehér fej a deushoz, és leírtam itt, hogy sokkal jobban működik a magnumnál, mélyebben talál, stabilabb és egyáltalán nincsen jelkésés. Minden voltam akkor, csak jó ember nem! Most pontosan ezek a problémák lettek javítva a magnumon, úgyhogy akkor mégiscsak igaz volt, amit írtam anno. Keserű vigasz, mert pont a sok elvtelen támadás, meg beszólogatós, nyeretlen kétéves hülye gyerek miatt hagytam abba a fórumozást, ráadásul megismertem olyan embert is itt, aki mindennek lehordott a magnum miatt, aztán meg tőlem vette meg a deust, meg a fehér fejet, amikor 22 év után abbahagytam a hobbit. Nem hasra ütve írtam le régen sem, hogy mi a különbség a deus meg a magnum között, mert másik 8 gép mellett, én is nyúztam régi és új magnumot is 1-1 szezont, és ugyanezeket a problémákat tapasztaltam, ami most úgy tűnik, hogy orvosolva lett.
Minden esetre nem akarok ünneprontó lenni, és gratulálok, ha ki lettek javítva ezek a problémák, mert alapból is nagyon jó gép volt a magnum, de ezek után még jobb lett, és ami a legjobb, hogy egy igazán komoly, hazai műszer, aminek a fejlesztésére a gyártó folyamatosan figyelmet fordít.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. május 17., péntek 11:56

Hát igen, megy a fejlesztés mindenhol, és én is rákapcsoltam. A fehér fejes DEUS-t én is kipróbáltam nemrég, szerintem is kiváló fémkereső, és rögtön el is tanultam néhány dolgot belőle. Ami tetszett benne, az természetesen a MAGNUM-ban is meg fog jelenni, mivel a MAGNUM nagymértékben szoftveres kereső, tehát programozással lényegesen megváltoztatható a működése. Mindenesetre a MAGNUM még mindig határozottan jobb mélységet tudott. Hardveresen nagyon komoly mélységre lett eredetileg tervezve, amit most már sokkal jobban ki is lehet használni.
Illetve nagyon függ a műszerek teljesítménye a felhasználótól, ami most egyértelműen kiderült. Pl. ez a DEUS ugyanis nagyon fel volt húzva, egy folyamatosan cicergő hangra volt beállítva, mégpedig jó nagy hangerővel, ebből kellett kihallani a fém jelét. Ezzel lényegesen jobb teljesítményt nyújt, mint a gyári beállításokkal, amiket a felhasználó egyszerűen "szarnak" minősített. Különösen azóta javult a teljesítménye, amióta a talajbeállítás fontosságára felhívtam a figyelmet.
A MAGNUM-ot is sokan csak a felső talajréteg "kiporszívózására" használták, aminél azért sokkal több van benne. Illetve a MAGNUM-nál ilyen cicergés nincs, mivel alaposan feldolgozza jelzéseket szoftveresen, de miért ne lehetne?
Valakinek van erről véleménye?

A legújabb fejlesztés a MAGNUM-nál az "erdei keresés" - nevezzük így. Vagyis vannak helyek, ahol a mélység a legfontosabb, természetesen nem csak erdőben. Most már képes a MAGNUM a 40 cm mélyre beásott 1 Ft-ost kimutatni az alap keresőfejjel. Tavaly még 27 cm mélyre elásott 1 Ft-osról csináltam vele videót a nagyobb fejjel. ;-)
A MAGNUM eredetileg nagyobb mélységre lett tervezve mint a Cobra, nem véletlenül mélykereső is egyben.
Most már elég jól ki is lehet hozni belőle ezt a nagyobb mélységet már 4 vonalas beállításban, az 5. vonalat is felkapcsolva pedig brutál :D Szóval az avarral fedett helyeken, ahol nem lehet leereszteni a keresőfejet talajszintre, még mindig igen jó mélységet lehet elérni. Illetve eddig is használták roncsozásra, most még jobban lehet kéziben is, plusz igazi mélykereső is egyben a BRUTUS szondával.
A BRUTUS szondás mélykeresés is lesz még fejlesztve szoftveresen is.
Most nagyon belejöttem a fejlesztésbe, úgyhogy köszönettel várom az ötleteket, javaslatokat továbbra is. A Facebookon már nagyon pörög a téma (Chrenkó Ferenc által gyártott fémkeresők) ;-)
Ha nem szakad az eső, lesznek új videók is.


www.metaldetector.hu

Avatar
Jain
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 19:38
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Jain » 2019. május 17., péntek 21:09

Ha kiderülne,hogy a Magnumból is lesz kábel nélküli verzió olyan fasza szintű nyéllel mint a DEUS,akkor már senkinek nem lenne indok más mellett dönteni.
Persze senki se szeretné ha a MAGNUM elterjedne nyilvánvaló okokból :D



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. május 17., péntek 22:14

Most eléggé megszállt az ihlet, úgyhogy sok dolog lesz még. ;-)
Pl. eszembe jutott, hogy a MAGNUM rendelkezik adatátviteli porttal, aminek belül csatlakozója is van. Azon keresztül lehet programozni, illetve a fejlesztéshez az adatokat átvinni a PC-re és a PC-ről vezérelni. Erre a csatlakozóra simán rá lehet dugni egy olyan drótnélküli kommunikációs egységet, amit most fejlesztek. Van is neki hely a műszerdobozon belül. Tehát hogy wireless fejhallgatót, bluetooth fejhallgatót lehessen hozzá használni úgy, hogy semmi külső dolgot ne kelljen csatlakoztatni, és akár a szoftver interneten keresztül való frissítése is megoldható ezzel.
Mindezt úgy, hogy a teljes kompatibilitás továbbra is megmarad, tehát a legrégibb MAGNUM tudni fog mindent. Szóval még igen sok lehetőség van.

Ezt a cicergős hangot is bele fogom tenni, természetesen úgy, hogy választható lehetőség legyen, mert egy régi MAGNUM-os máris azt mondta, hogy ő viszont nem szeretné, hogy ciceregjen, mint a Deus és úgy szedje a vasat. A Cobrát is sokan szeretik így használni, és így lát a legmélyebbre. Jelenleg a MAGNUM minden egyes olyan kis jelzést, amilyenekből más fémkeresőknél egy ilyen folyamatos cicergés összeáll, külön-külön jelzésként dolgoz fel. Tehát ha ennyire fel van húzva az érzékenysége, akkor egyszerűen össze-vissza szól. A cicergést a zavarjelek okozzák, tehát ezzel a zavarérzékenység is jelentősen csökken.
Jain írta:
2019. május 17., péntek 21:09
Ha kiderülne,hogy a Magnumból is lesz kábel nélküli verzió olyan fasza szintű nyéllel mint a DEUS,akkor már senkinek nem lenne indok más mellett dönteni.
Persze senki se szeretné ha a MAGNUM elterjedne nyilvánvaló okokból :D


www.metaldetector.hu

V.Robert
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019. február 11., hétfő 13:53
Tartózkodási hely: NagyMagyarorszag
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: V.Robert » 2019. május 18., szombat 7:48

akár a szoftver interneten keresztül való frissítése is megoldható ...
Na ezt a fejlesztest csinald meg leghamarabb es akkor nem megyunk tomegevel a nyakadra kedves Feri :)



Menrot63
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2019. május 18., szombat 21:08

Ezt tisztelettel vitatnám!
A Deusnak közel sincs olyan fasza nyele mint a Magnumnak! Ismerössel lemértük a szárakat fejeket és nekem kisebb túratáska kell :)
Jain írta:
2019. május 17., péntek 21:09
Ha kiderülne,hogy a Magnumból is lesz kábel nélküli verzió olyan fasza szintű nyéllel mint a DEUS,akkor már senkinek nem lenne indok más mellett dönteni.
Persze senki se szeretné ha a MAGNUM elterjedne nyilvánvaló okokból :D



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2019. május 19., vasárnap 1:11

Szia Feri!
Nekem volna még egy ötletem, ami fontos lenne szerintem..
Ez inkább gyakorlati tapasztalat.
1,Legyen a Magnum vízálló!! Nem kell csak 2-3m-es mélységre gondolni!! A legtöbb gép használat után ,úgy néz ki, mint egy szaros villa!
Nos, amelyik vízálló, azt a csap alá betéve, gyorsan lehet tisztítani és az eső sem zavarja!
Megoldható?

2,Másik ami eszembe jutott, hogy esetleg a kézi bepumpáláshoz lenne egyfajta hang segítségnek. Értem ezalatt, hogy csippanna , amikor a talajkiegyenlítés manuálisan a legmegfelelőbb.Így mélyég növelés érhető el./ pl. Makro kruzer/

3,Továbbá olvastam a facebokon valamilyen hardver cserélyét, ami még gyorsabbá tenné a mostani fejlesztés után is.. Mégha zabálná az aksit se érdekelne ez a hardveres fejlesztés, egyfajta kompromisszumként! Van ilyen lehetőség?

4, Ma használtam nagyfejes Deust a tengerparton.. :cry: OMG! Vissza sírom a Magnum tengerparti üzemmódját, de nagyon!Ugye megvan még benne??


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: newage » 2019. május 19., vasárnap 7:13

V.Robert írta:
2019. május 18., szombat 7:48
akár a szoftver interneten keresztül való frissítése is megoldható ...
Na ezt a fejlesztest csinald meg leghamarabb es akkor nem megyunk tomegevel a nyakadra kedves Feri :)



igen ezt jó lenne
úgy mint minelab meg az xp



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. május 19., vasárnap 9:26

Menrot63 írta:
2019. május 18., szombat 21:08
Ezt tisztelettel vitatnám!
A Deusnak közel sincs olyan fasza nyele mint a Magnumnak! Ismerössel lemértük a szárakat fejeket és nekem kisebb túratáska kell :)
Jain írta:
2019. május 17., péntek 21:09
Ha kiderülne,hogy a Magnumból is lesz kábel nélküli verzió olyan fasza szintű nyéllel mint a DEUS,akkor már senkinek nem lenne indok más mellett dönteni.
Persze senki se szeretné ha a MAGNUM elterjedne nyilvánvaló okokból :D
Szerintem arra gondolt, hogy a hajlított "S" szár neki a használat során sokkal kényelmesebb, meg a műszeregység egy mozdulatal felpattintható ill. oldható és a méretre beállítás is két mozdulattal megoldható. Egyébként az új magnum szár, mind súlyban, mind összecsukhatóságban nagyon jó szerintem is, nekem az újra semmi panaszom nem volt.



Avatar
Gandalf
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2018. december 20., csütörtök 23:51
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2019. május 19., vasárnap 11:20

unikornis írta:
2019. május 19., vasárnap 9:26
Menrot63 írta:
2019. május 18., szombat 21:08
Ezt tisztelettel vitatnám!
A Deusnak közel sincs olyan fasza nyele mint a Magnumnak! Ismerössel lemértük a szárakat fejeket és nekem kisebb túratáska kell :)
Jain írta:
2019. május 17., péntek 21:09
Ha kiderülne,hogy a Magnumból is lesz kábel nélküli verzió olyan fasza szintű nyéllel mint a DEUS,akkor már senkinek nem lenne indok más mellett dönteni.
Persze senki se szeretné ha a MAGNUM elterjedne nyilvánvaló okokból :D
Szerintem arra gondolt, hogy a hajlított "S" szár neki a használat során sokkal kényelmesebb, meg a műszeregység egy mozdulatal felpattintható ill. oldható és a méretre beállítás is két mozdulattal megoldható. Egyébként az új magnum szár, mind súlyban, mind összecsukhatóságban nagyon jó szerintem is, nekem az újra semmi panaszom nem volt.
Az enyém karbonos szár. Nagyon jó szerintem is és könnyű. Azt nem néztem kisebb-e összecsukva mint a Deusé, de az egésznek jobb a súlyelosztása. A Deus olyan "kalapács" érzetű volt nekem, hogy érzed hogy a végén van a súly. A Magnum valahogy sokkal kényelmesebb és a Deusos kolléga is ezt mondta.



Avatar
Jain
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 19:38
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Jain » 2019. május 20., hétfő 10:12

unikornis írta:
2019. május 19., vasárnap 9:26
Menrot63 írta:
2019. május 18., szombat 21:08
Ezt tisztelettel vitatnám!
A Deusnak közel sincs olyan fasza nyele mint a Magnumnak! Ismerössel lemértük a szárakat fejeket és nekem kisebb túratáska kell :)
Jain írta:
2019. május 17., péntek 21:09
Ha kiderülne,hogy a Magnumból is lesz kábel nélküli verzió olyan fasza szintű nyéllel mint a DEUS,akkor már senkinek nem lenne indok más mellett dönteni.
Persze senki se szeretné ha a MAGNUM elterjedne nyilvánvaló okokból :D
Szerintem arra gondolt, hogy a hajlított "S" szár neki a használat során sokkal kényelmesebb, meg a műszeregység egy mozdulatal felpattintható ill. oldható és a méretre beállítás is két mozdulattal megoldható. Egyébként az új magnum szár, mind súlyban, mind összecsukhatóságban nagyon jó szerintem is, nekem az újra semmi panaszom nem volt.
A nyél mellett én pontosabban arra gondoltam,hogy ne legyenek kábelek.
Ami enyhén nagy fejlesztés lenne,de annak már lehetne adni új nevet is :D

Persze a vezeték nélküli fejhallgató se rossz kiindulási pont a netes frissítés mellé.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. május 20., hétfő 12:44

Köszönöm szépen a javaslatokat!

A fejkábelt egyelőre nem tervezem kiiktatni, sőt, már a DEUS-ba is kezdik visszahozni, mert előnyei is vannak.

Tervezek vízhatlan, sőt vízi fémkeresőt a MAGNUM alapján, mivel a MAGNUM nagyon bevált vízi keresőzésre a fémkeresési képességeit tekintve, viszont a jelenlegi kivitele miatt eléggé nehéz annak használni. De tengerben is kipróbálták némi átalakítással, nem csak tengerparti keresésre, hanem víz alatt is, pl. pont egy Deussal együtt, és 5:1-hez volt az eredmény.
Viszont egy vízi fémkereső már egy másik készülék, egyelőre a meglévő MAGNUM-ot fejlesztem fel ameddig csak lehet, mert még komoly tartalékok vannak benne. Pl. sokan elkönyvelték mélyre nem használható műszernek, pedig igazából lehet, hogy ez lát a legmélyebbre - mindenesetre egy 1 Ft-ost 40 cm mélyen nem sok fémkereső képes kijelezni.

Most egy kommunikációs eszközt fejlesztek, aminek a célja többszörös:
-drótnélküli és bluetooth fejhallgató (mindkettő)
-szoftverfrissítés interneten keresztül
-kommunikáció telefonnal, táblagéppel, PC-vel

Amikor a MAGNUM-ot kifejlesztettem, még a chipkészlet cseréje volt a szoftverfrissítés elterjedt megoldása, már ahol egyáltalán volt ilyen.
De a MAGNUM rendelkezik már most is ilyen kommunikációs porttal, sőt távvezérlővel is, de ezek egyrészt vezetékesek, másrészt csak azért vannak, hogy a fejlesztést segítsék. De a továbbiakban akár az is lehetséges, hogy az új modullal a mobiltelefon mint távirányító, esetleg akár színes kijelző+GPS+ adatgyűjtő is működjön.
Ez egy kis rádiós adatátviteli modult jelent, aminek a jelenlegi MAGNUM-okban is van hely, csak be kell dugni az aljzatába, ami már most is ott van, illetve a hozzá való szoftvert kell feltölteni. Nem fog nagyon sok energiát fogyasztani.

Ez egy jó ötlet, hogy a talajra rápumpálás közben is szóljon a hangja. Végül is a manuális üzemmód már most ilyen. Ez jobb, mintha csak a végén csippanna, mert közvetlenül hallható, hogy mennyire van kiegyenlítve. Akkor ezt is beleteszem opciónak.
reinold írta:
2019. május 19., vasárnap 1:11
Szia Feri!
Nekem volna még egy ötletem, ami fontos lenne szerintem..
Ez inkább gyakorlati tapasztalat.
1,Legyen a Magnum vízálló!! Nem kell csak 2-3m-es mélységre gondolni!! A legtöbb gép használat után ,úgy néz ki, mint egy szaros villa!
Nos, amelyik vízálló, azt a csap alá betéve, gyorsan lehet tisztítani és az eső sem zavarja!
Megoldható?

2,Másik ami eszembe jutott, hogy esetleg a kézi bepumpáláshoz lenne egyfajta hang segítségnek. Értem ezalatt, hogy csippanna , amikor a talajkiegyenlítés manuálisan a legmegfelelőbb.Így mélyég növelés érhető el./ pl. Makro kruzer/

3,Továbbá olvastam a facebokon valamilyen hardver cserélyét, ami még gyorsabbá tenné a mostani fejlesztés után is.. Mégha zabálná az aksit se érdekelne ez a hardveres fejlesztés, egyfajta kompromisszumként! Van ilyen lehetőség?

4, Ma használtam nagyfejes Deust a tengerparton.. :cry: OMG! Vissza sírom a Magnum tengerparti üzemmódját, de nagyon!Ugye megvan még benne??


www.metaldetector.hu

Horka
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. február 15., hétfő 9:33
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Horka » 2019. május 20., hétfő 14:52

Ha már egyszer kívánság lista...
Az új karbonszár könnyű és kompakt.
1, Mivel magas vagyok, nekem pár centivel lehetne hosszabb a kereső szára. Tagonként 3-5 centi elég lenne.
2, A profilja lehetne szögletes, vagy ovális, mert gyakran elcsavarodik.
3, A rögzítőcsavarok helyett pedig lehetne egy gyors zár (deus).
Ha nem lesz változtatás, használom így. :)

Egy olyan vezeték nélküli füles, aminek nincs jelkésése és az adó a dobozba van építve, "zsírkirály" lenne!

Az esőállóság, tisztíthatóság is jó ötlet.
Jain írta:
2019. május 20., hétfő 10:12
unikornis írta:
2019. május 19., vasárnap 9:26
Menrot63 írta:
2019. május 18., szombat 21:08
Ezt tisztelettel vitatnám!
A Deusnak közel sincs olyan fasza nyele mint a Magnumnak! Ismerössel lemértük a szárakat fejeket és nekem kisebb túratáska kell :)
Jain írta:
2019. május 17., péntek 21:09
Ha kiderülne,hogy a Magnumból is lesz kábel nélküli verzió olyan fasza szintű nyéllel mint a DEUS,akkor már senkinek nem lenne indok más mellett dönteni.
Persze senki se szeretné ha a MAGNUM elterjedne nyilvánvaló okokból :D
Szerintem arra gondolt, hogy a hajlított "S" szár neki a használat során sokkal kényelmesebb, meg a műszeregység egy mozdulatal felpattintható ill. oldható és a méretre beállítás is két mozdulattal megoldható. Egyébként az új magnum szár, mind súlyban, mind összecsukhatóságban nagyon jó szerintem is, nekem az újra semmi panaszom nem volt.
A nyél mellett én pontosabban arra gondoltam,hogy ne legyenek kábelek.
Ami enyhén nagy fejlesztés lenne,de annak már lehetne adni új nevet is :D

Persze a vezeték nélküli fejhallgató se rossz kiindulási pont a netes frissítés mellé.



Avatar
Jain
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 19:38
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Jain » 2019. május 20., hétfő 15:37

Horka írta:
2019. május 20., hétfő 14:52
Ha már egyszer kívánság lista...
Az új karbonszár könnyű és kompakt.
1, Mivel magas vagyok, nekem pár centivel lehetne hosszabb a kereső szára. Tagonként 3-5 centi elég lenne.
2, A profilja lehetne szögletes, vagy ovális, mert gyakran elcsavarodik.
3, A rögzítőcsavarok helyett pedig lehetne egy gyors zár (deus).
Ha nem lesz változtatás, használom így. :)

Egy olyan vezeték nélküli füles, aminek nincs jelkésése és az adó a dobozba van építve, "zsírkirály" lenne!

Az esőállóság, tisztíthatóság is jó ötlet.


Ezt tisztelettel vitatnám!
A Deusnak közel sincs olyan fasza nyele mint a Magnumnak! Ismerössel lemértük a szárakat fejeket és nekem kisebb túratáska kell :)

:drool: :drool: :drool: :drool: :drool: :drool: :drool: :drool: :drool:
Már csak a gondolatára is nyáladzani kezdek.



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2019. május 21., kedd 0:34

Megvárom a fejlesztést, amíg készen lesz!Addig küszködöm a Deusal..A vízállóság gyanánt csak annyit értettem, hogy gond nélkül betudjam tenni a csap alá! Ez sok fejlesztést,átalakítást igényelne? Az interneten való frissítés nagyon jó lenne mindenkinek!Időt, pénzt takarítana meg!
Feri írta:
2019. május 20., hétfő 12:44
Köszönöm szépen a javaslatokat!

A fejkábelt egyelőre nem tervezem kiiktatni, sőt, már a DEUS-ba is kezdik visszahozni, mert előnyei is vannak.

Tervezek vízhatlan, sőt vízi fémkeresőt a MAGNUM alapján, mivel a MAGNUM nagyon bevált vízi keresőzésre a fémkeresési képességeit tekintve, viszont a jelenlegi kivitele miatt eléggé nehéz annak használni. De tengerben is kipróbálták némi átalakítással, nem csak tengerparti keresésre, hanem víz alatt is, pl. pont egy Deussal együtt, és 5:1-hez volt az eredmény.
Viszont egy vízi fémkereső már egy másik készülék, egyelőre a meglévő MAGNUM-ot fejlesztem fel ameddig csak lehet, mert még komoly tartalékok vannak benne. Pl. sokan elkönyvelték mélyre nem használható műszernek, pedig igazából lehet, hogy ez lát a legmélyebbre - mindenesetre egy 1 Ft-ost 40 cm mélyen nem sok fémkereső képes kijelezni.

Most egy kommunikációs eszközt fejlesztek, aminek a célja többszörös:
-drótnélküli és bluetooth fejhallgató (mindkettő)
-szoftverfrissítés interneten keresztül
-kommunikáció telefonnal, táblagéppel, PC-vel

Amikor a MAGNUM-ot kifejlesztettem, még a chipkészlet cseréje volt a szoftverfrissítés elterjedt megoldása, már ahol egyáltalán volt ilyen.
De a MAGNUM rendelkezik már most is ilyen kommunikációs porttal, sőt távvezérlővel is, de ezek egyrészt vezetékesek, másrészt csak azért vannak, hogy a fejlesztést segítsék. De a továbbiakban akár az is lehetséges, hogy az új modullal a mobiltelefon mint távirányító, esetleg akár színes kijelző+GPS+ adatgyűjtő is működjön.
Ez egy kis rádiós adatátviteli modult jelent, aminek a jelenlegi MAGNUM-okban is van hely, csak be kell dugni az aljzatába, ami már most is ott van, illetve a hozzá való szoftvert kell feltölteni. Nem fog nagyon sok energiát fogyasztani.

Ez egy jó ötlet, hogy a talajra rápumpálás közben is szóljon a hangja. Végül is a manuális üzemmód már most ilyen. Ez jobb, mintha csak a végén csippanna, mert közvetlenül hallható, hogy mennyire van kiegyenlítve. Akkor ezt is beleteszem opciónak.
reinold írta:
2019. május 19., vasárnap 1:11
Szia Feri!
Nekem volna még egy ötletem, ami fontos lenne szerintem..
Ez inkább gyakorlati tapasztalat.
1,Legyen a Magnum vízálló!! Nem kell csak 2-3m-es mélységre gondolni!! A legtöbb gép használat után ,úgy néz ki, mint egy szaros villa!
Nos, amelyik vízálló, azt a csap alá betéve, gyorsan lehet tisztítani és az eső sem zavarja!
Megoldható?

2,Másik ami eszembe jutott, hogy esetleg a kézi bepumpáláshoz lenne egyfajta hang segítségnek. Értem ezalatt, hogy csippanna , amikor a talajkiegyenlítés manuálisan a legmegfelelőbb.Így mélyég növelés érhető el./ pl. Makro kruzer/

3,Továbbá olvastam a facebokon valamilyen hardver cserélyét, ami még gyorsabbá tenné a mostani fejlesztés után is.. Mégha zabálná az aksit se érdekelne ez a hardveres fejlesztés, egyfajta kompromisszumként! Van ilyen lehetőség?

4, Ma használtam nagyfejes Deust a tengerparton.. :cry: OMG! Vissza sírom a Magnum tengerparti üzemmódját, de nagyon!Ugye megvan még benne??


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: templomos » 2019. május 21., kedd 9:20

Én,nem tudom nem szoktam,küszködni, a Deussal,de már vágtam be a Magnumot a szántó mellé az árokba,,,kinek mi jött be nem tudom a Minelab equ 800 gépét szokták isteniteni,azzal kellene még összehasonlítani a Magnumot is...a mélységét nem vitatom ,szerintem is jobban muzsikál a Magnum,nekem kis fej van a Deuson nem tud mélységet nagyon inkább én tudok jó helyeket,meg kinek van kedve 40-50 cm ásni egy valamiért..inkább megvárom míg felhozza a szántás valamikor :)



reinold írta:
2019. május 21., kedd 0:34
Megvárom a fejlesztést, amíg készen lesz!Addig küszködöm a Deusal..A vízállóság gyanánt csak annyit értettem, hogy gond nélkül betudjam tenni a csap alá! Ez sok fejlesztést,átalakítást igényelne? Az interneten való frissítés nagyon jó lenne mindenkinek!Időt, pénzt takarítana meg!
Feri írta:
2019. május 20., hétfő 12:44
Köszönöm szépen a javaslatokat!

A fejkábelt egyelőre nem tervezem kiiktatni, sőt, már a DEUS-ba is kezdik visszahozni, mert előnyei is vannak.

Tervezek vízhatlan, sőt vízi fémkeresőt a MAGNUM alapján, mivel a MAGNUM nagyon bevált vízi keresőzésre a fémkeresési képességeit tekintve, viszont a jelenlegi kivitele miatt eléggé nehéz annak használni. De tengerben is kipróbálták némi átalakítással, nem csak tengerparti keresésre, hanem víz alatt is, pl. pont egy Deussal együtt, és 5:1-hez volt az eredmény.
Viszont egy vízi fémkereső már egy másik készülék, egyelőre a meglévő MAGNUM-ot fejlesztem fel ameddig csak lehet, mert még komoly tartalékok vannak benne. Pl. sokan elkönyvelték mélyre nem használható műszernek, pedig igazából lehet, hogy ez lát a legmélyebbre - mindenesetre egy 1 Ft-ost 40 cm mélyen nem sok fémkereső képes kijelezni.

Most egy kommunikációs eszközt fejlesztek, aminek a célja többszörös:
-drótnélküli és bluetooth fejhallgató (mindkettő)
-szoftverfrissítés interneten keresztül
-kommunikáció telefonnal, táblagéppel, PC-vel

Amikor a MAGNUM-ot kifejlesztettem, még a chipkészlet cseréje volt a szoftverfrissítés elterjedt megoldása, már ahol egyáltalán volt ilyen.
De a MAGNUM rendelkezik már most is ilyen kommunikációs porttal, sőt távvezérlővel is, de ezek egyrészt vezetékesek, másrészt csak azért vannak, hogy a fejlesztést segítsék. De a továbbiakban akár az is lehetséges, hogy az új modullal a mobiltelefon mint távirányító, esetleg akár színes kijelző+GPS+ adatgyűjtő is működjön.
Ez egy kis rádiós adatátviteli modult jelent, aminek a jelenlegi MAGNUM-okban is van hely, csak be kell dugni az aljzatába, ami már most is ott van, illetve a hozzá való szoftvert kell feltölteni. Nem fog nagyon sok energiát fogyasztani.

Ez egy jó ötlet, hogy a talajra rápumpálás közben is szóljon a hangja. Végül is a manuális üzemmód már most ilyen. Ez jobb, mintha csak a végén csippanna, mert közvetlenül hallható, hogy mennyire van kiegyenlítve. Akkor ezt is beleteszem opciónak.
reinold írta:
2019. május 19., vasárnap 1:11
Szia Feri!
Nekem volna még egy ötletem, ami fontos lenne szerintem..
Ez inkább gyakorlati tapasztalat.
1,Legyen a Magnum vízálló!! Nem kell csak 2-3m-es mélységre gondolni!! A legtöbb gép használat után ,úgy néz ki, mint egy szaros villa!
Nos, amelyik vízálló, azt a csap alá betéve, gyorsan lehet tisztítani és az eső sem zavarja!
Megoldható?

2,Másik ami eszembe jutott, hogy esetleg a kézi bepumpáláshoz lenne egyfajta hang segítségnek. Értem ezalatt, hogy csippanna , amikor a talajkiegyenlítés manuálisan a legmegfelelőbb.Így mélyég növelés érhető el./ pl. Makro kruzer/

3,Továbbá olvastam a facebokon valamilyen hardver cserélyét, ami még gyorsabbá tenné a mostani fejlesztés után is.. Mégha zabálná az aksit se érdekelne ez a hardveres fejlesztés, egyfajta kompromisszumként! Van ilyen lehetőség?

4, Ma használtam nagyfejes Deust a tengerparton.. :cry: OMG! Vissza sírom a Magnum tengerparti üzemmódját, de nagyon!Ugye megvan még benne??



Xerxes
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. január 19., kedd 8:59
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Xerxes » 2019. május 21., kedd 9:33

Ez kommunikáció dolog érdekelne. Akkor ez egy utólag berakható dolog ha jól értem? Tervben van mostanában Magnumot beszerezni és én viszont nem várnék szívesen további fejlesztésre ha az akkor is berakható amikor megvan és nem kell majd egy teljesen új gépet venni hozzá.
Én szívesen ások mélyre is ha megéri. Azért van olyan hely ahol relatíve ritka a jel és jó megásni a mélyebbet is. Ez az erdei dolog például.
templomos írta:
2019. május 21., kedd 9:20
Én,nem tudom nem szoktam,küszködni, a Deussal,de már vágtam be a Magnumot a szántó mellé az árokba,,,kinek mi jött be nem tudom a Minelab equ 800 gépét szokták isteniteni,azzal kellene még összehasonlítani a Magnumot is...a mélységét nem vitatom ,szerintem is jobban muzsikál a Magnum,nekem kis fej van a Deuson nem tud mélységet nagyon inkább én tudok jó helyeket,meg kinek van kedve 40-50 cm ásni egy valamiért..inkább megvárom míg felhozza a szántás valamikor :)



reinold írta:
2019. május 21., kedd 0:34
Megvárom a fejlesztést, amíg készen lesz!Addig küszködöm a Deusal..A vízállóság gyanánt csak annyit értettem, hogy gond nélkül betudjam tenni a csap alá! Ez sok fejlesztést,átalakítást igényelne? Az interneten való frissítés nagyon jó lenne mindenkinek!Időt, pénzt takarítana meg!
Feri írta:
2019. május 20., hétfő 12:44
Köszönöm szépen a javaslatokat!

A fejkábelt egyelőre nem tervezem kiiktatni, sőt, már a DEUS-ba is kezdik visszahozni, mert előnyei is vannak.

Tervezek vízhatlan, sőt vízi fémkeresőt a MAGNUM alapján, mivel a MAGNUM nagyon bevált vízi keresőzésre a fémkeresési képességeit tekintve, viszont a jelenlegi kivitele miatt eléggé nehéz annak használni. De tengerben is kipróbálták némi átalakítással, nem csak tengerparti keresésre, hanem víz alatt is, pl. pont egy Deussal együtt, és 5:1-hez volt az eredmény.
Viszont egy vízi fémkereső már egy másik készülék, egyelőre a meglévő MAGNUM-ot fejlesztem fel ameddig csak lehet, mert még komoly tartalékok vannak benne. Pl. sokan elkönyvelték mélyre nem használható műszernek, pedig igazából lehet, hogy ez lát a legmélyebbre - mindenesetre egy 1 Ft-ost 40 cm mélyen nem sok fémkereső képes kijelezni.

Most egy kommunikációs eszközt fejlesztek, aminek a célja többszörös:
-drótnélküli és bluetooth fejhallgató (mindkettő)
-szoftverfrissítés interneten keresztül
-kommunikáció telefonnal, táblagéppel, PC-vel

Amikor a MAGNUM-ot kifejlesztettem, még a chipkészlet cseréje volt a szoftverfrissítés elterjedt megoldása, már ahol egyáltalán volt ilyen.
De a MAGNUM rendelkezik már most is ilyen kommunikációs porttal, sőt távvezérlővel is, de ezek egyrészt vezetékesek, másrészt csak azért vannak, hogy a fejlesztést segítsék. De a továbbiakban akár az is lehetséges, hogy az új modullal a mobiltelefon mint távirányító, esetleg akár színes kijelző+GPS+ adatgyűjtő is működjön.
Ez egy kis rádiós adatátviteli modult jelent, aminek a jelenlegi MAGNUM-okban is van hely, csak be kell dugni az aljzatába, ami már most is ott van, illetve a hozzá való szoftvert kell feltölteni. Nem fog nagyon sok energiát fogyasztani.

Ez egy jó ötlet, hogy a talajra rápumpálás közben is szóljon a hangja. Végül is a manuális üzemmód már most ilyen. Ez jobb, mintha csak a végén csippanna, mert közvetlenül hallható, hogy mennyire van kiegyenlítve. Akkor ezt is beleteszem opciónak.
reinold írta:
2019. május 19., vasárnap 1:11
Szia Feri!
Nekem volna még egy ötletem, ami fontos lenne szerintem..
Ez inkább gyakorlati tapasztalat.
1,Legyen a Magnum vízálló!! Nem kell csak 2-3m-es mélységre gondolni!! A legtöbb gép használat után ,úgy néz ki, mint egy szaros villa!
Nos, amelyik vízálló, azt a csap alá betéve, gyorsan lehet tisztítani és az eső sem zavarja!
Megoldható?

2,Másik ami eszembe jutott, hogy esetleg a kézi bepumpáláshoz lenne egyfajta hang segítségnek. Értem ezalatt, hogy csippanna , amikor a talajkiegyenlítés manuálisan a legmegfelelőbb.Így mélyég növelés érhető el./ pl. Makro kruzer/

3,Továbbá olvastam a facebokon valamilyen hardver cserélyét, ami még gyorsabbá tenné a mostani fejlesztés után is.. Mégha zabálná az aksit se érdekelne ez a hardveres fejlesztés, egyfajta kompromisszumként! Van ilyen lehetőség?

4, Ma használtam nagyfejes Deust a tengerparton.. :cry: OMG! Vissza sírom a Magnum tengerparti üzemmódját, de nagyon!Ugye megvan még benne??



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. május 21., kedd 15:52

Ez egy külön egység lesz, nem közvetlen tartozéka a MAGNUM-nak, hanem csatlakoztatni kell a benne lévő porthoz. Bele lehet tenni minden MAGNUM-ba, nem eleve beépített eszköz, a későbbiekben se lesz közvetlenül a paneljére építve. Eredetileg csak külső egységnek terveztem, adónak a fejhallgatóhoz, de ha bele is lehet tenni, miért ne?

Van olyan javaslat is, hogy frekvenciákat lehessen állítgatni, illetve úgy beállítani a MAGNUM-ot, hogy a kisebb fémeket kevésbé érzékelje, pl. rómás helyeken.
Legyen ilyen, és ha igen, milyen?
Xerxes írta:
2019. május 21., kedd 9:33
Ez kommunikáció dolog érdekelne. Akkor ez egy utólag berakható dolog ha jól értem? Tervben van mostanában Magnumot beszerezni és én viszont nem várnék szívesen további fejlesztésre ha az akkor is berakható amikor megvan és nem kell majd egy teljesen új gépet venni hozzá.
Én szívesen ások mélyre is ha megéri. Azért van olyan hely ahol relatíve ritka a jel és jó megásni a mélyebbet is. Ez az erdei dolog például.
templomos írta:
2019. május 21., kedd 9:20
Én,nem tudom nem szoktam,küszködni, a Deussal,de már vágtam be a Magnumot a szántó mellé az árokba,,,kinek mi jött be nem tudom a Minelab equ 800 gépét szokták isteniteni,azzal kellene még összehasonlítani a Magnumot is...a mélységét nem vitatom ,szerintem is jobban muzsikál a Magnum,nekem kis fej van a Deuson nem tud mélységet nagyon inkább én tudok jó helyeket,meg kinek van kedve 40-50 cm ásni egy valamiért..inkább megvárom míg felhozza a szántás valamikor :)



reinold írta:
2019. május 21., kedd 0:34
Megvárom a fejlesztést, amíg készen lesz!Addig küszködöm a Deusal..A vízállóság gyanánt csak annyit értettem, hogy gond nélkül betudjam tenni a csap alá! Ez sok fejlesztést,átalakítást igényelne? Az interneten való frissítés nagyon jó lenne mindenkinek!Időt, pénzt takarítana meg!
Feri írta:
2019. május 20., hétfő 12:44
Köszönöm szépen a javaslatokat!

A fejkábelt egyelőre nem tervezem kiiktatni, sőt, már a DEUS-ba is kezdik visszahozni, mert előnyei is vannak.

Tervezek vízhatlan, sőt vízi fémkeresőt a MAGNUM alapján, mivel a MAGNUM nagyon bevált vízi keresőzésre a fémkeresési képességeit tekintve, viszont a jelenlegi kivitele miatt eléggé nehéz annak használni. De tengerben is kipróbálták némi átalakítással, nem csak tengerparti keresésre, hanem víz alatt is, pl. pont egy Deussal együtt, és 5:1-hez volt az eredmény.
Viszont egy vízi fémkereső már egy másik készülék, egyelőre a meglévő MAGNUM-ot fejlesztem fel ameddig csak lehet, mert még komoly tartalékok vannak benne. Pl. sokan elkönyvelték mélyre nem használható műszernek, pedig igazából lehet, hogy ez lát a legmélyebbre - mindenesetre egy 1 Ft-ost 40 cm mélyen nem sok fémkereső képes kijelezni.

Most egy kommunikációs eszközt fejlesztek, aminek a célja többszörös:
-drótnélküli és bluetooth fejhallgató (mindkettő)
-szoftverfrissítés interneten keresztül
-kommunikáció telefonnal, táblagéppel, PC-vel

Amikor a MAGNUM-ot kifejlesztettem, még a chipkészlet cseréje volt a szoftverfrissítés elterjedt megoldása, már ahol egyáltalán volt ilyen.
De a MAGNUM rendelkezik már most is ilyen kommunikációs porttal, sőt távvezérlővel is, de ezek egyrészt vezetékesek, másrészt csak azért vannak, hogy a fejlesztést segítsék. De a továbbiakban akár az is lehetséges, hogy az új modullal a mobiltelefon mint távirányító, esetleg akár színes kijelző+GPS+ adatgyűjtő is működjön.
Ez egy kis rádiós adatátviteli modult jelent, aminek a jelenlegi MAGNUM-okban is van hely, csak be kell dugni az aljzatába, ami már most is ott van, illetve a hozzá való szoftvert kell feltölteni. Nem fog nagyon sok energiát fogyasztani.

Ez egy jó ötlet, hogy a talajra rápumpálás közben is szóljon a hangja. Végül is a manuális üzemmód már most ilyen. Ez jobb, mintha csak a végén csippanna, mert közvetlenül hallható, hogy mennyire van kiegyenlítve. Akkor ezt is beleteszem opciónak.
reinold írta:
2019. május 19., vasárnap 1:11
Szia Feri!
Nekem volna még egy ötletem, ami fontos lenne szerintem..
Ez inkább gyakorlati tapasztalat.
1,Legyen a Magnum vízálló!! Nem kell csak 2-3m-es mélységre gondolni!! A legtöbb gép használat után ,úgy néz ki, mint egy szaros villa!
Nos, amelyik vízálló, azt a csap alá betéve, gyorsan lehet tisztítani és az eső sem zavarja!
Megoldható?

2,Másik ami eszembe jutott, hogy esetleg a kézi bepumpáláshoz lenne egyfajta hang segítségnek. Értem ezalatt, hogy csippanna , amikor a talajkiegyenlítés manuálisan a legmegfelelőbb.Így mélyég növelés érhető el./ pl. Makro kruzer/

3,Továbbá olvastam a facebokon valamilyen hardver cserélyét, ami még gyorsabbá tenné a mostani fejlesztés után is.. Mégha zabálná az aksit se érdekelne ez a hardveres fejlesztés, egyfajta kompromisszumként! Van ilyen lehetőség?

4, Ma használtam nagyfejes Deust a tengerparton.. :cry: OMG! Vissza sírom a Magnum tengerparti üzemmódját, de nagyon!Ugye megvan még benne??


www.metaldetector.hu

Medve
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2019. május 10., péntek 20:15
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Medve » 2019. május 21., kedd 17:35

Üdv!Carbonszáras Magnumot vennék reális áron!



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2019. május 22., szerda 21:20

Szia Feri!
Olyan lehetséges, hogy frekvencia beállításként ...-tól .....-ig beállítani a Magnumot? Pl. 10,1khz-től 25,2khz-ig terjedően működjön a gép ugyanúgy,mint eddig, Így felgyorsítva a jelfeldolgozást?? Laikusként kérdezem!
Belehet úgy lőni a beállításban, hogy az alumimium és az ezüst közötti különbséget jobban mutassa?Emlékeim szerint, minimális különbség volt..
Ha nem kérdeztem jól, akkor elnézést kérek! A tévedés lehetőségét mindig fenntartva kérdezek illetve írok mindig! ;-)


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. május 23., csütörtök 12:22

Köszönöm szépen!
Ez nagyon is jó ötlet. Inkább abban a formában valósítható meg, ahogy valaki már javasolta Facebookon, hogy olyan legyen, mint az Equinoxon: 5-10-20-40 kHz-eket lehessen beállítgatni. Ezt lehet, sőt, vicces módon a MAGNUM-ban is pontosan ugyanezek az alapfrekvenciák vannak a magas spektrumú keresőfejekhez, illetve 2,5-5-20-40 a régebbiekhez.
Az jutott erről eszembe, hogy most lehet kombinálni, vajon hogyan másolhattam le jóelőre az Equinoxot, mert sok embernek teljesen magától értetődő, hogy magyar ember csakis koppinthat ilyeneket :D A korábbi FBS készülékek 1,5 (valójában 3) kHz-en alapultak.
Ez a négy frekvencia látszik külön a MAGNUM fej ellenőrzés funkciójánál. De leegyszerűsítő ezeket külön frekvenciáknak mondani, inkább spektrumok.

Más a multifrekvencia, ami egyszerre, egy időben több, és megint más az átkapcsolható, de egyszerre csak egy frekvencia. A multifrekvenciánál a frekvenciák egymás többszörösei, nem lehet egymáshoz képest szabadon változtatni őket. Elvileg lehet, de a gyakorlatban nagyon bonyolult és felesleges volna.
És nem is arról van szó, hogy egy bizonyos tartományon belül minden frekvencia megvan, vagy pásztáz a műszer, hanem ha 5 kHz a legkisebb frekvencia, akkor ennek a többszörösei, abból is az említettek a legjelentősebbek. Nincs szükség közbülső frekvenciákra.
Ezeket a MAGNUM-ban is lehet variálni, a mélykeresőben már eleve benne is van, a szűrő funkció pontosan ezt is teszi. A MAGNUM kézi keresőként viszont úgy van megoldva, hogy a számos lehetséges jelkombináció közül azt választottam ki, ami a fémtárgyak legszélesebb tartományára a legerősebben reagál. Tehát ez adja egyszerre a legerősebb jelet a kicsire és a nagyra is. Egy hosszú cikkben részletesen megírtam, mi ez, ami megjelent a 2015-ös Rádiótechnika Évkönyvben.
Természetesen lehet kéziben is variálni ezeket, van is már ilyen kísérleti célból, de akkor most már beleteszem a kézi fémkereső szoftverbe is.

Plusz ha az ötféle fémkeresőt jelképező vonalakat most már kétféleképpen lehet kapcsolgatni (hány legyen és abból melyik gyorsított), akkor annak is van értelme, hogy a rövidebbeket is ki lehessen kapcsolni. Pl. ha valaki nem szeretne nagyon kis dolgokat kiszedni, akkor egyrészt a spektrumot is lehet módosítani a fenti módon hogy kevésbé érzékelje, másrészt a leggyorsabb részeket le lehet kapcsolni, mivel a nagyon kicsiket általában ezek érzékelik. A harmadik és lehetőség eddig is adott volt: a diszkriminátorban benne van egy fóliaszűrő is ezekre, plusz az ekvalizer is alkalmas. És a tengeri üzemmód is a kis tárgyak kiejtését célozza, de csak a tényleg nagyon kis vezetőképességűekét, mivel a sós víz ilyen.

Annak viszont nem sok realitása van, hogy egy indukciós fémkereső ténylegesen anyag szerint szelektáljon. Még akkor se ha egyes műszerekről marketingesek ezt sugallják.
A vezetőképességet és a mágnesezhetőséget lehet bemérni. A MAGNUM ezt külön-külön is tudja, ezért kétdimenziós a diszkriminátora. De egy alumínium vagy egy egy ezüst tárgy sokféle vezetőképességű lehet, akár teljesen egyforma is, mert fémtárgy nagyságától és alakjától jobban függ ez, mint az anyagától.
reinold írta:
2019. május 22., szerda 21:20
Szia Feri!
Olyan lehetséges, hogy frekvencia beállításként ...-tól .....-ig beállítani a Magnumot? Pl. 10,1khz-től 25,2khz-ig terjedően működjön a gép ugyanúgy,mint eddig, Így felgyorsítva a jelfeldolgozást?? Laikusként kérdezem!
Belehet úgy lőni a beállításban, hogy az alumimium és az ezüst közötti különbséget jobban mutassa?Emlékeim szerint, minimális különbség volt..
Ha nem kérdeztem jól, akkor elnézést kérek! A tévedés lehetőségét mindig fenntartva kérdezek illetve írok mindig! ;-)


www.metaldetector.hu

reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2019. május 23., csütörtök 22:09

Feri írta:
2019. május 23., csütörtök 12:22
Köszönöm szépen!
Ez nagyon is jó ötlet. Inkább abban a formában valósítható meg, ahogy valaki már javasolta Facebookon, hogy olyan legyen, mint az Equinoxon: 5-10-20-40 kHz-eket lehessen beállítgatni. Ezt lehet, sőt, vicces módon a MAGNUM-ban is pontosan ugyanezek az alapfrekvenciák vannak a magas spektrumú keresőfejekhez, illetve 2,5-5-20-40 a régebbiekhez.
Az jutott erről eszembe, hogy most lehet kombinálni, vajon hogyan másolhattam le jóelőre az Equinoxot, mert sok embernek teljesen magától értetődő, hogy magyar ember csakis koppinthat ilyeneket :D A korábbi FBS készülékek 1,5 (valójában 3) kHz-en alapultak.
Ez a négy frekvencia látszik külön a MAGNUM fej ellenőrzés funkciójánál. De leegyszerűsítő ezeket külön frekvenciáknak mondani, inkább spektrumok.

Más a multifrekvencia, ami egyszerre, egy időben több, és megint más az átkapcsolható, de egyszerre csak egy frekvencia. A multifrekvenciánál a frekvenciák egymás többszörösei, nem lehet egymáshoz képest szabadon változtatni őket. Elvileg lehet, de a gyakorlatban nagyon bonyolult és felesleges volna.
És nem is arról van szó, hogy egy bizonyos tartományon belül minden frekvencia megvan, vagy pásztáz a műszer, hanem ha 5 kHz a legkisebb frekvencia, akkor ennek a többszörösei, abból is az említettek a legjelentősebbek. Nincs szükség közbülső frekvenciákra.
Ezeket a MAGNUM-ban is lehet variálni, a mélykeresőben már eleve benne is van, a szűrő funkció pontosan ezt is teszi. A MAGNUM kézi keresőként viszont úgy van megoldva, hogy a számos lehetséges jelkombináció közül azt választottam ki, ami a fémtárgyak legszélesebb tartományára a legerősebben reagál. Tehát ez adja egyszerre a legerősebb jelet a kicsire és a nagyra is. Egy hosszú cikkben részletesen megírtam, mi ez, ami megjelent a 2015-ös Rádiótechnika Évkönyvben.
Természetesen lehet kéziben is variálni ezeket, van is már ilyen kísérleti célból, de akkor most már beleteszem a kézi fémkereső szoftverbe is.

Plusz ha az ötféle fémkeresőt jelképező vonalakat most már kétféleképpen lehet kapcsolgatni (hány legyen és abból melyik gyorsított), akkor annak is van értelme, hogy a rövidebbeket is ki lehessen kapcsolni. Pl. ha valaki nem szeretne nagyon kis dolgokat kiszedni, akkor egyrészt a spektrumot is lehet módosítani a fenti módon hogy kevésbé érzékelje, másrészt a leggyorsabb részeket le lehet kapcsolni, mivel a nagyon kicsiket általában ezek érzékelik. A harmadik és lehetőség eddig is adott volt: a diszkriminátorban benne van egy fóliaszűrő is ezekre, plusz az ekvalizer is alkalmas. És a tengeri üzemmód is a kis tárgyak kiejtését célozza, de csak a tényleg nagyon kis vezetőképességűekét, mivel a sós víz ilyen.

Annak viszont nem sok realitása van, hogy egy indukciós fémkereső ténylegesen anyag szerint szelektáljon. Még akkor se ha egyes műszerekről marketingesek ezt sugallják.
A vezetőképességet és a mágnesezhetőséget lehet bemérni. A MAGNUM ezt külön-külön is tudja, ezért kétdimenziós a diszkriminátora. De egy alumínium vagy egy egy ezüst tárgy sokféle vezetőképességű lehet, akár teljesen egyforma is, mert fémtárgy nagyságától és alakjától jobban függ ez, mint az anyagától.
reinold írta:
2019. május 22., szerda 21:20
Szia Feri!
Olyan lehetséges, hogy frekvencia beállításként ...-tól .....-ig beállítani a Magnumot? Pl. 10,1khz-től 25,2khz-ig terjedően működjön a gép ugyanúgy,mint eddig, Így felgyorsítva a jelfeldolgozást?? Laikusként kérdezem!
Belehet úgy lőni a beállításban, hogy az alumimium és az ezüst közötti különbséget jobban mutassa?Emlékeim szerint, minimális különbség volt..
Ha nem kérdeztem jól, akkor elnézést kérek! A tévedés lehetőségét mindig fenntartva kérdezek illetve írok mindig! ;-)
Köszönöm a választ!
Ha a vízállóságot /csap alá beteszem lemosni/ ,interneten való frissítési lehetőséget,wifi fülhallgató lehetőséget megoldottad, akkor jelezd kérlek, és menni fog a megrendelés részemről!
Jó pihenést!
Hali!
Reinold


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2019. május 24., péntek 15:12

Akkor lesz egy beépített drótnélküli valami, de valahogy azok is hozzájuthatbak, akiknek még a régi gépük van?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. május 24., péntek 19:21

Nem, nem beépített, hanem külön tartozék lesz, de a műszerdobozon belül kell elhelyezni.
Polaris írta:
2019. május 24., péntek 15:12
Akkor lesz egy beépített drótnélküli valami, de valahogy azok is hozzájuthatbak, akiknek még a régi gépük van?


www.metaldetector.hu

Sky
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 23:18
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Sky » 2019. május 25., szombat 9:18

Örömmel olvasom ezeket. Eddig is a Magnum volt a legjobb és ha még jobb az még jobb. :D
Ha ráérsz a Magnum programozás mellett, nem ártana egy hírlevél megoldás. Ha valaki feliratkozik, értesüljön az újdonságokról. Nem mindenki néz be a fórumba minden nap. ;-)



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. május 26., vasárnap 9:10

Köszönöm az ötletet!
Az a helyzet, már most is van olyan, hogy fel lehet iratkozni témára. Fenn, a villáskulcsos résznél.
Lesz a honlapnak egy újabb, Wordpress verziója, annál létezik többféle feliratkozási lehetőség is.
Sky írta:
2019. május 25., szombat 9:18
Örömmel olvasom ezeket. Eddig is a Magnum volt a legjobb és ha még jobb az még jobb. :D
Ha ráérsz a Mag num programozás mellett, nem ártana egy hírlevél megoldás. Ha valaki feliratkozik, értesüljön az újdonságokról. Nem mindenki néz be a fórumba minden nap. ;-)


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. május 26., vasárnap 11:08

Közben újabb MAGNUM szoftverfejlesztés történt a ti javaslataitok alapján. A frekvenciaspektrumot is lehet már állítani, illetve a vonalaknál a rövidebbeket is ki lehet kapcsolni.

4.12-es szoftver:
- A frekvenciaspektrum állítható 8 lépésben. A normál spektrum, amin eddig is működött a MAGNUM, most a 7-es. Régen volt egy extra magas, 500 kHz-ig menő spektrum, ami eléggé instabil volt, ezért kivettem, de most újra használható. Ez lett a 8-as most.
A tengerinek nevezett üzemmód megszűnt, mivel ebben már azok a beállítások is benne vannak, a tengeri 2-es, ami legjobban bevált tengerparton, most az 5-ös spektrumnak felel meg.
A spektrumot egy nagy számjegy mutatja a bal oldalon. A bal szélső sorban az alsó gombbal állítható.
- A használható ötféle sebesség közül eddig csak a lassúbbakat lehetett lekapcsolni, az első, leggyorsabb mindig bekapcsolva maradt.
Ezentúl a bal oldalon a lefelé mutató nyíllal (felülről a 3.) lehet állítani, hogy balról jobbra lekapcsolódjanak a gyorsabb részek, de csak addig, hogy egy mindig bekapcsolva maradjon.

Állításnál nagyban, a kijelző közepén is mutatja ezeket a MAGNUM, illetve a súgóban is szerepelnek.

Tehát a frekvenciaspektrumot le lehet csökkenteni és a gyorsabb részeket is le lehet kapcsolni. Mindkettő a felszíni kisebb tárgyak érzékelését csökkenti, illetve jobban koncentrálhat ezek által a műszer a mélyebb és nagyobb vezetőképességű fémekre. Ez a műszer képességeit az előzőekkel (4.08) együtt igen jelentősen megnöveli pl. római vagy háborús helyeken.

- A mélység cm-ben való kijelzését kivettem, mivel a mélység meghatározása csak egy nagyon pontatlan saccolás és ez a látszólag pontos kijelzés többeket megzavart.

4.08-as szoftver:
- Ebben van a gyorsítás. A jobb oldali három vonal vékonyítható, ami a gyorsított működést jelképezi. A vonalas gombot hosszan nyomva ugrik egyet ez a beállítás.
- Kettős érzékenység: a menüben beállítható egy második érzékenység, ami a diszkriminációhoz szükséges érzékenység. Ez vagy azonos a normál érzékenységgel és akkor a működés ugyanaz, mint korábban, vagy pedig kisebb. Utóbbi esetben keletkezik egy olyan tartomány a gyengébb jelzésekre, ahol a diszkrimináció nem működik, tehát diszkrimináció nélkül jelzi egy másik hanggal a mélyebben fekvő, alig érzékelhető tárgyakat.
- Téglaszűrő. Ez két fokozatban kikapcsolható, kikapcsolva használható ki legjobban a mélység.
- Negatív tűponthang: a negatív jelzésekre bekapcsolható egy berregő tűponthang.
- Bekerült az alapbeállítások közé néhány, az új funkciókat reprezentáló beállítás is.


www.metaldetector.hu

totya
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015. november 12., csütörtök 12:07
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: totya » 2019. május 27., hétfő 0:23

Hello Feri!

Na akkor én is beszállok a kívánságlista írásába:

Hardver:
- vízálló tok min. 0,3 bar nyomásig,
- fehér vagy sárga fej,
- fejkábel egy szálból hengeres kialakítással, UV álló, minimum IP 68 kialakítású 1-es csatlakozó a fejkábelnek,
- fejhallgató csatlakozó minimum IP 68 kialakítású,
- Li-ion tápellátás min 5000 mAh kapacitással, a markolatban, vagy a vízhatlan tokban, külső (pl az Equinox töltőjét lehessen használni) vagy indukciós töltési lehetőséggel,
- szögletes nyél az elfordulás ellen,
- a nyélben történő fejkábel elvezetés, gyors záras csatlakozás az alsó szárnál (mint pl Explorer, Etrac, CTX típusoknál), hogy az alsó szár hosszát gyorsan lehessen változtatni.

Software:
- A tengervíz sósságát be lehessen mérni és az alapján lehessen beállítani a kíván tengeri üzemmód szerinti szűrést. Így lehetne a legjobban az adott tengerre ráállni.
- A.kezdő kolléga pár évvel ezelőtti ötlete: az analóg gépek akkor a legmélyebbek, ha negatívra van állítva a gnd, ennek megfelelően nem tudom, hogy a multifrekis gépeknél is igaz ez. Ha igen akkor lehessen azt, hogy talajkövetésben be lehessen állítani, hogy a - vagy + akármennyivel menjen a pontos talaj értéktől függően.
- Bizonyos tárgyaknak még ha az vezetőképessége és a mágnesezhetősége is ugyan az, de nem ugyan az a hangzásuk. Tehát az nagyon jó lenne, ha ez vizualizációban is megjelenne. Pl mint a Deusban egy kereszt van és egy rajzolat, hogy éppen milyen jellegű a tárgy (fólia, vas tartalmú, érme, stb), viszont itt ezt bizonyos hullámokkal/görbékkel/vizualizációval (vmi scope kép) kellene jelölni, hogy elkülönüljön, hogy pl a tárgy nem vas tartalmú, rövid hangú vmi (kis arany/ezüst/fólia/stb tárgy, vagy vastartalmú, recsegős, hosszú hangú (pl nagy vas), vagy nem vastartalmú közepes hangú (kerek, érme, gyűrű), stb (Mert az adott hangot ha nem hallom gyakran elfelejtem, hogy mi is a jó, míg a kijelzőn ezt ha látom akkor jobban emlékszem erre).
- Az adott ID tartományokhoz lehessen tetszőleges hangszínt állítani, akár szám szerint, akár tartomány szintek szerint.
-A vékony arany!!! láncokat (és nyitott arany fülbevalókat) is fogja, minimum úgy mint a Deus 30-50-75 kHz-en édesvízben, de akár a sós vízben is!!!! (ezüst fülbevaló hátulját tudja, de a lánc az kritikus), ezt akár úgy, hogy aaximális mélység eléréséhez akár PI technológia ötvözése legyn a gépben bizonyos ózemmódokban :D (amúgy meg a Fisher már évek óta fejleszti egy francia fejlesztő segítségével a szelekciós vízálló PI gépét, van videó is )



allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: allando » 2019. május 27., hétfő 3:47

És akkor megérkeztünk a harom kívánság műsorába “Dévényi Tibi bacsihoz”...
Ugyan mar.
Szögletes, de strapa meg mit tudom en...
Ja es maradjon ezen az áron....
A lényeget majdnem kifelejtettem.
Csak be kelljen ülni a hűs fa alá es ássa is ki a megtalált jelet....
Szerintem kicsit átesett mindenki a ló túlsó oldalára...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára allando 2019. május 27., hétfő 13:16-kor.


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: newage » 2019. május 27., hétfő 7:03

nekem eddig sem volt bajom a magnummal..
a jelkésés zavart egy kicsit így (néha) max 4 vonalig használtam

mivel kk-s helyen lakom nekem csak ez az EGY gép volt az ami tényleg szedett is nem csak ásatott.
lehet mondani hogy ez a gép meg az a gép sokkal jobb a F@szt jobb én eddig kb 19 gépet próbáltam ki és egyik sem volt jobb
lehet mélyebbre látott egy - kettő de ennél többet nem tudtak, mert ástál csak ástál a semmiért a dög melegben a magnum azért ha azt mondta ott van akkor ott is van :D
a mostani frissítések pedig nagyon jó ha nem a legjobb géppé teszi!!!!


voltak itt kérések amik szerintem teljesen "feleslegesek" mint például:
-színes fej XD
-nagyobb kijelző (ha jól be van lőve a gép nem kell nézni a kijelzőt bőven elég a hang)
-gps (ott a telefon)
-teljes vízállóság (erre lesz egy különgép úgy tudom)
-stb..

szerintem két FŐ dolog lényeges egy gépnél MÉLYSÉG ---- SZELEKTÁLÁS

sokan hozzáteszik a SÚLY-t is a fenti két dolog mellé :
sokat kell lengetni és megszokja az ember emlékszem mikor meg vettem a Cobrámat 5 percenként kezet váltottam mert nehéz volt
de egy hét után már fel sem tűnt :D pedig a Cobra nem egy könnyű gép (persze itt nem az mondom hogy traktor orr súlyokkal kell lengetni amiből elég egy napot végig menni és mehetsz testépítő versenyre)2

a többi:
-szépség,
-csili-vili,
-köszönjön a gép (mint J.A.R.V.I.S.),
-ki ássa helyettünk,
-csak sárgát hozzon,
-adjon engedélyt,
-fogja a rendőrségi rádiót,
-tölCscSe be a káposztát,
-hozzon létre egy láthatatlanná tevő erőteret ( mondjuk nem lenn butaság akkor hajrá Feri :D )
-kapáljon meg két sor tengerit (kukorica)
-esetleg vigye el a gyereket iskolába

ez mind "mellékes"



én egy dolgot preferálnék igazán mint ahogy már említették előttem is ez pedig az INTERNETES FRISSÍTÉS
mert aki sajnos nem lakik szigetszentmiklós közelébe és nem tudja elvinni személyesen (és sürgős lenne :D )
vagy külföldön (ebből is akad egy pár) lakik azoknak "macerás" frissíteni a gépet :D

és csatlakozom az előttem szóló allando -hoz , hogy ne akarjunk már MINDENT ne hozzuk a tipikus MAGYARt
egyetlen egy gyártó sem csinálja ezt amit a Feri.. néha az XP vagy Minelab kidob egy-egy frissítést , de azokat sem a felhasználók miatt , vagy megkérdezése utána , hanem szimplán a profit miatt.. pl.: ORX

a Magnum kicsit magyar, kicsit furcsa színű, kicsit... de baszott jó gép :D



HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2019. május 27., hétfő 12:12

Nekem már a 4.08 szoftver van rátéve. :dance:
A jelkésés engem zavart azért,de most oké. Ötödik vonalon még érződik ha mély a lelet, de ez már teljesen rendben van. Nem sokat voltam még vele, de most egy kifejezett mély gép lett. :o A porszívó hatás megmaradt.
Az erdő mód nagyon tetszett. Ami nem erdeinek van nevezve de egyik alapbetöltés a menüben. Nagyon jól jön az extra mélység.
Egyetértek, hogy mélység és szelektálás a legfontosabb. De a súly se kutya és ez könnyű és ritka jó a súlyeloszlása. Most az biztos, hogy szelektálása mindig világbajnok volt, a mélysége is meglehet most már hogy az.

Szerintem ne kíméljük a Ferit, mert olyan dolgok vannak a Magnumban hosszú ideje előremutatóan, és most is fejlesztve amiket a cégek marketinghadjárattal és lehetőleg csak új gépben dobnak be hogy vegyél csak mindig újat. Nem csak szoftver, hanem nekem betett a Feri egy modult, kb. anyagáron munkadíj semmit nem kért és nem azt mondta hogy ez már csak egy új gépbe lesz és vegyél újat.
A frissítő és wireless füles modult én is várom és ott is vannak az új cuccok, megnézhettem. Szóval ahogy a gépen a szoftvert frissíti, ugyanoda kell ezt majd ilyet bedugni. De ez benne is marad és bluetoothon frissít telefon beiktatásával.



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2019. május 27., hétfő 23:19

totya írta:
2019. május 27., hétfő 0:23
Hello Feri!

Na akkor én is beszállok a kívánságlista írásába:

Hardver:
- vízálló tok min. 0,3 bar nyomásig,
- fehér vagy sárga fej,
- fejkábel egy szálból hengeres kialakítással, UV álló, minimum IP 68 kialakítású 1-es csatlakozó a fejkábelnek,
- fejhallgató csatlakozó minimum IP 68 kialakítású,
- Li-ion tápellátás min 5000 mAh kapacitással, a markolatban, vagy a vízhatlan tokban, külső (pl az Equinox töltőjét lehessen használni) vagy indukciós töltési lehetőséggel,
- szögletes nyél az elfordulás ellen,
- a nyélben történő fejkábel elvezetés, gyors záras csatlakozás az alsó szárnál (mint pl Explorer, Etrac, CTX típusoknál), hogy az alsó szár hosszát gyorsan lehessen változtatni.

Software:
- A tengervíz sósságát be lehessen mérni és az alapján lehessen beállítani a kíván tengeri üzemmód szerinti szűrést. Így lehetne a legjobban az adott tengerre ráállni.
- A.kezdő kolléga pár évvel ezelőtti ötlete: az analóg gépek akkor a legmélyebbek, ha negatívra van állítva a gnd, ennek megfelelően nem tudom, hogy a multifrekis gépeknél is igaz ez. Ha igen akkor lehessen azt, hogy talajkövetésben be lehessen állítani, hogy a - vagy + akármennyivel menjen a pontos talaj értéktől függően.
- Bizonyos tárgyaknak még ha az vezetőképessége és a mágnesezhetősége is ugyan az, de nem ugyan az a hangzásuk. Tehát az nagyon jó lenne, ha ez vizualizációban is megjelenne. Pl mint a Deusban egy kereszt van és egy rajzolat, hogy éppen milyen jellegű a tárgy (fólia, vas tartalmú, érme, stb), viszont itt ezt bizonyos hullámokkal/görbékkel/vizualizációval (vmi scope kép) kellene jelölni, hogy elkülönüljön, hogy pl a tárgy nem vas tartalmú, rövid hangú vmi (kis arany/ezüst/fólia/stb tárgy, vagy vastartalmú, recsegős, hosszú hangú (pl nagy vas), vagy nem vastartalmú közepes hangú (kerek, érme, gyűrű), stb (Mert az adott hangot ha nem hallom gyakran elfelejtem, hogy mi is a jó, míg a kijelzőn ezt ha látom akkor jobban emlékszem erre).
- Az adott ID tartományokhoz lehessen tetszőleges hangszínt állítani, akár szám szerint, akár tartomány szintek szerint.
-A vékony arany!!! láncokat (és nyitott arany fülbevalókat) is fogja, minimum úgy mint a Deus 30-50-75 kHz-en édesvízben, de akár a sós vízben is!!!! (ezüst fülbevaló hátulját tudja, de a lánc az kritikus), ezt akár úgy, hogy aaximális mélység eléréséhez akár PI technológia ötvözése legyn a gépben bizonyos ózemmódokban :D (amúgy meg a Fisher már évek óta fejleszti egy francia fejlesztő segítségével a szelekciós vízálló PI gépét, van videó is )
[/quot
Követem az előttem szólót! Én ennyire nem értek a technikai részhez, de pont ezt akartam írni! :D


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
Goldfinger
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2016. február 10., szerda 20:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Goldfinger » 2019. május 28., kedd 9:49

A mélykereső Brrutust se hagyjuk ki. Sokan használjuk és szeretjük azt is. Láttam mikor ott voltam,hogy van egy új változat ami épül. Arról is kaphatunk infot?



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma