Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Minelab

Fémkereséshez való eszközök
zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2017. szeptember 22., péntek 19:36

unikornis írta:
zoli87 írta:
unikornis írta:
zoli87 írta:
tejesember írta:Azért ez nehéz lesz már a mi az árát illeti.Nem rossz gép a minelab,de tény hogy az xp kicsit be tett az eladásainak.
https://www.kellycodetectors.com/catalo ... 800-series 900dollár nem vészes érte ha van mögötte tudás is.
Amennyiben az Xterra 70-705 vonalat viszi tovább egy kicsit gyorsabb verzióban, akkor biztos, hogy faszányos lesz. mert ezen már a fejeket se kell majd cserélgetni. Az egyik legjobb ma is az Xterra 70 18.75 dd fejjel, vagy nel hunterral, ezt merem állítani 9 gép után!
Kinek mi.Volt 70-esem 18.75dd fejjel,minelab safarim is volt.Elismerem,hogy nagyon jó gèpek.Mondjuk én 14gèp utàn egy hazai gépben leltem tàrsra ezek utàn :)
Amennyiben a cobrára vagy a magnumra gondolsz, akkor egyetértek, nagyon jó gépek, viszont a magnum mély jel késését én nem szerettem és nem is tudtam megszokni, ezt mindenképpen javítani kellene, hogy 100%-osan használható legyen, bár nem tudom, hogy az új szoftverekkel is van-e ez a mély jel késés.... kár, hogy a safari súlya nem baráti, másképpen szereztem volna egyet, a külföldi fórumokon esküsznek rá, és állítólag a mélysége is nagyon jó.
Safari mélységre nem győzött meg.Cobràm van.Amire nekem kell abban jobb a minelabnàl.Másban meg azok jobbak.Cobra mellé 70est elfogadnek vagy 705-öst.



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2017. szeptember 22., péntek 19:44

Én is arra gondoltam hogy ez a terra sorozat folytatása lesz.Hazánkba minelab, xp,Feri,Bandi gépei mennek +ace a többi gépről nem nagyon esik szó.Bár a fiser és a tesoró gépeit külföldön dicsérik-



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. szeptember 23., szombat 11:43

Az jo bennuk, hogy egy gepben van tobb. Pl a multifrekvencias mindenevo uzemmod. Ez nincs a deusban. De hogy miert nem birjak elhagyni a vezeteket a fejrol?



ridick75
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2016. július 10., vasárnap 7:42
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: ridick75 » 2017. szeptember 24., vasárnap 15:41

Sziasztok.
Megmaradt egy Coiltek Wot 1 es keveset használt fejem baráti árba. Aki ismeri az tudja hogy mit is tud. Etrac, safari, se, quattro, explorer.
35000 ft



Avatar
Alithar
Százados
Százados
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2015. július 13., hétfő 11:25
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Alithar » 2017. szeptember 24., vasárnap 17:13

ridick75 írta:Sziasztok.
Megmaradt egy Coiltek Wot 1 es keveset használt fejem baráti árba. Aki ismeri az tudja hogy mit is tud. Etrac, safari, se, quattro, explorer.
35000 ft
Ilyen árban ajándék. Nekem II. van, ezért nem viszem el azonnal.


" Amit életünkben teszünk, az örökkévalóban visszhangzik "

ridick75
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2016. július 10., vasárnap 7:42
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: ridick75 » 2017. szeptember 27., szerda 14:25

Coiltek Wot 1 elkelt.



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2017. október 11., szerda 17:10

Sziasztok eltelt egy kis idő érdekelne hogy valaki került már kapcsolatba az equinox.al.Kíváncsi volnék a tapasztalataira.A detectmax oldalán garett at max néven futó géppel vetik össze,erről sem halottam még.



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: templomos » 2017. október 11., szerda 21:32

zoli87 írta:
tejesember írta:Azért ez nehéz lesz már a mi az árát illeti.Nem rossz gép a minelab,de tény hogy az xp kicsit be tett az eladásainak.
https://www.kellycodetectors.com/catalo ... 800-series 900dollár nem vészes érte ha van mögötte tudás is.
Igen,jó a Minelab de túl van kombinàlva,csak parasztvakítàs,a régi modellek E track,Safari...stb azt mèg megcsinàltàk,én vàltottam a Deusra nem olcsó de jó...praktikus..de egy Jó öreg quatrot vennék....raktàrra :)



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2017. október 12., csütörtök 18:21

Igen ez a deus riválisa lesz több szempontból is,valamint a terra sorozat utódja vagy váltása.De valamelyik külföldi forumon azt írták a ctx egy változata lesz mert az sem árba se súlyba nem vált be



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2017. október 12., csütörtök 18:25

Azt szeretném kérdezni használt e valaki xt 705 -re 15 fejet akár coil akár minelabot mi volt a tapasztalata vele lehet privibe is



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: norman » 2017. október 14., szombat 10:36

tejesember írta:Igen ez a deus riválisa lesz több szempontból is,valamint a terra sorozat utódja vagy váltása.De valamelyik külföldi forumon azt írták a ctx egy változata lesz mert az sem árba se súlyba nem vált be
Elsőre igen jó gépnek tűnik.A videók szerint is.Mindemellett szerintem sokkal egyszerűbb lesz a használata illetve beállítása mint a Deusnak.
Az árára leszek kíváncsi.Az egy dolog hogy odakint 900 dollár.
Esetleg valakinek van már ilyen gépe?


:?:

tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. október 14., szombat 11:48

Csak december elején lesz a piacra dobva..... :D Amit angliában teszteltek, még nem volt komplett a szoftwer, még lehetséges, hogy valami változni fog.....20-80% ???



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: norman » 2017. október 14., szombat 13:15

tibike írta:Csak december elején lesz a piacra dobva..... :D Amit angliában teszteltek, még nem volt komplett a szoftwer, még lehetséges, hogy valami változni fog.....20-80% ???
Èrdekes hogy ha prptotipus akkor hogy lehet fent már Orosz teszt is?Làtszòlag van màr egy pàr eladott darab.


:?:

tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. október 14., szombat 13:22

norman írta:
tibike írta:Csak december elején lesz a piacra dobva..... :D Amit angliában teszteltek, még nem volt komplett a szoftwer, még lehetséges, hogy valami változni fog.....20-80% ???
Èrdekes hogy ha prptotipus akkor hogy lehet fent már Orosz teszt is?Làtszòlag van màr egy pàr eladott darab.
Nem, nem, ez úgy működik, hogy a gyártó kölcsönoz egy darab keresőt a saját márkás eladójának - most egy hétig volt a cseheknél is egy darab, de szerdán vissza küldték, és ment egy más eladóhoz......tehát az orosz Minelab viszont eladó is csak akkor dolgozik a keresővel, ha a Minelabtók kap egy - két darabott..... :D



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. október 14., szombat 13:25

Itt van egy saját videó a cseh Minelab eladótól:

https://www.lovecpokladu.cz/home/predst ... uinox-7163



Atlantisz
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015. augusztus 5., szerda 22:42
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Atlantisz » 2017. október 14., szombat 20:57

norman írta:
tejesember írta:Igen ez a deus riválisa lesz több szempontból is,valamint a terra sorozat utódja vagy váltása.De valamelyik külföldi forumon azt írták a ctx egy változata lesz mert az sem árba se súlyba nem vált be
Elsőre igen jó gépnek tűnik.A videók szerint is.Mindemellett szerintem sokkal egyszerűbb lesz a használata illetve beállítása mint a Deusnak.
Az árára leszek kíváncsi.Az egy dolog hogy odakint 900 dollár.
Esetleg valakinek van már ilyen gépe?
Equinox 600
Várható bruttó fogyasztói ár: 230-260 ezer Ft

Equinox 800
Várható bruttó fogyasztói ár: 300-350 ezer Ft



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. október 15., vasárnap 12:26

Equinox 600
Várható bruttó fogyasztói ár: 230-260 ezer Ft

Equinox 800
Várható bruttó fogyasztói ár: 300-350 ezer Ft[/quote]


Mennyire garantáltak ezek az árak? Mert - ez nem beköpés, ez tény, hogy Vakond - http://vakond.hu/home.php viszont eladó a cseh kereskedőnek, és aztán lehetne beszélni ezekről a konkrét - már kitűzott árakról....

https://www.lovecpokladu.cz/eshop/kateg ... R&filter=1

arról nem is beszélve, hogy biztosan az Ebayon is megjelennek....de milyen áron, még kérdés.....



georg
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 10:46
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: georg » 2017. október 15., vasárnap 22:36

Az osztrákoknál már kapható,A 800-as 960 €


XP Deus

tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. október 16., hétfő 5:22

szarmata írta:Az osztrákoknál már kapható,A 800-as 960 €

Nem nagyon hiszem ez csak biztos elő rendelés.....de kivárnám a teszteket, és hamarább mind nyáron nem mennék bele....



Atlantisz
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015. augusztus 5., szerda 22:42
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Atlantisz » 2017. október 16., hétfő 17:54

tibike írta:Equinox 600
Várható bruttó fogyasztói ár: 230-260 ezer Ft

Equinox 800
Várható bruttó fogyasztói ár: 300-350 ezer Ft

Mennyire garantáltak ezek az árak? Mert - ez nem beköpés, ez tény, hogy Vakond - http://vakond.hu/home.php viszont eladó a cseh kereskedőnek, és aztán lehetne beszélni ezekről a konkrét - már kitűzott árakról....

https://www.lovecpokladu.cz/eshop/kateg ... R&filter=1

arról nem is beszélve, hogy biztosan az Ebayon is megjelennek....de milyen áron, még kérdés.....[/quote]

Én innen néztem ki!
http://www.detector.hu/uj-gepek-a-minelabtol



georg
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 10:46
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: georg » 2017. október 16., hétfő 21:37

tibike írta:
szarmata írta:Az osztrákoknál már kapható,A 800-as 960 €

Nem nagyon hiszem ez csak biztos elő rendelés.....de kivárnám a teszteket, és hamarább mind nyáron nem mennék bele....
És tényleg.Január közepére lehet előrendelni.


XP Deus

totya
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015. november 12., csütörtök 12:07
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: totya » 2017. október 18., szerda 11:44

tibike írta:Itt van egy saját videó a cseh Minelab eladótól:

https://www.lovecpokladu.cz/home/predst ... uinox-7163
Tibike!

Az itt feltűntett ár az a Cseh ÁFÁs ár?
Köszi!



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. október 18., szerda 16:34

totya írta:
tibike írta:Itt van egy saját videó a cseh Minelab eladótól:

https://www.lovecpokladu.cz/home/predst ... uinox-7163
Tibike!

Az itt feltűntett ár az a Cseh ÁFÁs ár?
Köszi!



Igen.....



doi35
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. július 9., csütörtök 12:59
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: doi35 » 2017. december 1., péntek 9:43

Sziasztok!
Valakinek van e eladó vagy valamilyen más úton megszerezhető magyar leírása e-track-hoz?
Előre is köszönöm!



Avatar
Marlow
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 11:07
Tartózkodási hely: Itt és másutt !
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Marlow » 2017. december 2., szombat 13:32

Üdv mindenkinek!

Egyik ismerősöm akar venni Minelab Equinox 800 gépet.. Elég új ez a piacon elvileg...

Erről tudna valaki valami többet mondani róla ? Használt már valaki milyent ?

Mélység, Szűrés, tapasztalatok ? Ezen a téren mit tud. pl Deus vagy Deltához képes..

Előre is köszönöm a válaszokat segítségeket.


Csak is a Delta és a Cobra adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot

allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: allando » 2017. december 2., szombat 14:03

Marlow írta:Üdv mindenkinek!

Egyik ismerősöm akar venni Minelab Equinox 800 gépet.. Elég új ez a piacon elvileg...

Erről tudna valaki valami többet mondani róla ? Használt már valaki milyent ?

Mélység, Szűrés, tapasztalatok ? Ezen a téren mit tud. pl Deus vagy Deltához képes..

Előre is köszönöm a válaszokat segítségeket.
Tapasztalat?
Lehet rosszul tudom de meg nem forgalmazzak csak elorendelheto...


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. december 2., szombat 15:02

allando írta:
Marlow írta:Üdv mindenkinek!

Egyik ismerősöm akar venni Minelab Equinox 800 gépet.. Elég új ez a piacon elvileg...

Erről tudna valaki valami többet mondani róla ? Használt már valaki milyent ?

Mélység, Szűrés, tapasztalatok ? Ezen a téren mit tud. pl Deus vagy Deltához képes..

Előre is köszönöm a válaszokat segítségeket.
Tapasztalat?
Lehet rosszul tudom de meg nem forgalmazzak csak elorendelheto...

Jól tudod, csak most Karácsony előtt lesznek forgalmazva az első darabok az eladókhoz.....totál ujdonság.....



Avatar
Marlow
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 11:07
Tartózkodási hely: Itt és másutt !
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Marlow » 2017. december 2., szombat 19:07

Értem, akkor várni kell kicsit még az első beszámolókra. :)
Kíváncsi vagyok én is mi lesz belőle.


Csak is a Delta és a Cobra adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot

tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. december 5., kedd 19:53

Ki mit tud a Győri Winter Ralye-ról? December 16-17-én......A Minelab szervezi, lehett, hogy ott már újjab változata lesz az Equinoxnak..... ;)



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2017. december 5., kedd 20:51

tibike írta:Ki mit tud a Győri Winter Ralye-ról? December 16-17-én......A Minelab szervezi, lehett, hogy ott már újjab változata lesz az Equinoxnak..... ;)
Piszkál ez a minelab téma téged tibike valld be....egyébként, ha aranykeresésre kell, akkor csak annyit mondok, hogy az xterra 70-el a mai napig vadásznak rögökre az USA-ban és Ausztráliában is, valami miatt a 18.75 fej nagyon el lett találva anno erre....egy közeli ismerős olyan helyen szedett vele apró aranytárgytöredékeket, lemezkéket, pici arany gyűrűfejet, ahol évtizedek óta mindenféle csúcsgépekkel nyomják, úgyhogy az új eq.800-as csak még jobb lehet!



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2017. december 6., szerda 6:55

Szia sokakat piszkál ez a gép. Tibike milyen rally lesz hol olvastad



Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2017. december 6., szerda 7:28

Amint elérhető lesz benevezek egy Equinoxra. Mivel még csak prototípusok vannak kint világszerte, s még azt sem tudni pontosan hogy valójában mi a 600 és 800 között a különbség, nem rendeltem meg látatlanba. Egyébként sem tudnám használni, sok helyütt már hó és fagyok vannak. Egyelőre ami információt összemazsoláztam hogy főképp a Deus jelentős piaci uralmát akarják megtörni egy vízálló, könnyű, rendkívül gyors és jó szelektálású, nagyon mélyre látó géppel ami sok jó tulajdonsága mellett, főleg a könnyű kezelhetősége, a bonyolult és sok esetben fölösleges opciók kihagyásával fogja előtérbe helyezni a műszert. A keresőfej-kábel megtartása egy igen jó pont. Ezt most nem részletezem, miért.

Úgy gondolom a két gép az adott frekvencián teljesen ugyan olyan mélységet ér el, a 800 esetén a plusz felár talán a vezeték nélküli fejhallgató szett, a plusz magas frekvencia (ebből adódóan aranykereső mód) és a finomhangolható reaktivitás, esetleg még valami apróság.

A Minelabhoz (Írország) érkezett rengeteg kívánság, a folyamatosan változó felhasználói igények alapján lett a műszer megálmodva és megvalósítva, talán nem véletlen, első körben az Európai piacnak kedvezve. :)
Ez egyrészt a minél egyszerűbb kezelhetőség, épp ugyanúgy letölthető lesz rá a legújabb frissítés számítógép / laptopra csatlakoztatva, az extrém mélység apró és érem méretű tárgyakra, kivételesen gyors ujjáéledés (reakt) a mélység megtartása mellett, a multi frekvencia de ne FBS technológia alapján, a megfizethető ár, minőségi / hosszú évekre szóló alkatrészek, olvasható és egyértelmű kijelző, ergonómia és az egyik legfontosabb hogy (bizonyos esetekben, általánosságban, az egyszerűség elve megtartása mellett) múlja felül az FBS2 technológiával működő, igen nehéz súlyúra sikerült és rendkívül drága CTX3030-as műszert.
Cseh és Szlovak oldalakat látogattam, ott eléggé baráti áron árulják majd a 600 és 800 típust, 660 euro illetve 910 euro. Mikor megjelenik és elérhető lesz mindenki számára, mint minden nagyobb durranásnál, itt is biztosan lesznek beharangozó akciók ahol még ennél picit olcsóbban adják, vagy ajándékba jár mellé az új fejlesztésű pointer, Minelab day, stb., stb.. Ezek az árak igen barátira sikeredtek, már csak arra leszek kíváncsi hogy kell e nekem rá a nagyobb fej illetve az mennyibe fog kerülni. :) Ezek igen jól csengő dolgok és a Minelab nevet ismerve nagy csalódás nem érhet, de várjuk ki míg kézbefogható lesz, míg eltelik jó pár hónap keresőzés az Equinoxxal és akkor véleményt tudunk alkotni róla. %%-



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. december 6., szerda 16:08

tejesember írta:Szia sokakat piszkál ez a gép. Tibike milyen rally lesz hol olvastad

https://www.minelab.com/eur/go-minelabbing/events


Főleg csak azért érdekel, mert nem lesz messze valakitől, és ha már xar az idő, többen is kiugorhatnának, majd valami visszajelzéssel itt az oldalon, hogy és mi....lehett, hogy majd a kezükbe is lesz az új csodagép....



Vasmacska
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2017. május 19., péntek 18:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Vasmacska » 2017. december 6., szerda 18:57

Kár hogy a linkelt magyar (detector.hu) oldalon semmi információ nincs az elvileg rajtuk keresztül szervezett "rally"-ról... :shock:



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2017. december 6., szerda 19:22

solidus írta:Amint elérhető lesz benevezek egy Equinoxra. Mivel még csak prototípusok vannak kint világszerte, s még azt sem tudni pontosan hogy valójában mi a 600 és 800 között a különbség, nem rendeltem meg látatlanba. Egyébként sem tudnám használni, sok helyütt már hó és fagyok vannak. Egyelőre ami információt összemazsoláztam hogy főképp a Deus jelentős piaci uralmát akarják megtörni egy vízálló, könnyű, rendkívül gyors és jó szelektálású, nagyon mélyre látó géppel ami sok jó tulajdonsága mellett, főleg a könnyű kezelhetősége, a bonyolult és sok esetben fölösleges opciók kihagyásával fogja előtérbe helyezni a műszert. A keresőfej-kábel megtartása egy igen jó pont. Ezt most nem részletezem, miért.

Úgy gondolom a két gép az adott frekvencián teljesen ugyan olyan mélységet ér el, a 800 esetén a plusz felár talán a vezeték nélküli fejhallgató szett, a plusz magas frekvencia (ebből adódóan aranykereső mód) és a finomhangolható reaktivitás, esetleg még valami apróság.

A Minelabhoz (Írország) érkezett rengeteg kívánság, a folyamatosan változó felhasználói igények alapján lett a műszer megálmodva és megvalósítva, talán nem véletlen, első körben az Európai piacnak kedvezve. :)
Ez egyrészt a minél egyszerűbb kezelhetőség, épp ugyanúgy letölthető lesz rá a legújabb frissítés számítógép / laptopra csatlakoztatva, az extrém mélység apró és érem méretű tárgyakra, kivételesen gyors ujjáéledés (reakt) a mélység megtartása mellett, a multi frekvencia de ne FBS technológia alapján, a megfizethető ár, minőségi / hosszú évekre szóló alkatrészek, olvasható és egyértelmű kijelző, ergonómia és az egyik legfontosabb hogy (bizonyos esetekben, általánosságban, az egyszerűség elve megtartása mellett) múlja felül az FBS2 technológiával működő, igen nehéz súlyúra sikerült és rendkívül drága CTX3030-as műszert.
Cseh és Szlovak oldalakat látogattam, ott eléggé baráti áron árulják majd a 600 és 800 típust, 660 euro illetve 910 euro. Mikor megjelenik és elérhető lesz mindenki számára, mint minden nagyobb durranásnál, itt is biztosan lesznek beharangozó akciók ahol még ennél picit olcsóbban adják, vagy ajándékba jár mellé az új fejlesztésű pointer, Minelab day, stb., stb.. Ezek az árak igen barátira sikeredtek, már csak arra leszek kíváncsi hogy kell e nekem rá a nagyobb fej illetve az mennyibe fog kerülni. :) Ezek igen jól csengő dolgok és a Minelab nevet ismerve nagy csalódás nem érhet, de várjuk ki míg kézbefogható lesz, míg eltelik jó pár hónap keresőzés az Equinoxxal és akkor véleményt tudunk alkotni róla. %%-
Analóg párti vagyok de kezd érdekelni engem is az equinox 600,Kellydetector-on 649dollár most.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. december 6., szerda 20:08

Vasmacska írta:Kár hogy a linkelt magyar (detector.hu) oldalon semmi információ nincs az elvileg rajtuk keresztül szervezett "rally"-ról... :shock:


Ép azért tettem fel itt ezt a kérdést.....ha netán van itt keresős Győrből vagy a környékből, és hajlandó lesz bemenni....vagy aki ismeri a Tibit csörögjön rá..... :D



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. december 7., csütörtök 12:23

Siralmas a Minelabtol, hogy tovabbra sem kepes tovabblepni a vezetek nelkuli fejek iranyaba. Allando problemat okoz a kontakthiba vagy a vezetekszakadas. Mar uj gepek eseteben is. Bar a rovidke garanciaidon belul, hetek, honapok multaval orvosoljak cseredarabbal, amirol mar az elejen tudja az ember, hogy ket evnel tovabb nem fogja birni. Utana lehet keresgelni vallalkozo szellemu elektromuszereszt, aki javitgatja nem keves penzert.
Exploreres tapasztalataim alapjan, attol tartok, hogy semmit sem javult a gyari fejek es a csatlakozo vezetekek valamint a forrasztasok minosege koszonhetoen az olcso malayziai beszallitonak.



Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2017. december 7., csütörtök 14:21

Anti-siralmas dolognak tartom hogy megmaradt a vezeték. Annyit megtehettek volna hogy a szárban vezetik el, hasonló csatlakoztatási módszerrel mint az FBS gépek esetén. Eszembe jutott egy barátom, idézem "lesz..rom hogy van rajt kábel ha úgy is lealázom a Deust" - Na de ez már kicsit elvont megnyilvánulás, valahol sértő is. :)
Több jó oldala van mint rossz. Örülök neki hogy 4-5 év után (ha egyáltalán annyit bír zavaró jelenség nélkül, mint rohamos merülés, alacsony kapacitás) nem kell fejet farigcsáltatnom, darabját ( sic! ) 50-100 euróért kicseréltetnem az akkut és azon aggódni hogy vajon a kivésett részen, ott ahol ki lett nyomva szilikonnal / ragasztóval, vajon nem-e fog beázni egy kis nem odafigyelés vagy bármi ok miatt?
Más. A Sovereign gépem jövő év elején lesz nagykorú, azaz 18!!! éves! Semmi baja, semmi gondja, nem mondom hogy olyan szép mint az új, de műszakilag no problem. A 18-évből kb. 16-évet aktívan strapálva volt, látott sokmindent, kapott esőt, sarat, port, rendszeres odafigyelést, karbantartást és dolgozott annyit, amit 5 deus sem fog tudni lehúzni problémamentesen.
Az Explorer kettest, igaz nem én használom már legalább 3 éve, de szintén újonnan vettem, idén 11 éves és semmi probléma vele, nem kapott más bánásmódot mint a Sovereign. Anno volt egy Terrám, annak a sokadik tulajdonosa voltam, a műszer állapotából ítélve az előző tulajdonos feltehetően Tohonya Vandál néven lett anyakönyvezve, annak már kissé konktaktos volt a pinpointer gombja, elfáradt a több százezer használattól.
Hogy beszéljünk az XP-ről is, az analog gépei szerintem elnyűhetetlenek, úgy 4-5-éve megszűnt a kábel probléma is, előtte rendszeresen törtek és ez bizony gyári hiba volt, egész pontosan a túl merev kábel... Egy pár éve az Explorer /X-terra korszakba valakik több tucat mókolt-tákolt-javított fejet hoztak be az országba a nagy profit reményében, eladták őket mint újszerű fejek, ideig-óráig mentek, aztán kuka mellett landoltak, kivétel nélkül konktakthiba volt a jelenség.
Olyan szintén létezik hogy tépkedve lett a kábel, full laza kábellel vízi keresőzés, hanyag tárolásból eredően megsérült, hátizsákban az ásó megsértette a kábelt, kemény mínuszokba volt használva a műszer és megtört a kábel, stb.stb.stb.. Ezek nem garanciális problémák. Persze előfordulhat gyári hiba, de az általában már a kézhezvételkor jelentkezik, vagy az első hónapokban, akkor pedig még bőven szól a garancia.
Amondó vagyok, ha egy elektronikai cikk (jelen esetben egy keresőfej) amit eléggé sok külső hatás ér, kibír 5-6-7 évet, akkor az egy nagyon szuper dolog, s még ha csak tényleg ennyit bírna, ilyen időközönként nem megterhelő egy új fej vásárlása. De, azért az ritka hogy egy tulajdonosnál ennyi időt menjen egy gép...Főleg az újak esetén. Nézd meg a piacot, nagyon sok fenn a még éppen 1-2-hónapot garis gép, meg amiről éppen most járt le. Főleg Deusoknál ahol kínos lehet a 3 akkumulátor cseréje (fej,füles,táv). Tán a fémkeresőket már nem tartós fogyasztási cikknek gyártják. Részemről a Minelab egy nagyon jó minőségű detektorokat gyártó cég és mivel igen nagy a verseny a piacon, meg fogja tartani ezt a szokását. Pár év és eltűnik a tesoro, white's, bounty hunter meg jó néhány apró márka, és marad az XP, Minelab, Garrett, legalábbis az európai piacon. USA-ban még esélyes a White's...



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. december 7., csütörtök 14:43

Hat az xp bedofhetne a kest a minelab szivebe, ha most piacradobna egy multifrekis deust. Ot ev gari mellett. De hollo a hollonak nem vajja ki a szemet.
A regebbi minelabok meg valoszinuleg ausztral gyartasuak lehettek. Ehhez parosulo minoseggel. De az ujabb gepek mar Malajziaban keszultek.
Szerintem az explorerek egyik fo gyerekbetegsege a szarban vezetett allandoan feszulo spiralkabelezes, amely raadasul hideg idoben meg tul ridegge is valik.
2012-ben harman is vettunk uj tracokat. Kivetel nelkul mind a haromnak beszart a gyari fej egy even belul. Kulonbozo hasznalati szokasok mellett.
Oke. Kicsereltek tetemes "postakoltseg" es varakozasi ido mellett.
Mi van ha peldaul lemerul az Equinox a terepen? Cserelheto benne az akksi vagy lehet hazamenni? Esetleg kell hozza venni egy powerbankot es azzal feleleszteni?



Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2017. december 7., csütörtök 15:16

Nos, igen igazad lehet a két márka konkurenciáját illetően, nem véletlen őket emeltem ki.
Jelen állás szerint az equinox elméleti síkon 8-10 órát elmegy folyamatos használat mellett, ami esetemben bőségesen elég, többet nagyon ritkán használok egy huzamba gépet. Ha jól emlékszem 1-2-óra alatt csutkóra lehet tölteni. Volt erről szó angol fórumban, ott a prototípust lemerülést követően -ahogy mondod- powerbankkal használták tovább, ugyanis használat közben is tölthető.
Azt szomorúan olvasom hogy kifizettették veled a postaköltséget. A megvásárolt gépet bontatlan dobozában, számlával, jótállással kapod meg aminek az egyik alapvető pontja hogy amennyiben a termék saját hibádon kívül, a gyártó hibájából adódóan romlik el, azt a HIVATALOS forgalmazó köteles ingyen és bérmentve megjavíttatni a számodra vagy pedig teljesen újra kicserélni azt. A dolog nem hagytam volna annyiba. Elvégre pénzt- fél milliót fizettél érte vagy mi a szösz...
((( Ha a már (hálisten) megszűnt csepeli forgalmazótól vetted, akkor minden világos. Nekem ez a tróger fickó úgy küldte ki a zsír új Deus fejemet, hogy csak egy buborékos levélbe volt betéve, mindenféle doboz, garanciajegy vagy számla nélkül... Na erre varjatok gombot. . Elmentem az "üzlethez", telefonáltam, és ha nem egy lezüllött képű, másnapos fiatal tinédzser jött volna az ügyemet rendezni hanem a cégtulajdonos, a helyszínen nyakperecet faragtam volna neki ebből a fejből. Szerencsére a pénzemet visszakaptam mindazokután hogy felvilágosítottam a forgalmazó és vásárló kötelességeiről illetve jogairól és arról az apróságról hogy videófelvétel készült a postán a levél kibontásáról tanuk jelenlétében, ez mondjuk magától értendő volt, hisz én új fejet rendeltem akkor kb. 120 ezerért, és fura volt a foltos-koszos egyszerű snassz bubis levél amiben jól kitapogatható volt a doboza nélküli keresőfej. Természetesen levelet is írtam az XP-nek és mint Minelab forgalmazóval kapcs. ügy a minelabnak is, akik teljesen megbotránkoztak és nem győztek elnézést kérni. A másik gerinctelenség pedig hogy ilyen jellegű mulasztás után valamelyik haverját küldi oda, aki már kapott annyit az élettől, hogy úgy is mindegy mit mondasz neki. Sokan ismerik ezt a drágalátos forgalmazót, hálisten már nem funkcionál. De ez már nem ide való téma, csak annyiban, hogy egy időben csak őtőle vásárolhattál itthon xp, minelab gépet. )))



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma