Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Status: Offline

MAGNUM

HozzászólásSzerző: Feri » 2015. június 26., péntek 19:45

MAGNUM fémkereső
www.metaldetector.hu

reinold
Százados
Százados
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D

Re: MAGNUM

HozzászólásSzerző: reinold » 2015. június 27., szombat 1:18

próba 1-2, 1-2..
Azt hiszem működik! :D :D :D :D
Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

reinold
Százados
Százados
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D

HozzászólásSzerző: reinold » 2015. június 27., szombat 16:18

Szép napot!
Egy ismételt, de annál inkább csak érdeklődő kérdés:
-"Sikerült-e befejezni a magnum tengerpart-i funkcióját, vagy tart még a fejlesztés?"
Jó hétvégét!
Reinold
Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Feri » 2015. június 27., szombat 20:19

reinold írta:Szép napot!
-"Sikerült-e befejezni a magnum tengerpart-i funkcióját, vagy tart még a fejlesztés?"
Jó hétvégét!
Reinold

Sikerült. Három fokozatban lehet visszavenni a sávszélességet. A középsőben már nem reagál az általam kreált 3,5 %-os sóoldatra.
www.metaldetector.hu

reinold
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: reinold » 2015. június 28., vasárnap 0:46

Feri írta:
reinold írta:Szép napot!
Jó hétvégét!
Reinold

Sikerült. Három fokozatban lehet visszavenni a sávszélességet. A középsőben már nem reagál az általam kreált 3,5 %-os sóoldatra.

:D :D :D
Lesz még esetleg valami fejlesztés pluszban, vagy kezdhetem szervezni a csomagküldő szolgálatot??

Petrvs
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Petrvs » 2015. június 28., vasárnap 13:13

Sziasztok.
Mennyire szeteti a Magnum a kk-t. Igaz rá a felső 20 centi porszívózása?
Előre is köszi a válaszokat.

reinold
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: reinold » 2015. június 28., vasárnap 14:13

Petrvs írta:Sziasztok.

Szerény tapasztalatom szerint igen.Volt olyan esetem, hogy a garett pointernek én mutattam meg, hogy mit talált meg a magnum.Annyira pici volt az érme meghajtva. :D Viszont sörétszem is volt a találatatim között, ami megszívatott! :mrgreen:
Viszont, ha maximum mélységen keresel, akkor késik a jel.

Petrvs
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Petrvs » 2015. június 28., vasárnap 17:23

reinold írta:

Szerény tapasztalatom szerint igen.Volt olyan esetem, hogy a garett pointernek én mutattam meg, hogy mit talált meg a magnum.Annyira pici volt az érme meghajtva. :D Viszont sörétszem is volt a találatatim között, ami megszívatott! :mrgreen:

Most készülnék venni egyet.Ezért érdekelnének a tapasztalatok(több is).Sajnos már nem tudok visszaolvasni....

reinold
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: reinold » 2015. június 28., vasárnap 21:19

Petrvs írta:
reinold írta:

Most készülnék venni egyet.Ezért érdekelnének a tapasztalatok(több is).Sajnos már nem tudok visszaolvasni....

Tudom ajánlani! ;)
Előnye:- Mivel multi frekis, és marha jó a szűrése, nem ásat meg egy ilyen-olyan szegekre.
-Nagyon jó a szervíz háttere!!!-
-Nem sok mindent találnak majd a kollegák majd utánad, csak ha mélyebben keresgélnek! :)
-villanypásztor közelében is lehet használni egy zaj szűrés és érzékenység beállítása után
-ha már jobban belejön az ember, akkor tapasztalat alapján tud rajta varriálni
Hátránya: -
Ha mélyre lát, késik a jel.Magyarán, elhúzod a jel felett a fejet, és 1-1,5 másodperccel később jelez a 4. és 5. vonáson/-ezzel a mélységet állítod/.Ez talaj függő is! Én a 3. vonáson "szoktam" használni.Akkor nem késik a jel, csak kb.1-2 cm-rel csökken a mélység.Kompromisszum kérdése az egész.
-Nyári, tűző napon nem szabad hagyni kint sokáig, mert a fej elállítódhat a régi alunyeles- kör alakú fejeknél.Tavaly én is így jártam egy találkozón pechemre, de Feri gyorsan ,ingyen orvosolta a problémámat! :D
- A deus-os társak menekülnek előle, mert bezavarja gépüket
-A régi magnum szállítása-szétszedése kicsit nyűgösebb volt, viszont Feri tovább fejlesztette a szárat.Az új szárral véleményt nem tudok mondani,mert nem volt még a kezemben.

Más:
-Meg kell szokni ezt a gépet is, mint minden hasonló masinát!!
-Kérdezz meg másokat is, akik nálam sokkal tapasztaltabbak, mert ez egyéni vélemény volt!!!

talentum
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: talentum » 2015. június 28., vasárnap 22:16

Reinold írta:
Tavaly én is így jártam egy találkozón pechemre, de Feri gyorsan ,ingyen orvosolta a problémámat! :D
Üdv, Reinold!
Többször elgondolkodtam az elmúlt időben, hogy a nagy meleg miatt hogyan adhatta meg magát a géped , (sokorón, ha te voltál az ) , így már világos... :idea:
talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

reinold
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: reinold » 2015. június 29., hétfő 0:24

talentum írta:Reinold írta:
Tavaly én is így jártam egy találkozón pechemre, de Feri gyorsan ,ingyen orvosolta a problémámat! :D
Üdv, Reinold!
Többször elgondolkodtam az elmúlt időben, hogy a nagy meleg miatt hogyan adhatta meg magát a géped , (sokorón, ha te voltál az ) , így már világos... :idea:

Igen, szerénységem volt az! :) Kicsit morcos voltam, annyira, hogy elhagytam a pointert is a lucernásban, mikor bevittem a gépet az erdő szélre, de meglett végül.
A legnagyobb hibát akkor követtem el, amikor kint hagytam a tesztpályán a tűző napon! Tanultam belőle..
Itt kint, ilyen probléma nem is fog előfordulni vele.:)

Petrvs
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Petrvs » 2015. június 29., hétfő 6:30

A magyar gépeket helyezem előtérbe, most még Deltám van de atz sem szeretném eladni,csak mellé egy másikat. Jó gép a Delta de az aprókat nehéz megtalálni vele. Ezért puhatolózok a Magnum után...

Ricordo
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Ricordo » 2015. július 3., péntek 15:38

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:30-kor.

Garou
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Garou » 2015. július 3., péntek 16:20

Ricordo írta:

Saját tapasztalatok:
- Nagyon jó a diszkriminátora és lejárt helyeken is jönnek vele szép találatok.
- Feri piszokjó egyszemélyes szervízhátteret biztosít géphez.
- Van a gépnek egy csomó olyan tulajdonsága/szolgáltatása, ami prímán illeszkedik a magyar sajátosságokhoz, pl. a hangjelzések módjának és erősségének állíthatósága, ill. az éjszakai "stealth" üzemmódhoz tartozó megvilágítási opciók.
- A 4. és 5. vonásnál tapasztalható késés szerintem nem probléma, mert néhányszor oda-vissza lengetve így is pontosan meghatározható, hogy hol kell ásni.
- A kezdő felhasználót valószínűleg sokkolja, hogy mennyi mindent lehet és kell beállítani rajta, de ha valaki kiismeri a használatát, akkor egy nagyon pontos és érzékeny műszert kap, amit mindig az adott körülményekhez (talaj, mélység, a várt találatok nagysága, anyaga, helyi elektromágneses zavarójelek stb.) lehet igazítani.
- Arra még nem jöttem rá, hogy milyen zavarszűréssel lehetne rávenni arra, hogy vasúti vezetékek 50 méteres közelségén belül értékelhető jelzéseket adjon.
- A gép elektronikailag nagyon jó, de a hosszú műanyag szárat csak annak javasolom, aki autóban szállítja a gépet és nem kell minden alkalommal szétszedni és összerakni, mert az 1-2 év alatt lestrapálja a szárat, ami egyébként hátizsákban se nagyon fér el. Az újfajta, összecsukható rövid szár szállítás szempontjából OK. A tartósságáról még nem tudok nyilatkozni, mert nem rég lett meg.

Nagy fesz vezeték zavarásának kiküszöbölésére az érzékenységből kell vissza venni, de akkor sajnos a mélység látás is csökken, a fej egy antenna és a zavaró jeleket is össze szedi sajnos.

dunapentele
Tizedes
Tizedes

HozzászólásSzerző: dunapentele » 2015. július 4., szombat 8:26

Ricordo írta:Arra még nem jöttem rá, hogy milyen zavarszűréssel lehetne rávenni arra, hogy vasúti vezetékek 50 méteres közelségén belül értékelhető jelzéseket adjon.

A vasúti egyenárammal,és a villanypásztorral nem lehet sajnos semmit kezdeni,a nagyfesz és a légkábel alatt ahogy írták az érzékenység visszavétele segít.

reinold
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: reinold » 2015. augusztus 17., hétfő 22:01

Szép estét!
Ma végre kipróbálhattam a "tenger" funkciót! :D Feri hozta a megszokott formáját, és a tengerben is kitünően működik a Magnum!! :D A sós víz nem bántja, de most már ugyanaz érvényes a Magnumra ebben az esetben, mint a szárazföldön.Mindent megtalál, és csak akkor jelez, ha van is ott valami.Olyan pici fém darabkát is megtalált, hogy a pointernek kellett megmutatnom, mit nem jelzett.
Beállítások:
Betöltés: én szántót töltöttem be
Tenger funkció: A menüpontok legvégén található, melybe belépve, a 2-est kell választani
Visszalépve: jelöli is egy pici ábra előtt egy szám
Érzékenység: 43
Mélység: 3-4 vonal
Remélem tudtam segíteni! ;)
Reinold

ui:Köszönet Ferinek a szép munkáért!! ^:)^

desman
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: desman » 2015. augusztus 18., kedd 23:07

reinold írta:Szép estét!
Ma végre kipróbálhattam a "tenger" funkciót! :D Feri hozta a megszokott formáját, és a tengerben is kitünően működik a Magnum!! :D A sós víz nem bántja, de most már ugyanaz érvényes a Magnumra ebben az esetben, mint a szárazföldön.Mindent megtalál, és csak akkor jelez, ha van is ott valami.Olyan pici fém darabkát is megtalált, hogy a pointernek kellett megmutatnom, mit nem jelzett.
Beállítások:
Tenger funkció: A menüpontok legvégén található, melybe belépve, a 2-est kell választani
Reinold

Tessék most már többet lengetni kiporszívózni a part mentén, otthon ugy is megvárnak :)
Szeretnénk látni a hivatalos találatokat amiért még jutalom is jár, nem karperec. Ja a tengerben nincs halőr? :D
A fémkeresőzés egy hobby - nem bűncselekmény. Ezt csak azok találták ki akik újabb bűnösöket akarnak, pedig így is van belőlük elég - akikre még nem találtak ki törvényeket!

reinold
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: reinold » 2015. augusztus 18., kedd 23:47

desman írta:
reinold írta:Szép estét!
Beállítások:
Reinold

Tessék most már többet lengetni kiporszívózni a part mentén, otthon ugy is megvárnak :)
Szeretnénk látni a hivatalos találatokat amiért még jutalom is jár, nem karperec. Ja a tengerben nincs halőr? :D

:lol:
Halőr itt rika, mint a fehér hollo! ;) Garda/rendőrség/ már inkább akad, de nem szólnak csak tovább mennek az autóval.Szárazföldön már én is fosok lengetni.Így marad a part!
Viszont én is szeretném látni az első aranyforintodat!!! :D

Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Feri » 2015. augusztus 27., csütörtök 20:41

Ennek nagyon örülök, hogy ilyen jól működik a tengeri üzemmód (is ;) ).
A ti igényeitek és javaslataitok alapján lett ez is beprogramozva és a fejlesztés folyamatosan megy most is. Azóta egy negyedik választható "rossztárgyhangot" is beprogramoztam, ami azt jelenti, hogy ugyanazt a hangmagasságot adja a műszer a fekete részbe eső fémekre, vagyis a vezetőképességet ezeknél is hallani lehet, csak akkor vibrálva szólal meg.
A fejlesztés most gyorsulni fog, mivel megszűnt a legfőbb akadály, vagyis az, hogy nem volt saját gépem. Mert amit legyártok azt általában azonnal elviszik, úgyhogy nem sok idő van ilyen programozgatásokra. Bizonyos esetekben terepre is ki kell vinni laptoppal, amit azért egy zsírúj géppel nem szívesen teszek meg. Viszont most visszatalált hozzám egy régi MAGNUM, így most már van saját, ráadásul az a legrégebbi fajta ami fejlesztéshez a legalkalmasabb. A MAGNUM-ban többek között az a jó, hogy a legújabb szoftverek is futnak a legrégebbi hardveren is, eleve úgy készült, hogy erősen szoftveralapú fémkereső, tehát mindig lehet korszerűsíteni, plusz azért vannak hardverben is újdonságok.
Ezek lenn a legutóbbi fejlesztések szoftververzió szerint. Csak a 3.34-től írtam róluk jegyzetet, de a régebbiek úgyse igazán érdekesek már. A továbbiakat is mindig beírom majd a fórumba.
A 3.46-hoz való dokumentáció itt elérhető: Használati útmutató .

1.XX:
Ez az ős MAGNUM még automata váltó nélkül

2.XX
Automata váltó

3.XX
Mélykereső

3.34:
Vashang hangerő külön csökkenthető
3.35:
Csúcs-közép-alsó állítás kivéve
Tűpont hangerő külön állítható
Akkukijelzés késleltetve (nem mutat értelmetlen dolgokat bekapcsoláskor)
Hang kikapcsolva jelzés (a hangszóró helyén egy X jelenik meg)
3.36:
Fordított jelzés eltárolása
Talajszűrő korrigálása
3.37:
Non-motion nullázásból nyekergés kivéve
3.38:
Tár visszaolvasási hiba javítva (ezt senki nem vette észre ;) )
3.39:
Súgó bővítés, javítás, mélykereső súgó
Vashang hangerő 7 fokozatban csökkenthető
3.40:
Mélykereső vonalhiba javítás 1-es szűrésnél
Fényerő + 2 fokozattal bővítve (nagyon halvány és csak sötétben láthatóan halvány)
3.41
Talajbeállítást nem felejti el kikapcsoláskor
3.42
Mélykereső kézi keresőfejjel
3.43
Vezetőképesség hangmagasság állítható: 48,12,6,3 fokozatra (eredetileg 48 volt csak)
3.44
Jelerősség számkijelzése finomítva mélykeresőnél
3.45
Súgó hiba javítás
3.46
Tengeri üzemmód
3.47
Menü változtatás (nincs "következő" és "előző" menüpont, hanem egyszerűen csak továbbugrik)
3.48
Vibráló rossztárgyhang
www.metaldetector.hu

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2015. augusztus 31., hétfő 10:52

Fej újrahangolásra nincs valami okosság, hogy otthon is el lehessen végezni ha bekövetkezik a baj?

Vissza: “Fémkeresők, fémkereső tartozékok, kellékek”