Kép
Hírek:
-A MAGNUM ezentúl új, jelentősen továbbfejlesztett szoftverrel működik. Részletek és videók a MAGNUM témánál és a videógalériában.

-A fórum frissítésre került a legújabb verzióra.
-Az új regisztrációk aktiválása a továbbiakban e-mailen keresztül történik, mivel új, igen hatékony spammerszűrőt kapott a fórum. Ez a regisztráló adatait a stopforumspam.com számára elküldi ellenőrzésre.
-Fontosabb fórum újdonságok: Postimage gyors képfeltöltés hozzászólásnál, Youtube galéria (Videos, fenn), közösségi megosztás.

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
Arch Stanton
Tizedes
Tizedes
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Arch Stanton » 2020. június 18., csütörtök 22:11

Balibácsi írta:
2020. június 4., csütörtök 18:14
Sky írta:
2020. május 26., kedd 21:40
zoli írta:
2020. május 25., hétfő 12:21
zoli87 írta:
2020. május 24., vasárnap 15:08
:dance:
PanzerShrek írta:
2020. május 24., vasárnap 13:26
Rövid recenzió másfél hónap tapasztalattal. Meglátásom szerint a gép a méltatást megérdemli, mert felső kategóriás vagy annak mondott (azaz drága ;-) ) gépekkel együtt sem maradtam szégyenben vele.
Vannak további fejlesztésre is ötletek, amiket már továbbítottam az illetékes helyre.
A diszkrimináció a korábbi kommentekkel megegyezően a saját élmény alapján is kiugróan a legjobb. A legjobb a színesfém/szemét arány az összes gépből amit valaha láttam.
Meg merem kockáztatni azt ha csak a legalapabb beállításban megy a gép, már akkor élvonalbeli tudást produkál. Vannak akik ezzel meg is elégszenek. A feltett összehasonlító teszt videók nagyjából tükrözik is a mélységi fölényt, illetve szerintem legalább annyira fontos a szelektálás is, amiben abszolút verhetetlennek bizonyult.
Az elérhető mélység továbbá jelentősen növelhető az alaphoz képest. Nagyon pozitív a talaj beállítás lehetősége, ami többfajta is van és mindnek megvan az értelme.
Egyben nagyon sokoldalú, sokkal variálhatóbb mint a többi gép. Ezzel kapcsolatos az egyik javaslatom, hogy lehetne akár egy olyan verzió is, ami nem ennyire sokoldalú, faék egyszerű, csak néhány gombot és alap funkciót tartalmaz. Pl. csak auto vagy egy fix és egy auto talaj (gb) funkció, mert fontossága ellenére sok kereső számára ez nem értelmezhető funkció. A három Magnumos ismerősömből kettő nem is nagyon használ mást az alapbeállításon kívül. A Brutus kiegészítőt nem próbáltam még, de ígéretes és nagyon pozitív, hogy a mélykereső rész az alap felszereléssel is megy, így kipróbálható és használható is.
Könnyű, igen jó a súlyelosztása, a nagyobbik kereső-tekerccsel se fárasztó.
A korábban megénekelt stabilitási problémák nálam valamiért kisebb mértékben jelentkeztek. Úgy látom, részben ebbe is bele kell tanulni, illetve ha jól értettem, elsősorban házilagosan kivitelezett keresőtekerccsel jelentkeztek.
Szára is könnyű, erős, stabil. Súlyeloszlás nagyon jó. Valaki figyelmeztetett, hogy a szár elfordulós, de nálam ez nem jelentkezett, rendesen meg lehet húzni, és sok gyári fémkereső szárral ellentétben nem kotyogós.
A mostani divathoz képest elég retro a kinézete, akinek ez a fontos, annak nem ajánlom, a többieknek igen.
Jól jellemezted,még egy ilyen gép nem nagyon van.Design nálam modjuk sosem számított egy gépnél sem.Inkább az,hogy mit tud.
Tökéletesen összefoglaltad, nekem amióta megvan,már kb vagy 2 éve csak pozitív élményeim vannak ezzel a géppel. Sokan a külsőből ítélkeznek, de amit tud ez a gép az biztos felülmúlhatatlan ebben a kategóriában és árral pl fele annyi mint egy Deus és kétszer annyit tud, de lehet még többet is. Csak pozitív tapasztalatom van róla, igaz eleinte össze kellett hangolódnunk, de ez sikerült és azóta nagyon jó barátok vagyunk, teszi a dolgát úgy ahogy kell egy ilyen gépnek .
Szerintem is találó a jellemzés. Részemről a jelenlegi 19-es, 28-as, 36-os ovál fej előtt még a régi kerek 25-tel is húztam. Akkoriban azzal a fejjel és alu Cobra szárral még 2x ilyen nehéz is volt nem csak retró :mrgreen: De már akkor is verte a többit.
Jó összefoglaló szerintem is. Volt egy darabig Equinoxom is, de eladtam és inkább a Magnumot vízhatlanítottam. A többi nagy brandet is ismerem, de nem cserélném el egyikre se.
Én is teljesen egyetértek. Pluszba több gép egyben és egyszerre is tudja több gép szerepét. Pl. egyszerre, egy időben megy sok frekin.

Desperado66
Lengető
Lengető

Hozzászólás Szerző: Desperado66 » 2020. június 19., péntek 20:50

Üdv magnumos. Kolegak.szerintetek megéri e a legkisebb.fejet beszerezni szemetes vagy szükhejeken.ill kb mijen méjen latja pl,kk erméket.. köszi a válaszokat..

ul69
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2020. június 20., szombat 9:14

Desperado66 írta:
2020. június 19., péntek 20:50
Üdv magnumos. Kolegak.szerintetek megéri e a legkisebb.fejet beszerezni szemetes vagy szükhejeken.ill kb mijen méjen latja pl,kk erméket.. köszi a válaszokat..
az nagyon szemetes vasas helyeken lehet jobb mint a nagyobb fejek.talán még jelez pár dolgot amit lefedett a vas de nem haladsz vele meg már inkább csak törmelék ami marad de szöszmötölni még lehet vele

Sky
Őrmester
Őrmester

Hozzászólás Szerző: Sky » 2020. június 20., szombat 10:06

ul69 írta:
2020. június 20., szombat 9:14
Desperado66 írta:
2020. június 19., péntek 20:50
az nagyon szemetes vasas helyeken lehet jobb mint a nagyobb fejek.talán még jelez pár dolgot amit lefedett a vas de nem haladsz vele meg már inkább csak törmelék ami marad de szöszmötölni még lehet vele
Igen, a nagyon szemetes helyen ahol folyton vashang van, ott még jókat hoz. Már a közép fej is nagyon jó ebben, de van ahol már az is túl nagy.

Desperado66
Lengető
Lengető

Hozzászólás Szerző: Desperado66 » 2020. június 20., szombat 13:24

Köszönöm a válaszokat..esetleg ha valaki megválna a fent emlitett kisfejtöl jó és müködöképesen.várom az ajanlatát.köszömnöm..

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma