Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Minelab

Fémkereséshez való eszközök
tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. december 7., csütörtök 16:39

Na akkor már elkezdődött a nagy gyártás, jövő héten várható a cseheknél az első szállitás.....kb 80 - 100 db, de már többen előrendeltek, azok csak januárba lesznek intézve...... :lol:
Ezen a Győri akción már biztos a full verzió lesz, ha lesz.... :lol:



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. december 7., csütörtök 16:55

Az utólsó beszólásokhoz csak annyit, hogy már régebben valaki bedobta, hogy a volt szoci táborba disztribuált minden árú nem 100%....tehát alacsonyab minőségű....legutólag a kaja volt a probléma.....ez nekem mindig a fülembe van, és hallottam már több gyerektől ez a dumát.....szerintem ez az elektronikára is érvényes.....még csak pár napja van forgalomba a Pro 35-ös pinpointer, de a cseheknél már van hibás is....no nem tudom....valami igazság lehett benne....



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. december 7., csütörtök 17:28

szerintem annyira nem kell kapkodni érte mert az első szériás cuccok sosem tökéletesek meg majd elmesélik talán azok akik már előrendelték h milyen..egész biztosan lesz pár eladó is belőle mert megijed a sok gombtól esetleg így olcsóbban megvehető szinte újonnan :D :D



Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2017. december 7., csütörtök 18:20

Kivárjuk a jó időt, porfogónak drága, és ha nem kiforrott, nekem ugyan nem kell kiforratlan porfogó :D
Viccet odébbtolva, véleményem szerint nem lesz vele probléma, amiket a gyártó le mer írni illetve közölni, minden bizonnyal valós és nem valótlan állítások. Mindamellett hogy a Minelab vezeti a piacot az aranykereső detektorokkal, ezekből mára már horrornak tűnő számút eladtak, nem merik megtenni hogy gány munkát adjanak ki a kezükből.
Felőlem készülhet dzsungellakó törzseknél is. :)
Szerintem idejemúlt már az a teória miszerint egy adott vállalat anyaországán kívül gyártott eszközök / tárgyak nem olyan minőségűek mint azelőtt. Hiszti volt ez akkor is amikor a Minelab Írországba terjeszkedett, aztán páran kitalálták hogy az Ír Minelab Explorer sokkal jobb. :D Van egy minőségi elvárás ami alatt nem lehet teljesíteni és a minőséget szavatolja a név.
Bár nem témábavágó és kissé erős, de az Audi is gyárt autókat Győrben, mégsem a "jóvanazúgy" katagória mint mondjuk egy Lada gyárban Oroszföldön, hanem valós német minőség kerül ki a gyárból. Sőt több tucat cég dolgozik be az apró alkatrészek, dizájnelemek gyártásával, sokszor ezek az alig 8 általános iskolát végzett személyek kezéből kerülnek ki, mégis tudnak minőséget gyártani, mert megtanították őket s mert a munkája megköveteli. No de ez az autóipar, más tészta, csak próbáltam arra rámutatni hogy 2017ben már nem kell rettegni attól hogy egy márkanév alatt futó dolog jobb vagy rosszabb minőségű ha xy helyen készül.De ha mégis, akkor nézd a jó oldalát. Ha Észak-Koreában gyártanák, még grátisz rejtett előlapi kamerát és ujjlenyomatolvasó rendszert is kapnál a detektorba, esetleg az üdvözlőszöveg a nagyvezíír színes portréja lenne. 8-) :D (OFF: magyarföldön elérhető online frissítéssel narancs verzió is) :D



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. december 7., csütörtök 19:11

Udv!
Na hogy tovabb oregbitsem a marka hirnevet, elmeselem a pointereimmel kapcsolatos tapasztalataimat. Oke, tudom van erre masik topic.
De itt most a markarol van szo, amiert sokan sok penzt fizetnek.
Elso Pro-find 25 pointeremnek ugy orultem, hogy csak. Mert mar belegebedtem az asasba a nagysef miatt. Egybol furcsalltam, hogy tul erzekeny a godorben turkalaskor. Kisebb nyomasra jelzett allandoan. Jol megszoritottam es jelzett. Oke. Levettem az erzekenysegbol. Bolcs elorelatassal jol bevedtem a beazas ellen is, holott rajta van a dobozan, hogy eroteljes, vizallo kialakitasu. Amiben nem hittem. Nagyon keves elemet fogyasztott. Kb egy ev folyamatos kinlodas utan a harmadik elemnel megadta magat. Oke. Kereskedo. Postakoltseg. Egy honap. Uj pointer.
Meghokkento volt, hogy az uj pointer kifogastalanul mukodott. Sokkal jobb volt elodjenel. Kb a harmadik elemig es egy eves koraig. Akkor ugy dontott, hogy befejezi a munkat.
Mergemben vettem egy bevallottan kinai vizallo pointert, ami sokkal gyengebb a minelabnal, de mar kb ket eve mukodik gond nelkul. De meg egyszer nem kell ilyen csak a narancs ami.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. december 7., csütörtök 19:29

Na most hiszitek vagy nem, de több forrásból információ szerint az utólsó 10 évben az elektronika gyártók feketén beraknak egy csippet, amelyik figyeli a konkrét gépet és egy idő után - vagy ledolgozott óra után elbaxa az egész műszert....nekem kb 4 év után bedöglöt mind a kettő notebookom - Acer meg a Hewlett Packard is.....olvastam, USában egy égőnek a 100-dik születés napját ünnepelték, és egy tüzoltó raktárba ég 100 éve - most rajta van 1000 óra - de ez be is tartja tiszteségesen, vagy még hamarább elmegy......ma nem az a lényeg hogy valami valamit kibirjon, de az, hogy forogjon a pénz, az áru, na meg a produkció....nem lehet hogy egy hűtőszekrény éljen 30 évet, mert akkor nem vásarolnának minden 5 évbe újatt.....és a válalat befucsolna.....ha elnézem az öreg Skodákat, hogy ma is működnek, és a roncs telepen 5 éves kocsik, alig fogja a rozsda, de ott van...... :D



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2017. december 7., csütörtök 19:41

tibike írta:Na most hiszitek vagy nem, de több forrásból információ szerint az utólsó 10 évben az elektronika gyártók feketén beraknak egy csippet, amelyik figyeli a konkrét gépet és egy idő után - vagy ledolgozott óra után elbaxa az egész műszert....nekem kb 4 év után bedöglöt mind a kettő notebookom - Acer meg a Hewlett Packard is.....olvastam, USában egy égőnek a 100-dik születés napját ünnepelték, és egy tüzoltó raktárba ég 100 éve - most rajta van 1000 óra - de ez be is tartja tiszteségesen, vagy még hamarább elmegy......ma nem az a lényeg hogy valami valamit kibirjon, de az, hogy forogjon a pénz, az áru, na meg a produkció....nem lehet hogy egy hűtőszekrény éljen 30 évet, mert akkor nem vásarolnának minden 5 évbe újatt.....és a válalat befucsolna.....ha elnézem az öreg Skodákat, hogy ma is működnek, és a roncs telepen 5 éves kocsik, alig fogja a rozsda, de ott van...... :D

Itt van amiről a Tibike ír konkrétan, nem rövid, de megéri megnézni: https://www.youtube.com/watch?v=lJ_5OyF6uOM

Amúgy meg a kábel a vizi keresőzés miatt (ugye annak is jó az új minelab gép) sokkal jobb, mint a dróttalan deus... amit ugye lehet pótolni, de nem igazán szuper (zajos), minden féle pótdróttal (a gyárival is, ami amúgy igen gyenge konstrukció...)
Az, hogy kívül csak úgy "lötyög" egy kissé gagyisztikus hatást kelt (oda kell szigszalagozni több ponton az 1000 eurós gépet :mrgreen: ). Remélem legalább vmi jó fajta lágy, de strapabíró drót lesz, mint egy Deltáé vagy Magnumé ;)



Avatar
Marlow
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 11:07
Tartózkodási hely: Itt és másutt !
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Marlow » 2017. december 8., péntek 19:42

Üdv.
Figyelemmel kísérem a beszélgetést.. Egyre jobban érdekel engem is a gép valós teljesítménye. Főleg a mélység apró dolgokra és szűrése !

Ehhez az általam kiragadott mondathoz szeretnék baráti hangvételű (egyben magán jellegű (saját tapasztalatom alapján) hozzászólásom fűzni)

"...a minőséget szavatolja a név."
A minőség is ugyan szavatolhatja a nevet de fordítva már napjainkban ez többségében nem igaz. Régen az volt ,tény. A név egy idő után (piac és profit gazdálkodás miatt) nem fogja ezt igazolni ill biztosítani BIZONYOS TERMÉKEKNÉL HOSSZÚTÁVON. TISZTELET A KIVÉTELNEK mert ahogy olvashattuk vannak most is szerencsére kivételek ! Ez erősen össze függhet azzal is ,hogy egy adott, jól működő márka vagy elektronikai cég az olcsóbb előállítás és össze szerelés miatt ,hogy pénzt spóroljon/vagy nyerjen valami harmad világbéli helyre költözteti a gyárát Európából vagy más fejlet/tebb országból és ott beidom.. akarom írni betanított munkásokkal fogja a termelést vagy rész össze állítást végeztetni , esetleg valami leány vállalatot hoz létre ott .Természetesen '"változatlan minőségben'" fogja továbbra is biztosítani az előállított termékeit, ahogy az a marketing szlogenekben is lenni szokott :D a valóságban ez nem igen mutatkozik a felhasználóknál akik ragaszkodnak ,vagy megbízhatónak tartanak egy adott régóta bevált márka típus családban. Tapasztalni fogják, közvetetten vagy közvetlenül ,hogy valami megváltozott a régihez képest.

PL. igaz ,sarkalatos ,nem ide vágó rút példa de gondoljunk itt a régi híres sport cipőkre. Amióta távol-kelti sufnikban vagy épp a konténer hajókban rakják össze a márkás cipőt ,azóta valamiért 2-3 évente újat lehet venni. Míg régen akár 6 vagy több aktívan felhasznált évet is kibírt egy pár cipő.

Öregebb motorosok biztos emlékeznek a Tisza cipőre :) Nálam van egy pár, már használtan hozzám került kb 35 éves Tisza cipő ami ,mai napig bírja a terep futást.Tény ,hogy van nála kényelmesebb is.... :(

Én 11éve nap mint nap dolgozok bizonyos , részben elektronikus készülékekkel is, ill azok elektromos vezérlő panelrészével.. Nos. márka nevet nem említek. Kiragadok itt egyet a sok közül, amióta a Robert B..Főnök át tette a gyártó helyét a vörös félhold országába és a közel távol-keletre teljes egészében, azóta rejtélyes oknál fogva több elektromos dolog hibásodik meg készülékeiben mint azelőtt míg bizonyos részalkotó elektronikus részeit máshol gyártottak.. Már a fal fúrójuk se olyan jó mint régen :D

De lehet csak én vagyok balszerencsés és csak nálam romlik el sok dolog pár év múltán amit a közel távol-keleten gyártottak. :D Jelzem még egyszer ez csak az én magán szuvenír véleményem, észrevételem ,tapasztalatom amit senki nem kérdett. Ne tántorítson el vagy befolyásoljon ez senkit semmitől.

Ettől eltekintve pozitív példa is van. Jómagam is használok évek óta sikeresen és meglepő módon jól működő elektromos dolgokat amiket Taiwan vagy akármilyen más vietkong országban raktak össze. Ezek tényleg átlag felüli árat is képviselnek de azok eddig jól ellátják a funkciójukat és bírják a munkás ,proli kezek különböző hatásait...

Remélem ez a gép is ilyen lesz, és bírja a gyűrődéseket hosszú távon minden téren.
Viszont ahogy előttem is szóltak , megvárom mások tapasztalatát azért :D :D


Csak is a Delta és a Cobra adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot

zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2017. december 13., szerda 7:01

Üdv!Lehetőségem van beszerezni jó áron egy minelab musketeer advantage-t.Mik a tapasztalatok vele?Minden infó érdekelne róla.Egy cobra mellé èrkezne vendéggépnek :) Melyik jobb?cobra vs musketeer?



Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2017. december 13., szerda 7:47

Sziasztok
Megérkezett a youtubera az egyik első értékelhető "bevetés" alatt készült videó ahol jól hallható hogy az adott mélységben az adott tárgyra milyen jelzéseket ad a gép. Azért gondolnám első értékelhető videónak mert háttérzaj gyanánt nem csipog bele más fémkereső és nem dumál bele a videóba még 10 másik ember. Lereagálnám. Van benne néhány igen meggyőző találat, itt főképp a mélységre célzok. Úgy tűnik ennek a gépnek az egyik fő erénye hogy a mélyebben lévő apróságokat is stabilan jelzi, mindenféle vasas benyekegés nélkül. Egyes gépek ugyan be-be csippannak a mélyebben lévő, nem megfelelő szögben álló tárgyakra, de valódi keresős körülmények között az ilyen jelzésre az ember fia nem figyel, tehát tovább megyünk rajta. A másik véglet amikor nagyon halk jelzést kapunk az ilyen tárgyakról (itt főképp a finom analog gépekre gondolok), fejhallgató nélkül, vagy több órás, kimerítő keresőzés után ezen is könnyedén átfuthatunk. Az utolsó szituáció, amikor a gép ezt a tárgyat ugyan jelzi, de teljesen bevasazza, ez miatt szintén átfutunk rajta. Ha műszer(eket)t kell említeni ami hasonlóan jól jelzi az apró tárgyakat, akár élén is, vagy rossz szögben állva, némileg vasas közegben, az a Magnum és úgy tűnik az Equinox. Ugyan nem méterről szedte az érméket és apróságokat, de valljuk be, a videón néhány tárgy jellegéből adódóan igen jó mélységből került ki. Az már csak mellékes hogy az időjárási körülmények nem éppen keresőzésre alkalmasak és jó szemléltetésre sem, de hiába, tél van, ott éppen már fagy és hó is. A videóhoz német nyelvtudás előnyt jelent, a keresős srác jól kommentálja a történéseket, de eléggé egyértelmű szituációk.
https://www.youtube.com/watch?v=KCDlUUEqIto
Az nyilvánvaló hogy itt nem konkrét, különböző mélységben beásott tárgyakról készült deeptest bemutató videó készült hanem valós viszonyok között, földben található ismeretlen tárgyak megkeresésére irányuló felvétel, de jól szemlélteti a mélységet is. Mint ahogy hallhattuk, minden jelzés teljesen erős, ásható jelet mutatott, nyilván gyengébb, de értékelhető jelzéssel mélyebbről is. Nem isteníteni akarom, egy-egy videóból nem szűrhetünk le teljes valóságot fedő feltételezések, de az eddigi bemutató videókhoz képest ez a felvétel már megközelíti a valódi keresőzés körülményeinek fogalmát, mindenféle meggyőző marketing duma nélkül.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: norman » 2017. december 13., szerda 9:33

solidus írta:Sziasztok
Megérkezett a youtubera az egyik első értékelhető "bevetés" alatt készült videó ahol jól hallható hogy az adott mélységben az adott tárgyra milyen jelzéseket ad a gép. Azért gondolnám első értékelhető videónak mert háttérzaj gyanánt nem csipog bele más fémkereső és nem dumál bele a videóba még 10 másik ember. Lereagálnám. Van benne néhány igen meggyőző találat, itt főképp a mélységre célzok. Úgy tűnik ennek a gépnek az egyik fő erénye hogy a mélyebben lévő apróságokat is stabilan jelzi, mindenféle vasas benyekegés nélkül. Egyes gépek ugyan be-be csippannak a mélyebben lévő, nem megfelelő szögben álló tárgyakra, de valódi keresős körülmények között az ilyen jelzésre az ember fia nem figyel, tehát tovább megyünk rajta. A másik véglet amikor nagyon halk jelzést kapunk az ilyen tárgyakról (itt főképp a finom analog gépekre gondolok), fejhallgató nélkül, vagy több órás, kimerítő keresőzés után ezen is könnyedén átfuthatunk. Az utolsó szituáció, amikor a gép ezt a tárgyat ugyan jelzi, de teljesen bevasazza, ez miatt szintén átfutunk rajta. Ha műszer(eket)t kell említeni ami hasonlóan jól jelzi az apró tárgyakat, akár élén is, vagy rossz szögben állva, némileg vasas közegben, az a Magnum és úgy tűnik az Equinox. Ugyan nem méterről szedte az érméket és apróságokat, de valljuk be, a videón néhány tárgy jellegéből adódóan igen jó mélységből került ki. Az már csak mellékes hogy az időjárási körülmények nem éppen keresőzésre alkalmasak és jó szemléltetésre sem, de hiába, tél van, ott éppen már fagy és hó is. A videóhoz német nyelvtudás előnyt jelent, a keresős srác jól kommentálja a történéseket, de eléggé egyértelmű szituációk.
https://www.youtube.com/watch?v=KCDlUUEqIto
Az nyilvánvaló hogy itt nem konkrét, különböző mélységben beásott tárgyakról készült deeptest bemutató videó készült hanem valós viszonyok között, földben található ismeretlen tárgyak megkeresésére irányuló felvétel, de jól szemlélteti a mélységet is. Mint ahogy hallhattuk, minden jelzés teljesen erős, ásható jelet mutatott, nyilván gyengébb, de értékelhető jelzéssel mélyebbről is. Nem isteníteni akarom, egy-egy videóból nem szűrhetünk le teljes valóságot fedő feltételezések, de az eddigi bemutató videókhoz képest ez a felvétel már megközelíti a valódi keresőzés körülményeinek fogalmát, mindenféle meggyőző marketing duma nélkül.
Teljesen pártatlanul de én nem estem ettől hasra.Semmi extra nincs a videóban.Egy jó mély gödör alján egy szép nagy ezüst mindjárt az elején.Aztán meg jó jel,ásás, vágás a videóban és egy érme a kiásott földlabda oldalában beragadva?Van azért ebben is egy két ferdítés.Mint ahogyan bármilyen más gépnél is.


:?:

totya
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015. november 12., csütörtök 12:07
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: totya » 2017. december 22., péntek 21:30

Sziasztok!

Van infótok, hogy mikortól lehet megvenni az új minelabot?
Ill. Euróbában hol lehet a legolcsóbban megvenni a CTX-et?

Köszi



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. december 23., szombat 8:00

totya írta:Sziasztok!

Van infótok, hogy mikortól lehet megvenni az új minelabot?
Ill. Euróbában hol lehet a legolcsóbban megvenni a CTX-et?

Köszi

Nem szeretnélek elriasztani, de a CTX-be azért nem mennék bele....de ha már igen, itt van három is, használt....

https://www.sbazar.cz/hledej/detektor%20kovu

Ha az új Equinoxra gondolsz, csak január végén lessz.....



totya
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015. november 12., csütörtök 12:07
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: totya » 2017. december 23., szombat 9:17

tibike írta:
totya írta:Sziasztok!

Van infótok, hogy mikortól lehet megvenni az új minelabot?
Ill. Euróbában hol lehet a legolcsóbban megvenni a CTX-et?

Köszi

Nem szeretnélek elriasztani, de a CTX-be azért nem mennék bele....de ha már igen, itt van három is, használt....

https://www.sbazar.cz/hledej/detektor%20kovu

Ha az új Equinoxra gondolsz, csak január végén lessz.....

Köszi! Azért kiváncsi lennék rá, hogy miért nem mennél bele?! (nekem volt már, és szeretnék is :P )
Amúgy azt elfelejtettem írni, hogy új ctx-re gondoltam az áfa miatt, vagy ha jó állapotú használt akkor azért olcsóbban mint az új áfa nélkül. ;)
A Noxnál Zsolnán jó árú, de elvileg csak februárban jön szállítmány hozzá.

Ja és az Equinoxra gondoltam. Valahol olvastam a december 19-et, azért kérdem, hogy akkor mi is az álláspont. De már láttam a Minelab honlapon a januárt később én is.



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. december 23., szombat 22:37

totya írta:
tibike írta:
totya írta:Sziasztok!

Van infótok, hogy mikortól lehet megvenni az új minelabot?
Ill. Euróbában hol lehet a legolcsóbban megvenni a CTX-et?

Köszi

Nem szeretnélek elriasztani, de a CTX-be azért nem mennék bele....de ha már igen, itt van három is, használt....


Udv!

https://www.sbazar.cz/hledej/detektor%20kovu

Ha az új Equinoxra gondolsz, csak január végén lessz.....

Köszi! Azért kiváncsi lennék rá, hogy miért nem mennél bele?! (nekem volt már, és szeretnék is :P )
Amúgy azt elfelejtettem írni, hogy új ctx-re gondoltam az áfa miatt, vagy ha jó állapotú használt akkor azért olcsóbban mint az új áfa nélkül. ;)
A Noxnál Zsolnán jó árú, de elvileg csak februárban jön szállítmány hozzá.

Ja és az Equinoxra gondoltam. Valahol olvastam a december 19-et, azért kérdem, hogy akkor mi is az álláspont. De már láttam a Minelab honlapon a januárt később én is.
Udv!

Erdekes a NOX-nal minden joaru. Pl Etrac 1000 € korul valaszthato fejjel.



Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2017. december 24., vasárnap 10:09

Üdv.
A noxot ajánlom meleg szívvel, illetve még egy oldalt, http://www.detektory-kovov.sk/ .
Magyarországon irreálisan drága minden fémkereső és tartozék. Nem feltétlen a kirívóan, eszetlenül, indokolatlanul magas áfa miatt, hanem mert mohók a forgalmazók. Nagy profitot, rögtön, hamar. Ha vesszük a minelab equinox 600-at, az a detektor kovov oldalon átváltva durván 200.000-Ft-205.000-Ft, míg magyarba ez 234.900-Ft illetve a másik magyar forgalmazónál 249.000-Ft !!!! Vegyünk még egy példát: goldmaxx powerre itthon 90.000-Ft az ultimate fej, felvidéken 42.000-Ft, és még lehetne hosszan sorolni a listát... Egy posta szlovákiából kb. 2-3-nap futárral és nincs több 10, max 15 euró.... Bulgáriából vettem fémkeresőt, 12 euró volt a postadíj a forgalmazótól...
Még a 120-150 ezres kategóriákban is átlagba minimum 20-50 ezres közötti eltérések is vannak a felvidéki, szlovák forgalmazókhoz képest. Éppen minap kerestem magamnak egy deus szárra való műanyag kartámaszt. Az egyik üzletben, magyar forgalmazó akiről csak jó szívvel tudok nyilatkozni (árak terén már nem igazán) 5.990-Ft, egy másik magyar forgalmazónál ugyanez már 14.990-Ft! Ez nem egyedi eset!
Azt is érdemes megemlíteni hogy kedvezményes árú bővített fémkereső szettek, ajándékok, komoly akciók szintén csak Magyarországon maradnak el.
Vannak Magyarországban is jó árakon dolgok, de nagyon ajánlott körbenézni főleg nagy értékű kereső vásárlása esetén!
Azt hülyeségnek tartom hogy egy xp, minelab, stb. nevesebb fémkereső meghibásodása esetén ne foglalkozzanak, ne intézzék neked a garanciális ügyeket, legyél bárhol. Ugyanis minden országban vannak hivatalos! és ez nagyon fontos, hivatalos! forgalmazók, szervizháttérrel akik intézik a garanciális kategóriába eső detektorok ügyét. Nyilván ehhez kell egy garancialevél. Eben-guba hol hibásodott meg a műszered, ha cserélni kell vagy ha küldeni kell javítani azt úgy sem a hivatalos forgalmazó fizeti hanem az Xp mivel övé a felelősség. Ezért hivatalos forgalmazó a hivatalos forgalmazó. Egyebek mellett ha nem így lenne, bár kétlem, sincs nagy probléma, majd minden szlovák forgalmazó beszéli a magyart, ha mégsem az angolt biztosan és emellett nagyon rugalmasak. Szerencsére nem sűrűn hibásodnak meg műszerek.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. december 24., vasárnap 10:29

solidus írta:Üdv.
A noxot ajánlom meleg szívvel, illetve még egy oldalt, http://www.detektory-kovov.sk/ .
Magyarországon irreálisan drága minden fémkereső és tartozék. Nem feltétlen a kirívóan, eszetlenül, indokolatlanul magas áfa miatt, hanem mert mohók a forgalmazók. Nagy profitot, rögtön, hamar. Ha vesszük a minelab equinox 600-at, az a detektor kovov oldalon átváltva durván 200.000-Ft-205.000-Ft, míg magyarba ez 234.900-Ft illetve a másik magyar forgalmazónál 249.000-Ft !!!! Vegyünk még egy példát: goldmaxx powerre itthon 90.000-Ft az ultimate fej, felvidéken 42.000-Ft, és még lehetne hosszan sorolni a listát... Egy posta szlovákiából kb. 2-3-nap futárral és nincs több 10, max 15 euró.... Bulgáriából vettem fémkeresőt, 12 euró volt a postadíj a forgalmazótól...
Még a 120-150 ezres kategóriákban is átlagba minimum 20-50 ezres közötti eltérések is vannak a felvidéki, szlovák forgalmazókhoz képest. Éppen minap kerestem magamnak egy deus szárra való műanyag kartámaszt. Az egyik üzletben, magyar forgalmazó akiről csak jó szívvel tudok nyilatkozni (árak terén már nem igazán) 5.990-Ft, egy másik magyar forgalmazónál ugyanez már 14.990-Ft! Ez nem egyedi eset!
Azt is érdemes megemlíteni hogy kedvezményes árú bővített fémkereső szettek, ajándékok, komoly akciók szintén csak Magyarországon maradnak el.
Vannak Magyarországban is jó árakon dolgok, de nagyon ajánlott körbenézni főleg nagy értékű kereső vásárlása esetén!
Azt hülyeségnek tartom hogy egy xp, minelab, stb. nevesebb fémkereső meghibásodása esetén ne foglalkozzanak, ne intézzék neked a garanciális ügyeket, legyél bárhol. Ugyanis minden országban vannak hivatalos! és ez nagyon fontos, hivatalos! forgalmazók, szervizháttérrel akik intézik a garanciális kategóriába eső detektorok ügyét. Nyilván ehhez kell egy garancialevél. Eben-guba hol hibásodott meg a műszered, ha cserélni kell vagy ha küldeni kell javítani azt úgy sem a hivatalos forgalmazó fizeti hanem az Xp mivel övé a felelősség. Ezért hivatalos forgalmazó a hivatalos forgalmazó. Egyebek mellett ha nem így lenne, bár kétlem, sincs nagy probléma, majd minden szlovák forgalmazó beszéli a magyart, ha mégsem az angolt biztosan és emellett nagyon rugalmasak. Szerencsére nem sűrűn hibásodnak meg műszerek.

Ezzel csak egyetérteni lehett, aláírom solidus minden szavát, csak még hozzátenném, hogy a detektory kovov ugyan olyan viszont eladó a Lovec pokladu-nak, mind a vakond oldala, tehát itt is meg lehett venni, és akkor magyar - cseh garanciával van minden kereső - aki már megijedt, hogy külföldön vásároljon....és szerintem mind a kettőnél lehett az árakról dumálni... :D



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2017. december 24., vasárnap 11:18

Sajnos így van.Drága itthon minden.Mikor golden mask 5-öt kerestem itthon 205.000ft lett volna 2 év garival.Bulgáriából megrendeltem,szállítással is 140.000ft alatt maradtam és 5 év garanciával.A kellydetectoron a legolcsóbbak ha jól láttam az equinoxok.A 600-as átszámolva 170.000ft.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. december 24., vasárnap 11:33

zoli87 írta:Sajnos így van.Drága itthon minden.Mikor golden mask 5-öt kerestem itthon 205.000ft lett volna 2 év garival.Bulgáriából megrendeltem,szállítással is 140.000ft alatt maradtam és 5 év garanciával.A kellydetectoron a legolcsóbbak ha jól láttam az equinoxok.A 600-as átszámolva 170.000ft.

Na azért itt is külömböztetni kel, hogy az eladó EU vagy nem EU....emerikából - hiába a legolcsóbb, még hozzá kel számolni az AFÁ-t meg a nem olcsó vám adót....tehát a cél összeg sokkal több lehet...DE ha EU országból rendelsz, akkor csak a pósta érdekes, az árba már minden benne van.... :clap:



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2017. december 24., vasárnap 12:29

Gondoltam,hogy több lesz az vám meg stb.Csak ott kint annyi na :) De a golden masknál azért van különbség nem is kicsi.



Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2017. december 25., hétfő 6:10

Sziasztok
Igen, a lovec áll kapcsolatban a vakonddal is viszont jelentősebben drága a vakond oldal is. Lovec elküldi szlovákiába majd onnan küldik a vakondhoz. Nézzünk gyorsan pár példát: Lovecpokladun a minelab go find 60 : 228 euro, vakondnál ez: 352 euro. Minelab x-terra 705 vasaló fejjel (gold pack) a lovecnál: 532 euro, vakondnál: 660 euro, s még hosszasan lehetne sorolni a gépeket / tartozékokat. Arról nem is beszélve hogy vakondnál a nagyon kicsi forgalom miatt lehet hogy 1-2-hetet is kell várni mire megkapom azt a gépet amely minden forgalmazónál tucatszám áll készleten. Mondhatnám hogy 100-200-300 euro eltérésért én is meg tudom rendelni magamnak s akkor időben ideér, közvetlen kontaktban állok a hivatalos forgalmazóval és még jelentősen több pénz marad a zsebemben, de nem akarom az üzletét rontani. Sajnos az USA-ból való rendelés hátulütője hogy könnyen kijöhetsz. drágábban mintha EU kereskedőtől vásároltál volna mivel ahogy előttem is helyesen írta tibike, rámegy a vám-áfa, stb
Ebből volt anno egy komoly vitám,köztem és az adópásztorok / vámosok között. Floridában megvett részemre cimborám egy Minelab Explorer II gépet a Kellycotól, elég nagy csomag volt a sok fej és kiegészítő miatt. Megvásárlás után kibontotta a csomagot hogy jobban elférjenek benne a dolgok, átrendezte. Elküldte nekem DHL-lel mint ajándék csomag, majd a vámon dekkolt 3 hétig, ment jobbra-balra a csomag mert meg akarták vámolni, de mivel nem volt rá érték írva csak időgarantált csomag, s mert gyári csomagolásából kibontott, nem volt benne a számla, stb. ezért hatalmas duzzogva elfogadták hogy ez ajándékba jött egy magánszemélytől Floridából. A csomag teljesen szabályszerűen jött, mindenféle csalási kísérlet nélkül, számoltam a vámmal, de végül nem kellett kifizetni. Mivel a DHL nem tudta leszállítani ígért időn belül (floridából 48 óra alatt magyarba volt), s mert a vámon szabálytalanul jártak el, komolyabb kártérítést kaptam. Akkor itthon hihetetlen drága volt az Explorer II, sőt, tán még csak 1-1-teszt példány volt a Magyar forgalmazóknak, nem akartam itthon berendelni, pedig az europai forgalmazók ezt a minelabot akkor Ír gyárból kapták meg.
Szóval nehéz okosnak lenni, mint írtam, érdemes felfedezni a többi EU-s forgalmazó oldalát hogy elkerüljük a pénzhajhászokat. Viszont mindig futárszolgálattal szállítassátok a gépet külföldről, az a legbiztosabb. Sőt, ha Felvidéken van, s nem akartok postázgatni, nem elérhetetlen távolság, család be a kocsiba, elmentek a gépért és közben csináltok egy nagy kirándulást, nagyon szép helyek vannak ott is. Magyar postáról csak keserűen tudok nyilatkozni. Kis amatőr banda, gondoljatok bele micsoda káosz és rátojás lehet ha még a belföldi csomagok és levelek kikézbesítése, szállítása is olykor falba ütközik (elveszik, ellopják, megsérül és hatalmas drága). Magyarhonba még Győrben vannak igen jó árak, ha egy nagyobb összegű gép esetén csak 10-15 ezer forint eltérés, értelemszerűen itt veszi meg az ember. Ő az aki ugyan kis eltéréssel, de viszonylag elfogadható europai árakon forgalmaz és hivatalos forgalmazó, megfelelő szervizháttérrel.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: talentum » 2017. december 30., szombat 0:10



talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

ádám
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:39
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: ádám » 2018. január 1., hétfő 15:44

Sziasztok!

Eladó néhány alkatrész Minelab E-track géphez!

Karbon nyél!..gyakorlatilag újnak mondható!( alsó szár) melynek bolti ára + csavar : 24990ft
Fejvédő teljesen új! melynek bolti ára : 9900ft


A kettő együtt: 12500Ft - lenne csak! ....a többi alkatrész amit fentebb hirdettem elkelt.

Minden elkelt! Köszi!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ádám 2018. január 6., szombat 20:17-kor.



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2018. január 1., hétfő 21:06

Helló sikerült eladni a gépet



Relico
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017. szeptember 6., szerda 16:38
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Relico » 2018. január 6., szombat 11:19

Sziasztok! Valaki használja már az Equinox sorozat valamelyik gépét? ( esetleg külföldi megrendelésből)



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2018. január 6., szombat 12:11

Relico írta:Sziasztok! Valaki használja már az Equinox sorozat valamelyik gépét? ( esetleg külföldi megrendelésből)

Olvas vissza 2-3 oldalt.....



Relico
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017. szeptember 6., szerda 16:38
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Relico » 2018. január 7., vasárnap 9:59

Tisztában vagyok vele, hogy nem érkeztek még be az előrendelt gépek Magyarországra, de több országban már ott van a kereskedőknél és esetlegesen ha valaki rendelt tőlük akkor az már meg is érkezhetett. Német, holland fórumon már írogattak róla.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2018. január 7., vasárnap 11:48

Hidd el, hogy még nincs az eladóknál...csak január végére várják, és ez is kérdéses.....amiről dumálnak, mind süket duma, mert csak a tesztelő verzió volt mindenkinek a kezébe, éles verziót még senki nem látott....a hollandal személyesen beszéltem múlt éve, és csak most várják......



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2018. január 7., vasárnap 12:14

Relico írta:Tisztában vagyok vele, hogy nem érkeztek még be az előrendelt gépek Magyarországra, de több országban már ott van a kereskedőknél és esetlegesen ha valaki rendelt tőlük akkor az már meg is érkezhetett. Német, holland fórumon már írogattak róla.

Dobjál be egy - két reális Linkett ahol már eladó....átnéztem az egész Ebay-t, és mindenhol csak rendelésre......



Relico
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017. szeptember 6., szerda 16:38
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Relico » 2018. január 7., vasárnap 13:31

tibike írta:
Relico írta:Tisztában vagyok vele, hogy nem érkeztek még be az előrendelt gépek Magyarországra, de több országban már ott van a kereskedőknél és esetlegesen ha valaki rendelt tőlük akkor az már meg is érkezhetett. Német, holland fórumon már írogattak róla.

Dobjál be egy - két reális Linkett ahol már eladó....átnéztem az egész Ebay-t, és mindenhol csak rendelésre......
Nem azt írtam, hogy rendelhető így linket sem tudok erről küldeni...Az előrendeléseket meg nem látod, hogy hova érkeztek be már. Hozzánk a hónap végére ígérték, de régebben szó volt arról is hogy január elején megérkeznek.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2018. január 7., vasárnap 13:45

Engem csak az érdekel, hogy holl láttad hogy van a raktáron, és mondjuk holnap már küldi az eladó...



Relico
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017. szeptember 6., szerda 16:38
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Relico » 2018. január 7., vasárnap 15:21

tibike írta:Engem csak az érdekel, hogy holl láttad hogy van a raktáron, és mondjuk holnap már küldi az eladó...
Hol láttam hogy van raktáron? Sehol! Az előrendelések érkeztek meg néhány országba! Erről szólt a kérdésem is. Szerintem már túl sok időt és energiát használtunk fel ....a kérdés egyszerű volt a választ sem gondoltam túlragozni. Ezek szerint még várni kell az infókra és a gépre. Köszönöm!



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: András76 » 2018. január 7., vasárnap 18:28

Romániában már van, a 600- as 700 euro a 800- as meg 950 euro!!



totya
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015. november 12., csütörtök 12:07
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: totya » 2018. január 7., vasárnap 19:24

András76 írta:Romániában már van, a 600- as 700 euro a 800- as meg 950 euro!!
Erre gondoltál?

https://rodetectors.com/minelab-equinox-800

Nem tudok románul, de a fordító szerint azt írja, hogy van készelten! :shock:

Más oldalon sehol nem olvastam még, hogy már kapható. A bécsi kereskedőnél is azt írják egy ideje, hogy január közepétől. Ami nyilván ugyancsak egy becsült dátum.
Szóval vagy kamuznak a románok, vagy tényleg vmiért náluk lehet a (leg)hamarabb kapni?!

Nem fogja ez a gép lenyomni a CTX új árát? Vagy ez olyan gép lesz a CTX-hez képest, mint az X-Terra az Expi/Etrachez, hogy használható, de paramétereiben lesz egy csúcs gép felette, és minden marad a régiben a korábbi modellek árával kapcsoaltban?!



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2018. január 7., vasárnap 20:06

totya írta:
András76 írta:Romániában már van, a 600- as 700 euro a 800- as meg 950 euro!!
Erre gondoltál?

https://rodetectors.com/minelab-equinox-800

Nem tudok románul, de a fordító szerint azt írja, hogy van készelten! :shock:

Más oldalon sehol nem olvastam még, hogy már kapható. A bécsi kereskedőnél is azt írják egy ideje, hogy január közepétől. Ami nyilván ugyancsak egy becsült dátum.
Szóval vagy kamuznak a románok, vagy tényleg vmiért náluk lehet a (leg)hamarabb kapni?!

Nem fogja ez a gép lenyomni a CTX új árát? Vagy ez olyan gép lesz a CTX-hez képest, mint az X-Terra az Expi/Etrachez, hogy használható, de paramétereiben lesz egy csúcs gép felette, és minden marad a régiben a korábbi modellek árával kapcsoaltban?!
Véleményem szerint az xterra 705 de leginkább az xterra 70 van olyan jó gép mint az explorerek, ráadásul könnyebb is sokkal. Ez az eq 800 pedig szerintem egy nagyon jó gép lesz, és mind a külleme, mind az egyéb tulajdonságai alapján olyan, mintha az xterra vonalat folytatná, sokkal fejlettebben. Nekem személy szerint egy több mint 2 kilós gép, mint a ctx soha nem kellene, amikor egy deus vagy egy magnum fele olyan könnyű, sokkal praktikusabb és tudásban is legalább olyan jó, ha nem jobb. A deusnál egy hátrányt lehet elmondani, hogy a táv igen drága, és finombeállításokat csak azzal lehet elvégezni. Ismerem a távval és a táv nélküli életet is, bárki-bármit mond, ég és föld a kettő, különösen kk. területen.



totya
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015. november 12., csütörtök 12:07
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: totya » 2018. január 7., vasárnap 22:41

unikornis írta:
totya írta:
András76 írta:Romániában már van, a 600- as 700 euro a 800- as meg 950 euro!!
Erre gondoltál?

https://rodetectors.com/minelab-equinox-800

Nem tudok románul, de a fordító szerint azt írja, hogy van készelten! :shock:

Más oldalon sehol nem olvastam még, hogy már kapható. A bécsi kereskedőnél is azt írják egy ideje, hogy január közepétől. Ami nyilván ugyancsak egy becsült dátum.
Szóval vagy kamuznak a románok, vagy tényleg vmiért náluk lehet a (leg)hamarabb kapni?!

Nem fogja ez a gép lenyomni a CTX új árát? Vagy ez olyan gép lesz a CTX-hez képest, mint az X-Terra az Expi/Etrachez, hogy használható, de paramétereiben lesz egy csúcs gép felette, és minden marad a régiben a korábbi modellek árával kapcsoaltban?!
Véleményem szerint az xterra 705 de leginkább az xterra 70 van olyan jó gép mint az explorerek, ráadásul könnyebb is sokkal. Ez az eq 800 pedig szerintem egy nagyon jó gép lesz, és mind a külleme, mind az egyéb tulajdonságai alapján olyan, mintha az xterra vonalat folytatná, sokkal fejlettebben. Nekem személy szerint egy több mint 2 kilós gép, mint a ctx soha nem kellene, amikor egy deus vagy egy magnum fele olyan könnyű, sokkal praktikusabb és tudásban is legalább olyan jó, ha nem jobb. A deusnál egy hátrányt lehet elmondani, hogy a táv igen drága, és finombeállításokat csak azzal lehet elvégezni. Ismerem a távval és a táv nélküli életet is, bárki-bármit mond, ég és föld a kettő, különösen kk. területen.
Még véletlenül sem akarok nagyképűnek tűnni, de az átlag keresős nem használja ki a gép adta beállítási lehetőségeket, azon felül, hogy a legkisebb maszk, legerősebb sens, alacsony gnd és go ásni mindent ami nem vas.
Én csak és kizárólag vízben használom a gépeket, ezért amikor ott állsz a nyakig érő zavaros vízben, ahol mondjuk agyagos/kavicsos fenék van, oda kurva jó, hogy ha tudja nagyjából az ember, hogy mit is akar kiszedni. Mert 3 db 20 Ft-al el is mehet a keresésre szánt idő harmada, fele (tudom a 20 Ft-os és lapka tartományban is van igen jó cucc, csak arányaiban elég kevés). A CTX és a Deus ebben nagyon jó (ezeket ismerem vízben, a garretteket nem), mert be tudsz állítani olyanokat amikre egyszerűbb gépeknél nincs lehetőség. A CTX robosztussága meg a vízben előnyös a Deus és Magnum hajlékony alsószárához képest. Dehát mindenki másre esküszik, ami nem is baj.
Amúgy a táv a deushoz az tényleg király (persze olcsóság miatt lehet haszálni előre elmentett programokal fülesre, viszont azzal nem tudsz a terepen utána menni a dolgoknak).
Az Equinoxnál meg nem tudom, hogy az üzlet politika miatt vették a CTX ára kevesebb, mint a felére, vagy azért mert tényleg kevesebbet fog majd tudni bizonyos dolgokban (nem a gps-re gondolok elsődlegesen). Mert azt nehezen hiszem el, hogy egy mindenben jobb paraméterekkel rendelkező gépet kidobnak, még ha a Garrett AT Gold-Max-ot akarják lenyomni, miközben meg a palettán hagyják a "régi", drága, "butább" CTX-et amit ezek után nem akar majd megvenni senki. De ez csak az én véleményem.



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: András76 » 2018. január 7., vasárnap 23:25

Igen, a rodetectorsnál van. S ha sikerül eladnom az At Goldomat veszek egy 800-as equinox gépet.



Tracker
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016. május 2., hétfő 21:04
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Tracker » 2018. január 8., hétfő 9:54

Hát nekem valmi bűzlik.
Minden 300ezres gép kuka mert jön az equ800...
Rengetegen eladják a régi gépeiket mert majd vesznek 800-ast.
Nekem is megfordult a fejemben de letettem róla.
Deusom van, inkább vettem hozzá távot mert most még azokat is jó áron be lehet szerezni, mert eq800!
Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz az új eq, de ha tényleg olyan jó vagy jobb mint amik ebben az árkategóriában vannak akkor nagy baj lesz a piacon.
A Minelab saját gépei is 500e ft -ig elértéktelenednek.



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2018. január 8., hétfő 10:04

totya írta:
unikornis írta:
totya írta:
András76 írta:Romániában már van, a 600- as 700 euro a 800- as meg 950 euro!!
Erre gondoltál?

https://rodetectors.com/minelab-equinox-800

Nem tudok románul, de a fordító szerint azt írja, hogy van készelten! :shock:

Más oldalon sehol nem olvastam még, hogy már kapható. A bécsi kereskedőnél is azt írják egy ideje, hogy január közepétől. Ami nyilván ugyancsak egy becsült dátum.
Szóval vagy kamuznak a románok, vagy tényleg vmiért náluk lehet a (leg)hamarabb kapni?!

Nem fogja ez a gép lenyomni a CTX új árát? Vagy ez olyan gép lesz a CTX-hez képest, mint az X-Terra az Expi/Etrachez, hogy használható, de paramétereiben lesz egy csúcs gép felette, és minden marad a régiben a korábbi modellek árával kapcsoaltban?!
Véleményem szerint az xterra 705 de leginkább az xterra 70 van olyan jó gép mint az explorerek, ráadásul könnyebb is sokkal. Ez az eq 800 pedig szerintem egy nagyon jó gép lesz, és mind a külleme, mind az egyéb tulajdonságai alapján olyan, mintha az xterra vonalat folytatná, sokkal fejlettebben. Nekem személy szerint egy több mint 2 kilós gép, mint a ctx soha nem kellene, amikor egy deus vagy egy magnum fele olyan könnyű, sokkal praktikusabb és tudásban is legalább olyan jó, ha nem jobb. A deusnál egy hátrányt lehet elmondani, hogy a táv igen drága, és finombeállításokat csak azzal lehet elvégezni. Ismerem a távval és a táv nélküli életet is, bárki-bármit mond, ég és föld a kettő, különösen kk. területen.
Még véletlenül sem akarok nagyképűnek tűnni, de az átlag keresős nem használja ki a gép adta beállítási lehetőségeket, azon felül, hogy a legkisebb maszk, legerősebb sens, alacsony gnd és go ásni mindent ami nem vas.
Én csak és kizárólag vízben használom a gépeket, ezért amikor ott állsz a nyakig érő zavaros vízben, ahol mondjuk agyagos/kavicsos fenék van, oda kurva jó, hogy ha tudja nagyjából az ember, hogy mit is akar kiszedni. Mert 3 db 20 Ft-al el is mehet a keresésre szánt idő harmada, fele (tudom a 20 Ft-os és lapka tartományban is van igen jó cucc, csak arányaiban elég kevés). A CTX és a Deus ebben nagyon jó (ezeket ismerem vízben, a garretteket nem), mert be tudsz állítani olyanokat amikre egyszerűbb gépeknél nincs lehetőség. A CTX robosztussága meg a vízben előnyös a Deus és Magnum hajlékony alsószárához képest. Dehát mindenki másre esküszik, ami nem is baj.
Amúgy a táv a deushoz az tényleg király (persze olcsóság miatt lehet haszálni előre elmentett programokal fülesre, viszont azzal nem tudsz a terepen utána menni a dolgoknak).
Az Equinoxnál meg nem tudom, hogy az üzlet politika miatt vették a CTX ára kevesebb, mint a felére, vagy azért mert tényleg kevesebbet fog majd tudni bizonyos dolgokban (nem a gps-re gondolok elsődlegesen). Mert azt nehezen hiszem el, hogy egy mindenben jobb paraméterekkel rendelkező gépet kidobnak, még ha a Garrett AT Gold-Max-ot akarják lenyomni, miközben meg a palettán hagyják a "régi", drága, "butább" CTX-et amit ezek után nem akar majd megvenni senki. De ez csak az én véleményem.
Írod, hogy kizárólag csak vízben használod, és akkor azt is tudod, hogy az teljesen más műfaj. Aki meg manapság egy majd két és fél kilós (2.36 kg akkuval) géppel lenget a szántásban :shock: , az meg is érdemli, ez meg az én véleményem.



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2018. január 8., hétfő 10:25

Tracker írta:Hát nekem valmi bűzlik.
Minden 300ezres gép kuka mert jön az equ800...
Rengetegen eladják a régi gépeiket mert majd vesznek 800-ast.
Nekem is megfordult a fejemben de letettem róla.
Deusom van, inkább vettem hozzá távot mert most még azokat is jó áron be lehet szerezni, mert eq800!
Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz az új eq, de ha tényleg olyan jó vagy jobb mint amik ebben az árkategóriában vannak akkor nagy baj lesz a piacon.
A Minelab saját gépei is 500e ft -ig elértéktelenednek.
Szerintem meg igen jó lesz az EQ800, mert be kell látni, hogy a CTX3030-al mellé lőttek, brutál nehéz is, és nem is ellenfele a deusnak, mert erős jóindulattal se nagyon tudja terepen azt a szintet, ergonómiában pedig jóval alatta marad. Ki kellett valami tutit hozni nekik, ha a piac élmezőnyében akarnak maradni, mert nagyon sok új cég nőtt ki az utóbbi években, és a 705 meg az E-trac óta jóformán semmi értelmes masinájuk nem volt, a GO Find széria meg konkrétan a gyalázatot hozta erre a régebben méltán híres, és nagy múltú cégre. A golden maskok, tekneticsek, nokták, makro racerek, deus LITE szettek mellett egyszerűen nem engedhetik meg maguknak, hogy az új szériával megbukjanak, mert annak egyértelműen hatalmas renomé és piacvesztés lenne a vége, ráadásul a konkurencia jóval olcsóbban árulja a gépeit, ezért a minelab is rá van kényszerítve, hogy jóárasítson. Biztos vagyok benne, hogy az utóbbi pár terméketlen évek és a már említett Go FIND szériás öntökönrugás után kiváló géppel fognak előállni, mert egyszerűen rá vannak kényszerítve és nem tehetnek mást.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma