Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Status: Offline

Re: MAGNUM

HozzászólásSzerző: Feri » 2018. április 19., csütörtök 14:39

Indy1000 írta:Jól hangzik ez az egész, csak az nem hogy az új külföldre megy. Ez ugye nem komoly? Magnumosként nagyon értékelem, hogy az újabb dolgok ehhez is lesznek.
Valóban az a gyártó mentalitás, hogy dobd el a régit, vedd meg az új modellt, abból van üzlet,a két éves telómhoz már nincs is OS frissítés. Tehát értékelem, hogy utólag is lehet még ilyeneket beépíteni. Én érdeklődve várom az új dolgokat, remélem mihamarabb lesznek!
Sok sikert a munkához!

Köszönöm!
Akkor inkább úgy mondom, hogy a jelenlegi Magnum mellett lesz egy másik is. Persze annak a neve is más lesz.
Természetesen a jelenlegi Magnum se lesz háttérbe szorítva, sőt. Éppen most kaptam meg az új kis paneleket, ma szerelem be az első Magnumba. Ez kifejezetten olyan új fejlesztés, ami a régebbiekbe beépíthető, és a szoftver is mindig olyan, hogy a legújabb szoftver is jó a legrégibb Magnumba, a régi kijelzősbe is. És minden fejlesztés, ami jó a mostani Magnumhoz, szintén benne lesz.

A legelső Magnumtól kezdve úgy megy a fejlesztés, hogy a legújabb szoftver, nyél, keresőfej, mélykereső szonda is passzol a legrégebbiekhez is. Tehát nincsenek cserben hagyva a régebbi műszerek tulajdonosai sem. Ha másképp nem megy, egy ilyen kis modullal kompatibilissé tehető bármelyik Magnum a legújabb fejlesztésekkel is. Van még egy másik ilyen modul is a legrégebbi, 2011. ősze előtt készült Magnumokhoz, a Brutus mélykereső miatt.
www.metaldetector.hu

Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Feri » 2018. április 22., vasárnap 10:09

Két Brutus, mint fotóművészet.
brutusok.jpg
brutusok.jpg (83.15 KiB) Megtekintve 1186 alkalommal
www.metaldetector.hu

Simba
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Simba » 2018. április 24., kedd 8:37

Ez még a fehér régi Brutus mindkét darab. Látom mély kereső kollégák, azt hiszem tudom is, kik :) Szép kép!
Ezt mondom én is amit Mélytaláló. Alighanem szintén mélykereső kolléga. És én ezt a Magnumot is megfuttatnám külföldön ha már a fejhangolás megvan oldva és az volt az akadálya. Megfuttatásnak azt mondom, hogy árverési oldalakra feldobnám. Persze sokkal többért mint itthon. Mondtam hogy a sima Pulse Star is 1500 euro körül van, és az csak tiszteleghet a Magnumnak. Azok a futárszolgálatról is gondoskodnak és minden. Végső soron nincs is külföld, EU van.
A Brutust kellene még úgy elintézni, hogy beleférjen egy ésszerű nagyságú dobozba. Az a1,5 m rúd elég hosszú és az 1m se rövid a kis brutinál.

Horka
Tizedes
Tizedes

HozzászólásSzerző: Horka » 2018. április 24., kedd 10:03

Sziasztok!

Egy részletesebb összehasonlítást tudna valaki ide feltenni az új, kisebb és a régi, nagyobb Brutus között?

Egy alkalommal volt szerencsém próbálgatni a régit. Nincs tapasztalatom. Sokszor kellett nullázni, alig tudtunk haladni. Nem is találtunk semmit sem. Valószínűleg nem használtuk megfelelően. Mindennek ellenére lehet, hogy mégis érdekelne egy újabb.
A fórumon több leírást találtam a régiről (csupa jókat). A kompaktsága miatt, inkább a kisebb érdekelne. Viszont erről még nincs elég infóm. Mennyire közelíti meg a "nagytesó" tudását?
Ami elsősorban érdekelne:
-stabilitás
-mélységek
-kisebb tárgyakra való érzékenység
-szelektálás
Jelenleg magnumot használok, csak kéziben. Azzal nagyon elégedett vagyok.
Köszönöm, ha tudtok segíteni!
Üdv, Horka

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2018. április 25., szerda 16:33

[quote="Horka"]Sziasztok!

Egy részletesebb összehasonlítást tudna valaki ide feltenni az új, kisebb és a régi, nagyobb Brutus között?

Egy alkalommal volt szerencsém próbálgatni a régit. Nincs tapasztalatom. Sokszor kellett nullázni, alig tudtunk haladni. Nem is találtunk semmit sem. Valószínűleg nem használtuk megfelelően. Mindennek ellenére lehet, hogy mégis érdekelne egy újabb.
A fórumon több leírást találtam a régiről (csupa jókat). A kompaktsága miatt, inkább a kisebb érdekelne. Viszont erről még nincs elég infóm. Mennyire közelíti meg a "nagytesó" tudását?
Ami elsősorban érdekelne:
-stabilitás
-mélységek
-kisebb tárgyakra való érzékenység
-szelektálás
Jelenleg magnumot használok, csak kéziben. Azzal nagyon elégedett vagyok.
Köszönöm, ha tudtok segíteni!
Üdv, Horka[/quot
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2018. április 25., szerda 22:47-kor.
"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell."

hemis1978
Tizedes
Tizedes

HozzászólásSzerző: hemis1978 » 2018. április 25., szerda 19:45

Üdv. Eladó használt fejet keresek magnumhoz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hemis1978 2018. május 1., kedd 14:35-kor.

Balibácsi
Tizedes
Tizedes

HozzászólásSzerző: Balibácsi » 2018. április 29., vasárnap 10:38

Feri írta:
ul69 írta:akkor az új gép lehet vízálló is lesz ha a dobozban kap helyet az akku? :D

Ez egy másik projekt. Vízi gépen is gondolkozom, mert a Magnum egészen kiemelkedő eredményeket ér el vízben. Valaki alaposan kipróbálta az Adrián, és többszörösét szedte, mint a másik géppel ami egyesek szerint a legjobb. De ehhez nagyon át kellett alakítani. Ehhez azért elég komoly műszerdobozt kell készíteni, hogy sehol se ázzon be.
Kossuth írta:"Lesz új Magnum, és tényleg külföldre szánom."

Remélem azért a magyar felhasználók is hozzájuthatnak majd az okosabb, csinosabb Magnumhoz.
Korábbi vásárlók akár kaphatnák kedvezménnyel is :)

Jelenleg meglévő Magnumba is vállalod a fejelhangolódás elleni panel beépítését?
Mikor küldhetem? :)

Majd meglátjuk, mi lesz még, egyelőre az új Magnum fejlesztése annyiból áll, hogy ki van kísérletezve hozzá a karbonszálas nyél technológiája, több keresőfej, kétféle mélykereső szonda, és ezzel a modullal maga a fémkereső rész olyan 80%-ban megvan. Ezek a mostani Magnumhoz is vannak, a két fejlesztés párhuzamos. Még egy saját műszerdoboz kell neki, ami jól néz ki, talán az is karbonszálas lesz, és praktikus is. Tegnap nekiálltam egy másik, párhuzamos projektnek is, ami szintén az új Magnumhoz (is) kell.
És persze a mostani Magnum is mindig ki lesz egészítve siker esetén, ahogy most is a plusz modullal. Persze, tudom, üzletileg az lenne a nyerő, ha ez már egy Magnum 2-nek lenne kikiáltva és vegyen újat, aki ilyet akar, de ez nem az én stílusom.
Na igen, az egyik visszatartó erő, ami miatt nem készült el hamarabb ez a modul az, hogy tartottam tőle, hogy hirtelen sokan megkeresnek és mindennap hoz egy-két csomagot a postás a modul miatt. Azért modul, hogy utólag is be lehessen szerelni, a további panelekre ezek az alkatrészek már eleve be lesznek forrasztva. Ez egy 19x11 mm-es kis valami, de 10 helyre kell odavezetékezni, szóval nem is olyan egyszerű. Csak akkor indokolt utólag beépíteni, ha már jelentkezik a fejelhangolódás és amúgy is hozzá kell nyúlni, mert egyébként a teljesítményt nem növeli. Annyit csinál, hogy bekapcsoláskor a keresőfej kiegyenlítetlenségét kompenzálja. Korábban volt ilyen plusz modul a mélykereső miatt is.

Ez a vízi engem is fog érdekelni! Egyben a mostani Magnumomat is félig már átszereltem vizire, mert én is észrevettem, hogy mennyivel jobban teljesít mint a többi.
Szárazföldön is a legtöbb helyen a többi gép tényleg csak szalutálhat neki!
Nem csak a vízi szezon jön, hanem a száradás is és azt is észleltem, különösen tegnap hogy amikor a más gépek sokkal kevesebbet hoznak a száraz földön, ez kb ugyanott van mint nedvesen.

Constantinus
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Constantinus » 2018. május 2., szerda 12:22

Én csak péntek óta vagyok Magnumos, de a reveláció erejével hatott! A hosszú hétvégén alaposan kipróbáltam és gyorsan belejöttem. Hihetetlen, mit találtam még a kimerültnek hitt helyeimen! Nem vagyok már kezdő, korábban C-Scope-pal kezdtem sok éve, szinte az összes Garrettem volt már, az AT Gold sincs sehol ehhez. :-bd Ezúton is szeretném megköszönni!
Ha ilyen jó mélykeresőben is...

lalika
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: lalika » 2018. május 2., szerda 19:21

Sziasztok. Magnum szárat és akkut keresnék.

tibike
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: tibike » 2018. május 2., szerda 19:42

lalika írta:Sziasztok. Magnum szárat és akkut keresnék.

Miért nem szólsz a Ferinek? Biztos van raktáron egy pár..... :D

lalika
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: lalika » 2018. május 2., szerda 21:35

Biztosan van, igen! Nem is vonom kétségbe!
Nekem az út Ferihez és vissza 500 km
Elég nagy táv ez és így valamennyi esélyt is látok , hogy 500 km - en belül hátha. Ha nem más akkor marad Feri " raktára " ☺

Constantinus
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Constantinus » 2018. május 2., szerda 22:39

Én is kerestem, sőt teljes használt Magnumot. Vagy nem volt, vagy ami volt olyan leharcolt, régi volt...

ul69
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: ul69 » 2018. május 6., vasárnap 20:13

Kép
eladó egy 39x26-os fej Magnumhoz.akinek készült még sincs rávalója...30e.
ide is írhattok v urbanlaci69@gmail.com

ul69
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: ul69 » 2018. május 7., hétfő 18:10

ul69 írta:Kép
eladó egy 39x26-os fej Magnumhoz.akinek készült még sincs rávalója...30e.
ide is írhattok v urbanlaci69@gmail.com

elkelt :D

kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: kis-vakond » 2018. május 7., hétfő 19:33

elkelt :D[/quote]

:clap: :clap: :clap: ;)

Constantinus
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Constantinus » 2018. május 8., kedd 14:54

Jól néz ki, csak a színe nem praktikus. Nem lehetne katonai zöld vagy fekete?

tejesember
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: tejesember » 2018. május 8., kedd 16:33

Sziasztok már bocsi de most ez feri féle fej vagy te csináltad, érdeklődés nem kötekedes köszi

ul69
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: ul69 » 2018. május 8., kedd 16:51

tejesember írta:Sziasztok már bocsi de most ez feri féle fej vagy te csináltad, érdeklődés nem kötekedes köszi

Feri féle mert h a Magnumra való :D de én csináltam.kb egy éve használok ilyet.a szine relatív..le lehet festeni bár csináltam feketét is.szinező kérdése most ilyen készült..egyébként praktikus mivel jól látható és kevésbé melegszik a napon mint a fekete és a formában sem jó keverni a színeket

HUN73r
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: HUN73r » 2018. május 10., csütörtök 13:04

ul69 írta:
tejesember írta:Sziasztok már bocsi de most ez feri féle fej vagy te csináltad, érdeklődés nem kötekedes köszi

Feri féle mert h a Magnumra való :D de én csináltam.kb egy éve használok ilyet.a szine relatív..le lehet festeni bár csináltam feketét is.szinező kérdése most ilyen készült..egyébként praktikus mivel jól látható és kevésbé melegszik a napon mint a fekete és a formában sem jó keverni a színeket

:clap:

T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: T.Csaba » 2018. május 12., szombat 7:23

Constantinus írta:Én csak péntek óta vagyok Magnumos, de a reveláció erejével hatott! A hosszú hétvégén alaposan kipróbáltam és gyorsan belejöttem. Hihetetlen, mit találtam még a kimerültnek hitt helyeimen! Nem vagyok már kezdő, korábban C-Scope-pal kezdtem sok éve, szinte az összes Garrettem volt már, az AT Gold sincs sehol ehhez. :-bd Ezúton is szeretném megköszönni!
Ha ilyen jó mélykeresőben is...

Ez jó kis gép, nekem is van. Előbb részleteztem a segítség topikban, mert rohadt nehéz akár csatlakozót is javíttatni külföldi gépnél, hogy azonnal javították a Magnumomét - hétvégén, amikor mentünk lengetni és rácsuktam a csomagtartót. Nem mindegy ám ez se, hogy egy adott időre tervezett fogyasztói terméket veszel amire be van tervezve hogy meddig bírja, élettertam, és 2 év múlva horror pénz és idő a javíttatás, vagy egy ilyet. A magyarnak meg ugye van "gazdája", tudod hava vinni. Attól nem beszélve, hogy a legjobb gép szerintem.

Vissza: “Fémkeresők, fémkereső tartozékok, kellékek”