Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Minelab

Fémkereséshez való eszközök
Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2017. december 25., hétfő 6:10

Sziasztok
Igen, a lovec áll kapcsolatban a vakonddal is viszont jelentősebben drága a vakond oldal is. Lovec elküldi szlovákiába majd onnan küldik a vakondhoz. Nézzünk gyorsan pár példát: Lovecpokladun a minelab go find 60 : 228 euro, vakondnál ez: 352 euro. Minelab x-terra 705 vasaló fejjel (gold pack) a lovecnál: 532 euro, vakondnál: 660 euro, s még hosszasan lehetne sorolni a gépeket / tartozékokat. Arról nem is beszélve hogy vakondnál a nagyon kicsi forgalom miatt lehet hogy 1-2-hetet is kell várni mire megkapom azt a gépet amely minden forgalmazónál tucatszám áll készleten. Mondhatnám hogy 100-200-300 euro eltérésért én is meg tudom rendelni magamnak s akkor időben ideér, közvetlen kontaktban állok a hivatalos forgalmazóval és még jelentősen több pénz marad a zsebemben, de nem akarom az üzletét rontani. Sajnos az USA-ból való rendelés hátulütője hogy könnyen kijöhetsz. drágábban mintha EU kereskedőtől vásároltál volna mivel ahogy előttem is helyesen írta tibike, rámegy a vám-áfa, stb
Ebből volt anno egy komoly vitám,köztem és az adópásztorok / vámosok között. Floridában megvett részemre cimborám egy Minelab Explorer II gépet a Kellycotól, elég nagy csomag volt a sok fej és kiegészítő miatt. Megvásárlás után kibontotta a csomagot hogy jobban elférjenek benne a dolgok, átrendezte. Elküldte nekem DHL-lel mint ajándék csomag, majd a vámon dekkolt 3 hétig, ment jobbra-balra a csomag mert meg akarták vámolni, de mivel nem volt rá érték írva csak időgarantált csomag, s mert gyári csomagolásából kibontott, nem volt benne a számla, stb. ezért hatalmas duzzogva elfogadták hogy ez ajándékba jött egy magánszemélytől Floridából. A csomag teljesen szabályszerűen jött, mindenféle csalási kísérlet nélkül, számoltam a vámmal, de végül nem kellett kifizetni. Mivel a DHL nem tudta leszállítani ígért időn belül (floridából 48 óra alatt magyarba volt), s mert a vámon szabálytalanul jártak el, komolyabb kártérítést kaptam. Akkor itthon hihetetlen drága volt az Explorer II, sőt, tán még csak 1-1-teszt példány volt a Magyar forgalmazóknak, nem akartam itthon berendelni, pedig az europai forgalmazók ezt a minelabot akkor Ír gyárból kapták meg.
Szóval nehéz okosnak lenni, mint írtam, érdemes felfedezni a többi EU-s forgalmazó oldalát hogy elkerüljük a pénzhajhászokat. Viszont mindig futárszolgálattal szállítassátok a gépet külföldről, az a legbiztosabb. Sőt, ha Felvidéken van, s nem akartok postázgatni, nem elérhetetlen távolság, család be a kocsiba, elmentek a gépért és közben csináltok egy nagy kirándulást, nagyon szép helyek vannak ott is. Magyar postáról csak keserűen tudok nyilatkozni. Kis amatőr banda, gondoljatok bele micsoda káosz és rátojás lehet ha még a belföldi csomagok és levelek kikézbesítése, szállítása is olykor falba ütközik (elveszik, ellopják, megsérül és hatalmas drága). Magyarhonba még Győrben vannak igen jó árak, ha egy nagyobb összegű gép esetén csak 10-15 ezer forint eltérés, értelemszerűen itt veszi meg az ember. Ő az aki ugyan kis eltéréssel, de viszonylag elfogadható europai árakon forgalmaz és hivatalos forgalmazó, megfelelő szervizháttérrel.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: talentum » 2017. december 30., szombat 0:10



talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

ádám
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:39
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: ádám » 2018. január 1., hétfő 15:44

Sziasztok!

Eladó néhány alkatrész Minelab E-track géphez!

Karbon nyél!..gyakorlatilag újnak mondható!( alsó szár) melynek bolti ára + csavar : 24990ft
Fejvédő teljesen új! melynek bolti ára : 9900ft


A kettő együtt: 12500Ft - lenne csak! ....a többi alkatrész amit fentebb hirdettem elkelt.

Minden elkelt! Köszi!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ádám 2018. január 6., szombat 20:17-kor.



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2018. január 1., hétfő 21:06

Helló sikerült eladni a gépet



Relico
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017. szeptember 6., szerda 16:38
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Relico » 2018. január 6., szombat 11:19

Sziasztok! Valaki használja már az Equinox sorozat valamelyik gépét? ( esetleg külföldi megrendelésből)



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2018. január 6., szombat 12:11

Relico írta:Sziasztok! Valaki használja már az Equinox sorozat valamelyik gépét? ( esetleg külföldi megrendelésből)

Olvas vissza 2-3 oldalt.....



Relico
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017. szeptember 6., szerda 16:38
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Relico » 2018. január 7., vasárnap 9:59

Tisztában vagyok vele, hogy nem érkeztek még be az előrendelt gépek Magyarországra, de több országban már ott van a kereskedőknél és esetlegesen ha valaki rendelt tőlük akkor az már meg is érkezhetett. Német, holland fórumon már írogattak róla.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2018. január 7., vasárnap 11:48

Hidd el, hogy még nincs az eladóknál...csak január végére várják, és ez is kérdéses.....amiről dumálnak, mind süket duma, mert csak a tesztelő verzió volt mindenkinek a kezébe, éles verziót még senki nem látott....a hollandal személyesen beszéltem múlt éve, és csak most várják......



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2018. január 7., vasárnap 12:14

Relico írta:Tisztában vagyok vele, hogy nem érkeztek még be az előrendelt gépek Magyarországra, de több országban már ott van a kereskedőknél és esetlegesen ha valaki rendelt tőlük akkor az már meg is érkezhetett. Német, holland fórumon már írogattak róla.

Dobjál be egy - két reális Linkett ahol már eladó....átnéztem az egész Ebay-t, és mindenhol csak rendelésre......



Relico
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017. szeptember 6., szerda 16:38
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Relico » 2018. január 7., vasárnap 13:31

tibike írta:
Relico írta:Tisztában vagyok vele, hogy nem érkeztek még be az előrendelt gépek Magyarországra, de több országban már ott van a kereskedőknél és esetlegesen ha valaki rendelt tőlük akkor az már meg is érkezhetett. Német, holland fórumon már írogattak róla.

Dobjál be egy - két reális Linkett ahol már eladó....átnéztem az egész Ebay-t, és mindenhol csak rendelésre......
Nem azt írtam, hogy rendelhető így linket sem tudok erről küldeni...Az előrendeléseket meg nem látod, hogy hova érkeztek be már. Hozzánk a hónap végére ígérték, de régebben szó volt arról is hogy január elején megérkeznek.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2018. január 7., vasárnap 13:45

Engem csak az érdekel, hogy holl láttad hogy van a raktáron, és mondjuk holnap már küldi az eladó...



Relico
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017. szeptember 6., szerda 16:38
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Relico » 2018. január 7., vasárnap 15:21

tibike írta:Engem csak az érdekel, hogy holl láttad hogy van a raktáron, és mondjuk holnap már küldi az eladó...
Hol láttam hogy van raktáron? Sehol! Az előrendelések érkeztek meg néhány országba! Erről szólt a kérdésem is. Szerintem már túl sok időt és energiát használtunk fel ....a kérdés egyszerű volt a választ sem gondoltam túlragozni. Ezek szerint még várni kell az infókra és a gépre. Köszönöm!



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: András76 » 2018. január 7., vasárnap 18:28

Romániában már van, a 600- as 700 euro a 800- as meg 950 euro!!



totya
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015. november 12., csütörtök 12:07
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: totya » 2018. január 7., vasárnap 19:24

András76 írta:Romániában már van, a 600- as 700 euro a 800- as meg 950 euro!!
Erre gondoltál?

https://rodetectors.com/minelab-equinox-800

Nem tudok románul, de a fordító szerint azt írja, hogy van készelten! :shock:

Más oldalon sehol nem olvastam még, hogy már kapható. A bécsi kereskedőnél is azt írják egy ideje, hogy január közepétől. Ami nyilván ugyancsak egy becsült dátum.
Szóval vagy kamuznak a románok, vagy tényleg vmiért náluk lehet a (leg)hamarabb kapni?!

Nem fogja ez a gép lenyomni a CTX új árát? Vagy ez olyan gép lesz a CTX-hez képest, mint az X-Terra az Expi/Etrachez, hogy használható, de paramétereiben lesz egy csúcs gép felette, és minden marad a régiben a korábbi modellek árával kapcsoaltban?!



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2018. január 7., vasárnap 20:06

totya írta:
András76 írta:Romániában már van, a 600- as 700 euro a 800- as meg 950 euro!!
Erre gondoltál?

https://rodetectors.com/minelab-equinox-800

Nem tudok románul, de a fordító szerint azt írja, hogy van készelten! :shock:

Más oldalon sehol nem olvastam még, hogy már kapható. A bécsi kereskedőnél is azt írják egy ideje, hogy január közepétől. Ami nyilván ugyancsak egy becsült dátum.
Szóval vagy kamuznak a románok, vagy tényleg vmiért náluk lehet a (leg)hamarabb kapni?!

Nem fogja ez a gép lenyomni a CTX új árát? Vagy ez olyan gép lesz a CTX-hez képest, mint az X-Terra az Expi/Etrachez, hogy használható, de paramétereiben lesz egy csúcs gép felette, és minden marad a régiben a korábbi modellek árával kapcsoaltban?!
Véleményem szerint az xterra 705 de leginkább az xterra 70 van olyan jó gép mint az explorerek, ráadásul könnyebb is sokkal. Ez az eq 800 pedig szerintem egy nagyon jó gép lesz, és mind a külleme, mind az egyéb tulajdonságai alapján olyan, mintha az xterra vonalat folytatná, sokkal fejlettebben. Nekem személy szerint egy több mint 2 kilós gép, mint a ctx soha nem kellene, amikor egy deus vagy egy magnum fele olyan könnyű, sokkal praktikusabb és tudásban is legalább olyan jó, ha nem jobb. A deusnál egy hátrányt lehet elmondani, hogy a táv igen drága, és finombeállításokat csak azzal lehet elvégezni. Ismerem a távval és a táv nélküli életet is, bárki-bármit mond, ég és föld a kettő, különösen kk. területen.



totya
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015. november 12., csütörtök 12:07
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: totya » 2018. január 7., vasárnap 22:41

unikornis írta:
totya írta:
András76 írta:Romániában már van, a 600- as 700 euro a 800- as meg 950 euro!!
Erre gondoltál?

https://rodetectors.com/minelab-equinox-800

Nem tudok románul, de a fordító szerint azt írja, hogy van készelten! :shock:

Más oldalon sehol nem olvastam még, hogy már kapható. A bécsi kereskedőnél is azt írják egy ideje, hogy január közepétől. Ami nyilván ugyancsak egy becsült dátum.
Szóval vagy kamuznak a románok, vagy tényleg vmiért náluk lehet a (leg)hamarabb kapni?!

Nem fogja ez a gép lenyomni a CTX új árát? Vagy ez olyan gép lesz a CTX-hez képest, mint az X-Terra az Expi/Etrachez, hogy használható, de paramétereiben lesz egy csúcs gép felette, és minden marad a régiben a korábbi modellek árával kapcsoaltban?!
Véleményem szerint az xterra 705 de leginkább az xterra 70 van olyan jó gép mint az explorerek, ráadásul könnyebb is sokkal. Ez az eq 800 pedig szerintem egy nagyon jó gép lesz, és mind a külleme, mind az egyéb tulajdonságai alapján olyan, mintha az xterra vonalat folytatná, sokkal fejlettebben. Nekem személy szerint egy több mint 2 kilós gép, mint a ctx soha nem kellene, amikor egy deus vagy egy magnum fele olyan könnyű, sokkal praktikusabb és tudásban is legalább olyan jó, ha nem jobb. A deusnál egy hátrányt lehet elmondani, hogy a táv igen drága, és finombeállításokat csak azzal lehet elvégezni. Ismerem a távval és a táv nélküli életet is, bárki-bármit mond, ég és föld a kettő, különösen kk. területen.
Még véletlenül sem akarok nagyképűnek tűnni, de az átlag keresős nem használja ki a gép adta beállítási lehetőségeket, azon felül, hogy a legkisebb maszk, legerősebb sens, alacsony gnd és go ásni mindent ami nem vas.
Én csak és kizárólag vízben használom a gépeket, ezért amikor ott állsz a nyakig érő zavaros vízben, ahol mondjuk agyagos/kavicsos fenék van, oda kurva jó, hogy ha tudja nagyjából az ember, hogy mit is akar kiszedni. Mert 3 db 20 Ft-al el is mehet a keresésre szánt idő harmada, fele (tudom a 20 Ft-os és lapka tartományban is van igen jó cucc, csak arányaiban elég kevés). A CTX és a Deus ebben nagyon jó (ezeket ismerem vízben, a garretteket nem), mert be tudsz állítani olyanokat amikre egyszerűbb gépeknél nincs lehetőség. A CTX robosztussága meg a vízben előnyös a Deus és Magnum hajlékony alsószárához képest. Dehát mindenki másre esküszik, ami nem is baj.
Amúgy a táv a deushoz az tényleg király (persze olcsóság miatt lehet haszálni előre elmentett programokal fülesre, viszont azzal nem tudsz a terepen utána menni a dolgoknak).
Az Equinoxnál meg nem tudom, hogy az üzlet politika miatt vették a CTX ára kevesebb, mint a felére, vagy azért mert tényleg kevesebbet fog majd tudni bizonyos dolgokban (nem a gps-re gondolok elsődlegesen). Mert azt nehezen hiszem el, hogy egy mindenben jobb paraméterekkel rendelkező gépet kidobnak, még ha a Garrett AT Gold-Max-ot akarják lenyomni, miközben meg a palettán hagyják a "régi", drága, "butább" CTX-et amit ezek után nem akar majd megvenni senki. De ez csak az én véleményem.



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: András76 » 2018. január 7., vasárnap 23:25

Igen, a rodetectorsnál van. S ha sikerül eladnom az At Goldomat veszek egy 800-as equinox gépet.



Tracker
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016. május 2., hétfő 21:04
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Tracker » 2018. január 8., hétfő 9:54

Hát nekem valmi bűzlik.
Minden 300ezres gép kuka mert jön az equ800...
Rengetegen eladják a régi gépeiket mert majd vesznek 800-ast.
Nekem is megfordult a fejemben de letettem róla.
Deusom van, inkább vettem hozzá távot mert most még azokat is jó áron be lehet szerezni, mert eq800!
Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz az új eq, de ha tényleg olyan jó vagy jobb mint amik ebben az árkategóriában vannak akkor nagy baj lesz a piacon.
A Minelab saját gépei is 500e ft -ig elértéktelenednek.



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2018. január 8., hétfő 10:04

totya írta:
unikornis írta:
totya írta:
András76 írta:Romániában már van, a 600- as 700 euro a 800- as meg 950 euro!!
Erre gondoltál?

https://rodetectors.com/minelab-equinox-800

Nem tudok románul, de a fordító szerint azt írja, hogy van készelten! :shock:

Más oldalon sehol nem olvastam még, hogy már kapható. A bécsi kereskedőnél is azt írják egy ideje, hogy január közepétől. Ami nyilván ugyancsak egy becsült dátum.
Szóval vagy kamuznak a románok, vagy tényleg vmiért náluk lehet a (leg)hamarabb kapni?!

Nem fogja ez a gép lenyomni a CTX új árát? Vagy ez olyan gép lesz a CTX-hez képest, mint az X-Terra az Expi/Etrachez, hogy használható, de paramétereiben lesz egy csúcs gép felette, és minden marad a régiben a korábbi modellek árával kapcsoaltban?!
Véleményem szerint az xterra 705 de leginkább az xterra 70 van olyan jó gép mint az explorerek, ráadásul könnyebb is sokkal. Ez az eq 800 pedig szerintem egy nagyon jó gép lesz, és mind a külleme, mind az egyéb tulajdonságai alapján olyan, mintha az xterra vonalat folytatná, sokkal fejlettebben. Nekem személy szerint egy több mint 2 kilós gép, mint a ctx soha nem kellene, amikor egy deus vagy egy magnum fele olyan könnyű, sokkal praktikusabb és tudásban is legalább olyan jó, ha nem jobb. A deusnál egy hátrányt lehet elmondani, hogy a táv igen drága, és finombeállításokat csak azzal lehet elvégezni. Ismerem a távval és a táv nélküli életet is, bárki-bármit mond, ég és föld a kettő, különösen kk. területen.
Még véletlenül sem akarok nagyképűnek tűnni, de az átlag keresős nem használja ki a gép adta beállítási lehetőségeket, azon felül, hogy a legkisebb maszk, legerősebb sens, alacsony gnd és go ásni mindent ami nem vas.
Én csak és kizárólag vízben használom a gépeket, ezért amikor ott állsz a nyakig érő zavaros vízben, ahol mondjuk agyagos/kavicsos fenék van, oda kurva jó, hogy ha tudja nagyjából az ember, hogy mit is akar kiszedni. Mert 3 db 20 Ft-al el is mehet a keresésre szánt idő harmada, fele (tudom a 20 Ft-os és lapka tartományban is van igen jó cucc, csak arányaiban elég kevés). A CTX és a Deus ebben nagyon jó (ezeket ismerem vízben, a garretteket nem), mert be tudsz állítani olyanokat amikre egyszerűbb gépeknél nincs lehetőség. A CTX robosztussága meg a vízben előnyös a Deus és Magnum hajlékony alsószárához képest. Dehát mindenki másre esküszik, ami nem is baj.
Amúgy a táv a deushoz az tényleg király (persze olcsóság miatt lehet haszálni előre elmentett programokal fülesre, viszont azzal nem tudsz a terepen utána menni a dolgoknak).
Az Equinoxnál meg nem tudom, hogy az üzlet politika miatt vették a CTX ára kevesebb, mint a felére, vagy azért mert tényleg kevesebbet fog majd tudni bizonyos dolgokban (nem a gps-re gondolok elsődlegesen). Mert azt nehezen hiszem el, hogy egy mindenben jobb paraméterekkel rendelkező gépet kidobnak, még ha a Garrett AT Gold-Max-ot akarják lenyomni, miközben meg a palettán hagyják a "régi", drága, "butább" CTX-et amit ezek után nem akar majd megvenni senki. De ez csak az én véleményem.
Írod, hogy kizárólag csak vízben használod, és akkor azt is tudod, hogy az teljesen más műfaj. Aki meg manapság egy majd két és fél kilós (2.36 kg akkuval) géppel lenget a szántásban :shock: , az meg is érdemli, ez meg az én véleményem.



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2018. január 8., hétfő 10:25

Tracker írta:Hát nekem valmi bűzlik.
Minden 300ezres gép kuka mert jön az equ800...
Rengetegen eladják a régi gépeiket mert majd vesznek 800-ast.
Nekem is megfordult a fejemben de letettem róla.
Deusom van, inkább vettem hozzá távot mert most még azokat is jó áron be lehet szerezni, mert eq800!
Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz az új eq, de ha tényleg olyan jó vagy jobb mint amik ebben az árkategóriában vannak akkor nagy baj lesz a piacon.
A Minelab saját gépei is 500e ft -ig elértéktelenednek.
Szerintem meg igen jó lesz az EQ800, mert be kell látni, hogy a CTX3030-al mellé lőttek, brutál nehéz is, és nem is ellenfele a deusnak, mert erős jóindulattal se nagyon tudja terepen azt a szintet, ergonómiában pedig jóval alatta marad. Ki kellett valami tutit hozni nekik, ha a piac élmezőnyében akarnak maradni, mert nagyon sok új cég nőtt ki az utóbbi években, és a 705 meg az E-trac óta jóformán semmi értelmes masinájuk nem volt, a GO Find széria meg konkrétan a gyalázatot hozta erre a régebben méltán híres, és nagy múltú cégre. A golden maskok, tekneticsek, nokták, makro racerek, deus LITE szettek mellett egyszerűen nem engedhetik meg maguknak, hogy az új szériával megbukjanak, mert annak egyértelműen hatalmas renomé és piacvesztés lenne a vége, ráadásul a konkurencia jóval olcsóbban árulja a gépeit, ezért a minelab is rá van kényszerítve, hogy jóárasítson. Biztos vagyok benne, hogy az utóbbi pár terméketlen évek és a már említett Go FIND szériás öntökönrugás után kiváló géppel fognak előállni, mert egyszerűen rá vannak kényszerítve és nem tehetnek mást.



Relico
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017. szeptember 6., szerda 16:38
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Relico » 2018. január 8., hétfő 14:35

totya írta:
András76 írta:Romániában már van, a 600- as 700 euro a 800- as meg 950 euro!!
Erre gondoltál?

https://rodetectors.com/minelab-equinox-800

Nem tudok románul, de a fordító szerint azt írja, hogy van készelten! :shock:

Más oldalon sehol nem olvastam még, hogy már kapható. A bécsi kereskedőnél is azt írják egy ideje, hogy január közepétől. Ami nyilván ugyancsak egy becsült dátum.
Szóval vagy kamuznak a románok, vagy tényleg vmiért náluk lehet a (leg)hamarabb kapni?!

Nem fogja ez a gép lenyomni a CTX új árát? Vagy ez olyan gép lesz a CTX-hez képest, mint az X-Terra az Expi/Etrachez, hogy használható, de paramétereiben lesz egy csúcs gép felette, és minden marad a régiben a korábbi modellek árával kapcsoaltban?!
Nincs még a románoknál sem, felhívtuk a bukaresti kereskedőt és azt mondta, hogy még egy hónap.



Csuvi
Százados
Százados
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2015. október 28., szerda 11:42
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Csuvi » 2018. január 8., hétfő 15:16

Relico írta:
totya írta:
András76 írta:Romániában már van, a 600- as 700 euro a 800- as meg 950 euro!!
Erre gondoltál?

https://rodetectors.com/minelab-equinox-800

Nem tudok románul, de a fordító szerint azt írja, hogy van készelten! :shock:

Más oldalon sehol nem olvastam még, hogy már kapható. A bécsi kereskedőnél is azt írják egy ideje, hogy január közepétől. Ami nyilván ugyancsak egy becsült dátum.
Szóval vagy kamuznak a románok, vagy tényleg vmiért náluk lehet a (leg)hamarabb kapni?!

Nem fogja ez a gép lenyomni a CTX új árát? Vagy ez olyan gép lesz a CTX-hez képest, mint az X-Terra az Expi/Etrachez, hogy használható, de paramétereiben lesz egy csúcs gép felette, és minden marad a régiben a korábbi modellek árával kapcsoaltban?!
Nincs még a románoknál sem, felhívtuk a bukaresti kereskedőt és azt mondta, hogy még egy hónap.
Hirdetesben pedig ugy szerepel hogy keszleten mar van.



Relico
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017. szeptember 6., szerda 16:38
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Relico » 2018. január 8., hétfő 17:08

Csuvi írta:
Relico írta:
totya írta:
András76 írta:Romániában már van, a 600- as 700 euro a 800- as meg 950 euro!!
Erre gondoltál?

https://rodetectors.com/minelab-equinox-800

Nem tudok románul, de a fordító szerint azt írja, hogy van készelten! :shock:

Más oldalon sehol nem olvastam még, hogy már kapható. A bécsi kereskedőnél is azt írják egy ideje, hogy január közepétől. Ami nyilván ugyancsak egy becsült dátum.
Szóval vagy kamuznak a románok, vagy tényleg vmiért náluk lehet a (leg)hamarabb kapni?!

Nem fogja ez a gép lenyomni a CTX új árát? Vagy ez olyan gép lesz a CTX-hez képest, mint az X-Terra az Expi/Etrachez, hogy használható, de paramétereiben lesz egy csúcs gép felette, és minden marad a régiben a korábbi modellek árával kapcsoaltban?!
Nincs még a románoknál sem, felhívtuk a bukaresti kereskedőt és azt mondta, hogy még egy hónap.
Hirdetesben pedig ugy szerepel hogy keszleten mar van.
Láttam, így van.



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2018. január 8., hétfő 22:02

Udv!

Az etrac meg a ctx ket parameterrel jellemzi a dolgokat ellentetben az equinoxokkal. Tehat meg mindig jobbak.



Detektor
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017. december 17., vasárnap 17:41
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Detektor » 2018. január 11., csütörtök 9:20

Tiszteletem az uraknak!

Régóta hozzá szerettem volna szólni a témához de sajnos olyan régen jártam itt hogy nem tudtam a jelszavamat.
Nehéz egy gépet úgy leírni/vagy magasztalni hogy még hivatalosan nem jelent meg, viszont az új technológia amivel dolgozik az kecsegtető.
Szimultán multifrekvencia, ami által könnyebben, pontosabban azonosítható a tárgy, illetve elmondásuk szerint a mélységgel igen jót fog tenni.
E-trac nagyon jó gép, ctx-et nem ismerem de tény hogy e-trac olyan lassú mint a bűn, és szerintem van egy csomó felesleges része a gépnek amit az emberek nagy része nem fog használni. Szóval lehet hogy két paraméterrel jelzik, viszont nem ezzel a technológiával állapítják meg azt a két paramétert. Meglátjuk ha kiadják, én a magam részéről veszek, valaki itt jól leírta hogy a minelab nem teheti meg hogy nem csinál most jó gépet, mikor ilyen régóta nem volt igazán jó gépük, és ennyi jó gép van a konkurenciánál.



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2018. január 11., csütörtök 23:13

Detektor írta:Tiszteletem az uraknak!

Régóta hozzá szerettem volna szólni a témához de sajnos olyan régen jártam itt hogy nem tudtam a jelszavamat.
Nehéz egy gépet úgy leírni/vagy magasztalni hogy még hivatalosan nem jelent meg, viszont az új technológia amivel dolgozik az kecsegtető.
Szimultán multifrekvencia, ami által könnyebben, pontosabban azonosítható a tárgy, illetve elmondásuk szerint a mélységgel igen jót fog tenni.
E-trac nagyon jó gép, ctx-et nem ismerem de tény hogy e-trac olyan lassú mint a bűn, és szerintem van egy csomó felesleges része a gépnek amit az emberek nagy része nem fog használni. Szóval lehet hogy két paraméterrel jelzik, viszont nem ezzel a technológiával állapítják meg azt a két paramétert. Meglátjuk ha kiadják, én a magam részéről veszek, valaki itt jól leírta hogy a minelab nem teheti meg hogy nem csinál most jó gépet, mikor ilyen régóta nem volt igazán jó gépük, és ennyi jó gép van a konkurenciánál.
A tracnak egy baja van, ha normalis fej van rajta, dognehez. Nem lassu. Ahol lassan kell molyolozni vele, ott mas geppel sem lehet kaszabolni.



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2018. január 12., péntek 10:20

luckyotter írta:
Detektor írta:Tiszteletem az uraknak!

Régóta hozzá szerettem volna szólni a témához de sajnos olyan régen jártam itt hogy nem tudtam a jelszavamat.
Nehéz egy gépet úgy leírni/vagy magasztalni hogy még hivatalosan nem jelent meg, viszont az új technológia amivel dolgozik az kecsegtető.
Szimultán multifrekvencia, ami által könnyebben, pontosabban azonosítható a tárgy, illetve elmondásuk szerint a mélységgel igen jót fog tenni.
E-trac nagyon jó gép, ctx-et nem ismerem de tény hogy e-trac olyan lassú mint a bűn, és szerintem van egy csomó felesleges része a gépnek amit az emberek nagy része nem fog használni. Szóval lehet hogy két paraméterrel jelzik, viszont nem ezzel a technológiával állapítják meg azt a két paramétert. Meglátjuk ha kiadják, én a magam részéről veszek, valaki itt jól leírta hogy a minelab nem teheti meg hogy nem csinál most jó gépet, mikor ilyen régóta nem volt igazán jó gépük, és ennyi jó gép van a konkurenciánál.
A tracnak egy baja van, ha normalis fej van rajta, dognehez. Nem lassu. Ahol lassan kell molyolozni vele, ott mas geppel sem lehet kaszabolni.[/quote


Nem akarom fikázni az explorereket, vagy az e-trac-ot, használja nyugodtan, aki szereti, jó gépek, én is szerettem őket jó pár évvel ezelőtt... de akinek volt már ( távos !!!!!! ) deusa meg e-trac-ja is, az tudja, hogy gyorsaságban, újraéledésben mi a különbség, mert legalább 2 kört ver rá a deus mondjuk 3-as reakttal. A súlyról meg nem beszélek, mert a deus alig több mint egy kiló, az e-trac meg egy nagyobb fejjel, amivel már mélységet is produkál két és fél kiló, cirka kétszer annyi!
Egyetlen, de komoly, és nem kis dolog szól nálam az explorerek-etrac mellett, és az az utánozhatatlan atomstabil működés és vas szűrés, ami a kijelzőnél is nagy segítség, mert az is marha pontos, és szerintem sokkal informatívabb, felhasználóbarátabb mint a deusé. A deus sajnos, főleg, ha ki van hegyezve, már téved ill. ad néha fals jelet, nem teljesen egyértelműen jelez a vasakra, főleg mélyebben a rozsdás, kovácsolt vasat bizonytalanul jelzi, és ami még észrevétel, hogy köves talajon is hajlandó levasazni a kisebb jó anyagot, ha nem fülel nagyon az ember. A távval használható igazán, mert csak úgy lehet beállítani azokat az apró finom dolgokat, aki az éppen adott területeken nagyon fontos lehet, főleg száraz, poros földön ( a deus gyengéje ez ) vagy erősen mineralizált, szemetes, vasas helyeken, vagy az apró dolgokra. Mindent egybevetve már semmiképpen nem szenvednék egy két és fél kilós géppel, akkor sem, ha pár paraméterben esetlegesen jobb.
Lehet itt meditálni hosszasan, de már előzőleg is írtam, és tartom is magamat hozzá, hogy a Minelabnak az EQ800-al most nagyot kell durrantania, mert már régen nem jelentkezett normális géppel, és a konkurencia is nagyon megszaporodott a piacon, a golden maskok, noktak, makro racerek stb. stb. személyében, amik ráadásul nem is rossz gépek, és ami nyilvánvaló, árban is nagyon versenyképesnek kell lennie az új Minelabnak ezekhez. Az előző gépeinél, pl. az etracnál is sokkal jobbnak kell lennie, mert másképpen a kutya se venné meg az újat, és a Go-Find szériával pedig úgy lejáratták magukat, hogy egyszerűen nem engedhetnek meg maguknak még egy ilyen blamázst, mert ott aztán kommerszre meg apróra váltották a tudományt, így mindenképpen rá vannak kényszerítve, hogy egy kiváló gépet hozzanak ki, ha nem akarnak igen komoly mértékben piacot veszíteni.



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2018. január 12., péntek 16:20

unikornis írta:
luckyotter írta:
Detektor írta:Tiszteletem az uraknak!

Régóta hozzá szerettem volna szólni a témához de sajnos olyan régen jártam itt hogy nem tudtam a jelszavamat.
Nehéz egy gépet úgy leírni/vagy magasztalni hogy még hivatalosan nem jelent meg, viszont az új technológia amivel dolgozik az kecsegtető.
Szimultán multifrekvencia, ami által könnyebben, pontosabban azonosítható a tárgy, illetve elmondásuk szerint a mélységgel igen jót fog tenni.
E-trac nagyon jó gép, ctx-et nem ismerem de tény hogy e-trac olyan lassú mint a bűn, és szerintem van egy csomó felesleges része a gépnek amit az emberek nagy része nem fog használni. Szóval lehet hogy két paraméterrel jelzik, viszont nem ezzel a technológiával állapítják meg azt a két paramétert. Meglátjuk ha kiadják, én a magam részéről veszek, valaki itt jól leírta hogy a minelab nem teheti meg hogy nem csinál most jó gépet, mikor ilyen régóta nem volt igazán jó gépük, és ennyi jó gép van a konkurenciánál.
A tracnak egy baja van, ha normalis fej van rajta, dognehez. Nem lassu. Ahol lassan kell molyolozni vele, ott mas geppel sem lehet kaszabolni.[/quote


Nem akarom fikázni az explorereket, vagy az e-trac-ot, használja nyugodtan, aki szereti, jó gépek, én is szerettem őket jó pár évvel ezelőtt... de akinek volt már ( távos !!!!!! ) deusa meg e-trac-ja is, az tudja, hogy gyorsaságban, újraéledésben mi a különbség, mert legalább 2 kört ver rá a deus mondjuk 3-as reakttal. A súlyról meg nem beszélek, mert a deus alig több mint egy kiló, az e-trac meg egy nagyobb fejjel, amivel már mélységet is produkál két és fél kiló, cirka kétszer annyi!
Egyetlen, de komoly, és nem kis dolog szól nálam az explorerek-etrac mellett, és az az utánozhatatlan atomstabil működés és vas szűrés, ami a kijelzőnél is nagy segítség, mert az is marha pontos, és szerintem sokkal informatívabb, felhasználóbarátabb mint a deusé. A deus sajnos, főleg, ha ki van hegyezve, már téved ill. ad néha fals jelet, nem teljesen egyértelműen jelez a vasakra, főleg mélyebben a rozsdás, kovácsolt vasat bizonytalanul jelzi, és ami még észrevétel, hogy köves talajon is hajlandó levasazni a kisebb jó anyagot, ha nem fülel nagyon az ember. A távval használható igazán, mert csak úgy lehet beállítani azokat az apró finom dolgokat, aki az éppen adott területeken nagyon fontos lehet, főleg száraz, poros földön ( a deus gyengéje ez ) vagy erősen mineralizált, szemetes, vasas helyeken, vagy az apró dolgokra. Mindent egybevetve már semmiképpen nem szenvednék egy két és fél kilós géppel, akkor sem, ha pár paraméterben esetlegesen jobb.
Lehet itt meditálni hosszasan, de már előzőleg is írtam, és tartom is magamat hozzá, hogy a Minelabnak az EQ800-al most nagyot kell durrantania, mert már régen nem jelentkezett normális géppel, és a konkurencia is nagyon megszaporodott a piacon, a golden maskok, noktak, makro racerek stb. stb. személyében, amik ráadásul nem is rossz gépek, és ami nyilvánvaló, árban is nagyon versenyképesnek kell lennie az új Minelabnak ezekhez. Az előző gépeinél, pl. az etracnál is sokkal jobbnak kell lennie, mert másképpen a kutya se venné meg az újat, és a Go-Find szériával pedig úgy lejáratták magukat, hogy egyszerűen nem engedhetnek meg maguknak még egy ilyen blamázst, mert ott aztán kommerszre meg apróra váltották a tudományt, így mindenképpen rá vannak kényszerítve, hogy egy kiváló gépet hozzanak ki, ha nem akarnak igen komoly mértékben piacot veszíteni.

Dunaparti szemetfovenyen el sem tudnam kepzelni mas geppel a gyuruzest. Tracon van hozza nagyon jo gyari program vagy egyedi izles szerinti maszk. Ezeknek hianyaban max gerincservet kap az ember a tobbezer szemetkacat kiasasa kozepette.
Mindazonaltal nekem is deus lesz a kovetkezo gepem a vezeteknelkulisege miatt. Mert mar hegyekben allnak a javitasra varo fejek.



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2018. február 1., csütörtök 10:28

Udv!

Valahogy nem erkeznek az uj Equinoxok.
Tud mar valaki hazai eladasrol?



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2018. február 1., csütörtök 10:37

luckyotter írta:Udv!

Valahogy nem erkeznek az uj Equinoxok.
Tud mar valaki hazai eladasrol?
Január-Február így írták a megjelenését szerintem még kb egy-két hét.


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Detektor
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017. december 17., vasárnap 17:41
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Detektor » 2018. február 1., csütörtök 17:06

Üdv!

Jelenleg az osztrákoknál már márciusi a dátum, szlovákok írtak hogy nincs pontos dátum nekik sem, holott a minelabosok egy hete azt írták január vége, február eleje.
Kezd rossz vicc íze lenni a dolognak.....



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2018. február 1., csütörtök 18:13

Na akkor ide is beirom: a Dankovski kereső oldalon egy srác átszámolta, meddig tart mire bejön USA-ba, ez érvényes EU-ra is...Malajzi8ból érkezik, ez kb 3-4 hét hajóval...aztán mivel nem EU országból érkezik, kb 1 hét a VÁM intézése, aztán mehett a Minelab központi raktárba, ahonnan maj a dealerekhez jutt....ez is kb 1 hét...tehát össze-vissza 6 hét.....de még ki sem indult Malajziából, tehát várni kel.... :D :D :D



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2018. február 1., csütörtök 18:26

Az egesznek a gyenge pontja megint a gyenge minosegu malaj gyari fej lesz.
Hajra fejgyartok! Foleg a Coiltec.



Detektor
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017. december 17., vasárnap 17:41
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Detektor » 2018. február 1., csütörtök 19:53

Írországban is van gyáruk nem? Nekem a pointeren is made in ireland van, lehet tévedek.



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2018. február 2., péntek 8:39

Feltette a Minelab az Equinox hasznalati utmutatojat.
https://www.minelab.com/__files/f/32654 ... 0%20EN.pdf



Vasmacska
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2017. május 19., péntek 18:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Vasmacska » 2018. február 2., péntek 9:27

Ez is ott van a kezdő oldalukon:
EQUINOX now shipping to Customers!
EQUINOX deliveries are starting February 2nd



Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2018. február 3., szombat 7:25

Sziasztok
A pro find 35 pinpointerről olvasnék felhasználói véleményeket. Amit tudok : 3 méterig vízálló, vasat másabb jelzéssel adja, a többi pointerhez képest mélyebbre lát. Eddig a white's trx újabb pointere győzött meg arról hogy a legmélyebb amit kapni. Ez most vajon változott az új minelabbal? Számomra nem elsődleges a mélység, bőven megfelel ha a második legmélyebb pointer a 35ös. Vannak fontosabb szempontok is, mint egészen apró tárgyak befogása, főleg vízben. Várnék azoktól véleményeket és tapasztalatokat akik használják ezt a 35öst.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: tibike » 2018. február 3., szombat 8:31

solidus írta:Sziasztok
A pro find 35 pinpointerről olvasnék felhasználói véleményeket. Amit tudok : 3 méterig vízálló, vasat másabb jelzéssel adja, a többi pointerhez képest mélyebbre lát. Eddig a white's trx újabb pointere győzött meg arról hogy a legmélyebb amit kapni. Ez most vajon változott az új minelabbal? Számomra nem elsődleges a mélység, bőven megfelel ha a második legmélyebb pointer a 35ös. Vannak fontosabb szempontok is, mint egészen apró tárgyak befogása, főleg vízben. Várnék azoktól véleményeket és tapasztalatokat akik használják ezt a 35öst.
Az új TRX is vízáló, mélysége még mindig jobb min d a Pro-é, a Pro a vasat cak 2-3cm-től jelzi más hangon....ha az újabb tipusú TRX-ed van, nem érdemes lecserélni.....



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2018. február 3., szombat 9:34

solidus írta:Sziasztok
A pro find 35 pinpointerről olvasnék felhasználói véleményeket. Amit tudok : 3 méterig vízálló, vasat másabb jelzéssel adja, a többi pointerhez képest mélyebbre lát. Eddig a white's trx újabb pointere győzött meg arról hogy a legmélyebb amit kapni. Ez most vajon változott az új minelabbal? Számomra nem elsődleges a mélység, bőven megfelel ha a második legmélyebb pointer a 35ös. Vannak fontosabb szempontok is, mint egészen apró tárgyak befogása, főleg vízben. Várnék azoktól véleményeket és tapasztalatokat akik használják ezt a 35öst.


Amennyiben vízbe is kell, akkor inkább a Makro pointert ajánlanám. Teljesen vízálló, és nagyon apró dolgokat is érzékel, különösen a fejvédő műanyag burkolat nélkül.



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Minelab

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2018. február 3., szombat 11:33

Narancs Garrett.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma