Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Törvények, jogszabályok

Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. november 16., hétfő 19:34

Rendesen betalál a második filmrészlet. A "nép ellensége" vagyunk mi is. Nagyon is igyekszenek visszahozni az ötvenes éveket :([/quote]

:clap:



Marcus Antonius
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. október 20., kedd 10:40
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Marcus Antonius » 2015. november 16., hétfő 21:29

„Hasonló a mennyek országa a szántóföldben elrejtett kincshez, amelyet az ember, miután megtalált, elrejt, örömében elmegy, eladja mindenét, amije van, és megveszi azt a szántóföldet.” Mondá Jézus.
Amikor kiássa, jól lecsukják, mert minden az államé. Így van ez egy ilyen rendes keresztény országban :twisted:



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. november 16., hétfő 22:17

Valakinek valami ötlete, hogy mit lehetne tenni? Azon kívül / belül, hogy kellene egy klubot alapítani? Jár valaki pl. helytörténeti klubba? Kép



buktaede
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. november 17., kedd 14:43

a.kezdo írta:Valakinek valami ötlete, hogy mit lehetne tenni? Azon kívül / belül, hogy kellene egy klubot alapítani? Jár valaki pl. helytörténeti klubba? Kép
Üdv!

Ma ezt olvastam a fórum szó jelentéseként:

„Internet: Véleménynyilvánítás helye, olyan honlap, vagy honlapnak az a része, amelyen a látogatók saját véleményüket egy témával, cikkel kapcsolatban szabadon megírhatják, azzal kapcsolatban vitatkozhatnak.” / wikiszotar.hu /

Sajnos az a meglátásom, hogy ez itt nem működhet, mert vannak egy páran, akiket ez a téma nem érint, mégis állandóan „kampányolnak” mások ötletei ellen. Tesznek a másik véleményére, ötletére. Nem hogy elfogadni nem tudják, de még meghallgatni sem.



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. november 17., kedd 16:11

buktaede írta:
a.kezdo írta:Valakinek valami ötlete, hogy mit lehetne tenni? Azon kívül / belül, hogy kellene egy klubot alapítani? Jár valaki pl. helytörténeti klubba? Kép
Üdv!

Ma ezt olvastam a fórum szó jelentéseként:

„Internet: Véleménynyilvánítás helye, olyan honlap, vagy honlapnak az a része, amelyen a látogatók saját véleményüket egy témával, cikkel kapcsolatban szabadon megírhatják, azzal kapcsolatban vitatkozhatnak.” / wikiszotar.hu /

Sajnos az a meglátásom, hogy ez itt nem működhet, mert vannak egy páran, akiket ez a téma nem érint, mégis állandóan „kampányolnak” mások ötletei ellen. Tesznek a másik véleményére, ötletére. Nem hogy elfogadni nem tudják, de még meghallgatni sem.
Ezt nem kell mellre szívni szerintem, mindig van, aki meghallgat!! :ymhug: :D



buktaede
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. november 17., kedd 20:31

Köszönöm a megnyugtató szavakat, de egyelőre még nincs szükségem pszichiátriai jellegű meghallgatásra. Ezt a hangok is megsúgták! :lol:

Komolyabbra fordítva a szót, nem az a baj, hogy nincs, aki meghallgatna, hanem az, hogy nem tud kialakulni egy építő jellegű eszmecsere, mert valaki egyből belekiabál, hogy ne bűnözzetek, a törvényt be kell tartani, ne kavarjatok.

Holott ez az új törvény is egy elhamarkodott, szakmaiatlan jogszabálygyártó ámokfutás eredménye. Rengeteg sebből vérzik,
hogy egy nagyon egyszerű, felvetődött példát mondjak, kizárja az egyesületeket a lehetőségek köréből. Ezért sem egyszerű angol példára rallyzni, mert ha még lenne is egy hely, lenne hozzájáruló gazda, a törvény nem szól arról az esetről, ha egy egyesület szeretne engedélyt kérni. Azzal sem tudok mit kezdeni, hogy azért ez a szigorítás, hogy a bűnözőket visszatartsa, mert már nagyon elharapózott az üzletszerű lelőhely fosztogatás. Ez szép szólam, ám aki eddig is szart a törvényre, az ezután is így tesz, és nincs súlyosabban szankcionálva, mint Te, aki tisztességes hobby keresősként kerültél a sötét oldalra. Sőt, az ő cselekménye már eddig is nevesítve volt, akár a Btk-ban is. Példálóztam már vele, de most is leírom: ez olyan, mint ha megnövekedne a szabálytalankodó gépkocsi vezetők száma, ezért azt mondanák, hogy mindenkitől elvesszük a jogsit, hogy ne vezessenek. Nyilván a parázósak, a tisztességesek egy része nem ülne autóba, de akinek eddig sem volt jogsija, mert már elvették, az ezután is fog kocsikázni. Vagy mivel sokan lopnak mostanában, vágjuk le mindenki kezét.

Az új szabályozás hiányosságait, hibáit megtalálni, összegyűjteni csak úgy lehetne, ha tudnánk kulturált hangnemben vitázni egymással. A jó dolgokat össze kellene gyűjteni, majd egy jogot értő emberrel (szerintem van is közöttünk) átbeszélni a lehetőségeket. Sajnos azonban most csak azt az utat látom, hogy "a puding próbája az evés". Vagyis meg kell várni egy-két eljárást, az abban szereplő személyek védekezését, érvelését, amire esetleg valamelyik bíró azt mondja, hogy ebben tényleg van valami, ezt tényleg meg kellene valami felsőbb fórumon vizsgálni. Addig azonban jelen állás szerint elég sok "mártír" fog elvérezni.

No jóccakát!



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. november 18., szerda 9:27

buktaede írta:Köszönöm a megnyugtató szavakat, de egyelőre még nincs szükségem pszichiátriai jellegű meghallgatásra. Ezt a hangok is megsúgták! :lol:

Komolyabbra fordítva a szót, nem az a baj, hogy nincs, aki meghallgatna, hanem az, hogy nem tud kialakulni egy építő jellegű eszmecsere, mert valaki egyből belekiabál, hogy ne bűnözzetek, a törvényt be kell tartani, ne kavarjatok.

Holott ez az új törvény is egy elhamarkodott, szakmaiatlan jogszabálygyártó ámokfutás eredménye. Rengeteg sebből vérzik,
hogy egy nagyon egyszerű, felvetődött példát mondjak, kizárja az egyesületeket a lehetőségek köréből. Ezért sem egyszerű angol példára rallyzni, mert ha még lenne is egy hely, lenne hozzájáruló gazda, a törvény nem szól arról az esetről, ha egy egyesület szeretne engedélyt kérni. Azzal sem tudok mit kezdeni, hogy azért ez a szigorítás, hogy a bűnözőket visszatartsa, mert már nagyon elharapózott az üzletszerű lelőhely fosztogatás. Ez szép szólam, ám aki eddig is szart a törvényre, az ezután is így tesz, és nincs súlyosabban szankcionálva, mint Te, aki tisztességes hobby keresősként kerültél a sötét oldalra. Sőt, az ő cselekménye már eddig is nevesítve volt, akár a Btk-ban is. Példálóztam már vele, de most is leírom: ez olyan, mint ha megnövekedne a szabálytalankodó gépkocsi vezetők száma, ezért azt mondanák, hogy mindenkitől elvesszük a jogsit, hogy ne vezessenek. Nyilván a parázósak, a tisztességesek egy része nem ülne autóba, de akinek eddig sem volt jogsija, mert már elvették, az ezután is fog kocsikázni. Vagy mivel sokan lopnak mostanában, vágjuk le mindenki kezét.

Az új szabályozás hiányosságait, hibáit megtalálni, összegyűjteni csak úgy lehetne, ha tudnánk kulturált hangnemben vitázni egymással. A jó dolgokat össze kellene gyűjteni, majd egy jogot értő emberrel (szerintem van is közöttünk) átbeszélni a lehetőségeket. Sajnos azonban most csak azt az utat látom, hogy "a puding próbája az evés". Vagyis meg kell várni egy-két eljárást, az abban szereplő személyek védekezését, érvelését, amire esetleg valamelyik bíró azt mondja, hogy ebben tényleg van valami, ezt tényleg meg kellene valami felsőbb fórumon vizsgálni. Addig azonban jelen állás szerint elég sok "mártír" fog elvérezni.

No jóccakát!
Kedves buktaede!
Személy szerint a bírói kreatív /építőjellegű/ jogértelmezésben nem bíznék, itt nincs Ded bíró és előre is elnézést a kivételtől csak szolgalelkű csinovnyikok ülnek a pulpitus legtetején.
Közben utána kérdeztem az egyesület létrehozásának, és cégjogilag bonyolult kérdés, hosszas bejegyzési procedúrával + kel 7 vagy 9 személy minimum hozzá /ha jól számoltam eddig talán négyen jelezték, hogy elméletileg igen/. Szóval ha nincs integráló, áldozatos, sürgő-forgó személy akkor esélytelen! :(
Lehetne esetleg más már meglévő hasonszőrű egyesületekbe bekéredzkedni? ^#(^ Pl: asztronautikai társaság, meteorit tagozat, meteorit keresés :lol: / mondjuk ez is tök jó, bár aligha tudnám megkülönböztetni a kohósalaktól/
üdv!



Pulek
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. november 3., kedd 13:52
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Pulek » 2015. november 18., szerda 11:40

buktaede írta:Köszönöm a megnyugtató szavakat, de egyelőre még nincs szükségem pszichiátriai jellegű meghallgatásra. Ezt a hangok is megsúgták! :lol:

Komolyabbra fordítva a szót, nem az a baj, hogy nincs, aki meghallgatna, hanem az, hogy nem tud kialakulni egy építő jellegű eszmecsere, mert valaki egyből belekiabál, hogy ne bűnözzetek, a törvényt be kell tartani, ne kavarjatok.

Holott ez az új törvény is egy elhamarkodott, szakmaiatlan jogszabálygyártó ámokfutás eredménye. Rengeteg sebből vérzik,
hogy egy nagyon egyszerű, felvetődött példát mondjak, kizárja az egyesületeket a lehetőségek köréből. Ezért sem egyszerű angol példára rallyzni, mert ha még lenne is egy hely, lenne hozzájáruló gazda, a törvény nem szól arról az esetről, ha egy egyesület szeretne engedélyt kérni. Azzal sem tudok mit kezdeni, hogy azért ez a szigorítás, hogy a bűnözőket visszatartsa, mert már nagyon elharapózott az üzletszerű lelőhely fosztogatás. Ez szép szólam, ám aki eddig is szart a törvényre, az ezután is így tesz, és nincs súlyosabban szankcionálva, mint Te, aki tisztességes hobby keresősként kerültél a sötét oldalra. Sőt, az ő cselekménye már eddig is nevesítve volt, akár a Btk-ban is. Példálóztam már vele, de most is leírom: ez olyan, mint ha megnövekedne a szabálytalankodó gépkocsi vezetők száma, ezért azt mondanák, hogy mindenkitől elvesszük a jogsit, hogy ne vezessenek. Nyilván a parázósak, a tisztességesek egy része nem ülne autóba, de akinek eddig sem volt jogsija, mert már elvették, az ezután is fog kocsikázni. Vagy mivel sokan lopnak mostanában, vágjuk le mindenki kezét.

Az új szabályozás hiányosságait, hibáit megtalálni, összegyűjteni csak úgy lehetne, ha tudnánk kulturált hangnemben vitázni egymással. A jó dolgokat össze kellene gyűjteni, majd egy jogot értő emberrel (szerintem van is közöttünk) átbeszélni a lehetőségeket. Sajnos azonban most csak azt az utat látom, hogy "a puding próbája az evés". Vagyis meg kell várni egy-két eljárást, az abban szereplő személyek védekezését, érvelését, amire esetleg valamelyik bíró azt mondja, hogy ebben tényleg van valami, ezt tényleg meg kellene valami felsőbb fórumon vizsgálni. Addig azonban jelen állás szerint elég sok "mártír" fog elvérezni.

No jóccakát!
Ez jó ötlet! Valamikor jövőre esetleg össze kéne röffenni ötletelni egy napra, még mielőtt bármi egyesület alakulna. Ez több dologra jó.
1. Mindenki nagyon alaposan megismerné a jelen beteg törvénykezést és a helyzetet. És Megismernénk egymást.
2. Meg kell hívni a sajtót! Nem vicc. Többen gondolhatják, hogy csak a sumákok nem állnak kamera elé. Én azt gondolom, ha nem tesszük oda az arcunkat, nem kezdünk el komolyan foglalkozni a helyzet tarthatatlanságával, akkor nem vagyunk komolyan vehetők, a régészek, a hatalom, az MRSZ csak megmosolyog bennünket és legyint. A sajtó nyilvánosságán keresztül fel kell hívni az emberek és a hatalom figyelmét, hogy ez így, ahogy van, szarra se jó. Fel lehetne előtte készülni a törvény okozta eredményekből, kudarcokból, meg lehetne régészeket, jogászokat hívni, stb. Alaposabban összeszedhetnénk a működő európai példákat…

Első lépésként nem kell szövetséget alapítani. Lehet baráti találkozó, baráti kör, egylet, stb. (Ausztriában 140 000 egylet van!!!). Én a legfontosabbnak azt tartom, hogy a nyilvánosság megismerje, hogy nem mindenki áll a sötét oldalon; hogy belássa a mások oldal, hogy pénzjutalom fizetés nélkül töredék mennyiség kerül a múzeumokba és tombol az orgazdaság, ill. hogy belássa a régészet, hogy nincsenek abban a fényűző helyzetben, hogy nélkülözzék az önkéntesek ingyen munkáját. És lehet, hogy nem tartjátok normálisnak, de ha egy idő után majd a baráti jobb nem jön be, ha utána azon kapja magát a kis baráti kör, hogy védekeznie kell a méltatlan támadások miatt, akkor komoly stratégiát kell váltani.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. november 18., szerda 14:35

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:38-kor.



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. november 18., szerda 17:31

Ricordo írta:Igen, itt most megjelent egy fontos gondolat: OK, létrejön egy egyesület, de hogyan tovább? Milyen jellegű tevékenységet folytasson? A formális válasz az, hogy olyan tevékenységet, ami az alapszabályában szerepel.

Ami a dolog érdemét illeti: napokkal ezelőtt felmerült,hogy az egyesület nyomásgyakorló tevékenységet folytathatna a jelenlegi jogszabályi környezet megváltoztatása céljából. Ilyesféle szervezetek (pressure groups) léteznek a fejlett demokráciákban, de ezek a szervezetek megfelelő eszközökkel rendelkeznek: pl. képesek országos sztrájkot szervezni vagy olyan mennyiségű fegyelmezett tagot megmozgatni, akiknek a szavazataival önkormányzati vagy országgyűlési választások eredményét lehet befolyásolni. Mivel ez esélytelen és a lobbicsoportként való működés feltételeivel (nyomós gazdasági érdekekkel, pénzzel, befolyással) sem rendelkezünk, ezért csak egy lehetőség maradt: megpróbálni nélkülözhetetlenné, vagy legalábbis hasznossá tenni magunkat. Ezért nagyon egyetértek Pulek kollégával, aki arra utalt, hogy önkéntesként, ingyen munkával hasznossá tudnánk tenni magunkat a régészet / kulturális örökségvédelem számára. Én is ebben látom a kibontakozás esélyét.

Ha sikerülne összeállítani egy olyan szakmai programot, ami alapján formalizált együttműködést lehetne kialakítani múzeumokkal, ill. egyéb, a kulturális örökségvédelem körébe tartozó intézményekkel vagy szervezetekkel, akkor még akár azt is meg lehetne próbálni, hogy ne egyszerűen csak egyesületet, hanem egy közhasznú egyesületet hozzunk létre.
Végső soron a keresőmet is felajánlhatnám közhaszonként, a Múzeumoknak biztos kevés a technikai eszköz. De a viccet félre téve, hogyan is ajánlkozzunk fel? Ha nem kellünk mi akkor mi van? Akik már együtt működnek nyilván korrektül védik a helyüket, és egyébként munka és család mellett, hogy is lehet ezt megoldani? Arról nem is beszélve, hogy miért kell nekem simulgatnom kedveskednem valakikhez, hogy nagy kegyként esetleg lengethessek?
Kb 4 napja beszéltem egy a szakmát jól ismerő emberrel aki elmondta, hogy többnyire némi pénzt gyűjtenek, hogy nyáron áshassanak aztán ősztől a jó meleg irodában szakmai íróasztalos munka és publikáció, mi van akkor a "nélkülözhetetlen" keresős társakkal. Nem tudom!
Tényleg nem egyszerű.
Egyébként mi van az engedéllyel kereső fickó találataival, úgy mint régen 1711?
Opcióként talán meg kellene találni a keresős fiatalabb régészeket - ők is függők - hátha némi empátiával viseltetnek irántunk és van egy két jó tippjük, bár az is igaz, hogy miért teremtenének maguknak konkurenciát?



buktaede
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. november 18., szerda 18:07

Üdv!

"Egyébként mi van az engedéllyel kereső fickó találataival, úgy mint régen 1711?"

Pont ezért írtam, hogy a Törvény nem éri el a "hangzatos, magasztos célt". Hiszen attól, hogy engedélyem van, attól még nem kell nekem tisztességesnek lennem. Hisz tegyük fel, belefutok egy lelőhelybe, amiről még a KÖH nem tud. Megkérem rá az engedélyt, megkapom, majd módszeresen, akár a tulajjal együttműködve elvégezzük a "leletmentést".

Ja, hogy ellenőrizhető vagyok? Kit érdekel. Marika ügyintéző, vagy a tök tudja ki jogosult a papírforma szerint ellenőrzésre, úgy sem jön ki, mert mondjuk hideg van, sár van, vagy egyszerűen nincs rá pénz. Oszt csókolom. Jól megmentettük a kincseket.



Pulek
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. november 3., kedd 13:52
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Pulek » 2015. november 18., szerda 18:39

Nos igen, a fentiekhez szólva eléggé egyet értek veletek. Nagyon lenne itt mit megbeszélni. El kell kezdeni valami csoport féleségen belül kommunikálni a szakmaiakkal és a médián keresztül a nyilvánossággal és mutatni, van itt jó szándék és segítő kéz. A többi alakul. Azt kell érteni, hogy Magyarhonban még mínusz három lépés kell azon cél eléréséhez, ami nyugaton sokkal könnyebb. Ez van.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. november 18., szerda 18:44

buktaede írta:Üdv!

"Egyébként mi van az engedéllyel kereső fickó találataival, úgy mint régen 1711?"

Pont ezért írtam, hogy a Törvény nem éri el a "hangzatos, magasztos célt". Hiszen attól, hogy engedélyem van, attól még nem kell nekem tisztességesnek lennem. Hisz tegyük fel, belefutok egy lelőhelybe, amiről még a KÖH nem tud. Megkérem rá az engedélyt, megkapom, majd módszeresen, akár a tulajjal együttműködve elvégezzük a "leletmentést".

Ja, hogy ellenőrizhető vagyok? Kit érdekel. Marika ügyintéző, vagy a tök tudja ki jogosult a papírforma szerint ellenőrzésre, úgy sem jön ki, mert mondjuk hideg van, sár van, vagy egyszerűen nincs rá pénz. Oszt csókolom. Jól megmentettük a kincseket.
ezt a mostani szabályozást csak némi erőszakkal fondorlattal lehetne megpiszkálni.pl akinek van saját földje mint Templomosnak alapithatna egyesületet tudna kérni rá engedélyt és szervezhetne angol mintára rallykat amiről tájékoztatná előtte az illetékes hatóságokat.tetszik nekik vagy nem ez lesz.kezdjenek valamit 20-30 jelenlévő vagy akár több emberrel ha tudnak..és ha sok ilyen lesz le kell nyelniük a békát.vagy együttműködnek (ez a szó most nagy divat :D ) vagy mehetnek... :lol: :lol: az első egyesület neve lehetne pl rekultivátor fjúcser cocieti unyiverzum.mert bárhol bármit meg tudnánk lengetni :lol: :lol: :lol:



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. november 18., szerda 19:02

ul69 írta:
buktaede írta:Üdv!

"Egyébként mi van az engedéllyel kereső fickó találataival, úgy mint régen 1711?"

Pont ezért írtam, hogy a Törvény nem éri el a "hangzatos, magasztos célt". Hiszen attól, hogy engedélyem van, attól még nem kell nekem tisztességesnek lennem. Hisz tegyük fel, belefutok egy lelőhelybe, amiről még a KÖH nem tud. Megkérem rá az engedélyt, megkapom, majd módszeresen, akár a tulajjal együttműködve elvégezzük a "leletmentést".

Ja, hogy ellenőrizhető vagyok? Kit érdekel. Marika ügyintéző, vagy a tök tudja ki jogosult a papírforma szerint ellenőrzésre, úgy sem jön ki, mert mondjuk hideg van, sár van, vagy egyszerűen nincs rá pénz. Oszt csókolom. Jól megmentettük a kincseket.
ezt a mostani szabályozást csak némi erőszakkal fondorlattal lehetne megpiszkálni.pl akinek van saját földje mint Templomosnak alapithatna egyesületet tudna kérni rá engedélyt és szervezhetne angol mintára rallykat amiről tájékoztatná előtte az illetékes hatóságokat.tetszik nekik vagy nem ez lesz.kezdjenek valamit 20-30 jelenlévő vagy akár több emberrel ha tudnak..és ha sok ilyen lesz le kell nyelniük a békát.vagy együttműködnek (ez a szó most nagy divat :D ) vagy mehetnek... :lol: :lol: az első egyesület neve lehetne pl rekultivátor fjúcser cocieti unyiverzum.mert bárhol bármit meg tudnánk lengetni :lol: :lol: :lol:
Hááát az "én"földemhez képest amik elmentek földárverésnél a tulajdonom max balkonláda :lol: mifelénk dúl az árverés .indulási ár 3.5 milla...na ezen a földön rallyzunk :) de ez már politika leszarom.Amúgy Angliában sem fenékig tejfel..minap mondták Skóciában nem igazán szeretik a keresőst,de csak északon :) a.kezdő ne menj arra...meg mivel szar a gazdaság ott is ,a tulaj min 5-7 fontig kér személyenként ha rámész a földjére.Így ott is sok az éjszakai borz :ymdevil: nem akar fizetni senki.Mondta egy kolléga lenézik az éjjeli baglyokat ...hát nem tudom .. (-|
Itt kellene megfogni a mi gazdáinkat is napi 2-3 ezer személyenként "horgászjegy"és mehetsz csak lisztezzen el mindent.
Nekik plusz pénz...de ha nem fizetsz ,hívják a körzeti meghízottat :D



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. november 18., szerda 21:51

templomos írta:
ul69 írta:
buktaede írta:Üdv!

"Egyébként mi van az engedéllyel kereső fickó találataival, úgy mint régen 1711?"

Pont ezért írtam, hogy a Törvény nem éri el a "hangzatos, magasztos célt". Hiszen attól, hogy engedélyem van, attól még nem kell nekem tisztességesnek lennem. Hisz tegyük fel, belefutok egy lelőhelybe, amiről még a KÖH nem tud. Megkérem rá az engedélyt, megkapom, majd módszeresen, akár a tulajjal együttműködve elvégezzük a "leletmentést".

Ja, hogy ellenőrizhető vagyok? Kit érdekel. Marika ügyintéző, vagy a tök tudja ki jogosult a papírforma szerint ellenőrzésre, úgy sem jön ki, mert mondjuk hideg van, sár van, vagy egyszerűen nincs rá pénz. Oszt csókolom. Jól megmentettük a kincseket.
ezt a mostani szabályozást csak némi erőszakkal fondorlattal lehetne megpiszkálni.pl akinek van saját földje mint Templomosnak alapithatna egyesületet tudna kérni rá engedélyt és szervezhetne angol mintára rallykat amiről tájékoztatná előtte az illetékes hatóságokat.tetszik nekik vagy nem ez lesz.kezdjenek valamit 20-30 jelenlévő vagy akár több emberrel ha tudnak..és ha sok ilyen lesz le kell nyelniük a békát.vagy együttműködnek (ez a szó most nagy divat :D ) vagy mehetnek... :lol: :lol: az első egyesület neve lehetne pl rekultivátor fjúcser cocieti unyiverzum.mert bárhol bármit meg tudnánk lengetni :lol: :lol: :lol:
Hááát az "én"földemhez képest amik elmentek földárverésnél a tulajdonom max balkonláda :lol: mifelénk dúl az árverés .indulási ár 3.5 milla...na ezen a földön rallyzunk :) de ez már politika leszarom.Amúgy Angliában sem fenékig tejfel..minap mondták Skóciában nem igazán szeretik a keresőst,de csak északon :) a.kezdő ne menj arra...meg mivel szar a gazdaság ott is ,a tulaj min 5-7 fontig kér személyenként ha rámész a földjére.Így ott is sok az éjszakai borz :ymdevil: nem akar fizetni senki.Mondta egy kolléga lenézik az éjjeli baglyokat ...hát nem tudom .. (-|
Itt kellene megfogni a mi gazdáinkat is napi 2-3 ezer személyenként "horgászjegy"és mehetsz csak lisztezzen el mindent.
Nekik plusz pénz...de ha nem fizetsz ,hívják a körzeti meghízottat :D
na a 40hektárodból egyből zsebkendőnyi föld lett ahol még lőnek is a tulajdonosra :lol: :lol: belőled se lesz forradalmár pedig lehettél volna a második Csegevara :D :D



Cujo
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. november 25., szerda 9:40
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Cujo » 2015. november 26., csütörtök 20:39

Elolvasva az írásokat, nem lesz könnyű egyesületet összehozni, annyi ellentmondó vélemény van.
Van, aki nagyon forszírozza a feltétlen együttműködést múzeumokkal és van, aki nem akarja ingyen odaadni amit talál. Van, aki csakis a jognak megfelelő viselkedést akarja, van, aki tesz rá, mit írnak elő a törvények.
Azt hiszem, itt kénytelen-kelletlen mindenki áthágja a törvényt, mert be se kapcsolhatnánk a fémkeresőt jogosan.
Látszólag az egyetlen amiben egyetértünk, az maga a fémkeresés, ezt akarná mindenki jobb körülmények között.



buktaede
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. november 27., péntek 11:25

Cujo írta:Elolvasva az írásokat, nem lesz könnyű egyesületet összehozni, annyi ellentmondó vélemény van.
Van, aki nagyon forszírozza a feltétlen együttműködést múzeumokkal és van, aki nem akarja ingyen odaadni amit talál. Van, aki csakis a jognak megfelelő viselkedést akarja, van, aki tesz rá, mit írnak elő a törvények.
Azt hiszem, itt kénytelen-kelletlen mindenki áthágja a törvényt, mert be se kapcsolhatnánk a fémkeresőt jogosan.
Látszólag az egyetlen amiben egyetértünk, az maga a fémkeresés, ezt akarná mindenki jobb körülmények között.
Üdv!

És még azt se felejtsd el, hogy van aki érmézik, és tesz rá nagy ívben, hogy Te meg roncsozol. Sajnos nagyon megosztott a "keresős társadalom".

Apropó roncsozás, meg egyesület. Szebenyi Pistiék hogy állnak a Vikinggel? Valahogy tudják folytatni, amit elkezdtek az új törvény óta? Mert ha igen, ők jó példa lehetnének egy esetleges egyesület irányába.



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. november 28., szombat 21:22

buktaede írta:
Cujo írta:Elolvasva az írásokat, nem lesz könnyű egyesületet összehozni, annyi ellentmondó vélemény van.
Van, aki nagyon forszírozza a feltétlen együttműködést múzeumokkal és van, aki nem akarja ingyen odaadni amit talál. Van, aki csakis a jognak megfelelő viselkedést akarja, van, aki tesz rá, mit írnak elő a törvények.
Azt hiszem, itt kénytelen-kelletlen mindenki áthágja a törvényt, mert be se kapcsolhatnánk a fémkeresőt jogosan.
Látszólag az egyetlen amiben egyetértünk, az maga a fémkeresés, ezt akarná mindenki jobb körülmények között.
Üdv!

És még azt se felejtsd el, hogy van aki érmézik, és tesz rá nagy ívben, hogy Te meg roncsozol. Sajnos nagyon megosztott a "keresős társadalom".

Apropó roncsozás, meg egyesület. Szebenyi Pistiék hogy állnak a Vikinggel? Valahogy tudják folytatni, amit elkezdtek az új törvény óta? Mert ha igen, ők jó példa lehetnének egy esetleges egyesület irányába.
Felkeresem a régi "mentoromat"13 éves koromban hozzá jártam régész szakkörre (1987) :D ő rontott el :lol: még kanyarban sem volt a fémkereső de már vittem hozzá bemutira a "kincseket"amit kiszitáltam egy várromon..,szerintem K.Nándi bá után a megye legjobb régésze,de már lapátra tette a politika.Lehet elküld a kurv@ anyámba ,finoman megpróbálok tanácsot kérni...jó lenne újraindítani a szakkörét ;) Persze ez a H.megyei hobby történészekre :) vonatkozik, %%- de hátha csatlakozna más megyei nyugger régész.
%%- :-bd



buktaede
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. november 29., vasárnap 12:29

Köszi, az jó lenne. Minden info számít. No meg a reményhal...



donovan
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 19:05
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: donovan » 2015. december 3., csütörtök 22:43

Sziasztok!

Csak egy kis apróság, le kell írnom, mert teljesen összezuhantam..
Próbálok rövid lenni..
25 éve szeretnék fémkeresőzni, volt időm átolvasni mit lehet mit nem, milyen lehetőségek vannak a fémkeresőzésre.
Megnéztem 100 videót végül elolvastam 100-200 véleményt a fórumon..de lehet többet.
Összegyűjtöttem a kis pénzemet, és hétfőn utalom az árát a fémkeresőnek. Kezdő de jó kis kereső.
Annyira megörültem az utolsó hónapokban, mert tudtam most tudom majd megvenni a keresőt, hogy nem is néztem a jogszabályok változását.
Ma olvastam el az összes üzenetet itt...szerintetek mit érzek? Nem a pénzt sajnálom, hanem az álmaim, az izgalom, hogy találhatok valamit, ami emlékeztet a múltra, ami történelmünk része volt,....de nem is folytatom. 25 év után pont ebben az évben változott a törvény...nem akarom elhinni, legalább egy évet kaphattam volna még, vagy egy hónapot...nekem az is elég lett volna...próbáltam itt kiokosodni a mostani törvénnyel kapcsolatba.
Egy része teljesen érthető, de van amit nem értek. Nagyon megköszönném, ha lenne valaki aki már nyújtott be ilyen kérvényt, az rám írna privátban, és kérdezhetnék tőle pár dolgot...
Tisztelettel: egy álmodozó



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. december 4., péntek 2:48

donovan írta:Sziasztok!

Csak egy kis apróság, le kell írnom, mert teljesen összezuhantam..
Próbálok rövid lenni..
25 éve szeretnék fémkeresőzni, volt időm átolvasni mit lehet mit nem, milyen lehetőségek vannak a fémkeresőzésre.
Megnéztem 100 videót végül elolvastam 100-200 véleményt a fórumon..de lehet többet.
Összegyűjtöttem a kis pénzemet, és hétfőn utalom az árát a fémkeresőnek. Kezdő de jó kis kereső.
Annyira megörültem az utolsó hónapokban, mert tudtam most tudom majd megvenni a keresőt, hogy nem is néztem a jogszabályok változását.
Ma olvastam el az összes üzenetet itt...szerintetek mit érzek? Nem a pénzt sajnálom, hanem az álmaim, az izgalom, hogy találhatok valamit, ami emlékeztet a múltra, ami történelmünk része volt,....de nem is folytatom. 25 év után pont ebben az évben változott a törvény...nem akarom elhinni, legalább egy évet kaphattam volna még, vagy egy hónapot...nekem az is elég lett volna...próbáltam itt kiokosodni a mostani törvénnyel kapcsolatba.
Egy része teljesen érthető, de van amit nem értek. Nagyon megköszönném, ha lenne valaki aki már nyújtott be ilyen kérvényt, az rám írna privátban, és kérdezhetnék tőle pár dolgot...
Tisztelettel: egy álmodozó
Szia!
Ne vedd a szívedre ennyire, van azért lehetőség kutakodni, csak kissé beszűkültek a lehetőségek...ha meglesz a géped, kipróbálod egy csendes, nyugodt , mindentől távol eső földecskén(a legjobb, ha a sajátod) és lehet, hogy nem is fog megragadni a hobbi... mert ugye sok éve szerettél volna detektorozni, de majd a 6. sikertelen nap után , miután 29 kg vasszeméttől megszabadítottad a földet, rájössz, hogy a kincs még mindig nincs...majd nézegetni fogod azt a pár kopott krajcárt, meg pengőt,meg szockó pénzeket, amit a föld neked kidob, és elgondolkozol... ha meg ezek után is égsz a tettvágytól, meg fogod úgyis keresni, és találni a megoldást. Gondold csak el: itt a legtöbben hasonló cipőben járnak, mint te, mégis van valahogy. Aztán hogy ki melyik utat választja a hobbi űzéséhez, az már a saját döntése, és felelőssége. Mert hogy mindenki csinálja valahogy, az nyilvánvaló. Ha hív a főd :) menni kell. :) Legtöbbünknél ez van,sajnos. És hogy miért mondom, hogy sajnos? Mert azt az időt a családtól veszem el, hogy a földet tapossam. Sokszor a semmiért. :|

Javaslom, hogy ne menj bejegyzett régészeti helyekre, és akkor már a legnagyobb bukót mindjárt ki is zártad az életedből. Ha máshol kapnak el, sokkal kisebb a zűr. Ami nagyon régi, vidd be a múzeumba,mert van, amit le kell adni, és kész. Én is néha benézek hozzájuk, viszek pár érdekesebb dolgot , hátha majd alakul valami kapcsolatféle közöttünk, de ha nem, hát nem,ugye a reményhal...aztán ha valamelyikük ellenségesen is néz rám, hogy micsoda tolvaj labló jött be megint hozzájuk,még nem haltam bele a pillantásaikba egyszer sem. Inkább szórakoztat :) De van abban valami szép, hogy az ember segít másokon önzetlenül, legyen az karácsonyi ételosztás szegényeknek, vagy információhoz, lelethez juttatni a múzeumi dolgozókat, akik kb. ugyanolyan fanatikusak, mint mi(na jó, még inkább!!)...csak a jog és törvény jelenleg őket támogatja jobban. Úgy gondolom, hogy ha mint detektoros emberke meg is szerzed a földbérlőtől és a tulajoktól a hozzájárulást, a helyi múzeum nagy valószínűséggel meg fogja vétózni a dolgot, ez nem biztos, de több ilyen esetről hallottam már.De lehet, hogy van itt közöttünk, aki az ellenkezőjéről is be tudna számolni, és sikerült neki, én is szívesen olvasnám... Sok szerencsét, és kitartást neked! (ezek nélkül nem megy...) ;)


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. december 4., péntek 6:37

talentum írta:
donovan írta:Sziasztok!

Csak egy kis apróság, le kell írnom, mert teljesen összezuhantam..
Próbálok rövid lenni..
25 éve szeretnék fémkeresőzni, volt időm átolvasni mit lehet mit nem, milyen lehetőségek vannak a fémkeresőzésre.
Megnéztem 100 videót végül elolvastam 100-200 véleményt a fórumon..de lehet többet.
Összegyűjtöttem a kis pénzemet, és hétfőn utalom az árát a fémkeresőnek. Kezdő de jó kis kereső.
Annyira megörültem az utolsó hónapokban, mert tudtam most tudom majd megvenni a keresőt, hogy nem is néztem a jogszabályok változását.
Ma olvastam el az összes üzenetet itt...szerintetek mit érzek? Nem a pénzt sajnálom, hanem az álmaim, az izgalom, hogy találhatok valamit, ami emlékeztet a múltra, ami történelmünk része volt,....de nem is folytatom. 25 év után pont ebben az évben változott a törvény...nem akarom elhinni, legalább egy évet kaphattam volna még, vagy egy hónapot...nekem az is elég lett volna...próbáltam itt kiokosodni a mostani törvénnyel kapcsolatba.
Egy része teljesen érthető, de van amit nem értek. Nagyon megköszönném, ha lenne valaki aki már nyújtott be ilyen kérvényt, az rám írna privátban, és kérdezhetnék tőle pár dolgot...
Tisztelettel: egy álmodozó
Szia!
Ne vedd a szívedre ennyire, van azért lehetőség kutakodni, csak kissé beszűkültek a lehetőségek...ha meglesz a géped, kipróbálod egy csendes, nyugodt , mindentől távol eső földecskén(a legjobb, ha a sajátod) és lehet, hogy nem is fog megragadni a hobbi... mert ugye sok éve szerettél volna detektorozni, de majd a 6. sikertelen nap után , miután 29 kg vasszeméttől megszabadítottad a földet, rájössz, hogy a kincs még mindig nincs...majd nézegetni fogod azt a pár kopott krajcárt, meg pengőt,meg szockó pénzeket, amit a föld neked kidob, és elgondolkozol... ha meg ezek után is égsz a tettvágytól, meg fogod úgyis keresni, és találni a megoldást. Gondold csak el: itt a legtöbben hasonló cipőben járnak, mint te, mégis van valahogy. Aztán hogy ki melyik utat választja a hobbi űzéséhez, az már a saját döntése, és felelőssége. Mert hogy mindenki csinálja valahogy, az nyilvánvaló. Ha hív a főd :) menni kell. :) Legtöbbünknél ez van,sajnos. És hogy miért mondom, hogy sajnos? Mert azt az időt a családtól veszem el, hogy a földet tapossam. Sokszor a semmiért. :|

Javaslom, hogy ne menj bejegyzett régészeti helyekre, és akkor már a legnagyobb bukót mindjárt ki is zártad az életedből. Ha máshol kapnak el, sokkal kisebb a zűr. Ami nagyon régi, vidd be a múzeumba,mert van, amit le kell adni, és kész. Én is néha benézek hozzájuk, viszek pár érdekesebb dolgot , hátha majd alakul valami kapcsolatféle közöttünk, de ha nem, hát nem,ugye a reményhal...aztán ha valamelyikük ellenségesen is néz rám, hogy micsoda tolvaj labló jött be megint hozzájuk,még nem haltam bele a pillantásaikba egyszer sem. Inkább szórakoztat :) De van abban valami szép, hogy az ember segít másokon önzetlenül, legyen az karácsonyi ételosztás szegényeknek, vagy információhoz, lelethez juttatni a múzeumi dolgozókat, akik kb. ugyanolyan fanatikusak, mint mi(na jó, még inkább!!)...csak a jog és törvény jelenleg őket támogatja jobban. Úgy gondolom, hogy ha mint detektoros emberke meg is szerzed a földbérlőtől és a tulajoktól a hozzájárulást, a helyi múzeum nagy valószínűséggel meg fogja vétózni a dolgot, ez nem biztos, de több ilyen esetről hallottam már.De lehet, hogy van itt közöttünk, aki az ellenkezőjéről is be tudna számolni, és sikerült neki, én is szívesen olvasnám... Sok szerencsét, és kitartást neked! (ezek nélkül nem megy...) ;)
Kiváló hozzászólás Taletum részéről!
Megyéje és múzeuma válogatja Van kiváló példa és kitűnő kapcsolatkeresős és múzeum között, van ahol még ők sem értik hogyan is kellene értelmezni a törvényt és más múzeumok segítségét kérik, és van (sajnos) olyan is ahol ellenségkép vagyunk, holott mindenhol ki tudnák aknázni az időnket, felszerelésünket, helyismeretünket, tudásunkat. Minden múzeumnak (amelyik gyűjtőterülettel rendelkezik) kellene lennie kapacitásnak arra, hogy pár megbízható keresőssel tartsa a kapcsolatot.
Van ahol (Fejér) a KÖH hozzáállása, hogy aki kér engedélyt -és megfelelően van beadva- az megkapja. Csak még senki nem kért. Az utat (ha megtetszik a hobbi) érdemes végigjárni, egy évre kaphatsz engedélyt és több területre is. De előbb valóban menj ki pár helyre, erdők előnyben - különösen télen, kerüld a nemzeti parkot természetvédelmi területet, még a natura 2000-ret is. Ha intenzíven művelt területen vagy ott kárt nem tudsz okozni stb.
Meg kérdezz nyugodtan, segítünk :)


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: mala » 2015. december 4., péntek 16:27

Követendő példa lehetne ezek szerint a Fejér megyei KÖH hozzáállása. De vajon a Veszprém megyei KÖH hogy állhat ehhez, valakinek nics tapasztalata ?



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. december 4., péntek 17:13

khepera írta:
talentum írta:
donovan írta:Sziasztok!

Csak egy kis apróság, le kell írnom, mert teljesen összezuhantam..
Próbálok rövid lenni..
25 éve szeretnék fémkeresőzni, volt időm átolvasni mit lehet mit nem, milyen lehetőségek vannak a fémkeresőzésre.
Megnéztem 100 videót végül elolvastam 100-200 véleményt a fórumon..de lehet többet.
Összegyűjtöttem a kis pénzemet, és hétfőn utalom az árát a fémkeresőnek. Kezdő de jó kis kereső.
Annyira megörültem az utolsó hónapokban, mert tudtam most tudom majd megvenni a keresőt, hogy nem is néztem a jogszabályok változását.
Ma olvastam el az összes üzenetet itt...szerintetek mit érzek? Nem a pénzt sajnálom, hanem az álmaim, az izgalom, hogy találhatok valamit, ami emlékeztet a múltra, ami történelmünk része volt,....de nem is folytatom. 25 év után pont ebben az évben változott a törvény...nem akarom elhinni, legalább egy évet kaphattam volna még, vagy egy hónapot...nekem az is elég lett volna...próbáltam itt kiokosodni a mostani törvénnyel kapcsolatba.
Egy része teljesen érthető, de van amit nem értek. Nagyon megköszönném, ha lenne valaki aki már nyújtott be ilyen kérvényt, az rám írna privátban, és kérdezhetnék tőle pár dolgot...
Tisztelettel: egy álmodozó
Szia!
Ne vedd a szívedre ennyire, van azért lehetőség kutakodni, csak kissé beszűkültek a lehetőségek...ha meglesz a géped, kipróbálod egy csendes, nyugodt , mindentől távol eső földecskén(a legjobb, ha a sajátod) és lehet, hogy nem is fog megragadni a hobbi... mert ugye sok éve szerettél volna detektorozni, de majd a 6. sikertelen nap után , miután 29 kg vasszeméttől megszabadítottad a földet, rájössz, hogy a kincs még mindig nincs...majd nézegetni fogod azt a pár kopott krajcárt, meg pengőt,meg szockó pénzeket, amit a föld neked kidob, és elgondolkozol... ha meg ezek után is égsz a tettvágytól, meg fogod úgyis keresni, és találni a megoldást. Gondold csak el: itt a legtöbben hasonló cipőben járnak, mint te, mégis van valahogy. Aztán hogy ki melyik utat választja a hobbi űzéséhez, az már a saját döntése, és felelőssége. Mert hogy mindenki csinálja valahogy, az nyilvánvaló. Ha hív a főd :) menni kell. :) Legtöbbünknél ez van,sajnos. És hogy miért mondom, hogy sajnos? Mert azt az időt a családtól veszem el, hogy a földet tapossam. Sokszor a semmiért. :|

Javaslom, hogy ne menj bejegyzett régészeti helyekre, és akkor már a legnagyobb bukót mindjárt ki is zártad az életedből. Ha máshol kapnak el, sokkal kisebb a zűr. Ami nagyon régi, vidd be a múzeumba,mert van, amit le kell adni, és kész. Én is néha benézek hozzájuk, viszek pár érdekesebb dolgot , hátha majd alakul valami kapcsolatféle közöttünk, de ha nem, hát nem,ugye a reményhal...aztán ha valamelyikük ellenségesen is néz rám, hogy micsoda tolvaj labló jött be megint hozzájuk,még nem haltam bele a pillantásaikba egyszer sem. Inkább szórakoztat :) De van abban valami szép, hogy az ember segít másokon önzetlenül, legyen az karácsonyi ételosztás szegényeknek, vagy információhoz, lelethez juttatni a múzeumi dolgozókat, akik kb. ugyanolyan fanatikusak, mint mi(na jó, még inkább!!)...csak a jog és törvény jelenleg őket támogatja jobban. Úgy gondolom, hogy ha mint detektoros emberke meg is szerzed a földbérlőtől és a tulajoktól a hozzájárulást, a helyi múzeum nagy valószínűséggel meg fogja vétózni a dolgot, ez nem biztos, de több ilyen esetről hallottam már.De lehet, hogy van itt közöttünk, aki az ellenkezőjéről is be tudna számolni, és sikerült neki, én is szívesen olvasnám... Sok szerencsét, és kitartást neked! (ezek nélkül nem megy...) ;)
Kiváló hozzászólás Taletum részéről!
Megyéje és múzeuma válogatja Van kiváló példa és kitűnő kapcsolatkeresős és múzeum között, van ahol még ők sem értik hogyan is kellene értelmezni a törvényt és más múzeumok segítségét kérik, és van (sajnos) olyan is ahol ellenségkép vagyunk, holott mindenhol ki tudnák aknázni az időnket, felszerelésünket, helyismeretünket, tudásunkat. Minden múzeumnak (amelyik gyűjtőterülettel rendelkezik) kellene lennie kapacitásnak arra, hogy pár megbízható keresőssel tartsa a kapcsolatot.
Van ahol (Fejér) a KÖH hozzáállása, hogy aki kér engedélyt -és megfelelően van beadva- az megkapja. Csak még senki nem kért. Az utat (ha megtetszik a hobbi) érdemes végigjárni, egy évre kaphatsz engedélyt és több területre is. De előbb valóban menj ki pár helyre, erdők előnyben - különösen télen, kerüld a nemzeti parkot természetvédelmi területet, még a natura 2000-ret is. Ha intenzíven művelt területen vagy ott kárt nem tudsz okozni stb.
Meg kérdezz nyugodtan, segítünk :)
azért pár dolgot nem árt tisztázni.a múzeum nem hatóság tehát nem jogosult semmilyen engedélyt kiadni.aki engedélyért folyamodna annak az örökségvédelemhez kell a kérvényét beadnia viszont a fémkeresős kutatáshoz nem csak a földtulaj engedélye kell ha nem elméletileg régész felügyeletében szabadna csak végezni...tehát lehet majd esetleg bérelni óccsó üzbég esetleg kinaji zsebrégészt akire hivatkozva mehet a móka? :D :D
szép dolog az együttműködés és biztos hasznos az a valamilyen papirka is amit esetleg adnak de nem jogosít rá hogy bárki azzal keresőzzön a saját szakállára..ennyi erővel tulajdonképpen akár gyárthatok egy nyomtatott oldalt valamilyen kamu szöveggel nyomok rá egy pecsétet és anyámmal aláiratom :D a muter elengedett téhát engedélyem van :D :D



buktaede
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 4., péntek 19:34

Hi ul69, üdv mindenki! Mókázzunk egy kicsit!

Ul69, a te szavaid mindig olaj a tűzre. Pedig ha már hivatalos papír, akkor sok mindenben igazad van. Hiszen ha kérek egy engedély a Jóska barátom földjére, és meg is kapom, akkor ha már a szomszédos Pista földjén lengetek, és jön a mezőőr, önkéntes rendőr, sheriff, akkor vajh mi a tök alapján fogják megállapítani, hogy bűnözök vagy sem. Mert hát van papírom, ők meg valószínűleg fejből nem nyomják a hrsz-eket.

Tehát az asszony elengedett, az is engedély.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. december 4., péntek 20:59

ul69 írta:
khepera írta:
talentum írta:
donovan írta:Sziasztok!

Csak egy kis apróság, le kell írnom, mert teljesen összezuhantam..
Próbálok rövid lenni..
25 éve szeretnék fémkeresőzni, volt időm átolvasni mit lehet mit nem, milyen lehetőségek vannak a fémkeresőzésre.
Megnéztem 100 videót végül elolvastam 100-200 véleményt a fórumon..de lehet többet.
Összegyűjtöttem a kis pénzemet, és hétfőn utalom az árát a fémkeresőnek. Kezdő de jó kis kereső.
Annyira megörültem az utolsó hónapokban, mert tudtam most tudom majd megvenni a keresőt, hogy nem is néztem a jogszabályok változását.
Ma olvastam el az összes üzenetet itt...szerintetek mit érzek? Nem a pénzt sajnálom, hanem az álmaim, az izgalom, hogy találhatok valamit, ami emlékeztet a múltra, ami történelmünk része volt,....de nem is folytatom. 25 év után pont ebben az évben változott a törvény...nem akarom elhinni, legalább egy évet kaphattam volna még, vagy egy hónapot...nekem az is elég lett volna...próbáltam itt kiokosodni a mostani törvénnyel kapcsolatba.
Egy része teljesen érthető, de van amit nem értek. Nagyon megköszönném, ha lenne valaki aki már nyújtott be ilyen kérvényt, az rám írna privátban, és kérdezhetnék tőle pár dolgot...
Tisztelettel: egy álmodozó
Szia!
Ne vedd a szívedre ennyire, van azért lehetőség kutakodni, csak kissé beszűkültek a lehetőségek...ha meglesz a géped, kipróbálod egy csendes, nyugodt , mindentől távol eső földecskén(a legjobb, ha a sajátod) és lehet, hogy nem is fog megragadni a hobbi... mert ugye sok éve szerettél volna detektorozni, de majd a 6. sikertelen nap után , miután 29 kg vasszeméttől megszabadítottad a földet, rájössz, hogy a kincs még mindig nincs...majd nézegetni fogod azt a pár kopott krajcárt, meg pengőt,meg szockó pénzeket, amit a föld neked kidob, és elgondolkozol... ha meg ezek után is égsz a tettvágytól, meg fogod úgyis keresni, és találni a megoldást. Gondold csak el: itt a legtöbben hasonló cipőben járnak, mint te, mégis van valahogy. Aztán hogy ki melyik utat választja a hobbi űzéséhez, az már a saját döntése, és felelőssége. Mert hogy mindenki csinálja valahogy, az nyilvánvaló. Ha hív a főd :) menni kell. :) Legtöbbünknél ez van,sajnos. És hogy miért mondom, hogy sajnos? Mert azt az időt a családtól veszem el, hogy a földet tapossam. Sokszor a semmiért. :|

Javaslom, hogy ne menj bejegyzett régészeti helyekre, és akkor már a legnagyobb bukót mindjárt ki is zártad az életedből. Ha máshol kapnak el, sokkal kisebb a zűr. Ami nagyon régi, vidd be a múzeumba,mert van, amit le kell adni, és kész. Én is néha benézek hozzájuk, viszek pár érdekesebb dolgot , hátha majd alakul valami kapcsolatféle közöttünk, de ha nem, hát nem,ugye a reményhal...aztán ha valamelyikük ellenségesen is néz rám, hogy micsoda tolvaj labló jött be megint hozzájuk,még nem haltam bele a pillantásaikba egyszer sem. Inkább szórakoztat :) De van abban valami szép, hogy az ember segít másokon önzetlenül, legyen az karácsonyi ételosztás szegényeknek, vagy információhoz, lelethez juttatni a múzeumi dolgozókat, akik kb. ugyanolyan fanatikusak, mint mi(na jó, még inkább!!)...csak a jog és törvény jelenleg őket támogatja jobban. Úgy gondolom, hogy ha mint detektoros emberke meg is szerzed a földbérlőtől és a tulajoktól a hozzájárulást, a helyi múzeum nagy valószínűséggel meg fogja vétózni a dolgot, ez nem biztos, de több ilyen esetről hallottam már.De lehet, hogy van itt közöttünk, aki az ellenkezőjéről is be tudna számolni, és sikerült neki, én is szívesen olvasnám... Sok szerencsét, és kitartást neked! (ezek nélkül nem megy...) ;)
Kiváló hozzászólás Taletum részéről!
Megyéje és múzeuma válogatja Van kiváló példa és kitűnő kapcsolatkeresős és múzeum között, van ahol még ők sem értik hogyan is kellene értelmezni a törvényt és más múzeumok segítségét kérik, és van (sajnos) olyan is ahol ellenségkép vagyunk, holott mindenhol ki tudnák aknázni az időnket, felszerelésünket, helyismeretünket, tudásunkat. Minden múzeumnak (amelyik gyűjtőterülettel rendelkezik) kellene lennie kapacitásnak arra, hogy pár megbízható keresőssel tartsa a kapcsolatot.
Van ahol (Fejér) a KÖH hozzáállása, hogy aki kér engedélyt -és megfelelően van beadva- az megkapja. Csak még senki nem kért. Az utat (ha megtetszik a hobbi) érdemes végigjárni, egy évre kaphatsz engedélyt és több területre is. De előbb valóban menj ki pár helyre, erdők előnyben - különösen télen, kerüld a nemzeti parkot természetvédelmi területet, még a natura 2000-ret is. Ha intenzíven művelt területen vagy ott kárt nem tudsz okozni stb.
Meg kérdezz nyugodtan, segítünk :)
azért pár dolgot nem árt tisztázni.a múzeum nem hatóság tehát nem jogosult semmilyen engedélyt kiadni.aki engedélyért folyamodna annak az örökségvédelemhez kell a kérvényét beadnia viszont a fémkeresős kutatáshoz nem csak a földtulaj engedélye kell ha nem elméletileg régész felügyeletében szabadna csak végezni...tehát lehet majd esetleg bérelni óccsó üzbég esetleg kinaji zsebrégészt akire hivatkozva mehet a móka? :D :D
szép dolog az együttműködés és biztos hasznos az a valamilyen papirka is amit esetleg adnak de nem jogosít rá hogy bárki azzal keresőzzön a saját szakállára..ennyi erővel tulajdonképpen akár gyárthatok egy nyomtatott oldalt valamilyen kamu szöveggel nyomok rá egy pecsétet és anyámmal aláiratom :D a muter elengedett téhát engedélyem van :D :D
UL,
Ajánlok valamit... Mivel általában elég nagy arccal nyilatkozol meg. Menjünk el együtt lengetni. Én mondom a tuti helyet. Választhatsz Árpád kor, 14-sz, 16. sz, illetve Róma-Szarmata hely között. Egy haveromat megkérem hívja ki a zsarukat. Nálam az én múzeumtól kapott "kamu" papírom, nálad meg amit az asszonyod írt. Ha nem szájkaratés vagy privátban küldesz egy számot és bevállalod. Aztán őszintén felrakjuk ide mi történt, sőt akár beszkennelve a végzést is. Benne vagy???


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. december 4., péntek 21:06

addig álljál fél lábon amíg önként hurokba dugom a fejem :D
amúgy ha nem vagy ott hogy mond az én papirom nem igazi és a rendőr is ismeretlen irok én olyan papirt hogy tisztelegve megy el :D
viszont sem hazudozni sem kamu papirral takarózni nem szokásom.jók nekem a csillagok :D oda eljöhetsz velem és megszámoljuk a bagjokat minden században :D :D



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. december 4., péntek 21:16

ul69 írta:addig álljál fél lábon amíg önként hurokba dugom a fejem :D
amúgy ha nem vagy ott hogy mond az én papirom nem igazi és a rendőr is ismeretlen irok én olyan papirt hogy tisztelegve megy el :D
viszont sem hazudozni sem kamu papirral takarózni nem szokásom.jók nekem a csillagok :D oda eljöhetsz velem és megszámoljuk a bagjokat minden században :D :D
akkor ezt túl is tárgyaltuk asszem...
én nem mondanék semmit. Lengetünk egy területen, egymástól 500 méterre... Kihívathatod te is a zsarukat... Te azt állítod a te papírod ugyan annyit ér, mint az enyém. Szóval?


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. december 4., péntek 21:29

khepera írta:
ul69 írta:addig álljál fél lábon amíg önként hurokba dugom a fejem :D
amúgy ha nem vagy ott hogy mond az én papirom nem igazi és a rendőr is ismeretlen irok én olyan papirt hogy tisztelegve megy el :D
viszont sem hazudozni sem kamu papirral takarózni nem szokásom.jók nekem a csillagok :D oda eljöhetsz velem és megszámoljuk a bagjokat minden században :D :D
akkor ezt túl is tárgyaltuk asszem...
én nem mondanék semmit. Lengetünk egy területen, egymástól 500 méterre... Kihívathatod te is a zsarukat... Te azt állítod a te papírod ugyan annyit ér, mint az enyém. Szóval?
ne álmodozz ilyesmiről :D majd lehet meglengetem azokat az évszázadokat egyszer de nem kötöm senki orrára :D esetleg felteszem az ezt találtamba hogy lásd miről maradtál le :lol:



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. december 5., szombat 6:37

ul69 írta:
khepera írta:
ul69 írta:addig álljál fél lábon amíg önként hurokba dugom a fejem :D
amúgy ha nem vagy ott hogy mond az én papirom nem igazi és a rendőr is ismeretlen irok én olyan papirt hogy tisztelegve megy el :D
viszont sem hazudozni sem kamu papirral takarózni nem szokásom.jók nekem a csillagok :D oda eljöhetsz velem és megszámoljuk a bagjokat minden században :D :D
akkor ezt túl is tárgyaltuk asszem...
én nem mondanék semmit. Lengetünk egy területen, egymástól 500 méterre... Kihívathatod te is a zsarukat... Te azt állítod a te papírod ugyan annyit ér, mint az enyém. Szóval?
ne álmodozz ilyesmiről :D majd lehet meglengetem azokat az évszázadokat egyszer de nem kötöm senki orrára :D esetleg felteszem az ezt találtamba hogy lásd miről maradtál le :lol:
várom a képeket :)


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

donovan
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 19:05
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: donovan » 2015. december 5., szombat 22:04

Nagyon köszönöm a biztató szavakat! Talentum szavaitól teljesen új erőre kaptam.
Átérzem a ti helyzeteteket is, és tudom nektek még nehezebb, mert ti már tudjátok, milyen az íze a dolognak, és most nem lesz az, hogy
---Bakker a fater, szomszédja mesélt egy jó kis helyről menjünk, ki nézzük meg, van 2-3 órám...
Sohasem adom fel, nem az a fajta vagyok, sajnos a tudásom, mint történelmi, mint numizmatikai, hozzátok képest a 0-val egyenlő,
de holtáig tanul az ember, és nem szégyenlek tanulni.
Megmondom őszintén, azért látni, hogy vannak ilyen emberek mint ti, büszkeséggel tölt el, és sajnálom,
hogy szinte soha semmilyen megbecsülést nem fejeznek ki irányotokban.
Nem ellenetek kellene dolgozniuk a törvényhozóknak, hanem veletek megsegítve a régészetet,
komoly eredményeket tudnának elérni, de ezt már ti is kifejtettétek itt a fórumon. Ezzel nem mondok újat...
Kívánok nektek, sok találatot, és sok barátot, akikkel az örömeiteket megoszthatjátok, mert szerintem ez az egyik legfontosabb!
Magam részéről, amint ki tudom próbálni a műszert, azonnal jelzek nektek!
A vasszögekről, meg csak annyit, imádni fogom őket, én még egy vasszögön is el fogok gondolkozni, ki gyárthatta, hogy kerülhetett pont ide,
és el is fogom őket tenni emlékbe!
Mindent szeretek ami régi, nekem nem az anyagi értéke a fontos. :)) de azért mindennek utána fogok nézni a neten,vagy megkérdezem tőletek :D
Egyébként olyan helyen lakom, ahol sok minden "történt" tehát nem félek , hogy nem találok semmi érdekeset, de mint írtam nekem egy vasdarab is örömmámort fog okozni. Még egyszer köszönöm a biztató szavakat!

üdv: egy álmodozó



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. december 5., szombat 22:07

donovan írta:Nagyon köszönöm a biztató szavakat! Talentum szavaitól teljesen új erőre kaptam.
Átérzem a ti helyzeteteket is, és tudom nektek még nehezebb, mert ti már tudjátok, milyen az íze a dolognak, és most nem lesz az, hogy
---Bakker a fater, szomszédja mesélt egy jó kis helyről menjünk, ki nézzük meg, van 2-3 órám...
Sohasem adom fel, nem az a fajta vagyok, sajnos a tudásom, mint történelmi, mint numizmatikai, hozzátok képest a 0-val egyenlő,
de holtáig tanul az ember, és nem szégyenlek tanulni.
Megmondom őszintén, azért látni, hogy vannak ilyen emberek mint ti, büszkeséggel tölt el, és sajnálom,
hogy szinte soha semmilyen megbecsülést nem fejeznek ki irányotokban.
Nem ellenetek kellene dolgozniuk a törvényhozóknak, hanem veletek megsegítve a régészetet,
komoly eredményeket tudnának elérni, de ezt már ti is kifejtettétek itt a fórumon. Ezzel nem mondok újat...
Kívánok nektek, sok találatot, és sok barátot, akikkel az örömeiteket megoszthatjátok, mert szerintem ez az egyik legfontosabb!
Magam részéről, amint ki tudom próbálni a műszert, azonnal jelzek nektek!
A vasszögekről, meg csak annyit, imádni fogom őket, én még egy vasszögön is el fogok gondolkozni, ki gyárthatta, hogy kerülhetett pont ide,
és el is fogom őket tenni emlékbe!
Mindent szeretek ami régi, nekem nem az anyagi értéke a fontos. :)) de azért mindennek utána fogok nézni a neten,vagy megkérdezem tőletek :D
Egyébként olyan helyen lakom, ahol sok minden "történt" tehát nem félek , hogy nem találok semmi érdekeset, de mint írtam nekem egy vasdarab is örömmámort fog okozni. Még egyszer köszönöm a biztató szavakat!

üdv: egy álmodozó
Ez aranyos volt :) a vasszöges témára majd térjünk vissza egy év mulva =))


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. december 29., kedd 18:08

Végre egy értelmes törvény ,szerintem amit összehoztak az elmúlt évben :mrgreen:

http://24.hu/belfold/2015/12/29/pentekt ... -kutyakat/



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2015. december 30., szerda 19:21

khepera írta:
donovan írta:Nagyon köszönöm a biztató szavakat! Talentum szavaitól teljesen új erőre kaptam.
Átérzem a ti helyzeteteket is, és tudom nektek még nehezebb, mert ti már tudjátok, milyen az íze a dolognak, és most nem lesz az, hogy
---Bakker a fater, szomszédja mesélt egy jó kis helyről menjünk, ki nézzük meg, van 2-3 órám...
Sohasem adom fel, nem az a fajta vagyok, sajnos a tudásom, mint történelmi, mint numizmatikai, hozzátok képest a 0-val egyenlő,
de holtáig tanul az ember, és nem szégyenlek tanulni.
Megmondom őszintén, azért látni, hogy vannak ilyen emberek mint ti, büszkeséggel tölt el, és sajnálom,
hogy szinte soha semmilyen megbecsülést nem fejeznek ki irányotokban.
Nem ellenetek kellene dolgozniuk a törvényhozóknak, hanem veletek megsegítve a régészetet,
komoly eredményeket tudnának elérni, de ezt már ti is kifejtettétek itt a fórumon. Ezzel nem mondok újat...
Kívánok nektek, sok találatot, és sok barátot, akikkel az örömeiteket megoszthatjátok, mert szerintem ez az egyik legfontosabb!
Magam részéről, amint ki tudom próbálni a műszert, azonnal jelzek nektek!
A vasszögekről, meg csak annyit, imádni fogom őket, én még egy vasszögön is el fogok gondolkozni, ki gyárthatta, hogy kerülhetett pont ide,
és el is fogom őket tenni emlékbe!
Mindent szeretek ami régi, nekem nem az anyagi értéke a fontos. :)) de azért mindennek utána fogok nézni a neten,vagy megkérdezem tőletek :D
Egyébként olyan helyen lakom, ahol sok minden "történt" tehát nem félek , hogy nem találok semmi érdekeset, de mint írtam nekem egy vasdarab is örömmámort fog okozni. Még egyszer köszönöm a biztató szavakat!

üdv: egy álmodozó
Ez aranyos volt :) a vasszöges témára majd térjünk vissza egy év mulva =))
Pár kiló szög után majd másképp vélekedsz majd meg a sok kupak apró sörétek stb sok nyalánkság. :roll:


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

donovan
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 19:05
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: donovan » 2015. december 30., szerda 22:44

:) bár nem sok időm volt kipróbálni a műszert, de sztem akinek van érzéke hozzá, hamar ki tudja szűrni mi a jó jel és mi az ami nem az...igen szedtem ki mindenfélét, de lassan meg tudom mondani mi lehet az amire jelez. Persze mindent megástam, mert csak így bizonyosodhatok meg róla jó e a feltevésem. De én ezt nem is értem...mit kellene találni, arany érméket, mindjárt a második napon? Az is biztos érdekes, de találtam olyan vas alkatrészt, amin 15 percet filóztam, minek a mije...nekem ez is élmény volt. Nem meggazdagodni akarok, hanem élményeket keresni, és azt már találtam is! ;)



buktaede
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 31., csütörtök 15:54

Isten hozott a fertőzöttek között! :D



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. január 7., csütörtök 18:55

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:57-kor.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. január 7., csütörtök 19:05

Ricordo írta:Sajnálom, hogy rossz hírt hozok, de már hivatalos: idén az első félévben tovább fogják szigorítani a keresőzést. Idézem: "a szabályozás másik célja a fémkereső műszerek használatának további szigorítása, ami mellett szükséges a megfelelő szankcionálás a Büntető Törvénykönyvben". A Kormány benyújtotta a 2016. első félévi törvényalkotási programját, amiben ez a 24. pont. Várhatóan áprilisban fogják elfogadni. Mondjuk annyira nem lep meg, én is erre számítottam. Visszamenőleg is köszönetet mondok azoknak a rendkívül bölcs keresősöknek, akik a legutóbbi szigorítás után is ugyanúgy folytatták, amit nem kellett volna, plusz tovább verték itt a mellüket a fórumban, meg töltötték fel a védett leleteiket.

Azt hiszem, itt az idő a műszert sürgősen eladni, amíg akad, aki megveszi, +valamilyen más hobbit keresni. Legalábbis én ezt fogom tenni. Üdv mindenkinek.

Ja, itt a link, ha valakit érdekel: http://www.parlament.hu/documents/10181 ... tavasz.pdf
végre már hogy tudtál megint ijesztgetni :D most már vége a világnak :D ugyan már



buktaede
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2016. január 7., csütörtök 19:16

A szentségit!

Most mit tegyek? Éppen most rendeltem be egy új gépet! :lol:

Mit tud még szigorítani? Kell majd ujjnyomot, dns-t is adni a kérelem mellé, meg fogstátuszt? Az új személyihez is kell majd mind. Vagy majd jön velem valaki mindig? Lófalloszt.

A Btk. eddig is szabályozta, mint minősített esetes lopást. Most majd kap egy új paragrafust, valami találó névvel. A régészek szemébe újabb porhintés. A módosítás arról szól majd többségében, hogy jönnek majd a sógor-koma-jóbarát után a közvetlen hozzátartozók is a nagyberuházásokhoz, mint akkreditált cégek, oszt majd ők "leletmentenek". Na majd meg lehet nézni ezután egy ilyen beruházásnál mennyi lelet kerül be a múzejumba. Tisztáta, mint a 70-es évek autópálya építéseinél, csak ez már "törvényesen". :clap:



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. január 7., csütörtök 19:18

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:56-kor.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma