Kép
Hírek:
-A MAGNUM ezentúl új, jelentősen továbbfejlesztett szoftverrel működik. Részletek és videók a MAGNUM témánál és a videógalériában.

-A fórum frissítésre került a legújabb verzióra.
-Az új regisztrációk aktiválása a továbbiakban e-mailen keresztül történik, mivel új, igen hatékony spammerszűrőt kapott a fórum. Ez a regisztráló adatait a stopforumspam.com számára elküldi ellenőrzésre.
-Fontosabb fórum újdonságok: Postimage gyors képfeltöltés hozzászólásnál, Youtube galéria (Videos, fenn), közösségi megosztás.

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
tenen
Lengető
Lengető
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tenen » 2019. augusztus 3., szombat 21:00

Kezdek "örülni" akkor hogy nem èn vagyok a hülye, ha más is ezzel szív.
Mellèkeltem egy kèpet, a beállitasaimrol, amin használom, de amugy meg "használhatatlan" mèg igy is sokszor. Legaprobb vekony fűszál vagy egy kidőlt búzaszál van a fej közelèben már fals jelet dob egyből arra is. Ilyen hogy 40-42-es èrzèkenysèg, nem is álmodozom róla :-)

Kép

ul69
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2019. augusztus 3., szombat 22:48

tenen írta:
2019. augusztus 3., szombat 21:00
Kezdek "örülni" akkor hogy nem èn vagyok a hülye, ha más is ezzel szív.
Mellèkeltem egy kèpet, a beállitasaimrol, amin használom, de amugy meg "használhatatlan" mèg igy is sokszor. Legaprobb vekony fűszál vagy egy kidőlt búzaszál van a fej közelèben már fals jelet dob egyből arra is. Ilyen hogy 40-42-es èrzèkenysèg, nem is álmodozom róla :-)

Kép
régebbi verziónál tengeri1 újabbnál 6os frekin nem zavar a fű.a sok becsipogást a helytelen talajbeállytás is okozza.a 28as fej manuálisan 738 környékén volt stabil.ami a képen van az helytelen

tenen
Lengető
Lengető

Hozzászólás Szerző: tenen » 2019. augusztus 4., vasárnap 6:20

A legnagyobb fej van nekem rajta. De nem èrtem 738 korul, hogy lehet a talaj ? Ez mindenhol más ès más. Vannak helyek ahol 700 korul mozog, vannak ahol 300 korul van a helyes talajbeallitas. Nem èrtem, hogyan tudja álltalánosítani ezt valaki....

newage
Százados
Százados

Hozzászólás Szerző: newage » 2019. augusztus 4., vasárnap 10:50

tenen írta:
2019. augusztus 3., szombat 20:13
Sziasztok,

1 eve vagyok magnum tulaj, sokat hasznalom es nagyon jol lehet vele szedni, tenyleg ebben hiba nincs. Viszont egyetlen egy óriási bajom van vele, rengeteg a tèves be-becsipogás, es mindig megállni ès ujra rálengetni. A rengeteg nálam azt jelenti, hogy amikor rosszabb napja van a magnum lèpèsenkènt csipog, jobb napokon "csak" 1-2 mèterenkènt. Mîg èn atnezek 10 metert addig haverjaim más gèpekkel 30 mètert, es termszetesen lenyegesen tobbet is szednek.
Próbáltam mindenfele beallitast már,zajkiegyenlites,talajbeallitast,teglaszurest,erzèkenysèg max 38, de brutal sok a rengeteg fals jelem. Fuggelten terepviszonytol, homokos fold,fekete fold,szemetes hely,kevesbe szemetes....stbstb, mindenhol ugyan ez a tapasztalatom. Ja villanyvezetek kozelben sincs, se vasut, se villanpasztor.
Másnak is ez a tapasztalatat hogy embertelen sok a fals jel es baromi lassan lehet haladni ?

Ui: persze 20as erzekenysegen nincsen fals jel, de melyseg is nulla. "Irodai" korulmenyek kozott nincs fals jel, de terepen totál sîk búzaszál mentes szántón is rengeteg a fals jelem.
Másnak tapasztalat e tèren ?
szintén ez a probléma van/volt nálam is ...
jeleztem a gyártó felé még anno és azt mondta csináljak zajkiejtést, nézzem meg a kábelt..stb stb

kicsit javított a dolgon a kiejtés.. . de nem volt az igazi...
a hiba oka (nálam legalábbis) a talaj volt mert borzasztóan szemetes a hely (falu belterület) más gépek is falsoltak össze.vissza
más terepen is előfordul de lényegesebben kevesebb és az is inkább csak ha 41-42 fölé toltam az érzékenységet
most az új szoftverrel szintén fenn állt ez a probléma de 44-től felfele de e fölé nem is igazán kellene menni

egyszerűen meg kell tanulni a hangjelzéseket,, mert van különbség a fals és a jó között nagyon pici de van

illetve van egy olyan is hogy először jó jelet ad (többszöri lengetésre is ) majd beteszi vasba és onnantól rossz a jel-- ilyet tapasztalt valaki?

nyt
Lengető
Lengető

Hozzászólás Szerző: nyt » 2019. augusztus 4., vasárnap 11:24

Nálam is rengeteg fals jel van. 1 éves gép 36-os nagy fej. Minden bekapcsoláskor zajkiejtés és talajkiegyenlítés elvégezve, követés közepes.
Nedves fűben szinte folyamatosan csipog, ha száraz akkor ritkábban, de zavaró. A tengeri mód sem segített.
Jó lenne erre is valami megoldás, mert úgy tűnik nem egyedi probléma.

ul69
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2019. augusztus 4., vasárnap 14:35

tenen írta:
2019. augusztus 4., vasárnap 6:20
A legnagyobb fej van nekem rajta. De nem èrtem 738 korul, hogy lehet a talaj ? Ez mindenhol más ès más. Vannak helyek ahol 700 korul mozog, vannak ahol 300 korul van a helyes talajbeallitas. Nem èrtem, hogyan tudja álltalánosítani ezt valaki....
ja a 36-os fejet nem ismerem az lehet más.a képen 28-asnak láttam.van hogy más értékeknél is azt jelzi a gép hogy ki van egyenlítve a talajhoz pl homokos talajnál is van alacsonyabb értéken de az nem az igazi.tapasztalatom szerint ez sokkal inkább annak a függvénye hogy a fejet milyen magasan lengetem és mennyire tudom a talajjal párhuzamosan tartani.jól megfigyelhető lassú automata talajkövetésnél amint változik az érték.jó támpontot ad ha lassú követ5ésre van állítva megjegyzed a leggyakoribb értéket és az körül keresed a manuális beállítást.ami a füvet illeti azt pedig ha másként nem egy közönséges nejlon zacskó fejre húzásával ki lehet szűrni.nem szép de hasznos.sajna magas frekin a statikus töltés kisül a vizes gazon és ez fals jeleket ad..

Menrot63
Százados
Százados

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2019. augusztus 4., vasárnap 21:31

Sziasztok.
Mobilt ha lehet kapcsoljátok ki, de a netet tuti.
Én 4.17es verziot használok és ritkán találkozom ezzel.
Spektrum 7, érzékenység 39, 4es gyorsitás.
Ha fals csippanás van, akkor magy vas van egy fejnyire kb. Lehet csak ki kell tapasztalnotok, nekem jól szed és.haladós is.
Persze akinek "érzéketlenebb" a gépe az gyorsabban halad meg a lengetés technika sem mindegy, de az más asztal.
Btutus írta:
2019. augusztus 3., szombat 20:38
Totál ezzel a problémával küzdök én is, ha valaki talált,, rá megoldást, spec. beállitást, ne tartsa magába! :-??

Polaris
Őrmester
Őrmester

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2019. augusztus 6., kedd 14:27

Menrot63 írta:
2019. augusztus 4., vasárnap 21:31
Sziasztok.
Mobilt ha lehet kapcsoljátok ki, de a netet tuti.
Én 4.17es verziot használok és ritkán találkozom ezzel.
Spektrum 7, érzékenység 39, 4es gyorsitás.
Ha fals csippanás van, akkor magy vas van egy fejnyire kb. Lehet csak ki kell tapasztalnotok, nekem jól szed és.haladós is.
Persze akinek "érzéketlenebb" a gépe az gyorsabban halad meg a lengetés technika sem mindegy, de az más asztal.
Btutus írta:
2019. augusztus 3., szombat 20:38
Totál ezzel a problémával küzdök én is, ha valaki talált,, rá megoldást, spec. beállitást, ne tartsa magába! :-??
Nálam még a 3.60 van és én is ezt mondom. Azért is haladós, mert könnyű és sokkal kevesebb szemetet szedek mint a többiek. Nekem stabil is. Megesett az is, hogy a féloldalas fülesemmel mentem és percekig nem vettem észre, hogy megszakadt a zsinórja, csak gyanús lett hogy már mióta nincs jelem. De helyfüggő is és akkor kikapcsolva volt a vashang.

toni
Százados
Százados

Hozzászólás Szerző: toni » 2019. augusztus 7., szerda 7:13

KingMidas írta:
2019. június 30., vasárnap 15:30
Brutusban is várható valami szoftveres fejlesztés (is) :?:
Üdv,
több mint 25 éve főleg mélykeresőket használok. De a Brutushoz,ha szeretnék is valami "okosat", nem tudok semmi ujjítást javasolni. Pedig kiváncsian várok valamire én is. Vagyunk itt többen mélykeresők, de ha az arany haltól nem kérünk semmit, nem is kapunk semmit.
Drót nélküli fül hallgatót,GPS-t lehet külön venni.Esetleg Datalogger ami nagyon hasznos kisebb terület bejátszására,mert jobb egyszer látni,mint 100x hallani.de nem a határt járni vele.Lehet vennék hozzá ha lenne szondát furatokba.

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. augusztus 7., szerda 9:44

toni írta:
2019. augusztus 7., szerda 7:13
KingMidas írta:
2019. június 30., vasárnap 15:30
Brutusban is várható valami szoftveres fejlesztés (is) :?:
Üdv,
több mint 25 éve főleg mélykeresőket használok. De a Brutushoz,ha szeretnék is valami "okosat", nem tudok semmi ujjítást javasolni. Pedig kiváncsian várok valamire én is. Vagyunk itt többen mélykeresők, de ha az arany haltól nem kérünk semmit, nem is kapunk semmit.
Drót nélküli fül hallgatót,GPS-t lehet külön venni.Esetleg Datalogger ami nagyon hasznos kisebb terület bejátszására,mert jobb egyszer látni,mint 100x hallani.de nem a határt járni vele.Lehet vennék hozzá ha lenne szondát furatokba.
Létezik már ilyen furatszonda? Vagy ez csak egy spontán ötlet?

"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell."

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. augusztus 7., szerda 10:14

A cicergésre, fals jelekre: x éve mikor megvettem a magnumot engem is rettenetesen zavart, sőt elkeserített, de idővel megszoktam és kihallottam még így is a jó jeleket. Azóta számtalan frissítés történt ami stabilabbá és mégstabilabbá tette a gépet, de én egy jóideje kényelmi és egyéb okok miatt nagyon ritkán használom a magnumot de el nem adom(!), viszont mindig cicergősre húzom a gépeket amiket éppen használok, mikor már beugrik pár fals jel és a talajra is enyhén cicereg. El se tudnám képzelni, hogy tök csendben legyen a gép még akkor is ha nincs jel. Valószínűnek tartom, hogy azok akik "tisztára" állítják a gépet jól teszik, mert így másnak is hagynak bőven keresgélnivalót.

"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell."

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma