Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Törvények, jogszabályok

mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: mala » 2017. január 19., csütörtök 19:02

ficuscucis írta:
mala írta:Azért szerintem nem kell minden cikknek bedőlni, semmilyen rendeletre nincs benne hivatkozás..., kamu az egész !
ficuscucis írta:
Laci5000 írta:
Már lassan fingani se szabad engedély nélkül. :cry:
Tiszta buzik ezek!
Egyszer valamikor mondta valaki nekem: "rám annyi vonatkozik a törvényekből amennyit betartok belőlük." :lol:
%
Nemzeti parkokban minden gyűjtés tilos, (túrázni is csak a jelölt utakon lehet, táborozni is tilos) egyéb természetvédelmi területek is tilos, valamint a védettnek nyilvánított lelőhelyeken is tilos... csak így kapásból. Ami meg nem esne ezek hatálya alá, ott a terület tulajdonosától, --bányák esetében üzemeltetőjétől-- kell előzetes engedélyt kérni. "Ha valaki nem ismeri a vonatkozó törvényeket és jogszabályokat az nem mentesíti a jogkövetkezmények alól."
De hogy jön a képbe a "Hatalmas büntetés", nálunk egyenlőre csak néhány nagyon ritka ásvány védett, a többinek némi eszmei értéke van esetleg ,
erre nem nagyon tudnak birságot kitalálni...



ficuscucis
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. január 19., csütörtök 20:07

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 7:46-kor.



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2017. január 19., csütörtök 21:40

Így van,nem kellene itt semmit firtatni.Nemhiába lett a szabályzatban változtatás:50 cm-ről 30 cm-re..... @-)
ficuscucis írta:
mala írta:
ficuscucis írta:
mala írta:Azért szerintem nem kell minden cikknek bedőlni, semmilyen rendeletre nincs benne hivatkozás..., kamu az egész !
ficuscucis írta:
Laci5000 írta:
Már lassan fingani se szabad engedély nélkül. :cry:
Tiszta buzik ezek!
Egyszer valamikor mondta valaki nekem: "rám annyi vonatkozik a törvényekből amennyit betartok belőlük." :lol:
%
Nemzeti parkokban minden gyűjtés tilos, (túrázni is csak a jelölt utakon lehet, táborozni is tilos) egyéb természetvédelmi területek is tilos, valamint a védettnek nyilvánított lelőhelyeken is tilos... csak így kapásból. Ami meg nem esne ezek hatálya alá, ott a terület tulajdonosától, --bányák esetében üzemeltetőjétől-- kell előzetes engedélyt kérni. "Ha valaki nem ismeri a vonatkozó törvényeket és jogszabályokat az nem mentesíti a jogkövetkezmények alól."
De hogy jön a képbe a "Hatalmas büntetés", nálunk egyenlőre csak néhány nagyon ritka ásvány védett, a többinek némi eszmei értéke van esetleg ,
erre nem nagyon tudnak birságot kitalálni...
Legyünk szolidárisak az ásványgyűjtőkkel és ezt ne firtassuk tovább mert a végén őket is muzeológusok hatáskörébe rendelik. ;)



ficuscucis
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. január 20., péntek 6:37

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 7:47-kor.



mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: mala » 2017. január 20., péntek 9:09

Lehet, hogy igazatok van, de akkor minek a fórum ? Beszélgessünk az időjárásról ?



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: talentum » 2017. január 20., péntek 10:06

ficuscucis írta:Az ukrán, konkrétak Kárpátalja, huszti járásban tudja-e valaki mik a szabályok fémkeresésre?
Tervezek oda egy rövid nyári túrázást, és ha a szabályok megengedőek akkor elvinném magammal a gépet is. Legalább leporolnám.
Halihó!

Mi lett a bírósági tárgyaláson?


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

ficuscucis
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. január 20., péntek 10:40

;)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 7:48-kor.



érmekereső
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017. január 15., vasárnap 22:59
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: érmekereső » 2017. január 20., péntek 12:20

Sziasztok,
új vagyok a fórumon, keresőm még nincs, de ahogy látom a jelenlegi helyzetet nem is lesz...
Érdekel a dolog egy ideje, megnéztem jó pár youtubos filmet és kedvet kaptam, amit most kezdek elveszteni, hogy elkezdtem utána olvasni a dolgoknak.
Jól értem, hogy még a kertemben sem keresőzhetek hatósági engedély nélkül???
Olvasgatva a topikot rá kellett döbbennem, hogy én egy bűnöző vagyok... A Duna parton peca közben szoktam szép kavicsokat gyűjteni és haza is viszem... mea culpa...
Komolyan, hol élünk??
Ez már lassan a középkor, ahol minden a királyé...
Tavaly eltemettük nagypapám 88 évesen. Ő numizmata volt, gyerekként kezdte és vagy 50 évig gyűjtött.
Én kaptam meg a gyűjteményét, sok érdekes fém- és papírpénz van benne. Értéküket nem tudom, de olvasva a fasza szabályozást el se merem vinni felbecsültetni, mert nem volt hagyatéki papír róla és a végén lecsuknának.
Mindegy, mielőtt én is elmegyek kioktatom a gyerekemet, hogy majd hagyatéki papírt csináltasson, addigra valszeg egy ház árát megkapja majd érte...
Értem én a szabályozásokat, meg minden, de ha ekkora rabló gazemberek vannak Magyarországon, akkor nem kéne inkább a tettenérést erősíteni, a területek fizikai védelmét erősíteni, az ellenőrizhetetlen szigorítások helyett??
Szerettem volna a természetet járni és közben érméket keresni, mert biztos kikapcsoló és egyben izgalmas élmény, de azt hiszem kihagyom.
Azért regisztráltam ide, hogy ezt leírjam, valszeg Ti megértitek a bajom.
Üdv Néktek,
"majdnem" érmekereső



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: talentum » 2017. január 20., péntek 23:03

ficuscucis írta:
talentum írta:
ficuscucis írta:Az ukrán, konkrétak Kárpátalja, huszti járásban tudja-e valaki mik a szabályok fémkeresésre?
Tervezek oda egy rövid nyári túrázást, és ha a szabályok megengedőek akkor elvinném magammal a gépet is. Legalább leporolnám.
(Szoktam viccelni, de ez a kérdés nem vicc, hanem szakmai.)

Halihó!

Mi lett a bírósági tárgyaláson?
??? Milyen bíróság? Milyen tárgyalás? Nem értem.
Ööö... Bocs, valamit elkevertem... :/ Tárgytalan


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

kisködmön
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: kisködmön » 2017. január 21., szombat 9:29

érmekereső írta: Olvasgatva a topikot rá kellett döbbennem, hogy én egy bűnöző vagyok...
Egyelőre csak a gondolatbűn fogalmában vagy vétkes.



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2017. január 21., szombat 19:23

kisködmön írta:
érmekereső írta: Olvasgatva a topikot rá kellett döbbennem, hogy én egy bűnöző vagyok...
Egyelőre csak a gondolatbűn fogalmában vagy vétkes.
Nem eszik olyan forrón... ;)



ficuscucis
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. január 21., szombat 21:01

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 7:49-kor.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. április 18., kedd 18:38

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 7:50-kor.



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2017. május 26., péntek 23:08

Ha feltehetően más tulajdonában álló, elveszett dolgot találunk, mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy a szóban forgó dolgot a tulajdonosa visszakaphassa. Ez így korrekt, mi is ezt várnánk el mástól. Nyolc napunk van arra, hogy a talált dolgot az elvesztőjének, egy átvételre jogosult más személynek vagy a találás helye szerinti illetékes jegyzőnek átadjuk. Utóbbinak meg kell mondanunk, hogy igényt tartunk-e a talált dolog tulajdonjogára, vagy sem, ezen igénybejelentésünkről pedig kapunk egy igazolást. Amennyiben úgy telik el három hónap, hogy a tulajdonos nem jelentkezik, a talált dolgot a jegyző kiadja a találónak, amennyiben az korábban igényt tartott a dologra. Innentől kezdve kilenc hónapig állagának sérelme nélkül használhatjuk a dolgot, de azt nem adhatjuk oda másnak, nem adhatjuk bérbe, illetve nem értékesíthetjük. A mágikus tizenkettedik hónap leteltével – ha addig sem jelentkezik az eredeti tulajdonos – megszerezzük a talált dolog tulajdonjogát.

Nagyon más a helyzet, ha közönség számára nyitva álló épületben vagy helyiségben, továbbá közforgalmú közlekedési és szállítási vállalat szállítóeszközén találunk valamit, azt ugyanis kötelesek vagyunk az üzemeltető alkalmazottjának késedelem nélkül átadni, az ilyen dolog tulajdonjogára pedig találóként nem tarthatunk igényt. Ez esetben lőttek a tulajdonszerzésnek, a „megérdemelt jutalomnak” mégsem kell elmaradnia. Miért is? Ha a talált dolog nagyobb értékű, és annak tulajdonjogát a találó nem szerzi meg, a találó méltányos összegű találódíjra jogosult, ha mindent megtett annak érdekében, hogy a tulajdonos a dolgot visszakaphassa.

Kincs, ami nincs

Ha olyan értékes dolgot találunk, amelyet ismeretlen személyek elrejtettek, avagy amelynek tulajdonjoga egyébként feledésbe ment, kötelesek vagyunk azt az államnak felajánlani. Amennyiben az állam a dologra nem tart igényt, annak tulajdonát találóként megszerezzük, ellenkező esetben a dolog értékéhez mérten megfelelő díjra vagyunk jogosultak. Ha a talált tárgy a védett kulturális javak körébe tartozik, annak tulajdonjoga az államot illeti meg. Nem kell jogászdiploma, hogy belássuk: kincsre gyakorlatilag lehetetlen találással tulajdonjogot szerezni.

A Magyarország határain belül a föld felszínén, a földben, a vizek medrében vagy máshol rejlő vagy onnan előkerülő régészeti lelet, például egy középkori kard, állami tulajdon, amely a kulturális örökség védelméről szóló e törvény erejénél fogva védelem alatt áll. A régészeti lelet a régészeti örökség érzékelt, felfedezett, feltárt – jellegénél fogva – ingó eleme, függetlenül attól, hogy eredeti helyéről, összefüggéseiből, állapotából elmozdult, elmozdították-e, vagy sem. Nem minősülnek régészeti leletnek a régészeti korú tárgyak, amelyek bizonyítottan gyűjteményben fennmaradt, a kulturális javak körébe tartozó, 1711 előtt keletkezett tárgyak. A régészeti lelet kereskedelmi forgalomba nem hozható.


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma