Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Törvények, jogszabályok

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. június 26., péntek 19:51

Törvények, jogszabályok


www.metaldetector.hu

Avatar
Garrett
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 7:33
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Garrett » 2015. június 27., szombat 14:51

üdv mindenkinek!
kényes téma!!
új jogszabályok terén mit lehett tudni?mert csomó verziot hallottam,de már kezdek belezavarodní :roll:



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. június 27., szombat 18:08

Kell engedély a nem hivatásszerű fémkereső használathoz, különben, ha elkapnak feljelentenek, stb...



Avatar
Garrett
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 7:33
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Garrett » 2015. június 27., szombat 18:33

kösszi a gyors választ.
engedélyt hol tudnám beszerezni?



Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: yoember » 2015. június 27., szombat 19:50

Garrett írta:kösszi a gyors választ.
engedélyt hol tudnám beszerezni?
Idézek a régi fórumból:

"Először is keress egy gazdát, aki aláírja neked, a területhasználási hozzájárulást (nézegettem mintákat a neten, E-on-os, meg hasonlók), aztán ugye találd ki mikor mész, és pontosan hova, kinyomtatott EOV térképen szépen egyértelműen határold körbe. Írj egy nyilatkozatot, hogy az elmúlt 5 évben nem voltál büntetve Örökségvédelmi bírsággal, és jelenleg sincs ellened eljárás.
Fogalmazz meg egy kérvényt, hogy szeretnél ekkor és itt keresőzni (hogy miért azt nem tudom kell-e, pl traktoralkatrész szedegetés)
Ezek után a területileg illetékes Építésügyi és Örökségvédelmi Hivatal bankszámlaszámára befizetsz 3000,-, vagy veszel illetékbélyeget (hogy hova ragaszd azt találd ki! :-P )
Nincs más dolgod, mint mindezt betenni egy borítékba és várni 2-3 hét és talán lesz belőle valami!
A hivatalok elvileg járási hivatalok megyei hatáskörrel, Veszprém Megyében a Veszprémi Járási Kormányhivatal.

Az illeték egyik befizetési módja, hogy a postán veszel illetékbélyeget melyet ráragasztasz a kérelemre.
A kérelemhez mellékeled
a) a fémkereső műszer használatával érintett terület egyértelmű lehatárolását EOV rendszerben készült térképen,
b) a fémkereső műszer használatának tervezett idejét,
c) a fémkereső műszer használatával érintett ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájáruló nyilatkozatát,
d) a kérelmező nyilatkozatát arról, hogy a kérelem benyújtását megelőző öt évben a régészeti örökséggel összefüggésben szabálysértési vagy büntetőjogi felelősségét nem állapították meg, továbbá vele szemben örökségvédelmi bírságot nem szabtak ki,
e) az eljárási díj vagy illeték megfizetésének igazolását, ezt ugye igazolj a a kérelemre ragasztott illetékbélyeg. (bár nincs tisztázva hogy milyen formában kell megfizetni az illetéket)

Ezt az egész nagy paksamétát elküldöd az illetékes Építésügyi és Örökségvédelmi Hivatalnak.
Ajánlott levélként, de jobb tértivevénnyel, hogy lásd az átvétel idejét, mert ugye van ügyintézési határidő 30 nap ha minden igaz."



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. június 27., szombat 19:52

20. Fémkereső műszer használatának engedélyezése
46. §
(1) A fémkereső műszer hivatáshoz nem kötött használatának engedélyezése iránti kérelmet a hatóságnak kell benyújtani.
(2) A kérelemhez mellékelni kell: a) a fémkereső műszer használatával érintett terület egyértelmű lehatárolását EOV rendszerben készült térképen, b) a fémkereső műszer használatának tervezett idejét, c) a fémkereső műszer használatával érintett ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájáruló nyilatkozatát, d) a kérelmező nyilatkozatát arról, hogy a kérelem benyújtását megelőző öt évben a régészeti örökséggel összefüggésben szabálysértési vagy büntetőjogi felelősségét nem állapították meg, továbbá vele szemben örökségvédelmi bírságot nem szabtak ki, e) az eljárási díj vagy illeték megfizetésének igazolását.
(3) A hatóság az eljárás során határidő kitűzésével kérheti az Ásatási Bizottság vagy a gyűjtőterületén érintett múzeum szakvéleményét.
(4) A fémkereső műszer használatára vonatkozó kérelmet el kell utasítani, ha a) a tervezett tevékenység a 4. § (3) bekezdés a)–c) pontjában meghatározott területet, legelő művelési ágban lévő régészeti érdekű területet vagy nyilvántartott régészeti lelőhelyet érint, b) a kérelmező szabálysértési vagy büntetőjogi felelősségét a régészeti örökséggel összefüggésben megállapították, c) a kérelmezővel szemben örökségvédelmi bírságot szabtak ki, vagy d) a kérelmező ellen a b)–c) pont szerinti eljárás folyamatban van.
(5) A fémkereső műszer használatára vonatkozó engedély tartalmazza a) az engedély jogosultjának nevét és címét, b) a fémkereső műszer használatával érintett terület azonosítására alkalmas megjelölését és a tevékenység végzésének idejét.
(6) A fémkereső műszerrel végzett tevékenységet a hatóság hivatalból vagy a gyűjtőterületén érintett múzeum kérelmére is megtilthatja.
(7) A (6) bekezdés szerinti határozat tartalmazza a tiltással érintett terület azonosítására alkalmas megjelölését és helyrajzi számát.
(8) A hatóság az (5) és (6) bekezdés szerinti jogerős határozatot megküldi a) a gyűjtőterületén érintett múzeumoknak, b) a működési területével érintett nemzeti park igazgatóságnak, c) az illetékes jegyzőnek, d) az illetékes jegyző útján a mezőőri szolgálatnak, e) az illetékes rendőrkapitányságnak és f) az ingatlannal rendelkezni jogosultnak.




3000Ft illeték, be kell írni mikor akarsz menni és 40 nap múlva talán megadják, ha mindennek megfelelsz és szerencséd van.



Brumi
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. június 30., kedd 8:44
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Brumi » 2015. július 2., csütörtök 13:36

Módosították a fémkereső műszer használatára vonatkozó kormányrendeletet:
Magyar Közlöny 2015. évi 95. szám 16587-88 oldalak

"(10) Az engedély a határozat jogerőre emelkedésétől számított egyéves időtartamban jogosít a tevékenység végzésére.

(11) A fémkereső műszer használatára vonatkozó engedély alapján végezni tervezett tevékenység megkezdését megelőzően tíz nappal a tevékenység tényleges végzésének megkezdését a hatóságnak elektronikus úton be kell jelenteni."



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2015. július 2., csütörtök 19:28

Hagyjátok már abba a törvény tárgyalását! Nem mehettek és kész. Lopni sem szabad. ;)
Mindig a fórumra figyel fel a média és a kormány, meg a többi ingyenélő élvhajhász. Senki nem foglalkozik a törvénnyel.
A törvény azért van, hogy legyen mit .........
Mikor elcsendesedtetek nem történt semmi. Csak hívjátok fel a figyelmet magatokra. Ha bajt akartatok csak rajta!



Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: yoember » 2015. július 2., csütörtök 20:53

Eugen írta:Hagyjátok már abba a törvény tárgyalását! Nem mehettek és kész. Lopni sem szabad. ;)
Mindig a fórumra figyel fel a média és a kormány, meg a többi ingyenélő élvhajhász. Senki nem foglalkozik a törvénnyel.
A törvény azért van, hogy legyen mit .........
Mikor elcsendesedtetek nem történt semmi. Csak hívjátok fel a figyelmet magatokra. Ha bajt akartatok csak rajta!
Azért tanulmányozzuk a törvényt, hogy maximálisan be tudjuk azt tartani. A törvényeket a mi érdekünkben hozzák, csak ezt némelyek nem értik eleinte, de itt a fórumon segítünk, hogy szabálykövető mintapolgárok legyenek. Természetesen engedély nélkül eszünkbe se jut fémkereső műszert használni. Nem, az megvetendő, rossz, csúnya dolog. Nagyon. Csúnya.



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. július 4., szombat 21:49

yoember írta:
Eugen írta:Hagyjátok már abba a törvény tárgyalását! Nem mehettek és kész. Lopni sem szabad. ;)
Mindig a fórumra figyel fel a média és a kormány, meg a többi ingyenélő élvhajhász. Senki nem foglalkozik a törvénnyel.
A törvény azért van, hogy legyen mit .........
Mikor elcsendesedtetek nem történt semmi. Csak hívjátok fel a figyelmet magatokra. Ha bajt akartatok csak rajta!
Azért tanulmányozzuk a törvényt, hogy maximálisan be tudjuk azt tartani. A törvényeket a mi érdekünkben hozzák, csak ezt némelyek nem értik eleinte, de itt a fórumon segítünk, hogy szabálykövető mintapolgárok legyenek. Természetesen engedély nélkül eszünkbe se jut fémkereső műszert használni. Nem, az megvetendő, rossz, csúnya dolog. Nagyon. Csúnya.
Pffffffffffff :lol:



Avatar
kovalik
Százados
Százados
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:27
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: kovalik » 2015. július 5., vasárnap 16:54




Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. július 10., péntek 13:24

Fosztogatók, Rablók!

Morálisan éretlenek, erkölkcsikiskoruak vagytok az Árgyilus nép fiaihoz képest, nem érdemeltek meg semmilyen liberalizációt! Ha Sümegh Józsi kapott volna 100e kemény forintot, nem költhetnénk szegény adófizetők /csak ebben a kontextusban/ pénzéből milliárdokat, és évtizedek óta nézegethetnénk az ezüstöt.
Az irányított információs hatalommal szemben semmik vagytok, már a szomszéd is ferde szemmel néz majd rátok! Persze az sem baj ha egy régésznek is ez a hobbija, és Ő még pénz is kap érte - ja a koordináták, meg a lelőhely - egy okostelóval bárki tudna dokumentálni.
Én örülök, hogy ilyen elmaradott, a haladó gondolatokat koncepciózusan száműző, autoriter országban élhetek, ti meg húzzátok jól meg ,magatokat!
Üdv!



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. július 10., péntek 21:06

Ranger67 írta:Fosztogatók, Rablók!

Morálisan éretlenek, erkölkcsikiskoruak vagytok az Árgyilus nép fiaihoz képest, nem érdemeltek meg semmilyen liberalizációt! Ha Sümegh Józsi kapott volna 100e kemény forintot, nem költhetnénk szegény adófizetők /csak ebben a kontextusban/ pénzéből milliárdokat, és évtizedek óta nézegethetnénk az ezüstöt.
Az irányított információs hatalommal szemben semmik vagytok, már a szomszéd is ferde szemmel néz majd rátok! Persze az sem baj ha egy régésznek is ez a hobbija, és Ő még pénz is kap érte - ja a koordináták, meg a lelőhely - egy okostelóval bárki tudna dokumentálni.
Én örülök, hogy ilyen elmaradott, a haladó gondolatokat koncepciózusan száműző, autoriter országban élhetek, ti meg húzzátok jól meg ,magatokat!
Üdv!
:)) =)) =)) :(|) :(|)



Supemc
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015. július 12., vasárnap 10:00
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Supemc » 2015. július 16., csütörtök 8:14

Nem tiszta fejű aki ezt kitalálta!
Még hogy engedély nélkül nem
Ilyen írígy államot nem hordott hátán a föld!
Gondolom ha seggemből arany jönne sz@r helyett ahhoz is engedély kellene mert ha nemszólnék akkor böribe zárnak!



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. július 16., csütörtök 8:36

Supemc írta:
Nem tiszta fejű aki ezt kitalálta!
Még hogy engedély nélkül nem
Ilyen irigy államot nem hordott hátán a föld!
Gondolom ha seggemből arany jönne sz@r helyett ahhoz is engedély kellene mert ha nem szólnék akkor böribe zárnak!
Pedig van még pár hely ahol ilyen, sőt még ilyenebb a szabályozás... Persze nekem is az a véleményem, hogy itt a gyereket is kiöntötték a fürdővízzel együtt.A régi szabályozás pont megfelelő volt. Védett helyen és NP-ben stb ne, máshol de. Ha találsz valamit leadod ha 1711 előtti. Ennyi. Persze mint minden törvényhez kellene végrehajtói akarat és végrehajtatni képes apparátus. ez akkor sem volt és most sincs. Most viszont már az sincs, hogy lelkes amatőrök lelőhelyet jelentenek be, mert ha igen akkor rögtön szabályt sértenek. Persze van engedély lehetőség és működik is, de nagyon sokan nem fognak élni vele. Nem is magával az engedélyek megkérésével van a baj hiszen bár nem egyszerű út, de egy évre kapható, adható. Általában ott a gond, hogy 5 (azt hiszem) nappal a terepre indulás előtt jelenteni kell. Én kb úgy megyek, hogy " na van még valami? Nincs, akkor mentem, majd 2-3 óra mulva jövök Attila koporsójával"...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
zeus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:42
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: zeus » 2015. július 16., csütörtök 10:19

Elmondaná valaki röviden pontokba szedve hogyan kell engedélyt kérni.



Avatar
Alithar
Százados
Százados
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2015. július 13., hétfő 11:25
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Alithar » 2015. július 16., csütörtök 15:20

zeus írta:Elmondaná valaki röviden pontokba szedve hogyan kell engedélyt kérni.
Szia! Kicsit lapozz feljebb, már tárgyalták a kollégák nem rég :)


" Amit életünkben teszünk, az örökkévalóban visszhangzik "

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. július 16., csütörtök 20:33

Alithar írta:
zeus írta:Elmondaná valaki röviden pontokba szedve hogyan kell engedélyt kérni.
Szia! Kicsit lapozz feljebb, már tárgyalták a kollégák nem rég :)
Engedélyt a wc-re kell kérni :D



mj620
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 6:58
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: mj620 » 2015. július 16., csütörtök 21:08

Több egymással szomszédos hrsz re is adnak ?



akárki szalámi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 20:53
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: akárki szalámi » 2015. július 16., csütörtök 21:25

Ki is a bűnös ezért a szégyenletes törvényért?
Én őt tekintem fő bűnösnek.


http://kepfeltoltes.hu/view/150716/L_Si ... es.hu_.jpg


https://www.youtube.com/watch?v=g_zMp9t6-x4

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. július 16., csütörtök 21:28

mj620 írta:Több egymással szomszédos hrsz re is adnak ?
Igen amennyiben nincs rajta regeszetileg ismert / vedett terulet. Ezt elotte nem art tisztazni.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. július 16., csütörtök 21:28

akárki szalámi írta:Ki is a bűnös ezért a szégyenletes törvényért?
Én őt tekintem fő bűnösnek.


http://kepfeltoltes.hu/view/150716/L_Si ... es.hu_.jpg
Jajj de elonyos kep eszemismeg...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

akárki szalámi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 20:53
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: akárki szalámi » 2015. július 16., csütörtök 21:37

khepera írta:
akárki szalámi írta:Ki is a bűnös ezért a szégyenletes törvényért?
Én őt tekintem fő bűnösnek.


http://kepfeltoltes.hu/view/150716/L_Si ... es.hu_.jpg
Jajj de elonyos kep eszemismeg...
Ja. Én is régi-új arc vagyok itt. Évek alatt kialakult a jó viszony gazdával - mezőőrrel - vadászokkal stb., de most fel lettek homályosítva micsoda bűnöző férgek is vagyunk mi. Úgyhogy volt már aki finoman közölte, hogy bocs, de mostmár ne gyere a földemre. Pedig jó viszonyt ápoltam sokakkal, gödröket betemettem, nem barbárkodtam, volt amit anno. le is adtam, mindegy. Azt hiszem elegem van. :evil:


https://www.youtube.com/watch?v=g_zMp9t6-x4

baro5
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 11:38
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: baro5 » 2015. július 16., csütörtök 23:44

akárki szalámi írta:Ki is a bűnös ezért a szégyenletes törvényért?
Én őt tekintem fő bűnösnek.


http://kepfeltoltes.hu/view/150716/L_Si ... es.hu_.jpg
Bocs a tudatlanságomért de ő ki ???



akárki szalámi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 20:53
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: akárki szalámi » 2015. július 17., péntek 7:57

Neki jelentős szerepe van az ellenünk folyó átok-gyilok hadjáratban.
A régi fórumon volt fenn videó is.

http://www.kormany.hu/hu/miniszterelnok ... budapesten

http://www.kultura.hu/kincsek-szantasbol

(második bekezdés)

http://www.portfolio.hu/befektetes/muta ... 13600.html


És még sorolhatnám....


https://www.youtube.com/watch?v=g_zMp9t6-x4

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. július 19., vasárnap 10:56

Itt egy formanyomtatvány ha valaki Angolba akarja nyomni..letölthető...
http://www.treasurehunting.co.uk/downlo ... DOWNER.pdf



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. július 19., vasárnap 13:02

Szia!
Ez nekem hasznos link volt! ^:)^ Köszönöm! :D


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. július 19., vasárnap 13:38

Az az igazság ,ilyen geci törvények mellett sokan tanácstalanok merre-hány méter :evil: én regisztráltam egy Angol-Eu-s fórumon,fordító segítségével lehet beszélni és álmodozni :) ezért még nem vitt be a rendőrség :lol: Mivel az ezt találtam rovat egy kicsit lelethiányos ,mit teljesen meg lehet érteni,néha beteszek egy két találatot az Angol kollégáktól,legyen mire verni a farkunkat!Szerintem egy közös Eu-s lengetés sincs kizárva ,Angliában .Sajnos a leleteket nem hozhatjuk haza ,ott is van műkincsvédelem ,de nagyobb találat esetén csurran egy kis font :pray: Lófasz összegért ki lehet már utazni,főleg ha több ember megy. :violin:



Avatar
rambo
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2015. július 9., csütörtök 19:40
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: rambo » 2015. augusztus 4., kedd 15:10

Üdv!
Lehet-e olyan helyre engedélyt kapni ami Ex lege védettséget élvez? A terület szántóföld, és nem az egész része védett, csak egy természetes eredetű kiemelkedés. Nem régészeti terület.
Köszönöm előre is a válaszokat.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. augusztus 4., kedd 15:21

rambo írta:Üdv!
Lehet-e olyan helyre engedélyt kapni ami Ex lege védettséget élvez? A terület szántóföld, és nem az egész része védett, csak egy természetes eredetű kiemelkedés. Nem régészeti terület.
Köszönöm előre is a válaszokat.
Egy lelőhely közelsége is kizáró ok lehet. Hallottam már olyat akit azért utasítottak el, mert a közelben, teljesen más helyrajzi szám alatt regisztrált lelőhely volt. Ez függ a lelőhely jelentőségétől és attól is, hogy mennyire kutatott, annak kiterjedése mennyire lett lehatárolva. A célterületen hiába nincs regisztrált lelőhely, ha a szomszédos telken van egy ismeretlen kiterjedésű lelőhely. 1000%, hogy a kérvényt el fogják utasítani. A hivatalban nem hülyék ülnek, hanem kockák. Még egy mezei hátsó szándék nélküli engedélyt megkapni sem egyszerű, hát még ha az ember próbál kicsit sumákolni! :mrgreen:


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Jabba
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015. július 24., péntek 22:58
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Jabba » 2015. augusztus 4., kedd 23:44

kanbagoly írta:
rambo írta:Üdv!
Lehet-e olyan helyre engedélyt kapni ami Ex lege védettséget élvez? A terület szántóföld, és nem az egész része védett, csak egy természetes eredetű kiemelkedés. Nem régészeti terület.
Köszönöm előre is a válaszokat.
Egy lelőhely közelsége is kizáró ok lehet. Hallottam már olyat akit azért utasítottak el, mert a közelben, teljesen más helyrajzi szám alatt regisztrált lelőhely volt. Ez függ a lelőhely jelentőségétől és attól is, hogy mennyire kutatott, annak kiterjedése mennyire lett lehatárolva. A célterületen hiába nincs regisztrált lelőhely, ha a szomszédos telken van egy ismeretlen kiterjedésű lelőhely. 1000%, hogy a kérvényt el fogják utasítani. A hivatalban nem hülyék ülnek, hanem kockák. Még egy mezei hátsó szándék nélküli engedélyt megkapni sem egyszerű, hát még ha az ember próbál kicsit sumákolni! :mrgreen:
Akkor traktorral és tárcsával kell menni.Azt szabad!

Ráadásul, mindenki hepi!:-)

A gazda örül, a keresős örül, a nepper örül és a múzeum is örül.:-)

Hála néhány törtető régésznek és a barackmagos "liaisonjának", a magyar örökségvédelem elérte a nirvanát.
Csupán a leletek vesznek!:-(



anno
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:41
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: anno » 2015. augusztus 5., szerda 19:36

Valaki tudna, abban segíteni, hogy az engedély kiadására hol van a 30 napos határidő meghatározva?
Köszi!



acheron
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. augusztus 5., szerda 21:00
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: acheron » 2015. augusztus 5., szerda 21:04

anno írta:Valaki tudna, abban segíteni, hogy az engedély kiadására hol van a 30 napos határidő meghatározva?
Köszi!
Üdv! Az általános ügyintézési határidő az államigazgatásban 21 nap.



Jabba
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015. július 24., péntek 22:58
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Jabba » 2015. augusztus 5., szerda 21:14

anno írta:Valaki tudna, abban segíteni, hogy az engedély kiadására hol van a 30 napos határidő meghatározva?
Köszi!
A határidőkre, általános szabályok vonatkoznak.
( A " förmedvényre" is az általános és hatályos végrehajtási törvények érvényesek, minden szempontból.Így a határidők tekintetében is.)

Itt lehet olvasni arról, hogy miképpen is lehet, a törvényes határidőket kiszámolni.
(Érdemes kimenteni.)


http://www.hatarido-szamitas.hu/



anno
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:41
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: anno » 2015. augusztus 5., szerda 21:16

acheron írta:
anno írta:Valaki tudna, abban segíteni, hogy az engedély kiadására hol van a 30 napos határidő meghatározva?
Köszi!
Üdv! Az általános ügyintézési határidő az államigazgatásban 21 nap.
Én is így tudom. Egyéb határidőt is nevesít a Ket., amit az érintett hatóság nem tart, be a kérelmemmel kapcsolatba. Megvárom az ügyintézésüket, majd én is küldök vissza nekik egy Ket. értelmezést.



anno
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:41
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: anno » 2015. augusztus 5., szerda 21:17

Több eljárási hibát is vétettek eddig, de megvárom a végeredményt, és majd után kérem a kompenzálást.



acheron
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. augusztus 5., szerda 21:00
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: acheron » 2015. augusztus 5., szerda 21:20

anno írta:Több eljárási hibát is vétettek eddig, de megvárom a végeredményt, és majd után kérem a kompenzálást.
A 21 nap hosszabb is lehet, ha szakhatósági állásfoglalást is be kell szerezniük. Az engedélyhez nyilván az is kell.



anno
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:41
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: anno » 2015. augusztus 5., szerda 21:39

acheron írta:
anno írta:Több eljárási hibát is vétettek eddig, de megvárom a végeredményt, és majd után kérem a kompenzálást.
A 21 nap hosszabb is lehet, ha szakhatósági állásfoglalást is be kell szerezniük. Az engedélyhez nyilván az is kell.
Ez is rendben van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anno 2015. augusztus 6., csütörtök 17:35-kor.



Jabba
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015. július 24., péntek 22:58
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Jabba » 2015. augusztus 5., szerda 21:44

acheron írta:
anno írta:Több eljárási hibát is vétettek eddig, de megvárom a végeredményt, és majd után kérem a kompenzálást.
A 21 nap hosszabb is lehet, ha szakhatósági állásfoglalást is be kell szerezniük. Az engedélyhez nyilván az is kell.
Acheron.

Ugye, csak vicceltél? :-)

A törvény szerint, ők a "szakhatóság"!!

Nincs a "szakhatóságnak" egy másik "szakhatósága" és "központi bizottsága"!
Ezen, talán már? túljutottunk.Kérlek lépd át a múltat és csatlakozz!:-)

Lehetsz Te is Kamikaze.:-)


http://www.youtube.com/watch?v=8Xjg7cCf5KE



acheron
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. augusztus 5., szerda 21:00
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: acheron » 2015. augusztus 5., szerda 21:54

Jabba írta:
acheron írta:
anno írta:Több eljárási hibát is vétettek eddig, de megvárom a végeredményt, és majd után kérem a kompenzálást.
A 21 nap hosszabb is lehet, ha szakhatósági állásfoglalást is be kell szerezniük. Az engedélyhez nyilván az is kell.
Acheron.

Ugye, csak vicceltél? :-)

A törvény szerint, ők a "szakhatóság"!!

Nincs a "szakhatóságnak" egy másik "szakhatósága" és "központi bizottsága"!
Ezen, talán már? túljutottunk.Kérlek lépd át a múltat és csatlakozz!:-)

Lehetsz Te is Kamikaze.:-)


http://www.youtube.com/watch?v=8Xjg7cCf5KE
"A hatóság az eljárás során határidő kitűzésével kérheti az Ásatási Bizottság vagy a gyűjtőterületén érintett múzeum szakvéleményét."
Lehet, hogy ez tartott sokáig.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma