Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Golden Mask

Fémkereséshez való eszközök
Imobal
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015. december 17., csütörtök 12:46
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: Imobal » 2016. január 7., csütörtök 15:56

Sziasztok!
Most szeretnék venni egy Golden Mask 4 Prot 27x32es fejjel. Annyi lenne a kérdésem h valaki közületek használt e már ilyen fejet? Milyen a szelektálása neki? Jobban érmézgetni szeretnék vele. Ha valakinek van vele kapcsolatban tapasztalata megköszönném ha megosztaná velem.



kiralysag34
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. január 12., kedd 18:13
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: kiralysag34 » 2016. január 12., kedd 21:34

Sziasztok!
Golden Mask 4 S gépem van 30X25 DD fejel meg vagyok elégedve vele 4 hónapós még tanulgatom de már több érmét szedett a vasat nagyon szépen szűri elég mélyről is kiszedi az érméket még a piciket is 25-30 cm körül -8 fokban is hibátlanul működöt
kérdésem az lenne hogy a fej és szár az víz álló vagy csak csepp
én egyenesen a Gyártótól rendeltem www.goldenmask.eu
western unionon utaltam a pénzt 2 nap alatt itt is volt meg vagyok elégedve kezdő gépnek kiváló szálitásal együtt 112000 ft volt



Török
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 20:38
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: Török » 2016. január 17., vasárnap 11:24

kiralysag34 írta:Sziasztok!
Golden Mask 4 S gépem van 30X25 DD fejel meg vagyok elégedve vele 4 hónapós még tanulgatom de már több érmét szedett a vasat nagyon szépen szűri elég mélyről is kiszedi az érméket még a piciket is 25-30 cm körül -8 fokban is hibátlanul működöt
kérdésem az lenne hogy a fej és szár az víz álló vagy csak csepp
én egyenesen a Gyártótól rendeltem http://www.goldenmask.eu
western unionon utaltam a pénzt 2 nap alatt itt is volt meg vagyok elégedve kezdő gépnek kiváló szálitásal együtt 112000 ft volt
Üdv! Kb egy hete írtam neked privátban. Köszi a választ! :(



kiralysag34
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. január 12., kedd 18:13
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: kiralysag34 » 2016. január 17., vasárnap 12:57

üdv sajnos nem vagyok itt sokat de nem is látom az üzeneted zajos25@gmail.com ra írsz ott egyből meg kapom



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. november 13., vasárnap 15:13

talentum írta:
soma írta:
Laci5000 írta:Sziasztok

A Golden Mask 4-es a vasat mennyire szűri?
Jó a szűrése,apró vasat nem ásat csak a nagyokat,de azokat mindegyik gép benyeli.
Igazából jó a szűrése, jobb, mint a deltáé, de nem is az a kérdés sokszor, hogy mennyire ejti ki a vasat, hanem hogy mekkora az újraéledési ideje, és vasas kk-i helyen mennyire használható.

Bár tudom, hogy nem egy árkategória a kettő ebben a videóban, csak összehasonlításképpen...

https://www.youtube.com/watch?v=xDBmkW57a0I
Akkor most,hogy is van ez? :)

https://www.youtube.com/watch?v=y5V1trK0COY

https://www.youtube.com/watch?v=_yy51ZzrK7o



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. november 13., vasárnap 18:27

zoli87 írta:
talentum írta:
soma írta:
Laci5000 írta:Sziasztok

A Golden Mask 4-es a vasat mennyire szűri?
Jó a szűrése,apró vasat nem ásat csak a nagyokat,de azokat mindegyik gép benyeli.
Igazából jó a szűrése, jobb, mint a deltáé, de nem is az a kérdés sokszor, hogy mennyire ejti ki a vasat, hanem hogy mekkora az újraéledési ideje, és vasas kk-i helyen mennyire használható.

Bár tudom, hogy nem egy árkategória a kettő ebben a videóban, csak összehasonlításképpen...

https://www.youtube.com/watch?v=xDBmkW57a0I
Akkor most,hogy is van ez? :)

https://www.youtube.com/watch?v=y5V1trK0COY

https://www.youtube.com/watch?v=_yy51ZzrK7o
Az úgy van, ahogy látszik is a videókon. Feltűnt, hogy az általam linkelten mennyivel kisebb érmék voltak?


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. november 13., vasárnap 19:10

Amit küldtem első videón szerintem semmivel sem nagyobbak.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. november 13., vasárnap 20:15

zoli87 írta:Amit küldtem első videón szerintem semmivel sem nagyobbak.
Akkor vékonyabbak, vagy más anyagúak. Amúgy nekem mindegy, mert én lemértem a különbséget a GM4 és a Deus között, én tudom, hogy melyik a jobb. Ha nem hiszed, csináld meg te is hasonló, (vagy akármilyen) módon a(egy) tesztet, látni fogod a különbséget, igaz,az nem fog zongorázni :) .
Mindkét gép jó, nagy különbség nincs, csak kicsi. Szia!


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. november 13., vasárnap 20:33

Mèg nincs golden maskom.Még csak szemezek velük :)



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. november 19., szombat 21:57

Sziasztok!Használ valaki golden mask5-öt?



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. november 19., szombat 23:07

zoli87 írta:Sziasztok!Használ valaki golden mask5-öt?
Nekem Vakond kartárs elárulta, hogy Ő még nem adott el egyet sem a GM 5 -ből, de azért talán magánimportból fut egy-kettő kis hazánkban ,remélhetőleg... :| a szelektálását tartotta jobbnak a 4-esnél, a mélységét u.olyannak... de azért engem is érdekelne egy beszámoló elsőkézből...


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. november 19., szombat 23:18

Nem olcsó itt kis hazánkban nem csodàlom,hogy annyira nem kapkodjàk meg annyira sokan talàn nem is ismerik.Itthon 200-220.000ft-ra jön ki.Én bulgáriàból rendelem szállítással együtt nem éri el a 140.000ft-ot.A light alapverzió meg 110.000ft körül van.



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. november 19., szombat 23:26

zoli87 írta:Nem olcsó itt kis hazánkban nem csodàlom,hogy annyira nem kapkodjàk meg annyira sokan talàn nem is ismerik.Itthon 200-220.000ft-ra jön ki.Én bulgáriàból rendelem szállítással együtt nem éri el a 140.000ft-ot.A light alapverzió meg 110.000ft körül van.
Itthon csak 2év garancia van rá Vakondnál.A gyártó 5évet ad rá.Ez miért van?



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. november 19., szombat 23:53

zoli87 írta:
zoli87 írta:Nem olcsó itt kis hazánkban nem csodàlom,hogy annyira nem kapkodjàk meg annyira sokan talàn nem is ismerik.Itthon 200-220.000ft-ra jön ki.Én bulgáriàból rendelem szállítással együtt nem éri el a 140.000ft-ot.A light alapverzió meg 110.000ft körül van.
Itthon csak 2év garancia van rá Vakondnál.A gyártó 5évet ad rá.Ez miért van?
Talán így kevesebb a nyűg vele :)... passz. Ööö, úgy emlékszem mondta, hogy ők is levitték az árat, csak még a régi van kinnt a honlapon ...
Melyik ez a light versus? Mekkora fejjel? Adsz linket?


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. november 20., vasárnap 0:01

talentum írta:
zoli87 írta:
zoli87 írta:Nem olcsó itt kis hazánkban nem csodàlom,hogy annyira nem kapkodjàk meg annyira sokan talàn nem is ismerik.Itthon 200-220.000ft-ra jön ki.Én bulgáriàból rendelem szállítással együtt nem éri el a 140.000ft-ot.A light alapverzió meg 110.000ft körül van.
Itthon csak 2év garancia van rá Vakondnál.A gyártó 5évet ad rá.Ez miért van?
Talán így kevesebb a nyűg vele :)... passz. Ööö, úgy emlékszem mondta, hogy ők is levitték az árat, csak még a régi van kinnt a honlapon ...
Melyik ez a light versus? Mekkora fejjel? Adsz linket?
Ők a hivatalosak?
http://www.goldenmask.eu/
Azért érdekes, hogy más fejjel adják ott, és itthon... :|
http://femkeresok.eu/goldenmask5_deep.html
Ez a kerekebb szonda vs. lepke is érdekelne...


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. november 20., vasárnap 9:47

talentum írta:
talentum írta:
zoli87 írta:
zoli87 írta:Nem olcsó itt kis hazánkban nem csodàlom,hogy annyira nem kapkodjàk meg annyira sokan talàn nem is ismerik.Itthon 200-220.000ft-ra jön ki.Én bulgáriàból rendelem szállítással együtt nem éri el a 140.000ft-ot.A light alapverzió meg 110.000ft körül van.
Itthon csak 2év garancia van rá Vakondnál.A gyártó 5évet ad rá.Ez miért van?
Talán így kevesebb a nyűg vele :)... passz. Ööö, úgy emlékszem mondta, hogy ők is levitték az árat, csak még a régi van kinnt a honlapon ...
Melyik ez a light versus? Mekkora fejjel? Adsz linket?
Ők a hivatalosak?
http://www.goldenmask.eu/
Azért érdekes, hogy más fejjel adják ott, és itthon... :|
http://femkeresok.eu/goldenmask5_deep.html
Ez a kerekebb szonda vs. lepke is érdekelne...
Itt az amit rendelek majd.Bármilyen fejet választhatsz hozzá,én a 30cm-es spider fejjel kérem.Az ár nem változik sőt rámentem a rendelésre ott át van húzva a 460euró és 427 most az ár.https://thrace-detectors.com/product/27 ... ask-5.html

Itt pedi a light verzió.
https://thrace-detectors.com/product/30 ... ition.html



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. november 20., vasárnap 17:05

Háát a GM-5ös nem valami sikeres.....valamivel komplikáltabb, drágább és van egérmozi......a mélysége egy kicsit gyengébb mind a GM-4es......



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. november 20., vasárnap 18:51

Használtad már valamelyiket a kettő közül?



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. november 21., hétfő 5:28

zoli87 írta:Használtad már valamelyiket a kettő közül?


Eladó topic - 62 oldal.....



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. november 21., hétfő 8:01

Ott mi van?



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. november 21., hétfő 9:54

Ott kínálom a GM 4est........ :(



futuro
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. június 6., hétfő 17:44
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: futuro » 2016. november 22., kedd 15:47

zoli87 írta:Sziasztok!Használ valaki golden mask5-öt?

Én használok azt is! Mélységre elég jónak mondanám, bár tekercs függő is a dolog. Én használom a 23cm-es gyárival és 30as ovállal is. Én kifejezetten érzékenyre állítom, így a mélység tovább növelhető, ám a szelektálás így már romlik. Ha kiismered a gépet, rá lehet jönni mikor érdemes ledobni róla egy adag földet, hogy tisztuljon a jel. A másik, ami érdekes pontja a gépnek, az a talaj balansz. Ha nem jól van beállítva, katasztrofális dolgokat tud művelni az érzékenység miatt. Ezt szintén ki kell tapasztalni. Nem árt figyelni a resetelés funkcióra, nem véletlenül van benne! Valamint nem árt elfelejteni hogy egy adott talaj balansz nem lesz jó a frekvencia váltás után stb... Amennyiben megtanulod használni, egy nagyon finom gépről beszélünk, ami bár nem a leginkább felhasználó barát a piacon, de ár-érték arányban bizony sokkal drágább gépeket is megfingat! Én szeretem nagyon, precíz finom gép. Sok helyen látom a negatív, lehúzó külföldi videókat, fórumokat, javarészt szerintem beállítási problémákkal küzdenek az illetők, vagy az elvárás ott indul hogy bekapcsolom és ásni is fog helyettem a gép!
Összességében szerintem jó választás, az árát részemről megérte, elégedett vagyok vele teljes mértékben. Remélem tudtam hasznos infóval szolgálni
Üdv!
:-bd



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. november 22., kedd 16:43

Üdv!Köszönöm,hasznos infók.Hogy kell beállítani talajra?Autómata talajhangolást is használod vagy manuálisat?Manuálban gondolom hatékonyabb a gép.Minden info érdekelne a legkissebb részletekig :)



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. november 22., kedd 16:45

zoli87 írta:Üdv!Köszönöm,hasznos infók.Hogy kell beállítani talajra?Autómata talajhangolást is használod vagy manuálisat?Manuálban gondolom hatékonyabb a gép.Minden info érdekelne a legkissebb részletekig :)
Facebookon van egy csoport, az a neve ,hogy Golden mask fémkereső használata.Ha gondolod lépj be hátha tudsz másoknak is segíteni pár kérdésben.



futuro
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. június 6., hétfő 17:44
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: futuro » 2016. november 23., szerda 18:40

zoli87 írta:Üdv!Köszönöm,hasznos infók.Hogy kell beállítani talajra?Autómata talajhangolást is használod vagy manuálisat?Manuálban gondolom hatékonyabb a gép.Minden info érdekelne a legkissebb részletekig :)
Az átlagosnál kicsit összetettebben csinálom a talaj kiegyenlítést. Először is soha nem a föld szélén csinálom hanem pár métert besétálok a művelt részre és bizony érdemes felemelni a fejet 30-40cm köré. (Láttam már aki 2cm-t mozgatott) A gépet első körben automatán hagyom, és így egymástól kicsit távolabb eső pontokon (5-8m) szerzek pár referencia értéket. Ha ez megvan, akkor hangolom manuálisan finomabbra a gépet. A gm5-nek a skálázása egyeseknek fura lehet, 0-hoz közelít a mineralizált talaj és 100 felé a semleges. Tapasztalatom alapján itthon 45-70 körül megállnak a talajok általában. Manuál beállításnál kifejezetten ismerni kell a hangokat, mit jelez vissza a gép. Ezt nem érdemes full érzékenységen, ilyenkor 3-4 értéket érdemes visszavenni, így tisztább a jel. Lehet manuális módon eltolni is kicsit az alap értéket, a kitérés függvényében változik az eredmény miközben keresünk. Ha negatív irányba, azaz a 0-hoz közelítve nyúlunk a normál értékhez akkor tisztább lesz a vasszűrésünk, viszont az apróbb dolgok így kezdenek kiesni. Ha pluszos irányba módosítunk több lesz a fals/kétes jel, viszont hamarabb észreveszi az apróbb dolgokat. Fontos még hogy frekvencia váltásnál mindenképp csináljunk egy resetet majd utána egy balanszot. Még egy említésre méltó dolog, én inkább többször csinálok kiegyenlítést egy sétálás közben. Ha változik a talaj pl nedvesebb szántott részről átérek egy poros,homokos részre, akár egy növényekkel fedett részre, szintén újra balansz... Néha csak minimális korrigálás elég, de sokszor sokat számít. (épp ez a szépsége ennek a hobbinak :D ) Senkinek nem mondom hogy ez így tökéletes, én saját tapasztalatok alapján vonom le a következtetéseket, úgyis mindenkinek ki kell ismerni a gépét. Sok sikert kívánok ;) :-bd



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. november 23., szerda 19:34

futuro írta:
zoli87 írta:Üdv!Köszönöm,hasznos infók.Hogy kell beállítani talajra?Autómata talajhangolást is használod vagy manuálisat?Manuálban gondolom hatékonyabb a gép.Minden info érdekelne a legkissebb részletekig :)
Az átlagosnál kicsit összetettebben csinálom a talaj kiegyenlítést. Először is soha nem a föld szélén csinálom hanem pár métert besétálok a művelt részre és bizony érdemes felemelni a fejet 30-40cm köré. (Láttam már aki 2cm-t mozgatott) A gépet első körben automatán hagyom, és így egymástól kicsit távolabb eső pontokon (5-8m) szerzek pár referencia értéket. Ha ez megvan, akkor hangolom manuálisan finomabbra a gépet. A gm5-nek a skálázása egyeseknek fura lehet, 0-hoz közelít a mineralizált talaj és 100 felé a semleges. Tapasztalatom alapján itthon 45-70 körül megállnak a talajok általában. Manuál beállításnál kifejezetten ismerni kell a hangokat, mit jelez vissza a gép. Ezt nem érdemes full érzékenységen, ilyenkor 3-4 értéket érdemes visszavenni, így tisztább a jel. Lehet manuális módon eltolni is kicsit az alap értéket, a kitérés függvényében változik az eredmény miközben keresünk. Ha negatív irányba, azaz a 0-hoz közelítve nyúlunk a normál értékhez akkor tisztább lesz a vasszűrésünk, viszont az apróbb dolgok így kezdenek kiesni. Ha pluszos irányba módosítunk több lesz a fals/kétes jel, viszont hamarabb észreveszi az apróbb dolgokat. Fontos még hogy frekvencia váltásnál mindenképp csináljunk egy resetet majd utána egy balanszot. Még egy említésre méltó dolog, én inkább többször csinálok kiegyenlítést egy sétálás közben. Ha változik a talaj pl nedvesebb szántott részről átérek egy poros,homokos részre, akár egy növényekkel fedett részre, szintén újra balansz... Néha csak minimális korrigálás elég, de sokszor sokat számít. (épp ez a szépsége ennek a hobbinak :D ) Senkinek nem mondom hogy ez így tökéletes, én saját tapasztalatok alapján vonom le a következtetéseket, úgyis mindenkinek ki kell ismerni a gépét. Sok sikert kívánok ;) :-bd
Köszönöm,írok privátban.



Avatar
Zsolti01
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 21:07
Tartózkodási hely: Komárom
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: Zsolti01 » 2016. november 25., péntek 4:29

Sziasztok! Eladó egy 25X30cm DETECH S.E.F. fej . Mindegyik forgalomba lévő Golden Mask keresővel kompatibilis .2x használt kb összesen 3-órát .Adom hozzá a gyári fejvédőt

Privátba érdeklődhetsz



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. november 30., szerda 22:06

zoli87 írta:
futuro írta:
zoli87 írta:Üdv!Köszönöm,hasznos infók.Hogy kell beállítani talajra?Autómata talajhangolást is használod vagy manuálisat?Manuálban gondolom hatékonyabb a gép.Minden info érdekelne a legkissebb részletekig :)
Az átlagosnál kicsit összetettebben csinálom a talaj kiegyenlítést. Először is soha nem a föld szélén csinálom hanem pár métert besétálok a művelt részre és bizony érdemes felemelni a fejet 30-40cm köré. (Láttam már aki 2cm-t mozgatott) A gépet első körben automatán hagyom, és így egymástól kicsit távolabb eső pontokon (5-8m) szerzek pár referencia értéket. Ha ez megvan, akkor hangolom manuálisan finomabbra a gépet. A gm5-nek a skálázása egyeseknek fura lehet, 0-hoz közelít a mineralizált talaj és 100 felé a semleges. Tapasztalatom alapján itthon 45-70 körül megállnak a talajok általában. Manuál beállításnál kifejezetten ismerni kell a hangokat, mit jelez vissza a gép. Ezt nem érdemes full érzékenységen, ilyenkor 3-4 értéket érdemes visszavenni, így tisztább a jel. Lehet manuális módon eltolni is kicsit az alap értéket, a kitérés függvényében változik az eredmény miközben keresünk. Ha negatív irányba, azaz a 0-hoz közelítve nyúlunk a normál értékhez akkor tisztább lesz a vasszűrésünk, viszont az apróbb dolgok így kezdenek kiesni. Ha pluszos irányba módosítunk több lesz a fals/kétes jel, viszont hamarabb észreveszi az apróbb dolgokat. Fontos még hogy frekvencia váltásnál mindenképp csináljunk egy resetet majd utána egy balanszot. Még egy említésre méltó dolog, én inkább többször csinálok kiegyenlítést egy sétálás közben. Ha változik a talaj pl nedvesebb szántott részről átérek egy poros,homokos részre, akár egy növényekkel fedett részre, szintén újra balansz... Néha csak minimális korrigálás elég, de sokszor sokat számít. (épp ez a szépsége ennek a hobbinak :D ) Senkinek nem mondom hogy ez így tökéletes, én saját tapasztalatok alapján vonom le a következtetéseket, úgyis mindenkinek ki kell ismerni a gépét. Sok sikert kívánok ;) :-bd
Köszönöm,írok privátban.
Üdv!Megjött a gèp.mèg időm nem volt foglalkozni vele viszont a hètvègèn mennèk egy ígéretes helyre.Az lenne a kérdésem,hogy manuális talajra hangolásnál akkor jó az érték ha pumpálásnál már nem ad hangot a gèp?Illetve a szűrést hányasra tegyem,hogy a kisebb vasakat ne ássam?



veszoferenc
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016. november 18., péntek 19:57
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: veszoferenc » 2016. december 8., csütörtök 20:11

zoli87 írta:
zoli87 írta:
futuro írta:
zoli87 írta:Üdv!Köszönöm,hasznos infók.Hogy kell beállítani talajra?Autómata talajhangolást is használod vagy manuálisat?Manuálban gondolom hatékonyabb a gép.Minden info érdekelne a legkissebb részletekig :)
Az átlagosnál kicsit összetettebben csinálom a talaj kiegyenlítést. Először is soha nem a föld szélén csinálom hanem pár métert besétálok a művelt részre és bizony érdemes felemelni a fejet 30-40cm köré. (Láttam már aki 2cm-t mozgatott) A gépet első körben automatán hagyom, és így egymástól kicsit távolabb eső pontokon (5-8m) szerzek pár referencia értéket. Ha ez megvan, akkor hangolom manuálisan finomabbra a gépet. A gm5-nek a skálázása egyeseknek fura lehet, 0-hoz közelít a mineralizált talaj és 100 felé a semleges. Tapasztalatom alapján itthon 45-70 körül megállnak a talajok általában. Manuál beállításnál kifejezetten ismerni kell a hangokat, mit jelez vissza a gép. Ezt nem érdemes full érzékenységen, ilyenkor 3-4 értéket érdemes visszavenni, így tisztább a jel. Lehet manuális módon eltolni is kicsit az alap értéket, a kitérés függvényében változik az eredmény miközben keresünk. Ha negatív irányba, azaz a 0-hoz közelítve nyúlunk a normál értékhez akkor tisztább lesz a vasszűrésünk, viszont az apróbb dolgok így kezdenek kiesni. Ha pluszos irányba módosítunk több lesz a fals/kétes jel, viszont hamarabb észreveszi az apróbb dolgokat. Fontos még hogy frekvencia váltásnál mindenképp csináljunk egy resetet majd utána egy balanszot. Még egy említésre méltó dolog, én inkább többször csinálok kiegyenlítést egy sétálás közben. Ha változik a talaj pl nedvesebb szántott részről átérek egy poros,homokos részre, akár egy növényekkel fedett részre, szintén újra balansz... Néha csak minimális korrigálás elég, de sokszor sokat számít. (épp ez a szépsége ennek a hobbinak :D ) Senkinek nem mondom hogy ez így tökéletes, én saját tapasztalatok alapján vonom le a következtetéseket, úgyis mindenkinek ki kell ismerni a gépét. Sok sikert kívánok ;) :-bd
Köszönöm,írok privátban.
Üdv!Megjött a gèp.mèg időm nem volt foglalkozni vele viszont a hètvègèn mennèk egy ígéretes helyre.Az lenne a kérdésem,hogy manuális talajra hangolásnál akkor jó az érték ha pumpálásnál már nem ad hangot a gèp?Illetve a szűrést hányasra tegyem,hogy a kisebb vasakat ne ássam?
Szia érdeklődnék,
hogy hol rendelted a gépet?



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. december 9., péntek 7:19

Üdv!Bulgáriából rendeltem.Így megállt 140.000ft-ba szállítással együtt.30cm-es spider fejjel,koptatóval,vezeték nélküli fülessel,esővédővel...



futuro
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. június 6., hétfő 17:44
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: futuro » 2016. december 9., péntek 15:17

zoli87 írta:Üdv!Bulgáriából rendeltem.Így megállt 140.000ft-ba szállítással együtt.30cm-es spider fejjel,koptatóval,vezeték nélküli fülessel,esővédővel...
Üdv! Igen, manuál módban az a jó ha vagy semmi hangot nem ad, vagy ha kicsit magasabb az érzékenységed akkor mindkét irányban ugyanazt a hangot adja. A szűrést, attól függ mire akarsz menni. Magát a vasszűrés töréspontját nem tudod módosítani, az a gépben programozott, amit a Level alatt állítasz az a jelfeldolgozás szintje. 0-hoz közelítve mélyebben fog pontosabb szűrést eredményezni a gép, viszont lassabb a feldolgozása. Míg magas értékre állítva sokkal gyorsabb a jelfeldolgozás, viszont nagyobb a valószínűsége hogy nagyobb vasat bejelez. Nekem inkább alacsony érték az ami bevált, 5-6 körüli értéken, és nem kapkodok :) Amit én javaslok az hogy két tónusú üzemmódban használd, és előbb utóbb kitapasztalod, hogy mi az ami vasas jel. Van egy tipikus mély bereccsenő hangja a magas jelek mellé.
Sok sikert a géphez és szép találatokat! :dance:



veszoferenc
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016. november 18., péntek 19:57
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: veszoferenc » 2016. december 10., szombat 19:06

zoli87 írta:Üdv!Bulgáriából rendeltem.Így megállt 140.000ft-ba szállítással együtt.30cm-es spider fejjel,koptatóval,vezeték nélküli fülessel,esővédővel...
Köszönöm az infót tudnál nekem sgíteni én is szeretnék rendelni GM 5-öst.



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. december 10., szombat 19:21

veszoferenc írta:
zoli87 írta:Üdv!Bulgáriából rendeltem.Így megállt 140.000ft-ba szállítással együtt.30cm-es spider fejjel,koptatóval,vezeték nélküli fülessel,esővédővel...
Köszönöm az infót tudnál nekem sgíteni én is szeretnék rendelni GM 5-öst.

Persze.Én innen rendeltem,Itt lehet fejet is vàlasztani hozzá.A light verzió olcsóbb de azt nem lehet használni vezeték nélküli fülessel.http://thrace-detectors.com/



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. december 20., kedd 10:04

Még olcsóbb , nagy fejjel, karbon teló szárral is...
http://thrace-detectors.com/product/337 ... 8-khz.html


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
Zsolti01
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 21:07
Tartózkodási hely: Komárom
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: Zsolti01 » 2016. december 21., szerda 15:54

Sziasztok! Eladó egy 25X30cm DETECH S.E.F. fej . Mindegyik forgalomba lévő Golden Mask keresővel kompatibilis .2x használt kb összesen 3-órát .Adom hozzá a gyári fejvédőt

Privátba érdeklődhetsz



veszoferenc
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016. november 18., péntek 19:57
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: veszoferenc » 2017. január 21., szombat 12:59

Az új GM 5 MIT SZÓLTOK HOZZÁ? http://thrace-detectors.com/product/349 ... hones.html 20 30%-kal mélyebbre lát érménél, relakviánál akár 50%-kal lát mélyebben



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. január 21., szombat 14:04

........
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tibike 2017. február 7., kedd 20:50-kor.



Joci
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016. november 28., hétfő 18:38
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: Joci » 2017. január 21., szombat 17:06

tibike írta:
veszoferenc írta:Az új GM 5 MIT SZÓLTOK HOZZÁ? http://thrace-detectors.com/product/349 ... hones.html 20 30%-kal mélyebbre lát érménél, relakviánál akár 50%-kal lát mélyebben
És Te - meg sokan mások el is hiszitek? Akkor hajrá - venni vagy kettőt belőle - mind a két kézbe eggyet.... :lol:
Azt mondják, hogy a 4wd mélyebbet tud. :-??



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. január 21., szombat 18:35

......
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tibike 2017. február 7., kedd 20:49-kor.



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Golden Mask

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2017. január 21., szombat 20:48

Parasztvakítás



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma