Kép
Hírek:
-A MAGNUM ezentúl új, jelentősen továbbfejlesztett szoftverrel működik. Részletek és videók a MAGNUM témánál és a videógalériában.

-A fórum frissítésre került a legújabb verzióra.
-Az új regisztrációk aktiválása a továbbiakban e-mailen keresztül történik, mivel új, igen hatékony spammerszűrőt kapott a fórum. Ez a regisztráló adatait a stopforumspam.com számára elküldi ellenőrzésre.
-Fontosabb fórum újdonságok: Postimage gyors képfeltöltés hozzászólásnál, Youtube galéria (Videos, fenn), közösségi megosztás.

Minelab

Fémkereséshez való eszközök
Schatzi89
Lengető
Lengető
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Schatzi89 » 2020. január 27., hétfő 20:46

[/quote]

Én meg aszondom a reklámokat felejtsd el. Csak hogy modern aranyra reagáljon? Azt is felejtsd el. Elégedj meg avval,ha felismered vas-nem vas. Tibike elfelejtette hozzá teni,az ID is sok mindentől függ.Pl mélység,fém környezete stb.
[/quote]

Örülök ennek a szelektálás visszajelentésnek. Nem azt akarom, hogy csak modern aranyra reagáljon, de rosszul esett, hogy ez a gép nem tudja megkülönböztetni a hulladéktól. Nem láttam reklámokat. Volt már pár gépem, hidd el értékelem a vasszűrést, :D ezt a gépet a szelektálása miatt vettem meg, meg mert jó áron volt.

DD fejjel használom. Olvastam angolul a manuált, de nem jöttát miért jó Coin&Treasure módban a Tones (1,2,3,99) beállítás. Hogyisvanez?
Prospecting módban ha jól értem, csak arra szolgál,hogy kellemesre állítsuk a hangfrekvenciát.

toni
Százados
Százados

Hozzászólás Szerző: toni » 2020. január 27., hétfő 20:52

Schatzi89 írta:
2020. január 27., hétfő 20:46
Én meg aszondom a reklámokat felejtsd el. Csak hogy modern aranyra reagáljon? Azt is felejtsd el. Elégedj meg avval,ha felismered vas-nem vas. Tibike elfelejtette hozzá teni,az ID is sok mindentől függ.Pl mélység,fém környezete stb.
[/quote]

Örülök ennek a szelektálás visszajelentésnek. Nem azt akarom, hogy csak modern aranyra reagáljon, de rosszul esett, hogy ez a gép nem tudja megkülönböztetni a hulladéktól. Nem láttam reklámokat. Volt már pár gépem, hidd el értékelem a vasszűrést, :D ezt a gépet a szelektálása miatt vettem meg, meg mert jó áron volt.
[/quote]

Ezt nem így gondoltam.Vannak itt szakik,megmagyarázzák.A hulladéktól megkülonbozteted,de sok szines fémtől nem.

Schatzi89
Lengető
Lengető

Hozzászólás Szerző: Schatzi89 » 2020. január 27., hétfő 21:00

toni írta:
2020. január 27., hétfő 20:52
Schatzi89 írta:
2020. január 27., hétfő 20:46
[/quote]

Ezt nem így gondoltam.Vannak itt szakik,megmagyarázzák.A hulladéktól megkülonbozteted,de sok szines fémtől nem.
[/quote]

Értemén amit írtál. A hulladék nálam nem csak vas. Aranyékszert -2 től +6 tartományban jelezte. Itt jelzi az alufóliát, forrasztó ón (gyantás, tekercs), a rohadt eurocenteket is, sőt egy csorba gyenge minőségű rómait is jelölt itt. Sok sok mindent lengettem előtte néztem mit hol (all metal). Ha ebből indulok ki, nem tudom megmondani bolti aranyat jelez e vagy sem. Ezért kérdeztem.

toni
Százados
Százados

Hozzászólás Szerző: toni » 2020. január 27., hétfő 21:35

A hulladéktól megkülonbozteted,de sok szines fémtől nem.

Lehet okosabbak akik fürdő helyre járnak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2020. január 28., kedd 1:34-kor.

Schatzi89
Lengető
Lengető

Hozzászólás Szerző: Schatzi89 » 2020. január 27., hétfő 21:41

Köszönöm, hogy kérdéseimre szántad az időd!

Erre esetleg tudtok reagálni?
"
DD fejjel használom. Olvastam angolul a manuált, de nem jöttát miért jó Coin&Treasure módban a Tones (1,2,3,99) beállítás. Hogyisvanez?
Prospecting módban ha jól értem, csak arra szolgál,hogy kellemesre állítsuk a hangfrekvenciát."
Köszönöm!

toni
Százados
Százados

Hozzászólás Szerző: toni » 2020. január 27., hétfő 21:48

Bocs Tibike,írtad
más ID számot mutat a távolságtól függően

Nem vettem észre

unikornis
Őrnagy
Őrnagy

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2020. január 27., hétfő 22:13

Schatzi89 írta:
2020. január 27., hétfő 19:59
Sziasztok!

Vettem egy Minelab XTerra 70 gépet. A beállítások és funkciók mivoltját többnyire elsajátítottam, de még vannak sötét foltok, pl.; van e olyan beállítás, amivel a modern aranyat (ékszer) jól felismerhetem?

Köszönöm!
Xterra 70 vagy 705 egy nagyon jó gép volt, sajnos eljárt fölötte az idő, az újakhoz képest már nagyon lassúak, és a gyári fejekkel, sekély a keresési mélység a régebbi minelaboknál, ezért vettem rá egy Marsmd Tiger fejet, azzal mélyebb meg érzékenyebb lett. Ami viszont azóta is elgondolkodtat, hogy vékony aranylemez kb. félkörömnyi darabokat, meg gyűrű karika darabot csak az xterraval találtam a gyári 18,75 KHZ fejjel, pedig ugyanazon a helyen voltam már mindenféle géppel, mással mégse jött soha. Lehet, hogy véletlen, de lehet, hogy nem. Arra viszont emlékszem, hogy nagyon alacsony pontszámot adott ezekre a kis arany lemez darabokra, alig a vas számai fölött, és mélyebb bugó hangot.

András76
Őrnagy
Őrnagy

Hozzászólás Szerző: András76 » 2020. január 28., kedd 7:11

unikornis írta:
2020. január 27., hétfő 22:13
Schatzi89 írta:
2020. január 27., hétfő 19:59
Sziasztok!

Vettem egy Minelab XTerra 70 gépet. A beállítások és funkciók mivoltját többnyire elsajátítottam, de még vannak sötét foltok, pl.; van e olyan beállítás, amivel a modern aranyat (ékszer) jól felismerhetem?

Köszönöm!
Xterra 70 vagy 705 egy nagyon jó gép volt, sajnos eljárt fölötte az idő, az újakhoz képest már nagyon lassúak, és a gyári fejekkel, sekély a keresési mélység a régebbi minelaboknál, ezért vettem rá egy Marsmd Tiger fejet, azzal mélyebb meg érzékenyebb lett. Ami viszont azóta is elgondolkodtat, hogy vékony aranylemez kb. félkörömnyi darabokat, meg gyűrű karika darabot csak az xterraval találtam a gyári 18,75 KHZ fejjel, pedig ugyanazon a helyen voltam már mindenféle géppel, mással mégse jött soha. Lehet, hogy véletlen, de lehet, hogy nem. Arra viszont emlékszem, hogy nagyon alacsony pontszámot adott ezekre a kis arany lemez darabokra, alig a vas számai fölött, és mélyebb bugó hangot.
Üdv
....az eq600 hasonlóképpen viselkedik. Alacsony id- vel mély de tiszta bugó hangot s alacsony vezetőképességet jelezve néha nagyon pici ( még magam is meglepödöm ) rézlemezt, olykor meg szép ezüstérmét ásat meg velem. Ezért inkább mindíg ások a hasonló jelekre.
Az aranyra ( szobai teszten ) nekem is alacsony id - t de magas vezetőképességet mutat ( a szegmens ). Terepen még nem tudom , hogy viselkedik az arany láttán,.....na de majd kiderül !

Szabó. J. Z.
Hadnagy
Hadnagy

Hozzászólás Szerző: Szabó. J. Z. » 2020. január 28., kedd 21:51

Valaki szerzett már minelab vanquish-t?

Gàbor72
Őrmester
Őrmester

Hozzászólás Szerző: Gàbor72 » 2020. február 5., szerda 7:31

Sziasztok!Minelab xterra 705 használati ha valakinek kell keressen.

templomos
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: templomos » 2020. február 5., szerda 7:47

Gàbor72 írta:
2020. február 5., szerda 7:31
Szia!

Nekem van magyar nyelvű hasznãlati,PDF ben.Deus meg terra705.Elküldöm ha leírod hová.

Üdv.

Gàbor72
Őrmester
Őrmester

Hozzászólás Szerző: Gàbor72 » 2020. február 6., csütörtök 18:52

Sziasztok.Minelab x terrához valakinek nagyobb multifej esetleg nincs eladó?Ami menne 3 - 7, 5 és 18, 75khz -ivagy csak nagyobb simán a gyári 10, 5colosnál.Köszi Templomos nekem is megvan a 705 manual! Jó jeleket!

Gàbor72
Őrmester
Őrmester

Hozzászólás Szerző: Gàbor72 » 2020. február 15., szombat 17:03

tejesember írta:
2016. május 30., hétfő 23:16
Üdv!Én szeretnék egy magyar nyelvű leírást az x-terra 705-höz,és nagyon megköszönném.
Nekem van ha még kell !?

unikornis
Őrnagy
Őrnagy

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2020. február 29., szombat 21:42

Üdv, megbíztak, hogy vegyek itt valakitől minelab e-trac-ba, egybefűzött akkupakkot, tartójában, ha lehet töltővel együtt, és-vagy elemtartós akkutartót, amibe a külön-külön nyolc tartós elem, vagy az akkumulátorok mennek. Kellene még a gumi kupak az akkutakaróhoz a nyél végére. Nem értek ezekhez a cuccokhoz, úgyhogy jó lenne, ha jelentkezne, akinek van ilyen eladó.

András76
Őrnagy
Őrnagy

Hozzászólás Szerző: András76 » 2020. március 23., hétfő 17:09

üdv
Szakértöktöl kérdezném: - mi történik ha egy equinox 600-ra 800-as szoftver frissitést teszek ? Szerintetek galyra vágom ?? ;-) ;-)

Thomas17
Lengető
Lengető

Hozzászólás Szerző: Thomas17 » 2020. április 24., péntek 16:55

templomos írta:
2020. február 5., szerda 7:47
Gàbor72 írta:
2020. február 5., szerda 7:31
Szia!

Nekem van magyar nyelvű hasznãlati,PDF ben.Deus meg terra705.Elküldöm ha leírod hová.

Üdv.
Üdv.
A DEUS Magyar használatit ha nem gond valaki nekem is eltudná küldeni. Előre is köszönöm 🙂 o.tomika@totalcar.hu az emailem. 🙂

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma