GPS
Elküldve: 2015. június 26., péntek 23:20
GPS
Anno vettem egy garmin gps-t, de még konkrétan nem sikerült használnom.Igaz, nem hoztam magammal..Magnum Force írta:Nagyon üres a téma
Valaki használ GPS-t ? Vagy mindenki okostelóval megy? Engem érdekelne milyen tapasztalatok vannak. Már jártam úgy többször, hogy a teló városban, úton jó volt, de amikor lengettem, nem tudtam a pozíciót. Sokszor nagyon jó lenne pedig az otthon előre bejelölt pontra könnyen odatalalni.
Szia, mennyire vagy megelégedve vele?Kossuth írta:Én Androidra ezt használom: https://play.google.com/store/apps/deta ... .tectotrak
Muzeumnak eov kell. A mobile topographer tudjaVakond írta:A Garmin Geko nagyon fapados, de ha az EOV fontos, az van benne.
De gondolom lehet állítani milyen rendszerbe írjuk a kordit,valaki a régi fórumon belinkelt egy átalakítót most nem tudom EOV-ról Garminra vagy fordítva A nemzeti park is EOV -ba adja meg a kordit központilag egy adott helyről és azt is kell megadni,emlékszem mondták cellák-ént töltötte be a gép kurva nagy memot foglal el.Régen találtam rothadó húst..stb gombászás közben ;) lefotóztam és feljegyeztem a kordit az én beállításom szerint bevittem a NP-be és az alapján kidobta Szlovákiát pedig ugyanaz a GPS gép amit én használok túrázáshoz de átalakítóval kidobta rendesen a helyet ,ki is mentek de nem csali mérgezett húst találtak csak valami állat odarakta a disznóvágás hulladékait.Sok sast mérgeztek arra,sajnálom őket,szép madarak.Fel kellene rakni ilyen átalakító konvertertkhepera írta:Muzeumnak eov kell. A mobile topographer tudjaVakond írta:A Garmin Geko nagyon fapados, de ha az EOV fontos, az van benne.
http://pf-prg.hu/trafo/trafo-5.phptemplomos írta:De gondolom lehet állítani milyen rendszerbe írjuk a kordit,valaki a régi fórumon belinkelt egy átalakítót most nem tudom EOV-ról Garminra vagy fordítva A nemzeti park is EOV -ba adja meg a kordit központilag egy adott helyről és azt is kell megadni,emlékszem mondták cellák-ént töltötte be a gép kurva nagy memot foglal el.Régen találtam rothadó húst..stb gombászás közben ;) lefotóztam és feljegyeztem a kordit az én beállításom szerint bevittem a NP-be és az alapján kidobta Szlovákiát pedig ugyanaz a GPS gép amit én használok túrázáshoz de átalakítóval kidobta rendesen a helyet ,ki is mentek de nem csali mérgezett húst találtak csak valami állat odarakta a disznóvágás hulladékait.Sok sast mérgeztek arra,sajnálom őket,szép madarak.Fel kellene rakni ilyen átalakító konvertertkhepera írta:Muzeumnak eov kell. A mobile topographer tudjaVakond írta:A Garmin Geko nagyon fapados, de ha az EOV fontos, az van benne.
T.Csaba írta:http://pf-prg.hu/trafo/trafo-5.phptemplomos írta:De gondolom lehet állítani milyen rendszerbe írjuk a kordit,valaki a régi fórumon belinkelt egy átalakítót most nem tudom EOV-ról Garminra vagy fordítva A nemzeti park is EOV -ba adja meg a kordit központilag egy adott helyről és azt is kell megadni,emlékszem mondták cellák-ént töltötte be a gép kurva nagy memot foglal el.Régen találtam rothadó húst..stb gombászás közben ;) lefotóztam és feljegyeztem a kordit az én beállításom szerint bevittem a NP-be és az alapján kidobta Szlovákiát pedig ugyanaz a GPS gép amit én használok túrázáshoz de átalakítóval kidobta rendesen a helyet ,ki is mentek de nem csali mérgezett húst találtak csak valami állat odarakta a disznóvágás hulladékait.Sok sast mérgeztek arra,sajnálom őket,szép madarak.Fel kellene rakni ilyen átalakító konvertertkhepera írta:Muzeumnak eov kell. A mobile topographer tudjaVakond írta:A Garmin Geko nagyon fapados, de ha az EOV fontos, az van benne.
http://pf-prg.hu/trafo/trafo-4.php
http://www.psoft.hu/szolgaltatasok/eov- ... mitas.htmltemplomos írta:T.Csaba írta:http://pf-prg.hu/trafo/trafo-5.phptemplomos írta:De gondolom lehet állítani milyen rendszerbe írjuk a kordit,valaki a régi fórumon belinkelt egy átalakítót most nem tudom EOV-ról Garminra vagy fordítva A nemzeti park is EOV -ba adja meg a kordit központilag egy adott helyről és azt is kell megadni,emlékszem mondták cellák-ént töltötte be a gép kurva nagy memot foglal el.Régen találtam rothadó húst..stb gombászás közben ;) lefotóztam és feljegyeztem a kordit az én beállításom szerint bevittem a NP-be és az alapján kidobta Szlovákiát pedig ugyanaz a GPS gép amit én használok túrázáshoz de átalakítóval kidobta rendesen a helyet ,ki is mentek de nem csali mérgezett húst találtak csak valami állat odarakta a disznóvágás hulladékait.Sok sast mérgeztek arra,sajnálom őket,szép madarak.Fel kellene rakni ilyen átalakító konvertertkhepera írta:Muzeumnak eov kell. A mobile topographer tudjaVakond írta:A Garmin Geko nagyon fapados, de ha az EOV fontos, az van benne.
http://pf-prg.hu/trafo/trafo-4.php
Hali.khepera írta:Muzeumnak eov kell. A mobile topographer tudjaVakond írta:A Garmin Geko nagyon fapados, de ha az EOV fontos, az van benne.
Az rendben van,köszi azt nem értem hogy a googlen -eart -ön beállítottam a garminos kordit ,és pl:muhajröcsöge 47 23455valamitviszavíz írta:Nekem régi 200-as garminom van, abban be lehet állítani a bevitt koordináták formátumát. Nézd meg a beállításokban.
Próbáltad már kiegészíteni? Mert én úgy tudom valami ilyesmi a hunyó: 47 25466 20 02461 vagy 47 25466 20 24610templomos írta:Az rendben van,köszi azt nem értem hogy a googlen -eart -ön beállítottam a garminos kordit ,és pl:muhajröcsöge 47 23455valamitviszavíz írta:Nekem régi 200-as garminom van, abban be lehet állítani a bevitt koordináták formátumát. Nézd meg a beállításokban.
20 23556 ,mellette 50km 47 25466 20 2461 a szám hova tünt az ötödik szám ,mert így nem jó.A gps menübe a formátumokba,állítottam .Az új googlinál már a fokok után 6 szám van régebben átállítottam a gps en ,meg a gépen is és nem volt gebasz.Na mindegy ahogy öregszem úgy hülyülök
Igen így pontosan az adott helyre terel,kipróbáltam köszönöm!feketeöves paranoiás írta:Próbáltad már kiegészíteni? Mert én úgy tudom valami ilyesmi a hunyó: 47 25466 20 02461 vagy 47 25466 20 24610templomos írta:Az rendben van,köszi azt nem értem hogy a googlen -eart -ön beállítottam a garminos kordit ,és pl:muhajröcsöge 47 23455valamitviszavíz írta:Nekem régi 200-as garminom van, abban be lehet állítani a bevitt koordináták formátumát. Nézd meg a beállításokban.
20 23556 ,mellette 50km 47 25466 20 2461 a szám hova tünt az ötödik szám ,mert így nem jó.A gps menübe a formátumokba,állítottam .Az új googlinál már a fokok után 6 szám van régebben átállítottam a gps en ,meg a gépen is és nem volt gebasz.Na mindegy ahogy öregszem úgy hülyülök
Nemtom milyen készüléked van. Az én garmin dakota 20-asom szinte méter pontosan visz vissza, de legfeljebb 2-3 métert szokott tévedni. Több, 9-10 méteres eltérést akkor tapasztaltunk ha többen voltunk, több gps-vel mértünk be pontokat. Garmin-garmin között is van eltérés. Ha pld az egyik garmin készülék a másiktól torzulva mér egy irányban állandóan 2-3 métert, plusz a pontatlanság ami alapból meglehet pld. 3 méter akkor alapból lehet 6 méter tévedés, mert összeadódnak. Sajnos olyanról nem tudok, hogy 2 készüléket egymáshoz lehetne kalibrálni hiába tudnak egymással kommunikálni és vezeték nélkül adatot átvinni. A legpontosabb az mikor a múzeum kirendel egy geodétát aki centiméter pontosan beméri egy 1,5 milliós gombával a poziciót, de ez költséges megoldás. Addig is meg kell jelölni a helyet a gps bemérés ellenére is pontosan valamilyen tárggyal ha később folytatni kívánja az ember a kutatást.Ködmön írta: ↑2019. július 7., vasárnap 16:54Kedves Kollégák,
tanácsot szeretnék kérni.
Nekem is nagyon fontos, hogy lássam hol jártam már és hol nem, vagy hogyan találok vissza pontosan ugyanoda.
A túragps gyártók "gyorsan és pontosan határozza meg a pozíciót, és tartja azt még erősen árnyékolt területen vagy völgyekben is. Jól látható ennek előnye - legyen akár sűrű lombozat alatt vagy magas fák" reklámmal csalogatják a vevőket.
Egyik mostani túrázásom látható a képen. A területen sűrű erdőben a fák 15-20 méter magas fenyők.
Miért nem dolgozik precízen az eszközöm?
Miért van néha 8-10 méter eltérés a duplán mért pontjaim között? Miért nem rajzolja le rendesen a precízen, párhuzamosan lejárt területrészeket?
Mit kell a túra GPS-emen beállítanom?
Köszönöm a hozzáértők privát válaszait. Üdv.
(a képen látható területet azért így jártuk le, mert az öreg néni nem emlékezett, hogy az bekötőúttól vagy az erdő szélétől 200 méter)
Üdv.Ködmön írta: ↑2019. július 9., kedd 19:38Tisztelt kanbagoly!
Köszönöm reagálásod.
A kérdésem lényege a SŰRŰ, 15-20 M MAGAS FÁK volt.
Nem utaltál erre a válaszodban, de biztos erre gondoltál.
Nem az ösvényen vagy a tisztásnál van a GPS kitakarva...
A sűrűben GPS nélkül pár óra alatt könnyű eltérni az egyenestől... persze mindegyik fa kezd hasonlítani az előzőhöz...
Az előre felparcellázott precíz keresés egy oda-vissza "tánc", megszédít mást is, nem csak engem...
Amúgy egy amatőr Garmin GPSMAP 64s.
Üdv!
Na ennek tükrében akkor én megkérdezném tőled, hogy mi értelme is van minden egyes leletet koordinátázni? Elméletben nagyon jó lenne, szépen mutat térképre rakva, a gyakorlatban viszont csak a vetítés egy eszköze, ezzel is próbáljuk elhitetni micsoda szakszerűek is vagyunk. Egy időben nálam is volt kettő is, fel is pakolgattam térképre, olyan helyekre rakott pontokat, ahol nem is voltam. Ennek tetejébe megvettünk egy halom elektronikai hulladékot, jól megetettük a direkt szart forgalmazó gyártót, gyártottunk egy halom műanyagszemetet a zacskókkal és kreáltunk a kamu adatokból egy rakat kamu elméletet. Hurrá!
Talán mert olykor hónapok vagy évek alatt rajzolódik csak ki egy egy lehetséges raktárlelet gócpontja és egy későbbi feltáráson is utólag eltudják helyezni térben, hogy megértsék az összefüggéseket. Tapasztalatból mondom, van hogy csak 1-2 érme jelzi egy kincs helyét, ezért mi semmit nem tekintünk szórványnak. Minden lelet eredetileg tartozik valahová és ha többszöri kutatásnál előjönnek az összefüggések, dezsavű vagy bármi ami gyanus rákoncentrálunk. Nem akarok hencegni de sikeresnek mondhatom kis csapatunkat és ez az egyik kulcsa, ami gps nélkül nem működne, mert ha nem egy időben jönnek a jelenségek akkor csak a koordik és a feljegyzéseink igazolják az összefüggéseket. Persze önmagábban egy koordi nem sokat jelent, de ha van hozzá naplózás is, akkor évek elteltével is össze lehet legózni a képet. Mi így vagyunk eredményesek.176523 írta: ↑2019. július 10., szerda 10:29Na ennek tükrében akkor én megkérdezném tőled, hogy mi értelme is van minden egyes leletet koordinátázni? Elméletben nagyon jó lenne, szépen mutat térképre rakva, a gyakorlatban viszont csak a vetítés egy eszköze, ezzel is próbáljuk elhitetni micsoda szakszerűek is vagyunk. Egy időben nálam is volt kettő is, fel is pakolgattam térképre, olyan helyekre rakott pontokat, ahol nem is voltam. Ennek tetejébe megvettünk egy halom elektronikai hulladékot, jól megetettük a direkt szart forgalmazó gyártót, gyártottunk egy halom műanyagszemetet a zacskókkal és kreáltunk a kamu adatokból egy rakat kamu elméletet. Hurrá!
(Egyébként nem értek a gps-hez, (sem) de most megnyugtattatok. Majdhogynem lelkiismeret furdalásom volt, mikor elbasztam(elbaszódott) mindkettőt, hogy vennem kéne egyet. De hál istennek győzött a józan ész, nem vettem.)
Kedves Ködmön!attis írta: ↑2019. július 10., szerda 8:30Üdv.Ködmön írta: ↑2019. július 9., kedd 19:38Tisztelt kanbagoly!
Köszönöm reagálásod.
A kérdésem lényege a SŰRŰ, 15-20 M MAGAS FÁK volt.
Nem utaltál erre a válaszodban, de biztos erre gondoltál.
Nem az ösvényen vagy a tisztásnál van a GPS kitakarva...
A sűrűben GPS nélkül pár óra alatt könnyű eltérni az egyenestől... persze mindegyik fa kezd hasonlítani az előzőhöz...
Az előre felparcellázott precíz keresés egy oda-vissza "tánc", megszédít mást is, nem csak engem...
Amúgy egy amatőr Garmin GPSMAP 64s.
Üdv!
Hát tényleg az a helyzet sajna hogy erdőben,völgyben,hegyoldalban,az egyszerű gps-ek sajna használhatatlanok.Míg sík terepen egy sima telós alkalmazás is 4-5 métert tud.addig erdőben ezek kukák a sima gps-ekkel együtt. Erdőben ,völgyekben sajna csak a 120-140 ezer ft-os kategóriától kezd el megbízhatóvá válni a dolog.
Igaza van Tálentumnak erről meg is feledkeztem. Az 1-2 perc egyhelyben gps a pontos méréshez sík terepen is állja a helyét, mert a kütyü automatikusan teszi haladási sebesség/irány a pontot előrébb. Ha valaki türelmetlen, pontatlanok lesznek a bemérései.talentum írta: ↑2019. július 10., szerda 22:15Kedves Ködmön!attis írta: ↑2019. július 10., szerda 8:30Üdv.Ködmön írta: ↑2019. július 9., kedd 19:38Tisztelt kanbagoly!
Köszönöm reagálásod.
A kérdésem lényege a SŰRŰ, 15-20 M MAGAS FÁK volt.
Nem utaltál erre a válaszodban, de biztos erre gondoltál.
Nem az ösvényen vagy a tisztásnál van a GPS kitakarva...
A sűrűben GPS nélkül pár óra alatt könnyű eltérni az egyenestől... persze mindegyik fa kezd hasonlítani az előzőhöz...
Az előre felparcellázott precíz keresés egy oda-vissza "tánc", megszédít mást is, nem csak engem...
Amúgy egy amatőr Garmin GPSMAP 64s.
Üdv!
Hát tényleg az a helyzet sajna hogy erdőben,völgyben,hegyoldalban,az egyszerű gps-ek sajna használhatatlanok.Míg sík terepen egy sima telós alkalmazás is 4-5 métert tud.addig erdőben ezek kukák a sima gps-ekkel együtt. Erdőben ,völgyekben sajna csak a 120-140 ezer ft-os kategóriától kezd el megbízhatóvá válni a dolog.
Erdőben, menet közben meg kell elégednünk ekkora pontossággal. Megállva, több percet várva a lelet mellett ,jelentősen javul a helyzet, még mobilos programmal is el lehet érni akár 1 méteres pontosságot,pláne ha a galileo műholdakat is látja a vevő.
Helló, mutatok pár képernyőmentést, bár nem Garminos.Ködmön írta: ↑2019. július 7., vasárnap 16:54Kedves Kollégák,
tanácsot szeretnék kérni.
Nekem is nagyon fontos, hogy lássam hol jártam már és hol nem, vagy hogyan találok vissza pontosan ugyanoda.
A túragps gyártók "gyorsan és pontosan határozza meg a pozíciót, és tartja azt még erősen árnyékolt területen vagy völgyekben is. Jól látható ennek előnye - legyen akár sűrű lombozat alatt vagy magas fák" reklámmal csalogatják a vevőket.
Egyik mostani túrázásom látható a képen. A területen sűrű erdőben a fák 15-20 méter magas fenyők.
Miért nem dolgozik precízen az eszközöm?
Miért van néha 8-10 méter eltérés a duplán mért pontjaim között? Miért nem rajzolja le rendesen a precízen, párhuzamosan lejárt területrészeket?