Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Törvények, jogszabályok

Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2016. október 22., szombat 14:35

shadow20 írta:
Garou írta:Tessék már felfogni, hogy a régész egy régészetet egyetemen tanult személy, mi fémkeresősök nem tanultuk a régészetet csak szeretjük ki ezért ki azért ezt most nem boncolom, nekünk kell alkalmazkodni mert mi csak úgy vagyunk ez egy hobbi amit egyenlőre így úgy de engednek, egy toll vonással be is tilthatták volna de nem tették, tessék ennek is örülni.:)
Nekem a mellét ütögető önmagát leletmentőnek kikiáltő fémkeresős a leg simlisebb, tisztelet a kivételnek de ezek között van a legtöbb aki haza menti a leletet.
Aki foglalkozik a törvénnyel az alkalmazkodjon tegye meg a lépéseket ha legális akar lenni, aki nem az fogja fel, hogy a nyavajgással nem old meg semmit.
Akkor mentsd már ,,Haza" pl az Erdélyben otthagyott leleteket is.
Szerintem félreértetted. Én úgy értelmezem, hogy a simlisek között van a legtöbb, aki "haza", tehát a saját otthonába "menti" a leleteket.



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: reinold » 2016. október 22., szombat 17:40

Hali!
Valaki segítsen értelmezni a törvényt a gyakorlatban! Van egy földterület melyre engedélyt szeretnék kérni.A földtulaj engedélye nem gond!
Továbbiakban mi lesz a teendő? :think:
Üdv:
Reinold

ui:Több segítséget privátban fogok kérni, aki tud segíteni!


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. október 22., szombat 22:24

reinold írta:Hali!
Valaki segítsen értelmezni a törvényt a gyakorlatban! Van egy földterület melyre engedélyt szeretnék kérni.A földtulaj engedélye nem gond!
Továbbiakban mi lesz a teendő? :think:
Üdv:
Reinold

ui:Több segítséget privátban fogok kérni, aki tud segíteni!
-

Köv. lépés a helyi múzeum. Rajtuk áll hogy viszonyulnak a keresőzéshez. Ha nincs rossz híred és ők is jól állnak hozzá, akkor valszeg nem lesz gond. Kötnek veled egy megállapodást miszerint ha régészeti dolgot találsz azt feltétel nélkül leadod. Ha ez megvan akkor már az örökségvédelem felé is be tudod adni a kérelmedet konkrét helyre. Jelenpill most már csak így működik. Ha a jó oldalát nézzük a múzeum alapból tud tájékoztatni hogy védett e a hely ahová a kérelmet benyújtod így nem futsz felesleges köröket.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: reinold » 2016. október 22., szombat 23:18

kanbagoly írta:
reinold írta:Hali!
Valaki segítsen értelmezni a törvényt a gyakorlatban! Van egy földterület melyre engedélyt szeretnék kérni.A földtulaj engedélye nem gond!
Továbbiakban mi lesz a teendő? :think:
Üdv:
Reinold

ui:Több segítséget privátban fogok kérni, aki tud segíteni!
-

Köv. lépés a helyi múzeum. Rajtuk áll hogy viszonyulnak a keresőzéshez. Ha nincs rossz híred és ők is jól állnak hozzá, akkor valszeg nem lesz gond. Kötnek veled egy megállapodást miszerint ha régészeti dolgot találsz azt feltétel nélkül leadod. Ha ez megvan akkor már az örökségvédelem felé is be tudod adni a kérelmedet konkrét helyre. Jelenpill most már csak így működik. Ha a jó oldalát nézzük a múzeum alapból tud tájékoztatni hogy védett e a hely ahová a kérelmet benyújtod így nem futsz felesleges köröket.
Megállapodás v. kérelmet kell írni?


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

ficuscucis
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. október 23., vasárnap 18:48

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 8:11-kor.



acheron
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. augusztus 5., szerda 21:00
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: acheron » 2016. október 23., vasárnap 19:39

http://www.kozlonyok.hu/nkonline/MKPDF/ ... K16155.pdf
70416. oldal.

ficuscucis írta:Hát én akárhogy keresgélem nem találom sehol leírva, hogy ezentúl a múzeum adja ki az engedélyeket meg hogy szerződést kell kötni velük.
Valaki segíthetne, és belinkelhetné a konkrét szöveget, vagy megadhatná a módosító rendelet számát ahol el tudnám olvasni mert nekem ez hihetetlen. Előre is köszönöm.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. október 23., vasárnap 20:26

acheron írta:http://www.kozlonyok.hu/nkonline/MKPDF/ ... K16155.pdf
70416. oldal.

ficuscucis írta:Hát én akárhogy keresgélem nem találom sehol leírva, hogy ezentúl a múzeum adja ki az engedélyeket meg hogy szerződést kell kötni velük.
Valaki segíthetne, és belinkelhetné a konkrét szöveget, vagy megadhatná a módosító rendelet számát ahol el tudnám olvasni mert nekem ez hihetetlen. Előre is köszönöm.
Kép


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

ficuscucis
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. október 23., vasárnap 21:57

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 8:11-kor.



acheron
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. augusztus 5., szerda 21:00
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: acheron » 2016. október 23., vasárnap 22:13

46. § (1) A fémkereső műszer hivatáshoz nem kötött használatának engedélyezése iránti kérelmet a hatóságnak kell benyújtani.
(1a)76 Fémkereső műszer használatának minősül, ha a fémkereső műszer építményen kívül összeszerelt és üzemképes állapotban van.
(2) A kérelemhez mellékelni kell:
a) a fémkereső műszer használatával érintett terület egyértelmű lehatárolását EOV rendszerben készült térképen,
b) a fémkereső műszer használatának tervezett idejét,
c) a fémkereső műszer használatával érintett ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájáruló nyilatkozatát,
d) a kérelmező nyilatkozatát arról, hogy a kérelem benyújtását megelőző öt évben a régészeti örökséggel összefüggésben szabálysértési vagy büntetőjogi felelősségét nem állapították meg, továbbá vele szemben örökségvédelmi bírságot nem szabtak ki,
e)77 az eljárási díj vagy illeték megfizetésének igazolását,
f)78 a feltárásra jogosult intézménnyel kötött megbízási szerződés vagy együttműködési megállapodás hiteles másolatát.

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 500039.KOR
ficuscucis írta:Nade a privát lengetésnél nem feltárásról van szó. Hobbi lengető még a közelébe sem mehet egy feltárásnak. Nem azokra vonatkozik akik a módosítás óta vállalkozásban végzik a beruházások előtti feltárásokat?



ficuscucis
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. október 23., vasárnap 23:07

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 8:12-kor.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. október 24., hétfő 7:33

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 8:12-kor.



Norbat
Százados
Százados
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2016. március 16., szerda 17:35
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Norbat » 2016. október 24., hétfő 7:58

Jó észrevétel az évszámos, ebből látszik, hogy ez az egész egy hirtelen felindultságú, összecsapott, valószínűleg egyszer sem ellenőrzött "nesztek". Mint manapság a legtöbb cikk a hírportálokon...

ficuscucis írta:Nos friss aggyal kora reggel elolvastam a vonatkozó részeket. Ennek ismeretében véleményem szerint -gyakorlatból megtapasztalva a múzeum pökhendiségét, fél éve várom a benyújtott együttműködésre adandó válaszukat - a jogalkotó jó nagy bakot lőtt. A szakmai és emberi önérzetükben vérig sértett muzeológusoknak döntési jogot adni? Élni fognak privilégiumukkal, és egy amatőrrel sem fognak érdemileg szóba állni ezzel ők fogják megnövelni a tilosban járók számát. (De jól döntöttem amikor abbahagytam a lengetést.) Persze mindenkinek szíve joga hinni és próbálkozni.
Viszont a 27. § -ban szerintem valami el lett írva. 1712 vagy 1710 van 1711 előtt ? Mert azt írják a régészeti korú tárgyak adás-vételénél, hogy az 1711 előtt keletkezetteket nem kell bejelenteni a kulturális javak hatóságánál. Esetleg a régészek visszafele számolnak az időben?



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. október 24., hétfő 8:23

Norbat írta:Jó észrevétel az évszámos, ebből látszik, hogy ez az egész egy hirtelen felindultságú, összecsapott, valószínűleg egyszer sem ellenőrzött "nesztek". Mint manapság a legtöbb cikk a hírportálokon...

ficuscucis írta:Nos friss aggyal kora reggel elolvastam a vonatkozó részeket. Ennek ismeretében véleményem szerint -gyakorlatból megtapasztalva a múzeum pökhendiségét, fél éve várom a benyújtott együttműködésre adandó válaszukat - a jogalkotó jó nagy bakot lőtt. A szakmai és emberi önérzetükben vérig sértett muzeológusoknak döntési jogot adni? Élni fognak privilégiumukkal, és egy amatőrrel sem fognak érdemileg szóba állni ezzel ők fogják megnövelni a tilosban járók számát. (De jól döntöttem amikor abbahagytam a lengetést.) Persze mindenkinek szíve joga hinni és próbálkozni.
Viszont a 27. § -ban szerintem valami el lett írva. 1712 vagy 1710 van 1711 előtt ? Mert azt írják a régészeti korú tárgyak adás-vételénél, hogy az 1711 előtt keletkezetteket nem kell bejelenteni a kulturális javak hatóságánál. Esetleg a régészek visszafele számolnak az időben?
Sziasztok!

"tulajdonjogának átruházását..... az 1711 előtt keletkezett könyvek, iratok, bútorok, numizmatikai és bizonyíthatóan műgyűjteményben fennmaradt tárgyak kivételével .... be kell jelenteni "

Ezen mit nem lehet érteni?


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Norbat
Százados
Százados
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2016. március 16., szerda 17:35
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Norbat » 2016. október 24., hétfő 8:35

kanbagoly írta:
Norbat írta:Jó észrevétel az évszámos, ebből látszik, hogy ez az egész egy hirtelen felindultságú, összecsapott, valószínűleg egyszer sem ellenőrzött "nesztek". Mint manapság a legtöbb cikk a hírportálokon...

ficuscucis írta:Nos friss aggyal kora reggel elolvastam a vonatkozó részeket. Ennek ismeretében véleményem szerint -gyakorlatból megtapasztalva a múzeum pökhendiségét, fél éve várom a benyújtott együttműködésre adandó válaszukat - a jogalkotó jó nagy bakot lőtt. A szakmai és emberi önérzetükben vérig sértett muzeológusoknak döntési jogot adni? Élni fognak privilégiumukkal, és egy amatőrrel sem fognak érdemileg szóba állni ezzel ők fogják megnövelni a tilosban járók számát. (De jól döntöttem amikor abbahagytam a lengetést.) Persze mindenkinek szíve joga hinni és próbálkozni.
Viszont a 27. § -ban szerintem valami el lett írva. 1712 vagy 1710 van 1711 előtt ? Mert azt írják a régészeti korú tárgyak adás-vételénél, hogy az 1711 előtt keletkezetteket nem kell bejelenteni a kulturális javak hatóságánál. Esetleg a régészek visszafele számolnak az időben?
Sziasztok!

"tulajdonjogának átruházását..... az 1711 előtt keletkezett könyvek, iratok, bútorok, numizmatikai és bizonyíthatóan műgyűjteményben fennmaradt tárgyak kivételével .... be kell jelenteni "

Ezen mit nem lehet érteni?

27. § (1)55 Régészeti korú tárgy tulajdonjogának átruházását megelőzően legalább harminc nappal a régészeti korú tárgyat - az 1711 előtt keletkezett könyvek, iratok, bútorok, numizmatikai és bizonyíthatóan műgyűjteményben fennmaradt tárgyak kivételével - a kulturális javak hatóságának a 6. mellékletben meghatározott adattartalommal be kell jelenteni.

Érteni lehet, csak...



ficuscucis
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. október 24., hétfő 8:45

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 8:14-kor.



csinga
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015. október 16., péntek 11:23
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: csinga » 2016. október 24., hétfő 10:37

ficuscucis írta:
kanbagoly írta:
Norbat írta:Jó észrevétel az évszámos, ebből látszik, hogy ez az egész egy hirtelen felindultságú, összecsapott, valószínűleg egyszer sem ellenőrzött "nesztek". Mint manapság a legtöbb cikk a hírportálokon...

ficuscucis írta:Nos friss aggyal kora reggel elolvastam a vonatkozó részeket. Ennek ismeretében véleményem szerint -gyakorlatból megtapasztalva a múzeum pökhendiségét, fél éve várom a benyújtott együttműködésre adandó válaszukat - a jogalkotó jó nagy bakot lőtt. A szakmai és emberi önérzetükben vérig sértett muzeológusoknak döntési jogot adni? Élni fognak privilégiumukkal, és egy amatőrrel sem fognak érdemileg szóba állni ezzel ők fogják megnövelni a tilosban járók számát. (De jól döntöttem amikor abbahagytam a lengetést.) Persze mindenkinek szíve joga hinni és próbálkozni.
Viszont a 27. § -ban szerintem valami el lett írva. 1712 vagy 1710 van 1711 előtt ? Mert azt írják a régészeti korú tárgyak adás-vételénél, hogy az 1711 előtt keletkezetteket nem kell bejelenteni a kulturális javak hatóságánál. Esetleg a régészek visszafele számolnak az időben?
Sziasztok!

"tulajdonjogának átruházását..... az 1711 előtt keletkezett könyvek, iratok, bútorok, numizmatikai és bizonyíthatóan műgyűjteményben fennmaradt tárgyak kivételével .... be kell jelenteni "

Ezen mit nem lehet érteni?
Hát azt nem lehet érteni, hogy akkor most időszámításunk előtti, vagy utáni korban élünk-e? Kevesebb vehemenciával, több figyelemmel olvass kedves bagoly.
Hol látsz te jövőt?
Aszt hiszem kell egy jó kovakő bányát keresnem, hogy a jövőre gondoljak.
De az is tilos!



Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: yoember » 2016. október 24., hétfő 10:52

ficuscucis írta:
kanbagoly írta:
Norbat írta:Jó észrevétel az évszámos, ebből látszik, hogy ez az egész egy hirtelen felindultságú, összecsapott, valószínűleg egyszer sem ellenőrzött "nesztek". Mint manapság a legtöbb cikk a hírportálokon...

ficuscucis írta:Nos friss aggyal kora reggel elolvastam a vonatkozó részeket. Ennek ismeretében véleményem szerint -gyakorlatból megtapasztalva a múzeum pökhendiségét, fél éve várom a benyújtott együttműködésre adandó válaszukat - a jogalkotó jó nagy bakot lőtt. A szakmai és emberi önérzetükben vérig sértett muzeológusoknak döntési jogot adni? Élni fognak privilégiumukkal, és egy amatőrrel sem fognak érdemileg szóba állni ezzel ők fogják megnövelni a tilosban járók számát. (De jól döntöttem amikor abbahagytam a lengetést.) Persze mindenkinek szíve joga hinni és próbálkozni.
Viszont a 27. § -ban szerintem valami el lett írva. 1712 vagy 1710 van 1711 előtt ? Mert azt írják a régészeti korú tárgyak adás-vételénél, hogy az 1711 előtt keletkezetteket nem kell bejelenteni a kulturális javak hatóságánál. Esetleg a régészek visszafele számolnak az időben?
Sziasztok!

"tulajdonjogának átruházását..... az 1711 előtt keletkezett könyvek, iratok, bútorok, numizmatikai és bizonyíthatóan műgyűjteményben fennmaradt tárgyak kivételével .... be kell jelenteni "

Ezen mit nem lehet érteni?
Hát azt nem lehet érteni, hogy akkor most időszámításunk előtti, vagy utáni korban élünk-e? Kevesebb vehemenciával, több figyelemmel olvass kedves bagoly.

Őőőő... szerintem épp, hogy értelmes a tövény megfogalmazása. Minden 1711 előtti tárgy eladását be kell jelenti, ami nem könyv, irat, bútor, érme, ami műgyűjtemény darabja.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. október 24., hétfő 11:38

ficuscucis írta: .....Kevesebb vehemenciával....
Ebben mi volt a vehemencia? :D


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2016. október 24., hétfő 12:12

yoember írta:
ficuscucis írta:
kanbagoly írta:
Norbat írta:Jó észrevétel az évszámos, ebből látszik, hogy ez az egész egy hirtelen felindultságú, összecsapott, valószínűleg egyszer sem ellenőrzött "nesztek". Mint manapság a legtöbb cikk a hírportálokon...

ficuscucis írta:Nos friss aggyal kora reggel elolvastam a vonatkozó részeket. Ennek ismeretében véleményem szerint -gyakorlatból megtapasztalva a múzeum pökhendiségét, fél éve várom a benyújtott együttműködésre adandó válaszukat - a jogalkotó jó nagy bakot lőtt. A szakmai és emberi önérzetükben vérig sértett muzeológusoknak döntési jogot adni? Élni fognak privilégiumukkal, és egy amatőrrel sem fognak érdemileg szóba állni ezzel ők fogják megnövelni a tilosban járók számát. (De jól döntöttem amikor abbahagytam a lengetést.) Persze mindenkinek szíve joga hinni és próbálkozni.
Viszont a 27. § -ban szerintem valami el lett írva. 1712 vagy 1710 van 1711 előtt ? Mert azt írják a régészeti korú tárgyak adás-vételénél, hogy az 1711 előtt keletkezetteket nem kell bejelenteni a kulturális javak hatóságánál. Esetleg a régészek visszafele számolnak az időben?
Sziasztok!

"tulajdonjogának átruházását..... az 1711 előtt keletkezett könyvek, iratok, bútorok, numizmatikai és bizonyíthatóan műgyűjteményben fennmaradt tárgyak kivételével .... be kell jelenteni "

Ezen mit nem lehet érteni?
Hát azt nem lehet érteni, hogy akkor most időszámításunk előtti, vagy utáni korban élünk-e? Kevesebb vehemenciával, több figyelemmel olvass kedves bagoly.

Őőőő... szerintem épp, hogy értelmes a tövény megfogalmazása. Minden 1711 előtti tárgy eladását be kell jelenti, ami nem könyv, irat, bútor, érme, ami műgyűjtemény darabja.
Egyetértek, én ugyanígy látom. Szerintem is értelmes a megfogalmazás.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. október 24., hétfő 13:47

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 8:16-kor.



Teki
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:39
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Teki » 2016. október 24., hétfő 14:21

ficuscucis írta:Amiért beregisztráltam az volt, hogy az egész módosító rendeletet meg tudjam keresni és elejétől végéig elolvassam. Kezdve azzal, hogy mire terjed ki a hatálya mert csak egészében lehet értelmezni. Acheron kollégának köszönhetően lett egy linkem azon keresztül pedig a teljes szöveg. Ezzel úgymond el is értem a célomat, meggyőződtem arról amiről akartam. (Múzeumoknak adott új jogkör).
Közben akadtam ama bizonyos 1711-es elírásra amit nem rosszindulatból hanem poénból nem tudtam szó nélkül hagyni. Még egyszer és utoljára: elírták. Gondolom én, hogy jóindulattal vissza akarták adni az elvett 1711-es "választóvonalat" de a mentesülést illetően az 1711 u t á n keletkezett ...numizmatikai...tárgyak helyett 1711 e l ő t ti-t írtak. A felsorolásban a numizmatikai szó után "és" van ami értelemszerűen azt jelenti így, hogy az azt követő mondatrész már más dologra utal (bizonyíthatóan műgyűjteményben fennmaradt t á r g y a k ), így az egész szöveg értelme szerint az 1711 e l ő t t i érméket sem kell értékesítés előtt bejelenteni. Még egyszerűbben: jelen megfogalmazás szerint egy ókori érmét szabadon eladhatok mert 1711 e l ő t t keletkezett, de pl. egy 1950-1960-ig gyűjtött egyforintosokból álló gyűjtemény eladását megelőzően be kell jelentenem a kulturális javak hatóságánál mert az nem 1711 e l ő t t keletkezett.

Részemről ennyi, én így értelmezem, ha más másként az meg az ő véleménye. Legyen szép napunk!
27. § (1) Régészeti korú tárgy tulajdonjogának átruházását megelőzően legalább harminc nappal a régészeti korú tárgyat - az 1711 előtt keletkezett könyvek, iratok, bútorok, numizmatikai és bizonyíthatóan műgyűjteményben fennmaradt tárgyak kivételével - a kulturális javak hatóságának a 6. mellékletben meghatározott adattartalommal be kell jelenteni

Az 1950-1960 között gyűjtött egyforintosok nem régészeti korú tárgyak!
Szerintem egyértelmű a szöveg.



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2016. október 24., hétfő 17:01

ficuscucis írta:Amiért beregisztráltam az volt, hogy az egész módosító rendeletet meg tudjam keresni és elejétől végéig elolvassam. Kezdve azzal, hogy mire terjed ki a hatálya mert csak egészében lehet értelmezni. Acheron kollégának köszönhetően lett egy linkem azon keresztül pedig a teljes szöveg. Ezzel úgymond el is értem a célomat, meggyőződtem arról amiről akartam. (Múzeumoknak adott új jogkör).
Közben akadtam ama bizonyos 1711-es elírásra amit nem rosszindulatból hanem poénból nem tudtam szó nélkül hagyni. Még egyszer és utoljára: elírták. Gondolom én, hogy jóindulattal vissza akarták adni az elvett 1711-es "választóvonalat" de a mentesülést illetően az 1711 u t á n keletkezett ...numizmatikai...tárgyak helyett 1711 e l ő t ti-t írtak. A felsorolásban a numizmatikai szó után "és" van ami értelemszerűen azt jelenti így, hogy az azt követő mondatrész már más dologra utal (bizonyíthatóan műgyűjteményben fennmaradt t á r g y a k ), így az egész szöveg értelme szerint az 1711 e l ő t t i érméket sem kell értékesítés előtt bejelenteni. Még egyszerűbben: jelen megfogalmazás szerint egy ókori érmét szabadon eladhatok mert 1711 e l ő t t keletkezett, de pl. egy 1950-1960-ig gyűjtött egyforintosokból álló gyűjtemény eladását megelőzően be kell jelentenem a kulturális javak hatóságánál mert az nem 1711 e l ő t t keletkezett.
Részemről ennyi, én így értelmezem, ha más másként az meg az ő véleménye. Legyen szép napunk!
Sajnos nincs igazad, bármennyire próbálod ezt igazolni a sajátos értelmezéseddel.
Azt írod: "...A felsorolásban a numizmatikai szó után "és" van ami értelemszerűen azt jelenti így, hogy az azt követő mondatrész már más dologra utal..." Na, itt van a tévedés! Abszolút nem értelemszerű, mert nem utal más dologra, hanem ugyanarra utal.
Egyszerű grammatika az egész, tényleg nem kell hozzá nagy ész.
Mert, az idézett jogszabályban a "...numizmatikai és bizonyíthatóan műgyűjteményben fennmaradt tárgyak kivételével..." egyértelműen azt jelenti, hogy numizmatikai (GYŰJTEMÉNYBEN) ÉS bizonyíthatóan MŰGYŰJTEMÉNYBEN fennmaradt tárgyak kivételével..." Vagyis a "numizmatikai" szó a "mű" szóval együtt a "gyűjtemény" szóra utal.
Ezt NEM lehet másképp értelmezni, mert sajnos vagy szerencsére, de ÍGY van.
Legyen valóban szép napunk!



Avatar
Goldfinger
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2016. február 10., szerda 20:02
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Goldfinger » 2016. október 24., hétfő 19:30

Hát skacok, ez nekem kínai. De azt hiszem ez olyasmi, mint olvasni a síelésről vagy csinálni :lol:
Én inkább a csinálásnál maradok. Inkább a jó levegőn való mozgást ajánlom nektek is ;)



Avatar
shadow20
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 4:54
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: shadow20 » 2016. október 24., hétfő 19:51

Goldfinger írta:Hát skacok, ez nekem kínai. De azt hiszem ez olyasmi, mint olvasni a síelésről vagy csinálni :lol:
Én inkább a csinálásnál maradok. Inkább a jó levegőn való mozgást ajánlom nektek is ;)
:clap:



ficuscucis
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. október 24., hétfő 21:39

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 8:02-kor.



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2016. október 25., kedd 6:01

Ez így van. Csakhogy jellegükből adódóan az érmék (általában) numizmatikai gyűjteményekben találhatók, az egyéb tárgyak pedig műgyűjteményekben.
Végszóként: Teljesen mindegy, ki hogyan értelmezi. A jogszabályok félreértelmezése nem mentesít a jogszabály alól. Egy esetleges jogi procedúra során nem valószínű, hogy elfogadják hivatkozásként, miszerint "rosszul volt megfogalmazva" a törvény.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. október 25., kedd 13:11

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 8:04-kor.



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2016. október 25., kedd 14:55

Előre bocsátom biztosan tévedek!

Nem tök mindegy? Abszurditás - abszurdisztán, bejelenteni a tulajdonomban lévő bizonyos ilyen kritériumoknak megfelelő tárgy értékesítését? Nekem nagyon úgy tűnik, hogy erősen visszafelé lépkedünk, vissza a Kádári előtti szintre, pedig a K se volt nagy demokrácia és szabadság, és még biztosan vannak jó ötleteik!
Az embernek nagyon elege tud lenni ebből.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. október 25., kedd 18:25

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 8:05-kor.



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. október 26., szerda 14:54

shadow20 írta:
Goldfinger írta:Hát skacok, ez nekem kínai. De azt hiszem ez olyasmi, mint olvasni a síelésről vagy csinálni :lol:
Én inkább a csinálásnál maradok. Inkább a jó levegőn való mozgást ajánlom nektek is ;)
:clap:
:clap: :clap:



ficuscucis
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. november 25., péntek 21:09

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 8:08-kor.



Brumi
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. június 30., kedd 8:44
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Brumi » 2016. november 29., kedd 13:01

ficuscucis írta:Vélemény nyilvánítási szabadság (is) van ha az nem sértő vagy lázító.
Az én véleményem a következő. Az egész törvényi szabályozás olyan, mint ahogy az elmúlt rendszerben tették gyakorlatilag lehetetlenné a vadászfegyver tartását. Akkor sem mondták ki hogy tilos, csak egy fontos kitétellel --politikai megbízhatóság-- sokaknak lehetetlenné tették. Akkor munkahelyi párttitkár véleményezett a hátad mögött, most a múzeumok döntenek meg a helyi jegyző. Ha csak az egyiknél rosszul fekszel, vége. Akkor legálisan még gagyi startpisztolyt sem tarthattál meg légfegyvert sem, mert jújjj, fegyver. Aztán jött 90-ben a lépésváltás és ma már nem ördögtől való a légfegyver, a riasztó pisztoly, sőt a nagy torkolati energiájú elöltöltős-tehát muzeális jellegű- gumilövedékes fegyver birtoklása sem. Gázfegyvert külön engedélykérelem után meghatározott közterületi helyeken rejtve viselhetsz is. Sőt ha megfelelő fegyverismereti vizsgád, erkölcsid, és orvosi alkalmasságid, érvényes kiváltott vadászjegyed van,-(társasági tagság sem kell, mehetsz vendégvadásznak is, ha van rá pénzed) beadhatod --megfelelő illeték befizetéséve-- a vásárlási kérelmet. Leellenőrzik a tartási körülményeket, ha megfelel, vehetel flintát, lőszert...És ettől a "rettenetes" szemléletváltástól nem fordult ki a világ a sarkából. Akkor a detektor miért lett mára "veszélyesebb" a fegyvernél? Úgy néz ki, hogy az mert nehezebb a legalitás elérése mint a fegyver megszerzéséé. Miért nem lehet egy érvényes erkölcsivel a KÖH-nek benyújtani egy engedélykérelmet illetéklerovással, aki nyilvántartásba vesz, és ezt igazolja? A lengetés szerinti illetékes múzeumnak pedig ezután legyen kötelessége elfogadni és egy korrekt együttműködési szerződést-nem munkaszerződést-- kötni. A területen történő leellenőrzés segítésére belehetne határolni azt a nappali időszakot óra, vagy napkelte-és nyugta szerint amíg legálisan kimehet a lengető. Innentől pedig a hatósági jogkörrel rendelkező szervek, rendőr, hal és vadőr, természet őr végezné a munkáját, azaz odamenne, na beszerezte-é a KÖH, tulajdonos (és bérlő) hozzájárulását, van-e együttműködési szerződése vagy nem? Ha nem, vagy éjszaka sunyin lenget valaki, akkor bukta és beindulhat a jogi gépezet. Úgy mint akár gyorshajtás, lopás, verekedés stb... esetében. És a múzeum felé kötelező--elmozdítható tucatlelet- bemutatás után netán a jelentős értékkel nem bíró bronzokat, sőt a sérülés kopás miatt jelentős numizmatikai értékkel nem bíró kis ezüstöket is megtarthatná. Még tovább "merészkedek". Állam által üzemeltetett licitoldalon legálisan árulhatná, a jutalékkal növelve a büdzsé bevételét. És akkor ezek az érmék nem kerülnének a már meglévő raktárakba porosodó halom tetejére, vagy titkos rejtekhelyekre hanem szépen legális gyűjteményekben landolnának mindenki örömére. Ma jogállamban élünk, kellő megalapozottsággal bármely állampolgár élhet törvény elleni kifogással (is).
Figyelj, ezek jó gondolatok. Hódmezővásárhelyen tart a Lázár fogadónapot, keresd fel, ha gondolod. Mint vadász, lehet, hogy értékleni fogja. L Simon az ő embere volt, ha ezen a területen változást akarsz, ő kell hozzá. Mindezt nem ironikus szándékkal írtam, tényleg, egyetértek veled.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. november 29., kedd 15:15

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 8:08-kor.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. december 21., szerda 17:41

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 8:09-kor.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. december 21., szerda 21:54

ficuscucis írta:Januártól a drónröptetést is törvény fogja szabályozni. ... Lehet tippelni. ;)
miattam van ez is.mondjuk nincs drónom de még lehetett volna tehát miattam van :lol: :lol:



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. december 21., szerda 21:56

ul69 írta:
ficuscucis írta:Januártól a drónröptetést is törvény fogja szabályozni. ... Lehet tippelni. ;)
miattam van ez is.mondjuk nincs drónom de még lehetett volna tehát miattam van :lol: :lol:
Akkor erősen szégyelld magad!! :twisted:


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

poe
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015. december 24., csütörtök 22:52
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: poe » 2016. december 23., péntek 22:36

A véleményem szerint. Magyarországon a jelenlegi kormány sem tudta megteremteni a földben rejlő , a tudomány számára ÉRTÉKES régészeti tárgyak közkincsé tételének protokollját.:-(
Nem tudta megalkotni azt a törvényt, amely mind a régészettudománnyak, mind az amatőr régészeknek és a műkincskereskedelemből profitálóknak megfelelő lenne.
A szinte havonta módosított törvények és kormányhatározatok hűen bizonyítják azt, hogy profánul kifejezve, fingjuk sincs arról, hogy mit is kellene tenniük.
Az első körben még l.Simon osztotta az "észt" (Lassányi Gábor aszisztált is neki egy rádió beszélgetésben.), azután, amikor elzavarták a botrányai miatt a "költőt", akkor utána jött a még nagyobb káos.:-(
Mindezek ellenére én úgy gondolom, hogy egyszer majd eljön az a "kulturkampf" Magyarország törvényszékein.Amelynek köszönhetően nem külföldről kell majd visszavásárolni csilliókért a hazánkban talált műkincseket, hanem a törvényben rögzített jogos elismerésért.Emelt fővel adja át azt a megtalálója a nemzetnek.

Bízom benne, hogy tényleg a remény hal meg utoljára és én még megérem!:_)

https://www.youtube.com/watch?v=o-2v889GOuA



Brumi
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. június 30., kedd 8:44
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Brumi » 2016. december 29., csütörtök 12:09

Új köntösben a fémkeresős szabályok. Magyar Közlöny 219. szám. A 84578- oldaltól érdekes, de érdemes végigolvasni az egészet.



allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: allando » 2016. december 29., csütörtök 13:57

Belinkelned a lenyeget?


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

ficuscucis
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. december 29., csütörtök 18:28

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 8:10-kor.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma