Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

Pinpointerek

Fémkereséshez való eszközök
anno
Hadnagy
Hadnagy
Status: Offline

Re: Pinpointerek

HozzászólásSzerző: anno » 2015. augusztus 31., hétfő 17:35

Kossuth írta:Én azt még sehol sem olvastam, hogy a Makro nem teljesen vízálló. Ahonnan rendeltem ott azt írják, hogy "szárazföldi és víz alatti használatra egyaránt alkalmas", tehát vízálló. Vállaltak rá 2 év garanciát, amennyiben beázik, akkor garanciában javítsák/cseréljék ki, vagy pedig hirdessék úgy, hogy cseppálló.

Ez így igaz, de ha rákeresel a 67-es besorolásnak minek kell megfelelni, az azt jelenti, hogy fél óra 1 méterig, ha jól emlékszem, tehát vízálló, de a meghatározott paramétereknek megfelelően, és nem búvárkodáshoz:D

anno
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: anno » 2015. augusztus 31., hétfő 17:37

Itt van a besoroláshoz a magyarázat:

https://hu.wikipedia.org/wiki/IP-v%C3%A9detts%C3%A9g

a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: a.kezdo » 2015. szeptember 1., kedd 18:35

anno írta:
Kossuth írta:Én azt még sehol sem olvastam, hogy a Makro nem teljesen vízálló. Ahonnan rendeltem ott azt írják, hogy "szárazföldi és víz alatti használatra egyaránt alkalmas", tehát vízálló. Vállaltak rá 2 év garanciát, amennyiben beázik, akkor garanciában javítsák/cseréljék ki, vagy pedig hirdessék úgy, hogy cseppálló.

Ez így igaz, de ha rákeresel a 67-es besorolásnak minek kell megfelelni, az azt jelenti, hogy fél óra 1 méterig, ha jól emlékszem, tehát vízálló, de a meghatározott paramétereknek megfelelően, és nem búvárkodáshoz:D

Így van, "hátazellennemvééd"!
Magnum kerek fej eladó!

Manta
Tizedes
Tizedes

HozzászólásSzerző: Manta » 2015. szeptember 2., szerda 12:07

A youtube-on láttam egy vízi tesztet pár hónapja, ahol a Makrót az új Garretet és az új Noktát (ami gyakorlatilag Makró) belerakták egy vödör vízbe, ha jól emlékszem 2 napra. Mindegyik átment a teszten, egyik se ázott be.
A Makrómat áztattam már a Balatonban több órát és semmi baja, viszont a cimborám új sárga Garrett pinpointere behalt 1 hónap után.
Argus-Delta

Kossuth
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Kossuth » 2015. szeptember 2., szerda 12:23

Manta írta:A youtube-on láttam egy vízi tesztet pár hónapja, ahol a Makrót az új Garretet és az új Noktát (ami gyakorlatilag Makró) belerakták egy vödör vízbe, ha jól emlékszem 2 napra. Mindegyik átment a teszten, egyik se ázott be.
A Makrómat áztattam már a Balatonban több órát és semmi baja, viszont a cimborám új sárga Garrett pinpointere behalt 1 hónap után.

Igazság szerint engem is csak balaton parti, sekélyvizes keresőzés érdekel Makróval, ha azt bírja akkor minden rendben.

lalooohun
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: lalooohun » 2015. szeptember 3., csütörtök 11:40

Én Makróval több napos strandolást lenyomtam olyan 180cm-es mélységig. Minden nap 2-3 órát minimum bent voltam a vízben. Tökéletesen működik még mindig.

Predator988
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Predator988 » 2015. szeptember 3., csütörtök 21:39

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Predator988 2016. április 19., kedd 21:18-kor.

Zsolti01
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Zsolti01 » 2016. március 12., szombat 19:38

Eladó ,cserélhető XP adventis gyári 22,5cm kis fejés a hozzá való koptató.Vadonat új 1x használt kipróbálás céljából. csere táblagépre , pinpointere , vezeték nélküli fülesre , de bármi értelmes dolgot meghallgatok .

25-ezer

Predator988
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Predator988 » 2016. április 19., kedd 21:19

Deteknix Xpointer eladó. Ár: 18 000 Ft. Csere nem érdekel. Érdeklődni privátban kérem!

detecter
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: detecter » 2016. május 16., hétfő 10:18

Urak!
White"s TRX pointerrel van valakinek tapasztalata? Jobb, mint a Garrett?
A youtube-os teszteken úgy látszik, érzékelési távolságra ez a legjobb. Az egyik teszt szerint az is előny, hogy a Garrett-tel ellentétben a TRX nem lát oldalra 360 fokban, így gyorsabb és pontosabb a meghatározás.
Mint itt, 6.50-től:
https://www.youtube.com/watch?v=cKSGHMCXYzI
Vagy ez hülyeség? Előnyös a Garrett-nek ez a funkciója, hogy oldalra is lát?
Máshol az a vélemény is megjelenik, hogy a TRX magas érzékenységre állítva gyakran ad fals jelet, illetve az is, hogy a gyakorlatban nem mindig jó a nagy érzékenység. Ez igaz?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Leopold
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Leopold » 2016. június 19., vasárnap 20:49

Emberek!
Ki mit mond:sárga Garrett (2 év gari)vagy Deteknix xpointer diver(1 év gari)?(a garit csak azért írtam,,hogy abbók ki mit szűr le.De ami érdekel:youtubon már néztem videókat,a garrett jobbnak tűnik,de a másik olcsóbb és megbizhatóbb?!)
(érdekesség:a deteknix-nél a honlapon 60m vízállóság,amikor meg a terméknél olvasom a paramétereket:30m....az is kiváló,nem mondom.Csak ki ne derüljön,hogy hosszában 30m...:D persze,elírás ez.

Zsolti01
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Zsolti01 » 2016. június 20., hétfő 5:56

Leopold írta:Emberek!
Ki mit mond:sárga Garrett (2 év gari)vagy Deteknix xpointer diver(1 év gari)?(a garit csak azért írtam,,hogy abbók ki mit szűr le.De ami érdekel:youtubon már néztem videókat,a garrett jobbnak tűnik,de a másik olcsóbb és megbizhatóbb?!)
(érdekesség:a deteknix-nél a honlapon 60m vízállóság,amikor meg a terméknél olvasom a paramétereket:30m....az is kiváló,nem mondom.Csak ki ne derüljön,hogy hosszában 30m...:D persze,elírás ez.

Én Deteknix használok már több mind 2-éve .Hibátlan teszi a dolgát .Előtte Garrett-om volt "fekete.. azzal elég sokat kínlódtam
nem akart kikapcsolni , és a vége felé már bekapcsolni se . Én nem bántam meg hogy Deteknix-mellett döntöttem .Nézd ha tönkremegy pár év
alatt max veszek egy másikat ,és még akkor is beljebb leszek .

Leopold
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Leopold » 2016. június 20., hétfő 10:35

ok,köszi,de Deteknixből melyik fajtád van?Én vízben használnám leginkább.
Zsolti01 írta:

Én Deteknix használok már több mind 2-éve .Hibátlan teszi a dolgát .Előtte Garrett-om volt "fekete.. azzal elég sokat kínlódtam
nem akart kikapcsolni , és a vége felé már bekapcsolni se . Én nem bántam meg hogy Deteknix-mellett döntöttem .Nézd ha tönkremegy pár év

Zsolti01
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Zsolti01 » 2016. június 20., hétfő 17:23

Leopold írta:ok,köszi,de Deteknixből melyik fajtád van?Én vízben használnám leginkább.
Zsolti01 írta:

Nekem is a víz álló van

hangya
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: hangya » 2016. június 20., hétfő 19:37

én is deteknixet használok! azon belül a Wader fantázia nevűt! fekete készülék narancssárga kupakkal.

Működési hőmérséklet: -37º C-tól 70º C-ig
Hosszúság: 25 cm
Súly: 200 g
Vastagság: max 3,8 cm
Működési frekvencia/elv: 95 kHz / PI (Pulse Induction)
Jelzések: LED/Hang/ Rezgő riasztás
Automatikus és manuális újrahangolás
Vízálló 3m mélységig
Tápellátás: 1 db 9V-os elem (nem tartozék)
Ergonomikus, bordázott váz
Egyszerű, 2 gombos használat
bekapcsolt állapotban 3 perc tétlenség után jelez (elvesztés elleni védelem)
működéséhez 1 db 9 V-os elem, vagy 2 db AA ceruzaelem szükséges (kb. 20 óráig működik)
LED világítás
változtatható jelzési módok:
hang és rezgés
csak rezgés
csak hang
fény + rezgés + hang
rezgés + fény
hang + fény
adnak hozzá: átalakítót ami által lehet 9 voltos elemmel vagy 2db cerka elemmel is használni. övtartó, 4db koptató, karabineres madzag amire rá lehet csíptetni nehogy elhagyjuk!

ez csak 1 teszt a sok közül: https://www.youtube.com/watch?v=XT7F5BjMHxM

Leopold
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Leopold » 2016. június 23., csütörtök 16:37

Köszönöm a válazokat,de még van kérdésem:a White's Bullseye TRX pinpointer egy kereskedő lapján egyszer 3 m -ig vízálló,utána meg a leírásban mégiscsak cseppálló(nem vízálló)...
Na,akkor melyik igaz??

a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: a.kezdo » 2016. június 23., csütörtök 18:47

Leopold írta:Köszönöm a válazokat,de még van kérdésem:a White's Bullseye TRX pinpointer egy kereskedő lapján egyszer 3 m -ig vízálló,utána meg a leírásban mégiscsak cseppálló(nem vízálló)...
Na,akkor melyik igaz??

A gyártó oldalán az van ( http://www.whiteselectronics.com/bullse ... pinpointer ) , hogy 3 méterig vízálló, IP68 besorolású, azaz folyamatos vízbe merítést bírja.
Magnum kerek fej eladó!

Leopold
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Leopold » 2016. június 24., péntek 21:54

Köszönöm!
Ithon 10essel több.Megéri kintről rendelni?Ez amcsi ,ugye?
a.kezdo írta:
Leopold írta:Köszönöm a válazokat,de még van kérdésem:a White's Bullseye TRX pinpointer egy kereskedő lapján egyszer 3 m -ig vízálló,utána meg a leírásban mégiscsak cseppálló(nem vízálló)...
Na,akkor melyik igaz??

A gyártó oldalán az van ( http://www.whiteselectronics.com/bullse ... pinpointer ) , hogy 3 méterig vízálló, IP68 besorolású, azaz folyamatos vízbe merítést bírja.

rool78
Tizedes
Tizedes

HozzászólásSzerző: rool78 » 2016. június 25., szombat 12:04

Sziasztok eladó vízálló pointert keresek reális áron. Előre is köszönöm
Email: sz.rool@freemail.hu

rool78
Tizedes
Tizedes